GEEN BLOEMETJES VAN RITA VOOR ENRICO: WEL DE POT! NATIONAAL EIGENAARS- SYNDIKAAT TEGEN RECHT VAN VOORKOOP VAN STAAT Karnaval groeit kionaai Eigenaars Syr De tweede kandidaat Er wordt niet alleen druk gelast, geplakt, geverfd, maar er wordt even druk vergaderc wordt even druk vergaderc 6 - 18.1.1980 - De Voorpost kans krijgen om mede te din gen, zij het dan naar eet zeker Koningschap of ee: beetje «schwung» in he ganse gedoe. In ieder geva in Aalst is men dringend aa' vernieuwing toe en hier lij eèn zware taak weggelegc én voor het Feestcomité voor ALLE karnavalisten. Is Enrico tevreden na zij ambtstermijn? Tja, al met al is het nog nïe zo slecht geweest. Ik mee I dat ik mijn uiterste best ge i daan heb om het zo behoai i lijk mogelijk te doen. Mij deelname aan alle show bals en dergelijke manifest» ties zijn daar wel de spreken de getuigen van. Spijtig I1 wel dat je niet overal ge l waardeerd wordt. Sommig kringen werken je zelfs te gen, een soort afgunst om j E populariteit, maar dat z h hier in Aalst wel de mod d zijnl Eén ding moet me tot c van het hart. In een recen) d uitgave van Jos Ghyseni namelijk Het Aalsters Volkj leven, deel 2, wordt Enrit e nog niet eens vernoem t( daar waar praktisch al- b prinsen aan bod gekoms w zijn. Er wordt zelfs meldirj si gemaakt van een kandida» rr Prins, namen hoef ik hij zeker niet te noemen, mr Enrico met al zijn optredi en liedjes wordt eenvouc weg doodgezwegen Of nu Prins wordt omwille het Prins zijn zelf ofwel enkele spekulatieve bijl doelingen? Neen, Em werd geen Prins om zijn pulariteit nog wat uit te bi den Het belangrijkste is was de titel te verovr omwille van het karnavalj ke. Bekendheid had hij re< genoeg, zoniet als kun! naar, dan wel als zant. Sedert 1964 tot vorig ji nam hij deel aan niet minr dan 73 zangwedstrijden o* gans België. Opera's, op rettes, dus het zware schut. Hij behaalde niet rrri der dan 43 eerste prijzen.ig- is voor de rest nooit uitjPI vijf eerste geweest. Een mares dat geen vert kommentaar vereist. Dus kendheid had hij gem daarom moest hij geen Pi worden. Voor hem bleek slechts een middel om naval nog intenser te nen beleven. Voor de komst. Wel, zorgen di Prins Van België word ook Prins van Europa, mijn inspanningen daarop gericht zijn, en de steun van alle echte navalisten, en natuurlijk van de pers, halen we dj titels in 1980 zeker n! Aalst! ilfc Wij hopen samen met En« er dat hij zijn slag thuishaaltJ wensen hem alle succes t9® én als kunstenaar én jstii Prins. da Rge Op een redaktie zoals de onze ontvangen we allerlei soorten briefjes van allerlei soorten mensen. Tussen deze stappels epistels was er eentje dat omwille van zijn bondigheid, het feit dat er een foto van een pittig blondje aan vastgehecht zat, maar vooral omwille van zijn inhoud onze nieuwsgierigheid in bizondere mate opwekte. De schrijfster bleek inderdaad niet minder dan onze bloedeigen bloemenfee, Rita te zijn. Ze ging van start met een paar bloemetjes te gooien naar Prins Enrico I als gelukwensen met zijn verkiezing van Prins Carnaval van Oost-Vlaanderen. Aan het laatste bloemetje hing echter nog een bloempot, en geen kleintje! De wens van Rita was dat onze krant haar briefje onder de vorm van een advertentie zou publiceren, we meenden echter dat het veel meer aandacht verdiende en een artikeltje waard was, vooral daar we ook de mening van Enrico zelf over het gewrochtje wensten te horen. Ondanks zijn heel druk bezette zaterdagavonden, bleek er voor een interview toch een uurtje af te kunnen. Een interessant uurtje overigens en uiter aard, bij een Prins kon je niet minder verwachten, gul overgoten met een sprakelend vocht dat men champagne pleegt te noemen. Rita's wens dient ook geres- Alsook Enrico van harte pekteerd, en-hier volgt de dank daar je me ter gelegen- integrale inhoud van haar heid van deze verkiezing niet schrijven: kennen moest. Mijnheer, Nogmaals mijn beste dank Gelieve zo goed te zijn deze Getekend: Bloemenfee Rita, kleine advertentie in de Voorpost te plaatsen. Toen we dit briefje aan Enri- Bloemenfee, Rita, wenst co samen met foto waar langs de Voorpost om, Prins op onze Rita zich van haar Enrico van harte geluk bij beste zijde, de voorste, en het behalen van titel als met uiterst charmante glim- Prins van Oost-Vlaanderen. lach toonde lieten lezen, Onder het motto «Sluit aan bij het NES, anders gaat Spreker noemt het een uw eigendom op de fles» hield het Nationaal Syndi- asociale maatregel waar- kaat van Eigenaars verleden maandag in «'t Land bij noch de koper noch de van Riem» een protestvergadering tegen het wets- verkoper gebaat zijn. Er is ontwerp «op het sociaal grondbeleid». meer administratieve Het Syndikaat stelt dat als dit wetsontwerp door de rompslomp, het duurt al- senaat gestemd wordt er aan het bezitsrecht van de lemaal veel langer en vrije burger ernstig wordt getoond. men kan dikwijls naar zijn Op dynamische, vaak humoristische al was het dan geld dat men eventueel eerder galgenhumor en zeer konkrete wijze bracht broodnodig kan hebben H. Moriau, sekretaris-generaal van het NES, zijn vizie voor investeringen of over het recht van voorkoop waarbij de staat speku- dergelijke heel lang moe- lant zou worden. ten wachten. Enrico, ik was die avond te Leuven en te Kraainem. zelfs in topvorm, de reden Waarom ik uitgenodigd waarom ik Rita l.nks l.et hg- word? Hee, eenvoudig om- gen is echter heel eenvou- dat ik ook kom, Geen ijde|e dig. Samen met ex-prins Mi- beloften van «ik zal er wel chel en mijn karnavalgroep ,ijn, en dan de mense„ in De Komissesloipers. hadden hun sop |ate„ 9aar koken we een Prpnsenbal ingericht. 0ok op de verkiezing van Aan onze lieve Rita werd Prins van Be|gis ben ik 0en weest. Daar werd ik voorge- LIJKE uitnodiging gestuurd. ste|d a,s kandidaat voor vol- Resultaat: onze bloemenfee gend jaar, zoals ik ook vol- Stuurde, echter haar Ibloe- gend ]aar ,a| mededingen men)-katl Dat kon niet door a|s kandidaat Europa-Prins, de beugel. Wanneer de Bloe- 0p beide avonden heb ik menfee van Aalst het niet de een persoonlijke show voor- moeite waard acht om aan- gebracht dit in tegenstelling wezig te zijn op het bal van tot de andere Prinsen. Dit de Prins Carnaval van life-opterden viel bij de aan- AALST, waarom zou ik er wezigen bijzonder in de dan nog mijn aandacht aan smaak. Voor de Europa-Prin- verspillen. Haar afwezigheid senverkiezing ben ik de eni- zou je ook als een recht- ge Belgische kandidaat en streekse belediging aan het met wat steun van alle kar- adres van de Prins kunnen navalisten .in Aalst breng ik opvatten, vooral daar ze vast ook deze titel mee naar onze beloofd had te zullen komen. stad. Je moet er natuurlijk Er waren zelfs bloementuil- iets voor over hebben. Niet tjes ter harer attentie aange- a||een veel tijd maar handen kocht. En waarom zouden wij haar dan nog een uitno- vol geld. Je verplaatsingen, de rondjes die je telkens diging hoeven te sturen voor moet weggeven, je prinsen- de verkiezing van de Prins kostuum dat een wekelijkse van Oost-Vlaanderen? Want reinigingsbeurt nodig heeft, zie je, het is met de eerste Zo'n beurtje kost je om en bij maal dat ze ons zo iets lapt. de 750 frankskens. Dan kan Enkele maanden hadden we je maar eens je rekening ma- een optreden te Aalst, gratis ken wat dat a||emaal kost op uiteraard, voor de gehandi- kapten. Ook hier had Rita ten stelligste beloofd om er aan wezig te zijn. Het werd even- Hoe was verhouding Rita/ een jaar. Ook hier geldt de stelregel: niks voor niks! eens een wachten tot laat in de avond, en weer blonk Rita uit door een schitterende af wezigheid. Dat Rita zich nu op haar Enrico vroeger Ja, Aalst is de stad bij uitstek voor roddelpraatjes. Roddel praatjes meestal afgedaan als een kwinkslag! Maar in- teentjes getrapt voelt is haar tussen zegt de zot zijn waar zaak. Maar ze moet toch ook heid. Er worden me allerlei haar titel waar maken en zich persoonlijk inzetten. Het soorten verhoudingen met Rita in de schoenen gescho- is niet voldoende om hier ven. Wanneer 50.000 ballekes in klinkare munt te komen opstrijken, buiten alle prijzen in natura, zich omgordt met de sjerp je eens mand vriendelijk lachend bekijkt dan ben je er al smoorverliefd op. Laat je je meermaals in het gezel- Enrico krijgt een Manneke van de mannen van 't Lieg Plafond. en titel van Bloemenfee '79 schap van die zelfde iemand enkele dagen te laten be- opmerken, nu ja dan heb je wonderen, en er dan de brui er zeker een vaste relatie aan te geven. En dan zou ze mee. En de volgende stap is zich gaan verwonderen dat dat er pas mee uit bent de belangstelling rond en komt! De verhaaltjes gaan voor haar persoontje nu dan van mond tot mond. reeds om bij het vriespunt is Elke keer dat ze verteld wor- gedaald. Er zijn zovele mani- den nog vlug een beetje aan- liet het kommentaar niet fsstaties zowel lokaal als na- gedikt, en zo haal je je dan lang op zich wachten. l',ona®.' waar^'i w'i< dus zij een reputatie op de hals Oorzaak en gevolg Dat er een vuiltje aan de van Aalsterse ambassadeurs mee houden, vopral als.je zo hemelsblauwe lucht was tussen Rita en Enrico had den we persoonlijk ervaren op de verkiezing Prins van Oost-Vlaanderen. zijn. Voor deze avond moet maken. Ze verzorgen zelfs Kollega C.A.T. heeft er ten ik nog een drietal bals aflo- nog, al is het dan ook niet de als Bloemenfee en ik als waar geen barst van aan is. Prins in onze hoedanigheid Daar moet je echter rekening van Aalsterse ambassadeurs mee houden, vopral als je zo het aan onze titel verplicht veel in de openbare kijker zijn er minstens al was het loopt. Je moet ze ook nemen dan ook maar voor enkele voor wat ze waard zijn en er ogenblikken, aanwezig te vooral niet al te druk over andere in zijn verslag over pen. Al die mensen sturen je deze verkiezing enkele toe- een uitnodiging. Dat is toch spelingen op gemaakt. In- een teken dat je gewaar- gewenste en ideale manier, je publiciteit! Dus laat ze maar roddelen. De enige derdaad heeft Enrico toen deerd wordt, en waarom kontakten die ik met Rita had Rita volledig genegeerd, en zouden wc hen dan ontgoo- waren deze op het feestmaal liep haar meermaals met chelen? Persoonlijk loop ik aangeboden door het Stede lijk Feestcomité, waar ik op strakke blikken recht voor als Prins van Aalst gans Bel- zich uitkijkend, zonder groet giê af, zelfs tot over s'lands aandringen van zijn voorzit ter, Frans Wauters, met Rita voorbij. Nou ja, waren toen grenzen ga ik onze stad ver- onze bedenkingen: iedereen tegenwoordigen. Binnenkort de dans geopend heb, en dit heeft wel eens een slechte moet ik zetelen als jurylid bij in het bijzijn van haar ver dag. Absoluut niet replikeert de verkiezing van de Prinsen loofde en een ganse hoop prominenten. Maar daar is het dan ook bijgebleven. Was er dan nog het Bloe- menbal te Lede, waar ik reeds op de scene stond, en onze bloemenfee uitnodigde om ook op haar beurt de aanwezigen in de zaal even te begroeten. En dat was alles. PUNT. Buiten deze pu blieke manifestaties heb ik met Rita nooit enig kontakt gehad, noch als Prins, noch ten persoonlijke titel. Waarom wenst men nu prins te worden? Sedert jaren heb ik naar deze titel getracht. Zie je, ik ben afkomstig uit Erembode- gem, en voor de fusie was er dus geen sprake van deelna me aan de Prinsenv.erkie- zing. Alleen om reden al ben ik de fusie dankbaar. Ik sta reeds sedert jaren op de planken, en heb dus ruim schoots ervaren wat het kon- takt met een publiek in houdt. Prins Carnaval te worden betekende niet meer noch min dan een verrui ming en uitbreiding van de ze kontakten. Ik heb graag mensen en vrienden om me heen, en als Prins is hieraan geen gebrek. Dit is ook een van de redenen waarom ik wens mee te dingen naar de titel van Prins van België en van Europa. Daarenboven meen ik dat het een belang rijke opgave is voor gelijk welke prins dan ook, de pu bliciteit van onze Carnaval zo goed mogelijk te verzor gen. Aalst is nu eenmaal DE carnavalstad bij uitstek. Met een autenticiteit die je ner gens anders ontmoet. We moeten trachten ons boven alle polemieken en persoon lijke geschillen te houden, om samen en dit is heel belangrijk: SAMEN, van on ze Carnaval voor 1980 en alle komende jaren HET van HET te maken. Sommige zaken komen ons wel onbegrijpelijk voor: waarom zijn er zo weinig kandidaten voor de Prinsen verkiezing? Waarom moet men het buiten de stads grenzen gaan zoeken om nog ergens een paar kandi daten op te drijven voor de Bloemenfee? Zoals de zaken nu liggen zijn er voor Prins Carnaval toch nog altijd maar twee kandidaten. Ni- nove echter gaat zijn Prin senverkiezing tegemoet met vijf kandidaten! Reden? Het is nu wel zo dat van een toekomstige Prins heel veel verwacht wordt. Je mag dan een goede karnavalist zijn, daarom kan je echter nog geen eigen show brengen., een show die kwalitatief steeds een stuk beter dient te zijn dan deze van de vori ge Prins. Velen durven het niet meer aan. We moesten misschien een andere for mule gaan zoeken waardoor de vorige prinsen terug de Een avond van het Nationaal Eigenaars-Syndikaat. Heel druk bijgewoond en ontzet tend interessant. (Geert) Het wetsontwerp bepaalt dat de overheid alle ei gendommen, zowel gronden als huizen, ap partementen, kantoren, enz. die onderhands of openbaar verkocht wor den bij voorkeur kan in kopen. Zonder verplicht te zijn dadelijk te betalen en in afwachting dat het openbaar bestuur over geldmiddelen beschikt, zich tevreden stelt met de wettelijke intrest (8%) te betalen. Het betreft hier dus abso luut niet het recht van voorkoop van degene die een stuk bouwland be werkt en bij verkoop prio riteit heeft. Het gaat hier om het wetsvoorstel de Serrano dat nog door de senaat moet worden goedgekeurd. De Nationale Landmaat schappij beschikt reeds sinds 1971 over dergelijk recht van voorkoop voor gronden gelegen in ge bieden die in aanmerking komen voor ruilverkave ling. In de periode 71-78 maakte ze 149 maal ge bruik van dat recht en 23.289 eigenaars moes ten langere wachttijden eerbiedigen en bijkomen de formaliteiten ver vullen. Door het nieuw wetsont werp is dat recht echter aanzienlijk uitgebreid. Qua begunstigde is het niet alleen de NLM maar tevens tal van andere maatschappijen, gemeenten en openbare besturen. Alle bebouwde eigen dommen zouden er nu onder vallen en zulks in Vlaanderen ook in woon gebieden. Elk gebouw in Aalst zou aan dat recht van voorkoop onderhe vig zijn. Dat zou ook gel dig zijn voor elk ontwerp- gewestplan en BPA. Spreker zegt dat de over heid andere middelen heeft om noodzakelijke gronden te verwerven via het onteigeningsrecht, het meest absolute in West-Europa. Dat het het Nationaal Ei genaars Syndikaat zo goed gaat, zegt spreker, komt opdat het met het eigendom zo slecht ge steld is. Het eigendoms recht noemt hij aan af braak toe. Toch ziet H. Moriau het nog pozitief. Eigenaars zijn niet de rijken alleen doch 66% van de bevol king. De meerderheid dus, zegt hij, waarbij hij stelt dat opiniepeilingen uitwijzen dat de gewone man het belang van het eigendom beter begint in te zien. In een colloquium te Ant werpen op 26 februari met voor- en tegenstan ders van dit wetsontwerp kan U over dit heet hang ijzer wellicht meer ver nemen. LH (Geert) Er zijn terug weinig inschrijvingen voor de prins karnaval verkiezing. Weet het feestkomitee er geen raad mee? Een kleine suggestie misschien, laat elke Aalsterse wijk een kandidaat voorstellen! Er zal beslist heel veel volk en een geweldige sfeer heersen in de Keizershallen. Polle Keipernoagel kent iedereen, maar Frangois Roelandt is toch een stukje minder gekend. Hij is wel ex-bierprins, maar toch. In elk geval veel sukses Francois! (Geert) D'er zijn weer prachtige koppen vervaardigd. Zal de kavalkade een topper of een flopper worden vragen sommigen zich af. In elk geval doet men zijn uiterste best.

De Voorpost | 1980 | | pagina 6