VIERING 150 JAAR BELGIE NA «DE WEEK VAN HET BOS» STAD AALST WIL IN 1980 585 MILJOEN INVESTEREN Autocensuur 8 - 18.1.1980 - De Voorpost In 1980 is België anderhalve eeuw aan onafhankelijk heid toe en dit wil men dan ook niet ongemerkt laten voorbijgaan. Alhoewel al wat de klok slaat «staatshervorming» behandelt en ons landeke op zijn grondvesten da vert wil men toch vieren. Een aantal alternatieve vieringen zijn zelfs reeds voorzien en een aantal besturen en raden voelen er niet al te veel voor hoog van de toren te blazen. Na 150 jaar komt België alvast met een gewijzigd imago en een aantal ver nieuwde of gewijzigde in stellingen. Ten titel van inlichting overlopen we toch even wat zoal als viering tot nu toe is gepland. 1. Nationaal programma De Nationale Herden kingsfeesten vastgelegd door het Nationaal Her- denkingskomitee omvatten a. de Maas- en Schelde- Een groep binnensche pen, achttien opgetuigde vaartuigen, zal de Schel de opvaren en via het Albertkanaal in de Maas komen. Elke provincie zal op originele manier daar op inspelen. De EEG-lan- den willen 'hun boten la ten versieren door kun stenaars met internatio nale bekendheid. In de havens worden se- mi-artisanale, semi-in- dustriële markten geopend onder het the ma «Gastvrijheid 150». Ook in West-Vlaanderen, Brabant en Luxemburg zal een markt worden ge houden. b. jeugd 150 De herdenking staat in het teken van de jeugd als de hoop voor morgen in een België met Euro pese openheid. «Onthaal Jeugd 150»: 8.000 jeugdigen uit de EEG-landen worden naar ons land uitgenodigd en worden in Belgische fa milies in de 9 provincies gehuisvest. Periodes van 10 dagen van 11 juni tot 22 juli. Fikse redukties op kultu- rele en sportieve aktivi- teiten. «Ontmoeting Jeugd 150» Groot jeugdfeest van 20 juni tot 20 juli in het Hei zei park te Brussel dat zal verbouwd worden tot een stemmig tentendorp. 21 en 22 juni: openings feest met sportieve mas sademonstraties 28 en 29 juni: teaterate- liers, -technieken en - voorstellingen 5 en 6 juli: folklore met immigrantengemeen schappen en klassiek ballet. 12 en 13 juli: muziek. «Klankgalaxie en «Muzieklabyrinth» Kon- serten met jeugdkoren en -orkesten en volksmuzie kfestival in het Groen- teater. 19 en 20 juli: lucht en ruimte. Bont programma rond astronomie, weer kunde, valschermsprin ger luchtakrobatiek, del- taplaning, luchtbal lonnen. c. «Festivals 150» «Europalia»: herfstfesti- val in het kader van Europa Europees programma met «Èuropese Week» Nationaal programma met tentoonstellingen, retrospektieven en literai re programma's. «'Festival van Vlaande ren» in het teken van «België en de internatio nale vriendschap» met 14 internationale orkesten en volksdansserenades «Festival van Wallonië» met internationale orkes ten en nadruk op ge schiedenis en evolutie van de muziek. O.a. een cyclus César Franck en een cyclus hedendaagse muziek. 2. Programma van de Provincies Elke provincie stelt in sa menwerking met de ste den een eigen program ma op. 3. Koning Boudewij- stichting Kampagne «Stad en Dorp 80» ter vertering van het leefmilieu. LH Naar aanleiding van «de Week van het Bos» ver klaarde M. Galle, Minister van het Vlaamse Gewest, dat hij zich volledig zal inzetten voor de bescher ming van het natuurpatrimonium dat Vlaanderen nog rest. Een belangrijk aspekt van het beleid is de verwer ving van waardevolle bos- en natuurgebieden die bedreigd worden door verkavelingen of die door een ondeskundig beheer een groot gedeel te van hun waarde ver liezen. Daarom werden sinds de ambtsaanvaarding van Minister M. Galle reeds 861 ha bos en waardevol le natuurgebieden aan gekocht, voor een glo baal bedrag van 385 miljoen. De aangekochte domei nen worden onder be heer gebracht van het Be stuur van Waters en Bos sen en een ploeg BTK- medewerkers werd spe ciaal aangeworven om zo snel mogelijk een pas sende bedrijfsregeling uit te werken. Deze ploeg is samenge steld uit bosbouwdes- kundigen, biologen en een socioloog waardoor een multidisciDlinaire be nadering van het bosge- bruik mogelijk is. Hierbij zal bijzondere aandacht worden be steed aan de sociale rol van het bos, omdat in Vlaanderen te weinig bossen toegankelijk zijn voor het publiek: de «Week van het Bos» heeft voldoende aange toond dat er een dringen de behoefte bestaat om meer bossen voor het pu bliek open te stellen. De aangekochte domei nen zullen dan ook in functie van passieve re creatie worden ingericht zonder hierbij de econo mische en milieube- schermende rol uit het oog te verliezen. Dit vergt echter de uit werking van een aange paste reglementering voor de bosbezoekers en voor de bescherming van het opengesteld bos. Daarom werd op het Ka binet van Minister M. Galle een werkgroep op gericht voor de herwer king van het Boswetboek. De herziening van de Boswetgeving is noodza kelijk om niet alleen de openbare, maar ook de privé-bossen onder een bijzondere vorm van bos beheer te plaatsen die moet toelaten om ook de ze bossen onder bepaal de voorwaarden toegan kelijk te maken voor het publiek. Mogen we dan echt niet meer binnen ii (Geert) de Cupido? De begroting 1980, die aan de gemeenteraad en aan de pers werd overgemaakt, geeft steeds een uitste kend idee van de investeringen, die het stadsbestuur in de loop van 1980 wil uitvoeren. Het algemeen totaal van deze investeringen wordt volgend jaar geschat op 585.777.000 frank. Hierbij dient onmid dellijk vermeld dat hierbij een bedrag voorzien is van 300 miljoen voor de aanleg van droogweerafvoerkol- lektoren. Deze investering wordt in zijn totaliteit door de Belgische Staat betoelaagd zodat het eigen lijk investeringsbedrag (rekening houdend met an dere betoelagingen) ten laste van de Aalsterse belas tingbetaler nog een som bereikt van 256 miljoen Algemeen bestuur Onder deze noemer wordt dit jaar de aankoop voorzien van eigendom men voor de stempel- dienst voor een bedrag van 1,5 miljoen. Ook de investeringen voor politie en brand weer zouden wij hieron der kunnen brengen. Voor de politie werd een totale som in de begro ting ingeschreven van 2,5 miljoen onder te verde len als volgt: 500.000 frank voor werken aan gebouwen, 500.000 frank voor aankoop meubilair en eenzelfde bedrag voor de aankoop van kantoor machines, 500.000 frank voor de aankoop van 1 auto, in vervanging van een voertuig dat dateert van 1975 en' 500.000 frank voor aankoop van uitrusting. Voor de stedelijke brand weer wordt een bedrag geïnvesteerd van 7.280.000 frank Werken aan gebouwen en instal laties en verbeterings- werken aan de posten van Erembodegem en Moorsel zouden een be drag opslorpen van 1.080.000 frank. Nieuw meubilair zou 200.000 frank mogen kosten, en de aankoop van een nieu we materieelwagen en een lichte oliepomp kos ten samen 3.500.000 frank. Hierbij dient wel vermeld dat er een subsi diering van de staat voor zien wordt van 2.625.000 frank zodat het eigenlijk gemeentelijk aandeel be perkt blijft tot 875.000 frank. Nieuwe uitrusting voor de brandweer, zoals persslangen, strandpij- pen, personenzoekers, kledij) enz. zou 1,5 mil joen kosten en tenslotte wordt in de uitgaven een bedrag voorzien van 1 miljoen dat omschreven wordt als volgt: Aandeel a/Binnenlandse Zaken voor aankoop brand- weermaterieel met 75% subsidie. Gebouwen en installa ties Het stadsbestuur wil in 1980 verder werken aan het herstel en de ver bouwing van het stad huis en van andere stede lijke eigendommen. Voor het herstel van de voor gevel van het stadhuis wordt een bedrag voor zien van 5 miljoen. In tegenstelling met wat Schepen van Openbare Werken Jan De Neve vroeger verklaarde wil men dus niet de klasse ring van het stadhuis af wachten vermits geen enkele overheidstoelage ingeschreven werd in de begroting. Het inrichten van zolderruimten in het stadhuis zou mogen 3 miljoen kosten, terwijl de verbouwing van het huis De Bolle in de Kappelle- straat 2,5 miljoen zal kos ten. Éénzelfde bedrag wordt ook voorzien voor de aankoop van bouw materialen voor werken in eigen beheer. Beton voor werken in eigen be heer zou dan weer 1 mil joen kosten. Tenslotte werd 1 miljoen inge schreven voor aanpas- singswerken aan de oud gemeentehuizen. Aan verhuurde gebou wen wil het stadsbestuur in 1980 voor 500.000 frank werken uitvoeren, terwijl de uitrusting van de stedelijke drukkerij, die overgebracht werd naar het huis De Bolle 1 miljoen investeringen zou mogen doen. Aan de stedelijke werk huizen gelegen aan de Albrechtlaan (Friac) wordt 1,5 miljoen geinvesteerd voor een af sluiting en de toegang tot de gebouwen. Het be drag van uitrusting en materieel wordt geschat op 500.000 frank. Verkeer en wegen Zoals steeds wordt ook dit jaar een belangrijk be drag voorzien voor we- genwerken. Het eerste bedrag in deze reeks be draagt 3 miljoen en wordt gebruikt voor aller lei aanwervingen zoals voor de Mijlbekelaan, Lo- kerenveldstraat, Bosveld, Ninovestraat, Ronsevaal, Klaarhage, Kokerij, Put straat, Aalsterse Dreef, Bremtstraat, Bredestraat, St. Appoloniastraat, Lin destraat, Zijpstraat, Meerstraat e.a.m. Het totale bedrag van de wegenwerken zelf is ge schat op 20 miljoen, waarvan 5 miljoen voor lopende projekten, meer- werken, enz., 3 miljoen voor slijtlaagvernieu wing, 1 miljoen voor de Bremtstraat te Nieuwer- kerken, waarin de ge meente Mere zou dienen tussen te komen voor een som van 200.000 frank, 10 miljoen blijft voorzien voor de aanleg van voet- en fietspaden, en 4 miljoen tenslotte voor de aankoop van ma terialen voor verbeter- ingswerken. Aan de openbare verlich ting wordt in 1980 een bedrag gespendeerd van 5 miljoen terwijl voor de verkeerssignalisatie (bor den, lichten, enz.) een som voorzien wordt van 2 miljoen. Ook aan de schulhuisjes wil men blijkbaar iets veranderen, vermits 1 miljoen inge schreven werd in de be groting voor aankoop van materialen voor wer ken in eigen beheer. Ook de restauratie van historische gebouwen wordt zonder meer ver- dergezet. Zo voorziet het stadsbestuur op haar be groting 2,5 miljoen voor de voltooiing van lopen de werken aan het Bel fort. I miljoen wordt uit getrokken voor het ont werp van de tweede fase van de restauratie van dit Belfort. Het huis Van Langenhove wordt ook verder afge werkt. Hiervoor is zomaar eventjes een bedrag in geschreven van 15 mil joen waarvan 10 miljoen voor de technieken (3 miljoen subsidies inbe grepen) en 5 miljoen voor de schrijnwerken en de afwerking (1,5 miljoen subsidies inbegrepen). Ook het Kasteel Ter Lin den wil men onder han den nemen. Dit zal dan wel in eigen beheer ge beuren, maar voor de materialen nodig voor de restauratie werd toch een som voorzien van 500.000 frank. Onderwijs In de mate van het moge lijke worden ook alle be staande stadsscholen drastisch aangepakt. Zo voorziet men volgend jaar in de school van de Binnenstraat de vernieu wing van sanitaire en elektrische installaties, en de herstelling van het gebouw (500.000 fr.) In de school van de Hove niersstraat hoopt men een nieuwe vloer op de speelplaats aan te leggen wat 100.000 frank zou ko sten. Ook aan de gemee nteschool aan de Tinnen- hoek te Moorsel zal ge werkt worden aan de centrale verwarming en de sanitairen wat 500.000 frank zou kosten. Heel wat andere werken zullen gebeuren in eigen beheer vermits men voor de aan koop van materialen niet minder dan 2,5 miljoen voorzien heeft. De aankoop van didac tisch materiaal voor de scholen wordt geraamd op 600.000 frank. Ook het kunstonderwijs wordt in 1980 niet vergeten. Zo werd in de begroting I miljoen ingeschreven voor het ontwerp van de nieuwbouw van de Aka- demie voor Schone Kun sten aan de Oude Vis markt. Éénzelfde bedrag wordt voorzien voor ver bouwingswerken aan de ze akademie, terwijl de vernieuwing van de dak bedekking 2 miljoen zou kosten. Tenslotte is nog 700.000 fr. voorzien voor aankoop van «uitrus ting». Kuituur Voor kuituur worden dit jaar opnieuw belangrijke sommen geinvesteerd. Dit komt hoofdzakelijk door het Kultureel Cen trum in de Molenstraat, waar voor de voltooiing van de lopende werken, voor elektrische inrich ting saniairen enz. zo maar eventjes 40 miljoen voorzien is. In de begro ting zelf werd hierbij niets voorzien als bedrag van de verwachte toelage. Voor de wijkbibliotheek te Herdersem werd an derzijds 500.000 frank in geschreven. Voor de uit rusting van de bibliothe ken (zoals boeken, platen enz.) voorzag het stads bestuur 3,5 miljoen, en de aankoop van kantoor machines zou op zijn beurt 300.000 fr. mogen kosten. Opvallend hierbij is dat op een totale inve stering van 45,5 miljoen blijkbaar geen frank sub sidie wordt verwacht. Onder de rubriek «Mu sea» werd het bedrag van 1 miljoen voorzien, enerzijds voor de inrich ting van de archiefruimte in het gebouw aan de Kappelstraat, en ander zijds voor de inrichting van het Daensmuseum in het Oud-Hospitaal. Ook aan de bestaande stedelijke schouwburg aan het Vredeplein wensi men in 1980 te werken vermits 500.000 fr. voor zien werd voor het af werken van de lichtinstal latie en het vernieuwen van de vaste zetels. Verrassend vonden wij persoonlijk wel dat men, ondanks de precaire fi nanciële toestand toch nog steeds 1 miljoen voorziet voor de aankoop en restauratie van kunst werken. Jeugd en Sport Schepen van de Jeugd en de Sport Eddy Mon sieur mag volgens de planning in 1980 35 mil joen investeren. Voor de jeugdaktiviteiten be draagt het investerings bedrag 9,5 miljoen terwijl voor de sport 25,5 mil joen voorzien is. Voor aanwervingen voor jeugdterreinen aan Ker- rebroek, Zandberg, Kor- tenhoek, en Ten Rozen voorziet men 2 miljoen frank. Werken aan jeugd- klubhuizen zouden 500.000 frank mogen be dragen. De kostprijs van een nieuw speelplein in de wijk Harding te Herder sem wordt op 5 miljoen geschat, waarvan 1,5 mil joen zou gesubsidieerd worden door de over heid. Het ontwerp voor een nieuw speelplein aan de Rozend'reef te Aalst wordt op zijn beurt op 1 miljoen geschat, terwijl 500.000 fr. voorzien wordt voor de aankoop van nieuwe speeltuigen. Wat de sport betreft kun nen wij uit de begroting afleiden dat er 3 miljoen voorzien wordt voor de bouw van kleedkamers en sanitairen aan de Ro- zendreef. De afwerking van het nieuw zwembad aan de Bergemeersen wordt op zijn beurt ge schat op 500.000 fr. Voor de aanleg van ten nisvelden aan de Os- broek en de vernieuwing van de atletiekpiste werd 20 miljoen ingeschreven, waarvoor 6 miljoen sub sidies verwacht worden. Tenslotte werd onder de rubriek materialen voor diverse werken een be drag van 2 miljoen inge schreven. Leefmilieu Aan het leefmilieu wordt ook in de stad Aalst meer en meer belang gehecht. Dat blijkt uit de belangrij ke investeringen, die men in 1980 op dit vlak wil uitvoeren. Zo distilleerden wij in de begrotingen een bedrag van 1 miljoen voor aan plantingen langs wegen. Éénzelfde bedrag wordt voorzien voor de aanwer vingen van parken en plantsoenen. Dit heeft betrekking op het nieuw park dat men wil aanleg gen aan de Bergemeer sen en op andere plaat sen voor groenaanleg. Ook 1 miljoen wordt voorzien voor gebouwen en installaties. Het volgende miljoen staat vermeld bij de ru briek «aanleg van groen- zones, enz», terwijl nog maals 1 miljoen werd in geschreven voor het ver vangen van bomen in het stadspark 500.000 fr. zal worden uitgegeven voor de aankoop van planten voor werken in eigen be heer, terwijl nogmaals 500.000 fr. ingeschreven werd voor het snoeien en rooien van bomen. Ook de waterzuivering wordt traag maar zeker aangepakt. In dit verband vermelden wij reeds de 300 miljoen, die voorzien wordt voor de aanleg van droogweerafvoerkollek- toren (volledig gesubsi dieerd). Anderzijds is er nog een bedrag van 10 miljoen voor de aanwer ving van gronden voor het waterzuiveringssta tion. Hierbij dient wel vermeld dat men op het stadhuis rekent op een overheids subsidiëring van 9 mil joen frank. De realisatie van het Al gemeen Rioleringsplan bij wegenwerken zou 5 miljoen kosten waarvan de helft ten laste van de Belgische Staat. Het ont werp voor dit Algemeen Rioleringsplan wordt ge schat op een kostprijs van 3 miljoen, terwijl het opmaken van het totaal rioolplan 2,32 miljoen fr. zou mogen kosten. Onder de titel vuilnisop haaldienst wordt niet al leen een belangrijk be drag voorzien voor de aankoop van voertuigen (wat wij apart behande len), maar tevens 500.000 fr. voor de aankoop van kontainers. Mevr. De Maght, Sche pen voor Leefmilieu, is ook verantwoordelijk voor het grondbeleid. In dit verband is het interes sant om weten dat 2 mil joen ingeschreven werd voor grote herstellings werken aan sociale wo ningen, en 2 miljoen voor aanwervingen en het slo pen van krotwoningen. Wat dit laatste betreft zou de helft van de kostprijs ten laste komen van de hogere overheid. Het ontwerp voor de bouw van bejaardenwo ningen aan het Astrid- park zou 1 miljoen kos ten, terwijl het ontwerp voor de bouw van iden tieke woningen in de O.L. Vrouwstraat geschat wordt op 500.000 frank. Begraafplaatsen Zoals gepland wenst het stadsbestuur verder te werken aan de uitbrei ding van een aantal ste delijke begraafplaatsen. Voor aanwervingen van gronden te Nieuwerker- ken en te Moorsel wordt aldus een bedrag voor zien van 7 miljoen fr. waarvan 2 miljoen zou gesubsidieerd worden. Materialen voor de aan leg van begraafplaatsen zouden zowat 1 miljoen mogen kosten. Het dub bele bedrag werd voor zien voor de bouw van bergplaatsen, terwijl de uitbreiding van de kerk hoven te Moorsel en te Nieuwerkerken op zich zelf 1 miljoen zou kosten. Het totaal investerings bedrag voor deze sektor beloopt aldus 11 miljoen frank. Feestelijkheden Schepen De Bisschop schijnt zich op het eerste gezicht tevreden gesteld te hebben met een inves teringsbedrag van 4 mil joen. Hiervan is 3 miljoen ingeschreven voor wer ken aan gebouwen en in stallaties in de Keizers- hallen en 1 miljoen voor feestmateriaal. Allerlei Onder deze titel plaatsen wij een aantal posten, die niet direkt bij ;één of an der Schepenambt kun nen onderverdeeld wor den. In de eerste plaats zijn er aldus de investe ringen voor de eredienst. Zo zijn er 100.000 fr. bui tengewone toelagen voorzien voor het saldo der glasramen aan de St. Martinuskerk. Een be drag van 3.199.000 fr. zal geinvesteerd worden aan de restauratie van het or gel te Gijzegem, en 1.678.000 fr. aan schilder en eiektrische werken in de Heilig Hartkerk te Aalst. Ook de pastorijen van Baardegem en Gijzegem wullen blijkbaar onder handen genomen wor den vermits hiervoor een bedrag ingeschreven werd van 500.000 fr. Be langrijke bedragen wor den ook doorgeleend aan het OCMW. Zo voorziet men 27 miljoen voor de technische uitrusting van het nieuw OCMV-zieken- huis. 12,5 miljoen werd ingeschreven onder de noemer «brandschade- herstel». Een laatste investering, die men onder de noe mer ruimtelijke ordening zou kunnen katalogeren, betreft een bedrag van 1 miljoen fr. voor het op maken van plannen van aanleg, waaronder dit van het centrum, station, St. Job, Erembodegem, Hofstade, Nieuwerker ken, en het opmaken van het struktuurplan voor Groot-Aalst. Voertuigen Gezien de kritiek van de CVP-oppositie op de steeds grotere aankoop van nieuwe voertuigen leek het ons interessant om de voorziene nieuwe aankopen eens apart te vermelden. Voor de alge mene administratie wordt in dit verband een som vermeld van 500.000 fr. De vervanging van meerdere kleine voertui gen voor de Stedelijke Werkhuizen wordt ge raamd op een uitgave van 1,5 miljoen. Zoals reeds hoger geschreven zou een politievoertuig van 1975 vervangen wor den door een nieuw wat op zijn beurt 500.000 fr. zou kosten. Ook herinneren wij eraan dat voor de brandweer de aankoop van nieuwe wagens op het program ma staat, voor een be drag van 3,5 miljoen. Ge lukkig wordt het grootste deel hiervan gesubsi dieerd door de hogere overheid en dient de Aal sterse belastingsbelater Meubilair «slechts» 875.000 fr.- op- te leggen. Voor de dienst van de wegenwerken is de aan koop en vervanging van voertuigen voorzien voor een som van 1 miljoen. Hierbij komt nog 500.000 fr. voor allerlei materieel zoals een trilwals. De dienst leefmilieu zou. bezegend worden met 1°®' nieuwé bestelwagen en 1ver traktor wat samen166 800.000 fr. zou mogerfsc kosten. De vuilnisophaal-^ dienst zal met het groot-0uv ste bedrag gaan lopenT1, vermits men 6,1 miljoeif e inschreef in de begroting - voor de vervanging van 3°* ophaalwagens uit en de uitbreiding met 1°k kipwagen en 1 bestel®61! wagen. ,mi' Alles samen komt merfnz aldus tot een niet geringePsc' investering van 14,4 mikers joen fr. FV' ooit >de che Even spektakulair vinder^ wij de aankoop van meujom bilair en kantoormachiy,ar nes, die zowat bij elk de-ij, h, partement te bemerken^ zijn. he Voor het algemeen beyat stuur werd aldus 1,5 mil-^|ar joen ingeschreven voor^Q nieuwe meubels, 500.000pan fr. voor een nieuwe tele-Dn fooncentrale en 500.000kQr fr. voor kantoormachi-L^g nes. De politie krijgt»eZe eveneens om 500.000 frl^j, meubilair en om éénzelf-jen de bedrag aan kantoor-oen machines. De brandweerU^ moet zich blijkbaar tevre-jjst0( den stellen met 200.000joigjr fr. voor nieuw meubilair, j Voor het stedelijk onder-jet wijs werd dan weer eenfe bedrag voorzien van^Q|j 600.000 fr. aan meubilairtsu|t terwijl er supplementair Fom nog 600.000 fr. didaktischje|eg materieel bij zal gekocht 3rne worden. Het kunstonder- hehc wijs krijgt om een half miljoen nieuwe meu-^et n< beien. je, Onder de hoofding oor jeugdaktiviteiten vonden ferk, wij een bedrag van end 500.000 fr. voor de aan- loter koop van meubilair, ter-öehee wijl de biblioteken om 1,2 pge£ miljoen nieuwe meubels tek zullen aankopen. Signa-mze leren wij dat hierbij nogfueerc 300.000 fr. kantoormachi- reerd< nes komen. rug v Voor de nieuwe archief- iènte ruimte in de Kappelle- chop straat en het Daensmu- ien seum werd een bedrag log» van 300.000 fr. aan meu- e sar bels ingeschreven, terwijl )ebur de kinderbewaarplaatsenjiier» om 500.000 fr. meu bels Je b( zullen uitgerust worden, brcho Alles samen komt men ler|Qr hierbij tot een niet onaar-titel n dig bedrag van 8,2 mil-boom joen investeringen. Een^0ye oordeel over dit bedrag laten wij aan u zelf over. ®^KEI asse Dotd VEHE

De Voorpost | 1980 | | pagina 8