riLLY MAES VERKOOPT INFORMATIE «DE VOORPOST» GING MEE 5KILAUFEN MET SPORTDIENST MLST! NIEUWJAARSRECEPTIE VOLKSUNIE AALST t silhouet van de jongeman komt de meeste Isterse handelaars en bedrijfsleiders bekend voor. jt zo verwonderlijk, als men weet, dat Willy Maes ^gal voor het derde opeenvolgende jaar alle Aalster- ihandelaars bezoekt, n niet geringe opdracht. i8rom doet hij het dan wel? ggal wiedes: het is zijn beroep. -oepshalve probeert hij de neringdoeners van de d ertoe te bewegen hun advertentie te plaatsen in ii stedelijke informatiebrochure «Het Bestuur Dich- ibij». tlereen zal nu zo langza- En niet van Aalst alleen, [lerhand wel weten, dat Momenteel geven bijna uitgave door het vijftig steden en gemeen- Jtadsbestuur wordt ver- ten in Vlaanderen derge- Jpreid en kosteloos aan lijke brochure met stij- ftlle gezinnen van de stad gende bijval uit! wordt bezorgd. De adver- Wij hadden ons reeds lerende firma's maken vaak afgevraagd, wie op |iet mogelijk dat dergelijk dergelijk lumineus idee idemecum gratis een was gekomen. |ans jaar als nuttige lei- Willy Maes heeft het ons er beschikking dan bereidwillig verteld, bat van alle inwoners kan Aalst. Een goed idee is onbe taalbaar! Drie jaar geleden startten Mare De Vos en Willy Maes met hun «Reynaert Communicatie». De fusies waren toen net een feit geworden en la gen eigenlijk aan de basis van hun initiatief. Die twee mannen wilden de nieuwe entiteiten, die van de ene dag op de andere voor een berg problemen kwamen te staan, behulpzaam te zijn. Bijvoorbeeld door een voorlichtingsbrochu re uit te geven voor alle inwoners van die nieuw bakken steden en ge meenten, zonder dat zulks het bestuur een cent zou kosten... De idee was afkomstig uit Nederland en zou ook hier al gauw ingang vin den, dank zij het duo Maes - De Vos, dat de nodige durf opbracht om het in de praktijk uit te testen! De eerste stad die inging op het aanlokkelijk voor stel was Ronse. Onmiddellijk daarna was het de beurt aan Aalst en vrij vlug volgden tiental len anderen hun voor beeld. Kwa opmaak e.d. was die uitgave van Reynaert Communicatie een ek- speriment op de publici- teitsmarkt. Maar de formule werd een sukses. Gaf men aanvankelijk uit in eigen beheer, de zaak groeide al snel uit tot een n.v. met 7 aandeelhou ders en als algemeen be- lOi Momenteel zijn er door de massa-recreatie-sporten laufen of skïen, bleef ie- hellieuwe behoeften ontstaan waaraan dient voldaan dereen onbewogen. Dat 1 Zi,e worden. Het leek dan ook vanzelfsprekend dat beloofde voor het verder leze recreatieve aktiviteiten ingeschakeld werden, verloop. André, ge- 3ch»ls een gevarieerde dienstverlening voor alle bevol- schoold als hij is, begon oc|ingsgroepen. De democratisering van bepaalde eli- eerst met spieren los te /arjaire sporten en de ontplooiing van minder populaire maken, vervolgens de iporten dienen ook verbonden te worden in funktie langlaufbewegingen uit ian toekomstige onvermoede vraagstellingen en te leggen en tenslotte kehoeften. Dit is dan ook de redenen, waarom de mochten wij aan de slag. iportdienst van de Stad Aalst, dit jaar startte met Op alle andere gezichten _jerschillende initiatiecursussen van minder bekende kon men geen grijns iporten. Eén dezer sporten is Langlauf. ontdekken. Zij waren te zelf ingenomen, om staande te blijven. Eerst ging het bergop. Geen problemen om op de voet te blijven. Maar enorm zwetend van de inspanningen. Plots op bevel van de groepslei der alle stokken weg en zonder stokken lopen. Weer geen angst, maar nieuwsgierigheid op de twaalftal zijn-gelaat. Alles verloopt naar wens. Slechts één tuimeling. En weer verder met stokken. De beginnelingen zijn plots geen beginnelingen meer. De bewegingen worden vloeiender en het tempo stijgt. Een grote draai in, verspringen van pen? Neen. Men heeft ge leerd alleen recht te staan, en dat proberen we althans. Opnieuw de sporen in. Weer een val partij. Doch niet opge ven. Plots gebeurt het. Verdiept als we zijn in onze eigen problemen, doemt een tegenligger op in hetzelfde spoor. Springen wordt geroe pen achter ons. De tegen ligger ontwijkt ons han dig. Hij kent zijn sport. Wij springen ook, doch gaan weer onderuit. Met een het einde van onze eerste les. Twee uren la ter komt de groep terug bijeen, ledereen is opge togen. ledereen ziet rood als een kriek. De gezond heid is zo van de gezich ten af te lezen. Ook dit behoort bij Langlauf. Het eist een bijdrage van alle funkties van het organis me en doet beroep op alle spiergroepen van be nen, buik, rug en armen. Het is een sport die beoe fend wordt in volle na tuur. Dus zeer gezonde ontspanning en kan beoefend worden op alle leefdtijden. Werkelijk lahglauf is geen veelei sende, zware of drukke sport. Daarom was ieder een eensgezind, dat zij André Van Hove, Jan U- vin en alle andere mede- nen zijn. De buitelpartijen werkers rende2.vous ge. honinnon I Ir* nrnoncv/o. beginnen. De groepsve- rantwoordelijken komen naast U staan. Maar hei ven bij hun volgende langlaufweekend. AVH Wat langlauf is werd U was een monitor, in lang- len paar weken terug uit- lauf ter plaatse, de bul- jebreid uitgelegd, toen gaar llya Jordanow. Deze Jeze sportdienst een bij- had reeds de nodige lenkomst belegde voor wenken aan het Aalsters leïnteresseerden, in de achttal verschaft, zodat in iuwzaal van het Stad- vier groepen, met elk Vorige zaterdag twee begeleiders alles tot |ing het tweede week- in de puntjes voorbereid d door te Saint Hubert, scheen. Zeker een pluim Voorpost was er voor op de hoed van mensen Vrijdagavond laat liep als Albert Kiekens, Piet tt bericht binnen dat er Van de Velde, Jan Uvin, Saint Hubert, voldoen- André Van Hove, Jan Van sneeuw voorhanden Cauter, Marc Van Neck, om de initiatiecur- Jaak Pereboom en Or- ussen langlauf te laten thaire Uyttersprot. Vak- oorgaan. Dus niet kundig werden ons de eaarzeld en zaterdag- skis aangebonden met :htend om 7 uur werd gepaste of minder gepast trzamelen geblazen aan schoeisel. Met een paar j Pontstraat. Een volle kousen min of meer >us met vragende ge- kwam dat wel in orde. En sporen, steeds alles O.K. ichten van wat zal het daar stonden wij dan, be- De terugtocht vangt aan. rorden. De meesten gin- ginnelingen, niet weten Stout als wij zijn, drijven en voor hun eerste maal wat het gaat worden, wij het tempo op. Gebrui- nnis maken, met de maar toch reeds op twee ken verder de stokken, port van latten en houten latten en met een Doch wij vergeten dat wij neeuw. Niemand pro- broek vol... Wij waren in- aan de afdaling begon- teerde ook maar te we- gedeeld in een groep met en te komen hoe het vo- André Van Hove. Op zijn week de beginnelin- vraag wie reeds eerder in |en vergaan was. Bete- kontakt kwam met lang- tende zulks een bepaalde chrik onder de reizigers ïf zaten zij met hun ge- Jachten reeds ter be- itemming? Want opval lend was het alleszins, vocdat oudere mensen, die zeker reeds een paar ja- 's oren uit de compititiesport detgestapt zijn, aanwezig enjwaren voor de skilauf. ''e.Na een voorspoedige reis |jsldoorheen onze Arden- efc;nen, die groen naast ons lag, als bij het beste zo- ïpermerweder, veranderde t «de natuur te Champion nk,jplotseling van gedaante. d^De zon bleef wel schij- g^nen, doch de natuur m^rondom ons kreeg een ,or!>witte vacht. Waarlijk hier gewas de laatste uren sneeuw gevallen. Lang ui lauf was in deze streek Hko Jordanow, de Bulgaarse sportleraar, die tweemaal deelnam aan de Olympische mogelijk. In Saint Hubert, Winterspelen te Sapporro en te Innsbruck met als discipline «Biathlon» (langlauf weieens de hoofdstad karabijnschieten) geef uitleg over de eerste passen aan zijn groep. (-) van de jacht genoemd, niét met z'in weelderige bos sen, en op een hoogte f van 550 meter, wordt in deze periode aan laug- Mflj 'suf gedaan. Daar is een circuit gevormd van td ongeveer 20 km., be staande uit een vrij ge makkelijk parcours; uit gestippeld voor «begin ners» zoals wij en een veel moeilijker doorheen bossen, met scherpe en moeilijke bochten voor de meer gevor derden. Tot onze verbazing stel den wij vast, dat niet min der dan acht mensen van de Aalsterse Sportdienst en andere Stadsdiensten ons opwachten aan het materieel. Deze moedi- 9en waren reeds ander- nalfuur vroeger afgereisd om de nodige schikkin- 9en voor ons bezoek v°0r te bereiden. Ook Een groep deelnemers leert hoe men ideaal valt en opstaat. (-) heerder Mare De Vos. «Het communicatieme dium voor het vlaams be drijfsleven» Willy Maes werd eerste vertegenwoordiger. Deze 23-jarige, geboren Zeienaar is gehuwd en vader van een jongetje van één jaar. In Zele be haalde hij zijn A-3 mecha nica. Hij was achtereenvol gens werkzaam in een fir ma van centrale verwar ming en in het metaalbe drijf, maar zijn toekomst lag elders. De eerste januari 1977 belandde hij bij zijn huidi ge firma met het gekende gevolg. Minzaam, goed van de tongriem gesneden en wetend wat hij wil stept Willy overal binnen. Hij is doordrongen van de idee, dat de mensen be reid zijn om die adverten tie te plaatsen. Met het doorzettingsver mogen van Willy Maes en Marc De Vos kon het moeilijk anders, of het zou niet bij dit ene projekt blijven. En daar bleef het inder daad ook niet bij. Precies twee jaar later, dag op dag, op Nieuw jaar 1979, werd «De Be- drijfskrant» opgericht. Deze uitgave was be stemd voor bedrijfslei ders en kaderleden. In het nummer van 4 janua ri jl. staat uitgever Mare De Vos even stil bij één jaar bedrijfskrant. Hij her innert zich hoe de eerste ling van de pers rolde, twaalf schamele bladzij den dik... «Ik ontmoette weinig meer dan voorbehoud en sceptiscisme in mijn onmiddellijke omgeving. De zeldzame commenta ren die tot mij doorzijpel den klonken als felicita ties voor de vader van een doodgeboren kind.»... Er stak geen machtige fi nanciële groep achter en wie zou zo'n blaadje le zen? Vandaag blijkt ech ter, dat heel wat Vlaamse bedrijfsleiders het tóch lezen. «De Bedrijfskrant» is een flink uit de kluiten gewassen kerel gewor den. Ruim 92.000 eksem- plaren vinden hun weg naar de bedrijven. De redaktie berust bij Mare De Vos, die beweert over een stel uitgelezen medewerkers te beschik ken, die zich inspannen om de Vlaamse bedrijfs wereld met een interes sant informatieblad te verrijken. Afgaand op de recente evolutie zijn zij daar best in geslaagd. Een Aalsters komputer- bedrijf, dat in «De Be drijfskrant» adverteerde, mocht zich tengevolge daarvan over heel wat respons verheugen. Naast deze twee voor noemde uitgaven zijn er ook nog toeristische pu- blikaties, die meestal om de zes maanden verschij nen en meer provinciaal gericht zijn. Oost- en West-Vlaanderen, maar vooral Luxemburg, heb ben al beroep gedaan op de Gentse kommunifca- tiefirma om hun toeristi sche attrakties in de vorm van drukwerk bij het gro te publiek aan te prijzen. In drie jaar tijds zijn twee durvende mannen er in geslaagd hun idee te transformeren tot een volwaardig uitgeversbe drijf met een voor Vlaan deren unieke informatie gids en bedrijfskrant. Willy Maes: een goed idee is nog steeds onbetaalbaar. (-) slecht en toch waagt die man het nog geld uit onze zekken te komen halen! Begrijpelijk, want in deze tijd van inflatie, pijlsnelle prijsstijgingen, werkloos heid met alle daaruit voortvloeiende gevol gen, is een handelaar niet zo gauw meer bereid om het geld uit zijn zakken te laten gooien zonder er wat voor in de plaats te krijgen. Maar overal ontmoet t>ij begrip voor het initiatief en ook de derde uitgave van het «Bestuur Dichter bij» vlot goed. Aalst mag zijn winkels en bedrijven eigenlijk dankbaar zijn om de bereidheid waar mee zij meewerken aan dit projekt en het tot een sukses hebben doen uit groeien... Maar een Aalstenaar zou zichzelf niet zijn, moest hij er ook geen grapje kunnen aan vastknopen: «Het Bestier Dichterboi?» Ik kroig stillekesoon schrik dat da bestier toch 'n betjen té dichtboi komt, zeeë!»... C.A.T. Geld uit onze zakken halen... Voor de derde keer is Wil ly Maes thans op stap om de Aalsterse middenstan ders en bedrijfsleiders van het nut van een ad vertentie te overtuigen. Zij krijgen in feite een dubbele voldoening: zij maken inderdaad niet al leen het gratis versprei den van het informatie blad mogelijk, zij krijgen er bovendien een zeer in slaande en blijvende pu bliciteit voor in ruil. Alle Aalsterse gezinnen krijgen een eksemplaar in de bus. Overal is men gaan inzien, dat dit boek je een geweldige infor matieve waarde heeft en dat je het gewoon niet mag wegdoen. Het bevat immers een vloed van nuttige gegevens, die bo vendien gemakkelijk te rug te vinden zijn. Willy Maes kan uit eigen ervaring vertellen, dat Aalst een simpatieke stad is om er te werken. Iemand die zich aanbiedt om iets te verkopen be kijkt men met skeptische blikken: het gaat al zo Verleden vrijdag 18.01 werd de nieuwjaarsreceptie die het arr. bestuur van de VU aan haar kaderleden aanboo druk bijgewoond. In zijn inleiding gaf de arr.-voorzitter Bert De Cremer een overzicht van het afgelopen jaar en kondigde aan dat 1980 zich hoopvol aanmeldt wegens de nakende terugkeer van belangrijke personen die ons naar aanleiding van het Egmontpacht hadden verla ten. Hij was ervan overtuigd dat de VU na het herwinnen van de Vlaams-nationale eendracht, in staat zal zijn om een krachtige politiek te voeren zowel op plaatselijk als op nationaal gebied. Nadien nam kamerlid Jan Caudron het woord. Hij gaf een overzicht van de politieke toestand van de laatste dagen. Zijn analyse werd doorspekt met komische bemerkin gen over de toestanden die hij in de Kamer heeft meegemaakt. Zo vermel de hij de uitroep van een Waals liberaal: «Ie gou vernement n'est plus pa ritair, il est par terrel». Volksvertegenwoordiger Caudron beweerde dat de regering niet valt door gebrek aan gewicht! «Dit wil natuurlijk niet zeggen dat wanneer morgen de regering toch valt zij plots wel gewicht zou ge kregen hebben. Nee, dit wil alleen zeggen dat de comedie niet kan blijven duren en dat een eerste minister, hoe vindingrijk ook, niet kan blijven nieu we regelingen uitvinden om water met vuur te verzoenen». Volgens Jan Caudron vindt de huidige miserie haar oorsprong in de his torische fout van 1830, wanneer de Belgische staat als buffer tussen Frankrijk en Engeland werd opgericht met de bedoeling alle Vlamingen te verfransen. Caudron herinnerde aan de minimalistische theo rie van Van Cauwelaert die beweerde dat de Vla mingen geen federalisme nodig hadden omdat ze door hun getalsterkte toch stilaan de baas zou den worden in België! Dit rooskleurig en naïef toe komstbeeld werd 10 jaar geleden, door de twee kapitale fouten die toen met de goedkeuring van de drie traditionele par tijen in de grondwet wer den vastgelegd: 1. De grendelwet waar door de Vlamingen hun grootste troef, nl. hun nu merieke meerderheid uit de handen gaven in ruil voor de fopspeen van de cultuurautonomie. 2. De invoering van de drieledige gewestvor ming door het beruchte artikel 107 quater. De hele staatshervor ming is zo'n ingewikkel de zaak, dat de gewone burger er maar weinig van snapt. Dat strookt trouwens volkomen met de verlangens van de CVP In de onduidelijkheid en de wir-war is het haar gemakkelijker dan ooit appels voor citroenen te verkopen. Hiermee be doelt Jan Caudron de fa meuze omkeerbaarheid van de drieledige ge westvorming als nieuwe vondst in het laatste voorstel van Wilfried Martens. De gewone bur ger begrijpt daar waar schijnlijk uit dat, als er eind 1982 geen akkoord is over het geheel van de staatshervorming, de drie gewesten terug afge schaft worden! Dat is na tuurlijk nonsens: dank zij de CVP de BSP en de PVV staan de drie gewesten sinds 1970 in de grond wet. Aangezien dit artikel 107 quater niet voor her ziening en dus zeker niet voor afschaffing Er werd heelwat gepraat a stand in ons land. (Geert) vatbaar is blijven wij in ieder geval, ook na 31.12.82 nog opge scheept met de drie ge westen. Onomkeerbaar. Kamerlid Caudron viel ook nog fel uit tegen het sisteem van de dotaties waardoor Vlaanderen jaarlijks voor tientallen miljarden zou' bestolen worden. Hij voegde eraan toe dat de weten schappelijke publikaties van de Leuvense ekono- misten Van Rompuy en Verheirstraeten feitelijk een herhaling zijn van wat de Volksunie reeds 10 jaar geleden op haar congressen had be weerd. Men kan ook te vroeg gelijk hebben, vooral als de persmidia U dood zwijgen! Tot slot gaf Jan Caudron als zijn mening te kennen dat we in een politieke stroomversnelling leven /er de huidige politieke toe- en dat de enige oplossing voor de gemeen schapsproblemen schuilt in een ver doorgedreven vorm van ekonomisch fe deralisme. Omdat weinig mensen weten wat die teren eigenlijk inhoudt wordt op zondag 10 fe bruari in de feestzaal van ons stadhuis de «Dag van het ekonomisch Federa lisme» georganizeerd, schepen personeel en volksgezondheid, me vrouw Annie Dierick voorzitter politiek college VU en de heer Arseen Carlier lid OCMW, op om deze leerrijke studiedag bij te wonen en besloot zijn gloedvolle rede met de beste wensen voor een strijdvaardig nieuw jaar met dat éné doel voor ogen: «Een vrije Vlaamse Staat die zich zelf bestuurt, en waar het goed is te leven». Heel wat volk op de arrondissementele nieuwjaarsreceptie. (Geert)

De Voorpost | 1980 | | pagina 17