ERDERSEMSE OLKSFEESTEN ERDUIVELD GOED LUCHTMISDRIJVEN UITSCHIETERS Oordegemse postbode wint rekord-bedrag T en Pierre Van De Winckel sportlaureaten stad Aalst *79 Selektieve ophalïngen: dringende noodzaak of modeverschijnsel? 't Is ver gekomen Guido Sche1fhout,S.V. Osiris inaliteit in Aalsterse blijft stijgen VAN LIMBERGEN VAN LIMBERGEN De Voorpost i distrikt, illicht ons icier want >mpeld ■^n zaterdag tot maandag was Herdersem onderge- 1,.rrf)mpeld 'n festiviteiten allerhande ter gelegenheid -u °in de St. Antoniusviering. tfae*6^8 vro.e9er 2e'*s wan* °P donderdag 17 was er de r Antoniusmis op de feestdag van de heilige en op T r|J'd?9 was er het geslaagd optreden van «Cantate min"" in de parochiekerk o.l.v. Michael Ghijs en in St. Antonius was er de schaakavond «De Toren»» «De Pion». Over het St. Antoniusspel leest U pensenkermis in 't klubhuis aan de Kouterbaan. Het dorpsbal in zaal «De Kletser» geanimeerd door de gebroeders Matthijs verliep heel gezellig doch alhoewel honderden kaarten aan de man werden gebracht was de opkomst niet zo denderend. Ook wel gedeeltelijk omdat tegelijkertijd in 't Parochiaal Centrum een T-Dansant voor de jeugd doorging. Naast het legendespel traditioneel koninginnestuk -irf... ----7, van de vering waren de pensenworpen vanuit de e ders in dit blad en verder werd en gesmuld bij bovenverdieping van het vroegere gemeentehuis. Verhaegen met pellepetatten en bakharing of Lees verder p. 4 Voorde twintigste maal ging in de feestzaal van het Stadhuis de verkiezing door van de Aalsterse Sportlaureaat. Nu, Sportlaureaten, daar verschil lende sportgroepen, de mogelijkheid krijgen om Sportlaureaat te worden. Misschien betekent zulks wel een smet op de prestatie van één of andere laureaat, die zich als verkozene, niet meer de beste voelt. Ook andere staan naast hem op hetzelfde schavotje. De 3 laureaten: Guido Schelfhout (atletiek), Pierre Van De Winckel (WIELERTOERISME( EN S.V. Osiris Aalst (krachtbal). (Geert) Als omlijsting van deze verkiezing wordt telken- jare de andere sporttro- feeën uitgereikt, zoals deze voor de Interscho- lenwedstrijden, waar alle scholen van Groot Aalst toch eens aan'bod ko men. Voor Volleyball-he- ren ging het kleinood naar het Sint Jozefcollé ge Aalst. Bij de dames ging de wisselschaal de finitief naar Sint Vincen- tiusinstituut Gijzegem, dat Koninklijk Atheneum nipt achter zich hield. Voor de handball-spor ting de wisse trofee van het B.L.O.S.O. naar V.T.I. Aalst voor de catgorie scholieren. Voor de categorie kadet- ten kende hetzelfde bestuur een tweede tro fee toe. Lees verder p. 6 Oordegem, 21 januari 18 u. Langs de Grote Steenweg te Oordegem, doet het naar buiten vallende lichtschijnsel en het tot op de straat hoorbare feesttumult van huis nr. 66 je al dadelijk vermoeden dat zich hier onvoorstelbare tafeleren afspelen. Ilnderdaad, wanneer je het van herberg tot woonka mer omgevormde vertrek binnentreedt, wordt je al gauw overvallen door een laaghangende rooknevel, rondgeslingerde drankflessen, verblindende flashes, en vooral eindeloos gelukkige mensen met tranerige en van doorstane emoties opgezwollen oogleden. Elke aanwezige, op de re- joen, want de één glun- porters na, lijkt wel te zul- dtert al niet minder dan de len delen in het fabelach- andere, tige bedrag van 35 mil- Toch kost het weinig moeite om er José Leki- José en zijn echtgenote, me, deze week enig Loot- Graciëlle worden druk winnaar met zes juist omringd door diep aangekruiste cijfers, uit te ontroerde familieleden hengelen. en kennissen. Om de ha- Deze zevenentwintigjari- verklap wordt er gebeld ge postbode, van Oorde- en strompelen vanuit alle gemse komaf maar uithoeken van het Vlaam- woonachtig te Sint- se land gelukwensende, Amandsberg, heeft be- maar met een-dat-mag- grijpelijkerwijs nog niet mij-ook-overkomen ge- de tijd gevonden om zijn zicht, groepjes mensen beroepskledij te ruilen binnen, voor zijn burgerpak, want Het ouderlijk huis lijkt he- hij heeft inderdaad van- lemaal te zullen vollopen daag nog de post en het wordt nu knokken bedeeld. Lees verder p. 4 n barkoude voormiddag hebben we met rijks- Michiels bij een geurig kopje een gesprek over een eerder luguber onder- kriminaliteit gedurende het voorbije jaar in Aalst. ons laatste overzicht met deze dinamische eerlang wordt hij majoor en dan verlaat steH noodgedwongen onze stad. on- <arij kommandant toont kunst. Voor hem beteke- Doplg een keurige stati- nen die cijfers echter veel ne1ek, netjes in allerlei meer dan een admini- onderverdeeld stratieve formaliteit de regels van de waarbij alles sekuur ge- katalogeerd wordt en sa mengeteld om zo samen met dergelijke staten van de anderedistrikten tot een nationaal overzicht te komen. Kommandant Michiels ziet die cijfers funktioneel als basis om een beleid uit te stippelen, om op ties te nemen en prioritei ten vast te stellen. Priori teiten inderdaad want de Rijkswacht heeft reeds zoveel hooi op het vork dat enigszins selektief moet worden opgetreden en wat zwaarst Weegt dan ook de meeste aan dacht moet verdienen. Mankracht is er bij de rijkswacht immers te wei nig en aangroei op dat stuk zit er (althans voor lopig) niet in. Nogal vlug wordt hier en daar im mers geschermd met de dooddoener «politie staat» en met iedereen is er van bewust dat hoe meer nadruk er wordt ge legd op de zo noodzake lijke privacy hoe minder bescherming de burger van de rijkswacht kan verwachten. Kriminaliteit in distrikt Aalst stijgt! In het distrikt Aalst, kommandant Michiels spreekt alleen over het eigen distrikt en vergelij kingen met andere of met hele land Lees verder p. 4 Het oudste huis van Aalst, op de hoek van de Lange Zoutstraat en het Sluierstraatje moest begin dit jaar worden ondersteund. Wanneer zal men met de noodzakelijke restauratiewerken beginnen? (Geert) 3330 Dendermonde Tel 052-21 40 60 Bankrek. KB 442.8601.481,3$. Prijs voor los nummer 24 F Jaarab. 1.080 F,' 6 maand 580 F 3 maand 300 F verantwoordelijke uitgever A. DE CUYPER Redaktie Pontstraat 64 - 9300 Aalst iTel 053-70 41 19 BRUIDSLIJSTEN Hoogstraat 28 AALST Tel. 21.23.22 Tel, 21.56.00 AALSJ Grondslag en doelstel ling van de kringloopge dachte Het idee KRINGLOOP ontstond als teoretische en gedeeltelijke oplos sing ten overstaan van de steeds groeiende afval bergen en de moeilijk te stuiten uitbreidingen van de vuilnisbelten. In de Gouden Zestiger jaren met overvloed aan grondstoffen, arbeid en geldelijke mogelijk heden, was het heel nor maal dat vele of overwe gend verbruiksgoederen geproduceerd werden met een ingebouwde kor te levensduur. Als stelre gel gold toen dat de loon lasten primeerden t.o.v. de waarde van de grond stoffen. Inderdaad loon de het misschien niet de moeite verpakkingen te vervaardigen die meer dere malen konden ge bruikt worden. Immers de kosten voor het terug in omloop Lees verder p. 6 ledereen is het er in principe over eens dat de selektieve ophalingen van papier en glas en in later stadium ook nog andere produkten zoals plas tiek, afgewerkte oliën, organische afval e.d. mo menteel een MUST zijn. Niet alleen omdat onze afvalbergen enorm stijgen, maar vooral omdat er nu wel manieren bestaan om vele van deze produkten te recycleren, daar waar nu blijkt dat de primaire hulpbronnen niet onuitputtelijk zijn. Rapporten van de club van Rome voorspelden reeds sinds jaren het einde van de overvloedpaan grondstoffen, en de sinds 1977 ontstane energiekrisis bevestigt deze stelling. Konklusie: laten we dus zoveel mogelijk de componenten die de afvalberg samenstellen recycle ren. De kringloopgedachte deed haar intrede in de aanpak van het afvalverwerkingsprobleem.

De Voorpost | 1980 | | pagina 1