liefhebben «porten zo«h 1 RODE DUIVELS RECHT NAAR DE TITEL IN DE ZATERDAG 2 REEKS! NACHTWACHT DOET ZIJN NAAM VAN GIANT-KILLER EER AAN! ZWARE NEDERLAAG VAN V.K. MOORSELBAAN BIJ ARENDZONEN! mêêêKêèêêê Sparta Aalst en Mascott( Mere houden Denderstreek-eer hoog! ONDANKS GELIJKSPEL TEGEN KAMPIOEN ZAKT HONDA! SPORT M.T.S.A. VOETBAL Liefhebbersvoetbal Verbond f 1 L Aalsters Basketball Liefhebbersverbond m fmat «i 22 - 25.1.1980 - De Voorpost SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 AALST (053-21.25.5G) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN Vorige week reeds wezen wij op de uitzonderlijke sterkte van de Rode Duivels uit Denderleeuw, die indien zij van ongevallen gespaard blijven recht op de promotie afstevenen. Zaterdag jl. stond echter een zware opdracht op hun programma, tegen hun stadsgenoten van Heltvrienden. Het werd een spannende wed strijd, doch eens te meer was het meesterschap van de Rode Duivels onkreukbaar. Zy wonnen verdiend de derby met 2-0, zodat een nieuwe concurrent uitgeschakeld werd. Hun naaste achtervolger Kruis Moorsel, verwierf een moeilijke zege tegen Cobila's. Een ploeg, die na haar aanpas singsperiode, meer dan eervol presteert. Kruis kwam op voorsprong, doch nog voor de rust kwam de Cobila's langszij. In een spannend wedstrijdein de trokken de Moorselaars tenslotte toch het laken naar hun kant toe. In de strijd om de rode lantaarn, heeft Par king met het kleinste verschil moeten onderdoen tegen Apo stelken, meteen wordt Parking de drager van de weinig benij- denwaardige lantaarn. Twee verrassingen in deze reeks: de zware nederlaag van Lada- boys, tegen Beukenhof en het gelijkspel dat De Keizer toe stond tegen 't Kloksken. In de le reeks heeft leider Endoka een eerste puntje verspeeld in het zwaar kompetitieeinde dat hen wacht. Tinneboys, een ploeg vol verrassingen verdien de zelfs beter tegen een leidersploeg, die beneden haar normaal peil akteerde. Hun gevaarlijkste concurrent voor de eindzege, wordt nu Jaca II, dat wel op 6 punten van de huidige leider staat, doch met drie uitgestelde wedstrijden, op gelijke hoogte kan komen plaatsvatten. Meteen blijft de spanning erin. Ook Nieuwe Wijk II deed opnieuw van zich spreken, misschien niet in po sitieve zin. De Hofstadenaars lieten een vlugge voorsprong langs Yvan Roggeman in de tweede helft teloorgaan. Paul De Gendt zette de bordjes ge lijk door het benutten van een rechtstreekse vrijschop, waar tegen de Nieuwe Wijk-doel- man geen verhaal had. In de zondagreeks kreeg men een opeenstapeling van verrassin gen. De meest opvallende was het gelijkspel, dat leider Nieu we Wij op Star Boys moest toestaan. De Star Boys hielden de blanco-score tot het einde op het bord. Achtervolger Sunset maakte van die gele genheid gebruik, komen op vier punten in de rangschik king. al hadden zij niet veel overschot in hun wedstrijd te gen VK Molenstraat, dat na een prachtige ouverture, nu reeds acht weken achter een overwinning aanzit. Een ande re verrassing van formaat was de- nieuwe overwinning van Amapola tegen Adelaars. Amapola kwam reeds na 4' op voorsprong, toen Guv Lievens een hoekschop rechtstreeks omzette, meteen ook de rust stand. In de tweede periode kwam Adelaars wel terug, toch op slag van het eindsignaal was weer Guy Lievens op de goede plaats om een verdiende over winning aan Amapola te be zorgen. Het toppunt kwam wel uit de wedstrijd Inno - Jaca 1. Inno, die dit seizoen een laag- conjuctuur doormaakt, hervat zich plotseling. Na hun twee gelijkspelen, tegen De Zwaan en Molenstraat, haalden zij nu de volle inzet tegen FC Jaca 1 een ploeg, die na een eerder matig seizoenbegin, volop aan een heropstanding bezig was. wel een domper op de vreugde bij de mannen van jean De Bruyn. uitslagen en standen zondag Amapola-Adelaars 4-2 Inno-Jaca 1 4-2 Star Boys - Nieuwe Wijk 0-0 Cosmos - R. Familial 0-3 De Zwaan - Morta 0-1 Molenstraat - Sunset 0-1 Sint-Job - Timarcha 0-5 FF Zaterdag 1 Royal - Camu uitg. Tinneb. - Endoka 1-1 Rayo-D.D.T. 6-2 Jaca 2-Zonneb. 6-0 Melckenb. - Dhondt 4-1 Simcaboys - Heipias 9-1 N. Wijk 2 - Leeuwer. 1-1 Zaterdag 2 Parking - Apostelken 0-1 Scheepv. - Excelsior 1-0 Ladab. - Beukenhof 1-4 Scotching - J. Timarchal 1-2 Rode Duivels - Haltvr. 2-0 De Keizer - Kloksken 2-2 Kruis - Cobila's 2-1 DE... GROOTSTE SPORTZAAK De Haaltert-doelman moest zaterdag op al zijn kunnen beroep doen om Endoka 4^" winning-goal te houden. (Geert) Standen Nieuwe Wijk 28. Sunset 24. Molenstraat 17, Adelaars 16, Real 21, De Zwaan 19, Star-boys 18, Amapola 18, Jaca 1 18, Morta 15, St.-Job 14, Timarcha 14, Cosmos 12, Inno 8. Endoka 29, Simcab. 28, Melckenb. 26, Jaca 23, Rayo 19. N. Wijk 18. Tinneboys 17, Camu. 15, Dhondt 12, Heipias 11. Leeuwerik 8. Zonneb. 8, DDT 7, Royal 3 Rode Duivels 33, Kruis 27. Haltvr. 24. Keizer 19, Ladab. 19, Scheepv. 18, Beukenhof 17, Cobila's 14, Excelsior 13, J. Timavcha 12, Scotching 9, Kloksken 9, Apostelken 9, Parking Lovendegem bleef achteraan niet te misleiden, zelfs al moest er regelmatid.pa geduwd en getrokken worden. (Geert) pl< j Ve B B C. De Nachtwacht, dat reeds eerde: Olympia en Cockpit in het zan deed bijten, doet opnieuw van zich spreken. Tegen koploper BBC. Den Hoorn - Bastiaem >choten zij een ietsje te kort in de slotfase, maar tegen Hugh". ff-Shalespeare, gingen zij met de twee punten lopen. Hoofdschuldige voor deze nederlaag was het humeurige karakter Van Hedwig De Keghel, die nu waarschijnlijk voor eens en voor altijd zal weten, hoe hij zich naast een terrein dient te gedragen, want veel kans om nog op een terrein te verschijnen maakt, deze ex-Okapi-speler niet Koen Goubert en Cisse Van den Steen zorgden er in de wedstrijd tegen leider De Hoorn - Bastiaens voor, dat de koploper zich kopzorgen moest maken. Zowel de een als de andere Mol en Van Boven te weinig zorgden met soms onmogelijke steun kregen van hun ploeg- infUtraties in De Hoorn-zone maats, voor paniek. De leider mag zich wel gelukkig achten, dat Opel: L. Lefevre 26; R. Van Bert Troch opgeknapt is van den Bossche 21; Stadfeld 12; zijn kwetsuur en met 18 pun- ten topscorere werd voor zijn ploeg. De Hoorn-Bastiaens kende de snelste start 16-8. Een schitterende raakmikken- de Vermoes zorgde echter voor 22-23 na 15'. Tot bij de rust bleef de spanning erin 32- 34. In de tweede helft was het weer Bert Troch, die niet al leen vanop afstand binnenmik- te, maar ook regelmatig Mare Sterck en Ignace Van Stichel onder de ring vrijspeelde. Via 41-50 werd het 45-60. Van den Steen, Goubert, De Luyck en Vermoes brachten echter op nieuw spanning 55-60. Als er op 6' voor het inrukken Bert Troch het terrein verliet met overdreven foutenlast, was de kan voor De Nachtwacht er nog om gevaar te scheppen, doch Cisse Van den Steen, bleef angstvallig missen vanop de vrijworplijn. Het waren tenslotte Van der Speeten en De Saedeleer, die het De Hoorn-schip overeind hielden. Tegen 't Pompierken kende leider De Hoorn veel minder problemen, alhoewel het een barslechte wedstrijd werd van beide zijden. Hekkensluiter 't Pompierken startte in een zo ne. waartegen de leiders moei lijk iets konden beginnen. 6' bleef de rode lantaarn aan klampen 14-14 Mare Sterck, in een uitzonderlijke konditie trok de Hoorn op tot 19-36 door een 7 op 10 shotprestatie. Toen ook Troch en Van der Speeten en niet in het minst Van Stichel op gang kwamen was de Pompierkens'kous af De topscorer voor Pompierken was Van Geert 20, terwijl bij de leidersploeg Troch 16, Van Stichel 17 en Sterck 22 op vielen. Opel-Maurice Martens Sport - 't Paviljoen tegen Terlinden werd een sportieve wedstrijd, die in de tweede helft gemak- kellijk gewonnen werd door de thuisploeg. Via 6-0, 29-12 kwam Terlinden terug aan de rust 43-34, en onmiddellijk na de hervatting zelfs tot 43-38. Toen echter L. Lefevre en R. Van den Bossche hun geducht afstandsshot lieten bewonde ren, was het feest van Tcrlin- den voor goed uit, daar De Tcmbuyser 12 Terlinden: De Mol 27, Van Boven 18. Cockpit-Zorba-Supermarkt De Croock stuitte op een sterk spelend Koszen Sint Antoon. De thuisploeg kende wel de beste start via de gebroeders Van den Hauwe en Dany De Boitselier en liepen zelfs tot 23-6 uit. De inbreng van Mare Buys bracht de gunstige ken tering voor de bezoekers, zo dat bij de rust 33-24 Koszen- Sint Antoon terug in de wed strijd kwam, via een juist mik kende Steurebaut. Deze 9 pun- tenkloof kon geruime tijd ge- handhaaft blijven, doch toen na 11' Jacques Rasschaert de piaats moest ruimen voor over dreven foutenlast. kwam Kos zen in een eindoffensicf nog fel opzetten. Cockpit: Possé 16. De Boitse lier 10, Rasschaert 2, Guy Van den Hauwe 10, Ferre Van den Hauwe 21, Ho Raas 2 en Mare Delens 2. Koszen: Steurebaut 20, Rub- brecht 7, Loos 19, Kiekepoos 6, Reniers 5, Buys 4. Uitslagen Nachtwacht - De Hoorn Studio Borghmans pia 63-70 Olym- uitg. Magnctrol - St. Borghmans 83-49 Pompierken - De Hoorn 44-76 Olympia - Den Beiaard 70-54 Hugh's - Nachtwacht 52-67 Cockpit - Zorbra-Koszen St. Ant 63-61 Opel-Terlinden 79-54 Standen Hoorn 22, Cockpit 18, Magnc trol 16, Olympia 16, Boegh- mans 16, Opel 12, Hugh's 12, Koszen 10, Nachtwacht 10, Beiaard 8, Terlinden 4, Pom pierken 0. A.V.H. In de ligaklasse vielen geen verrassingen te noteren, tenzij de J. Welle-Gr. Wit nipte overwinning van leider Moerstraat tegen FC Sport met 2-1 Tripoli-Post Ocarina-Blauw Wit werd een spannende partij, met vele kansen Elegasten-PZN langs weerszijden, doch ook parate doelmannen. Blauw Wit kon Plaza-Apost. juist voor de rust op voorsprong komen langs Geert De Petter. 7 Polonia-Moerstr.B minuten na de herneming miste Eugène Van Delsen een enige Arendz.-Moorselb. gelegenheid om zijn ploeg langszij te brengen, vanop de elfmeterstip. Hij liet echter deze kans liggen. Al bij al een verdiende Blauw Wit-overwinning. Tweede Klasse Voor de rest kon iedereen zijn Sportvr.-Tijl Snas positie handhaven. In de twee- Moerstr.-FC Sport de klasse kwam de verrassing Leeuwer.-Zotteg. uit de hoek van Arendzonen, Ocarina-Bl.-W. dat VK Moorselbaan geen schijn van kans liet. Wel kan Moorselbaan verontschuldi gingen aanhalen. In de 38' viel doelman Remi Anné uit met kwetsuren, Johnny Verhof- stadt verving hem onder de lat 2' later viel het eerste Arend zonen-doelpunt langs Tony Redant. In de 50' en de 87' voltrokken achtereenvolgens Paul Steenhout en Freddy Van Kut het vonnis voor VK Moor selbaan. P.Z.N. verdiende be ter in hun wedstrijd bij Elegas- ten. Zij waren de meest aan vallende ploegen en schiepen ook de meeste kansen, doch het voetballot is soms raar. Het doelpunt valt allicht eens aan de overkant. Aan de 35' scoorde Roland Janssens uit tegenaanval. Apostelken kwam niet verder dan een ge lijkspel bij Plaza, en van die gelegenheid maakte Tripoli ge bruik om na een overwinning tegen rode lantaarn Post alleen aan de leiding te komen. UITSLAGEN Ligaklasse OC Aalst-Heizijde 2-1 STANDEN Moerstraat Blauw Wit Zottegem O.C. Aalst Tijl Snas FC Sport Ocarina Leeuwerik 2-0 Heizijde 4-1 Sportvrienden Tripoli Apostelken Ul'8- Arendzonen °"3 Welle Groen Wit Moorselbaan 20 Elegasten |3 Plaza J3 P.Z.N. J* Moerstraat B Polonia Alweer geen sukses voor een vlot spelend Endoka. (Geert) 38 Dat de Aalsterse aanvallers tekort schoten was zondag voor iedereen duidelijk. (0 y" v6 de: Om In de eerste klasse van het Aalsters Korporatief Voetbalver- bond te blfjven, moest Honda de uitgestelde wedstrijd tegen kampioen Post Erembodegem winnen. 50' lang hebben de motorjongens in deze veronderstelling geleefd. Immers reeds na 11' speeltijd kon Luc Baeyens Honda op voorsprong zetten. Na deze openingstreffer heeft sprong waren gekomen, heb- Honda gedurende het verder ben zij de zaken ietwat gefor- verloop van de eerste helft de ceerd, zodat zij in de tweede postmannen op alle gebied ge- helft fysiek te kort kwamen om domineerd. De drang naar de overeind te blijven. Alhoewel overwinning heeft hen echter de tweede helft volledig op in de tweede periode de das hun eigen speelhelft terugge- omgedaan. Nadat zij op voor- drongen, bleven zij nog tot de 62' overeind, dan viel het zwa re verdict. Post Erembodegem kreeg een hoekschop, door Paul Arijs in één tijd met het hoofd tegen de Honda-netten gewerkt 1-1, en meteen mag Honda volgend seizoen een af deling lager spelen. Alleszins een les voor de motorboys, dat de kompetitie niet afgaat op één speeldag, doch wel over een gans seizoen. In deze slot wedstrijd bewezen bij dat ze Na hun eerder ongelukkige nederlaag de vorige speeldag bij de Bergratten van Nederhasselt, heeft Sparta niet geaarzeld, op nieuw de tweede plaats in de eerste klasse B in te nemen. Het ging daarvoor winnen by Reb. Houtem, een ploeg, die op een trapje hoger stond dan zy zelf voor de aanvang van de wedstrijd. Gemakkelijk hadden zij het niet want Ugual en Van Hoorde zorgde wel voor 2-0, doch Van Bever kon milderen. Wauters opende de poort naar een overwinning juist voor de rust. Doch via Van der Beken en Van Bever kwam Reb. Houtem langszij. Het was tenslotte Matthieu die de Spartazege even voor het eindsignaal verdiend op het bord schoot. Ook Mascotten Mere haalde een verdienstelij ke overwinning bij Micto Vel- zeke. Ondanks het feit dat Mieto de beste ploeg was in de eerste helft, kwam Mascotten op voorsprong langs Etienne Liebrecht. Deze stand bleef gaaf tot de 80' toen Luc Cop- pens met een ver schot de Mere-doelman versloeg. Aan de 86' loste de lokale doelman de bal en een goed gevolgde Denis Beirens bezorgde Ma scotten Mere een onverhoopte zege. Hekkensluiters Kanaries Lede verdienden beter dan een 2-0 nederlaag tegen Sint-Go- riks. Menhuyzen had voor 0-1 gezorgd en toen Kanaries het werkelijk meer waard zijn, dan de rode lantaarn in de hoogste reeks, maar zoals gezegd met één wedstrijd is het jaar niet goedgemaakt. De andere achterstallige wed strijd Resocub - FFR ging niet door. Geen van beide ploegen, kon noch voordeel, noch na deel halen uit de uitslag, zodus vond een gehandicapt FFR, dat steeds sukkelt met tal van gekwetsten, het de gemakke lijkste oplossing van forfait te geven tegen Resocub, dat toch al zeker was van zijn tweede plaats in de B-reeks, achter het ongenaakbare Amylum. De volgende opdracht voor de Koporatieven is de Schaal Haeck, die aanvangt op 09.02.80. 4 V II gelijkspel in zijn bereil de, viel op een tegenaf verdict aan de overzij voor affluiten langs Val penolle. Voetbal zijn! Uitslagen Sparta Aalst - Reb. Houl Vcizeke - Bergratten Goriks - Kanaries Haaltert - Rescgem Aspelare - Sneppen Mere-Mieto - Vcizeke Letterhoutem - Lebbekt Gaverland Font. Erpe2 Standen Eerste B 2. Sparta Aalst 7. Haaltert 10. Mere 14. Kanaries Lede Tweede B 6. Fonteintje Erpe De lottreking voor de i finale van de Oost-V Beker Sparta Aalst - Lapino Lebbeke - Haaltert Destelbergen Zwa Impe Mariakerke - Dampoort Reb. Houtem - Opstal Opel Wetteren - Gaverli Damvallei - Aspelare Sneppen - Sportief

De Voorpost | 1980 | | pagina 22