KOSZEN HOUDT NU OOK HAND NIJDROP GEEFT PUNT PRIJS! IN HAND IN BEDWANG! RUPA B WIPT CORSO B UIT BEKER JEUGDHUIZEN Golfbiljartfederatie Aalst Belgische golfbiljartfederatie - Bekerwedstrijden Aalst De Voorpost - 25.1.1980 - 23 Zaterdagavond ter^re van het behalen van de nationale kampioenstitel hoogspringen door Guy Van Boxstael aan de atletiekklub Vlierzele Sportief een receptie aangeboden in de trouwzaal. (Geert) Door het gelijkspel van Nijdrop tegen Spokuon, is leider Tijl nu praktisch zeker van de titel. Tijl won zijn inhaalwedstrijd tegen Jome met 1-5 en Nijdrop kreeg bij Twentiers het deksel op de neus met 6-2. Door deze drie verliespunten van Nijdrop, heeft Tijl nog slechts één tegenstander en dit is zichzelf. Met acht punten voorsprong en nog 10 wedstrijden voor de boeg kan hen nog weinig gebeuren. Twentiers zette vorige zondag zijn heropstanding door, door nu Jome met 5-0 in het zand te doen bijten. Ook Sint-Joris blijft aan de winnende hand. Hun slachtoffer was niet toe vallig Efsee, toch derde in de klassering. Tuf won de andere vierpuntenwedstrijd tegen Pal lieter. Liludamo en Zenith deelden broederlijk de punten. Tenslotte was er de gemakke lijke overwinning van Ypsilon tegen hekkensluiter Tanu met zware 4-1 cijfers. UITSLAGEN Twentiers-Nijdrop 6-2 Jome-Tijl 1-5 Twentiers-Jome 5-0 Efsee-Sint Joris 0-2 Pallieter-Tuf 1-3 Liludamo-Zenith Nijdrop-Spokuon Ypsilon-Tanu STANDEN Tijl' Nijdrop Efsee Pallieter Sint-Joris Tuf Tuf Spokuon Twentiers Liludamo Ypsilon Zenith Terlinden Jome Eureka Tanu Golfbiljartkampioenschap tussen Hand in Hand en Koszen. (Erik) De koszen-ploeg. stelt de laatste vier weken een blakende conditie tentoon. Eerst ontnamen zij leider Loebes een punt, dan moest Moorsel eraan geloven ook Zandmannetjes kon niet tegen de Koszen-overmacht optornen en nu verleden zaterdag waren de Hand in Hand-jongens niet aan het feest bij de Capucijnenboys. Het zag er nochtans goed uit voor Hand in Hand. Na vier partijen stonden zij 3-1 voor, door overwinningen van Albert Barrez, Jean p. Steenhout en Frans Hereman. Alleen Francois De Backer kon tegenscoren voor Koszen in de tweede partij. William Huyle- broeck en Jossée Lannoo zorgden echter voor de verrassing, zodat Koszen één punt meenam. Bossche en Patrick Van den Abeele zorgden voor een vlug ge beslissing. In de laatste par tij kon Willy Redant, de lokale eer redden. Uitslagen Schoonaarde - Moorsel 2-4 K. Stokken - Kravael 5-1 Zandman. - Corso 4-2 Faber - Loebes Hand in Hand - Koszen Cosmos - Scotching Loebes C - Zandm. B Loebes B - Kasseist. A Koszen B - Schoon. B Moorsel B - H. in Hand B Faber B - Zandman. C 2_5 JohnyB. A -Cosmos B 6-0 ^"5 Zandman. D - Joepie 2-4 Kasseist. B-Cosmos C 2-4 6_0 Kravael B - Loebes D 4-2 5_1 Corso B - Kr. op Tijd 3-3 4_2 Rupa A - K. Stokken B 2-4 2-4 Sportvr. A - Rupa B 1-5 4_2 Scotching B - Jonyb B 3-3 'oor de rest zijn er in ere- lasse alleen maar logische uit lagen genoteerd. Korte Stok- ;en maakte korte metten met ivael, dat alleen in de twee partij via Pierre De Smet de ijn liet, roet in het eten te den. Theéo Van den Eede in de openingspartij, terwijl srin Peirlinck, Etienne Van lyvendael. Geert Van den le en Luc Baeyens een ge- ;kelijk 5-1 op het bord :tten. :ider Loebes liet een steekje len in de openingspartijge- innen door Erwin De Sutter Faber, doch met Jean- ierre Coers, Hendrik De laere Roger Van Lieffering- he, Eddy Neirinckx en Romain Mesen was Loebes verder nooit in problemen. Cosmos - Scotching was een walk-over voor de thuisploeg, dat hek kensluiter Scotching zelfs geen eerreddend punt gunde. De overwinnaars waren Orland Van der Steen, Wilfried Van Rossem, Hilaire De Leeneer, Roger Baeyens, Willy Hey- vaertt en Marc Van den Spie gel. In reeks A won hekken- i sluiter Loebes C gemakkelijk tegen Zandmannetjes B, zoals uit de 6-0 uitslag mag blijken. Alfons Janseghers, Pierre Van der Maelen, Léa Van Licffe- ringhe, Jean Matthieu, Ignace Van der Eecken en Marcel Coppens haalden de forfaitcij- fers. Ook Loebes B kende geen medelijden met Kassei stampers A. De drie eerste Dt id partijen waren voor de thuis- ploeg. Jos Janseghers, Frank Van Liefferinghe en Désiré Van Daele zorgden hiervoor. 'Freddy De Thaeye redde de Kasseistampers, doch Geert Troch en Luc De Meyer maak ten 5-1 voor Loebes B. Leider Hand in Hand B stuitte op itevige repliek bij Moorsel A. Marcel Pots opende de stand voor Hand in Hand B, maar 'Roger Jabssebs bracht zijn team langszij. Lowie Mon sieur, Eddy Coppens en René Mergan beslechten het pleit. Romain Saeys' overwinning was slechts een vermindering van de pijn. Zandmannetjes C zag bij Fa ber B een 0-2 voorsprong, ver worven door Hugo Bislot en Rudy De Kinder teloorgaan liervoor zorgden Marcel Van •riessche. Marcel Legiest, Ben De Brandt en Herman Rasschaert, die de twee pun ten veilig thuishielden. Cos- mos B werd bij Johnyboys A getrekteerd op een blauwtje. 6-0 was het zware verdict, langs Dirk Bouckenhoge, Cy- rie! Bauwens, Freddy Heck, Gilbert Desmaret, Lous Lowie en Nico De Wuffel. In de B reeks leed Rupa A zijn eerste seizoensnederlaag. Voor deze stunt zorgden Korte Stokken B. Jerome Van den Abeele zette Rupa A op voorsprong, Van Geit Peter en Albert De Schutter keerden de rollen in hun voordeel. Hugo Gcerts bracht de leidersploeg op nieuw langszij. Doch op Johny Michicls en Pierre Bogaert stond geen maat. Meteen is er opnieuw animo in deze B reeks. Ook Krijt op Tijd A bezorgde Corso B de verras- sing van hun leven. Sylvain r Van de Velde zette Corso B vóór. Doch in geen tijd zorg den Remi Van der Sype, Eddy li De Baets en Henry Dierickx Iff voor 1-3. Het werd nog hard Y vechten voor Corso B om één I punt binnen te rijven langs I Patrick Verbeeck en Pierre I Van Damme Nog een verras sing in Scotching B, waar John I Boys B eveneens een punt I meepakte. Michel Heck zette reüf ^°'lny ®oys °P Achiel Serlippens en Romain Bouckc- nenoge brachten Scotching 2-1 voor. Doch Gilbert Van Bran- tcgem en Jean Kindermans maakten de verrassing mogc- I lijk. Rony Podevyn zorgde loui ec'lter voor één punt voor Scotching. Toch een halve ne- i derlaag voor de tweede gcklas- I seerdc, die een unieke kans liet liggen om nog een stapje c I dichter te komen bij de ongc- e|l naakbare «gewaande» leider e 2 j ^uPa A. Cosmos C won na een spannende zij-aan-zij bij I Kasscistampers B Pierre Paul Van de Keere zette Cosmos C i voor. Carlo Schrauwers kon gelijkmaken. Léa Van der Steen bracht Cosmos C terug een stap verder. De vierde par- 1] was weer voor Kasseistam- "ets B via Rony Coppi, maar Johny Dhaens en Bruno Lefc- vc kenden geen genade. 2-4 en verdiende overwinning webcs D goede weerstand bij kravael B. Zij namen voor sprong langs Johny De Naeycr. Georges Pcilinck en j-uc Dubois verhingen dc Wfdjes in het lokaal voordeel. Gina Van Lefferinghe liet Loe bes D nog hopen, maar Willy Nuelandt en Georges Peirlinck maakten de Loebes-hoop ij- del. Sportvrienden A was een gemakkelijk hapje voor Rupa B. Guido Van den Abeele, Paul Maroie, Bruno Van den Hauwe, Francois Van den Standen Loebes 31, Hand in Hand 29, Korte Stokken 22, Koszen 20, Moorsel 19, Zandmann. 18, Cosmos 18, Schoonaarde 13, Kravael 13, Corso 12, Faber 9, Scotching 0. Hand in Hand B 31, Loebes B 29, Johnyb. A 28, Moorsel B 22, Koszen B 19, Kasseist. A 15, Cosmos B 13, Faber B 12, Zandmann. C 10, Loebes C 9, Zandmann. B 9, Schoonaarde B 7 Rupa A 34, Scotching B 32, Kravael B 25, Corso B 25, K. Stokken B 22, Rupa B 22, Johnyb. B 20, Joepieb. A 20, Loebes D 18, Zandmann. D 15, Cosmos C 12, Kr. op Tijd 11, Sportvr. A 10, Kasseistampers B 1. Rupa B, dat in de heenronde van de Beker vorige week bij Corso B met zware 6-0 cijfers ten onder ging, heeft op een schitterende manier revanche genomen. Via Paul Despierre, Patrick van den Abbeele, Dirk Renders, Hugo Geerts, Francois Van den Bossche en Frans De Poorter, wonnen zij nu met 6-0. Het reglement voorziet dat bij gelijke stand een zevende partij dient gespeeld te worden. Het lot duidde Hugo Gèerts aan, en die liet aan Raoul Bornauw geen schijn van kans. 7-0 in de totaalscore 7-6 voor Rupa B. In de heenwedstrijd hadden Patrick Verbeeck. Sylvain Van de Velde, Raoul Bornauw, Be- noit Huyck, Antoine Roelens en Pierre Van Damme zich nochtans de beteren getoond. Koszen A had vorige week reeds voor een zekere kwalifi catie gezorgd langs Francois De Backer. Frits Wamback. Peter De Backer, Josée Lan noo en Konstant De Keyzer. Robert Nevens kon toen de eer redden voor Kasseistam pers A. Deze week werd Kas seistampers met dezelfde zwa re 5-1 cijfers uit de beker ge wipt. Loebes A werd nooit verontrust tegen Zandmannet jes B. Eddy Neirinck, Jean Pierre Cours, Eric Van Impe, Romain Mesen, Raymond Van Liefferinghe en Hendrik De Baere overwonnen zowel in de heen- als in de terugron de hun respectievelijke wed strijden. De 6-0 achterstand uit de heenronde kon Scotching A nooit meer goedmaken. Daar voor hadden Arnold Marien, Herman De Sitter, Richard De Sitter, Victor Meert, Willy De Waegeneer en Louis Aeyels gezorgd. Deze week ging Scot ching eervol uit de beker door 3-3 gelijk te spelen. Koszen B kreeg wel een revanche tussen De Keghel, die nu Ovaere ver sloeg, doch integendeel nam Guido Van den Abeele nu de De Sportvrienden speelden tegen Rupa B. In de ploeg was opgesteld: Willy Rendant, August De Neef, Dirk Backaert, J. Van Vaerenbergh, Robert Parewyck en Patrick Van Thuyne. (Geert) Patrick Van den Abbeele, Albert Eeckhout, Paul Maroy, Eugeen Bisschop, Francois Van den Bossche, Frans De Poorter, Bruno Van den Hauwe en Paul De Perre, allen lid van de Rupa ploeg kwamen uit tegen De Sportvrienden. (Geert) maat van Paul Temmerman, zodat tweemaal 5-1 winstcij fers voor Rupa A een zwaar verlies betekenen voor Koszen B. Voor de overige winstpun ten zorgden De Gols Herman, Jozef Mertens, Paul Maroie en Bruno Van den Hauwe; die tweemaal hun tegenstander klopten. Ook Cosmos A wist zich gemakkelijk te plaatsen voor de volgende ronde. In de heenronde zorgden Orland Van den Steen, roger Baeyens en Wilfried Van Rossem voor een ruime 3-0 voorsprong. Mi chel Heck redde de eer, maar Willy Heyvaert en Mare Van de spiegel zorgden voor een ruime 5-1 zege. Deze week deden Orland Van den Steen, Wilfried Van Rossem en Willy Heyvaert hun prestatie van vo rige week over. Hilaire De Leeneer deed er ook zijn «steentje» bij, zodat de tegen- punten van Freddy Boucke- noghe en Firmin Becker geen gevaar meer waren voor Cos- mos. Hand in Hand B had genoeg aan zijn 5-1 zege uit de heenronde om verder te beke ren. Louis Monsieur, Marcel Steenhout, René Mergan, Frans Van der Straeten en Jean Pierre Creygelman had den de weg naar een verdere ronde reeds geëffend. Het tegenpunt van Erwin De Sut ter was dan alleen eerreddend. In de terugronde liet Erwin De Sutter Faber even hopen, doch Marcel Steenhout en Eddy Coppens kenden geen genade. Faber A kwam nog terug langs Rudy Roels en Renaat Mel- ckenbeeck, doch niets baatte. De slotpartij was opnieuw voor Jean Pierre Creygelman en het Faberbekerlied was uit. Hand in Hand A deed op één na zijn prestatie van vorige week over, toen Jean Pierre Steenhout, Frans Heremans, Eddy De Boeck, Albert Bar rez, Willy De Rouck en Jan De Meyst Krijt op Tijd A verne derden. Dit was echter reeds meer dan voldoende voor een ronde verder te gaan. Aan overwinningen van Johny De Naeyer, Frank Van Lieffe ringhe, Erwin Dullaerts en Jos Jansegers; zowel in de heen als in de terugronde had Loe bes B genoeg om Kravael B uit te schakelen. Luc Dubois red de hun eer. Cosmos C maakte zich vorige vrijdag wel een vuist, doch dit was niet genoeg om de 1-5 nederlaag van de hcenronde ongedaan te ma ken. Moorsel, enigszins ru stend op zijn voorsprong be perkte er zich in de terugronde toe de tweede en derde partij naar zijn hand te zetten, zodat de kwalificatie binen schot was. Daar zorgden Geert De Meyst en Jean Pierre Moens voor. Cosmos C verzette even wel bergen langs Pascal De Stcrck, Johnny Dhaens, Bruno Lefevre en Pierre Paul Van dc Keere, doch niet baatte. Tot slot Schoonaarde dat bij Sport vrienden, nog een stapje ver der kwam dan aan huis. Thuis werd gewonnen met 5-1. Nu zorgden Rony De Troyer, Ma rio en Georges Vervaecke, Jé- rome Dierickx, Edmond de Bruync en Erwin Goedvriend voor forfaitcijfers. Twee wed strijden waarvan geen enkel gegeven in ons bezit is: Johny Boys A werd gewipt door Kra- veel A met 3-3 en 1-5 cijfers, terwijl Moorsel B zich plaatste ten nadele van Korte Stokken met 4-2 en 3-3. A.V.H. de* Moorsel B - Hand in Hand B. (Erik) Golfbiljart is niet zomaar een kaféspel. Er is zeker vaardigheid en konditie voor nodig. (Geert)

De Voorpost | 1980 | | pagina 23