Nationale voetbalkompetitie Het resultaat telt... WAAR BLEEF ZEELSE VUIST? BRIEF AAN DE KAVD-SUPPORTERS KIÖK OP 1e PROVINCIALE KAVD: EEN DOELPUNT BLEEK TE VEEL De Voorpost - 25.1.1980 - 23 mowiw m. bus thk WH Jong Lede Marchienne 2-0 Zonder er bepaald hard tegen aan te gaan wist Jong Lede de volle inzet thuis te houden tegen een Marchienne, dat nooit de indruk heeft gegeven tegen een achterstand te kunnen optornen. Van begin tot einde wist Lede het spelbeeld te beheersen het liet zich evenwel verleiden het tempo van de tegenstanders te gaan spelen waardoor het element verrassing volledig uit het spelbeeld verdween. Jongens als De Neef en Bom- beke, beiden hard werkend, deden lofbare pogingen om Jong Lede naar zijn meer vertrouwd en rende rend ritme op te trekken. Zulks zou uiteindelijk toch resulteren in een verlossende eerste goal, waarmede men hoopte Marchienne uit zijn schelp te lokken. Evenmin als vóór het openingsdoelpunt zou den de bezoekers in deze richting iets proberen. Jong Lede moest dan maar zelf pogen het gat groter te maken, wat ge lukkig vrij snel lukte in de tweede speelhelft. Daarna kon aan balbezit worden gedacht en wer- Men kan het uiteindelijk Jong Lede niet ten kwade duiden eerder voorzich tig te hebben gespeeld tegen het bedreigde Mar chienne. De instelling van de tegenstander, het feit dat deze nooit poog de iets te forceren wan neer het in het verlies werd gedrongen en me de de toestand van het terrein deden trainer Mergaey beslissen het resultaat te spelen iets waarin hij tenvolle is ge slaagd De trouwe aan hangers kregen mis schien niet het spektakel dat ze hoopten maar voor alles mocht Lede niet verliezen. De om standigheden waren zon dag derwijze dat niet al tijd de beste ploeg zou winnen wanneer be paalde risico's werden genomen. Het is evenzeer waar dat Jong Lede er andermaal niet is in geslaagd uit te drukken wat er echt in stak. Teveel kansen wer den andermaal om de hals gebracht. Iemand als Uyttenhove bleef ver be neden zijn mogelijk- De bezoekende doelman moet er met de vuist tegenaan om onheil te voorkomen- .(Jong Lede-Marchienne 2-0rik) heden, blijkbaar zat de schrik hier wel voor een stuk tussen. Dit was er ook de oorzaak van dat het middenveld eerder aarzelend aan sloot bij de aanval. Karak terspelers als De Neef poogden herhaaldelijk in één tijd de aanval te lan ceren en de spitsen te bereiken. Bombeke van zijn kant drukte sterk op de bezoekende verdedi ging. Jong Lede, dat het nog steeds zonder Delmulle moet stellen, wat toch een bijzonder grote han dicap betekent, zal niet temin versterkt in zijn moreel aan de volgende uitwedstrijd beginnen. Het wordt op Roeselare onbetwistbaar een harde kluif. Vogens trainer Mer gaey moet Jong Lede be kwaam zijn ook bij de Westvlamingen wat te oogsten. Hiervoor wordt uiteraard gehoopt dat de thuisploeg het aanval lend zal willen waarma ken zodat Jong Lede zijn sterkste troef de coun ter kan uitspelen. Voorlopig althans blijven we bij het behaalde resul taat tegen een ontgoo chelend Marchienne, waardoor de negatieve resultaten alvast werden gestopt en de derde plaats in de algemene rangschikking, voorlopig althans, veilig is gesteld wat de plaatselijke aan hang zal hebben ver heugd. C.V. Mees (Lede) is diep in de Waalse Marchienne 2-0)(rik) erdediging doorgedrongen (Jong Lede- Eendr. Zele - SV Oudenaarde 1-2 Na het verlies tegen de leider Oudenaarde zet Een dracht vier nederlagen op een rijtje, waarvan er drie voor eigen publiek werden geïnkasseerd. De minder goede klassering wordt daarbij nog in de hand gewerkt door de winst, die de onmiddellijke tegen standers in de puntentabel binnenrijfden.Dit heeft voor gevolg dat de rood-zwarte formatie alle hens aan dek moet roepen om niet onmiddellijk met de degradatie gekonfronteerd te worden. Ook mag niet uit het oog verloren worden, dat de Eendrachters reeds één wedstrijd rTiSSr betwist ten en reeds elf keer voor eigen publiek uit kwamen. Minder goede aanpas sing De thuisploeg paste zich bepaald slechter aan aan de toestand van het veld, dan de akteurs uit Oude naarde. Het viel van meet af op, dat een heroptre- dende Maes op het harde veld laveerde als een mosselschuit op een woelige zee. Ook het cen trale gedeelte van de ver dediging had last bij ie dere draaiende bewe ging, en Coles kwam be paald moeilijk terug als De Potter oprukte. Het had er de schijn dat som mige spelers van aanpas sing van hun schoeisels niets afwisten, hoe wordt verklaard dat een paar minuten na de start in de tweede helft Cooreman en Kesteleyn tot een schoenwisseling over gingen? Steeman overtuigend Steeman werd terug op gevist om Lambrecht te vervangen die de rol van teruggetrokken aanvaller vertolkte. Deze jongere liet een goede indruk en hij vormde met De Bra bander een soliede bezet ting van de verdedigende Doelman De Decker heeft de door Vercammen (Oudenaarde) afgevuurde bal flanken. Jammer voor klemvast gegrepen.(uwe) Marc is hij onrechtstreeks de oorzaak van minstens één van de bezoekende voltreffers. Het zeldzaam balverlies, dat de linker flankverdediging leed woog zwaar op de eind afrekening. De bezoekers hanteerden met opval lend sukses de counter en vooral het tweede doelpunt was er een ver bluffend voorbeeld van. Goossens ging in het be zoekende doelgebied een vrijschop nemen. Dat ge- Yvan Bombeke (Lede) springt hoog op en kopt de bal tegen de touwen (Jong Lede- Marchienne 2-0rik) Al ben ik geen Dender- mondenaar, maar toch vele jaren sportman ge weest, en sinds verschil lende jaren een vurig aanhanger en trouw sup porter van de K.A.V.D. Velen onder U weten ze ker beter dan ikzelf, hoe groot onze K.A.V.D. is ge weest, maar voor het ogenblik gaat het ons niet naar wens en juist daarom moet mij toch iets van het hart. Spijtig genoeg hoor ik dikwijls hoe sommigen van U onze ploeg afbre ken. Beste supporters er mag, er moet zelfs kritiek zijn, maar a.u.b. breng dan toch gezonde kritiek naar voor, welke moge lijks vatbaar is voor ver anderingen of verbeter ingen. Wat wij voor het ogenblik doormaken met onze ploeg, daarvoor kan of mag niemand de steen geworpen worden. Door velen wordt het bestuur, door anderen de spelers door het slijk getrokken. Neen beste supporters daarin zijt gij totaal ver keerd. Volgens mijn be scheiden mening zullen of kunnen maar weinigen doen wat het bestuur van K-A.V.D. gedaan heeft. Ook de spelers doen hun uiterste best, maar als men achtervolgd wordt door tegenslagen (ge kwetsten) kan daar nie mand tegenaan. Maak zelf eens Uw bere kening. Toen wij gestart zijn met ons fanionteam tegen Hamme, waar wij een goede uitslag heb ben behaald. Ik zeg niet dat wij gestart zijn met titelambities maar... toch met een stille hoop. Zie dan de 4 5 volgende matchen allen opperbest, maar dan heeft het nood lot toegeslagen, week na week hadden wij af te rekenen met gekwetsten en nog meer. Van ons elftal van de match tegen Hamme, zijn nog vier spelers beschikbaar en dan nog op halve krach ten, velen zouden in der gelijke omstandigheden het hoofd verliezen, maar het bestuur en de reste rende spelers zijn toch overeind gebleven. Daar om beste supporters keer de rug niet naar onze K.A.V.D. Nu meer dan ooit hebben zij Uw steun nodig. Door Uw aanwe zigheid en Uw aanmoedi gingen voor de nog res terende wedstrijden. Laat ons samen hopen dat wij eens mogen gespaard blijven van tegenslag. Om U eraan te herinne ren (Gribbe - Vercauteren - Belis - Hofman - Van den Broeck - Van Meer- haeghe - Turneer - Ver- helst - Gevaert - Hillaert) allen gekwetst waarvan verscheidene een heel kundige bewerking heb ben ondergaan. Trek daar eens zelf een besluit uit. Het zwaard van Da mocles heeft boven ons hoofd gehangen, maar eens zal het beteren. Probeer dan maar eens met een gehandicapt elf tal het hoofd te bieden aan andere ploegen die in feite niet sterker zijn dan wij. Wonderen kun nen wij niet naar voor brengen. Voor mij is het werkelijk om medelijden te hebben met spelers en bestuur. Daarom beste supporters doe ik nogmaals een be roep op U. Toon dat er nog blauw-mauve bloed door Uw aders stroomt en kom onze ploeg in grote getale aanmoedi gen, dat zal zeker een hart onder de riem steken van spelers en bestuur en ook voor de nieuwe trainer. Toon U een echte Den- dermondenaar waardig. Het is geen smeekbede welke ik tot U richt, men moet sportief blijven. Hopende dat mijn schrij ven zal aangemoedigd worden en door velen zal opgevolgd worden, ik herhaal het nogmaals, door onze aanmoedigin gen moeten wij de krisis doorspartelen. Deferrere (Zele) kopt op doel. Oudenaarde l-2)(uwc) •goaltje wordt het niet (Eendracht Zele- Ampe Oudenaarde) komt net te laat om doelman De Decker te verschalken.)Eendracht Zele-Oudenaarde l-2)(wvc) beurde niet volgens de regels van de kunst, waardoor de bal door Van Synghel werd weg gewerkt en na een mis lukte tussenkomst van De Brabander kwam het le der bij De Potter terecht. Het Zeelse defensiekom- partiment was zo ontvolkt dat de drie be zoekende aanvallers kon den oprukken achterna gezet door Coles, die niet snel genoeg was, zodat het voor Vercammen een koud kunstje leek om de 0-1 (24 min De Potter) aan te dikken Geslaagd expirement? Lambrecht kreeg de nieu we opdracht om als te ruggetrokken aanvaller de voorlijn te ondersteu nen. Is deze poging om meer rendement in de aanval te brengen gelukt of mislukt? Het valt moei lijk te zeggen. Alleszins kwamen de drie keren dat het doel van Sanders belaagd werd voort van Oswald's ongetemperde inspanningen. Zele slaagde er echter niet in een vuist te maken tegen de leiders, zelfs niet toen Cooreman met een vluchtschot de mo gelijkheden onverwacht in het vooruitzicht stelde één punt uit de'brand te redden. We menen dat de jongeren en we den ken aan Abbeel, Van Wambeke, Steeman en Kesteleyn, nog niet over de fisieke uitgroei be schikken om hun techni sche gaven nog breder uit te bouwen door er een forse voorzet aan te ver binden. In het vertoon te gen Oudenaarde bleven we gespeend van enige opvallende vleugelveran dering, van een verre voorzet die een verdedi ging in paniek brengt, of van een splijtende pas, die het middenveld uit schakelde. Indien dit seizoen het be houd kan verzekerd wor den, zien we de toekomst voor Eendracht hoopvol in, omdat verscheidene beloftvollere jongeren zich melden. Indien men in de operatie redding wil slagen, zou uit de uitstap naar Wille broek toch één puntje moeten gepuurd worden. Het doelpunt dat Stre- mersch na de rust voor Kemzeke scoorde, was er voor KAVD te veel aan: Gingen opnieuw twee pun ten voor de hamer, toch mag dat geen reden zijn om in paniek te slaan. Intussen kan niemand naast de keiharde realiteit kijken: KAVD zit goed en wel in de degradatiestrijd gewikkeld en moet drin gend punten oogsten. Te gen Evergem -Center kan dat zondag gebeuren, op voorwaarde dat iedereen erin gelooft en dat de fans voor honderd procent ach ter hun jongens staan. Mo rele steun betekent voor een voetballer immers veel meer dan iemand kan ver moeden. Hopende dat ik door mijn onze ploeg nog schone schrijven of oproep, toch en goede matchen toe en niemand zal gekwetst of voor onze supporters gekrenkt hebben, moest nog veel plezier en met dit toch het geval zijn, dit alles met de K.A.V.D. gelieve mij daarvoor te naar betere tijden en willen verontschuldigen, hogerop. Ik ben ook maar een ge- Een vurig en trouw sup- Steeman (Zele) ontzet de bal voor Ampe wone supporter en wens porter. Oudenaarde l-2)(wvc) Vercammen (Eendracht Zele-

De Voorpost | 1980 | | pagina 27