Zonder diskussie [TWEE VOLTREFFERS VAN RUDY MAESH GERRIT STREMERSCH PAKT PUNTEN Fataal laatste kwartier SPANNING TROEF Trainer Willy Meersman (VW Hamme): «We hebben moeten knokken». Kijk op 1e Provinciale 24 - 25.1.1980 - De Voorpost S.K. Aalst - Lovendegem 0-2 landers lonken immers De wedstrijd tegen Lo- als zeer moeilijk aan voor JjJJS 'T®' étnh°,°g naar dl; vendegem kondigde zich oranjegroen. De Meetjes- van Denderhoutem en Hamme om naar de kop te springen. Met de basisopstelling hadden de Aalstenaars met kans op sukses kunnen duelle ren tegen deze ambitieu ze ploeg. Maar wat wil je: eerst moet je wisselspe lers in de strijd gooien en achteraf slaat het noodlot opnieuw toe tijdens de match zelf. Ditmaal wer den Schouppe en Mare Renneboog geraakt, zo dat het weer vechten te gen de bierkaai werd. Toch bleef S.K. Aalst lang overeind. Pas een kwar tier voor tijd slaagden de bezoekers erin te scoren. Dat gebeurde langs Tho mas. Jammer genoeg kon oranjegroen geen vuist maken. Het moest De spanning blijft erin. Zowel bovenaan in hei peloton van de bedreigden liggen de krachtsverhou dingen zeg dicht bij elkaar. Denderhoutem won. Maar de achtervolgers Hamme en Lovendegem deden dat eveneens. De anderen zijn uitgeteld. Brakel kreeg in Hamme de kous over de kop en Lokerse ging voor eigen fans de boot in tegen een entoesiast en op snelle benen lopend Denderhoutem. Lovendegem scoorde twee keer in het laatste kwartier op S.K. Aalst, en blijft eveneens in de running. Kan Gandasparta, dat uit 20 matchen slechts twee overwinningen puurde, zich reeds met de degradatie verzoenen, dan staat nog lang niet vast wie de twee (want dat kan nu reeds voorspeld) lotgenoten wor den van de roodwitte Gentenaars. Slechts drie be dreigden pakten wat mee: F.C. Denderleeuw deed een gouden zaak: blauwzwart graaide in het Eeklose Boelare de volle buit mee. S.K. Lebbeke geraakte thuis met voorbij Racing Wetteren, ook al een team dat het niet breed heeft. Slecht verging het K.A.V. Dendermonde dat in Kemzeke slechts één goaltje inkasseerde, doch geen enkel keertje voorbij keeper Rodrigo geraakte. S.K. Aalst trappelt ter plaatse. Oranjegroen werd nog maar eens door pech geteisterd: als je steeds maar bankzitters moet in de strijd gooien om gewonden te vervangen, loopt het mis. Daar kunnen trouwens ook de Dendermondse dirigenten over meepraten. K.A.V.D., S.K. Aalst en Standaard Denderleeuw blijven ter plaatse trappelen. Hoe vergaat het hen zondag? Dendermonde moet een vuist kunnen maken: Evergem-Center komt naar Grembergen. Een goeie ploeg, doch buitenshuis te pakken. Dus... Voor S.K. Aalst staat een trip naar rode lantaarn Gandasparta geprogrammeerd. Geen klusje, want de stroppen spelen een niet onaardig voetbal. De ajui nen mogen deze match evenwel niet verliezen, anders wordt de situatie somber. Lebbeke reist naar F.C. Ronse, een ploeg die de jongste weken met scherp schiet en nu ook Standaard Denderleeuw met 0-4 aftroefde. Een scoreloze draw zien we er voor de Konkelgoedjongens toch wel inzitten, vooral omdat achteraan alles klikt en het erg moeilijk is een gaatje te vinden in een defensie waarin Leo Verhulst een sleutelpositie inneemt. De koplopers krijgen het op papier niet lastig. Denderhoutem voetbalt thuis tegen een ontstellend zwak Standaard Denderleeuw en dat wordt een klusje. Hamme speelt stukken beter dan Racing Wetteren, doch dat betekent geen garantie. Lebbeke heeft dat trouwens vorige week ondervonden: toen iedereen zich met een 1-0 verzoende, slaagde oppor tunist Louis Nevens erin zijn ploeg langszij te brengen. Hoe dan ook, als Hamme er met overtui ging tegenaan gaat, moet het beste team uit Eerste Provinciale het halen. Lovendegem, de nummer drie, zit in een derbystrijd gewikkeld: met Boelare weet je nooit. Grote schom melingen pronostikeren we niet, al zijn verrassingen niet uitgesloten. de beker tot de laatste druppel ledigen want op de valreep tikte diezelfde Thomas de bal nog een tweede keer tegen de touwen. Intussen is S.K. naar de 14de plaats weggezakt. De situatie is ernstig, doch niet dramatisch: Lebbeke, de nummer 11 heeft slechts drie punten voorsprong. Het wordt dus met erg veel span ning uitkijken wat het zondag op het terrein van rode lantaarn Ganda sparta wordt. Daar win nen is een «must»: de wedstrijd van de laatste kans is het niet, doch zon der enige buit huistoe ko men, zou ernstige gevol gen kunnen hebben. Het wordt doorduwen tot de allerlaatste sekonden. Echte fans mogen niet na an 0 P e s Doelpunt en daarna groggy: Maes (Hamme) moet na het kopduel worden hnn ctriiH «-.r. [T bijgewerkt. De jonge, beloftevolle scheidsrechter Luc Tanghe kijkt bezorgd hun strild op het behoud, loe.(Hamme-Brakel 2J»(wvc) IS nu morele plicht. Lokerse S.V. - Denderhoutem 0-2 Door een nieuwe nederlaag heeft Lokerse S.V. met- tegenstoten. Vooral in een alle uitzicht op de titel verspeeld. Een nederlaag het laatste kwartier kwam die overigens zonder diskussie werd opgetekend, doelman Van den Bo- S.V. kon alles bij elkaar wel een uur de wedstrijd gaert nog in last. Eerst K.v~.w...w.. v.*, kontroleren zonder ook maar één reële doelkans te moest Van den Stokt vastleggen toen zowe De Schryver af te weren. Vijf minuten voor tijd kon Van den Stokt dan zonder problemen de eindstand Kamzeke KAV Dendermonde 1-0 De thuisploeg heeft de rust, daar hij een fout van KAVers verder in het de- Dierickx op Roelandt gradatiegevaar gedrumd, onbestraft liet. Rust 0-0. Eén doelpunt van de jonge Pas gestart in de herneming Stremersch was voldoende klom de thuisploeg dan om de thuisploeg beide toch verdiend op voor- punten te bezorgen. Het sprong. Een combinatie hadden er nochtans meer Goossens - Karei Van Hec- kunnen zijn, want diezelfde ke, en laatstegenoemde tik- Stremersch liet nog een te tot bij Stremersch die aantal open kansen onbe- knap binnenschoot, nut. De bezoekende doel- Dendermonde gooide De man Heyvaert was de eer- Kinder mee in de aanval ter ste die aan het werk werd vervanging van Schelfout gezet. Onverschrokken doch ook dit bracht geen diende hij zich reeds in de zoden aan de dijk. Kemze- 10de minuut in de voeten ke bleef de beste ploeg van Goossens te gooien om doch hoe Roelandt, Stre- het gevaar te doen wijken, mersch ook enkele kansen Aan de andere kant moest voorschotelde, Gerrit mist- Rodrigo op al zijn klasse te ze alle drie. Bij de Klau- een beroep doen om een waerts kwam De Bruyne er kopbal van Gevaert te nog in voor-Goossens, doch stoppen. buiten nog enkele aanval- Bezoeker Spanoghe pro- len via Ongena en Roe- beerde wel iets te forceren landt zou het spelbeeld ver- doch daarentegen was het wateren ook al kan Ge- de thuisploeg die meestal vaert nog een kopbal naar het hoge woord voerde. Rodrigo's doel plaatsen, Scheidsrechter Bral hield evenwel over de lat. Juiste evenwel Kemzeke van een uitslag, verdiende voorsprong voor LIN Van Rumst als doelman Van den Bogaert uit gleden. Lokerse S.V. speelde met: Van den Bogaert, Schat- teman, Ott, Van Bocxlaer, Van Rumst, Everaert Forceville (46' De Dupont, De Caluwé laert en Denaert. creëren. Het heilig vuur is blijkbaar reeds geblust na door twee Lokerse verde- die katastrofale december-maand. Een duidelijk ver- digers gepakt worden in schil met de bezoekers die met volle overgave de strafschopzone na een vochten voor iedere bal. Maar vooral verstonden de misverstand in de lokale bezoekers de kunst om snel en bekwaam over te defensie, terwijl Van Im- schakelen van verdediging naar aanval. Daarbij kon- pe eerst keihard uithaal den de leiders op twee mobiele spitsen rekenen, die de en daarna knap de- zich bovendien niet lieten pramen om op doel te vieerde maar telkens knallen. sloeg de bal net naast de Reeds na 3' was het trou- vuist van Lokerse in deze |?aal" doelman Van den wens prijs. Van Impe tweede helft. Denderhou- Bo9aert moest op de 80 werd aangespeeld even tem daarentegen zorgde uitpakken met een grove voor de strafschopzone, voor gevaar met snelle save om een schot van een schijnbeweging en een halve draai rond zijn as waarbij meteen een flitsend schot vertrok dat doelman Van den Bo gaert zonder reaktie liet. Uiteraard een geweldige opdoffer voor Lokerse dat absoluut moest win nen om een waterkansje op de titel veilig te stel len. Die tegenslag werd trouwens niet zo snel ver teerd zodat Denderhou tem duidelijk kon domi neren tijdens het eerste kwartier.. Toen hadden de gastheren blijkbaar zich zelf teruggevonden. Kreeg men wel de wed strijd onder kontrole, dan zat er toch te weinig over tuiging in de lokale akties om de stevige bezoeken de defensie te verontrus ten. Daarbij bleek weldra dat vooral Jaak De Calu wé zich moeilijk kon aan passen aan het glibberi ge veld zodat de sterke man uit het Lokerse mid denveld zich nooit kon doorzetten. Ook na de herneming bleef Lokerse het spelver- loop domineren zonder er evenwel in te slagen om ook maar één keer de bezoekende doelman ernstig te bedreigen. Een schot van invaller De Kerf wm Hp pnin'p *3»' Denaert kan* tegen de soliede Denderhoutc.mse verdedi- was de enige offensieve ging (Lokerse-Denderhoutem 0-2)(dm) Doelman Van den Bogaert grijpt gepast in voor de aanstormende Dirk Van Impe (Denderhoutem). De uitstekende ref Van Herzeele is in de buurt.(Lokerse- Denderhoutem 0-2 dm) Trainer Willy Meersman was na afloop van de wedstrijd V.W. Hamme - F.C. Brakel tevreden over de zoveelste zege van zijn poulains. 'Het was een moeilijke wedstrijd, bovendien tegen een prima elftal' vertelde de Hamse oefenmeester. Vooral in de eerste helft liepen heel wat van mijn I spelers er wat onwennig bij. Dat kwam omdat ze zich geregeld lieten verrassen door de buitenspelval j die door de bezoekers met succes werd opengesteld. 1 Hierdoor werden heel wat aanvallen onderbri ken. Nochtans hadden we op de training extra op deze 1 spelconceptie getraind. Aan de rust heb ik mijn spelers nog eens extra uitgelegd hoe ze zich dienden aan te passen aan de opgedrongen spelwijze. In de tweede helft gaf dat resultaten. Omwille van een betere tweede time hebben we verdiend gewonnen. We hebben er dubbel hard moeten voor werken. Brakel is een ploeg die een zeer goede indruk heeft J. nagelaten. Het ziet er naar uit dat de laatste tien wedstrijden van de kompetitie harde dobbers wor den. We blijven in de tred van leider Denderhoutem. Om onze titelkansen gaaf te houden zullen we heel wat punten moeten winnen. Met nog tien wedstrijden tellen we thans 29 punten. Dat is al heel veel. Willen we Denderhoutem voorbijsteken zullen we minstens C drie punten meer moeten winnen' aldus Willy Meers- man. r EDM. Maes (Hamme) zet onverbiddelijk de toegekende strafschop o OMwvc) i (Hamme-Brakel 2- Van Buyten (Hamme) springt hoog op, doch de bezoekende doelman heeft het laatste woord (Hamme-Brakel 2-0)(uwc) V.W. Hamme - Brakel 2-0 De Hamse eerste provincialer heeft het voornamelijk in de eerste helft niet bepaald gemakkelijk gehad tegen een zich flink werend F.C. Brakel. Het waren trouwens de bezoekers die in die eerste periode ook de beste kansen kregen. Bovendien bestond hun taktiek erin voortdurend de buitenspelval open te zetten, en daar lieten de lokalen zich bestendig aan vangen. In de eerste zeven minuten bijvoorbeeld lieten niet minder dan vier Hamse voetballers zich in dat opzicht betrappen. Aantrekkelijk verliep de vuist gemaakt. Hadden partij op dat ogenblik ook op dat moment de bezoe- niet. Bovendien moesten kers op winst gestaan, de akteurs heel wat in- dan had allicht niemand spanningen leveren, daar graten in gezien. Na Eerst en vooral was het de kampwisseling zag veld bijzonder hard be- men een herboren Ham- vroren. Anderzijds houdt me. Al na vijf minuten het op buitenspel voet- liep Eddy De Malsche ballen in dat er bestendig tussen twee verdedigers grote afstanden moeten door. Hij lobde de bal worden afgelegd. Dat liet naar doel, waar een in- zich na de kampwisseling middels gearriveerde Ru- overduidelijk voelen, dy Maes er nog een laat- Zoals gezegd kregen de ste en beslissende stoot bezoekers in de eerste aan gaf. Van dan af trok- helft de beste scorekan- ken de Wuitens alle aan- sen. Dat was het geval valsregisters open. Langs rond de zevenentwintig- Schuddinck en Maes no- ste minuut toen Olivier teerden we nog een paar een vrijschop naar het knappe pogingen. Half- Hamse doel vuurde en weg de tweede helft be- doelman de Paepe nog leefde de Hamse defen- net met de vuisten de sie nog een hachelijk mo- zaak onschadelijk wist te mentje toen De Vos dus- maken. Dat was niet de danig hard in de richting enige bezoekende po- van De Paepe had ge- ging. Amper drie minu- trapt.- dat deze de bai niet ten later zag doelman De onder controle kreeg. Paepe allicht alle kleuren van de regenboog toen Een nog net op tijd ko- een schot van Danny Van mende Dirk Van Buyten Wiemeersch eerst tegen was de aanrukkende Ve- de eerste paal knalde, na- kemans net iets te vlug af dien tegen de andere en kon de bal een heel paal botste om uiteinde- eind uit de omgeving lijk tot opluchting van de wegtrappen. Dat was wel lokalen de bal opnieuw in het laatste bezoekende het veld terechtkwam. wapenfeit, want vooral Op dat ogenblik hadden Brakel moest de gelever de Hammenaars nog de inspanningen van tij- steeds geen dreigende dens de eerste helft meer en meer bekopen. Met nog twintig minuten voor de boeg beging een be zoekende verdediger een fout op Omer Van Praet. Vermits die fout gebeur de in de strafschopszone verwees een voortreffe lijk leidende scheidsrech ter Luc Tanghe terecht naar de penaltystip. Rudy Maes, die de taak op zich nam, plaatste onmedo- genloos binnen. Van dan af was het duidelijk dat de schaapjes voor de lo kalen op het droge waren. In de algemene rang schikking komt er ondanks deze zege maar weinig verandering. Lei der Denderhoutem won bij Lokerse S.V. waardoor de kloof van twee punten blijft. Zondag moet Ham me naar Wetteren. Het moet winnen, wil het in koers blijven. De leiders schijnen blijkbaar maar niet te willen struikelen. E.D.M.

De Voorpost | 1980 | | pagina 28