Niet zo aantrekkelijk Hoebeke doet het Probleemloos! Herwig Tilley redt punt voor thuisploeg! Verder in de middenmoot DAAR IS OUDEGEM Arsenal... voor de zoveelste maal! KI5K OP 2e PROVINCIALE Kijk op 3e Provinciale Sparta Buggenhout - Temse KSV 0-0 Het zit leider Sparta Bug- de 382 betalende toe- jgenhout in haar thuis- schouwers een erg even wedstrijden blijkbaar niet wichtige partij konden mee. Het kon tegen een aanschouwen. Kansen wilskrachtig en in 4-4-2 kwamen er ook praktisch (vertrokken Temse nooit njet al kwamen de bezoe- jhaar wil opdringen zodat kers toch tweemaal erg dicht bij de openingstref fer. In de 32e minuut van de eerste speelhelft stond Bosman op de goe de plaats om een inzen den gepast naar doel te devieren doch een gepaste reaktie van de jonge Buggenhoutse goalie Herwig Tilley liet het leder afwijken naar de paal. Geen doelpunt dus maar wel een verwit tiging die kon tellen voor de plaatselijke ploeg. St. Wetteren - Robur Moerzeke 0-0 Gaan we dan maar onmiddellijk naar de tweede helft waarin Bug genhout aanvankelijk be ter ging kombineren, her haaldelijk gevaarlijk op rukte naar het tegenstre vende doel doch te wei nig zuiverheid in zijn laat ste pass kon leggen om de bezoekers te bedrei gen. Op de 67e minuut was het dan bijna zo ver aan de overzijde waar Doelman Kestens (Baasrode) heeft klemvast ingegrepen en kan zijn kamp Robur Moerzeke heeft een punt gewonnen bij Standaard Wetteren. Op jzichzelf is dat beslist een {behoorlijk resultaat. Er heeft nochtans een zege ingezeten voor de Moer- zekenaars. In de eerste helft kregen Albert Lelie, Eric Raemdonck en Leo Wuitack voldoende gele genheden om de lokalen op afstand te plaatsen. In die periode had Stan daard zelfs nog geen en kele keer een dreigende —'vuist gemaakt aan het adres van doelman Van De Sompel. Na de kamp wisseling kreeg men een ander spelbeeld te zien. Toen waren het de loka len die het initiatief voor zich opeisten. Alhoewel doelkansen in verhou ding met het overwicht aan de minieme kant ble ven, diende doelman Van De Sompel weliswaar een paar keer gepast tus senbeide te komen. In de Moerzeekse club middens was men tevre den met het eindresul taat, alhoewel men er onmiddellijk aan toe voegde dat met een beet je geluk de wedstrijd reeds aan de rust had kunnen gespeeld zijn. Wat de tweede helft be treft geeft men er grif toe dat de lokalen in die pe riode wel de beteren wa ren. Met negentien pun ten uit twintig wedstrij den blijft de Moerzeekse tweede provincialer post vatten in de midden moot. Wanneer het nog enkele punten wint, staat het veilig en kan het reeds aan de volgende kompetitie denken. Zondag krijgt Robur evenwel Baasrode op be zoek. Hoewel de buren van de andere oever van de Schelde de laatste plaats bezetten, en glo baal beschouwd wel een zwakker geheel vormen, wil men de zaken beslist niet te licht aanpakken. Alhoewel het niet meer de derby van weleer zal worden, blijft de traditie hoog dat beide ploegen van mekaar willen winnen. In het verleden werd meermaals de eer op het spel gezet. Of dat bij de bezoekers, die alweer aan huis verloren, het ge val zal zijn lijkt deze keer wel erg onwaarschijnlijk. De wedstrijd tussen Ro bur Moerzeke en Baasro de wordt dit seizoen al licht de derby in mineur. E.D.M. bint-Pauwels liet het thuis afweten tegen een plots losgebroken Sint-Lievens Houtem. Sparta Buggenhout geraakte, eveneens voor eigen fans, niet verder dan een 0-0 tegen Temse dat eigenlijk de beste kansen kreeg. Oudegem en Vrasene deden het beter. De filosofen wonnen met kurkdroge 3-0 cijfers tegen een nochtans goed voetballend Appelterre. Vrasene won niet zo vlot te Baasrode. Wel schoten de Waaslan- ders het snelst uit de startblokken. Scoren stak er evenwel niet in. Naar het beslissende goaltje werd het een uur lang wachten. Kint rondde met goed gevolg een scrimmage af. «Een geluks- doelpunt», vertelde ons de Baasrodevoorzitter Marcel De Saert zondagavond. «Ook wij kregen kansen, maar die benutten bleek jammer ge noeg een onmogelijke opgave. Toch hebben de jongens een moedige en bemoedigende match gespeeld. Intussen zit Baasrode in een bijna uitzichtloze situatie. Bovenaan is er een hergroepering: Buggenhout heeft één puntje voorsprong op het trio, Sint- Pauwels, Oudegem en Vrasene. Laatsgenoem- de twee teams staan zondag voor wat we «de match van de waarheidzouden kunnen noe men. Oudegem reist immers naar het Waasland om er de Vrasenaars in de ogen te kijken. Dus... Sint-Pauwels krijgt het evenmin voor een tas linzesoep: geel-zwart moet op burenbezoek te Sint-Gillis. Dat wordt wat. Buggenhout krijgt evenmin een klusje op te knappen: al wordt Winnik bij de zwakke broertjes gerekend, dat ploegje blijft niet verliezen en schiet vandaag of morgen de pannen van het dak. Oppassen geblazen dus... Oudegem trok zich tegen Appelterre op aan twee beslissende voorzetten van klasback Chou De Bleeckere, eerst Eddy Everaert en nadien Joske Schampaert rondden af. Het goaltje van «Witte» Danijs enkele minuten voor affluiten, duwde de tabaksplanters nog dieper in de put. Sint-Pauwels werd door Hoebeke de das omge daan. De eerste keer graaide hij een terugspeel bal mee. Nog in de eerste time slalomde Hoebe ke nog eens door de thuisdefensie en scoorde opnieuw. De bezoekers stelden zich nadien ver dedigend op. Dat mondde uit in een bestendig overwicht van de ex-leiders, die evenwel nooit een vuist konden maken. Sint-Gillis-Waas heeft in Borsbeke een goede algemene repetitie» gehouden in het vooruit zicht van de «derby van het jaar» tegen Sint- Pauwels: het werd een verrassende zege. Twee minuten na rust schoot Schelfhaut er de vlam in. De zebra's geraakten niet langszij, en toen ze tien minuten voor het einde nog een tweede goaltje moesten nemen, was het bekeken. Intussen blijft Eendracht Nieuwerkerken de ne derlagen opstapelen. Ditmaal werd het een arsenalscore in Viane-Moerbeke dat even voor de pauze langs De Schuyteneer op voorsprong kwam. Dat ene doelpunt besliste over het lot van de kandidaat-afdalers. Winnik heeft slechts één puntje achterstand op de Eendrachters. Die kloof zou dringend moeten uitgediept worden om de buiteling te voorkomen. Of Borsbeke zondag een gewillige slachtoffer wordt, geloven we niet: er zal met man en macht voor de puntjes moeten geknokt worden. Op de 14de plaats finishen, biedt evenmin behoudsgaran- ties. Integendeel: zoals het momenteel reilt en zeilt met de Oostvlaamse Vierde Nationalers, zullen testmatchen een vijfde daler moeten aanwijzen. Pobur kwam met één punt uit Wetteren terug. Pet geelgroene Standaard slaagde er niet in één keer voorbij de Moerzeekse doelman te komen. Omdat ook de Roburschutters het ditmaal lieten afweten, bleef het bij een scoreloze draw. In Wetteren werd ref Colpaert met de vinger gewe zen: hij had een penalty moeten blazen in het voordeel van de thuisploeg, zo wordt beweerd. Nou ja, een supporter ziet een spelfaze meestal door zijn eigen gekleurde bril. (mvh) SK Oudegem - Appelterre 3-0 In een krant als een der blauw-witten met een an- topwedstrijden van het dere opdracht in het veld. week-end afgeschilderd, «Voorzichtigheid is gebo- heeft de thuisploeg wei- den» had trainer Rooms nig tijd nodig gehad om gepredikt, zijn discipelen deze wedstrijd naar haar volbrachten de opgave hand te zetten. Het ging stipt zodat de zege van inderdaad zo nadrukkelijk Oudegem nooit in het ge- domineren dat de bezoe- drang kwam. Appelterre kers alleen maar aan ver- geraakte inderdaad dedigen konden denken slechts met moeite aan en over de volle negentig het plaatselijk strafschop minuten -geen enkele gebied doch gevaar doelrijpe kans konden af- ontstond er niet voor dwingen. Oudegem daar- doelman Janssens. In de tegenover lukte drie doel- slotminuten was er ech- punten op evenveel kan- ter Dannijs nog die de 3-0 sen wat toch wel bewijst zege voor de thuisploeg dat de filosofen op hoog vastlegde, rendement kunnen reke- Opmerkelijk resultaat nen. Bepalende figuur in toch voor Oudegem dat het middenveld was ze- sinds december niet ker Oscar De Bleeckere meer verloor en nu goed die naast zijn opvallende- in het spoor zit van de kwaliteiten als spelverde- leiders. Lukken de blauw- ler ook de voet had in de witten de stunt van twee twee doelpunten voor de achtereenvolgende over- rust, geskoord door Eve- winningen? Het zit er dik raert (22') en ex-KAVD-er in... en trouwens, wie is Schampaert op de 32e momenteel de beste minuut. Zijn laatste pass ploeg in tweede provin- was goed voor doel- ciale... punten. (gdp) Na de pauze kwamen de Sabbe plotseling onge dekt kwam te staan, een geplaatst schot afvuurde naar de rechterhoek doch botste op een knappe sa ve van Buggenhouts' laatste man die met een karpersprong het leder klemvast redde. Het bleef 0-0 tot het laat ste eindsignaal al kwam Temse in de slotminuten nog gevaarlijk boven wa ter terwijl het erg profes sioneel de laatste minu ten liet vollopen. TemSe stal dit ene puntje zeker niet. Het bewijst daarmee echt niet op zijn plaats te staan in de rangschik king. Buggenhout wacht nu nog op de opstelling van Van den Berghe die waarschijnlijk al volgen de week zal heroptreden. Hij moet aan het spitsen probleem van Buggen hout zeker iets kunnen doen. (gdp) ontzetten (Baasrode-Vrasene 0-1 )(c) Alle hens aan dek in de Baasroodse verdediging die deze aanval afslaat.(Baasro- de-Vrasene 0-1 )(c) SK Grambergen - Hoogeinde 1-1 Tegen het nu reeds ver oordeelde FC Hoogeinde heeft S.K. Grambergen beslist geen schitteren de prestatie geleverd. Weliswaar was het de betere ploeg, maar an derzijds is het onvergeef lijk een punt te verliezen tegen een ploeg die uit negentien wedstrijden amper zes punten haal de. Slechts elf doelpun ten scoorde en er ander zijds achtenveertig moest toestaan. Daarbij was het hard bevroren terrein beslist geen idea le grasmat om voetbal van de bovenste plank te brengen. Wie als toe schouwer de wedstrijd bijwoonde heeft er dan ook maar weinig pret aan beleefd.In de eerste helft kregen de lokalen enkele kansen. Toch moest men Sint-Pauwels - SL Houtem 0-2 De medeleiders St. Pauwels hebben zondag een steekje laten vallen tegen de bezoekers uit St. Lievens-Houtem. Deze wisselvallige ploeg slaagde er niet alleen in zijn verdediging gesloten te houden maar kon uit zijn steeds gevaarlijke counters tweemaal tot scoren komen. Herleving startte nochtans denderend. De eerste minuten reeds kwam er een spervuur van kansen en het leek of de Baasrode - Vrasene 0-1 thuisploeg op een gemakkelijke overwinning afstevende. wachten tot na het half uur om de openingstref fer te zien vallen. Die kwam tot stand na een aandringen van de we- deroptredende Dré Ma- german die Leo Van Cauwenberghe bedien de. Deze speelde de bal door naar Chris Buydts die met het hoofd de zaak wist af te ronden. Na de kampwisseling zag men een vrijwel zelfde spelbeeld. Een zelden overtuigend Grambergen dwong wel een lichte veldmeerder- heid af, maar bleek bij het besluiten deze keer wel erg onmondig te zijn. Chris Buydts knalde in die periode weliswaar nog eens tegen het doel- hout, maar verder dan die poging kwam het ook niet. Toen men zich in de lokale middens met die minieme winst al begon tevreden te stellen viel er aan de overkant geheel onverwacht het gelijk stellend doelpunt. Doel man Luc De lathouwer anders zo klemvast lost- te deze keer het leder na een hoekschop. Dit had fatale gevolgen. Alge meen beschouwd dus een wedstrijd om niet hoog mee van de toren te blazen. S.K. Gramber gen schijnt ons na een toch wel flinke periode blijkbaar wat op de terugweg. Het wordt echter nog niet veront rust vermits het uit twin tig wedstrijden negen tien punten telt en nog - altijd een voorsprong behoudt op de derde laatstgerangschikte. Zondag onderneemt het de verplaatsing naar Kal- lo, een ploeg die in dezelfde omgeving ge klasseerd staat. Wellicht zal Groenwit pogen een punt te winnen in het Waasland en dat ware een resultaat waarmee men allicht al zeer tevre den zal zijn. - E.D.M. Van bij de aanvang wa ren Joris en Van De Velde dicht bij een doel punt maar de bezoeken de doelman kon deze standjes klaren. Even la ter was hij toch gevloerd maar het schot van Willy Van De Velde spatte uiteen op de staander. Wanneer Bosman even later kon inknikken was er een formidabele reflex van de Houtem-goalie nodig om onheil te voor komen. St. Pauwels maakte hier de fout te zeer de openingstreffer na te streven. Met man en macht trachte het zijn doel te bereiken. Regel matig gingen zelfs de vleugelbacks mee in de rush op de bezoekende helft. Dit werd hen ech ter fataal want op de twintigste minuut diende stopper Bruckenburg achterna gezeten door niet minder dan drie bezoekende aanvallers in allerijl terug te spelen op zijn doelman. Franky's balletje kwam echter niet ver genoeg en dit gaf Fosselle de gelegenheid doelman Persoon te lob ben. 0-1. De Herleving- achterhoede had echter zijn les nog niet geleerd want even later kon Hoebeke uitbreken en moest Persoon In de voeten om deze raid te stuiten. Even voor rust kreeg de thuisploeg het deksel helemaal op de neus. Een nieuwe uitbraak van de gevaarlijke Hoebeke resulteerde in 0-2. Na de koffie trachte Herleving de situatie te klaren maar steeds weer stormden de geelhemdén in de goed- werkende buitenspelval. Toch waren er nog kan sen voor een knap spe lende Joris, gered door de ceeper en Dullaert die nipt over lobde. Tegen het sterke Vrasene speelde rode lantaarn Baasrode toch weer een erg verdienstelijke partij. Het moest het openings kwartier wel aan de be- weegelijke bezoekers la ten doch toen het zonder kleerscheuren uit de overrompeling geraakte, zat er zelfs meer in. Baas rode begon op zijn beurt gevaar af te dwingen en zo kreeg Van der Vreken rond het half uur zelfs de beste kans uit de wed strijd. Het bleef bij die kans want de bordjes man bleef, voorlopig, werkeloos. Na de pauze het zelfde spelbeeld met weinig kansen langs beide kan ten al hadden de bezoe kers even na het uur aan een uitval genoeg om een doelpunt en daarmee ook twee punten te vero veren. Voor de ploeg van trai ner-speler D'Hont blijft skoren wel degelijk het probleem. Het is trou wens opvallend dat de laatste uit de rangschik king de afgelopen weken vruchten uit stilliggende van eigenaar kunnen ver- geregeld met een oneven fasen. anderen... al zal wel nie- getal twee punten ver- Als Baasrode nog op kor- mand van de Baasroodse liest. De doelpunten die te termijn een witte merel aanhang in een wonder dan toch op het aktief kan ontdekken zou de ro- willen geloven, komen zijn dan nog de lantaarn wel nog eens (gdp) liet gaat Baasrode niet voor de wind: ook tegen Vrasene werd het, zij het een nipte en eerder onverdiende nederlaag.(c)

De Voorpost | 1980 | | pagina 29