1 Door het oog van de naald Logisch Van sensatie gesproken EXCELSIOR NIET VOORBIJ MELSELE Felle weerstand EENDRACHT MELDERT GEEFT PUNT PRIJS Kijk op 3e Provinciale f Voetbal Kijk op Derde Provinciale D Kijk op Derde Provinciale Geelblauw bevestigt V SK Terjoden - Eendracht Meldert 1-1 Leider Eendracht Mel dert Is bijna van een kale reis thuisgekomen. S.K. Terjoden, dat, wij moe ten het toegeven, de laatste weken ver onder zijn normaal peil presteert, scheen een gemakkelijk hapje te worden voor de leiders- ploeg. Doch als men de uitslag bekijkt, dan weet men meteen dat de za ken gans anders gegaan zijn, dan dat Eendracht Meldert zich had voor gesteld. Eendracht heeft zich tot het uiterste moeten inzetten om toch één puntje uit de Dam straat mee naar huis te nemen. In de eerste helft was S.K. ongetwijfeld de beste ploeg op het veld. Zij drukten de leiders op hun eigen doel. Thuis- doelpunten bleven voor alsnog uit, alhoewel het schot van Cauwenbergh, na hoekschop een beter lot verdiende (25*). De lokale druk ging echter verder. Op een vrijschop aan de 32', keurig geno men door De Greve, was de volledige Eendracht- verdediging geslagen, doelman incluis, doch de bal hobbelde tergend langzaam buiten. Aan de 40' dacht de lokale aan hang, dat het toch ge beurd was, doch Mer- tens, zag zijn schot nipt overgaan. Rust0-0 Na de koffie kwamen de gasten meer in de wed strijd. Namen ietwat veldoverwicht, doch ble ven voorzichtig in hun verdedigende maneu vers, daar de thuisploeg gevaarlijker was dan te voren, op menige tegen aanval. Met nog 13' te spelen, was het dan toch zover. Mertens zette de volledige Eendracht Meldert-verdediging op het verkeerde been, en had maar in te leggen. 1-0. De leidersploeg speelde alles of niets, en ging nu nog uitsluitend aanvallen. Terjoden, zich bewust van de mogelijk heden, die zij boden, zich in verdediging terug te trekken, speelde de de Winckel één minuut kansfactor uit. 12' bleven voor het eindsignaal een zij overeind, dan beging onverhoopt gelijkspel op doelman Van den Steen het bord bracht. Eendracht Meldert geraakte in Terjoden met de hakken over de sloot.(geert) een onbegrijpelijke fla ter, waarschijnlijk, ze nuwen, zodat Paul Van - V" Dirk Leroy, topscorer van Eendracht Meldert, werd van dichtbij bewaakt.(Terjoden-Eendracht Meldert 0-0 geert) Excelsior geraakte thuis niet voorbij het fel aanklam pende Melsele. Het werd tot na de pauze wachten op een doelpunt: Van der Linden tapte een hoekschop, Van Roeyen kopt de bal in het bereik van Goossens en meteen stond de 1-0 op het bord. Melsele liet zich niet uit zijn lood slaan. Eerst kreeg Van Strijdonck de bal niet in het verlaten doel, doch tien minuten voor tijd scoorde hij toch nadat doelman Bosman de door Deckers afgevuurde bal moest loslaten. Voor de Klaasjes heeft dat slippertje geen kwade gevolgen: runner-up VV Merelbeke verspeelde thuis een punt aan het bedreigde Heusden, zodat de voorsprong van Excelsior nog steeds vijf punten bedraagt. Groenzwart heeft bovendien nog een in haalwedstrijd te goed. Achteraan komt nu stilaan aftekening: Hoogeinde sleepte te Grembergen een punt uit de brand nadat de wijkploeg uit Sint Gillis Waas tot een kwartier voor affluiten tegen een 1-0 achterstand moest kijken. Veel zoden brengt die draw niet aan de dijk: alhoewel Kruibeke niets oogstte, werd het een goeie dag voor de bedreigden uit het Gentse: Heusden pakte een punt bij runner-up Merelbeke en Cercle Melle deed het nog beter in Sint Amandsberg waar het met 0-1 won... Voor Kruibeke heeft er op Meulestede noch tans wat ingezeten: het boog een 2-0 achterstand om in een 2-3 voorsprong, doch werd nadien door opportunist Moerman nog twee keer voor schut gezet. Zowel voor Hoogeinde als voor Kruibeke lijkt de situatie uitzichtloos met respektievelijk zes en vijf punten achterstand op Heusden, de nummer 14 in de rangschikking. Die nummer 14 is lang niet safe: dit seizoen zullen, als de situatie in Vierde Nationale niet grondig wordt gewijzigd, de testmatchen voor de bijkomende afda lers geen doodgewone formaliteit worden, want we zien zowel Latem als Zottegem de duikeling naar «Eerste» maken, wat dan onvermijdelijk zijn weer slag heeft op het aantal klubs die moeten degraderen. Het reglement is immers duidelijk: Vanaf de tweede afdaler uit Bevordering, en indien meer dan acht reekskampioenen uit Vierde Provinciale, zijn er bijkomende afdalers naar «Vierde». Er moet geen tekening bij. Wat staat zondag te gebeuren? Excelsior maakt de verplaatsing naar Kruibeke. Op papier natuurlijk een klusje voor de koplopers. Maar... Al zien we toch niet goed in hoe een ploeg, die vooralsnog slechts twee keer de vlag in de mast mocht hangen, de autoritaire leiders een eerste seizoennederlaag kan toedienen. De Klaasjes lonken vooral naar de prestaties van de onmiddellijke achtervolgers. Dat zijn toevallig ploe gen uit het Gentse. VV Merelbeke maakt een trip naar buurploeg Cercle Melle dat de puntjes nog zeer goed kan gebruiken en fel van zich afbijt. Dat heeft het hogergekwoteerde Sint Amandsberg vorige zon dag nog ervaren... Meulestede krijgt het evenmin onder de markt: Heusden is nu niet precies een kopploeg, doch Danny De Moor en zijn vrienden willen van die veertiende plaats weg en verkopen hun huid erg duur. Het is dus niet onmogelijk dat Excelsior zondagavond zijn voorsprong vergroot. Bazel, een andere runner-up, krijgt White Star Sint Amandsberg op bezoek, bijna een garantie voor volle winst. Melsele mag eveneens voor eigen fans voetballen legen Waasmunster dat al tevreden zal zijn als het één punt losweekt. Achteraan zien we geen grondige wijzigingen. Kan ook niet: Kruibeke ziet het tegen Excelsior niet zitten, en een (problematische) zege van Hoogeinde tegen Sinaai kan alleen de rode lantaarn van naam doert wisselen. (mvh) Wilskracht Moorsel, dat de laatste weken de indruk geeft, eindelijk het gewenste ritme te pakken te hebben, was naar Wieze afgereisd met de bedoeling één punt te halen. Een logische ver onderstelling, wanneer een ploeg als Moorsel, thuis speelt voor twee punten en op ver plaatsing tegen hoger geklasseerden, één punt probeert te halen. Wils kracht Is daar al een paar keer in geslaagd, en volhardt dan ook. Wij moeten er wel on middellijk aan toevoe gen, dat zij dit doel niet wensen te bereiken met afbraakvoetbal. Integen deel. Nu weer namen zij van bij de start het heft Kansen Wieze - Wilskracht Moorsel 0-0 er genoeg, en een doelpunt van Moorsel werd afgekeurd. in handen. Speelden de Opwindend was de match evenwel niet (Wieze-Wilskracht Moorsel 0-0)(geert) bal behoorlijk rond, doch een paar solos, doch eens uit. Het is mis- alles strandde op de schien onbegrijpelijk, verdedigingen. Het werd een mooie In de tweede helft gaf de bezienswaardige wed- brouwersploeg de toon strijd, doch geen van aan. Zij verkregen een beide ploegen kreeg ook licht veldoverwicht, doch maar één echte kans. doelpunten bleven even- Niemand klonk uit. Het dit alles beperkte zich tot aan het zestienmeterge bied. Van lokale zijde, huldigde men eenzelfde taktiek, zodat het al bij al een mooie, beziens waardige wedstrijd werd, met goede combinatie, is een logische uitslag voor twee homogeen voetballende ploegen. De heer Speleers had dan ook weinig moeite om de 22 acteurs binnen de perken te houden. A.V.H. Meulestede - Kruibeke 4-3 Mon Goossens moet met deze stand toch wel even Na een goed kwartiertje voetbal stonden de Jon ge Vlamingen reeds met twee doelpunten in het krijt. De thuisspelers ramden immers van bij de aanvang onverdroten de bal naar voren toe, waar Van der Straeten reeds in de 2de minuut aan het feest lag. In de 14e minuut een eigen aardig doelpunt langs Simoens, die een hoek- En dat resulteerde in een zeer verrassende goal scoorde. In twee minu- voorzet van Dellaert om ten tijd lukte hem dat zijn ploeg opnieuw in de gewanhoopt hebben, zelfs twee keer: eerst na wedstrijd te helpen, niettemin zette hij zijn interceptie van een on- jongens er met alle voldoend afgeweerd ^an dan zakten de macht toe aan de aanval schot en vervolgens met Waaslanders weg onder te kiezen. een klassedribble. Krui- de Meulestede-pressie. beke bleef nu domineren En tot overmaat van omdat de gastheren ramp werd hen zelfs geen antwoord hadden. 9een puntje gegund, Naar het einde toe lieten doordat diezelfde Moer de bezoekers vrij spel man een afgeschampte aan de klaarziende Rudy knal van Desmet tot de Moerman - was dit nu winninggoal verzilverde, door overmoedigheid of Jammef v00r he, meer rtrnti da" mosdige Jong pron" Vlaanderen. Manll van Van Moer, dit met behulp van een paar blunderende gastheren (38ste minuut: 2-1). Aan dit doelpunt trokken de Kruibekenaars zich zeer sterk op, want pas schop met een verras- hervat ontpopte Polfliet Deze Moerman sende boogbal recht- zich als uiterst gevaarlijk teerde in de 77ste mi streeks in doel omzette, en jaagde zo danig tot hij nuut van een gepaste Excelsior - Melsele 1-1 Excelsior is niet voorbij Melsele «gewandeld». In tegendeel: Svelta zorgde voor een stevige repliek: het goaltje van Frank Goossens was allesbehalve het sein tot de neergang van runners-up. Ze sloegen terug en kwamen zelfs langszij. slikken.. Dat het duel niet van de poes zou zijn, kon iedereen Intussen heeft Excelsior tij- offensief, doelpunten vie- dens dit vooralsnog suk- len er tijdens de eerste pe- sesvol seizoen nog geen en- riode niet. Wel moest de kele nederlaag moeten bezoekende keeper Van Puymbroeck op zijn tellen reikte Dirk Van Roeyen letten bij een vrijschop van ^'e tot bij Frank Goossens Dirk Meul. Luc Vereecken kopte. Melsele vocht met voorspellen: reeds tijdens waagde zijn kans, doch de m.an en macht voor de ge- de eerste ronde pakte Mei- .bal ging nipt naast. lijkmaker en kreeg die ook: Na de pauze demonstreer- Excelsiordoeiman Mare de Excelsior een duidelijk Bosman loste de door Paul overwicht. Bijna kwam Deckers afgevuurde bal en groenzwart op voorsprong goedgevolgdc Mare Van en bijna tikte Peirsman de Strijdonck schoot binnen^ bal voorbij zijn eigen kee per. Uitstel was geen kwijt- stel: een hoekschop van \j> j Franky Van der Linden be- sele thuis een drawn tegen de kandidaat-kampioenen. Melsele liet een zeer goede indruk na. Al gingen beide teams om beurten in het Koploper Eendracht Meldert heeft in Terjoden dicht- bij een eerste nederlaag gestaan. De oranjen lieten zich niet op de kop zitten door geelblauw en scoorden een kwartier voor affluiten. Dat goaltje besliste evenwel niet over winst of verlies want in extremis zette Paul Van den Winckel de situatie nog enigszins recht. Hoe dan ook, het blazoen van Eendracht Meldert blijft ongeschonden. Intussen heeft Eendracht Sint Gillis één punt van de bijna onoverbrugbare achterstand goedgemaakt. De «blauwtjes» stuurden het dobberende Mere kansloos weg. Eendracht heeft bijna de volle eerste helft naar de goeie kadans gezocht en geraakte pas vier minuten voor de pauze aan een goaltje. De Geyter en Van Hecke plaatsen nadien de roodhemden voor een voldongen feit. De superverrassing van het weekeinde werd opgete- T kend in Meldert waar Thor Kokerij door Schellebelle fe voor schut werd gezet. De Potjesmarkters scoorden j— in de eerste time langs de steeds gevaarlijke dubbele meter Patrick Verheugen. Het bleef 0-1, tot grote ontgoocheling van de plaatselijke aanhang die er zich nu verdomd goed van bewust is dat hun poulains I uitgeteld zijn en niet meer meespelen voor de titel. SC Eendracht Meldert kan nog moeilijk worden bijge- T haald: met tien wedstrijden voor de boeg en met een Ei voorsprong van zeven punten op de nummer twee, Fl zou het allemaal moeten verkeerd gaan. Di De degradatiestrijd is nog lang niet beslecht. Hofsta- P1' de zit in nauwe schoentjes: Wilskracht won dit seizoen slechts één keertje. Met de «buit» van zeven f*' drawns erbij, maakt dat een «bezit» van negen P\' schamele puntjes. Erg weinig. Vooral omdat de voorlaatste vooralsnog 12 punten sprokkelde. Die kc voorlaatste is toevallig Erpe, dat een vier op vier liet noteren en dus aardig op weg is naar de redding. ke Hof stade was tegen Burst een pechploeg: keeper Bart R11 Meuleman geraakte gewond en ging eruit. Veldspeler PP Peynsaert moest het karwei dan maar klaren. Burst, Pc een middenmotor, had geen medelijden en knalde langs Van den Steen en Eloot de 0-2 ruststand op het I01 bord. Dat De Bruyne vijf minuten voor tijd Hofstade L aan een goaltje hielp, mocht niet baten. Erpe lijkt dus gelanceerdOranje speelde zondag voor de eerste keer op het nieuw terrein aan de Gentsesteenweg en maakte er een doeltjes kermis van. Herzele, onverbiddellijk uit de top van de klassering weggeduwd, slikte drie doelpunten en kon er zelf geen scoren. Twee strafschoppen werden door de sekure scheids rechter Van Haver gefloten. De Maesschalck zette ze om. Tussendoor kwam ook Bogaert aan de bak. Die vier op vier had eigenlijk nog gunstiger gevolgen kunnen hebben voor Erpe: Kerks ken, een recht streekse konkurrent, versloeg immers zowaar het sterke Vlierzele en behoudt één puntje voorsprong op Oranje. Kerksken gooide er trouwens anderhalf uur lang de beuk in, doch het werd slechts 1-0, genoeg voor de volle buit en kans op redding. Zondag kan Hofstade nog dieper wegzinken: blauw wit moet immers naar koploper Eendracht Meldert. Die is niet van plan cadeautjes rond te strooien, zodat het een beenhouwersreis wordt. Erpe moet naar Meerbeke, dat thuis de besten aankan. Mis schien kan één punt worden meegegraaid. Dat Kerksken wat oogst op Wilskracht Moorsel, zou niemand verbazen... Schellebelle, evenmin safe, start voor eigen fans als favoriet tegen Wieze. Er roert dus wat... Vooraan voorspellen we weinig of geen wijzigingen: Eendracht Meldert wint, en Eendracht Sint Gillis start in Herzele evenmin kansloos. Thor Meldert zou het logischerwijze in Mere moeten halen, vooral omdat de roodhemden de jongste weken aan het zwalpen zijn. (mvh) De jongste thuisover winningen van Herleving is niet zonder kleer scheuren tot stand ge komen. De Klingenaars lieten zich immers niet van hun meest sportieve zijde kennen en trapten Freddy Janssens én Eric Van de Wiele - die reeds in het seizoenbegin node werd gemist - van het terrein. Lichtpunten voor trainer Danneels waren de zeer goeie collectieve presta tie, de bevestiging van het jeugdige talent Eddy Carpentier en niet in het minst de come-back van genoot Hubert was dan Jacques Timmers ach- ook een schamel resul- teraan. Maar laten we even de wedstrijd zelf in ogen schouw nemen. Van in de beginminuten was het duidelijk dat de thuis ploeg de match naar zijn hand wou zetten. Met taat voor de getoonde overmacht. Net na rust haalden de bezoekers op hun beurt enkele keren gevaarlijk uit met kundig opgezette tegenaanvallen. Vooral Verlackt was dicht bij de opvallend knappe akties gelijkmaker toen hij het en zeer veel balbezit op doelhout raakte, het niet te onderschatten Gerechtigheid geschied- moeilijk terrein drongen de één minuut voor zij de grensbewoners tot inrukken, toen de voor in de eigen verdediging, zijn broer Eric ingevallen Het doelpunt van de Franky Van de Wiele met blonde Eddy Cerpentier een ver schot de winst op pass van zijn naam- verzekerde. M.N. Terjoden kan altijd wat meer tegen een topploeg. Ditmaal werd het een draw legen leider Eendracht Meldert.(geert)

De Voorpost | 1980 | | pagina 30