In kermisbui Steeds op kop... Een helft voldoende Doelman Braeckman met plankenkoorts Ref was het kotsoeu Uitstekende zaak DRAWN GEEN DRAMA Provinciaal voetbal Kijk op 1e Provinciale Kijk op 3e Provinciale C HHÉn White Boys - Sombeke 1-1 De Voorpost - 25.1.1980 - 27 White Boys geraakte voor ieigen fans niet voorbij het (felle Sombeke. De thuis- j startte in een voor zichtige 4-4-2 opstelling. jDat belette de bezoekers evenwel niet op voorsprong jte klimmen langs Durinck idie reeds in het eerste wartier afrondde. Tiite Boys sloeg terug, doch een kopbal van Han Dhondt keilde naast de goal en nadien stopte de bezoekende doelman een knal van Moerloose. Trainer Van Aerde sleutel de tijdens de pauze aan het taktisch bord en schakelde over naar een 4-3-3 opstel ling. Dat had een gunstige weerslag op het spelbeeld, maar konkreet resultaat kwam daar niet onmiddel lijk uit. White Boys kwam dan toch langszij, al had het daarvoor een snertdoel- punt nodig. De rechtsvoeti- ge Pannier drukte af met de linker, het flanellen schot ging naar de Sombeekse kooi en de uitglijdende keeper ging in de fout: de bal sloeg via zijn voet tegen het net. In de slotminuten dreigde even herrie: White Boys had een fout op Van Lierop gezien en eiste een straf schop. Ref Cooreman, die een goede leiding had weg gegeven, weigerde echter op het verzoek van de fel contesterende thuisspelers in te gaan. I.K. Herdersem Opstal 2-1 K. Herdersem, dat toch og in de run is voor de itel, heeft aan den lijve jndervonden, dat het niet iteeds van een leien dakje .al lopen. In de eerste helft erkeerden velen onder len, nog in de kermisroes 'an de vorige avond. Er verd nonchalant gevoet- >ald. De werkkracht in het middenveld, die men ge woon is van S.K., bleef ichterwege. Het was dan >ok maar goed dat Opstal, :en niet te onderschatten >loeg, reeds na 3' op voor- iprong stond. Met een pui- te kopstoot wist de bezoe kende midvoor een goed »enomen hoekschop af te onden, die S.K. enigszins wakker schudde.. De loka len wilden er wel wat aan doen, maar het vlotte niet. Dat deze 0-1 achterstand bij de rust nog steeds op het bord stond, was in gro te mate te danken aan doel man Benny De Cooman, die bij een paar tussenkom sten, een bewijs bracht van zijn kunde. Lucien Van Boxstael, trainer-speler, las tijdens de rustperiode zijn mannen de levieten. Iets wat dadelijk na de herne ming merkbaar werd op het terrein. S.K. Herdersem ging prompt in de aanval. Kapitein William Bracke en Jan Coppens waren de motors van de ploeg, en steeds dreigde gevaar voor de bezoekende kooi. Op stal, die de hete adem in zijn nek voelde, verweerde zich met alle middelen om zijn voorsprong te vrijwa ren. Spelleider Van den Abeele had dan ook de handen vol om de wedstrijd niet te laten uit de hand lopen. Ballen werden in dode perioden zomaar weggetrapt, er gebeurde ook een en ander achter de rug van de scheidsrechter. Een echte warboel, met de nodige kaarten voor ge volg. Het verbeterde er niet op, toen William Bra cke in het zestienmeterge bied onderuit gehaald werd en de referee prompt naar de elfmeterstip wees. Na veel kabaal gelastte Wil liam Bracke zichzelf met deze moeilijke karwei, en schoot de bal huizenhoog over. Herdersem geloofde er echter in, en ging nog Sparta Appels - Doggen 0-2 (geschorst) In Appels heeft de match tegen de Erembodegemse Doggen de volle negentig minuten niet gehaald: na- i dat de Spartakapitein in de tweede time rood kreeg en niet naar de kleedkamer wilde, was de ref de boel kotsbeu en kapte ermee. i Het begon trouwens al ver keerd: één van de officiële grensrechters kwam niet r opdagen. De goeie ouwe trouwe Bertin, een man die al eens meer met de vlag i rondliep, bood zich aan. Maar zijn diensten werden geweigerd. Bornauw, een officiële scheidsrechter, was eveneens prezent. Die mocht het karwei opknap pen. Het werd evenwel een poosje wachten, want moest de scheidsrechtersuitrusting van Bornauw bij hem thuis gehaald, vooraleer die zich kon «kleden». Met een kwartiertje vertraging werd de aftrap gefloten. Doggen kwam even voor rust op voorsprong na een strafschop. Een terechte penalty, wordt uit Appelse bron vernomen. Na de pau ze viel er een tweede Dog- gengoal en toen zat het spel op de wagen." De Spartaka pitein pikte het niet dat hij rood kreeg, en er kwam contestatie uit alle roodwit te hoeken. Het publiek zelf bleef er stoicijns kalm bij. De spelers niet. Het liep uit de hand en de jonge ref liet het afweten. Een geval dat een epiloog krijgt voor de groene tafel. meer beuken. Aan de 19' handspel in het zestienme tergebied en weer penalty. Maar na een hels kabaal was het Stefan De Wolf, die de bal kalm naast de bezoekende doelman tegen het net schoot. 1-1. Maar Herdersem wilde meer en kreeg loon naar werken. Aan de 22' nam Lucien Van Boxtael een hoek schop. Deze kwam haar scherp naar doel gedraaid. De doelman veerde hoog op samen met Jan Cop pens, en de bal lag voor de tweede maal in het net van Opstal. Of Jan al dan niet deze bal geraakt heeft blijft een open vraag. De bal zat, en dat was het voornaam ste. Opstal was gedurende minuten aangeslagen en een derde treffer hing in de lucht. Een puike Opstal doelman voorkwam echter deze te zware afrekening. De laatste 10' kwam Opstal nog hevig opzetten, doch de 2-1 bleef op het bord. A.V.H. S.K. Lokeren Heikant 2-3 Ondanks het negatief resul taat heeft S.K. Lokeren een verdienstelijke wed strijd gespeeld. Maar in het dérby met Heikant was de overigens voortreffelijke doelman Braeckman niet zo best geïnspireerd. Tegen zijn gewezen clubgenoten faalde hij immers bij de twee eerste doelpunten. S.K. ging zondag overtui gend van start zodat de wedstrijd best het aankij ken waard was want ook Heikant komt dit seizoen sterk uit de verf. Een span nend duel waarbij de kan sen duidelijk in evenwicht balanceerden. Toch zou Heikant er voor de rust nog in slagen om afstand te ne men van de gastheren. In eerste instantie verliet doelman Braeckman onge past zijn doel toen nog Jef Everaert (SK Lokeren) kan deze kopbal i Lokeren-Heikant Zele 2-3)(dm) Doelman Braeckman (SK Lokeren) kan niet bij de bal. Toch vloeit uit dit gevaarlijk standje geen doelpunt voort.(SK Lokeren-Heikant Zele 2-3)(dm) twee Lokerse verdedigers ook kon scoren. Bij het op een inzenden zodat de in strijd waren met een be- tweede doelpunt reageerde bezoekers ook nu gemak- zoekende aanvaller die dan doelman Braeckman niet kelijk konden scoren. doel niet verhinderen (SK Na de herneming kon S.K. Lokeren wel geleidelijk een offensief op gang trek ken maar dit werd fors ge stoord door een derde doelpunt van Heikant. Maar toch legden de gast heren zich niet neer bij dit zwaar verdikt. Moedig trokken de gastheren in het offensief wat trouwens be loond werd met een doel punt van Theo Milliau. Lo keren voelde dat de bezoe kers' te pakken waren en trokken nog duidelijk het tempo op. Met tastbaar re sultaat trouwens want met nog 20' te gaan knalde Freddy De Coster het aan sluitend doelpunt binnen. Alles was meteen nog mo gelijk temeer daar S.K. nu een duidelijke greep op de wedstrijd had. De gast heren werden evenwel steeds zenuwachtiger zodat er in de ultieme stormloop te weinig lijn stak om in extremis het verdiende ge lijkspel nog uit de brand te slepen. WVL. Schroevers Moorsel doet het dit seizoen minder goed.(geert) Berlare - Baardegem 3-0 F.C. Berlare beoogt dit sei zoen de titel in vierde pro vinciale. Het ging deze keer ook Baardegem niet uit de weg en had met wat meer beheersing zelfs een dubbel resultaat kunnen bereiken. Dat was vooral het geval, in de eerste helft toen de lokale aanvallers heel wat kansen voor de voeten kregen maar er uit eindelijk maar twee kon den benutten. Een eerste doelpunt kwam tot stand zowat rond het halfuur. Verdediger Schreurs was uit de achterste geledingen opgerukt, plaatste vanop een redelijke afstand een center in de richting van de verste paal. Daar was Rudy Marissen aangerukt die in de kortste tijd de bal in de netten joeg. Nog voor de rust wisten de lokalen de stand te verdubbelen. Een voorzet van André Lion werd door Willy Van Lin- ter met het hoofd overge nomen en in doel gedepo neerd. Een overdreven voorsprong was dat op dat ogenblik beslist niet. Rudy Marissen bijvoorbeeld, weliswaar auteur van een eerste en ook knap doel punt, had Berlare al heel wat vlugger op rozen kun nen zetten. Na de kampwisseling werd het vertoonde spel heel wat minder aantrekkelijk. Zon der nochtans het initiatief uit handen te laten, pakten de lokalen het minder geestdriftig aan. Daarbij liet een hard bevroren ter rein nauwelijks geslaagde combinaties toe. Met nog een kwartier voor de boeg ging men in het plaatselijke kamp tot twee vervangin gen over. Frank De Grau we kwam erin voor Willy Van Linter, terwijl André Lion de plaats ruimde voor Werner Van Hauwe. Dit bracht blijkbaar meer vaart in de lokale ploeg die met nog zes minuten speeltijd langs invaller De Grauwe een derde en meteen ge ruststellend doelpunt lukte. Door deze zege blijft F.C. Berlare op kop in de alge mene rangschikking. Het gaat nu Herdersem met een punt vooraf. Deze ploeg schijnt blijkbaar de rol niet te lossen. Wil het niet van zijn leiderstroon worden gestoten dan moet Berlare ook zondag winnen op Ra- pide Lebbeke. Wanneer er wordt gevoetbald zoals te gen Baardegem in de eerste helft zit er winst in, alhoe wel voetbal altijd eerst moet worden gespeeld. E.D.M. Eendracht St. Gillis - Mere 3-0 «Er is nu precies nog geen reden om cham- pagnestoppen te laten knallen maar Eendracht St. Gillis deed met zijn overwinning tegen Mere een bijzonder goede zaak. In de eerste plaats aan de winstpunten zelf en vervolgens om het feit dat TK Meldert voor eigen volk de duimen diende te leggen voor 9tShellebelle en leider Eendracht Meldert bij Terjoden niet verder ge raakte dan een gelijk spel. Er wordt bijgevolg een punt ingewonnen op de leider, terwijl TK Meldert op drie punten achterstand wordt ge plaatst. In verband met de strijd om de tweede plaats kan zulks best van doorslaggevende aard worden. De wedstrijd tegen Mere kende een nogal gelijk opgaande eerste speelhelft. De kort opzittende bezoekers maakten het de Een- drachters bijzonder moeilijk hun normaal spel te ontwikkelen. De kick en rush ligt de Eendrachters niet- en zo diende de Eendracht- aanhang ook tot de 38e minuut te wachten om de openingstreffer te zien scoren door Bracke op hoekschop langs Van Hecke. Na rust werd deze voorsprong vrij snel opgedreven door de man die eenvoudig niet op het Eendracht schutters feest wil achterwege blijven nl. Eric De Gey- ter, terwijl Franky Van Hecke uiteindelijk met S.K. Lebbeke - R.C. Wetteren 1-1 S.K. Lebbeke heeft voor eigen publiek een kostbaar 'punt verspeeld en had tenslotte toch wel op meer recht dan de halve inzet. Lebbeke speelde in de »eerste helft een bekijkenswaardig voetbal. Het teis- I terde het bezoekend team aanhoudend op de flanken j met een fris en doordacht aanvalsspel, opende vrij I vroeg de stand maar liet daarna een paar doelrijpe kansen links liggen. In feite had de Lebbeekse over winning reeds kunnen vastliggen tijdens die eerste I periode. Ook na de rust verkwan selde Delsin nog een doelrijpe kans om de ze ge in veilige banen te loodsen. Nadien ging I Lebbeke op het midden veld heel wat krampach tiger spelen. De bezoe kers die tijdens de eerste helft een zeer zwakke in druk hadden nagelaten, kwamen via Verleye ster ker in de wedstrijd na men plots meer verant woordelijkheid en vijf mi nuten voor het eindsig naal tot grote konsterna- tie van de plaatselijke aanhang, werd doelman Van Mossevelde onge naakbaar geklopt met een kopbal van Nevens. In het bezoekende kamp kon de vreugde niet op vermits nog vrij onver wacht het gestelde doel- één punt veroveren was bereikt. Wetteren dat de jongste weken in een ge vaarlijke situatie was ge raakt deed aldus een goe de zaak al dient gezegd dat oefenmeester Ver leye toch nog heel wat werk voor de boeg heeft om het team op een ho ger toerental te krijgen. In het kamp van S.K. Lebbe ke heerste natuurlijk een gelatenheid. Trainer Rik Peeters was honderd procent akkoord met onze opmerking dat zijn poulains tijdens de twee de helft te krampachtig speelden en werkelijk te veel kansen nodig heb ben om te scoren. Vertel len we u nog dat Herman Van Langenhove twee strafzondagen incasseer de vanwege het sportco mité te Gent ingevolge zijn uitsluiting tijdens de wedstrijd tegen Hamme. Men verwacht nochtans dat hij er zondag op Ron- se nog zal bijlopen en de wedstrijd tegen koloper Denderhoutem zal kun nen betwisten. Men hoopt tijdens die periode de gekwetste Bougalem weer te kunnen recupere ren. Alles bij mekaar den ken we dat S.K. Lebbeke zich overkort uit de be dreigde zone definitief zal kunnen wegwerken. Het speelde zondag II. tegen Wetteren zijn zesde wed strijd zonder nederlaag en dat wijst dan toch wel op een revalorisatie van de Konkelgoedploeg. E.D.M. Lutterzele was op Schroevers Moorsel de betere ploeg en won met 0-1.(geert) een enig mooi doelpunt op aangeven van De Feyter het vonnis van Mere voltrok. «En noch tans», vervolgt voorzitter Leonard Baetens. «We zullen nu alvast tot vol gend seizoen de diensten van Frangois De Man moeten missen. - Hier dringt zich een operatie op - geen me niscus, maar dan toch ernstig genoeg om gedu rende een lange periode niet aan voetbal te moe ten denken. Gelukkig kunnen we volgende week opnieuw over Mare De Backer beschikken, terwijl anderzijds Pierre De Man met een gele zondag langs de lijn dient te blijven. Verheu gend de wedstrijd tegen Mere was het wederoptreden doelman Mare De Clerck, na ge kwetst te zijn geweest. We blijven de toekomst hoopvol tegemoet zien - en rekenen op een alge hele inspanning van de spelers om minstens de kans te grijpen via de eindronde op te klim men. Tweemaal werd reeds in deze ronde gefaald. De derde keer kan de goede keer wor den». E.D.M.

De Voorpost | 1980 | | pagina 31