I A. ST. NIKLAAS f KLETST ALLES [jgWiFTIg WEER SAMEN! SINDA REDT WASE EER VOLLEYBAL KALENDER Superieur Blauw-wit liské (Steendorp) kan met zijn smash niet voorbij iet blok van Van Hecke-Van Eynde Elversele- iteendorp 3-0)(dw) i eerste provinciale waren afgelopen week-end alle gen gericht op de topper tussen thuisploeg A. St. liklaas en Juvenes Zele. Beide teams leefden met emengde gevoelens naar die konfrontatie toe. A. St. liklaas teerde nog op die afzichtelijk zware 3-0 ederlaag bij het bedreigde Beveren terwijl Juvenes ele zich kon verlustigen in een reeks van wedstrij- en zonder nederlaag die hen op korte tijd naar de Dp van de rangschikking had gebracht. 'an een onvervalste top wedstrijd is er weinig van i huis gekomen. De fans waren wel komen opda- en, er was al lang voor Ie eerste opslag geen ilaatsje meer vrij in het wartier van de St. Nikla- e sporthall. De thuis- iloeg evenwel liet niet »ng twijfel over haar neesterschap bestaan, ^'ot 8-8 kon Zele bij de Haasjes blijven doch me- e door een knap verde- ligend werk van de .^fiuisploeg werd het met 5-9 setwinst voor St. Ni- laas. Het ging echt niet leter met Zele tijdens de wveede set. De gastheren epen naar een 11-1 oorsprong en al kwam Iele dan nog terug tot 12- vooral het neutralise en van de gevaarlijke en-naar te stereotiep aan- iterallende De Maesschalck /vijbidde naar tweede set- alsvinst voor de thuisploeg iar-15-8). 'ele toonde zich eventjes in de derde beurt. Met voorsprong werd zes ge haald (3-6) doch plaatse lijke druk was genoeg om 10-10 te laten noteren. Eens op gelijke hoogte zorgde de thuisploeg voor 15-12 eindcijfers, genoeg om te winnen en aan de top weer alle pers pectieven toe te laten met betrekking tot de titel. Met nog negen wedstrij den voor de boeg is het misschien wel interes sant even een round-up te maken van de moeilij ke partijen die de toppers nog af te werken hebben: A. St. Niklaas speelt nog thuis tegen K. Temse, moet op verplaatsing nog V.K. Aalst, Zulte en Moerbeke bekampen. Kunnen de andere par tijen als gemakkelijk be schouwd worden, de vier bovengenoemde wed strijden kunnen indrin gend ingrijpen in de klas sering aan de top. Bekijken we even het pro gramma van Juvenes Ze le: Thuis gaat het nog tegen K. Temse en V.K. Aalst, op verplaatsing wachten schietijzers en andere wolfgeweren bij Zulte en Moerbeke. V.K. Aalst krijgt een op papier gemakkelijker pro gramma met wedstrijden voor eigen publiek tegen A. St. Niklaas, K. Temse terwijl away Bazel, Moer beke en Juv. Zele wachten. K. Temse moet thuis in het veld tegen Zulte en Moerbeke, gaat spelen bij Juv. Zele, A. St. Ni klaas, V.K. Aalst en Bazel, heeft ontegensprekelijk de moeilijkste opdracht. De vijfde koning uit de age K. Zulte zit met wed strijden aan huis tegen Juv. Zele, A. St. Niklaas en op verplaatsing naar Moerbeke, K. Temse en Destelbergen ook niet zo gemakkelijk geschoren. Dat Zulte kreeg het na melijk tijdens de eerste set in de thuispartij tegen Bazel zeker niet onder de markt. Het gaaf blokwerk van Gerard De Wolf zorg de er voor dat Zulte zich de tanden stuk sloeg en Bazel met 6-13 ging lei den. De thuisploeg had, en dat gaf sekretaris Xa- vier Tavernier grif toe, veel problemen om de moedige bezoekers op de knieën te krijgen. De grensjongens hadden de nodige dosis geluk aan de zijde om in één ruk op 14-13 te komen en ten slotte met 15-13 af te maken. Bazel ging nadien zien derogen in de fout. De thuisploeg moest zich zelf niet zo druk fneer ma ken om met 15-4 en 15-10 aan de winnende hand te blijven. Bazelsekretaris Brijs toonde zich nogal verbol gen om de leiding van tweede scheidsrechter Bral die de reservewed strijd leidde. «Weinig nuchtere beslissingen deden ons besluiten dat de ref niet in de fysische conditie was om een vol leybalwedstrijd te leiden. We overwegen zeker een klacht neer te leggen bij de scheidsrechterscom- missie. We vechten geenszins de uitslag van de hoofdwedstrijd aan, we willen gewoonweg dat mensen die zich niet nuchter op een eerste provinciale wedstrijd kunnen aanbieden wor den geweerd». K. Temse moest dé over winnaar van vorige week in de ogen zien. Beveren kon haar bra- vourestukje van vorige speler Paul Van Renter- ghem een gele kaart op. Het refereeduo kwam tot geen besluitvorming zo dat uiteindelijk een «dub bele fout» de oplossing moest brengen. Kangoe roes kon zich daar niet bij neerleggen, ging wat kontesteren, kreeg, dat zeiden we al, een gele kaart en liet zich toen als een zoutzak in mekaar vallen zodat V.K. met 15- 17 de set en nadien (4-15) ook gemakkelijk de vier de beurt en dus de match won. Bij Kangoeroes mogen Prosper Van Caelenbergh rC Steendorp: testen voor volgend seizoen.(dw) Nationaal damesvolleybal te moeten niet hoog oplopen met de resultaten van Ie voorbije speeldag. Oordeel zelf maar: Sinda wint naar Asterix en Pardaf halen allebei bakzeil! Nog liet om U schaamrood te tonen, maar toch... laten ve alvast beginnen met het goede nieuws. Sinda St. liklaas moest het aan huis opnemen tegen Lommei, ien degradatiekandidaat. Het werd een probleemlo- e zege dat ondanks de afwezigheid van Hilde Pincó m Els Vercruyssen (examens) nooit voor onoverko melijke hinderpalen werd gesteld tegen een vrij mat i inspiratieloos Limburgs team dat zich, zo scheen >t althans met de degradatie verzoend heeft. Set enden: 15-6, 15-9, 15-9. De thuisploeg maakte van Ut overwicht nog maar eens gebruik om een aantal visselspeelsters in te zetten om vertrouwd te gera- ten met het ritme, taktiek en techniek van een 'Mionale ontmoeting. Zodat we gerust mogen stel- P dat na enkele geslaagde experimenten de kern litgegroeid is tot een twaalftal min of meer gelijk aardige speelsters. Carine Pierens werpt zich nu Jds op als een goede aanvalster. Dit weekend moet >inda op bezoek bij St. Amandsberg (1e provinciale) "het kader van de Beker van Oost-Vlaanderen. Deze Wedstrijd is een vervroegde finale want tijdens het 'enja rig bestaan van deze beker stond reeds zesmaal *n Sinda - St. Amandsberg als finale op het pro- 'amma. En nu de verliezers. We zagen Pardaf 'uibeke als Gen niet te nemen vesting maar Meer it, achteraan gerangschikt, heeft daar verrassend ee" einde aan gemaakt (2-3). Pardaf mag ditmaal wel verontschuldigingen inbrengen voor dit verlies: het moest namelijk de diensten missen van niet minder dan 4 kernspeelsters: R. De Ryck (zwanger), M. Van Goethem (kwetsuur), B. Maris (ziek) en M. Verhegghe (afwezig?) zodat zelfs A. De Mayer, een aantal jaren geen titularis meer, er opnieuw bij was. Een aanvals- trio vervangen doe je zomaar niet in een handom draai en dat is wel de enige reden geweest van het verlies: 9-15, 15-9, 3-15, 15-8 en 13-15. In deze beslissende set zette Pardaf wel een felle terugkeer op gang (2-10, 8-12, 13-13) maar had te veel energie verspeeld om de «belle» in haar voordeel te beslui ten (13-15). Voor de Beker van Oost-Vlaanderen moeten de Kruibeekse dames op bezoek bij Moerbe ke. «Maar» een tweede provincialer maar met Pardag op verplaatsing weet je nooit. En tot slot, Asterix Kieldrecht een abonnee voor de verlieswedstrijden. In het duel tussen leider (Mortsel) en staartploeg werd het een spel van kat en muis (3- 0). Maar wie zou anders verwachten I Zonder M. Linders en M. Adriaenssens trokken zeven moedigen naar Antwerpen voor én de reservenwedstrijd én de hoofdontmoeting. De setuitslagen 15-5, 15-6, 15-6 spreken voor zichzelf. Wel wist men ons nu reeds de data te melden voor het tornooi dat jaarlijks plaats vindt op het terrein van de Rijkslagere school en waarvoor vorig jaar 72 ploegen uit 7 landen aantra den! Dit jaar is de keuze gevallen op 30 en 31 augustus. Maar daarover later zeker meer! HB Van Eynde (Elversele) en Van Mele (Steendorp) duelleren (Elversele-Steendorp 3-0)(du>) week niet overdoen. Het en Augustin Van Landuyt kon Temse wel bedrei- op een goeie prestatie te gen doch meer dan één rugblikken terwijl bij de set zat er niet in. bezoekers Raymond De Moerbeke heeft 1980 niet Geyndt outstandig ak- goed ingezet. Na de teerde, thuisnederlaag tegen In tweede provinciale Wondelgem is het nu te- blijft Pardaf Kruibeke aan gen de andere Gentse de leiding door een knap- ploeg ook al niet verder pe zege bij Zomergem. gekomen dan een 3-2 ne- Met 6-15, 2-15 en 10-15 derlaag. was de zaak snel beklon- In Aalst stonden Kangoe- ken. Kruibeke speelde in roes en V.K. rond het net grootse kampioenenstijl geschaard. Zoals kon en ook de kommentaar worden verwacht is V.K. van het thuisbestuur als overwinnaar uit de spreekt in dat opzicht bus gekomen. Dat ge- boekdelen: «In al die ja- beurde nochtans niet ren van volleybal in Zo- zonder problemen. In mergem zagen we nog derde beuft, beide ploe- zelden een ploeg die zo gen hadden al een set op veel kracht en talent uit zak gestoken had Kan- straalde. Echte kam- goeroes van een 12-12 pioenen I» een 14-12 voorsprong ge- Eeklo haalde een set te- maakt. Met setbal in ei- gen De Klinge doch kon gen handen zat een 2-1 de grensjongens niet van voorsprong er dik in. Een de overwinning halen. De outbal (dixit de Kangoe- Klinge is aan een goede roes-clan, ik zag hem reeks begonnen, dus de bal binnen dixit Baasrode blijft op twee V.K.-klanken) leverde punten van leider Kruibe- heel wat stof tot discus- ke want het had met een sie... en de Kangoeroes- zwak SPR. Zele geen en kel probleem. Op twee februari moet Baasrode de leiders uit Kruibeke in eigen nest tegemoettre- den. Beide teams hebben de algemene repetitie tot een goed einde gebracht. Elversele haalde vernieti gend uit tegen Steendorp dat zelfs niet aan setwinst toe was. Kuklos Aalst zit ook op de goede boot. Het verloor de tweede speeldag van de heenronde wel met 1- 3 van Herzele doch ging «Unie» nu in eigen nest bekampen en overwin nen met 2-3. Het zou ons niet verwonderen indien men in Herzele weer wat te vitten heeft op de scheidsrechters doch van uit die hoek zijn we dat wel al gewend. Kemzeke kan er ook wat van. Leider V. Kruibeke haalde er niets uit het vat en blijft de mindere resul taten maar aan mekaar rijgen. Niet dat we de Kemzeke- naars onderschatten, hun kwaliteiten staan boven alle twijfel verheven, de capaciteiten van de twee de Kruibeekse ploeg ver eisen toch andere en meer doorslaggevende uitslagen. Nipt verlies van Wachte- beke bij Gent (3-2) terwijl Kallo ook al vijf sets no dig had om Zelzate te slaan. Verrassend afgete kende overwinning van K. Zele tegen gebuur G. Dendermonde dat met 15-5, 15-6 en 15-9 moest inbinden. De eerste set liepen de thuisspelers, onder impuls van een knapspelende Franky De Geyter, uit tot 6-2 om via 11-3 niet meer bedreigd te worden. De tweede beurt bleef het gelijk tot 3-3 doch dan moest Gil- voc wel de boot af. De bezoekers uit Dender monde begonnen beter aan de derde beurt doch bij 1-5 was het al beke ken. Met 7-5 en 13-8 haal de Zele twee kostbare punten. Meer dan twee uur in de bijtende kou was het lot van Berlare en Kangoe roes Aalst B. De thuis ploeg won met 3-2 na een partij waar de span ning afdroop. Setstan den: 15-12, 14-16, 13-15, 15-10 en 15-13. Hofstade verloor bij kop- ploeg Meerbeke met 3-0. Niet zo onverwacht! In de D-reeks was het de dag van de bezoekers. Alleen St. Gillis W. haalde een thuiszege, met 3-0 dan nog wel tegen St. Pauwels. Kemzeke B haalde winst te St. Niklaas met 2-3. Zelfde cijfers haalde Eksaarde bij Lokeren B. Gemakkelijke 0-3 winst was er voor Sinaai op het veld van Temse B. Bij de dames viel er maar een zege voor de thuis ploegen te noteren... waar hebben we dat nog gehoord? St. Gillis W. werd het kind van de re kening tegen S. Gent. Ook A. St. Niklaas haalde geen winst tegen Ronse dat het nochtans ook niet breed heeft. 1-3 waren ook hier de cijfers. Berlare was geen partij voor een technisch sterk en in gestalte wel be- voordeligd Denderhou- tem. Stekene hield het streekblazoen recht mid dels een 1-3 zege bij het in degradatiegevaar ver- Beker van Oost-Vlaanderen Mannen zat. 19.30 uur VK Evergem - V. Kruibeke zat. 19.00 uur Ledeberg - Wachtebeke zat. 20.00 uur P. Kruibeke VK Aalst zon 19.30 uur G. Gent - Geraardsbergen zon. 16.00 uur VC Temse - Moerbeke zon. 15.00 uur Vosselare - Maldegem - zon. 18.00 uur Stekene - A. St. Niklaas Vrouwen zat. 20.00 uur Moerbeke - P. Kruibeke zat. 18.00 uur WST St. Amandsberg - S. St. Niklaas zon. 16.00 uur Stekene - A. St. Niklaas zon. 17.30 uur DVC Zottegem - Berlare (gdp) Meersman en Verbraecken Sigivokblokken de smash van Gerrits af. Sigivok-Zedelgem 3-0)(dw) kerend Erwetegem. Goed nieuws vanwege J. Zele, De Klinge en Baas rode in tweede provincia- week dan toch uitspraak J. Zele haalde 3-1 tegen Waarschoot en blijft Ie A. Leider Baasrode liet vooraan postvatten, er geen twijfel over be- De Klinge zette zich goed staan wie de beste is te gen Lokeren en haalde 3- 1 winst. Stippen we nog even aan dat de klacht van Lokeren aangaande de eerste wedstrijd nog steeds in behandeling is. Een scheidsrechterlijke dwaling zou Lokeren in derdaad de das hebben door bij Maldegem. 1-3 waren de winstcijfers. Verrassend was de 3-0 nederlaag van Lebbeke bij Herzele B in derde provinciale. Oudegem deed het ietwat beter te gen Geraardsbergen. Het werd «maar» een 2-3 ne derlaag. Kang. Aalst had omgedaan. Deze zaak geen problemen met werd tijdens een eerste Borsbeke en haalde mon- zitting van de P.K.C. uit gesteld tot latere datum en als we goed werden ingelicht wordt er deze sterscore: 15-1. 15-7, 15-6 en Nationaal herenvolleybal St. Gillis Waas - Zedel'.gem 3-0 De pandoering die Sigi vok vorige week mee kreeg van leider Diksmui- de (3-0) is niet zonder ge volg gebleven. De blauw- witten hebben blijkbaar heel wat opgestoken van het uitstekende vertoon dat de kampioenen-in- spe hadden gebracht want in hun recente ontmoeting met Zedel- gem op gelijke hoogte met Sigivok, legden de thuisspelers een grandio ze spelontwikkeling aan de dag! Een wedstrijd die als kwaliteitsstempel een zeer goed zou meekrij gen! Zelfs zonder Luc Pierssens (examen) voor wie Van Den Eijnde aan trad (z'n tweede wed strijd na een lange schor singsperiode), maar dit schaadde niets aan het geheel. De eerste set was de moeilijkste: hij verliep evenwichtig (5-5, 7-7, 12- 13) maar bij het besluiten toonde de thuisploeg zich het meest secuur (15-13). Vanaf de tweede set speelden de lokalen resoluut de aanval en al les lukte wonderwel! Kor te pas, steekpas, receptie, blok e.a.: het liep van een leien dakje. Met twee maal 15-9 als setstanden werd Zedelgem wande len gestuurd. De lof die wij Diksmuide in een vo rige bijdrage hadden toe gezwaaid, mogen wij nu aan het adres van de blauw-witten richten! Zwierig als nooit voor heen, met een flegme van een leidersploeg brachten de grensjon gens een fel gesmaakte vertoning om duimen en vingers van te likken. Zo doende blijven de gast heren vooraan in de rangschikking postvat ten: een plaats die zij ze ker niet hadden verwacht met de bescheiden mid delen waarover men be schikt. Een nederlaag kan toch nog een goede leerschool zijn! Kurt Heyninck mist Zele 3-0)(du>) t Gerrit is eveneens verrast.(ATB Sint-Niklaas -

De Voorpost | 1980 | | pagina 35