Jan Foubert opnieuw uitstekend Lokeren nu winnaar te Blankenberge NAAR DE TWEEDE PLAATS NA VERLENGING In SNELHEID HAALT HET Eén titel zeker voor Appels Kamillekens staan gelijkspel MOEILIJK GAAT 00K Waterpolo 1STE Nationale AM. WATERPOLO 4DENAT. AFD. illi'iHlIllllHIP. LAATSTE KANS VOOR - ZNA TE SINT-NIKLAAS Basketball Z.N.A.: KAMPIOENSCHAP VAN OOST-VLAANDEREN 36 - 25.1.1980 - De Voorpost UNLL - WZK 4-8 Vorige vrijdagavond reisde Wase Zwemkring naar La Louvière. Voor het begin van de kompetitie hadden de Waaslanders er een tor nooi gewonnen, maar des ondanks was men niet hele maal gerust in de goede afloop van de verplaatsing. Een zege was nochtans welkom om de volgende wedstrijden met een gerust gemoed te kunnen tege- moetzien. Trainer-coach De Wilde had zijn spelers richtlijnen gegeven om de zeer gevaar lijke puntspeler Van Parijs uit te schakelen. Guido Maes en Luk Van Landeg- hem voerden hun opdracht tot in de puntjes uit, en ook de andere spelers leverden puik storingswerk. De thuisploeg werd door die ongewone handelswijze uit het lood geslagen, en vond nooit een geschikte tegen zet. De bezoekers lieten hun taktische voorsprong wel wat verloren gaan in de aanval, zodat ze tot de laat ste periode moesten wach ten om een geruststellende voorsprong te kunnen uit bouwen. De wedstrijd begon goed voor Wase: Wim Rombaut haalde de bal op, en de eerste kombinaties werden opgebouwd. Doelgevaar bleef echter uit. Ook de thuisploeg kreeg de bal moeilijk voor doel, zodat het wel even duurde voora leer het eerste doelpunt viel, het was Walter Dael- man die de Wase aanhang deed juichen. Bij de herneming toonde ook Jan Foubert zich snel ler dan zijn Waalse tegen stander, en na vlot samen spel van de bezoekers werd de bal voor doel gebracht, waar Rudy Van Mieghem keurig afwerkte. Kort na dien werd hij opnieuw mooi afgezonderd, en met een was het 0-3. Ook La Louvière bleef doorgaan, en toen Guido Maes met straftijd bedacht werd werkte het de nul van het skorebord. Wase bleek echter op gang te komen, een opnieuw sterk spelende Jan Foubert schiep nu een kans voor zichzelf, en werkte mooi af. La louvi ère naderde echter op nieuw toen een bal buiten bereik van Luc Heynde- rickx, samen met Jan Foubert de beste man op het veld, werd gedepo neerd. In de derde periode viel er niet zoveel te beleven. Van Parijs bleef in de greep van de Wase achterhoede, maar de gasten bleven te weinig gebruik maken van hun veel betere fysiek. Er viel slechts één doelpunt, toen La Louvière een straf- worp mocht nemen. Wase ging er in de laatste set wat steviger tegenaan Een plaatselijke verdediger kreeg 45 sekonden straf tijd, Luk Van Landeghem kreeg de keeper uit positie en Wase telde opnieuw twee doelpunten voor sprong. Ook Jan Foubert gaf de keeper nog eens het nakijken, en Guido Maes bracht de stand na een solo op 3-7, zodat de gasten wat rustiger naar het wedstrij deinde konden toeleven. La Louvière kon nog eens skoren, maar toen Van Pa rijs in de laatste minuut samen met Guido Maes werd uitgesloten, verdween meteen de gevaarlijkste klant. In die laatste sekon den was Wase nog produk- tief, kapitein Van Mieghem zorgde voor een 4-8 eind- stand. Ook de reserven kregen het oorspronkelijk niet zo gemakkelijk, maar zij kon den toch tot tien doelpun ten uitlopen vooraleer La Louvière ook een bal tegen de netten kreeg. Voor de thuisploeg bleef het daar ook bij. De bezoekers ble ven wel doelen, het werden er 14 in totaal en de akteurs waren Erik Smet (3), Mark Eggermont (3), Nest De Maesschalck (3), Franky Lyssens (3), René Vercau- teren en Dirk Mestdagh. Bij Wase kan men nu weer rustiger naar de volgende wedstrijden toe leven. De kloof met de bedreigden werd weer verbreed. Ook dit weekend moet WZK in staat zijn de volle punten- winst te vergaren. De be zoekers komen van Door nik. Wie graag spektakel ziet, wordt alleszins ver wacht morgen zaterdag om 19 uur in het Stedelijk Zwembad. D.M. Wim Bruneel: jong en beloftevol zwemmer i dermonde.(ar) BZV LZV 4-7 Zondagavond was de Lo- kerse Zwemvereniging te gast in Blankenberge, een debuterende ploeg in het waterpolowereldje. Deze jongens trachtten hun ge mis aan techniek te kom- penseren door zeer ruw spel, wat ook in de hand gewerkt werd door de lakse leiding van een eveneens debuterende ref. Voor de Lokeraars werd het dus moeilijk spelen, maar toch slaagden zij erin een be langrijke overwinning te la ten optekenen. Bijna traditiegetrouw viel het eerstè doelpunt tegen de Lokerse netten. Toen puntspeler Kris Roets even later vanuit verdediging be diend werd verraste hij de keeper volkomen met een mooie retro. Het vrij even wichtige spelbeeld zorgde er voor dat de stand in deze eerste periode niet meer wijzigde. Bij het ingaan van de twee de set nam LZV het initia tief, en Maurice Van Dam me bracht de bezoekers op voorsprong. De vreugde duurde echter niet lang, want de kustjongens kon den terugkomen. Even ontstond verwarring toen een lokale speler werd uit gesloten, maar toch aan het spel bleef deelnemen. De scheidsrechter, die bedoel de speler normaal een defi nitieve uitsluiting moest ge ven, en aan Lokeren een penalty, bleef opnieuw in gebreke. Ook na twee periodes wa ren de bordjes dus in even wicht gebleven, maar de bezoekers begonnen nu steviger te drukken. Kris Roets was de aanstoker van een doelpuntenreeks die voor de thuisploeg fataal zou worden. Mark Ver- tonghen zorgde daarna vo- por 2-4, doch Blankenber ge kon vlug milderen via strafworp,. Het was overi gens het enige doelpunt dat een voortreffelijk keepen de André De Clercq in de ze set zou toestaan. LZV nam toen terug afstand langs opnieuw Mark, en na een dekkingsfout in de plaatselijke verdediging bracht Jan D'Hooghe de stand op 3-6. Met deze ge ruststellende voorsprong voor LZV werd een laatste keer van kamp verwisseld. Ook nu werd de Lokerse doelman slechts één keer gepasseerd, maar dan slechts na een blunder van de Lokerse verdediging. Peter De Clercq, nochtans niet in beste doen, breidde de Wase voorsprong dan opnieuw uit. In de slotse- konden werd LZV dan nog maar een strafworp onthouden toen een verde diger de bal in de vierme- terzone springend en met beide handen onder schepte. Met deze 4-7 overwinning rijft LZV opnieuw twee kostbare puntjes binnen, waardoor de Durmejon- gens op verplaatsing reeds 5 op 6 haalden, alleszins een bemoedigend resul taat. Deze keer gaat het naar Moeskroen, waarna de spelers twee weken kun nen verademen in een kompetitiestop. Speelden voor LZV: An dré De Clercq, Luc Mest dagh, Maurice Van Dam me (1), Jan D'Hooghe (I), Frank Schram, Mark Ver- tonghen (2), Kris Roets (2), Peter De Clercq (1), Raf Van Hoeyweghen, Rik Mestdagh, Geert De Cleene. D.M. Binij i in in itjei izier ra U Lede - Scheldejeugd Temse 68-84 Alhoewel het veertien da gen geleden is, willen wij U toch de uitslag van de resul taten van ZNA te Sint-Ni- klaas niet onthouden. Na een maandenlange af wezigheid in kompetitie- wedstrijden heeft ZNA een afvaardiging gestuurd naar de laatste wedstrijd te Sint- Niklaas. Een gelegenheid die vele zwemsters van dat jaar te baat namen om of wel een jonge haai ofwel een rekort te behalen, of gewoonweg om hun eigen rekord te verbeteren over de vier zwemwijzen 100 m en 200 m wisselslag. Jurgen Goossens was de eerste in 100 m dolfijn na een fantastische come-back in de laatste 25 m. en liet aldus Olreno, Delmeiren, Hanssens achter zich. Zijn tijd bedroeg 1.01 en tevens de beste tijd voor dit jaar, wat laat vermoeden dat hij terug in form komt. Ook Murielle Permentier kon een distriktsrekord 100 m schoolslag 1.25.2 evena ren en was tevens de beste in haar kategorie. Haar zus Marianne was gemotiveerd naar Sint-Niklaas gekomen en verbeterde haal soonlijk rekord oven l crawl en eindigde j haar kategorie Verder was er nog ePTT de Mare Legrand inB^ m schoolslag die steSS tig van zijn persoon» den afknaagt. Wa Alain De Schrijver^ he ook geleidelijk vordfeph de vrije slag. En wy^OD Anja minder in haaferd. dan is dit geen re4elne het hoofdje te late gen, alleen moedigs- trainen biedt hieryQL Rubac - Evergem 79-72 Met de overwinnings koorts in het bloed is Ru bac er weerom in ge slaagd voor spanning te zorgen. Zocht de ganse thuisploeg de eerste helft nog naar chesie enkel Verschooren bleef bij de pinken en samen met een moedige Thuysbaert hield hij het verschil tot 31-40. Heirman (ex-Sila- ba) wierp echter van af stand alles binnen en ook Vervaet ontbond regel matig zijn duivels. Toch beet de thuisploeg moe dig van zich af en tijdens de ultieme minuten slaagden zij er waarem- pel in om een verlenging af te dwingen 72-72. Hier faalde Evergem deerlijk en Wilfried Verschooren hield het hoofd koel. Hij lukte de beslissende pun ten en meteen zit Rubac op rozen. De degradatie zal wel niet voor morgen zijn ook al stonden de Rubac spelers er veertien dagen gelden niet zo schitterend voor. Punten; Rubac: Ver schooren 39, Poppe 5, Thuysbaert 29, De Keers- maecker 2, Verlent 2, Godden 2. Evergem: Vervaet 16, Braeckman 8, Heirman 32, Van der Pluym 10, Regelbrugge 8. WEGA De nederlaag van Velzeke tegen Dendermonde heeft ervoor gezorgd dat een knap spelend Temse de laatste weken dichter naar de top toeschuift. Werd de wedstrijd tegen Lede weliswaar onder schat toch kon de eerste helft Chris De Pauw zijn troepen samen met Van Lombergen naar een vei lige 29-40 ruststand lood sen. Pivot Mertens vond in Hans Van Driessche wel een vaardige vleugel speler maar na de hervat ting verwaterde het spel van de thuisploeg. In re bound waren Gosselin - Waltens - Van Lomber gen meester onder de ringen en weerom kwam Chris De Pauw als een duivel uit een doosje te voorschijn om voor meer aftekening te zorgen. Scheldejeugd lijkt ons in ziens nu heel goed gewa pend voor het verder ver loop van de kompetitie alhoewel de schorsing van motor Chris De Pauw (2 weken) zwaar kan doorwegen in de eindaf rekening met de tweede plaats als inzet. Punten: Scheldejeugd: De Pauw Chris 14-15, Muys 0-4, Van Lomber gen 10-11, Gosselin 8-2, Waltens 2-4, De Pauw Ivo 6-8. Lede: Mertens 10-4, Van Driessche L. 4-11, Van Driessche Hans 13-12, Schadevijl 0-13, Van Leu ven 2-0. WEGA In een te Eeklo gehouden wedstrijd die tevens een kampioenschap over 400 m crawl voor jongens en meisjes tot 14 jaar alleen schiftingswedstrijd inhield, waarvan de finale van Bel gië plaatsheeft te Luik op 17 februari, heeft Z.N.A. zich eervol uit de slag ge trokken met haar beperkt afvaardiging. Voor de strijdlustige Anja De Schrijver was het de eerste konfrontatie over die af stand met als resultaat een mooie zesde plaats met een tijd van 6'34". Permentier Marianne, bij de benjamins meisjes, ver wezenlijkte een persoonlij ke tijdsverbetering van maar eventjes 20 sekonden en behaalde hiermee een vierde plaats, tijd: 5.40. Ook een mooie tijd voor Els De Troyer: 5.54.7 en een vijfde plaats. Permentier Murielle deed het terug uitstekend en be haalde een eerste plaats (miniemen 67) met een zeer goede tijd van 4.51.1, zij liet haar onmiddellijke tegenstreefster op 4" en verbeterde meterjr persoonlijk rekord r^en Valek Paul en De laere Kristin dedal# voor de eerste mai^l aan deze wedstrijd F ten niet onaardi ge Eti afdrukken. Voor de gen waren de 400 een zware opgave i dit niet hun voork(° stand of zwemwijze Jjf*. In ieder geval aan all? proficiat. BBC Lokeren - Grembergen 99-79 Kon de thuisploeg de eer ste helft nooit afstand ne men van Grembergen dan vond dit zijn oorzaak in het gestalte voordeel van de bezoekers. Se- ghers - Mijs konden ech ter de shotgrage Van De Vijver niet stuiten die vanop de spelverdelers plaats een meesterlijke wedstrijd weggaf. De tweede helft kon deze an cien nog voor tempo zor gen en zijn ploeg vleu gels bezorgen. Grember gen stortte in elkaar en met zes spelers in de dubbele cijfers bewijst Lokeren kollektief op peil te staan om een reeks overwinningen achter el- De Appelse 4A-ploeg ge raakte ondanks een goede wedstrijd tegen Kontich niet verder dan 5-5. Had den we bij het begin van de zaalkompetitie deze Appel- se ploeg meer vooraan zien eindigen, dan kunnen we ons nu enkel verheugen in het feit dat ze zich hand haaft in de huidiee reeks. kaar te rijgen. Punten: Lokeren: Gerlo 10, Van de Vijver 28, De- nul 14, Cornelis 18, Ver- durmen 17, De Meerleer 12. Grembergen: Seghers 18, Straetman 13n Mijs 11, De Clercq 12, Cuypers 8, Goossens 16, Van Cau- wenberghe 3. WEGA Voor de 4B-ploeg was het een onverwacht dagje rust. Te veel zieken in de gelede ren zorgden er voor dat ze niet aan het vereiste spelers aantal geraakten. Zodoen de moesten ze zomaar de punten weggeven aan Deume. Enkel de juniores zorgden weer voor twee punten. Hiermee bevesti gen ze hun waarde en stel len hun titel veilig. Voor de 4A's begon de wedstrijd met drie vaste waarden minder. Het echt paar Verstraeten - De Win- ne raakte onderweg naar Lier betrokken bij een ongeval en verscheen daar door te laat op het appèl. Zij werden uitstekend ver vangen door De Wilde, Duym en De Rouck. Wan neer men dan nog weet dat deze invallers ook nog doelden, kunnen we gerust stellen dat ze niet ontgoo chelden. In de eerste helft was het een zeer gelijk opgaande match, ondanks de pogin gen van de ref om het tij in het voordeel van Kontich te doen keren. Pas na de rust slaagde hij in zijn op zet. Kontich kon uitlopen tot 4-2. Normaal is zoiets rampzalig voor de blauw- witten, maar nu schoten de twee invallende dames uit hun sloffen. Duym en De Wilde, die zich tot dan erg rustig hadden gehouden, brachten hun team langszij. Toen Kontich nog maar eens een strafworp kreeg toegewezen en deze omzet te, was het De Rouck die de voorsprong ongedaan maakte. Nadat de 5-5 eind stand was vastgelegd werd bij een incident tussen de ref en de Appelaars (om wille van een opnieuw ver keerd beoordeelde fout) Vermeir van het veld ver wezen. Doelen De Rouck (2x), Moonen, De Wilde en Duym. De juniores had den het voor de kampwissel niet bepaald gemakkelijk. Kontich, tweede gerang schikt, moest deze wed strijd winnen om nog enige kans te hebben de titel als nog in de wacht te slepen. Het is dan ook niet te ver wonderen dat ze alles op alles hebben gezet om Ap pels van de twee punten te houden. Het mocht echter niet baten. Geraakten de Appelse juniores in de eer ste helft niet verder dan 2-0 en moesten ze in de tweede helft nog eens drie doelen toestaan, dan hadden ze aan 4-3 genoeg om zegevie rend het einde te halen. Met de twee dames die in vielen in 4A tussen de lij nen, zeker niet slecht voor deze jongens en meisjes, die met deze overwinning zeker zijn van de kam pioenstitel in de juniores- C-klasse. Een titel die ze zeker ook te danké h ben aan oefenmeest* Den Broeck. Zeifee kracht bij Atlantis ke, vindt hij toch t C tijd om zich bij App( L sukses van zijn ti o kwijten. Ook nog b nieuws is dat twee! spelers, Anne Goos fl Dirk Duym, opgei zijn in de provincial 2 herenkem. Volgendè laatste week van de cro-kompetitie. Metf tel voor de juniores I hebben ze in Appel! S reden tot feesten. Eu om niet? 1' Kamillekens Aalsl Oostende 1-1 Dat de nederlaag tegen Rubac gevolgen zou hebben was geen geheim en in de loop van de voorbije week werd coach-trainer Waterschoot dan ook bedankt voor zijn diensten. Zoals in vele sporten krijgt de trainer de rekening gepresenteerd als de spelers minder goed voor het voetlicht komen. Willy Vonck zal nu de sportieve taak op zijn schouders nemen. De maidenmatch van Willy bracht dan meteen een eerste overwinning zij het met matige cijfers. In de ballon van Vlierzele zijn echter al heel wat kopstukken gesneuveld en het pleit voor Breydelboys dat zij zich de eerste helft al op het voorplan konden werken. De 24-34 ruststand werd ook na de hervatting gekonsoliaeerd zodat het licht weer op groen staat bij de Breydelzonen. Punten: Breydelboys: Vonck 13, Perisiau 2, Maes 18, D'Hooghe 14, Van Gerrewey 10. Vlierzele: Marcoen 18, Van Trappen 4, Poelman 10, Lievens 15, Lemaitre 5, Nevens 8. -WEGA Kamillekens is er niet in geslaagd om nu reeds een definitieve beslissing te vel len in het titeldebat. Met de komst van Oostende, tweede in de rangschikking was zulks nochtans moge lijk. Twee minuten na de koffie was het dan toch zover. Léa Lowie, deed een lange solo, ontweek meerdere tegenstreefsters, gaf gepast door aan Cony Adam, die de vrijstaande Renée De- launoy in één tijd bereikte, en deze zette de Kamille kens via de paal op voor sprong. Lang duurde de vreugde echter niet. Onmiddellijk na de aftrap werd de bal door de Oos- tendse meisjes onder schept. Hun oprukken le verde een 25 m vrijschop op, waarmee Gisèle Ghes- qieure zich gelastte. Het hard schot kwam binnen het bereik van de goed op gestelde Brenda Van den Eeckhoudt, doch door de bevroren grond misbotste de bal en verdween naast de verbouwereerde doel- wachtser tegen he £Uc Alsof deze tegenslaf de Aalsterse meisje niet genoeg was, vf zij aan de 8' ook jic topscoorster Veer* Windt. Volledig f. derd, in de aanval, millekens zich g< meer maken, en or 20' de Oostendse di lukkig bleef hun ging overeind. Kar behoudt de leiding punten voorsprong tende. A same amat Wil Wilfr Rotte hielp •vos uilste traint Petit,,

De Voorpost | 1980 | | pagina 40