Temse dames slaan weertoe elfvertrouwen zoek n Rudy Gauwe voor eigen fans te Zele JAMMER Pierre D'Haese: Nationaal WAOD-Kampioen h Intembare Paul De Brauwer ■■Kort Sport Troepenschouw bij WSC Sint-Gillis Vooruit I Boksen René Verniers: niet voor de beheerraad wedstrijd in Limburg uitslagen van de Temse- Temse kende een hoop- antwoord van Hasselt Temse kon milderen tot bliek, die uitgroeide tot Maar Testa remonteerde Temse 2-3 renvolleybal Moeskroen - R.T. Lokeren 3-1 Er zijn zo van die wed- dat stelde de Lokeraars strijden waar je van kunt voor problemen! Het zeer zeggen: hier zou geen verliezer mogen zijnr snelle spel legde de thuisploeg zeker geen Gezien de onberekenbare voor de goede afloop, venen. Het verwachte Moeskroen en Lokeren windeieren: via 4-3 en 7- brachten zo'n wedstrijd, 3 was Moeskroen op weg ten aanschouwe van een naar een bijna zekere bleef toen haperen zodat in vervoering geraakt pu- setzege. 1 identiek beeld van de ploeg de jongste weken gevende start, mooie kwam er in de tweede set (terfinale ook dan ston- kon men van het treffen combinaties leverden en bracht Temse op ijs. In u de twee teams met tegen Hasselt alles ver- een aantal punten op, die de slotfase van de set oog in oog en wachten, al zat er in de de speelsters het nodige kwam Temse van 12-6 tot I er tot het uiterste woorden van de blauw- vertrouwen gaven om in witten toch wat vrees een rush naar 9-15 te ste- werts Genk - Rapid St. Niklaas 3-0 puntenverhouding 46- partij, een vrij krampach- brengen. Tevergeefs ech- 1 wijst op een gelijkop- tige ontmoeting, weinig ter! Te meer J. Flies heel tonde wedstrijd. En dat fraai volleybalspel waar- zwak presteerde (na 13-12 terug, maar miste de spurt: 15-12 (1-1). In de derde set trok Tem se terug het laken naar zich toe en na 15 minuten wenkte de setwinst naar Temse: 8-15 (1-2). Een nooit aflatende Lim burgse formatie zette in de vierde set terug orde op zaken. De thuisploeg klom tot 9-0. De plaatse lijke 9-6. Maar met 15-9 een spannend spektakel- fel (11-9) maar begaf op dwong Hasselt een be- stuk. Na twee uur en een een moment dat de thuis- slissende set af. kwart durend totaal-vol- In de vijfde set kon Tem- leybal zochten de ploe- se met 4-8 van speelhelft gen dan ook, bekaf, hun draaien. Goedel Melis kleedkamers op. Real speelde efficiënt en Tem- Testa stond weer met de se kaapte met 5-15 cijfers basis zes tussen de lij- de overwinning weg (2- nen: dit betekent dat gezegd worden dat Loke- 3). Deze overwinning Theo Meersman er van ren op dat ogenblik, met moet voor Temse hart- bij de start opnieuw bij de jeugdige talentrijke versterkend werken. Ho- was. Een gelijkopgaande elementen, aan maturi- pelijk wordt een nieuw strijd in elke set! Set één: teit moest inboeten op startsein gegeven na een 3-4, 6-6, 8-8,11-11. Bij 14- beslissende periode waarin de ploeg 11 scheen de zak bekeken Testa niet al haar hoge ver- maar enkele glasheldere niet: ploeg de pedalen bijna kwijtspeelde (14-9 en 15- 10). In deze set verscheen D. De Wilde op het terrein in vervanging van T. Meersman. Het moet wel puntenmachine wachtingen inloste. Moeskroen schakelde latie van het seizoen; in meer mogelijkheden eta- de «oude») en daar thuis- dat Obaerts met 15-12 tuurlij'k'bifzülke cijfers! vanaf set 2 over naar de de derde beurt werd >i'-"J- 1,J - |age middenaanval en eerst een voorsprong taal de bal mis: service de boot in (15-13). Een Took geworden want bij de Genkenaars toch kwetsuur nog steeds niet out, smash buiten e.a. zo- dubbeltje op z'n kant na- üide opponenten kon- meer mogelijkheden eta- de «oude») en daar thuis- dat Obaerts met 15-12 tuurlijk bij zulke cijfers! geen afstand nemen leerden dan hun rang- speler Mentens uit de won. Zelfde beeld in de Bovendien had Rapid elkaar. De thuis- schikking zou doen ver- wedstrijd werd gehou- tweede beurt; tot 14-14 enigszins pech bij de af- oeg, sterk gemotiveerd moeden. Namen als den. De partij verliep wisselende zegekansen werking maar onze slot- I de uitzege bij Achel, Beuls, Gee en Kuipers voor het overige steeds met op dat ogenblik een indruk, dat de spelers -ïs zinnens er keihard waren pionnen die Rapid gelijk op: de beginset opnieuw falende bezoe- zjch nu reeds veilig voe- genaan te slaan om de deden wankelen. Langs werd beurtelings be- kende service (16-14). Zo |6n en daarom te weinig Binig schitterende posi- bezoekende zijde viel en- heerst door beide ploe- ook de slotset: 13-13 en concentratie kunnen op- I in de rangschikking kei Luc Speleman erg po- gen: bij een 12-12 stand een mank Rapid op zoek brengen, kan daardoor - ietwat rooskleurig sitief op; hij trachtte door echter, en dit was ook zo naar zelfvertrouwen, niet ontkreukt worden. spelfasen, prachtig helo ten deden de «thuis- deur» dicht mocht juichen momenten, versaagde echte het legde enorm veel geestdrift aan de dag vooral onder het Testa meesterschap van E. De- (14-16). haene, toch wel de reve- verworven (5-8). Een cruciaal moment want de vervanging van G. Loure uitgeschakeld door een bloedneus, ontredderde het Testa- team zodat de thuisploeg de achterstand kon opha len (12-12) en hen zelfs voorbijsteken (15-12), was alzo de kans verke ken op een 1-2 voor sprong dan nog vocht Testa dapper door, en met resultaat (2-5, 5-8 in de vierde herneming). We gingen naar een spannend einde 9-9, 12- 12. De Lokerse ploeg kreeg de eerste setbal (12-14) maar een zeker niet partijdig scheids- rechtersduo oriënteerde de wedstrijd toen in Westvlaams voordeel (16-14). Een prettige en aangrijpende wedstrijd met één schaduwvlek: dat er een verliezende partij was. WS «je te geven. Het werd, zijn onverpoosd doorzet- in de volgende heme- ging voor de derde maal Kien het belang van de ten vaart in zijn team te mingen, sloeg Rapid to- met nipte verliescijfers Ws Wanzele werd zater- lverjg het Belgische veldrit- Een sukses voor wieier- fietsen en lopen: Pierre Clercq, De Pauw en Cous- het voorplan. Winnen klub «De Pauwvrienden». D'Haese had al tijdens de sement en alle andere stak er voor de lokale fa- ipioenschap voor Lang moesten de talrijke allereerste ronde een kanshebbers. voriet niet in: met nog i w^OD-renners georgani- kijkers niet wachten om kloof van 100 meter ge- Tegen de kracht en de twee ronden voor de haaisrd. Er kwamen 57 de toekomstige kam- slagen. De dichtste ach- snelheid van Pierre boeg kon hij de achter- re4elnemers opdagen, pioen in de spits te zien tervolgers waren De D'Haese bleek geen kruid stand van bijna twee mi- late gewassen: hij gleed nuten onmogelijk nog digsteeds maar verder van goedmaken. De Pauw de anderen weg en na werd tweede, voor een vier ronden was zijn fel van zich afbijtende voorsprong reeds tot Coussement. driekwart minuut aange- Pierre D'Haese rustte niet dikt. op zijn lauweren: zondag Langzaam maar zeker startte hij in Uitbergen, kwam ook de Wanzele- En won er... lui De Brauwer blijft Een walk-over is het niet bloemen te zien wuiven. naar Willy De Pauw op irduwen. In Munte, geworden: Robert Ver- De Brauwer was er ook in lar de traditionele her- meire beet flink van zich Eeklo bij. Daar werd het de niet plooien en spurtte prima prestatie hem een ikingsprijs Jerome af, doch moest een tien- een onderonsje tussen als een bezetene. De vijfde prijs op en in Mun- ivens georganizeerd tal meter prijsgeven. Ge- de broers Eric en Roger Brauwer flitste een tiental te arriveerde hij als num- rd, bleek hij de beste, noeg om Paul met de De Vlaeminck. De ande- centimeter voor hem mer negen. ren gunden de «bro- over de streep. Ook Paul Werner Van der Fraenen thers» waarschijnlijk hun Lauwaert heeft zich startte eveneens in Eeklo pretje. Of niet? Paul was onderscheiden. De Steke- en finishte er als 13de. er derde, maar moest naar ging de konfrontatie Junior Luc Van Geyt was daarvoor spurten tot op met de groten niet uit de bij de C-crossers te Mun- de streep: Geirlandt wil- weg. In Eeklo leverde zijn te achtste. n A YCLOCROSS Del !|pciEtienne De Beule: Robby KX) I r- \Etienne De Beule, de prof uil Hamme, is vader jeworden van een zoontje. Robby. Is Etienne een supporter van Rensebrink? Hoe dan ook: het paar is 1gelukkig met die geboorte. Graag was De Beule in de buurt van mevrouw gebleven, doch de keiharde plicht riep: mee naar de voorstelling van de ploeg die binnenkort weer op zoek gaat naar overwinningen en publiciteit voor de sponsors, was een opdracht inke waaraan hij zich niet kon onttrekken. f") Frank Arijs: Onderdak itis ch Goed nieuws voor Frank Arijs, de prof uit het \pp( Leedse Erondegem heeft voor het wegseizoen 1980 i tl onderdak gevonden in de ploeg «Fangio». De grote og baas» van het team is Guido Reybroeck. Gensters in vee internationale wedstrijden, klassiekers en ronden zal oosj de ploeg niet slaan. Daarvoor zitten er te weinig .pga *namenbij. Ook kermiskoersen kunnen belangrijk cia» zijn voor de patron». Dus... Alex Polfliet: Fiets Mer' rest Op zaterdag 2 februari krijgt Alex Polfliet een jpcll gloednieuwe renfiets. Dat gebeurt te 20 uur in café £jj Luitentuit te Sinaai-Waas door de supportersklub i Gebroeders Polfliet». De klub dankt alle leden die de aankoop mogelijk maakten en hoopt op verdere steun voor de jonge renners. Eddy D'Herde Eddy D'Herde blijft op de wielerbanen rondtoeren. I Ditmaal kreeg hij Dhaene mee als partner voor de ploegkoers te Gent. Het werd een derde plaats. Eddy zal tijdens het zomerseizoen in de profpelotons zitten, maar dan als mechanieker in dienst van de ploeg Lauwers. Luc De Bode nslaj ^UC ^0<*e ze8l van z'cEzelf dat hij beter op de ejjij Pu,e dan als wegrenner aan zijn trekken komt. Hij n bewijst dat trouwens week na week. Ditmaal werd hij samen met Poncin tweede in de ploegkoers voor a"iateurs te Gent. Wilfried Wesemael Wilfried Wesemael otterdam. Samen met gangman Willy De Bosscher 'elp Wilfried er het spektakel kleuren. Belangrijk *as eveneens, dat het voor de prof uit Gijzegem een tekende gelegenheid was om eens goed indoor te jngj pyfj* 'n het vooruitzicht van de nakende wegkom- ïg^ Zaterdag 26 januari om 20 uur start Boxing Club Zele het boksjaar 1980 met een grote Interna tionale meeting, waarvan de Belgische zwaarge wicht kampioen Rudy Gauwe zeker de blikvan ger wordt. De Lokeraar komt In de ring tegen de ex franse kampioen Christian Poncelet over 10 ronden. Voor Rudy wordt een eerste test na het heroveren van zijn nationale gordel tegen Albert Syben. Rudy zal willen bevestigen dat hij werkelijk Belgisch num mer 1 is en hij met kans op succes zijn ambities over de grenzen mag laten reiken. Ook over 10 ronden van drie minuten komt de Zeelse Zairees Clement Tshinza in de ring tegen onder de ringlichten te- de 21 jarige Engelsman gen de Italiaanse Brazil- Hopkins. Voor Tshinza liaan De Sousa, een geen sinecure, want zijn bokser die nog nooit Engelse tegenstander is voor de limiet geklopt de tweede Engelse wel- werd of hij dit tegen ter en challenger voor Dave William in stand het kampioenschap van kan houden, wordt za- zijn lang tegen Patt terdagavond duidelijk. Thomas. Verliezen mag Als omlijsting zorgde er voor Clement zeker Boxingclub Zele voor zes niet bij zijn, wil hij zijn liefhebberskampen met rechten op het Afrikaans een heroptreden van titelgevecht niet in het Omer Copejans en ook gedrang brengen en een opnieuw Peter De Grove overtuigende prestatie in de ring. De 49e zou er nog kunnen toe meeting die Boxingclub bijdragen, om dit ge- Zele inricht krijgt hope- vecht te Zele in te lijk de verdiende publie- richten. ke belangstelling en dit De derde beroepsbokser zou voor voorzitter Theo- op het programma is de fiel Nies en zijn comité man van het ogenblik de stimulans zijn om van Dave Williams. De sym- de 50e meeting iets pathieke Londenaar groots te maken, moet over 8x3 ronden BEN O Een vijftigtal renners wa- balans in evenwicht te renner twintig steunkaar- punten, een tweede prijs ren prezent op de alge- houden. Precies daarom ten van 20 frank aan de voor vijf punten en wie mene vergadering van zullen de renners die met man brengt. In plaats van een derde plaats behaalt WSC Sint-Gillis. Onder- de kompetitie kapten, be- erelinten zullen na afloop krijgt daar één punt voor. voorzitter Saron, ingeval- dankt worden. Vorig jaar van de klubkampioen- Het klubblad «De Kla- len voor de zieke voorzit- kregen een tiental ex- schappen die op 24 fe- roen» is er dit seizoen ter Karei Cammaert, ver- coureurs hun «opzeg». bruari plaats hebben, ook weer. Die «Klaroen» welkomde de aanwezi- Er wordt gezocht naar trofeeën worden uitge- moet een schakel worden gen. WSC Vooruit is de wat extraatjes. Daarom reikt. Dit seizoen zal tussen bestuur en ren- oudste en grootste Wase worden ereleden gewor- voorts de prestatiepre- ners. Voor de samenstel- wielerklub. Een en ander ven. De prijs van zo'n lid- mie berekend worden ling staat sekretaris Mar- belet niet dat ernstige in- kaart ligt niet aan de ho- aan de hand van een re- cel Mels in. spanningen moeten ge- ge kant: 160 fr. Gevraagd gelmatigheidskriterium. daan om de financiële wordt tevens dat iedere Een zege is goed voor 8 Rudi Van Impe en Patrick Van Hul Junior Rudi Van Impe heeft de cyclocrossfiets nog niet aan de haak gehangen. Tijdens het afgelopen weekeinde koerste hij in het West- vlaamse Zonnebeke en was er negende. Patrick finishte in zijn spoor: hij behaalde de tiende prijs, (mm) Tennis T.C. Scheldedreei op 4 terreinen! De Dendermondse tennisklub T.C. Schelde- dreef zet het nieuw decennium goed in. Het gaat de aktiviteiten ontplooien op liefst vier terreinen. De algemene vergadering koos ook een nieuw bestuur dat nu bestaat uit: voorzitter Jos De Wit, sekretariaat Hendrikus Coppieters en Hortensia Van Wesemael, penningmeester William D'Haese, sportleider Louis Oris, jeugd- manager Emie Veldeman en public relations Mare De Clopper. GDP René Verniersniet v r de beheerraad. In onze vorige editie hebben tve uitvoerig ge handeld over de voetbalschool die trainer René Verniers opgericht heeft in het Land van Waas Daarin hebben we uiteengezet welke voordelen dergelijke onderneming inhoudt voor de Wase jeugd. Zoals overeengekomen heeft René Ver niers eerst de beheerraad van Sportkring op de hoogte gebracht van zijn initiatief. De Sport kringstaf toonde zich positief tegenover zijn voorstellen. Vorige dinsdag nog bevestigde se kretaris William Heyman dat René Verniers alle steun verdiende. Maar wat leest Verniers dan 's morgens in 'Het Laatste Nieuws'? Willy Romain, poneert daar zo maar dat René Verniers 's avonds voor de beheerraad zal moeten verschijnen omdat het bestuur van Sportkring nogal wat objekties zou hebben. Ook zou Verniers de beheerraad bij voorbaat niet hebben verwittigd vooraleer de zaak naar de pers ging. René Verniers heeft ons telefonisch medege deeld dat dit alles niks aan waarheid inhoudt. Hij stelt onomwonden dat het bestuur voor honderd procent achter hem staat. Er is trouwens volgens ons geen enkele reden waarom er enige heibel zou kunnen ontstaan rond deze voetbalschool; het kan enkel Sport kring ten goede komen. Zo ziet de lezer nog maar eens dat de beroeps pers uit het "verre" Brussel, met Argusogen naar Sportkring kijkt om toch maar een en ander aan de kaak te kunnen stellen. Desnoods vindt men maar wat uit ook. Dit is niet fair, heeft niks met joernalistiek te maken en moet op zijn minst als wansmakelijk bestempeld worden. André GOVAERT A

De Voorpost | 1980 | | pagina 41