In dank aanvaard mm nmm Patro Tivoli en Elckerlyc derbywinnaars Herleving nam revanche, Melsele had meeval Lebbeekse pad in Herlevingskorf Kemzeke A op zijn nummer gezet Krista De Boes, een echte belofte titeis: r: Herleving D en Beveren C leiden de dans Herleving A vergroot voorsprong 38 - 25.1.1980 - De Voorpost Nationale Kompetitie St. Niklaas A kreeg tijdens het voorbije weekend een ietswat laat nieuwjaarsgeschenk. Sambre et Meuse diende immers in extremis in de vervanging van een paar basisspelers te voorzien, zodat het fel gehandicapt in het St. Niklase clublokaal zijn opwachting maakte. Uiteindelijk hebben Marotte en co zich nog sterk te weer gesteld. Met een zuivere vierpunten handicapt bracht Sambre et Meuse het nog tot een 11-5 uitslag. Albert Schelfaut en Carl Van Camp wonnen wel zonder veel moeite hun vier wedstrijden maar voor De Cock en De Wart bleek heel wat minder weggelegd. De kostbare inzet bleef te St. Niklaas en dit zal voor de Waaslandse tweede klasser wel het voornaamste zijn geweest. In derde nationale verging het St. Niklaas B minder goed. Op verplaatsing bij Le Logis D viel er eenvoudig niets te rapen. Amelinckx, Messagie en Johan De Niel geraakten precies tot een eerreddend puntje, daar waar Herman Snellings zelfs met lege handen huiswaarts keerde. Het 13-3 resultaat In het voordeel van de Brusselaars sluit verder kommen- taar uit. St. Niklaas B werd gewogen en te licht bevonden. Een revanche in de komende thuiswed strijd tegen Ransart C zou wel bijzonder welkom zijn. Tweede provinciale Eerste Provinciale Dat de wedstrijd St. Niklaas C-Herleving A in het teken van de revan che stond kon men best merken toen beide ploe gen te St. Niklaas achter de tafels verschenen. De Dendermondenaars die in de heenronde slechts éénmaal werden geklopt door genoemd St. Niklaas C zochten spor tieve weerwraak. De ge broeders De Bosschere en co wensten zich zo maar niet bij deze gang van zaken neer te leggen. Het werd dan ook een geanimeerde en span nende wedstrijd, die in het tweede gedeelte iets wat verstoord werd door de luidruchtigheid van de toeschouwers - wat Twee streekderby's ston den op het programma. Te Aalst was Herleving B op bezoek en dat vol stond om er een span nende kamp van te ma ken. Diende men in het lokale kamp Mare De Boekte missen, dan trad Herleving aan zonder Bob Boudou en Guido Ring. Eerstgenoemde zou met de tafeltennis- kompetitie kappen, ter wijl Guido Ring wegens ziekte forfait moest ge ven. Dit alles was na tuurlijk niet van aard om Herleving te sterken in de konfrontatie met El ckerlyc Aalst A waarbij Kinck opnieuw op volle toeren draaide en ook Mare Fleurinck op een goede verrichting mag terugblikken. Bij Herle ving toonde invaller Ro ger Tecqmenne zich op zijn best met drie over winningen. Van Langen- hove en De Bruyne ble ven onder de verwach tingen, waarvan de thuisploeg dankbaar ge bruik maakte om de volle inzet naar zich te trekken Bracht Gilbert Tas het tot twee overwinningen, dan volstond de zege van De Cordier tegen ve teraan Theo Tas om het doel te bereiken (9-7). Melsele B kreeg het bezoek van St. Niklaas D en ook hier speelde de derbysfeer zijn rolletje. De broeders Verstraeten vonden geen antwoord op het tempowerk van Bart Geussens en Regie De Neve, die werkelijk zonder moeite naar het maximum klommen. Van Belleghem verging het minder goed, terwijl Jo Snellings zelfs niet ver der dan één overwinning kwam. Samen volstand het evenwel voor een 5-11 eindstand - zodat Melsele B het bezoek van St. Niklaas D niet heeft kunnen benutten om zijn toch niet zo rooskleurige stand in de klassering te verbeteren Te Hamme stonden Pa tro Tivoli en HK Hamme A tegenover elkaar in de zaal Tivoli. Zoals ver wacht werd deze wed strijd tot het uiterste betwist. Mare De Keyser en zijn ploegmaats die zich ook reeds in de heenronde de beteren hadden getoond, lieten ook nu niets aan het toeval over. Het werd 10—6 en in deze zege hadden naast de Patro- Tivoli kopman ook Paul en Pierre De Schoeistter grote verdienste. Luc Verschelden en zijn HK H-ers verdedigden zich tot het uiterste - maar Patro Tivoli bewees een trapje hoger te staan dan hun lokaalgenoten. Pierre De Schoesitter, de nieuwe provinciale kam pioen van de niet-geklas- seerden, was de enige die in deze Hamse derby het maximum haalde. Eén toch voor zichzelf sprekend feit van de man in konditie. zowel voor de bezoekers als thuisploeg nadelig bleek inzake koncentra- tie. Hoe ook Herleving nam van de start het initiatief en waren er een reeks «belles» nodig - er kwamen toch vrij afgete kende winstcijfers op het bord voor de bezoekers - die meteen aan hun negende opeenvolgende wedstrijd zonder neder laag toe zijn Vic Eylen- bosch, Mestdagh en Da- ny Vermeulen draaiden op volle toeren, terwijl Jean Boudou met wat meeval ook aan het feest kon zijn geweest. BIJ St. Niklaas kwam Gunter Corryn sterk aan bod, maar ook de broeders Luc en Dirk De Bossche re lieten zich niet onbe tuigd als geraakten ze dan evenmin als Peter Daems verder dan één overwinning. Door deze zege blijft Herleving in het spoor van koploper Eikenlo Eeklo dat zijn ambities eveneens sterker stelde tegen Small Street B. Te Melsele stonden de twee fanionploegen uit Melse le en Kieldrecht tegen over elkaar. Zo had het alvast moeten zijn. Kieldrecht trad evenwel in het gelid zonder kop man Hubert De Wilde en dit zou fataal worden, temeer daar ook Freddy De Pauw afwezig bleef, zodat Kieldrecht het met drie man moest pogen waar te maken Melsele A greep de kans om twee kostbare punten binnen te rijven Gunter Van Puymbroek en een noch tans ontgoochelde Luc Struylaert pakten sterfc uit en ook de Kiel- drechtse invaller Franky Dillis bracht het tot een schitterende prestatie. Uiteindelijk zou dat niet baten want met 9-7 wer den de punten te Melsele gehouden. Eric Verstrae ten en René Braem kre gen een «drie» op hun aktief. Ronny Braem was goed voor twee overwin ningen, terwijl Paul Ver- helst beneden de ver wachtingen bleef. Weegt de afwezigheid van Hu- bert De Wilde wegens beroepsbezigheden zwaar door - dan zit ook het onvoorziene forfait van Freddy De Pauw er voor een deel tussen dat Kieldrecht van titelkan didaat tot meelopertje werd gedegradeerd, nu geweten is dat Hubert De Wilde ook nog andere wedstrijden zal dienen te missen. Geen prettig vooruitzicht voor Luc Struylaert en zijn maats. Na afloop van de 10e speeldag is de rang schikking in de hoogste provinciale heel wat dui delijker geworden. Ei kenlo Eeklo is de te kloppen ploeg en blijk baar kunnen enkel nog Herleving Dendermonde A en Drive A de Meetjes- landers bedreigen. Mel sele A en Kieldrecht A, met in het spoor St. Niklaas C en Drive B, volgen nu reeds op vier en meer punten achter stand. Derde provinciale In derde D lag het zwaartepunt in de wed strijd Kieldrecht B-Kem- zeke A. Met de leiding in de rangschikking als in zet gingen Benny Van den Hende en zijn maats er hard tegenaan. De broeders De Witte en Dany De Maeyer span den zich eveneens tot het uiterste in. Kemzeke eerst wat verrast en achteraf in paniek, bleef in het spoor maar slaag de nooit in het tij te doen keren. Armand De Coene keek na afloop maar sip. Voor de tweede maal dit seizoen bleek Kemzeke de tegenstander onder schat te hebben, Kiel drecht B, dat reeds een verwittigende vinger had geheven door Beveren A te kloppen, heeft een optie genomen op de titel. Zonder ongevallen wordt het moeilijk de grensploeg uit de lei derszetel te halen. Voor alles zal Kemzeke in dit geval op de hulp van anderen moeten re kenen. Te Beveren zal men zich hebben ver heugd over de nederlaag van Kemzeke. Beveren A, dat weinig moeite had om zijn eigen B-ploeg eronder te houden deelt met Kemzeke de tweede plaats op één punt van Kieldrecht B, en moet de nieuwe leider nog ont moeten. Voor Beveren A blijft er bijgevolg een reële kans. St. Niklaas F won van St. Niklaas E. Cogen, Coppens, Brubo De Witte en Dany Inze veroverden hier wel kost bare punten in de strijd voor het behoud. Bij de E ploeg antwoordde Wuy- tack met vier op vier. Stefan Geussens en Luc Messagie kwamen niet verder dan één puntje terwijl Roland De Witte het zelfs zonder zege diende te stellen. Ook te Melsele stonden twee lokale ploegen tegenover elkaar nl. de D en C ploeg. Wegens de onbe- schikbaarheid van Eddy Fierens, ontwrichting van de knie en waar schijnlijk meerdere we ken onbeschikbaar, kwam Melsele C ver- In derde provinciale B moest Herleving C een puntje afstaan aan het op bezoek zijnde Lebbe- ke. Zulks was geenzins voorzien in de planning en als gevolg van deze puntendeling worden de Herleving C-jongens tot achtervolgen aangewe zen. Small Street D won immers van De Pinte B en komt met één punt voorsprong aan de lei ding. Herleving C kende tegenslag toen het in extremis Tecqmenne naar de B-ploeg diende over te heuvelen wegens ziekte van Guido Ring, waardoor Linda Van Lan- genhove diende in te zwakt aan de start. Eric Verhelst, die zijn beste wedstrijd van het sei zoen speelde, poogde de C-boot vlot te houden. D'Hondt volgde in het spoor maar ondanks hun goodwill geraakten Dirk Verhelst en Mare Engels niet verder dan één winstpuntje. Gezien Freddy Cant en Guido Verstraeten elk drie wed strijden voor hun re kening namen, Dirk Cools en ook Louis De Clerck hun steentje bij brachten, geraakte Mel sele C net niet aan het verhoopte gelijkspel. Een goede zaak voor Melsele D, dat hierdoor de tweepuntenkloof be houdt op het eveneens zegevierend St. Niklase, wat wel bijzonder be langrijk kan worden in de strijd voor het behoud. springen. Laatstge noemde deed het verre van slecht: ze won van haar rechtstreekse te genstander Mare Boey- ckens. Het draaide niettemin vierkant bij Herleving C. Kopman Dirk Van Dam me en Piet Eemans ble-, ven eveneens beneden de verwachtingen.Enkel Jef De Maeyer wist zich waar te maken. Toch kende de wedstrijd een sensationele ommekeer. Dankzij Wim De Ruys- scher en Luc Heyvaert was Lebbeke tot 2-6 en 3-7 uitgelopen. De ne derlaag van leider Herleving C bleek toen onafwendbaar en precies toen het kalf verdronken bleek, sloe gen de Dendermon denaars terug. Het be gon bij Linda Van Lan- genhove. Eemans volgde in het spoor en met een reeks van vijf overwin ningen werd de achter stand van 3-7 naar een 8-7 voorsprong omgebo gen. ledereen verwachtte zich toen aan een zege op de valreep, maar Dirk Van Damme geraakte niet voor bij De Ruys- scher. Het werd 8-8 waardoor de Lebbe- kenaars bewezen hebben met Herleving C en Small Street D de besten uit de reeks te zijn. Naast De Ruysscher en Luc Heyvaert kan men bij Lebbeke trouwens ook rekenen op Gilbert De Smedt en Mare Boey- ckens, jongeren die het in de nabije toekomst eveneens moeten kun nen waarmaken. Te Aalst stonden de lokale B en C ploegen tegenover elkaar. De C- jongens van Elckerlyc dachten er geenzins aan zich zomaar gewonnen te geven. Eric Pauwels en Boey- ckens wonnen alvast el ke twee en Rik De Bock twee wedstrijden voor de C-ploeg. De balans werd door de B-ploeg in even wicht gehouden met vier overwinningen van De Wolf en twee van Gey- sels en Van Dorp. Een niet onaardige uitslag voor beide toch bedreig de ploegen. Krista De Boes: 16-jarige tafeltennisbelofte uit Sint-Niklaas.(dw) Wie er soms nog mocht aan twijfelen da Oost-Vlaanderen in Krista De Boes een echtf belofte bezit moet maar eens vlug het palmare van deze St. Niklase juniore doornemen, if 1975 stapte ze in de federatie en Oost-Vlaamsf tafeltennis kompetitie binnen. Na een volledi| seizoen van intense training deed Krista l~ Boes haar intrede in de officiële kampioen! schappen. In vier seizoenen tijd klom Krista op niet-geklasseerde naar het klassement van I en het ligt voor de hand dat de doelstej lingen nog heel wat hoger liggen. Van Flor T Boes,haar vader en trainer.die zelf als spelflj een flinke bijdrage heeft geleverd in de opgai van de tafeltennissport in het Waasland eer^ als speler en achteraf als trainer vernamen dat Krista in zoverre het haar studies toelatej ernstig en veel traint. De enige handicap is da Krista niet kan uitkomen in een national dameskompetitie en als dusdanig al hai performaties moet halen uit tornooien. Gezid ze ook niet regelmatig bij de heren wort| opgesteld. Hoe ook, Krista De Boes is flink o weg een grote te worden in onze tafeltenniswf» P' reld. We zouden zeggen, hopelijk krijgen we i deze St. Niklase belofte een nieuwe Clairett(°P Keppens. dir Ten bewijze van haar mogelijkheden en opgany de reeds lange lijst van onderscheidingen erfc Lokale kampioenschappen To| 1976-1977 kampioene bij de kadetten, niet-ge^ i klasseerden, dubbel gemengd C met papa it Boes. «Ie 1977-78 Kampioene bij de kadetten n 1978-1979 kampioene bij de juniors en dames i0 Provinciale kampioenschappen u^n 1975-76 kampioene dubbel gemengd miniem»., z metRikSmitz. g 1976-77 kampioene bij de kadetten, nifctle geklasseerden, dubbel dames met Matefe Dewart, dubbel gemengd C met papa De Boes^ tc 1977-78 kampioene bij de kadetten, dubbéwc gemengd kadetten met Rik Smitz. »ds 1978-79 kampioene bij de juniors-damef©is C-dubbel gemengd juniores met Rik Smitz Bch 1979-1980 kampioene bij de juniors - dames en in het gemengd juniores met Rik Smitz. of Kriteriums: Winnares in het nationaal belo? 1 tenkriterium kadetten seizoen 1978-79. Provinciaal kriterium dames C seizoen 1978-79® f Beker Mahleu-kriterium der Vlaamse provincieJ?n 1977-78 eerste bij de kadetten, 1978-79 eerstf c bij de juniors. JT8 Tomooien: Tijdens de seizoenen 1976-77^ 1977-78 en 1978-79 nam Krista deel aan zow^ zj 30 tornooien. Dit bracht haar 23 overwinningen op in diverse reeksen naast 7 tweede plaatsen. Alles samen worden dit zowat 46 overwinnir^ gen naast een karrevracht tweede plaatser^B Een indrukwekkende lijst voor een nog zofl jonge speelster. c.« Vierde provinciale Dames kompetitie Herleving D kwam zon der kleerscheuren voor bij de Wetterse klip, terwijl medeleider Patro Tivoli B een gelijkspel moest toestaan aan buur HK Hamme B. Maar er was nog meer Vlierkou- ter, de andere Hamse titelkandidaat liep nu op zijn beurt tegen de Wi- chelse lamp (9-7) en wordt hierdoor evenals HK Hamme B tot op vier punten teruggeslagen. Zulks betekent niet dat het Vlierkouterse liedje volledig is uitgezongen. Voor de ploeg van Wi chelen en Staf Fonteyne brengt deze zege niette min de bevestiging van de vordering die de ploeg sinds de seizoenaanhef wist te maken. In de derby der zwakkere broertjes tussen Wette- ren D. en Elckerlyc D trokken de Aalstenaars de lakens naar zich. Weymees en Hoffling spanden de kroon, ter wijl ook Schockaert en Annemie De Paepe hun steentje bijbrachten (5- 11). In de vierde A had Beveren C betrekkelijk weinig moeite met het bezoek St. Niklaas G. Matthijs, Claeys en Ivens klommen zonder moeite naar het maximum. Speeck liet een steek vallen tegen De Gendt en Luc Peeters die de St. Niklase eer redden. Met een vertimmerde ploeg trok Melsele G naar Kemzeke B. Bob Poel man blies zijn ploeg moed in en zo brachten Mare Bosman en Jean- Pierre De Rouck het tot een bevredigend presta tie. Marc Van Raem- donck miste het tikkeltje meeval om het tot een overwinning te brengen, welke dan precies zou zijn goed geweest voor de halve inzet. In het lokale kamp zorgde De Belair voor de volle pond. Mare Baes en Luc Smits geraakten tot twee overwinningen, terwijl Van de Walle voor het negende en winnende punt zorgde. Haasdonk dat opnieuw op de diensten van Peter Van Vaerenbergh kan re kenen, ging er hard tegenaan. Melsele F, dat er op bezoek was, poog de langs Guy D'Hollan- der en Luc Van Bogaert terug te slaan. In het Haasdonkse kamp mocht men evenwel re kenen op een al even sterk spelende Romain Staes en Eric Van der Ruyssen en Mare De Wilde, beide laatsten goed voor twee wedstrij den, daar waar Cris Cools en Peter Van Overtveld bij Melsele F geenszins aan hun trek ken kwamen. Dat Krui- beke A het op een meer dan vlotte wijze haalde van zijn eigen B-ploeg (2-14) zal niemand ver wonderen. Natiën speel dagen blijven er in de vierde A slechts twee titelkandidaten over. Be veren C en Kieldrecht C dat tijdens de tiende speeldag Stekene met 1-15 op zijn nummer ging zetten. Lang zullen we op de ontknoping in dit duel niet moeten verwachten gezien het treffen tussen deze twee koplopers precies voor de elfde speelweek ge programmeerd is. Zater dag a.s. wordt het bijge volg onder of boven zowel voor Kieldrecht C als voor Beveren C. In vierde E maken Herle ving D en Patro Tivoli B de beste kans op de titel Uiteindelijk, kan ook hier best de beslissing vallen in de rechtstreekse ont moeting tussen beide ploegen. Hierop dient evenwel nog wel een tijdje gewacht. Herleving A heeft ook zijn bezoek aan De Pinte tot een goed einde ge bracht. Enkel Keymeulen slaagde er in een puntje in te pikken zodat het Herleving-trlo Linda en Gerda Van Langenhove en Myriam Macharis met een 9-1 zege uit het Gentse weerkeerden. St. Niklaas dat het 8-2 won van Small Street Gent komt nu voorlopig al thans in tweede stelling. Linda Cordemans won tegen de Gentse meisjes al haar wedstrijden ter wijl Sabine Colman en Anne Marie De Pauw er elk twee voor hun re kening namen. Bijzondere aandacht ge noot de wedstrijd Slei- dinge-Evergem, die op een 5-5 gelijkspel ein digde. Zulks houdt In dat de voorsprong van Her leving A op Sleidinge stijgt tot 4 punten. Re kening houdend met het feit dat de inhaalwed strijd tegen Sleidinge precies voor volgend weekend is geprogram meerd, kan gesteld dat in de sporthal te St. Gillis zaterdag over de titel kan worden beslist. Een eventuele zege zou Herleving A zes punten voorsprong bezorgen op Sleidinge en vijf op St. Niklase. In het Dendermondse kamp wil men op de zaken niet vooruit lopen. Wel zegt door clubsekre- taris Vermeulen dat 0 leving bij het event® behalen van de titell verantwoordelijkheid! niet zal uit de weg g Bij promotie naar twJ nationale wordt allef het werk gesteld om in deze reeks beho< figuur te slaan. we nog dat Herlevira zijn wedstrijd zag f gesteld op vraag 1 Drive St. Amandstr c waarbij meerdere sPVijsh sters ziek bleken. He)nde ving B verkoos sportief zijn kans en gaan, dan de punten,erse een forfait binnen rijven. ïale De wedstrijdTussi op zaterdag 2 febftier, worden gespeeld.

De Voorpost | 1980 | | pagina 42