IJllHiKIUHill I Revanche IUST ROEST TEMSE EERVOL IN KAMPIOENSCHAP /LAAMSE TURNLIGA Atlantis B grote schok KALENDER JEUGD- BASKET Internationale ontmoeting gehoorgestoorden ,(5fi!TER!UM (5)3E VOORPOST» Tafeltennisspeler verongelukt tlantis Lebbeke: ^mpioen Vooruitzichten I Basketball jj De Voorpost - 25.1.1980 - 41 wisjes en vier jon- trokken samen met tainsters en trainers Leopoldsburg om nemen aan het jenschap van de imse Turnliga. jens gingen de «Be- van start. De 10- i Christel Tinck was I jaar 4de en nu moest n haar trainster Moni que Van Wauwe beter doen. Leentje De Bats en Veerle De Nlel namen voor de eerste maal deel en turn den vlot. Zij werden res- pektievelijk 10de en 14de. Voor de eerste 3 plaatsen ging de strijd tussen Nancy Daneels uit Brugge, Caroli ne Morjaen van Berchem en Christel Tinck van Rust Roest Temse. Aan de sprong behaalde Christel Tinck de 1ste plaats met 8,50 punten vóór Nancy en Caroline. Aan de barren nam Nancy de eerste plaats vóór Christel en Caroline. De balk kwam nu aan de beurt, het toestel waaraan de eindplaatsen gedeeld worden. Eén val en men kan de titel vergeten. Nancy Daneels startte als eerste aan de balk, 2 mis lukkingen aan dit toestel bracht haar een 7,65 op. Christel Tinck van Rust Roest Temse begon als 2de haar oefening aan de balk. Zij viel 1 keer van dit toestel en behaalde 7,85 punten. Daar trainster Mo nique Van Wauwe het pun- Door de Belgische sport- internationaal sport federatie voor doven weekend waarin ook ta- wordt op zaterdag 26 jan. feitennis aan bod komt. deelgenomen aan een Naast twee Belgische teams zullen ook een - Duitse en een team uit L, a m MI a a h 1Denemarken aantreden 0 'fcG ELM ATlVJ M tl Uw Voor de samenstelling van de K.S.V.S. werden de drie dames die met Herleving Dendermonde in eerste provinciale uit komen geselecteerd. An nie Van Hauwermeiren, Monique Dequesne en Marijke De Saedeleer. tenverschil te klein vond aan de balk tussen Nancy en Christel legde zij klacht neer bij het hoofdjurylid. Daarover vertelde zij ons het volgende: «De wedstrijd was bijna af gelopen, nog enkele turn sters waren bezig en de punten van de andere turn sters werden afgeroepen. Zo kwam ik te weten dat Nancy aan de balk met 2 mislukkingen 7,80 bekwam en Christel met 1 misluk king 7,85. Ik wist toen al dat Christel de wedstrijd verloren had met 0,2 pun ten. Nochtans legde ik klacht neer bij de jury. Na dat het hoofdjurylid de pun ten van Nancy en Christel had nagekeken, bleek dat Nancy slechts 7,6 en geen 7,8 had gekregen. Dit had voor gevolg dat Christel van Rust Roest Temse sa men de eerste plaats deel de met Nancy Danneels uit Brugge. Op het sekreta- riaat werden deze punten nog eens nagekeken en bleek alles toch juist te zijn zoals de eerste maal en Nancy had dus 7,8 beko men, zoals eerst via de mikro werd medegedeeld. Dus Nancy won met 0,2 punten voor Christel. Voor het algemeen aftreden werd ik bij het hoofdjurylid geroepen, die mij vertelde dat er uiteindelijk toch een fout was in de punten van Daneels maar geen vergis sing van 0,2 punten maar van 0,15 punten, zodat Nancy Daneels uiteindelijk toch won met 0,05 punten verschil op Christel.» «Het is spijtig dat zoiets kan gebeuren», aldus trainster Monique Van Wauwe. «Ik ben er zeker van dat er met de punten van Christel Tinck iets ge beurd is. Zij moest normaal gezien de eerste plaats de len met Nancy Daneels.» Bij de Juniores nam Ingrid Van Bogaert deel. Ook zij had een zware taak: kam pen tegen Hilde Van de VLOET en Jenny Schou derden en nog andere ta lenten was geen koud kunstje. Ingrid Van Bogaert turnde een mooie wedstrijd en werd beloond met een 3de plaats. Een plaats op het podium! Bij de jongens werden Pascal Gilles en Hans Van Meirvenne bij de ka- tegorie «Jongeren» 4de en 5de. Patrick Van Leuven turn de vlot. Een mislukking bij zijn grondoefening bracht hem een 6,70 op. Hierdoor verloor hij zijn derde plaats en werd 5de. Niettegenstaande de zwa re tegenslag die de train- sters Monique Van Wau we en Marina Van Bo-' gaert hebben meege maakt met Christel, gingen zij met de behaalde rezul- taten fier naar huis. Trainers Willy Van Wauwe en Jan Van Leuven waren eveoeens tevreden met de uitslagen die hun jongens behaalt* hadden. Te vermelden valt nog dat Rust Roest Temse op za terdag 23 februari haar jaarlijks Internationaal Turngala organizeert in de Sporthal van Temse. Meer nieuws hierover volgt nog. 0 ,.clubsekretarissen worden er nogmaals aan VAnnerd dat ze regelmatig de scheidsrechtersbla- 1 'jdienen over te maken willen de spelers van hun /4) in aanmerking komen voor het regelmatig- j 2(jlskriterium. e bladen dienen uiterlijk 8 dagen na de speeldag IC. Vermeulen Weggevoerdenstr. 48 9330 Jdermonde toe te komen. der worden de streekclubs die tijdens het lopend Ijoen nog tornooien organizeren, verzocht zich fieens met de tafeltennisverantwoordelijke in 4 ïttinding te stellen. Deze tornooien komen leens in aanmerking voor het regelmatigheids- 2«rium «De Voorpost». It verband vragen we reeds aandacht voor: het juj, internationaal tornooi van Herleving Dender- ndeop zondag 24 februari 1980 in de sporthal te 71jGillis Dendermonde. Er zal worden gespeeld op >deiieuwe tafels Sven. Er wacht de deelnemers een jeprijzentafel. Alle reeksen worden voorzien tot net B-open. Gestart wordt te 9 uur met de heren Z77910 uur miniemen, kadetten, juniors. Te 10.30 u. e 9-geklasseerden. Te 12.30 u. veteranen. Heren C 133 u. Bopen te 15 uur en B-reeks te 16 uur. de dames wordt gestart met de C-reeks te 13 BB Miniemen, kadetten en juniors komen aan bod 13.30 u. Niet-geklasseerde dames te 14 uur B in te 15 uur en B-reeks te 16 uur. Finale van het tooi omstreeks 21 uur. chrijvingen van heden aan het adres van C. Vneulen Weggevoerdenstr. 48 9330 Dendermon- Einde vorige week deed de droeve mare de ronde dat R. Huvelier, een van de fanionspelers van Small Street Gent om het leven was gekomen. R. Huvelier, was sinds een zestal jaar lid van de eerste Oostvlaamse Tafeltennis club Small Street- en trad er sinds twee seizoenen aan met de A-ploeg in derde nationale. A Huvelier was een technisch sterke speler die in een relatief korte periode wist op te klimmen naar het B klassement. De Small Streeter kwam vorige woensdag om het leven te Nieuwerkerken werd nog overgebracht naar het A.Z. te Gent maar bleek toen reeds overleden. R. Huvelier was 32 jaar, leraar aan het paramedisch instituut te Gent, gehuwd en vader van twee kinderen respektievelijk vier en één jaar. Langs deze weg houden we er aan de echtgenote van de ons zo pijnlijke ontrukte tafeltennisvriend onze innigste blijken van medevoelen aan te bieden in naam van ons weekblad en alle leden van de KBTTB uit de streek Dender-Schelde-Durme-Waas. de. Tel. 052/21.29.64. Aldaar worden ook graag nadere inlichtingen verschaft in verband met het regelmatigheidskriterium «De Voorpost». Voor het B team van Atlantis Lebbeke wordt het zondag een span nende brok. De B ploeg moet het opnemen tegen Soye dat met 2 punten voorsprong aan de lei ding staat en in geval van een zege wordt het een test match. Alsof dit nog alle maal niet genoeg was vond de bond het nodig om voor de voor bije zondag een wed strijd buiten kompetitie uit te schrijven tegen deze zelfde ploeg. Men begrijpe best dat in deze partij niemand uiteraard in zijn kaarten liet kijken en het een spelletje werd. Soye stelde 4 spelers op van zijn eerste elftal en Leb beke had ook als op dracht niet door te gaan zodat ieder na de match zeker niets geleerd had van de tegen partij. De uitslag van deze oefen galop was 5-1 voor Soye, het Lebbeekse doelpunt werd gemaakt door Anne Marie De Wit. Het was begrijpelijk dat zondag heel veel gesproken werd over de wedstrijd van zondag en dan vooral hoe de samenstelling van de ploeg zou zijn voor deze belangrijke match. We weten dat dit een taak is voor het bestuur maar volgens spelers en supporters zou het volgend achttal dat we hieronder geven de meeste kans hebben op een zege tegen het sterke Soye dat zoals we weten met geen eerste ploeg in kompetitie komt in de A reeks maar met dit achttal van start ging in de B reeks. Het Atlantis B team dat het zou moeten waarmaken. Heren: Nino Collewaert, Edwin Borms, Hubert Van Hauwermeiren, Pier- re-Paul De Blieck. Da mes: Carine De Waele, Chantal Raes, Magda Cool, Anne-Marie De Wit. Veel sukses. Andre rfbal Erik Roggeman uit Schoonaarde speelde met Atlantis Lebbeke een beste wedstrijd.(an) ïntls Lebbeke - Hasselt 11-2 jonge Lebbeekse fbalklub heeft het dan len waar te maken en )reen eerste kompeti- Jleelname deze af floten met een kam- (enstitel. Het won zijn )rlaatste wedstrijd te- J» Hasselt met afgete- nde cijfers en daar de ekse klub 3 punten jrong heeft in de lemene klassering was teen de titel op zak. laatste wedstrijd idag aanstaande te- Hemiksem is dus formaliteit. Alles bij «r is het een hele statie en een benij- jtowaardig resultaat de spelers van Voor- tter De Maersschalck shaald hebben. >als de cijfers het .eergeven is het een ottezege geworden het sultaat n een team aarln ieder voor de e9 speelde. Er waren )r> zwakke pionnen en Kier nam er deel aan de aaltjeskermis waar het ■'eindelijk op uitdraai- Wel kwam de molen nflzaam op toeren en in e eerste minuten was e' een zenuwachtig Pe' dat we te zien reflen, eens de ploeg op ^sprong volgden de 0e|punten met een ze- ere regelmaat zich op. arel De Waele gaf als "er het goede voor- !e,d en opende de ?°re (1-0), maar vlak 1 eroP kreeg Hasselt de gelegenheid met een du bieus strafworp geval om langszij te komen, maar dit geschenk van de ref konden de Limburgers niet benutten. Dat de scheidsrechter Lebbeke niet goed gezind was zouden we nog verder in de wedstrijd kunnen zien, een fout op Karei De Wa^le die hij zonder verpinken liet begaan en dat een strafworp ver diende was een van zijn blunders. Toch het was maar uitgesteld en Leb beke kwam op 2-0 via Mariette Van Praet en Lutgarde Coppens zou even later wel een straf worp worden toegewe zen en de bordjes wezen meteen 3-0. Lisette Van Praet was deze maal goed bij schot en met een inloper maak te zij er 4-0 van. Zij zou tevens de beste schutter uit de wedstrijd worden door nog driemaal raak te treffen telkens op inloper. Nadien zorgde Karei De Waele voor nummer 5 door een strafworp feilloos om te zetten. Marijke Dierick liet zich evenmin onbe tuigd en met een af standschot vergrootte zij de kloof tot 6-0. Hasselt zou dan eerst de eer kunnen redden 6-1 maar via Lisette, Mariette en Karei kwam men tot 11-2 eindstand. Rudy Van Den Broeck zou nog een geldig doelpunt zien 2e Nationale Florennes - St. Niklaas A X 3e Nationale St. Niklaas B - Ransart C X 1e Provinciale Louise Marie A - Melsele A 2 Kieldrecht A - Drive A X Herleving A - Small Street B 1 2e Provinciale Herleving B - Sleidinge B 2 St. Niklaas D - Patro Tivoli A 2 Eeklo B - Melsele B 1 HK Hamme A - Pacem A 1 Peuk A - Elckerlyc A 2 3e Provinciale De Pinte B - Herleving C 2 Lebbeke - Elckerlyc C 1 Elckerlyc B - Drive E 1 Kemzeke A - St. Niklaas E 1 Beveren A - St. Niklaas F 1 Beveren B - Temse B 1 Temse A - Melsele D 1 Melsele C - Kieldrecht B 1 4e Provinciale Stekene - Haasdonk 2 Kieldrecht C - Beveren C 1 St. Niklaas G - Krulbeke B 1 Kruibeke A - Kemzeke B 1 Melsele F - Melsele E 2 Wetteren B - Wichelen A X Wetteren D - Herleving D 2 Elckerlyc D - HK Hamme B 2 Madelon - Vlierkouter X 1e Provinciale dames St. Niklaas - Drive 1 Herleving B - Herleving A 2 Herleving A - Sleidinge 1 Constant Vermeulen 4 n Scholieren Meisjes: 13.30u: D.B.C. Aalst - Amical Kadetten A: 15u: D.B.C. Aalst - Amical Kadetten B: 14u: Deinze - Pfaff Beveren Miniemen A: 16.30u: B.D.C. Aalst - Amical Miniemen B: 10u: Panters Baasrode - Eikenlo 15.30u: Lokeren - Amical Scholierenjongens C: 15u: Viane - Erpe Mere 15u: Juventus - The Tower 14u: Okapi - Velzeke Kadetten C: 14u: Red Boys - Osiris 16.30u: Juventus - The Tower 15u: Hemaco - Baasrode 15.30u: Okapi - Velzeke Miniemen: 10.30u: Wezenvrienden - Erpe Mere 15.30u: Red Boys - Hemaco A 13.30u: Juventus - Okapi 11 uOsiris - Panters Baasrode Pupillen: 9.30u: Cabrita - Hemaco 9.30u: Osiris - Hermes 13.30u: Eksaarde - Okapi Scholieren D: 15u: Eksaarde - Cabrita 14u: Vüsrzciê - Wasocub 14u: Hermes - Buggenhout Kadetten: 15.30u: Vlierzele - Scheldejeugd 14u: St. Niklase - Lokeren Miniemen: 16.30u: Eksaarde - Melsele 11u: Cabrita - Wasocub 15.30u: St. Niklase - Lokeren 15.30u: Hermes - Were Di 15u: Eenhoorn Bazel - Beveren Benjamins: 14u: Sgolba A - Hemaco 14u: Silaba - Hermes worden afgekeurd. Even later bleef hij uit zonderlijk kalm toen hij door een Limburgse «Women» werd aange trapt. De ref liet het bij een verwittiging waar normaal minstens geel moest getrokken wor den. Maar al het gewroet van Hasselt dat zich eerder als een onsportie ve ploeg aanstelde kon aan het resultaat niets meer veranderen Atlantis Lebbeke was kampioen. En langs de lijn knalde de champagne die bij velen de grote glimlach zette. Dit edel vocht was aan de spelers aan ge boden door Dokter Vel- demén en dat was een verdiende heil dronk na een kompetitie die Atlan tis van het begin op een grootse manier be heerste. Andre Lovandogem - Mini Temse 2-6 Na het bekeravontuur waarin Mini Temse door Zaventem werd uitgeschakeld, hebben de spelers zich terug geconcentreerd op de competitie waarin zij voor de nieuwjaarsrust naar een vijfde plaats oprukten. De eerste wedstrijd van de terugronde was .meteen naar Lovendegem, een ploeg die Temse in eigen midden een punt ontfutselde. Van bij de aanvang liet de thuisploeg haar schot- vaardigheid zien, gelukkig stond het vizier niet altijd juist afgesteld. Uit alle mogelijke posities werd richting Temse doel geknald. Temse hield het meer van combineren en al weru niet zoveel op doel gekanjerd, de keren dat het toch gebeurde bleek het ook vruchten af te werpen. Mare Meeus kon met twee rake schoten enige rust bij de bezoekers brengen (0-2). De thuisploeg kon milderen dank zij een keurig omgezette strafcorner. Toen Temse op zijn beurt een strafcorner kreeg toegewezen voer den Jean De Ryck en Dany Meersman dat eveneens feilloos uit. Met 1-3 trad de rust in. In de derde periode hunkerde Temse om de score op te drijven, de bezoekers daarentegen hielden in het hen vertrouwde midden en op het speelveld met minimum afmetingen niet op om naar het mini doel te schieten. Jean De Ryck toonde eens te meer zijn capaciteiten als sluitstuk van de Temseploeg en meermaals oogstte hij applaus. Aan de overzijde bleef het evenmin windstil. Maar toch moest ge wacht worden tot de vierde periode voor de ontkno ping van deze suspencematch. Dany Meersman tekende nummer vier aan en tijdens de laatste vijf minuten kon Staf Arbyn nog tweemaal voor Temse scoren. In de slotminuut kon de thuisploeg haar tweede doelpunt aantekenen. Maar toen waren de prijzen al gedeeld. Vrijdagavond om 21 uur speelt Mini Temse in de sporthal in Tielrode tegen Aalter, dat de jongste weken een sterke indruk naliet.

De Voorpost | 1980 | | pagina 45