r c Nationale voetbalkompetitie Nationale voetbalkompetitie Roger Henrotay: «Lokeren heeft de beste kalender en dat kan doorslaggevend zijn» De «zondaar» kwam tot inkeer Dalving en Lubanski 4 weken out! Voorverkoop £5.1.1980 - De Voorpost FC luik - SC Lokeren 1-0 De «Marijntjes» hebben afgelopen zondag hun Ro- court niet prijsgegeven. Giant-killer Luik kreeg nu ook het hoofd van leider Lokeren, nadat reeds eerder dit vin Club Brugge en Anderlecht over de Luikse bode.n rolde. Ook buur Standard werd een punt afhandig gemaakt. Eige aardig hoe dergelijke klub zich op bepaalde mor aten kan opzwepen en voor de rest slechts een bes., .eiden rol speelt. Voor Lokeren waren het dra matische eerste minuten. Eerst werd Dalving ge kwetst en even later werd het enige, zij het fel aangevochten, doelpunt van de wedstrijd aangete kend. Een vroeg doelpunt dat de mogelijkheid in zich droeg de wedstrijd te doen openklappen, kende evenwel een tegengesteld effekt. Een kort opzittend en bij momenten ruw spelend Luik liet Lokeren op het hard bevroren veld maar weinig kans. De leider kon zich in de tweede helft dan toch meer opdringen, maar kwam niet meer tot het scoren in deze voor hen zwakke partij. Bovendien verloren zij naar het einde toe sterspeler Lubcmski die, ingevolge een kuitbles sure door Dardenne diende vervangen te worden. Het erd in het anders al zo grauwe Luik een zwarte dag '-oor Lokeren. Gudjohnsen, die op het hard bevroren veld tegen Waregem een voortreffe lijke partij speelde, kreeg vorige zondag in de ploegopstelling voor rang op Dardenne. Trai ner Haesaert kon voor de rest beschikken over al zijn titularissen. Voor niet lang echter. De sta- dionklok gaf amper twee minuten speeltijd aan toen Bob Dalving na een niet foutieve betwisting met Hodjic kreunend neerging en onmiddellijk naar de liesstreek greep. Op dat ogenblik kon nie mand de ernst van de kwetsuur vermoeden en werd er met 10 man ver- dergespeeld. Van Toom deed Hoogenbooms vuis- duidelijk zien. Wij hoop ten dat de TV-beelden ons 's avonds een duide lijker beeld zouden to nen, maar ook deze hoop verzwond, doordat een tijdelijke elektriciteits panne de opname van deze betwiste faze onmo gelijk had gemaakt. Het was duidelijk dat Lo keren zich moeilijker kon aanpassen aan de harde staat van het veld dan hun Luikse kollega's. Het duurde dan ook een kwartier voor een Lokers speler gevaarlijk kon zijn, zij het dan aan de kant waar de Lokerse supporters het niet graag zagen. Bett, opgejaagd door een aandringende Sljivo, speelde zo hard rij van vier. Later zouden ook nog Velkeneers, Gaspard en Wintacq het gele karton onder de neus krijgen. Telkens voor een zware tackle op een gepasseerd speler. De staat van het veld en het risico bij het neerko men in acht genomen, kunnen wij dergelijke scheidsrechterlijke be slissingen volledig bij treden. In de 18de minuut was Lokeren dan toch dicht bij de gelijkmaker. Mommens trapte een voorzet vanop links tot bij Larsen. Die kopte tegenvoets net over. Bij deze faze was het duide lijk dat de Deen voor een minder vriendelijk onderonsje door Quaran- ta bij de arm werd geno men. Dit keer begrepen wij het protest van de humeurige Larsen. Van Langenhove wuifde zijn zoveelste cinemanum mertje echter met een eenvoudig gebaar weg. Men betaalt wel eens de tol van zijn reputatie. Even later trapt Ver- heyen een vrijschop op het hoofd van Somers, maar keeper Daenen maakte de kopbal onschadelijk. Ondertus sen bleef orkestmeester Sljivo heer en meester. Hij profiteerde van een misverstand in de verde diging tussen De Schrij ver en Somers, maar zijn schot vloog over. De gan se Luikse ploeg speelde nu voluit en men nam heel wat risico's in de duels, die zij dan ook Fair ;aren de vurige Luikenaars wel. Hier zie je nog maar eens een van de helden in ei duwnummertje.(FC Luik-SC Lokeren l-0)(ds) ten gloeien en Quaranta die de weerkerende bal overnam hield uit zijn schot een hoekschop over. Terwijl nog heel wat ogen op de gekwet ste Dalving waren ge richt trapte André Binet de hoekschop recht streeks binnen. Er waren slechts drie minuten ge speeld. Een fel protesterende Hoogenboom wilde de scheidsrechter diets ma ken dat hij bij deze faze wera gehinderd, maar Van Langenhove ging dacr niet op in (1-0). Het was door het geharrewar voor doel onduidelijk wie van beiden gelijk had. Hoogenboom werd wel belaagd, maar of er nu werkelijk een foute char ge op hem werd uitge- oerd konden we niet terug op Hoogenboom dat Bob zich moest rep pen om geen tweede maal verslagen te wor den. De Joegoslaaf was overigens de beste man op het veld en scheen slechts weinig hinder te ondervinden van de hardheid van de bodem, noch van de bewaking van Bett. Hij oogstte her haaldelijk applaus van het talrijk opgekomen publiek en een ganse Luikse ploeg trok zich aan zijn spel op. In de 17de minuut was er op nieuw een uitstekende Hoogenboom nodig om een vluchtschot van Hod jic onschadelijk te ma ken. Bij de daaropvol gende charge van de lang opgeschoten Joe goslaaf liep hij een gele kaart op. De eerste in een meestal wonnen. Bij Lo keren ging het er voor zichtiger aan toe. Hun aanpassingsperiode scheen minder vlot te verlopen. Voor rust kopte Quaranta op voorzet van Sljivo nog in het zijnet en trapte Larsen aan de overkant een goede gele genheid op keeper Dae nen. Mommens kreeg nog een kans nadat Lu- banski de bal had voor getrokken. Zijn kopbal miste echter de nodige kracht en een weer uit stekende keeper Daenen kon zich gemakkelijk in de baan van het leder werpen. Tijdens de rust kreeg Luik waarschijnlijk de opdracht mee zijn voor sprong met alle mogelij ke middelen te verdedi gen. Er werd nog nauwe lijks aan aanvallen ge dacht en het werd een echte trappartij die met voetbal weinig te maken had. In vergelijking met de eerste speelhelft kreeg men een totaal an der wedstrijdbeeld. Luik, met verminderde kon- centratie en motivatie, ging er nog harder tegen aan en liet Lokeren geen speelruimte. De leider, nu toch wilskrachtiger en feller dan de eerste helft, werkte zich op tot de be tere ploeg, maar kon evenmin nieuwe sco ringskansen kreëren. Ook Van Langenhove, goed fluitend in de eerste helft, ging in de malaise delen en kwam een paar keer onlogisch tussen beide. Luik kon in de 77ste minuut nog even terugpikken. De ingeko men Lecloux speelde Bi- net aan en deze bereikte Henrotay. Roger probeer de het met een hakje, maar Hoogenboom had het maneuver doorzien. Een tweede dramatische kwetsuur beleefde men langs Lokerse zijde in de 79ste minuut. De alleen oprukkende Lubanski trapte op de bal en ging neer. Hij zou, zoals later werd vernomen, ge kwetst zijn aan de kuit spieren en voor meerdere weken out zijn. Hij werd vervangen door Dar denne. Er was gedurende de tweede helft nog weinig voetbal te zien. Het spel werd daarenboven nog vaak onderbroken, ondermeer door herhaal delijke scheidsrechterlij ke interventies, al dan niet terecht. Eens de bal buiten de lijnen, duurde het wel even voor deze opnieuw in het spel kwam. Luik werd hierbij geholpen door de grote neutrale zone tussen het terrein en de plaatsen der toeschouwers. Ook de ballenrapers waren intelligent genoeg om bij deze geringe voorsprong van hun ploeg te tempo- rizeren waar het enigs zins mogelijk was. Zelfs een ultiem slotoffensief van de bezoekers bracht geen doelpunt meer op. De minuten tikten voor de enen te vlug en voor de anderen te langzaam weg. Op de vraag hoe lang scheidsrechter Van Langenhove zou laten overspelen, wegens de vele spelonderbrekin- gen, kwam vlug een an: twoord. Hij zocht zijn warme kleedkamer op na 46 minuten in de tweede helft, 46 minuten echter die de aanwezigen wei nig reden tot entoesias- me hadden geboden. De lijst van minder aange name Lokerse herinne ringen aan Rocourt werd met een eenheid ver groot. Robert COREMANS De ploegen: FC Luik: Daenen, Gas pard, Van Toom, Philips, Voor één keer kon dan toch naar de goal van Daenen worden gevlamd zonder dat de Luikenaars eerst een duw- treknummertje ten beste' gaven. Van Langenhove stond met de neus op de faze (FC Luik-SC Lokeren l-0)(ds) Wintacq, Kuypers, Hen- Toeschouwers: 19.000 rotay, Sljivo, Hodjic, Bi- Doelpunten: 3' Binet (1-0) net, Quaranta. Vervangingen: SC Lokeren: Hoogen- 4' Dalving door Velke- boom, Verbruggen, De neers Schrijver, Dalving, So- 70' Hodjic door Lecloux mers. Mommens, Bett, 73' Lubanski door Dar- Verheyen, Gudjohnsen, denne. Larsen, Lubanski. Gele kaarten: Hodjic, Scheidsrechter: Van Lan- Gaspard, Velkeneers en genhove. Wintacq. Verleden jaar verspeelde Lokeren op Rocourt in de laatste wedstrijd van het seizoen, door een 0-3 ne derlaag, de kans op Eu- Na het eindsignaal van scheidsrechter Van Langenhove zagen we een verbolgen keepei Hoogenboom weinig appreciërende gebaren maken in de richting van de spelleider. Deze scène kreeg nog een staartje in de kleedkamers Toen de persmensen de Lokerse keeper uit di kleedkamer van de scheidsrechter zagen ko men, wou men wel vernemen of er verder 004 iets gebeurd was en of er nog een gele kaart*'n was aan te pas gekomen. Bob replikeerde aanvankelijk dat hij geen kommentaar kwijtwilde, maar bij nader aan-"7 dringen verklaarde hij toch: «Van Langenhovei- is een dief en dat mag je gerust schrijven. Hij heeft ons hier bestolen en dat ben ik hem ook. spontaan gaan zeggen. Ik werd namelijk dui de lijk gehinderd bij het doelpunt en hij deeé alsof zijn neus bloedde.» Toen deze berichten evenwel via de pers in hel Lokerse huishouden doorsijpelde kwan: van die kant wel enige reaktie en Bob Hoogenboont werd omtrent zijn verklaringen naar u tleg gevraag. Wij kregen de kommentaar doorge speeld bij monde van manager De Rijckei:. «Bob is zondag onmiddellijk na de wedstrijd in de kleedkamer gekomen en heeft zich beklaagd over zijn voorafgaande onsportieve houding tegen de scheidsrechter. Hij is zich dan zelf bij Van Langenhove gaan verontschuldigen. Zijn uitleg achteraf aan de pers begrijpen we niet en dient allicht gezien te worden als een uiting van zijn teleurstelling omtrent het verlies. Hij werd maandag ter verantwoording geroepen en heeft zijn foutief gedrag ingezien.» R. COREMANS Hij, ooi- duJL leeém het 'let >ig« n.r^ Bob Dalving: er onverbiddelijk uit. Vier weken inaktiviteit kost het hem. Ook Lubanski is voor dezelfde periode out (FC Luik-SC Lokeren l-0)(ds) Ondanks het ruwe spel van Luik werden de ernstigste kwetsuren bij Lokeren opgelopen in fazen waarmee geen foutieve tussenkomst was gemoeid. Reeds van bij het begin van de wedstrijd moest Bob Dalving het veld verlaten. Hij werd met een draagberrie naar de kleedka mer gedragen. Na afloop van de wedstrijd vonden we hem daar terug. «Ik heb enorm veel pijn en kan mijn been niet meer opheffen. Naar mijn mening heb ik in het duel met Hodzic een verkeerde beweging gemaakt en waarschijnlijk een kwetsuur in de lies opgelopen. Woensdag kon worden vernomen dat het ging om een bloeding in het heupkapsel, wat min stens een inaktiviteit van 4 weken tot gevolg heeft. Op de andere massagetafel werden de onderste kuitspieren van Lubanski met ijs bewerkt. Bij hem werd later een barst in de enkel gekonstateerd. Twee weken plaaster en twee weken rust moeten de Pool er weer bovenop helpen. R.C. ten, omwille van het mo gelijke puntenverlies van Lokeren. En Luik, zij maakten waar wat van hen werd verwacht en bij ropees voetbal. Ook bij Lokeren gevreesd. Waar andere gelegenheden schuilt nu de kracht van werd het in Luik geen Luik, dat in deze kompe- sukses. Voor zover de titie slechts de tiende verantwoordelijken van plaats bekleedt, om in de fusieklub zich kunnen dergelijke wedstrijden, herinneren werd er steeds voor opmerkens- slechts één keer met een waardige rezultaten te pozitief rezultaat weer- zorgen? gekeerd. Als derdeklas- Keeper Daenen: «Dat is ser schakelde men des- hier een speciale menta- tijds Luik uit voor de Be- liteit een soort van bij- ker van België. Maar dat geloof als er grote is al een tijdje geleden. ploegen naar Rocourt ko- dat zou wel eens de door- rest van de achtervolg»"" Dit jaar deed Luik zijn men acht men zich niet te slag kunnen geven.» nu dichterbij en zelfs k faam van reuzendoder kloppen. We komen dan Door het verlies van herhaaldelijk vero| reeds alle eer aan door extra gemotiveerd en vol rechtstreeks achtervol- deelde Anderlecht aan huis te winnen van vertrouwen het veld op. ger Club Brugge valt de dert tot op vijf punten, f Anderlecht, Beerschot en Tegen kleinere klubs ver- nederlaag op Rocourt, hoe een dubbeltje mik Club Brugge. Opvallend vallen we wel eens in qua rangschikking nog kan. veel toeschouwers waren nonchalance. Ook het ar- best mee. Wel komt de R. CO zondag dan ook opgeko- tikel van René Verheyen men om .e zien of Club in een dagblad vorige Luik zijn huzarenstukje week, met insinuaties nog eens kon overdoen over de wedstrijd van tegen de huidige leider, verleden jaar, heeft hier En zij deden het. heel wat kwaad bloed Onder het talrijk opgeko- gezet.» men publiek ook heel Eyen ïerder von(Jen we wat SWard-suppor- R Henro, vori tem, die de Luikse rival.- spelend voor Lo- teil wel voor een zondag- keren en ^us namiddag wilden verge- p,aa)s, voor een evalua tie. Ondanks de verzor ging op de massagetafel van een verstuiking, glunderde hij terwijl hij ons vertelde: «Voor mij is het een extra genoegdoe ning om te winnen tegen mijn ex-klub, maar voor al de verklaringen van Verheyen aan de pers, die duidelijke insinua ties maakte aan mijn adres, zaten mij hoog. Ik moet evenwel toegeven dat Lokeren één van de beste ploegen is die we hier gezien hebben. Het harde veld viel zeker in hun nadeel uit. Het ver schil tussen onze uit- en thuiswedstrijden ligt vooral aan de faktor ge luk of pech. Wij hebben dit jaar op verplaatsing slechts twee slechte wedstrijden gespeeld en toch konden we uit maar weinig punten verzame len. Thuis zijn we steeds bijzonder gemotiveerd. Het beetje geluk hier vandaag bij het doelpunt deed de rest. Voor de kampioenstitel blijf ik op Lokeren tippen. Zij heb ben de beste kalender en Lubanski krijgt geen glimp van een kans: ook hu is er de arm van een tegenstander om hem cventiu» g tegen te houden (FC Luik-SC Lokeren l-0)(ds) Van het Lokers sekretariaat vernamen we dat gezien de enorme belangstelling die er bestaal voor de topper met Club Brugge op 10 februaril a.s., reeds nu gestart werd met de voorverkoom van de toegangskaarten. Deze verkoop zou reeds uitermate vlot verlopen. Gezien de Belg sche Voetbalbond voor een aantal wedstrijd de toestemming geeft de prijzen te verhogerü geven wij hieronder de gewijzigde bedragen d zullen moeten neergeteld worden. Wij hopet dat de verhoogde prijzen ook borg zullen staal voor voldoende spektakel tijdens deze kapital wedstrijd. Blok A, B, E: 500 fr. Blok D, F: 400 fr. Blok C en G: 300 fr. Overdekte staanplaatsen: 150 fr- De Niet-overdekte staanplaatsen: 120 fr. vic

De Voorpost | 1980 | | pagina 48