DOKTERSSTAKING WAS TE AALST NIET MERKBAAR ROERT ER IETS BIJ ÏDE POLITIE aal jtirn® ZINGEN MET HARRY PINKY Op de sloot Zonder woorden. ue voorpost - 25.1.1980 - 5 IS Zoals reeds bekend gemaakt bij de bespreking van de begroting 1980, ligt het in de bedoeling van het stadsbestuur om dit jaar een aantal diensten, die uift onderbemand zijn en waarvooreen kaderuitbreiding jkS. bekomen werd, met het nodige bijkomende en- personeel te bemannen. Langs allerlei kanalen maakte dit bestuur aldus bekend dat er op dit ogenblik 20 betrekkingen van politieagent vakant zijn. Deze betrekkingen zijn zowel voor mannen als voor vrouwen toegankelijk, en tot einde januari 1980 heeft iedereen de mogelijkheid om zijn kandidatuur in te dienen. Tot zover meldden wij /er- hier niets nieuw. Wel een nieuw is misschien het in feit dat wij in het jongste jer: nummer van het CCOD- i kontaktblad, het drie- ian« maandelijks tijdschrift /eel lazen van de Christelijke Centrale van de Openba- re Diensten-sektor Aalst )an- dat deze vakante betrek- igj kingen reeds ter sprake en(j kwamen op de sindikale 4 jn vergadering van 10 de- k -jcember 1979. Daar g beslisten de afgevaar- af. digden van de vakbon den deze betrekkingen bij voorrang' bij bevor dering te laten bezitten. Volgens hen voorzien de huidige bevorderings- voorwaarden geen di ploma van lager sekun- dair onderwijs. Ten aanzien van het Koninklijk Besluit van 2 april 1979 werd door de afgevaardigden volgend standpunt ingenomen: 1ste. De gestelde voor waarden (onder andere diploma van lager se- kundair onderwijs) geldt enkel voor aanwerving door publieke oproep, 2de. Voornoemd K.B. voorziet in overgangsre geling voor de afwijking inzake het diploma en dit tot 31 december 1980. Deze overgangsmaatre gel geldt enkel voor de betrekkingen die bij be vordering worden gege ven en legt tevens enkele verplichtingen op inzake ouderdom (maximum 35 jaar) en examenproeven. Zonder rekening te hou den met dit syndikaal advies, heeft het stads bestuur dus geoordeeld Harry Pinky gaf vrijdagavond een zangavond in het Volkshuis. (Erik) Roger DeSmedt, alias de bekende muzikant Harry Pinky, startte verleden vrijdagavond in het Volkshuis met een zeer lofwaardig initiatief. Hij had immers reeds verschillende malen getracht een zangkoor op te richten dat zowel het volkse als het artistieke repertoire zou beoefenen doch het ontbrak hem telkens aan mankracht, in casu aan stemmenmateriaal. Daarom werd dan een oproep gedaan tot al wie enigszins lust had en enig talent om te zingen om in het Volkshuis de zangavond te komen meebeleven. Een bemoedigende start werd het niet want slechts een twintigtal liefhebbers waren komen opdagen. Pinky had wel voor een ruime waaier liederen allerhande gezorgd en voor flestencileerde teksten zodat van meetaf aan kon worden begonnen met de aanwezigen. Zowat alle genres werden doorlopen, zowel jeugdliederen a's volksliederen, trekkersliederen en strijdliederen. Het groeide dan ook mt tot een genoeglijke avond, een gezellig onderonsje waarbij Pretentieloos werd gezongen begeleid door Harry Pinky op guitaar of mandoline. Misschien heeft het koude winterweer wel een aantal mensen belet te tornen en gehoopt wordt dan ook voor vandaag vrijdag 25 januari op een meer bemoedigende opkomst te 20 u. ir.Vaarrangementen is Pinky niet meer aan zijn proefstuk en graag puurde I uit de aanwezigen een aantal stemmen om er een gemengd meerstemmig koor mee te vormen. Al wie er iets voor voelt Is dus zeker welkom! dat de betrekkingen en kel toegankelijk zijn bij openbare oproep. Per sonen, die dus reeds in het stadsbestuur wer ken, en er eventueel zelfs reeds benoemd zijn, kunnen hun kandidatuur stellen voor zover zij in het bezit zijn van het diploma van lager se- kundair onderwijs. Op dezelfde vergadering van 10 december kwam de politie nogmaals ter sprake. Het ging om het feit dat de politie zich nog steeds in uniform naar het werk dient te begeven. Voorlopig zou den kleerkasten, wegens plaatsgebrek, nog niet kunnen ingericht wor den. Volgens het verslag dient dit probleem drin gend opgelost te worden omdat, bij regenweder, de natte kledij niet kan opgehangen worden. Keurkorps Onder de titel: «Politie. Van keurkorps tot...» wordt een apart artikel gepubliceerd over de huidige moeilijkheden bij dit korps. De oorzaak van de moeilijkheden is een dienstregeling, die sinds de vakantie van 1979 in voege trad voor de ploegsystemen, die buiten werken. Tot op dat ogenblik was de toestand aldus dat de agenten van de brigades 2 uren buiten werkten, 2 uren binnen van wacht waren en nadien terug 2 uren buiten dienden te werken. Door de nieuwe dienst nota werden de agenten verplicht gedurende 6 uren buiten te lopen. Dank zij de tussenkomst van de vakbonden werd deze nota enigszins af gezwakt in die mate dat er een break kwam van een half uur per 6 uren werken. Een gedeelte van de overige prestaties diende te voet ge presteerd te worden, een ander gedeelte mocht men op patrouille gaan met de wagen. Onder tussen wordt er trou wens door de syndikaten naar gestreefd om voor elk onderdeel van het personeel een aparte personeelsraad op te richten, die de specifieke Reeds in de editie van dit weekblad van 28 december jl. werd de doktersstaking besproken. Wat toen reeds gemeld werd is gedurende gans de staking onveranderd gebleven. De aktie van Dr. Wynen kende vooral in Wallonië en Brussel een groot sukses, terwijl de weerslag ervan In het Vlaamse gewest heel wat minder merkbaar was. cialisten hebben wel hun uit solidariteit met konsultaties onderbro- de stakende geneeshe- In het Aalsterse is de toestand zelfs zeer gunstig gebleven. Het aantal stakende huis artsen was omzeggens nihil. Dit kan mede ver klaard worden door het feit dat zowat alle huis artsen aangesloten zijn bij de federatie van Dr. De Brabanter. Dit werd trouwens reeds medege deeld op de gemeente raad van eind december door Schepen Antoon Blommaert, die met het probleem, reeds vóór, de staking begon, begaan was, en die de nodige kontakten gelegd had met de dokters verenigingen. Een aanta! Aalsterse ge neesheren, samen met hun Antwerpse kolle ga's, zorgden vrijdag jl. dan nog voor een origineel protest tegen de programmawet. Hun konsultaties en huisbe zoeken verrichtten zij immers gratis, want bij een groot deel van de openbare opinie dan nog overkwam als een origi nele stunt eerder dan een vorm van protest. Wij gingen ook even ons licht opsteken in de twee Aalsterse ziekenhuizen.. In het OCM W-hospitaal- St. Elisabeth vernamen wij uit welingelichte bron dat er geen enkele dokter in staking was. In feite heeft men op geen enkel ogenblik last ge had van de stakingsak- tie, en ging alles zijn doogewonegang. Ook in het O.L. Vrouw ziekenhuis werden alle diensten normaal verze kerd. In feite waren er ook hier geen moeilijk heden. Vermeldenswaar dig is misschien wel het feit dat men een aantal patiënten ut de overvolle Brusselse ziekenhuizen naar Aalst overbracht. Nochtans werd nooit het saturatiepunt bereikt. Een aantal dokters-spe- Zoals in de goeie ouwe tijd schaatsen èn vallen op de sloot. (Erik) ren, maar het dagelijks werk in het ziekenhuis zelf ging gewoon door. Volgens onze informatie bron werd ook financieel geen buitengewone maatregel getroffen, dit in tegenstelling met de Brusselse ziekenhuizen waar men onmiddellijk de totaliteit van de ver oorzaakte kosten diende te betalen. Tandartsen en apothe kers Wat de tandartsen en apothekers betreft was de toestand ongeveer identiek ais bij de dok ters. Ook hier was voor de gewone mens weinig te merken van de sta king. De tandartsen had den medio januari beslo ten alleen nog 's voor middags raadplegingen te houden, maar dit besluit werd niet altijd even konsekwent ge volgd. Het grootste deel van de tandartsen werkte verder, ook s' namid dags, de vroeger aange gane afspraken af. Om als zieke een medi- kament te bekomen heeft men ook geen heksentoeren moeten uithalen, tenzij mis schien op de provinciale sluitingsdag, die afge kondigd werd door de Algemene Pharmaceu- tische Bond. Naar som mige apothekers ons mededeelden werd aan de aktie dan nog deelge nomen, omdat bij niet deelname gedreigd werd met wraakakties. Alles bij elkaar kan toch gesteld worden dat de mentaliteit van de medi ci, tandartsen en apothekers niet meer de zelfde is als 15 jaar geleden. Ook de alge; mene toestand wijzigde ondertussen enorm, niet in het minst door het aantal practici dat intus sen sterk toenam. De algemene indruk heerst dan ook dat deze staking een maat voor niets was. Deze, die er niet aan deelnamen, hebben blijkbaar juist gezien. VEHE >rk" STAD AALST WERFT 20 NIEUWE AGENTEN AAN Vandaag vrijdag 25 januari wordt Gust De Man, stichter van «De Ware Gilles», 85 jaar. Hij leeft nog steeds mee met het Aalsters Karnaval. De Aalsterse Gilles hielden ook te Meldert bij zeer mooi weder een vóóroptocht. De deelge meenten zouden zich stilaan in de Aalsterse karnavalesbattementen integreren als men ziet dat tussen de Aalstenaars ook een Meldertse «gille» liep: Alfons Van Nuffel. Een paard op stap. Ter hoogte van de Nieuwe Brug, te Herdersem stapte een paard rustig door het verkeer. Een rijkswachterspatrouille leidde het dier weg tot de eigenaar de ongewenste weggebruiker kwam «ophalen». Het Verbond der Dekenijen van de Stad Aalst stelde aan de Schepen van Leefmilieu voor om de metingen naar het gehalte aan zwaveldioxy- de en stikstof, zoals die gehouden werden op 2 september 1974, regelmatig te herhalen, om de zo verkregen rezultaten te kunnen vergelijken en besluiten te trekken. Deze plaatsen waren: Grote Markt, Kon. Colinetstraat, Burgemeesterplein, Leopold- laan, Verbrand hofstraat, Bredestraat, Wel vaartstraat, Spaarzaamheidstraat en Ledebaan. De specifieke Keulse Kamaval-typen «Tune en Scheele» zijn met de tijd historische figuren geworden die de Kölsche Karnaval verzinne beelden; bij ons komen deze figuren overeen met den «Tenen» en «Schelen». In het sappig Keuls dialekt, dat niet zoveel van ons Limburgs verschilt, vertelt Tune aan Scheele zijn eerste rit met zijn nieuwe, snelle wagen 1e gang 2de gang 3de gang 4de gang Rückgang (achteruit) alles kapot. DEKENIJ-WERKING Tijdens de jongste vergadering van het Verbond der Aalsterse Dekenijen werden twee nieuwe Dekenijen in de schoot van het Verbond opgenomen, zodat het aantal thans 13 bedraagt. Het gaat om één van de oudste Dekenijen uit de streek, nl. de Hoogstraat uit Hofstade, met als Deken dhr. Kamiel Van Caeckenberghe en de zopas geboren Dekenij van Vlaanderen straat en Gentsestraat uit Aalst,met als Deken dhr. Albert Scholleert. Aan de kalender van Wijkkermissen en braderijen werd een kleine wijziging aange bracht. De braderij van Vlaanderenstraat en Gentsestraat gaat door op 30 en 31 mei en 1 en 2 juni, terwijl de braderij van Moorselbaan plaats heeft op 7, 8 en 9 juni. Ter gelegenheid van het 500-jarig bestaan van de Sint-Martinuskerk zal het aktieve Dirk Martenskomitee een reeks manifestaties or ganiseren in 1980. De handelsdekenijen zullen hieraan meewerken door te gepasten tijde een schilderij, ets, gravure, foto of voorwerp in verband met de stadspatroon Martinus of de hoofdkerk zelf in hun etalage te plaatsen. Zij vragen hun leden hieraan mee te doen. Het Dirk Martenskomitee stelt trouwens een aantal voorwerpen ter beschikking, aan hande laars die er geen zouden vinden. Dat de strijd tegen de oneerlijke handelsprak tijken van sommige firma's doorgaat, bleek nogmaals uit de bekendmaking van een recent arrest door het hof van beroep te Gent. Dank zij bestuurslid Frans Schollaert werd een firma, die zogezegd alles uit faillissementen of aangeslagen stocks verkoopt, door de recht bank van koophandel verbod tot deze publici teit opgelegd. Dit vonnis werd thans bekrach tigd, zodat de gemakkelijk te misleiden konsument alweer beschermd blijkt. Op vraag van de vergadering zal. het Verbond der Dekenijen bij de stadsoverheid voetstappen doen i.v.m. de jaarlijkse groeiende hinder door foorwagens, de moeilijke doorgang tot de reeds al te schaarse parkings, en de mogelijk heid om de parking van het Vredeplein uit te breiden tot de binnenstrook. De Topdag van 10 mei stond als laatste punt op de dagorde. Hij'wordt opnieuw georganiseerd door de Middenstandsraad, met de sterke steun van de Ekonomische Dienst van de stad. Op uitnodiging van het Dekenijenverbond kwam de heer Louis Kieckens, diensthoofd Organisatie-Informatie van het stadsbestuur, de reklame-wedstrijd toelichten die door de stad wordt gekoppeld aan de Topdag. Het Dekenij-bestuur roept alle handelaars op om deel te nemen, en hun reklame-materiaal zoals advertenties, folders, verpakking, monsters, briefhoofden, boodschaptassen, enz. enz. rechtstreeks in te sturen vóór 15 februari naar de Dienst Organisatie-Informatie ten stadhui- ze. 50 km 100 km 150 km 200 km. problemen zou kunnen bespreken. De nieuwe dienstrege ling schijnt alleszins niet zo goed overgekomen te zijn bij het politie personeel. De auteur van het artikel: «Van Keur korps tot vermeldt aldus dat hij de titel niet durft te beëindigen om dat hij de juiste woorden niet vindt. «Ze zouden trouwens te hard aan komen» zo lezen wij verder. Hij schrijft dat, sedert het laatste onderhoud met de burgemeester, waarbij er dan toch wat meer menselijkheid uit de bus kwam, voor het rollend personeel, er wel gelatenheid heerst, maar zeker geen tevredenheid. Volgens hem voelt men nu duidelijk dat de mens niet meer centraal staat in het gebeuren, en dat men zich er niet meer van bewust is dat men de bevolking «moet die nen». Hij beweert ook dat men nu weet dat de vakbon den nogmaals zoveel mogelijk geweerd wor den, en dat de inspraak er is, nadat de maatrege len reeds getroffen wer den. Wat een recent schrijven van Schepen Eddy Mon sieur betreft, die de eerste dienstregeling als waarnemend Burge meester ondertekende, en achteraf schijnt opge schort te hebben, is men van mening dat dit be wijst hoe die man «zich in de luren heeft laten leggen» en hoe men het juiste uur uitgekozen heeft om een niet verant woorde dienstregeling er toch door te drukken «Niemand is er trouwens gelukkig mee» zo gaat het artikel verder. Vol gens de auteur laat dit trouwens sporen na. Zo zouden er vele zieken zijn, zou men «te pas en te onpas» verlof vragen, of sociaal verlof nemen. De ontreddering zelf zou aldus leiden tot ontevre denheid onder de man schappen. De auteur is van mening dat men ook, bij het ACOD ervan overtuiga is dat de klok werd achter uit gezet, en «dat is in deze tijd niet alleen onverantwoord maar daarenboven onaan vaardbaar» aldus letter lijk de tekst. In het CCOD kontaktblad is men van mening dat het dus tijd wordt om zich te gaan bezinnen Het slot van het artikel willen wij dan ook inte graal weergeven, ten einde niet van enige subjektiviteit verweten te worden, dit slot luidt als volgt: «Wil Burge meester D'Haeseleer acties als deze te Asse en te G'bergen vermij den, dan zou hij er best aan doen zijn oor te laten luisteren naar de basis, en pas dan beslissingen te treffen, in plaats van omgekeerd. Of moet de ontevredenheid van de bevolking over de «dienstverlening» eerst tot hem doordringen, vóór hij ingrijpend op treedt? Aan hem is in elk geval het laatste woord! VEHE

De Voorpost | 1980 | | pagina 5