POLLE KEIPERNOAGEL PRINS, ANTOINE MICHEL DE VEDETTEN Bloemenfee niet akkoord eg, ma het Bru overwi relati CV^Vi Een tijd van komen en gaan. (Erik) Frangois in zijn parodie op de Prinsen. (Erik) II1IMMIIIMIII1I 'illlHiiH1111' "l'l W 'I "I Kepernoagel bijgestaan door twee hippe danseresjes. (Erik) Gustaaf Sonck is door zijn minzaamheid een man, die in zeer korte tijd het hart van de mees te Aalsterse karnavalis- ten gestolen heeft! Hij was er het hart van in, dat de opkomst voor de prinsenverkiezing eerder aan de magere kant was. Ons moet het toch wel even van het hart, dat Aalst toch wel een beetje aan de karnavalziekte lijdt. Karnaval situeert zich de dagen voor As woensdag maar in deze stad zijn er heel wat men sen geneigd om héél het jaar door de zot uit te hangen... Volgens ons van het goe de teveel... De Ware Gilles Enfin, jedem Tierchem sein Plasierchen, zoals men het in 't «schoon Vlaams» pleegt te zeggen... Voor ons niet gelaten. Maar de hele dag mop pen tappen verveelt zelfs de plezantste en een heel jaar door de karnavalzot uithangen kan alleen de fanatiekelingen nog blij ven bekoren. Ons niet. Zeventien februari is een datum waar we reikhal zend naar uitkijken, maar de voorafgaande weken hoeft het voor ons echt niet. Maar goed, laten we tot de feiten terugkeren. Polle^ Keipernoagel was op tijd op het appel, met een daverende fanfare op kop. Van Frangois voorlo pig geen spoor. Polle dus duidelijk meer geïnspi reerd op de Amerikaanse presidentsverkiezingen! Om 9 uur presenteert Keizer Kamiel de Ware Aalsterse Gilles, die hun lied zingen en hun prach tig optreden, kompleet met vriendelijke appel sienenworp, afronden. Dan komt Kamiel zélf aan de beurt, met zijn nieuwe song, dat ons wit-zwart Eendracht-hart sneller doet kloppen: «Ja, geift ons mor den lendracht!», en «'k Ben ne Vastelau- vedzot», een ootmoedige bekentenis... In dit ideeënloos tijdperk toch echt een verade ming. Is de originaliteit ver zwonden, toch bestaat er ongetwijfeld noch idea lisme. De aanhangers van beide kandidaten ge ven er althans heel veel blijk van... Ondanks de werkelijk prachtige muziek van Mare De Cock komt het boeltje niet op dreef.Niet zo verwonderlijk, als men bedenkt dat er niet eens een dansvloer is voorzien voor de aanwezigen, die wél graag de beentjes eens uitslaan! legenheden, blijft moe dig op post. Hij klopt zelfs geestdriftig in de handen voor Frangois... Maar dan komt Keiper noagel aan de beurt en die mag meteen op een enorme aanhang rekenen... Zelfs Mare De Cock kon geen ambiance te weegbrengen Mare De Cock, een man die met ongelooflijk veel talent is begaafd, slaagde er niet in de zaal op de gepaste temperatuur te brengen.. Frangois en Paul doen het onder daverend ap plaus op een echt karna- valeske wijze. Een schoon gebaar van Kamiel Rezzekes laat Kamiel toch een steekje vallen. Met de dubbele vraag: «Wie es 't er vér Polle? Wie es 't er vér Fran gois?». Op dat ogenblik is de verkiezing al gebeurd. Kamiel heeft op dit ogen blik ongetwijfeld een blunder geslagen, zij het dan zeker ongewild. Het is halftien en de twee kandidaten gaan elkaar als echte «Voil Jeannet- ten» te lijf, zoals in de goeie ouwe tijd. Frangois oogst sukses, maar Polle heeft beslist de overhand. Voor wie goed zijn voel horentjes wil opsteken, is de strijd reeds beslist! Gustaaf Sonck vertelt ons, dat Keizer Kamiel zijn vijfduizend frank heeft prijsgegeven aan het A.K.V. Een knappe Bloemenfee Rita, de bloemenfee van onze stad, is sinds haar verkiezing vorig jaar een stuk knapper geworden. Daar zal haar verloofde ongetwijfeld voor iets tussen zitten. Jacques Herb treedt op en hij doet het buiten alle verwachtingen goed. De zaal schijnt intussen vol gelopen, maar dat is en kel schijn. Dan treedt Frangois op en dat valt beslist niet tegen. De burgemeester, echt in zijn sas bij dergelijke ge- Zijn show, die we reeds eerder hebben gezien, kent een enorme bijval. Hoewel de hele formule van de verkiezing tot op de draad versleten is, zou het toch verkieslijk zijn naar wat nieuwigheid uit te kijken. Kamiel en Enri co zorgden voor de stem ming. Antoine en Michei: het hoogtepunt «Weir goon nor Keulen», dat zongen Antoine Van der Heyden en Michel Cleemput en de Keizers- hallen plooiden dubbel van het lachen. Twee échte karnavalisten wa ren hier aan het woord. Keipernoagel boeven! Om halfeen werd einde lijk de uitslag bekend gemaakt! Polle Keipernoagel werd de nieuwe karnavalprins, Frangois de sportieve verliezer... Frangois kreeg 62 punten van de Jury, Pol 65 en van het publiek kreeg Polle er 906 en Frangois 714. Een oorverdovend ge juich volgde op de uit spraak. Frangois Roelandt wen ste zijn tegenstrever sportief geluk en kreeg een kus van de bloe menfee. De zaal stroomde lang zaam leeg, de verkiezing was afgelopen. C.A.T. Het zegevierende gebaar van een overwinnoor (Erik) Prins Enrico in zijn prachtig prinsenpak neemt afscheid van het Aalsterse publiek. De Aalsterse Gilles openden de show met hun gloednieuwe kostumes. (Erik) Naar aanleiding van ons vorig artikeltje over bloem potten, zonder bloemen had onze Rita toch wel enige bedenkingen te formuleren. De verkiezing van Prins Carnaval 1980 van zaterdag jongsleden leek het moment om nu eens vrank en vrij te formuleren wat op haar bloemenhartje ligt. Niet zo mals voor Aalst, maar misschien een lichte hint in de goeie richting voor volgende kandidaten Bloemenfee, maar deze keer dan wel Aalstenaareskes! Waarom word je nu als sommigen gaan het zelfs vreemde in aalst bloe- zoeken in de fusieeen menfee? zekere malaise waar het Aalst kent spijtig genoeg de kandidaten èn voor sedert enkele jaren bloemenfee èn voor prins carnaval betreft. Volgens Rita is het alle maal slechts een spel. Wanneer je nu eenmaal meedingt aan een wed strijd dan doe je dit met het objektief om te win nen. Is het haar schuld dat Aalst zo weinig kandi daturen of beter ge zegd: geen enkeleleve ren kon voor deze verkie zing? Zij deed mee en won. Ze bleek de beste van de twee kandidaten. Ook de bloemenfee bracht een bezoek aan Keipernoagels herberg. (Geert) Daarmee is de kous op dit punt af. Aanwezigheden in Aalst? Sommigen kunnen daar nogal kritiek op leveren, maar wanneer ik niet weet wat er in de Ajui- nenstad gaat of moet ge beuren, hoe wil je dan in 's hemelsnaam dat ik eraanwezig ban? Voor zover ik uitnodigingen gekregen heb en hier mee bedoel ik dan ook: schriftelijkeheb ik er gevolg aan gegeven. Wat het prinsenbal van Enrico en Michel betreft: ik ben wel mondeling uitgeno digd geworden, maar op mijn verzoek dit ook schriftelijk te bevestigen is men nooit ingegaan. Zie je het is nu eenmaal zo dat wanneer men zih ergens bindt en ik heb dit in Tertre gedaan men ook elke verplaat sing, en Aalst sedert kor te tijd kennende betekent dit telkens tot een diep stuk in de nacht, moet kunnen verantwoorden. In het laatste geval heb ik slechts kunnen terugval len op een paar, en welis waar welgemeende, woorden om er toch ook bij te zijn, maar dit vol stond echter niet, Van daar mijn afwezigheid. Familiale redenen, maar toch sorry, het was zeker niet mijn bedoeling u te laten stikken, maar er gens moet men ook be grijpen dat men zo maar niet verplaatsingen onderneemt die heen en terug drie volle uren tijd kosten, het verblijfter- plaatse iet meegerekend natuurlijk. Kan je nu nog goed doen? Sedert enige tijd woon ik nu samen met mijn ver loofde in het plaatsje Ter tre, tegen Bergen «én vér de Fraansmaan ès da nog altèt Moonswaar we een ouderlingente huis uitbaten. Mijn pri vaat leven primeert nog altijd op dit van een re presentatieve bloemen fee. Ditwik zker niet zeg gen dat ik mijn verplich tingen als Aalsterse bloe menfee niet zal nakomen. Integendeel. Men hoeft me slechts tijdig te ver wittigen wanneer deze of gene manifestatie zal plaatsgrijpen, en voor zo ver het in mijn mogelijk heden ligt zal ik er steeds aanwezig zijn. Zoals bij voorbeeld op de komen de karnaval te Binche: daar ga ik op eigen hout je maar zeker in de hoe danigheid van Aalsterse bloemenfee naar toe. En waarom zou Aalst, nu men hier toch zo hamert op Aalst-bloemenstad, eens geen praalwagen maken voor deelname met zijn eigen bloemen- feen aan het begoniafe stival te Lochristi? Dit zijn maar enkele ideetjes, waar' ik wel op drukken wil: stuur me indien je mijn aanwezigheid wenst, een deftige uitno diging. En deftig wil niet zeggen: «Zeer hoog geachte enz...» alleen een paar woordjes. Ik doe mijn best: en voor me zelf, maar zeker ook voor Aalst. Dat zal men zeker niet van iedereen kunnen zeggen! N.v.d. redakteur Voor ons leek het nu het geschikte moment om eens te verbroederen met onze Waalse karna valisten. Vooral dan met de zuster van de aan staande bloemenfee- echtgenoot. Verbroede ren leek ons niet meer het juiste woord, we hiel de het liever bij verzuste- ren. Het was echt de moeite waard. Spijtig ge noeg is het naar Tetre nog steeds ongeveer an derhalf uur rijden, en moesten ze veel en veel te vroeg weg, de stemming in het huis waar de ning uitbundig werd, was een goede heelmeester. R werd er laat, heel laat... liever: Heel vroeg! Een paar uurtjes voor de show, (Geert) Een lange publiciteitskaravaan tracht nog een paar stemmen voor de Polle te ronselen i (Geert)

De Voorpost | 1980 | | pagina 10