,erpe.mere DAVIDSF0NDS MERE: EEN HALVE EEUW JONG! 3» DRIEVOUDIGE INBRAAKPOGING E AAIGEM EINDE VERBOUWINGEN AAN BAMBRUGS EX-GEMEENTEHUIS NOG NIET VOOR MORGEN ERPE-MERE GROEIT TONEELAVOND BIJ CSC- ERPE-MERE [INI NIEUWE LENTE? NIEUW GELUID TE MERE IN HOF TEN DALE [STREEKNIEUWS Erpe-Mere De Voorpost - 1.2.1980 - 15 KI I Werkgroep Gudrun organiseert op zaterdag 2 februari, Lichtmis, in het Hof ten Dale, een tentoonstelling met werken van Louis n( persoons en Agnes De Schepper, schilderijen, etsen, akwarellen, potloodtekeningen en glas in lood. De tentoonstelling wordt geopend te 20 u. in het Hof ten Dake, Kerkve ld straat 31 te Mere. Ze is vrij toegankelijk op zondagen 3 en 10 februari van 10 tot 12 en van 15 tot 20 u. en op zaterdag 9 februari van 15 tot 20 u onl Vooraf, ter gelegenheid van een feestelijke heropening met als uitbaters de familie Walter en Lucie Jansegers, De Saedeleer, ontvangst en verwelkoming van alle vrienden en simpati- santen vanaf 19 u. Tussendoor kleine hapjes en lichtmisgebak. Het geheel wordt omlijst met een optreden van de bekende kunstgroep «Alkuone» uit Aalst. LH Precies vijftig jaar geleden werd er te Mere gestart met een plaatselijke Davidsfondsafdeling. Dit werd zaterdag op een passende wijze gevierd. De op komst was dan ook zeer groot, waarbij we zeker tal van oude bekenden terug-zagen. In een prachtig verzorgd boekje was deze dag reeds een hele tijd op voorhand aangekondigd. In dit fraai werkje lezen we hoe het Davidsfonds in Mere eigenlijk begon nen is. Een korte samen vatting: Eind '28 waren de meeste Davidsfonds- leden van Mere aange sloten bij de afdeling van Aalst en omstreken. Onder impuls van de Heer Albert Floret werd dan de mogelijkheid in overweging genomen om in Mere met een plaatselijke afdeling van start te gaan. In februari (sekretaris), Jozef Van den Eeckhout, Prosper Van den Eeckhaut en Ho- noré De Feyter. Van deze pioniers zijn er nu nog 3 in leven, namelijk de He ren Albert Flobert, Albert D'Hoker en meester Jozef Van den Eeckhout. Iets meer nu over de tal rijke aktiviteiten die deze vereniging reeds naar voor bracht, ledereen weet dat het Davidsfonds nauw samenhangt met boekenverspreiding, dit telt deze afdeling nog 232 leden, wat veruit het meeste is van het ganse gewest. Het hoogste le denaantal ooit bereikt is 358 in 1944. Buiten boe kenverspreiding heeft het Davidsfonds nog talrijke andere aktiviteiten ver zorgd. In de beginjaren werd er toneel gespeeld, uit deze gelegenheids- groepen werd dan ten slotte in '62 de alombe- kende toneelvereniging «De Merelaar» geboren welke in '62 en '63 als onderafdeling van het Davidsfonds vermeld staat. Hierdoor doet deze afdeling geen beroep meer op vreemde groe pen. Toch wordt er regel matig nog naar de K.V.S. Maandag 4 februari: Trouwen is Houwen, een prachtig Hneelstuk in het patronaat te 19.30 uur. Een organisatie van 'B-KAV Mere. Er wordt een talrijke opkomst verwacht! hterdag 9 februari: KWB winterfeest in het patronaat te ilere. Zoals elk jaar heel wat ambiance en leute. Wie tarten wil kan steeds terecht bij de bestuursleden. )p dezelfde avond gaat er in zaal De Moté de eerste stonrockavond door, de plaatselijke groep «The Union olls» brengt vooral eigen werk, wie deze groep reeds bezig ig, weet dat dit de moeite waard is. Kaarten en inlichtingen nummer 70.04.29. ieds op de zelfde avond in jeugdklub Dido te Erpe: irote fuif ten voordele van het tijdschrift van deze drukbe- :hte jeugdklub. Alle leden en niet-leden worden dan ook etiartelijk uitgenodigd. J Dp zaterdag 16 februari geeft de plaatselijke chirojeugd Mere) opnieuw een grootse papierslag. Dus hou nu alle jranten bij elkaar want... elke kilo telt!Ill De voorzitter mocht uit honden van de burgemeester het plaket ontvangen ter herinnering aan het 50 jarig bestaan van de afdeling. (Rik) Het voltallig bestuur van Davidsfonds met burgemeester en schepenen. (Rik) '29 was het dan zover: zorgt er vooral voor dat het startsein werd gege- er voldoende financiële ven onder de deskundige middelen zijn om andere leiding van volgende be- aktiviteiten op een dege- stuursploeg: pastoor De lijke manier aan te pak- Vis (voorzitter), Aibert ken. Wat betreft het aan- D'Hoker, Albert Flobert tal leden: tegenwoordig te Gent, of naar de Ko- ningklijke opera gegaan. Ook werden gedurende een bepaalde tijd kaba- retgroepen uitgenodigd, maar daarvoor en daarna is er weinig sprake van eigenlijk kabaret. Van tijd tot tijd wordt er ook een kleinkunstzanger uitge nodigd, een paar beken de mensen: Miek en Roel, Miel Cools, de Ele- gasten enz. Een belang rijk onderdeel vormen ook de spreekbeurten en voordrachten. Op deze lijst vinden we heel wat belangrijke namen terug: Anton Van Wilderode, André De Medts, Hubert Lampo, Gaston Durnez, om er slechts een paar op te noemen. Verder vin den we nog tal van aktivi teiten, de tentoonstellin gen, de boekenbeurzen met kermis, de reizen en uitstappen en ga zo maar door. Ook werd baanbre kend werk verricht op het gebied van een kulturele raad, immers het Davids fonds is steeds voorstan der geweest van samen werking van alle plaatse lijke socio-kulturele vere nigingen. Steeds was er echter tegenwerking door partij-politieke in menging. Wat betreft nu de viering zelf, gans de afdeling werd uitgenodigd op het gemeentehuis waar hen door de Heer Burge meester een gemeente lijk plakket werd overhan digd, in zijn toespraak wees de Burgemeester op de belangrijke rol van het Davidsfonds en felici teerde hij het Davids fonds van ganser harte. Nadien was er de avond mis in de St. Bavokerk, opgedragen door E.H. Wauters en H.E. Claus. Deze mis werd opgeluis terd met prachtige liede ren door het plaatselijke koor «Singhet Fro», onder leiding van de Heer Frans Matthieu. Na de mis was er een recep tie in het patronaat voor alle leden, hierbij werden heel wat herinneringen uit de beginperiode op gehaald. Na deze recep tie was er nog een prach tig feestmaal dat nog uit liep tot in de late uurtjes. Vermelden we nog hoe het huidige bestuur er uitziet: Voorzitter is de Heer Neckebroek Hubert, de Heer Paul Van der Heyden is sekretaris en Juffr. Annie Ermens als penningmeester. Eer waarde Heer Wauters is proost van deze afdeling. We wensen deze afdeling nog talrijke vruchtbare ja ren toe en we spreken alleszins af op het vol gende jubileum! William ijna mocht de gemeente Aaigem de spectaculairste ildroof, die zij ooit kende, in zijn dorpsannalen ihrijven, ware het niet dat bij twee der drie inbraak- gingen de nachtelijke geldzoekers bot vingen, de nacht van dinsdag op woensdag, 23 januari, jssen 4 en 5 uur, drong een stel dieven binnen in de iante villa van wijlen dokter Roelandt, schoonvader Van Rocco Granada, Dorp 15. Na het uit de hengsels lichten van de kelderdeur, S'erschaften zij zich toegang tot de benedenverdie- »ing. Hier lieten zij geen plaatsje onaangeroerd, elke ade van elke kast werd, zoals later bleek, uitge- tamd. Naast een recent aange- kochte brandkoffer, die eerlang in de muur zou aai ingemetseld worden, ten ontvreemdden de dieven een aantal cheques en een geldsom die om en bij de 260.000 frank be- draagt. wel Alles laat veronderstellen idat het hier ging om een He- professionele dievenben- toe de, vermits Weduwe een Roelandt door het hele gebeuren beneden niet werd gewekt. Dat de krakers, ondanks alles, niet behoren tot het slag dat voor niets terug deinst wordt geïllus treerd door hun terug houdendheid bij een tweede poging, zelfde nacht, zelfde straat, bij Erik Braeckman, dealer van elektnsche appara ten, Dorp 11. Zii forceerden de zijdeur, maar werden waarschijn lijk opgeschrikt, zodat zij het hazepad kozen. Nog steeds onvoldaan, beproefden zij hun geluk te derden male bij kinesiste Theresa Van Der Bracht, alweer in de zelfde straat. Het verandaslot werd moeizaam onschadelijk gemaakt, maar ook dit leek geen onverdeeld sukses, want wat bleek? Een tweede deur diende opengebroken te worden om de woonkamer bin nen te geraken, zodat het dievenstel het geraad zaam achtte huiswaarts te keren. Omtrent de identiteit der daders tast men nog in het duister, maar alles wijst er op dat zij sterk vertrouwd zijn met de handel en wandel in Aaigem-Dorp. Sinds de fusie van deelgemeente Bambrugge met Erpe-Mere en de koncentratie van de gemeentelijke administratie te Mere, werd het Openbaar Centrum voor maatschappelijk Welzijn ondergebracht in hui zenblok nr. 56-58, het vroegere gemeentehuis. Niet iedereen was zondermeer gelukkig met de trans plantatie van dat gemeentehuis naar Mere: derde- leeftijders morden terecht over té verre verplaatsin gen, zij voelden het aan alsof de hartslag uit het gemeentelijk lichaam was gehaald, maar dit is een oud verhaal. Het aan de achterzijde gelegen schoolgebouw, opgedeeld in twee klas ruimten (waarvan slechts één in gebruik ook hier is de ontvolking van de schoolgaande jeugd naar de stad zó goed merk baar) blijft voorlopig onaangeroerd. Misschien wel de hevigste klap kreeg de Bambrugse uit gaande jeugd te verwerk en, toen vanuit Mere werd beslist dat v.z.w. «Horra» zijn deuren dien de te sluiten, (werden bij deze beslissing de paden der wettelijkheid deugde lijk bewandeld?) Deze dy namische volksdansclub, aktief in het gebouw tegenover de school, kreeg aldus het deksel op de neus officieel heet te het dat het «nachtla waai» voor de omwoners ondraaglijk werd, hoewel zij slechts op zaterdaga vond open was en zij in decibels sterk moest onderdoen voor heel wat danstenten. Terzake nu. Eind november is het ge- meentepersoneel aan de slag gegaan. Het is de bedoeling het vroegere volksdanslokaal om te turnen in wat je zou kun nen noemen, een be- waarruimte voor de warm aangebrachte maaltijden, om dan van hieruit verder rondbe- deeld te worden bij de gerechtigde bejaarden (zij die een gegeven inko mensgrens niet over schrijden) of hulpbehoe venden die niet meer in staat zijn hun eigen potje te koken. Def-zoldering en muren, ernstig aangevre ten door de spreekwoor delijke tand des tijds, ver eisten heel wat herstel werk. Wat betreft de inrit, waar langs de voedselvervoe- rende camionnettes de speelplaats kunnen be reiken, deze wordt ver legd van de straatkant naar de Oude Baan. (o.m. om veiligheidsredenen). Rond de nieuwjaarspe riode heeft een bull-dozer daartoe het nodige gra werk verricht. De wegv harding en -bedekking niet lang meer uitblijvt Eveneens is de aan van een parking gepla maar het is, aldus woordvoerder, nog i uitgemaakt waar pree langs de Oude Baan zal gebeuren. Over nut en zin van dit hele projekt vind je, zoals vaker bij overheidsinitia tieven, zowel voor- als tegenstanders. FDB Een kampioenenviering en een vijfjarig bestaan kan zo maar niet onopgemerkt voorbij gaan. Een dineetje is hier zeker wel op zijn plaats. (Geert) Het aantal inwoners is in '79 opnieuw gestegen, met 172 mensen, 70 mannen en 102 vrouwen. Hiermee telt Erpe-Mere (op 31 december '79) 18.967 inwo ners. Deze cijfers worden be kend gemaakt in het om is het vrij duidelijk dat jongste nummer van de de aanwinsten van de heemkundige kring Erpe- jongste jaren veelal te Mere De evolutie van de maken hebben met de in- bevolking wordt er gede- planting van nieuwe tailleerd weergegeven woonwijken te Eronde- GEBOORTEN: 267 (140 m gem. Burst en Mere. Bin- - 127 vr.) nen afzienbare tijd komt overlijdens 235 (127 m - er een andere sociale I 108 vr.) woonwijk nabij het dorp 1 huwelijken 136 te Erpe. De plannen hier- I inwijking: 710 (343 m - voor zijn blijkbaar emg- P 367 vr.) zins uitgesteld, gezien jj| uitwijking: 570 (286 m - schepen De Wolf destijds 1 284 vr voorzag dat de eerste De bevolking kent een woningen reeds tegen gestadige groei sinds het einde van '79 zouden 1974. Daarvoor daalde kunnen betrokken het aantal inwoners in al- worden. Ie deelgemeenten. Daar- (wh.) Het Antwerpse fakkelteater komt volgende zondag, 3 februari naar Mere op uitnodiging van de Centrale voor Socialistische kuituur. Ze brengen er de opvoer ing van «Johnny Boy», een stuk dat plezante en harde realiteit tegelijk tekent. De toneelavond gaat door in de zaal de Moté en vangt aan te 20 uur. Toegang is 80 frank, maar de 3 plussers moeten slechts 40 frank afdokken. Het stuk 'Johnny Boy' speelt zich af in een alle daagse familie. Vader is febrieksarbeider en thuis gedraagt hij zich als het onbetwistbaar gezins hoofd. Moeder Nis is goed voor alle huiswerk. Ze hebben twee kinderen een jongen en een meis je. Zo te zien een ideale samenstelling. Maar de oudste dochter Carine is een opstandig type en is getrouwd met Fred, een zwakkeling en karakter loos. Zoon Johnny schopt het al verder. Mo menteel studeert hij aan de universiteit, maar hij is pas terug uit een psy chiatrisch ziekenhuis. Op een zekere avond kijkt de hele familie TV, maar toestel raakt defekt. Hun rustige avond is verbro ken. Hieruit blijkt dat TV hun hele leven al te zeer bepaalt en het gezinsle ven tenslotte ontwricht omdat de ouders en kin deren gewoon naast el kaar leven. De onder drukking van de perso nen onder verschillende vormen komt tenslotte aan bod. Ook de autori taire vader wordt gehe keld. Het blijkt volgens onze beperkte informatie tot nu toe een vrij interes sant toneelstuk, waarbij humor op bepaalde mo menten heel sterk de bo ventoon heeft, maar °-- derzijds bevat Johi.,.y Boy enkele zeer ernstige en tragische momenten die bijzonder scherp op de toeschouwer afkc men. Het gaat hier ter slotte over een vrij ge ëngageerd stuk, dat zijn visie op leven en gezin niet verbergt. Het stuk dwingt tenslotte tot bezinning op het ei gen leven, maar doet het aan de hand van vaak zeer lachwekkende situa ties. Johnny Boy is een aanra der, voor een zondaga vond, in de zaal De Moté te 20 uur. Ook de Sociali stische vooruitziende vrouwen van Erpe en Me re hebben een hand in de organisatie en een plaatsje op de affiche. Kuituur breng je nooit alleen. (wh.)

De Voorpost | 1980 | | pagina 15