Schoona )RANJE-BLAUW VERRAST LEBERG! 0vérr1980 in de Beker. iPARTA AALST DOET )NGESLAGEN EIDER KNIELEN UREKA BEZORGT WINT TOPWEDSTRIJD! ■JINT-JORIS DE VERRASSING VAN ZIJN LEVEN SMETLEDE VIERT RENNER ETOKDAMESVOETBAL IEUGDHUIZEN LEIDER RUPA A I mmmm verloren, al gaf deze je Blauw, tot nog toe bescheiden in het Vrij Vlaams Dames ctbal heeft wel enige ophef gebaard door bij Leberg een ne 0-4 overwinning te behalen. Conny Adam en Christine den Eynde namen ieder twee doelpunten voor hun reke- en meteen was het Leberg-lot beslist. fV. Gent kende geen pro- men tegen rode lantaarn- iger Ladies Hofstade, die ïen geprezen voor de moed zij opbrengen om ieder :k opnieuw met slechts 8 a 9 elsters aan te treden en tel- is een zware nederlaag eten incasseren. Verleden idag hadden zij wel de in- nmng gedaan toch 10 speel sters bij elkaar te krijgen. Doch ook dit volstond niet om de Gentse meisjes ook maar iets in de weg te leggen. Voor DW. was het een goede alge mene herhaling, met het oog op de confrantatie binnen twee weken met de leidersploeg FV. Hardy. Degrande, Van de Ca- steele. Verkimpe, Van Laar- ne, Secember, scoorden één maal, Coppens tweemaal, Pie- rard en De Corte driemaal en alsof zulks nog niet volstond, dienden de Ladies ook nog een own-doelpunt te incasseren; meteen een zware 14-0 neder laag. Uitslagen DVV. Gent - L. Hofst. Leberg-O. Blauw 14-0 0-4 Stand Hardy 14, DW. Gent 10, Le- deberg 8, Oranje Blauw 6 en Ladies Hofstade c Het meest ophefmakkende resultaat in 3eze ronde van de bekerkompetitie is ongetwijfeld Joepieboys A, slechts zevende gerangschikt in de laagste reeks, dat Schoonaarde A, achtste in de hoogste reeks, een 5-1 pandoering toediende. De vreugde by de Joepie-boys was waarschünlijk te groot om hun respectieveiyke uitslagen door te seinen, wy hebben daar begrip voor en wensen hun het beste voor de terugronde. A.V.H. Een andere opzienbare uitslag leggen bij het meesterschap is wel het gelijkspel dat Zand- van Hand in Hand B. Louis mannetjes A haalde op Koszen Monsieur, Jean Pierre Crey- A. Koszen A gaf de laatste gelman en Marcel Steenhout weken de indruk onklopbaar zorgden voor een vlugge 0-3 te worden. In deze bekerwed- voorsprong, Francois Van den strijd waren zij echter de val Bossche redde wel de Rupa- nabij. Ook Kravael A heeft eer, maar Frans Van der Strae- verdienste door zijn gelijkspel ten en Petrus Pots velden het bij Moorsel A. De thuisploeg vonnis. Cosmos A, dat gehan- begon wel goed vermeden dicapt optrad tegen Loebes B, worden door overwinningen wegens het ontbreken van titu- van Eddy Boulonne e De Meyst. Moorsel I Willem daaren- larissen, liep tegen de lamp. Doch hun vooruitzichten v Lapino, ongeslagen jder en favoriet in dit ^st-Vlaamse bekertor- ioi van het Koninklijk ilgisch Liefhebbers- rbond werd in de thtste finales onver licht doch oververdiend [geschakeld door Spar- Aalst. in nochtans moeilijk speelbaar terrein was ir Sparta Aalst geen lemmering om met >tte voetbalcombi na- i de maat van zijn enstrever te nemen, itendig drukkend Id Sparta een totaal rbouwereerd Real La- io op haar eigen speel- ft. nd het half uur werd deze veldmeerderheid bekroond met een doel punt gescoord door Geert Van Hoorde. Even later leverde een der zeldzame tegenaanvallen de gelijkmaker op (1-1) De inbreng van Antonio Ignal na de rust lag aan de basis van een Spar taans dol kwartiertje, met twee treffers tot gevolg: op de 50e mi nuut knalde Gilbert Mat- thieu 2-1 cijfers op he score-bord en tien minu ten later was het Ignal himself die de Lapino- doelman vertwijfeld naar zijn hoofd deed grijpen (3-1). Lapino werd volledig in de vernieling getrapt toen de bezoekende doelman een schot van opnieuw Ignal onvol doende onder controle kreeg en de goed gevolg de Wilfried Waudron had maar in te leggen (4-1) Een laatste Jorcing van de Gentenaars kon een Secure Sparta-verde- diging niet in verlegen heid brengen. Deze overwinning brengt Sparta Aalst in de kwart finales tesamen met St. Maria Lierde, Opel Wet- teren, Haaltert, Rebellen Houtem, Aspelare, Destelbergen en Sportief Gent. tegen heeft enorme verdienste de terugronde blijven gaaf. door een gelijkspel te halen bij ALfons Janseghers. en Frank het hoger gekwoteerde Corso Van Liefferinghe zorgden voor Scotching kon zelfs de eer niet redden. Ook de laatste partij werd A. Zij startten ook het best een 2-0 voorsprong. Wilfried Scotching-speler een sterke repliek. (Geert) langs Romain Saeys en André Van Rossem milderde na een Van Goethem 0-2, maar Mare spannende strijd, maar De Willems, William Dorn en Naeyer Johny sloeg terug 3-1. Marc Van Cauwenberghe re- Willy Heyvaert liet niet begaan plikeerden. In een boeiende 3-2. Doch Luc De Meyer zorg- slotpartij haalde Marc Rub- de voor winst in de slotpartij. brecht het verdiend, zodat de Tot slot was er de éénrichtings- Moorsel B-kansen gaaf blijven wedstrijd tussen Cosmos F dat zij nog niet volleerd zijn om op hoger niveau mee te kunnen. Een zware 5-1 neder- volgende ronde. Raymond Van Liefferinghe, Eric Van Impe, Hendrik De Baere. laag was het zware verdict voor Jcan-Pierre Cours, Romain de moedige Rupa A-boys. Hand in Hand A maakte 2-0, alvorens Bruno Van den Hau- we het enige Rupa A-punt kon Mese en Eddy Neirinck waren e overwinnaars. De terug- 'edstrijden gaan door op vrij dag 1.2.80 en vangen aan te 20 scoren. Willy De Roeck. Eddy u De trekking voor de volgen- De Boeck en Jan De Meyst <je ronde gebeurt op zondag zorgden voor de verdere over- A.V.H. winning. Ook Rupa B, noch tans in volle heropstanding in kompetitie, moest zich neer- 3.2.80 om 10 uur stipt in de hoofdzetel. A.V.H. De verrassing kwam zaterdag wel uit het kafé Scotching waar Rupa A (I* geklasseerde) de thuisspelers van Scotching B (2* geklasseerde) een -rammeling» gaven van jewelste. In voetbaltermen zou men van een droge 0-6 overwinning spreken. Drinken ze misschien bij Scotching te veel Scotch? (Geert) impagne Alleen de reeks B diende aan te treden in kompetitieverband en de kalendermaker had wel voor de nodige spanning gezorgd bij het opmaken ervan. Zover is het echter niet gekomen. De nummer 1 Rupa a ging op bezoek bij de nummer 2 Scotching B Hugo Geerts, Jozef Mertens, Herman De Gols, Jérome Van den Abecle, Petrus De Meersman en Willy Ovaere speelden echter met hun tegenstanders, en maakte de forfaitscore vol. Ktbaltornooi voor Jeugdhuizen areka, voorlaatste in dc klassering en aanvallend tot op heden rak met minder dan é.én doelpunt per wedstrijd .gescoord, aakt nu maar liefst acht doelpunten in één wedstrijd. Hun ïponent Sint-Joris. toevallig een ploeg, die het ook aanvallend oet hebben, kwam tegen een ijzersterke Eureka-verdedigii^j tot zijn recht. betreft de titel, kan Tijl Tuf maakte van de gelegen- zijn beide oren gaan heid gebruik om hekkensluiter hun nieuwe over- Tanu een ferme pandoering te tegen de tweede ge- geven. Liefst dertienmaal Nijdrop, is dc diende de rodclantaarndrager joui nu gegroeid tot 10 ccnhe- zich om te keren. Ypsilon won .i(jfen. Met nog slechts 8 wed- de vierpuntenwedstrijd tegen "'Jijden voor de boeg mogen Jome met het kleinste verschil. nUe Tijljongens al gerust aan dc zodat Jome iets dieper in dc iampagne denken. Ook Tuf achtergrond verdwijnt Ook Terlinden en Zenith konden geen overwinningsbloemen plukken in hun respectievelij ke wedstrijd tegen Liludamo en Efsec. Tot slot had Pallieter weinig moeilijkheden met Spo- kuon en won overtuigend met 5-2. Stand Tijl 37, Nydrop 27, Efsee 27, Pallieter 25, Tuf Tuf 23, Sint- Joris 22, Spokuon 20, Ypsilon 19, Liludamo 19. Twentiers 18, Zemth 16, Terlinden 15, Jome 14, Eureka 12, Tanu 4 A.V.H. Meteen staat Rupa 1 vier pun ten lossen met nog slechts zes wedstrijden voor de boeg zou er al heel wat moeten gebeu ren om Rupa A van promotie weg te houden. De nummer 3, Kravael B, plaatste een 0-5 bij korte Stokken B, langs Louis Pieters. Georges Peirlinck, Georges Peirlinckx, Luc Du bois en Jean Pierre Sterck, wat voldoende was voor een ruime overwinning. In de laatste par tij wist Albert De Schutter de Korte Stokken-eer te redden. Nummer 4, Corso B, liep te gen de lamp bij de nummer 11 Cosmos C. Op zicht is zulks verwonderlijk, doch als men de laatste uitslagen van de Cosmosboys nagaat, dan haal den zij een 6 op 6, en dat betekent wat. Cosmos C kwam 4-0 voor langs Dirk Van Impe, Willy Heyvaert, Pierre Paul Van de Keere en Johny Dhaens, met een goed voor de overwinning. Dat Patrick Ver- beeck en Pierre Van Damme de twee laatste partijen naar hun hand zetten, kon de loka len niets schelen. De punten waren binnen. Een andere runner-up is Rupa B. dat nu acht partijen achtereenvolgens zonder nederlaag speelt. Met een zijn zij van de tiende plaats opgeklommen naar de vijfde plaats, zodat een kans op een mooie ereplaats er dik inzit. Op Johnyboys openden zij de stand met Frans De Poorter, doch via Jozef Van Heek kwam Johnyboys langszij. Het laatste feit van Johnyboys, want Bruno Van den Hauwe, Francois Van den Bossche, Paul Maroic en Eugène Bis schop, maakten in de kortste tijd uit 1-5. Joepieboys A knal den hekkensluiter Kasseistam pers B een forfaitnederlaag aan hun been. De overwin naars heetten Patrick De Strooper, Serafin Van Langen- hove. Hugo Waegeman, Ro ger Van den Borre, Etienne De Boeck en Laurent Vinck. De strijd om de 9e plaats ein digde onbeslist. Zandmannet jes D kende nochtans een uit stekende start langs Rony Van der Meersche. Mark Grigows- ky en David Van der Mee- rssche 0-3. Raymond Van Lief feringhe, Roger Van Impe en Franqois Vermeire zorgden echter voor gepast antwoord. Logische puntendeling. Tot slot kon ook Krijt op Tijd zijn positie verbeteren. Drie weken ongeslagen -betekenen voor Krijt op Tijd-mannen een ongewone luxe. Nu troefden zij Sportvrienden met 6-0 af. Zij deden dit in de volgend orde. Jean-Pierre Moens, Ro ny Van de Sijpe, Dierickx, Augustin Verpeten, Dany Ghysbrecht en Frans Uytter- sprot. Standen Rupa A 36 - Scotching B 32 - Kravael B 27 - Corso B 25 - Rupa B 24 - Korte Stok'; :n B 22 - Joepieboys A 22 - Johny boys A 22 - Loebes d 19 - Zandmannetjes d 16 - Cosmos C 14 - Krijt op Tijd A 12 - Sportvrienden 10 - Kasscistam- pers B 1. A.V.H. Rudi Colpaert (links) werd zondag gehuldigd als kampioen te Smetlede op de wereldkampioenschappen te Cannes voor gehandikapten, haalde hij brons in de achtervolging. (Rik) Vorige week werd in Oud-Smetlede, nu Lede, een geweldige viering op touw gezet: Rudy Colpaert, een dove, had immers brons behaald op het wereld kampioenschap te Cannes in Frankrijk. Het lokaal Lammens werd gekozen als ontmoetings plaats, mede omdat dit het klublokaal van «De Zwaluwen» is en omdat de gehuldigde er thuis is. Voorzitter Jan Goeman, was zeer tevreden dat het gemeentebestuur eraan gedacht had om rennei Colpaert te huldigen, én dan nog in zijn eigen lokaal1 De geleverde prestaties van Rudy Colpaert bij dc Doven - Sportbond waren geweldig. - aog vond tussen jeugdhuis Tijl en Nijdrop de topper plaats. (Geert) De tennissers van Corana Erembodegem blijven in de winter niet op stal. Regelmatig spelen ze vriendschappelijke wedstrijden tegen gelegenheidsploegen. Zaterdag moes ten deze vaardige jongens toch alles geven om geen tweede nederlaag te moeten lijden. Het overwinningsdoelpunt kwam er slechts in de laatste minuten, toen de tegenstander Zuidertoren Brussel (de mannen van de Pensioenen) een 3-0 stand ombuigden in 3-3. Het werd tenslotte een verdiende 4-3 overwinning voor F.C. Corona. (Geert) Voorzitter Goeman putte zich uit in dankbetuigin gen. Hij dacht niet alleen aan de schepenen die steeds aanwezig waren, maar eveneens aan de afgevaardigde van de Ouderenbond van Lede, de heer M. Duytschaver, die voor de wielerklub in het algemeen en voor Rudy in het bijzonder ge durende het vorige jaar veel gedaan heeft. Ik hoop aldus nog de voor zitter, in 1980 eveneens op deze steun van de schepenen en alle andere medewerkers te mogen rekenen, zodat we de in geslagen weg kunnen blijven volgen. De heer Eeckhout besloot de plechtigheid met ss kort dankwoord, in i er van de gevierde re,-n* Hij dankte hartelijk de verkregen s.-. waardoor er een op: Ie werking kon op. bouwd worden. Zo h- ben, aldus de spreker minder-validen een k 1 gekregen om te evo ren in de sporttak. lerief een wil zeker blijve: meewerken, om zo dc kansen voor deze leden te vergroten... Wij zijn hiermee echter nog niet uitgepraat: van daag zal Rudy Colpaert in Turnhout het kampioen schap van België gaan betwisten.

De Voorpost | 1980 | | pagina 23