ONDANKS FELLE TEGENSTAND %RTOIS Rony Laroy: «Goed moment om in te komen» De Voorpost VRIJDA6 1 FEBRUAR11980 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 SC Lokeren-Antwerp 1-0 een vier op vier tegen de Antwerpse eeuwe- ling. la de minder suksesvolle Lokerse start in de Gedreven door het sterkste ploegonderdeel «rugronde was het met spanning uitkijken wat het steunvlak met Mommens, Verheyen en Bett iet zou worden tegen Antwerp. De leiders kon leider Lokeren zijn overwinning ver- isten daarenboven met een supplementaire rechtvaardigen. Al mag men bij Antwerp, met idicap in het veld. Lubanski en Dalving, zijn jong elftal en offensieve gerichtheid, een i fceiden gekwetst, waren onbeschikbaar. Ook groot deel van het spektakel mee opeisen, ilandere titularissen stonden niet helemaal fit Positief bij Lokeren was eveneens de inbreng linnen de lijnen. In de heenronde was Lokeren van de jonge Laroy, die de aan de rug gekwet- Steyaert (Antwerp) belet Gudjohnsen op het nippertje naar doel te knallen (SC Lokeren-Antwerp l-0)(dm ilechts moeizaam voorbij de «Great Old» kun- ste Gudjohnsen was komen vervangen. Een ïen komen, dit via een doelpunt van Larsen. waardevol speler toevoegen aan een smalle )ok nu weer scoorde Larsen het enige doelpunt spelerskem is een element van goudwaarde, iran de wedstrijd en bezorgde Lokeren meteen nu de gevreesde kwetsuren zich opstapelen. Larsen heeft de bal voorbij Custers geschoten. (SC Lokeren-Antwerp l-0)(dm) Verlost van de harde vel den gedurende de laat ste weken, kon er op Daknam opnieuw aan voetballen in normale omstandigheden worden gedacht. Alhoewel voet bal een wintersport is menen we toch dat er op een normaal bespeel baar terrein juistere ver houdingen van de ploe gen worden weergege ven. Bij Lokeren leek men benieuwd of de te rugval in de tweede ron de, met twee verlieswed- strijden en een moeiza me thuisoverwinning, zich zou doorzetten. Te meer daar nu ook twee spelbepalende figuren, Lubanski in de aanval en Dqlving in de verdedi- Voor Lokeren is Europees voetbal nu heel dichtbij ging, wegens ernstige kwetsuren noodgedwon gen dienden gemist te worden. Ook Velkeneers, met een lichte verrekking in de bil, kon pas in de voormiddag, na een laat ste test, speelklaar wor den bevonden. Lokeren deelde met zijn 8000 toeschouwers mede in de malaise van het afgelopen week-end qua publieke belangstelling in eerste nationale. Een eerder vlakke kalender zal daar zeker niet vreemd aan geweest zijn. Wie dan toch naar Daknam was afgezakt werd van bij de aanvang verrast door een flink Antwerp dat onmiddel lijk zijn offensieve regi sters opentrok. De beste kansen waren nochtans aanvankelijk voor Loke ren, maar een niet hele maal fitte Gudjohnsen Ijon de door Mommens en Dardenne geboden kan sen niet benutten. Een mooie gelegenheid tot scoren kreeg ook Larsen die de bal letterlijk voor de voeten geschoven kreeg door Antwerpver- dediger Mariman, die slordig achteruit speelde. Maar nog voor de Deen na een rush op doel kon afdrukken was een voor treffelijke Heerwegh ter plaatse om het schot te blokkeren. Het Lokerse middenveld, zondag het beste kompartiment van de ploeg, kreeg aanvan kelijk geen loon naar werken omdat het voor aan ontbrak aan een ar- chitekt als Lubanski om de aanvallende lijnen verder uit te tekenen. Ook Antwerp heeft in zijn jonge en talentrijke ploeg een spelbepalende figuur nodig die hen de nodige rijpheid en tak- tisch doorzicht moet kun nen bijbrengen. Het spel verloopt nu te weinig ge- koördineerd en is te fel afhankelijk van onge bonden akties. Na een kwartier werd Verheyen langs achteren door een verraderlijke kniestoot van Ipermans aan de bil geraakt. De Lokerse ka pitein zou daar de ganse wedstrijd door nog last van ondervinden, maar kon zich na afloop samen met Mommens toch be roepen op een erg nutti ge wedstrijd. Ook So- mers, die de talentrijke ex-Ajaxïed Kaiser tegen over zich kreeg, kon zich onderscheiden. Naarmate de wedstrijd vorderde groeide ook het spelpeil van individua list Larsen, die zich eer der reeds had laten op merken door zijn zoveel ste gele kaart op te lopen in een duel met zijn rechtstreekse bewaker Boeckstaens. Meteen een tweede A-kaart na zijn vorige schorsing. Afhan kelijk van het tijdstip waarop het sportkomitee zal vergaderen, zal het dus noodgedwongen rus ten worden tegen Club Brugge of tegen Charler oi. Het Lokers publiek ging voor rust nog twee maal heftig tekeer tegen scheidsrechter Verhaeg- he. Een eerste maal meende het een straf schop gezien te hebben voor fout op Larsen, toen deze ostentatief neerging binnen de grote rech thoek. Een tweede maal eiste het een gelijkaardi ge sanktie voor handspel van Steyaert. Verhaeghe liet evenwel tweemaal doorspelen. Dit alles koelde tijdens de rust en het Lokers publiek kreeg vier minuten na het her vatten, waar het reeds lang om schreeuwde. Aan de basis lag Cus ters, een figuur die door zijn voorkomen en veel kleurig plunje eerder doet denken aan een klown dan aan een natio nale doelman. Tot dan toe in goede doen trapte hij de bal bij het uittrap pen tot in de voeten van Verheyen. René bemerk te vooraan de vrij spur tende Larsen en zonder het leder onder volledige kontrole te nemen trapte hij met een lange voorzet tot bij de Deen. Deze ken de één van zijn betere momenten en schoot hard en overhoeks voor bij een verwonderde Cu sters (1-0). Nog voor er opnieuw werd afgetrapt verliet Gudjohnsen met rugpij nen wenend het veld. Hij werd vervangen door La roy, die vorig jaar tegen Anderlecht reeds zijn de buut maakte maar dan opnieuw verzeild ge raakte op de reserve bank. Hij kwam in op een voor hem gunstig mo ment en zou voor de rest van de wedstrijd een rui me .bijdrage leveren tot het stijgende spelpeil van de leiders. Zij kon den nu rustiger en met meer vertrouwen opbou wen. Enkele pogingen van Antwerpse zijde om de forcing te voeren ken den geen sukses. Geurts was wel een paar keren gevaarlijk met het hoofd, maar kon niet voldoende kracht en precisie achter zijn kopballen plaatsen om de gelijkmaker op het scorebord te krijgen. Ook schoten van Snelders en Lallo misten de goede richting. Vanuit een goed georganiseerde verdedi ging viel Antwerp moe dig aan, maar een ge brek aan koördinatie en vlotte overschakeling tussen de verschillende kompartimenten remden hun spel enigszins af. De drie Antwerpaanvallers stonden te vaak afgezon derd. Lokeren dat meer snelheid en kwaliteit in zijn akties kon leggen hield rustig stand. Naar het einde toe deemsterde Dardenne, voordien voortreffelijk, weg. De laatste weken scheen hierin verandering geko men, maar zondag her viel hij weer terug in het oude euvel. Een meeval lende Laroy en hard werkende pionnen als Mommens en Verheyen zorgden evenwel voor passende kompensatie. Ook Larsen, gesterkt door zijn doelpunt, ver beterde naarmate de wedstrijd vorderde. Hij nam Custers nog eens op de korrel met een ver schot dat in twee tijden diende gestopt te wor den. Achteraan bij Loke ren kreeg men nog wei nig werk op te knappen. Ondanks een door kwet suren gehandicapt Loke ren kon men dufe twee belangrijke punten bin nenrijven en diende men op eigen veld nog steeds geen enkel punt toe te staan. Door het gelijk spel van Club Brugge liep men opnieuw tot drie punten uit en dat is door de achtervolgers in één zondag niet op te halen. Robert COREMANS De ploegen: SC Lokeren: Hoogenbo- om, Velkeneers, Ver- bruggen, De Schrijver, Verheyen, Mommens, Bett, Dardenne, Gud johnsen, Larsen, Somers. FC Antwerp: Custers, Boeckstaens, Steyaert, Heerwegh, Mariman, Snelders, Ipermans, Lal lo, Jacquet, Geurts, Kaiser. Vervangingen: 49' Laroy i.p.v. Gud johnsen 83' Goris i.p.v. Lallo Doelpunt: Larsen in de 49e minuut. Gele kaarten: Larsen en Snelders. Scheidsrechter: Ver haeghe Toeschouwers: 8.000 Arnor Gudjohnsen, de 19-jarige IJslander die de eerste helft wegens rugletsel niet tot volledig rendement tvas kunnen komen werd vier minu ten na rust vervangen door een andere 19- jarige, de Hansbekenaar Laroy. Hij debuteer de verleden jaar reeds tegen Anderlecht, maar verdween dan terug naar de reserven en fun geerde regelmatig als bankzitter bij de eerste ploeg. Hij bracht afgelopen zondag meer werk kracht insde ploeg en ontnam heel wat ontstane twijfels nopens zijn voetbalkwaliteiten. Het was wel een gelukkig moment om in te komen. Larsen had juist gescoord en dat bracht heel wat vertrouwen in het elftal, waar ik goed werd opgevangenNaar deze wedstrijd heb ik speciaal toegeleefd omdat het door de diverse kwetsuren niet zeker was of ik zou spelen ofwel op de bank zitten. Het werd het uiteindelijk alïetwee. Doordat ik voorlopig de voorkeur geef aan het behalen van een diploma kinesist is het mij slechts één keer mogelijk op de week om met de eerste ploeg te trainen. Daar ik tot vrijdagavond school loop en de zaterdagvoormiddag stage doe, zit ik wel eens krap met mijn reserves tijdens de wedstrijden van de doublures. Gisteren hoefde ik niet te spelen en dat heeft er misschien toe bijgedragen om een goed debuut te maken. Antwerp heeft geprobeerd om hier met de taktiek van hard voetbal Lokeren te pakken, maar wij hebben vooral door de werkkracht van de ploeg een gunstig resultaat kunnen afdwingen. Ook Lubanski, aanwezig in de Lokerse kleed kamer, plaaster en krukken incluis, loofde het debuut van Laroy. "Hij kreeg vandaag de kans en heeft die via volledige inzet en hard werken kunnen grijpen. Hij was van groot nut voor de ploeg. We hebben over de ganse wedstrijd gezien veel kansen kunnen kreëren tegen een goed Ant werp dat lang de bal liield. De afwerking liet echter wel eens te wensen over. - Maurits De Schrijver: We hebben vandaag weer echt als ploeg kunnen vechten. Misschien iets minder talent maar dat werd goedgemaakt door de werkkracht. Het zal hoe langer hoe moeilijker worden en daar moeten we ons tegen wapenen. Naar het einde toe greep er regelmatig achter aan een positieivisseling plaats tussen De Schrijver en Velkeneers. Jawij hadden geop teerd voor een gezamenlijk opvangen van Geurts. Naar het einde toe kreeg Johny even wel last van krampen en heeft mij dan ge vraagd af en toe zijn rechtstreekse tegenstrever op te vangen, terwijl hij dan laatste man werd. R.C.

De Voorpost | 1980 | | pagina 25