Hoe scoren? Weer doelkansen 1 Vrasene doet gouden zaken Rudy Jansegers verhindert grotere afstrafting Vroeg doelpunt afgekeurd! KI5K OP 2e PROVINCIALE mm mmn Ll -1.2-1980 - De Voorpost K.S.V. Temse - Moerbeke 1-1 De Temsenaars hebben streren. Beide teams had terug voor eigen publiek den in deze wedstrijd het geen bevestiging kunnen zelfde nijpende brengen van al het goede schoentje, dat zij bij hun uitwedstrij- Het veldoverwicht van den op het veld demon- Temse kon niet in doel punten worden omgezet, zelfs een unieke kans om langs een strafschop te scoren werd niet benut. Ook Moerbeke creëerde met splijtende uitvallen doelrijpe kansen, maar slechts één werd be- ËHM Hoekschop voor Moerbeke-Viane, doch Van Lombergen is bij de zaak.(Temse-Moerbeke Viane 1-1 Xdw) kroond. Reeds in de 7e minuut stond het licht op groen voor de bezoekers. Een dieptepas vanuit het mid denveld kreeg van de Temse-defensie de vrije doorgang. Bellemans verscheen oog in oog met Robert Van Lomber gen, maar de spits be sloot voorlangs het doel. Het was slechts uitstel, want in de veertiende mi nuut ontwrichtte een pas van Derom, Temses laat ste lijn; Bellemans trapte naar doel. De homepor tier bracht redding met de voet maar een goed volgende Paul De Jonghe had maar voor het bin nen tikken. Het goed be volkte middenveld van Temse vond zelden haar draai. Veelvuldig balver lies maakte het Moerbeke niet zo moeilijk. Hun te sporadische dieptepas- sen zorgden echter wel voor gevaar. Walter Van Haver steeds op vinke- slag, maar te afgezon derd in de vuurlijn, kon enkel vrijschoppen uit zijn strijd halen. In de 28e minuut gebeurde de overtreding in de back area en de scheidsrechter wees prompt naar de wit te stip. De lonkende kans om de bordjes in even wicht te brengen lag in de handen of liever voe ten van Robert Van Lom- bergen. De Temse doel man trapte, maar zijn col lega Mare Goossens tipte de bal in hoekschop. In het verdere verloop van deze eerste periode ble ven de verdedigingen de baas van de voorspelers. Slechts de seconde bracht een heropflakke ring. De op rechts door gebroken Erik Van Goe- them bracht de bal voor doel. Giovanni Sciacca nam in één tijd over maar weer vond de bal doel man Mare Goossens op zijn weg. Tijdens de rust sprak K.S.V. de reservebank aan Jozef Van Garsse en Franky Verberkmoes traden tussen de lijnen. Knap plakwerk van doelman Van Lombergi l)(dw) speler heel wat beter. In (Temse). (Temse-Moerbeke Viane terwijl Hubert Verbeke en Gabriëlle Sabbe onder het stortbad stonden. De frisse krachten brach ten nieuw geluid in het Temse spel. Jozef Van Garsse orkestreerde het middenveld en bediende van daaruit de flankspe lers. De eerste tussen komst van Franky Verberckmoes werd met geel bedacht, nadien ver liep het de Temsevoor- de 20e minuut zou hij een inzenden van Erik Van Goethem overnemen en Temse op gelijke hoogte brengen (1-1); dit onder protest van de bezoeken de doelman, die daar voor ook de gele kaart voor ogen kreeg. Temse dwong een overwicht af en ook de flankverdedi gers gingen geregeld de aanval steunen. In al hun aanvalsdrang werden defensieve opdrach^t soms verwaarloo Maar de afwerking f< )n de; Temse plaatste ig orgelpunt in deze w ng strijd met een kopbal Walter Van Haver dat de vingertoppen van doelman en de dwars ger over het doel landde. Het wordt nog boeiend: Buggenhout liet op Winnik een punt liggen. Sint Pauwels won nipt bij buurploeg Sint-Gillis en Vrasene sloeg de aanval van runner-up Oudegem af. Intussen blijft Haaltert roet in het eten van de favorieten gooien: het won trouwens nog maar een keertje op verplaatsing. Ditmaal werd Appelterre het slachtoffer. Vrasene, Sint Pauwels en Buggenhout strijden mo menteel nek aan nek alle drie verzamelden ze vooralsnog 29 punten. Oudegem is, op papier, de dichtste achtervolger met 27 punten. De klassering geeft evenwel een vertekend beeld: Haaltert heeft immers nog een inhaalmatch tegen Temse af te haspelen. Brengt rood-zwart die opdracht tot een goed einde, dan nadert het tot op één puntje van de drie musketiers. Vrasene - Oudegem was de sleutelmatch. De filoso fen hebben zich niet ingegraven, doch gingen reso luut hun kans. Uit een steengoed eerste kwartier puurden ze echter geen konkreet resultaat. Vrasene kwam van langsom meer in de match, doch de bordjesman bleef gedurende de eerste helft werkloos. Toen Ludo Lardenoit na een uur voetballen een hoekschop van Verhoert afrondde en Van de Vijver een kwartier voor affluiten de voorsprong verdubbel de, leek de wedstrijd gespeeld. Oudegem bleef erin geloven. Van den Broeck scoorde tien minuten voor tijd de aansluitingstreffer, maar verder geraakte blauw-wit niet. Een fraaie goal van Van de Velde, die twee minuten voor rust door de thuisdefensie was geslalomd, besliste over winst en verlies in de derby Sint-Gillis Waas - Sint Pauwels. Voor Sint-Gillis was er pech mee gemoeid toen een onhoudbare loeier, op een kwartier voor het einde, tegen het doelhout te pletter sloeg. Mede door de drawn van Buggenhout bij het bedreigde Winnik, klimt Sint Pauwels opnieuw mee naar de top. Buggenhout had het in Denderwindeke niet breed. Sparta werd op een bepaald moment zelfs wegge speeld, na goaltjes van Priem en Mertens. Schaeck, een waardevolle pion en all-roundvoetballer, schoot er nog voor rust de hoop we:r in. Een strafschop bracht Sparta ten slotte langszij. Zitten de kandidaat - kampioenen dicht bijeen, achteraan is de toestand enigszins duidelijk: Baasro de gaat eruit. Het jonge ploegje dat duidelijk ervaring mist ging nu op Robur de boot in. Geelblauw startte met duidelijke defensieve bedoelingen en had op de koop toe de buitenspelval opengezet. Die taktiek klopte gedurende bijna 40 minuten. Toen glipte Albert Lelie door de mazen van het net. Na rust deed ook Eric Raemdonck er wat aan. Rudi Jansegers redde nadien een penalty van Etienne Lelie, doch die 3-0 kwam er toch nadat Walter Coen een door de muur teruggekaatste vrijschop tegen het net kanjerde. Met een tweede goaltje van Raemdonck vier minuten voor tijd, werd Baasrode met een zwaar vonnis weggestuurd. De kous is af... Nieuwerkerken blijft tegenspartelen. Eendracht hield Borsbeke van de zege, doch dat puntje werd geneu- traüzeerd door de drawn van Winnik tegen koploper Buggenhout. Toch blijft roodgeel op de veertiende plaats. De plaats van de hoop». Het is dus duidelijk dat ofwel Nieuwerkerken ofwel Winnik naar Der dedaalt. Wie in eerste instantie de dans ontspringt, zal zich moeten redden tijdens een eindronde die de bijkomende daler moet aanwijzen. Temse sprokkelde weer een puntje. Ditmaal thuis tegen Moerbeke - Viane en kan zich stilaan safe voelen. Zondag staat Oudegem - Robur geprogrammeerd: nogmaals een karwei van formaat voor de filosofen die het voor geen pan eieren krijgen. Sint Pauwels reist naar het nu toch fel zwalpende Standaard Wetteren en moet het er kunnen waarmaken. Voor Sparta Buggenhout is het oppassen geblazen: Appel terre is buitenshuis immers gevaarlijker dan voor eigen fans. Topper van de dag is Haaltert - Vrasene. Als de Waaslanders niet goed uit de doppen kijken, krijgen ze de. zak over de kop. Nieuwerkerken, en daarmee zitten we bij de kandi daten voor de afdaling, krijgt het bezoek van Sint- Gillis Waas. Geen lachertje, zo'n opdracht. Als Eendracht wint, schudt het Winnik af dat in Viane - Moerbeke weinig armslag krijgt. (mvh) Winnik - Buggenhout 2-2 Walter Coen op weg naar hel doel. Hij werd evenwel neergelegd, mei een strafschop als gevolg.(Robur-Baasrode 4-0)(wvc) «Eigenaardige wed strijd», verwoordde Bug- genhoutsekretaris Fred dy De Bisschop deze par tij, die mede door de in breng van Van den Ber- ghe een nieuw Buggen hout liet bekijken. Voor het eerst sinds we ken toonde blauw-geel zich erg gevaarlijk voor de vijandelijke doelmond en mag Winnik echt van geluk spreken dat zelfs al bij de rust de wedstrijd niet was gespeeld. De thuisploeg ging erg snel van start en domi neerde het eerste kwar tier. Het kreeg dan ook niet onverdiend de ope ningstreffer op het aktief al was er wel een dek- kingsfout in de bezoeken de verdediging voor no dig om de thuisploeg aan voorsprong te helpen. Buggenhout ging dan het overwicht opeisen en had ei zo na succes langs Patrick Verheyden. De bezoekers bleven de mooiste kansen schep pen doch een snelle tegenaanval loonde voor de thuisploeg. Het werd 2-0 toen de bezoekende defensie zich eens te meer verkeek op de counter. Na het half uur werd de wedstrijd be paald. Patrick Verheyden opende de reeks door het missen van een mooie kans doch één minuut la ter benutte Schaeck een hoekschop om met het hoofd te milderen (2-1). Vijf minuten later was er handspel en mocht Boons het van op de strafschoppunt proberen. Geen probleem voor bezoekende trainer-s Ier die de eindstand v< legde. Na de pauze bleef B genhout de betere pk doch de zware inspani gen op het zompige v hadden veel geëist de akteurs zodat naari te het klokje de minu[ 8£ wegtikte ook de weggleed. Zond ontvangt leider Bugg hout ApDelterre. Tiidf de heenwedstrijd het een nogal gevle zege. Thuis wil Bugg hout nog eens als echte leidersploeg op den. Dat kan, zeker men met Van den Berc weer een stormram int ploeg heeft. Igq Robur - Baasrode 4-0 Rode lantaarn F.C. Baas rode heeft tegen buur Moerzeke maar weinig in de pap kunnen brokken. Het is bovendien nog dankzij doelman Rudy Jansegers dat de cijfers geen flink stuk hoger zijn opgelopen. In de tweede helft bijvoorbeeld was het eenrichtingsvoetbal en kreeg de Baasroodse keeper voldoende gele genheid om zijn talenten te tonen. Talent heeft Jansegers ontegenspre kelijk voldoende in petto. Dit blijkt echter onvol doende om voor zijn ploeg winstpunten af te dwingen en bovendien de redding te realiseren. Met de degradatie schijnt men zich in Baasrode nu wel te verzoenen. Doel punten scoren blijkt dit seizoen een vrijwel onmogelijke taak te zijn. Trainer Roland D'Hondt kan daar ook blijkbaar weinig aan verhelpen. Dat komt omdat hij onvoldoende talent ter beschikking heeft en moet roeien met de rie men die voorhanden zijn. In Moerzeke heeft men aanvankelijk gepoogd met een defensieve op stelling iets te oogsten. Die opvatting heeft men moeten laten varen nadat Etienne Lelie het ope ningsdoelpunt had ge scoord. Het had trou wens weinig zin een zelfs minieme achterstand te gaan verdedigen. Omdat men nu ook moest de aanvalsregisters open trekken, hield dit in dat de lokalen gemakkelijker de vrije ruimte kregen en hun ideëen konden uit werken. Toen in de twee de helft Eric Raemdonck de cijfers verdubbelde, was Baasrode een-versla gen ploeg. Robur had weinig moeite om zijn tegenstander de les te spellen. Bovendien bleek niemand bij de bezoekers in staat het tij te keren. Alleen Jansegers liet zich bewonderen toen hij om de haverklap moest tus senbeide komen. Een vrijschop van Walter Coen kon hij evenwel niet stoppen en ook tegen de voltreffer van Eric Raem donck had Rudy geen verhaal. Wel «pakte» hij tot eenieders bewonde ring een strafschop van Etienne Lelie. F.C. Baas rode weet nu waar het aan toe is. De teloorgang is geen onverwacht ver schijnsel. Wanneer men spelers van de hand doet, moet men zien dat men over evenwaardige ver vangers beschikt. Zover heeft men blijkbaar in Baasrode niet gedacht. Nu zit men met de gebak ken peren. Derde provin ciale wenkt! De terugkeer bewerkstelligen zal moei lijker gaan. E.D.M. raert Walter Coen (Robur) ligt tegen het gras en is niet gelukkig met de foutieve ingreep. Ref Lippens heeft de zwaarste sanktie getroffen.Robur-Raasrode 4-0)(wvc) Met een doelpunt al na acht minuten was Oude gem in deze onbetwist bare topper erg goed ge start. De grensrechter had echter voorafgaand buitenspel gezien vooral eer Everaert aan de bak kwam en ging prompt met de vlag in de hoogte. Het protest van de bezoe kers dat door scheids rechter De Bruyn werd weggewuifd. Al toonde Oudegem zich tijdens de rest van die eerste helft wat sneller op de bal, reëel over wicht werd niet gescha pen en ook Vrasene toon de zich aan de bezoeken de doelmond onmondig. Met een logische 0-0 stand ging men de rust in. De wedstrijd ontplofte echter volledig tijdens de aanvangsminuten van de tweede helft. Dubbel fa len van achterspeler De Smedt leverde de bezoe kers twee tegendoelpun ten op zodat Oudegem nogal verrassend op een 2-0 achterstand kwam. De bezoekers herstelden vrij vlug het overwicht doch ook Vrasene liet zich niet in het hoekje drummen. Kansen kwa men er niet zo erg veel meer zodat de toeschou wers moesten wachten tot zowat een kwartiertje voor het eindsignaal om nog trillende netten te kunnen aanschouwen. Dat gebeurde dan in het plaatselijk doel nadat Pierre Van den Broecke met het hoofd een knap- getrapte vrijschop kon verlengen (2-1). Oude gem voelde nu duidelijk dat er nog meer in zat. Het ging nu met alle macht gaan drukken doch een sterke Vrasene defensie hield tot het ein de de netten ongeschon den. Geen winst dus voor Oudegem dat hierdoor echter niet uit koers ge slagen wordt. Door het gelijkspel van leider Sparta Buggenhout ko men Vrasene en St. Pau wels nu samen aan de leiding met Buggenhout en krijgt Oudegem nog alle kansen om die luttele tweepuntenachterstand weg te werken. Oudegem is inderdaad nog niet geslagen... komende weken zuil) uitmaken of de ploeg v[ trainer Rooms zich recht een titelkandidi zonder vaar of vrees f mogen noemen. (g< St-Gillis (Waas) - St. Pauwels 0-1 Na het verleden week op afloop van deze derSen eigen veld opgelopen besliste. itrijc blauwtje tegen Sint-Lie- Frank Bruckenburg stuAan- vens-Houtem moesten de Van de Velde alleooch de ex-leiders van Herle- op avontuur: deze vWhn ving Sint-Pauwels erover schalkte gans de blauder i waken door dit derby de witte achterhoede mJen aansluiting niet te verlie- een modeldribbel dom zen. Ze hebben dan ook prikte de bal voorbij donet gewonnen, maar de wijze man Van Hoeck. Een geenszins basis van het tot dan tt waarop was briljant. vertoonde spel enigszii De fusiegenoten uit geflatteerde voorsproj «hoofdgemeente» St. van 0-1 stond op Gillis lieten zich geens- bord. zins door hun opponen- Qe thuisploeg liet zc ten van de wijs brengen. door deze opdoffer n Ze speelden dan ook pro- ontmoedigen en bl^, bleemloos de aanval en zonder twijfel de bt legden meermaals de be- combinerende plofj lrr ste aanvallen op de gras- vooral Eddy FranckaCj mat. Vooral Barnaart liet en Franky De Prijckerw a™ zich zeer gunstig opmer- ren meesters op hun l£ T ken door zijn snedige maar zagen hun spitSL- voorzetten en spontane meerdere malen faltn t- schoten. Eentje van deze Mark Franckaert mistev"( laatste werd in de 17e kans van de wedstft minuut slechts door een door huizenhoog over», parade van de gastkeep- schieten en ook de im er uit de goede baan ge- ders zo opportunistisch kaatst. Herleving dacht Bi||y Barnaart kon de L, na een goed halfuur kens niet verzetten, toen het offensief van de de 74ste minuut ontsfe|j gastheren enigszins luw- pten de bezoekers #„aar de de kans schoon om aan de gelijkmaker to^ull de kloof te slaan. Met een salvo van Vlymtojunj( goed beredeneerd aan- op het doelhout uit<*dien valsspel tikten ze nu hun spatte. Op dat ogenbh.n| eerste degelijke akties sa- hadden we het beste Sno„ men, zonder daarbij enig zjen zodat de lokalen ijkwa gevaar te brengen. djk verdiende puntje i*Hae Op slag van rust viel toch thuishielden, een doelpunt, dat over de

De Voorpost | 1980 | | pagina 30