Ster Luc Tassent schittert Zege nooit in gevaar De beste ploeg won Uitsluiting Grembergen schiet met scherp Hofstade veroordeeld? Met forfaitscore! logische puntendeling Revanche Kijk op 3e Provinciale - Derde Provinciale D n t>an- De ^orpóst fÜ&lööO^y rzele - Eendracht St. Gillis 7-2 ir juist vóór rust de kaart te trekken voor Irachtdoelman Mare Clercq zette de lidsrechter van dienst 3 Herzele onbe- tbaar op het zege- |d. Vooraf was er het 'istbaar en sterk door racht aangevochten afschopgeval geweest irbij De Clercq geel reeg. Toen Herzele dan ia dit doelpunt tot 3-1 ach jst op te drijven, gooide rloo j Eendracht-keeper in 9 f°|en bui van ontgooche- te ng het leder in de rich- vv ng van de man in het 3al twart, met de uitsluiting dat sgevolg. 'an/Vas volgens de meeste 'ars jeschouwers hiermede el b kous af voor Een- racht dan kwamen de len St. Gillissenaars onmid- delijk na rust tot 3-2 terug met een knap doelpunt van Chris De Backer. Even later werd Smet- ryns evenwel zwaar geta ckeld en diende met een zware beenkwetsuur van het terrein gedragen. Eendracht poogde het met 10 toch te forceren. Geen gemakkelijke taak als men weet dat men er Mare De Backer had moe ten uitnemen om de re servedoelman de plaats van de uitgesloten fanionkeeper De Clercq te laten innemen. Met de inbreng van De Brandt voor de gekwetste Smet- ryns was alle reservema teriaal uitgeput. Een tweede strafschop kwam de laatste illusies bij Eendracht wegdruk ken. Men ging dan zo waar zonder verdediging spelen en zulks verklaart dan ook dat de stand uit eindelijk tot 7-2 opliep. Voorzitter Baetens was na afloop niet zo gelukkig over de leiding. «Een zeer zwakke leiding de scheidsrechter kon de wedstrijd echt niet aan, draaide over zijn toeren en wist niet meer welke richting uit. Met de uit sluiting van doelman De Clercq zette hij ons tegen de grond. Gelukkig voor ons geraakte TK Meldert niet verder dan een ge lijkspel, zodat onze twee de plaats voor alles blijft gevrijwaard. Het is een eigenaardige wedstrijd geworden op Herzele. De thuisploeg kwam snel op voorsprong en met een flater van keeper De Clercq werd de kloof nog breder. Toen konden we evenwel terugslaan met een fraai kopbaldoelpunt van Erik De Geyter,- en precies hierna liep het al lemaal mis. Onbegrijpe lijke beslissingen van de scheidsrechter die gelijk tijdig volledig het noord en verloor wat leidde tot de uitsluiting van onze doelman en uitein delijk de zware pil die we te slikken kregen.» Of Meerbeke zondag achter de sporthal het gelag zal dienen te betalen in het streven naar een sportie ve revanche voegde de Eendracht voorzitter er niet aan toe. c.V. I va De monsterscore te Kallo was de blikvanger op het uitslagenbord van het jongste weekeinde. Grember gen trof er acht keer de roos. Voor de Waaslanders begon het nochtans hoopgevend, want groenwit moest vrij spoedig tegen een 1-0 achterstand opkij ken. Toen de Kallokeeper Apers een botsende bal uit de handen liet glippen kwam Grembergen langszij. Toen voor rusten werd gefloten, stond reeds een 1-3 stand op het bord. Eén van de bezoekende goaltjes kwam er uit strafschop. Na rust ging het kegelspel voort: twee keer nog liet ref Lievens de bal op de penaltystip leggen en drie andere field-goals werden gevalideerd, zodat Kallo met een zware 1-8 pil naar de kleedkamer moest. Erg veel invloed op de rangschikking had dit resul taat niet. Belangrijk waren de resultaten van de koplopers. Excelsior moest naar het (bijna) veroor deelde Kruibeke en won er met alleszeggende 0-3 vleit c'ïfers- ^et wer(* voor de Klaasl:es echter meer dan een half uur wachten op een eerste doelpunt. Van der j Linden trof raak. Van dat ogenblik af werd het een 0Dl stuk eenvoudiger voor de leiders Runner-up W Merelbeke blijft er blijkbaar in gelo- erc ven en liet zich in Heusden niet verrassen. Meuleste- jrïj de, de nummer drie, kwam zonder kleerscheuren uit de trip naar het bedreigde Cercle Melle. Onderaan blijft de situatie ongewijzigd. Rode Lan- taarn Hoogeinde weekte geen enkel puntje los. De «wijkploeg» ging er met erg veel inzet tegenaan, doch 11 veel zoden aan de dijk bracht dat niet: reeds na een kwartier prikte Carpentier de bal tegen het net. Nog voor rusten scoorde Van de Wiele nummer twee voor Sinaai, zodat het voor Hoogeinde vechten tegen de bierkaai werd. De thuisploeg poogde na de pauze :u' een vuist te maken, doch waar het schoentje nijpt, weten de dirigenten reeds langer dan eergisteren: scoren blijft een bijna onmogelijke opdracht. 13 doelpunten uit 21 matchen is erg weinig. Kruibeke geraakte evenmin een stap verder. Excel sior bleek een te sterke tegenstander. De vierpunten- kloof met Heusden, de nummer 14, blijft dus ook na deze 21ste speeldag. Melsele haalde het tegen Waasmunster en blijft in de running voor de tweede plaats. De titel kan Svelta natuurlijk vergeten. Pierre Nelis plaatste Waasmunster op achterstand, en toen Waem uit een karrevracht kansen een tweede goaltje puurde, was het bekeken. Bazel blijft intussen ook een van de betere teams. White Star Sint-Amandsberg kreeg geen glimp van een kans, al geraakten de Gentenaars reeds in het eerste kwartier aan een doelpunt. Frankie Maes bracht geelblauw langszij vooraleer een half uur gevoetbald was. Geert Oosterlinck zette Sint- Amandsberg in de tweede time met een tweede Bazeldoelpunt buitenspel en toen Vercauteren negen minuten voor affluiten een late treffer scoorde, konden de boeken worden dichtgeklapt. Klinge en Stekene hielden aan «hun» match een draw over. Wauters knalde de bezoekers op voorsprong, maar Laurent De Caluwé stelde na rust orde op zaken. Aan de voorsprong van leider Excelsior wordt zondag hoogstwaarschijnlijk niet geknaagd: groenzwart voetbalt thuis tegen Heusden, en dat houdt erg weinig gevaar in. Onderaan zien we er weinig goeds in voor Hoogein de dat in Stekene bijna kansloos start. Kruibeke reist naar Waasmunster waar misschien wat te rapen valt. Al moet nog bijna één derde van de kompetitie afgehaspeld, toch kunnen nu reeds betrouwbare prognoses gemaakt: Excelsior wordt kampioen, en Hoogeinde en Kruibeke zakken. (mvh) Derde Provinciale C Matematisch kan Hofstade zich nog redden. Maar... Dat Wilskracht zo goed als kansloos aan de kick-off stond op het terrein van de autoritaire leider Een dracht Meldert, wist iedereen. Geelblauw moest tijdens de eerste time tegen felle tegenstand beuken, doch toen even voor rust Leroy dan toch scoorde, was het hek van de dam. Van de Winckel, vijf minuten na de koffiepauze, en even later Van Roy plaatsten Wilskracht voor een onoverbrugbare 3-0 kloof. Met goaltjes van diezelfde Van Roy en Van de Winckel werd het een forfaitscore. Intussen blijft de achterstand van Hofstade groeien. Erpe, plots ontwaakt uit een lange winterslaap, won opnieuw. Ditmaal moest het thuis nochtans sterke Meerbeke eraan geloven. De basislegger van deze zege van de hoop» was Nijs, die drie keer scoorde. Nadat hij reeds heel vroeg voor de 0-1 instond, bracht Van Malkebeke de Ninovieters langszij, doch daarmee waren de beste Meerbeekse pijlen verschoten. Van den Haute stak Erpe nog een handje toe: hij versloeg zijn eigen keeper. Voor Oranje is de toestand lang niet uitzichtloos meer: het heeft nu nog slechts een achterstand van twee punten op Kerksken, de nummer 14, en Schelle- belle de nummer 13. Met een thuismatch tegen Burst in het vooruitzicht, zit er zondag opnieuw een dikke winstkans in. Schellebelle «mag» thuis tegen een dit seizoen niet zo denderend Wilskracht Moorsel voet ballen. De paarsjes zullen evenwel goed uit de doppen moeten kijken of het loopt opnieuw ver keerd. SOS liet het trouwens ook tegen Wieze afweten. Niettegenstaande de paarsjes niet slecht voetbalden, moesten ze na de eerste time naar een door Heestermans en Maes neergezette 0-2 achter stand kijken. Na rusten schoot De Kegel er de hoop in. Uit een Schellebels non-stopoffensief resulteerde geen enkel goaltje weer. Wél brak Maes in de allerlaatste minuut nog eens uit zodat een onlogische 1-3 eindscore op het bord kwam. Voor Wieze was dat vanzelfsprekend een goede zaak: de brouwers kunnen nu rustig «uithollen» en ontspannen naar het einde van het kampioenschap uitkijken. Burst werd door Voorde geklopt na doelpunten van Van Humbeeck en Callebaut. Op Herzele heeft Eendracht Sint-Gillis, de nummer twee, een pandoe ring van formaat gekregen. De zware 7-2 score werd natuurlijk in de hand gewerkt door de rode kaart van doelman De Clerck. De Gand was de topscorer met drie doelpunten. Twee van de zeven goaltjes kwamen er uit evenveel door Devenheyt omgezette strafschop pen. Voor Eendracht scoorden De Geyter en De Backer. Op dat moment liep alles lekker voor de blauwhemden, want toen kon de match nog alle richtingen uit. Thor Meldert liet één puntje in de brand: het geraakte in Mere niet verder dan een 0-0. Een en ander werd door leider Eendracht Meldert in dank afgenomen geelblauw heeft zijn voorsprong nu tot negen punten opgedreven en kan nu reeds de champagne te koelen leggen. Het is nu uitkijken of Eendracht het seizoen zonder één enkele nederlaag kan afronden. Zondag avond zijn we op dat stuk heel wat wijzer: een verplaatsing naar een plots zeer goed spelend Voorde houdt heel wat risiko's in. Dus... Eendracht Sint- Gillis haalt het thuis tegen Meerbeke en Thor Mel dert, dat reeds aan het experimenteren is, kan bezoeker Herzele de baas. (mvh) Derde Provinciale C Eendracht Meldert - Wilskracht Hofstade 5-0 Eén helft hebben de moe dige Hofstadenaars een sterk spelende leiders- ploeg kunnen volwaardi ge repliek geven. 3' vóór het rustsignaal viel het openingsdoelpunt langs Leroy, die met het hoofd een mooi inzenden van Pierre Van De Winckel af rondde. Meteen was de bezoekende veer gebro ken. 5' na het rustsignaal. knalde Marc Van de Win ckel, van kortbij een loei er tegen de Hofstade doelman. Deze loste en Mare benutte de kans om beheerst 2-0 op het bord te zetten. Aan de 55' zag Wilfried Van Royen, de speler-trainer van de lei- dersploeg, zijn prestatie bekroond met een doel punt. Hofstade probeer de uit te breken, doch tegen de Meldertse furie was zondag niets te be ginnen. Aan de 72' om speelde Paul Van de Win ckel de ganse bezoeken de defensie en schoot laag in de touwen. 8' voor slot zette Wilfried Van Royen met zijn twee de doelpunt de zware forfaitscore op het bord. Door het verlies van Sint- Gillis Dendermonde bij giant-killer Herzele, is Eendracht nog vaster op zijn troon gekomen. Met negen punten voor sprong en evenveel wed strijden voor de boeg, mag Eendracht Meldert de champagne reeds be stellen. Het maakt veel kans om de eerste Oost- vlaamse kampioen te worden. A.V.H. Kallo - S.K. Grembergen 1-8 '\C. Eksaarde - White Boys 1-1 C. Eksaarde heeft zich een dergelijk hoog tempo Jijzonder knap verdedigd te ontwikkelen dat er om egen de hoog gekwoteerde de haverklap gaten getrok- lezoekers uit St.-Niklaas, ken werden in de lokale vleteen wisten de gast- defensie. Maar Eksaarde leren hun ongeslagen beschikte zondag terug eeks met een eenheid aan over doelman Luc Stevens e dikken zodat 5 op 8 haal- die zijn heroptreden met Jerien uit de vier laatste wed- een knappe prestatie wist itnjden. te onderstrepen. Het was tuAanvankelijk zag het er vooral aan hem te danken lleoochtans naar uit dat de dat de White Boys tot de vWhite Boys de lokalen zon- 20' op de openingstreffer aJ^er moeite in de hoek zou- moesten wachten. Toen rrden drummen. De gasten kon Stevens wel nog in eer- domineerden nadrukkelijk ste instantie een schot af- dooet spelverloop en wisten weren maar tegen het her- nemen was hij kansloos. Meteen een stimulans voor de bezoekers om nog wat harder door te drukken. Eksaarde moest alle hens aan dek roepen om stand te houden maar doelman Ste vens pakte alles Eenmaal moest hij wel gered worden door de deklat. Na de rust werd het snel duidelijk dat de bezoekers het hels tempo uit de eerste helft niet konden doortrek ken. Eksaarde kwam met een steeds nadrukkelijker in de wedstrijd. Vooral onder impuls van een uit stekende Chris De Cock die met snelle raids sporen trok door de bezoekende defensie. Op de 75' was het dan ook raak toen De Cock tot bij de doellijn was door gedrongen en dan knap te ruglegde tot bij Walter Danneel die niet kon mis sen. In het resterende kwartier poogden de White Boys nog een slotoffensief op gang te trekken maar ook nu was doelman Ste vens bijzonder attent. WVL. Toen we zondagavond de uitslag van de wed strijd Kallo - S.K. Grem bergen vernamen, kon den we op het eerste ge zicht nauwelijks de cijfers geloven. Acht doelpun ten is een luxe die men in Grembergen niet ge woon is. We geloven zelfs niet dat S.K. in zijn ruim tienjarig bestaan al ooit eens een kompetitie wedstrijd won met een zo afgetekende score. Dat men in de Grembergse clubmiddens zondaga vond tevreden was hoeft nauwelijks gezegd. Bo vendien betekent deze zege ook dat S.K. zich met nog negen wedstrij den voor de boeg als vei lig mag beschouwen. Ook dat is iets dat men de laatste jaren niet gewoon was. leder seizoen moest bijna tot de laatste speel dag worden geknokt om zeker te zijn van het be houd in derde provincia le. S.K. Grembergen is echter sterker geworden. Het realiseerde een paar overgangen die men als zeer geslaagd mag be stempelen. Francis Van der Straeten blijkt onte gensprekelijk een ver sterking van belang te zijn. Uitzonderlijk tevre den is men over Luc Tas- sent. Deze voetballer was zondag in Kallo ontegen sprekelijk de ster van het veld. Hij bezit een uitste kende technische baga ge. Bovendien komt hij ook geregeld in het op doel schieten aan zijn trekken. Rond Luc Tas- sent draait S.K. Grember gen. Een werkkrachtige jongen die bovendien als een voorbeeld mag ge steld worden. Op iedere training is hij aanwezig ondanks het feit dat hij iedere dag vrij laat terug keert van zijn dagelijkse bezigheid. Dergelijke spelers zijn van goud- waarde voor een club. In dien Luc Tassent er mee instemt blijft hij in de toe komst lid van S.K. Grem bergen. De leiding van de Grembergse derde pro- vincialer is van plan Tas sent definitief bij V.W. Hamme weg te kopen. Gezien zijn nog jeugdige leeftijd (amper"- 21 jaar) mag worden gesteld dat hij zonder ongelukken nog vele jaren voor S.K. Grembergen een pion van betekenis zal blijven. In Kallo plaatste hij zijn ploeg via strafschop op voorsprong. De lokalen hadden de openingstref fer voor hun rekening ge nomen, terwijl Kris Buydts nadien met een gelukstreffer de stand in evenwicht bracht. Voor de rust zou Johan Baert nog een derde doelpunt scoren. Na de kampwisseling scoorden Leo Van Cau- wenberghe, Chris Buydts, Guido Van Hese (strafschop) en nogmaals Leo Van Cauwenberghe. In de lokale clubmiddens had men na afloop van de wedstrijd maar weinig commentaar. Het werd onze slechtste wedstrijd van het seizoen. Zoveel doelpunten hebben we op eigen veld nog nooit moeten toestaan. E.D.M. Melsele - Waasmunster 2-0 'Schoonaarde - Wichelen 1-3 aar de traditie was er een loe,J'me belangstelling voor kJ»e jaarlijkse derby Schoon- rv,aarde - Wichelen. De toe- |,stand van het terrein was jtsfcr to dat men alvast I niet naar vloeiende kombi- le"atieskon kijken. strL °or. Sehoonaarde begon het niet zo best. Marc Van j auwermeiren, sukkelend met een lieskwetsuur, dien- e t te worden vervangen en jalsof zulks n'et volstond liet is» Hector Van Mossev eldc in extremis verstek Ztilks had tot gevolg dat ij?""? Yves De Vriend! nCÏV® worden ingc- £haald. Maar de kous was n'et af. Na amper een kwartier wedstrijd viel 'aentjes uit zodat ook Re- naat Michiels het veld werd ingestuurd. De Juventus juniores pasten zich vrij goed aan, en bleek Wiche len de beste ploeg, Schoon- aarde hield gelijke tred en kreeg in de eerste periode zelfs een paar goede kan sen die door Galle en Van Goethem onbenut werden gelaten. De brilstand aan de rust gaf dan ook precies datgene weer waarop beide ploegen meenden aan spraak te mogen maken. Na de kampwisseling wij zigde het spelbeeld zich snel. Wichelen verstond de kunst het zwaar liggend ter rein in één tijd te overbrug gen met verre kruispassen, iets waarin Schoonaarde nooit slaagde. Wanneer Van Haver aarzelde het le der in hoekschop te ontzet ten was Serlippens er als de kippen bij om de stand te openen. Wanneer even la ter doelman Becqué bij een inzenden het leder liet ontglippen duwde Haentjes binnen. Men had het laat ste nog niet beleefd want na een nieuwe Wichelse aanval kanjerde Serlippens opnieuw in de Juventusnet- ten. De cijfers stonden op het bord maar dit nam niet weg dat verschillende spe lers vrij nerveus bleven ak- teren, zodat er verschillen de gele kaarten vielen o.m. voor Hubert Adam en Ro ger Van Goethem in het thuiskamp. In de slotminu ten kreeg Schoonaarde een strafschop toegewezen en zulks liet Becqué toe de eer te redden. Vriend en tegenstander wa ren het erover eens dat met Wichelen de beste ploeg de derby had gewonnen De bezoekers speelden met meer overgave en door zicht en bleken uiteindelijk ook over een betere fysieke konditie te beschikken. Schoonaarde kan verzach tende omstandigheden pleiten voor de verplichte inbreng van verschillende juniores, die uiteraard iets wat aan maturiteit misten om het rijpere Wichelen met gewettigde kans op sukses tegemoet te treden. Een jeugd die nochtans be looft. maar precies op dit zware veld en in die derbys feer moeilijk tot rendement kon komen. C.V. De zege van Melsele is door Waasmunster nooit bedreigd geweest. Het bleef nochtans tot na rust wachten op de goaltjes. Dat wekte geen verwon dering voor wie de wed strijd bijwoonde: Franky Herremans, een Bevere naar die het Spartadoel verdedigt, had zich enke le keren onder zijn gun stigste gedaante getoond en leek gewoon onklop- baar. Melsele eiste bo vendien een penalty op, maar daar ging ref Van Nieulande niet op in. Herremans moest ten slotte toch plooien. Eerst werd hij door Marc Van Strijdonck, die door de bezoekende defensie sla lomde, te grazen geno men. Daarna zette Luc Van Berghen een zeer goede aanval op die door Patrick Waem werd afge rond. Waasmunster was niet down: het probeerde een vuist te maken, maar de Melseledefensie veegde alles weg. Melsele kon weer een be roep doen op Paul Dec kers, een man die eerder met kwetsuren sukkelde, doch momenteel weer flink meedraait. Pierre Neels was aan zijn herop treden toe, maar het was voor ingewijden duidelijk dat Pierre nog wat trai ning mist om weer te schitteren zoals voor heen. In de talrijke kop duels met zijn waakhond Staes trok hij verscheide ne keren aan het kortste eind, doch over een paar weken is Neels weer de «oude». Minder goed nieuws is er over Eddy Van Royen: die sukkelt met een knieverwonding en naar verluidt is het niet onmogelijk dat er een meniscusoperatie aan te pas komt. S.K. Overmere - Laarne 2-1 De Boerenkrijgers, vorige week bij buur Kalken in nogal zonderlinge omstan digheden met 5-2 afge troefd. hebben er alles op gezet om Laarne, een an dere felle konkurrent, de rekening voor te leggen. Speler-trainer Freddy Heir- man had zijn jongens mo reel opgepept en toen het eerste fluitsignaal van de ref weerklonk, ging ieder een er met veel overtuiging tegenaan. De bezoekende keeper Maurits Claes kon onmiddellijk de handen uit de mouwen steken. Al na vijf minuten kanjerde de klaarziende Luc Schud- dinck naar doel. Het was meteen raak. Lang bleef het antwoord niet uit: twee minuten na dat hoopgevend goaltje bracht Etienne Neels de kasteelheren langszij. Het was evenwei duidelijk dat Overmere zich niet ging «laten doen»: het bleef een hoog tempo aanhouden en Laarne werd op verdedigen aangewezen. De 17-jarige Danny Van der Stricht was in die periode de motor van een gesmeerd lopende mo tor. Het werd 2-1. Op nieuw rondde opportunist Luc Schuddinck af. Na de pauze was het vet van de soep: beide teams zochten duidelijk naar hun tweede adem. Laarne kwam meer in de wed strijd, eiste het leeuwedeel van de aanvallen op, doch geraakte niet verder dan het strafschopgebied: de spitsen, werden oordeel kundig opgevangen en kon den nooit enig reëel gevaar scheppen, «Een revanche voor wat in Kalken gebeurde», werd achteraf gezegd, «en een bewijs dat wij niet uitge steld zijn voor de titel strijd».

De Voorpost | 1980 | | pagina 31