A J.IVI. Pfaff Sport» Beveren voor toppers Vergadering basketbalparlement: Sisser weerstand .#10 Feniks Lokeren: nipte nederlaag ■ifMirnw Damesbasket zege Monique Hij is niet de enige sinjoor die zich over "t water ko-- mén vestigen is. Zoals ve len ontvluchtte hij de druk ke stad en kwam zich in het hartje van Beveren vesti gen. Dit nadat hij echter voor enkele sportieve ex- pfoten had gezorgd. Ik heb het hier over Marcel Rot- tiers, trainer-coach van de basketbalvrouwen uit Be- veren-Waas. Nadat Marcel toch voor het basketbal gekozen had, al was het zonder toestem ming van vader Rottiers, sloot hij aan bij Spartacus en speelde er 5 jaar in de eerste ploeg. Hierop ging hij 3 jaar bij Pitzemburg vertoeven en liet zijn erva ring later gelden bij Beve ren. gedurende 4 seizoe nen. Liefst seizoenen werd de titel binnengerijfd. Ontgoocheld het laatste seizoen door allerlei om standigheden, verkoos hij hierop het basketbal te ver wisselen voor de liefheb bersvoetbalsport. Marcel kennende, deed hij dit steeds met volle overgave voor zijn ploeg Bosdorp van Stekene, liefst 7 jaar. Beveren kwam opnieuw aan de deur kloppen, en Marcel ging een verbintenis aan voor 2 seizoenen als trainer-speler. Hij kende het eerste jaar onmiddellijk sukses met de kampioensti tel, maar het volgende sei zoen was er jammer genoeg een kaartje «retour». Hij schakelde met de komst van Louis Van Bambeke over op de jeugd (kadetten en miniemen). Twee seizoenen terug ging en de Beveren-lady's ble ven het daaropvolgende seizoen inaktief om financi ële redenen. Dit jaar echter werden de handen opnieuw in mekaar geslagen, en met de finan ciële steun van J.M. Pfaff en broer Antoon Pfaff, de terugkeer van enkele da mes naar hun thuishaven, 1 Rose hij dan scheep met de da mes, en behaalde de titel in 1' provinciale. De testwed- strijd tegen de andere reekswinnaar, met de pro movering naar nationale als inzet werd echter verloren, Christa en de werkkracht van voor zitter Francois Pfaff, en be stuursleden Louis Bosman (reeds 6 jaren dienst) en Omer Aps werd dit seizoen opnieuw van start gegaan in 2' provinciale. Dat ze het verre van slecht doen, deze dametjes bewijst hun klas sering. Een gedeelde twee de plaats Gentbrugge, en hun 4 punten achterstand op leider Legia Gent, dië ze allebei nog in eigen nest kunnen bekampen, opent mooie perspectieven en hoop op de stoutste dromen. Onder de leiding van Mar cel, met trainingen op maandag en vrijdag in een gemoedelijke. familiale sfeer, worden ze klaarge stoomd voor de topper van dit week-end met Legia Gent als tegenstander. Dat de jeugdpolitiek bij zonder gezond is, bewijzen de 20 aangesloten kadet- Marie-José tenspeelsters, die nu reeds een wissel op de toekomst zijn. Marcel doet het alle maal voor zijn damesteam met «hart» en ziel, een hart dat wel begeleid wordt door een «pace-maker», waardoor hij jammer ge noeg niet meer «aktief» al les aan zijn ploeg kan voor doen, maar zijn dames we ten goed genoeg waar hun trainercoach naartoe wil, en hoe hij de verschillende spelsystemen uitgevoerd wil zien. Bestuur: ere-voorzitter J.M. Pfaff voorzitter Francois Pfaff trainer-coach Marcel Roftiers sekretaris Monique Van Houteghem penningmeester Rose Bres- si nek leden Louis Bosman en Chris Seghers. Gescoord puntentotaal per speelster Krista Praet: 188 Magali Aps: 183 (miste 3 wedstrijden wegens voet kwetsuur en is nu geope reerd aan de meniscus) Rose Bressinck: 105 Kris Seghers: 50 Marie-José Van Wijnsberg- he: 36 Monique Van Houteghem: 32 Kristel Van Overmeire: 30 Sonja Seghers: 5 Rosanne Versichel: 5 Overzicht van de reeds ge speelde wedstrijden SPARTA LAARNE-BE- VEREN 36-39 Rust 15-24 Scoorden: Magali Aps 17, Krista Praet 10, Rose Bres sinck 8, Kris Seghers 4. BEVEREN-BUGGEN- HOUT 73-34 Rust 31-14 Scoorden: Krista Praet 27, Magali Aps 26, Kris Seg hers 10, Rose Bressinck 6, Kristel Van Overmeire 4. ROBOT EINE-BEVE- BBC Pfaff Beveren REN 37-43 Rust 18-18 Scoorden: Magali Aps 18, Krista Praet 15, Rose Bres sinck 7, Monique Van Houteghem 3. TISSAC GENTBRUG- GE-BEVEREN 39-23 Rust 18-5 Scoorden: Krista Praet 18, Rose Bressinck 3, Kris Seg hers 2. Magali Aps ontbrak wegens voetkwetsuur. BEVEREN-MESELE 73- 65 Rust 38-26 Scoorden: Magali Aps 25, Krista Praet 21, Rose Bres sinck 10, Monique Van Houteghem 10, Kristel Van Overmeire 7. BEVEREN-LEDE 167-17 Rust 77-10 Scoorden: Magali Aps 49, Rose Bressinck 43, Krista Praet 43, Kris Seghers 20, Monique Van Houtegehm 8, Kristel Van Overmeire 4. LEGIA GENT-BEVE- REN 63-35 Rust 35-19 Scoorden: Krista Praet 12, Magali Aps 10, Kris Seg hers 8, Monique Van Hou teghem 2, Kristel Van Overmeire 2, Rose Bres sinck 1. BEVEREN-AKRON RONSE 50-43 Rust 19-22 Scoorden: Magali Aps 24, Krista Praet 9, Rose Bres sinck 8, Monique Van Houteghem 4, Kris Seghers Mary 2, Sonja Seghers, Kristel Van Overmeire en Roasan- ne Versichel elk 1. BEVEREN-SPARTA LAARNE 45-33 Rust 22- 16 Scoorden: Magali Aps 14, Krista Praet 10, Marie-José Van Wijnsberghe 6, Kris Seghers, Kristel Van Over meire en Rose Bressinck elk 4, Monique Van Hou teghem 3. BUGGENHOUT-BEVE- j REN 26-30 Rust 13-14 Scoorden: Marie-José Vac Wijnsberghe 14, Krista Praet 6, Rose Bressinck en Rosanne Versichel elk 4.' Monique Van Houteghens BEVEREN-ROBOT EI- NE 56-37 Rust 30-20 Scoorden: Krista Praet 17J Marie-José Van Wijnsberg he 16, Rose Bressinck 11, Kristel Van Overmeire 8. Sonja Seghers 4. Het klassement na deze wedstrijden: 1. Legia Gent 14 - 28 p. 2. Gentbrugge Tissac 13 22 p. 3. JMPfaff Beveren 11 - lij P- De topper van dit week-i end kondigt zich dus wei degelijk als beslissend aan voor JM Pfaff Beveren ec vangt aan om 10.30 uur op zondag 3 februari in de sporthal te Beveren-Waas. De zo belangrijke algeme ne vergadering van de Bel gische Basketbalbond is eigenlijk weerom op een sisser uitgelopen Toen de ganse voormiddag werd gepalaberd over de vzw- probelemen was het al dui delijk dat de parlementai ren een lange dag tege moet gingen Toch maakte de «Vos» van het basketbal bondsvoor zitter Balieus zich meester van het debat toen hij eerst een pleidooi hield voor uit breiding van het centraal komitee, maar achteraf dit liet verdagen naar een spe ciale vergadering van 8 maart 1980. Na aanpas sing van de statuten in die zin kunnen misschien 2 van de 5 kandidaten toetre den tot het C.C. terwijl de heer Balieus weerom nieu we plannen kan uitdenken om zijn strategie te bepalen. Wat het wegstemmen van het dekreet van de sport beoefenaar betreft, werd helemaal geen gehoor ge geven aan de gegronde opmerkingen van de Wase parlementair Van 'Hecke die geen antwoord kreeg als hij over rechtszekerheid of continuiteit vragen stel de. Het hele geval bleek een dode mus te zijn. Heel wat problemen gaan op de lange baan en de klublei- ders blijven in feite toch baas over hun spelers. Er was toch een lichtpunt: het betrof hier het pro bleem van onze «ingevoer de Amerikanen»: vanaf het seizoen 1980-81 af twee Amerikanen in eerste en GEEN in tweede In feite een wegstemming van de Liga-overeenkom sten want nu wordt ook tweede afdeling gelijkge steld met alle andere reek sen waar stijgen of dalen een rol speelt. Een positie ve stap in de goede rich ting, maar die achteraf toch wel een vijftal jaren te lang heeft geduurd. Rolstoelbasket /'-rif Van (Ie Velde scoort t 62-77)(dw) r Zele.(St.-l\iklaas-Zelc Zaterdag speelde Feniks Lokeren zijn eerste wed strijd in de terugronde van de rolstoelbasketkompe- titie. Na een minder goede heen ronde moest de ploeg iets bewijzen. Dat kon tegen de ploeg uit Brugge, SV St.- Jan. Jammer genoeg heeft men het niet kunnen waarma ken. Feniks speelde noch tans prachtig en doet ons weer geloven in zijn kunnen. Zonder reservespelers op de bank startte Feniks erg voorzichtig en liet St. Jan komen. Zijn eigen spel spe lend en foutjes van St.-Jan afstraffend, hield Feniks gelijke tred met de Brugge lingen. Vooral spelverdeler Michel Cant speelde voor treffelijk. Meermaals scoorde hij van op grote afstand, zonder dat iemand van de Bruggelingen daar aan iets kon doen. Tegenslag bij de afwerking en een goed verdedigende Vanderlijcken, waren de oorzaak dat Lokeren niet met voorsprong de rust kon ingaan. De tweede helft gaf een spannende strijd. Het is een ware nek aan nek ge worden. waarbij St. Jan lange tijd hard moest vech ten om één puntje voorop te blijven. In de 17de minuut was het zover. Feniks nam dat één. puntje voorsprong over van Brugge met een prachtige korf van Rudi van Boxelaere. Doch, toen diezelfde Rudi Van Boxelare zijn vijfde fout maakte op twee minu ten van het einde en Feniks verder moest spelen met slechts vier spelers, was het duidelijk dat de overwin ning moeilijk te halen zou zijn. De Brugse dubbele meter. Vanderlijken, lukte nog twee vrijworpen en een doel, waardoor voor St. Jan meteen de zege vastlag. Goede wedstrijd van Feniks! Scoorden voor Lokeren: Michel Cant 14, Rudi van Boxelaere 12, Patrick Mees 4, Luc Van Landeghem 4. Rudolf van Rossem 2. Volgende wedstrijd van Fe niks: 3.2.1980 om 18 u. in de Lokerse sporthal tegen Nijvel. Nog steeds zonder Ver- braeken, De Brandt en Luk Aerts aantredend moest de thuisploeg enkele minuten de goede draai zoeken. Cabrita profiteer de hiervan om naar 6-10 uit te lopen maar Marin vond dan toch de goede opening en bracht Tissac naar 16-12 voorsprong. Wanneer ook André Aerts produkticf werd schoof de thuisploeg naar 20-14 en een slecht geïnspireerd Cabrita kon slechts na 15 minuten de score in evenwicht brengen 21-22. Een statische thuis ploeg bleef echter aanval lend in gebreke en Coene met een 7 op 9 bracht zijn ploeg bij de rust dan toch naar 27-38 cijfers. Na de hervatting bleef de bezoe kende ploeg baas in re- De damesploeg JM Pfaff Sport Beveren bevat volgende kern: 7-Kapitein: Chris Seghers August Vermeylenlaan, 5 2050 Antwerpen Geboren 7.10.46 ongehuwd spelverdeelster-vleugel 12-o/kapitein: Krista Praet Heiveldstraat, 71 2750 Beveren Geboren 31.3.56 Gehuwd - 2 jongens Alexander-Roaald vleugel 15: Rose Bressinck Wilhelmietenlaan, 14 2750 Beveren Geboren 9.2.58 Ongehuwd post 10: Rosanne Versichel Meidoornlaan. 6 2750 Beveren Geboren 17.7.58 Ongehuwd vleugel 11: Marie-José Van Wijnsberghe Zillebeek 78 2750 Beveren Geboren 13.12.51 Gehuwd - 1 meisje Nele 18: Monique Van Houteghem Passtraat, 293 2700 Sint-Niklaas Geboren 3.1.53 Gehuwd pivot 14: Kristel Van Overmeire Dorpstraat, 64 2720 Burcht Geboren 3.11.61 Ongehuwd pivot-vleugel 20: Mary Staut Kleine Kromstraat 1, 2750 Beveren Geboren 7.3.62 Ongehuwd pivot Magali Aps Glaznleeuwstraat, 49 2750 Beveren Geboren 6.8.56 Gehuwd vleugel Sonja Seghers Bakkerstraat. 45 9150 Grembergen Geboren 5.9.55 Ongehuwd pivot bound en nu was het fa- maye die de Tissac zone teisterde. Brachten de Tis sac invallers langs Van Acker wel enig tegenge- wicht toch bleef de thuis ploeg op 41-54 cijfers han gen en was niet bij machte om aanvallend terug te slaan. Enkel de inzet van de thuisploeg kon geloofd worden maar het is nu drin gend wachten op enkele fa- nionspelers om voor een zege in aanmerking te kun nen komen. Punten: Tissac: Thiron 6-4, Marin 6-2. Aerts A. 6-8, Aerts W. 5-4, Verbeke 4-2, De Cock 0-2, Van Acker 0- 8, Van Hoeylandt 0-2. Zele: Van Hassel 4-5, Van de Velde 8-8, Coene 16-0, Famaye 4-14. Deprez 2-4, Moens 4-8. Eenhoorn Bazel - Deinze 96-90 Na een reeks hoopgevende wedstrijden is Bazel er dan toch in geslaagd om een tweede seizoenzege binnen te rijven. Opponent Deinze nochtans in de midden moot van de rangschikking geklasseerd bleef de eerste helft de evenknie van de thuisploeg. Vooral F. De Bruyne toonde zich een ge vaarlijk heerschap maar hij vond te weinig steun bij zijn ploegmaats. Bazel kon echter op een verbluffende Van Renterghem rekenen, die zowel aanvallend als in verdediging bergen werk verzette. De normale Bazelschutters Pieters en Toté deden ook meer dan hun duit in het zakje zodat het op de valreep een ver diende overwinning voor de thuisploeg werd die met een bewijst in moeilijke omstandigheden nog te kunnen terugslaan. Punten: Bazel: Smet 3 p., Toté 23 p.. Van Renter ghem 32 p.. Willema 6 p.. Pieters 28 p., Borgraef 4 p. Deinze: Christiacns 5 p.. De Bruyne F. 33 p.. De Gelder 12 p.. Van Rie 5 p.. De Muyter 19 p. WEGA DRUKKERIJ A. DE CUYPER-ROBBERECHT P.V.B.A. Industriepark B9 9140 ZELE Tel. 052-44.50.65 Telex 25765 KWALITEIT SERVICE KLEURENDRUKWERKEN TYPO, VELLENOFFSET ROTATIEOFFSET Folders, Brochuren Boeken, Tijdschriften Weekbladen, Affiches, Publiciteitsdrukwerk

De Voorpost | 1980 | | pagina 34