ludy Gauwe kan ook )p punten winnen l\ Lichamelijke en mentale weerbaarheid hoogste troeven Rudy Gauwe bokst voor Europese titel EUROPESE CHALLENGER ALOIS CARMELIET: ALOIS CARMELIET DIGEST Jonderdag "i en 20 en 21 eds eer nomen, datuur en nomen, ois krijc aarop hij •eft. In iedi •makkelijk) aar toch Igisch 7 februari uur staat Carmeliet in het Randers onder als challen- an het plaatselijk Joergen Hansen, streven dat Alois een paar seizoenen en waarvoor hij sterke periode, de 1976 en 1977, een optie op had Maar zijn kan- werd in de EBU niet ernstig krijgt op de voora- van zijn dertigste de kans zeker recht geval geen opdracht, een taak die weltergewicht 1 moet aankun- en zeker niet kans- tussen de touwen lipt. Bntale weerbaarheid Berlarenaar leeft se- rt verschillende maan- n naar die kamp toe, wel op het vlak van de ining, dan als mens. en gemakkelijke situa- Vele maanden zich orbereiden op iets dat larschijnlijk het hoog- junt uit een beroeps- ipbaan moet worden. zenuwen staan ge- annen, men moet om- •present blijven op alle ikken. Dit ervaarde ook ois. Tijdens de zomer- janden kwam de vraag t het kamp van Hansen, e Carmeliet uitdaagde >or een vrijwillige titel- irdediging. De poulain in Boxing Club Zele ond getraind om in sep- mber die kamp te be visten. De wedstrijd vam er niet en Carme- ït moest stoom aflaten. september werd hij in officieel challenger, j moest dan opnieuw fginnen. Tegen Bara- )tti te Buggenhout, bok- e hij knap. In december Zele speelde de titel- |mp door zijn hoofd, en jcht hij eerder aan fentuele kwetsuren. ïrmeliet stond met Ihrik en hij kwam niet Vrder dan een puntenze- i. Achteraf kwam aan et licht, dat Alois, fy- sch niet op punt stond. leteen raakten we zeker i en nevralgiek punt aan i I de topsport: mentale i h fysische weerbaar- eid. De stress en het aan 1 unnen, zijn in de be- Depssport zeker geen fa- leitjes» aldus Alois Car- r neliet. «Er ligt een he- nelsbreed verschil tus- I en boksen bij de liefheb- ers, dan in de beroeps- etegorie. Bij de ama- lurs staat men niet druk. Carmeliet dwong in 1979 het we hem in volle aktie.(ar) Bij de beroeps komt et er op aan niet te verliezen. Men geraakt in de be langstelling en er komt een niet onbelangrijke faktor: de prestatiedrang. Ik meen dat 80 ten hon derd van de topsporters dit niet kunnen opvangen en er aan kapot gaan. Ik heb ook aan dat ver schijnsel gelaboreerd. Ik kon mij fysische inspan ningen, niet op mentaal vlak doortrekken en dit brengt vroeg of laat pro blemen mee. Voor be langrijke kampen was ik moeilijk handelbaar. Ik kreeg er een prikkelbaar karakter. Dat leidt tot spanningen met jezelf en uw omgeving. Positief denken Om dit te verhelpen, heeft Alois Carmeliet naast een fysische trai ning ook een mentaletrai ning aanvaard. «Sedert enige tijd ga ik ten rade bij iemand, die mij de nodige rust kan bijbrengen. Ik noem het positief leren denken. Men moet er geen grote verhalen gaan rondwe- ven, als hypnose. Het is misschien wel een zekere vorm van bewustzijns vernauwing, maar in ie der geval het werkt zeer positief op mij. Ik besef nu de uitdrukking van een gezonde geest in een gezond lichaam. Bij een topsporter moet het li chaam en de geest één geheel vormen. Ik heb door die training mezelf leren kennen en. heb ver trouwen in de mogelijk heden, die ik meekreeg. Ik voel aan dat ik de men tale druk goed verwerk. Ik challengerschap voor de Europese titel af. Hier zien ben rustig en kalm. Ik weet nu al vast, hoe be slaap als een roos en dat langrijk de inzet ook is, is wel belangrijk om een dat ik niet zal panikeren, belangrijke kamp voor te wanneer ik gekonfron- bereiden». teerd wordt met 5 of 6000 «Ik denk dat dit mij moet plaatselijke aanhangers helpen voor het Euro- van Hansen. Het zal mij pees kampioenschap. Ik niet uit evenwicht bren- Alois Carmeliet, werd op 8 februari 1950 te Zele geboren. Hij huwde in 1974 met het Westvlaam- se meisje Christian Bultynck uit Lauwe. Ook zij stamt uit een boksmidden: vader Marcel is de boksmanager en vier Bultynck brothers traden in de ring. Het gezin Carmeliet - Bultynck, woont in een mooie landelijke woning aan de Quote te Berla- re. Op een boogscheut van de Schelde en de Waterhoek van Mira. Het gezin telt drie zoons: Ruben (5 jaar), Miguel (4 j.) en Carlos (2 j.). Om zijn zoons te kerstenen, deed Alois geen beroep op het boekje met de doopnamen. Hij neusde in de «Pugilato», het boek met de bokspalmaressen en koos de na men van zijn boksidolen, allen gerenommeerde wereldkampioenen: Ruben Olivares, Miguel Canto en Carlos Monzon. Alois Carmeliet bokste op 1 maart 1970 zijn eerste kamp. Hij leverde 47 liefhebberskampen, waarvan hij er 32 won, drie match nul bokste en 12 verloor. Op 15 december 1973 werd hij beroepsbokser en leverde 41 kampen waarvan hij 33 won, 3 match nuls en vijf verloor. In 1973: 1 kamp 1 overwinning. In 1974: 8 kampen 7 overwinningen - 1 neder laag (Jean Pierre Heirman) In 1975: 5 kampen 2 overwinningen - 3 nederla gen (Victor Thorel - Jean-Pierre Heirman - Jack Peraire) In 1976: 8 kampen: 7 overwinningen - 1 match nul In 1977. 5 kampen: 5 overwinningen In 1978: 7 kampen: 6 overwinningen - 1 neder laag (Jo Kimpuani) In 1979: 8 kampen: 6 overwinningen - 2 match nul. ENO )e Lokerse zwaargewicht ludy Gauwe heeft vorige r saterdag in het Zeiehof >ewezen dat hij ook een e >untenzege kan afdwin- r jen en wat voor Rudy T hisschien wel het be- angrijkste was: hij kreeg 1e gelegenheid over de 'olie 10 ronden te bok ten, In zijn beroepscarri- 're bleef hij nog niet zo likwijls over die afstand n de ring. Alleen in het titelgevecht tegen Jean- "'ierre Coopman ging het •ver de volle twaalf ron- 'en. Zijn jongste tegen- 'ander de ex-franse •mpioen Christian Pon- 'let was zeker geen dantje. Een zwaarge- 'cht met enorme ring waring en op alle moge- Jijke momenten wendt hij :die dan ook aan. Het ,e wordt voor zijn tegen- (stander dan bijzonder e moeilijk om hem met een ik.o. slag te treffen. Dit jervaarde niet alleen Rudy >r rTe maar ook wereld' _Jkampioen Parlov en Ro driguez, tegen wie Pon- celet ook over de volle afstand in de ring bleef. In de eerste ronden ge bruikte Rudy zijn linker plaagstoot om zijn tegen stander op afstand te houden en zelf te pogen de goede opening te vin den om zijn rechter mok- kerslag te plaatsen. Pon- celet lijkt klaar en weet van waar het gevaar komt. Hij probeert Rudy op afstand te houden en nadat hij in de eerste ron de met een linkerzwaai- slag raak trof, bezorgde hij kampioen Gauwe wel even last met een gedub belde links-rechtse. In de vierde ronde komt de Lo keraar meer in de kamp en zijn de problemen voor de fransman, die met de series slagen naar hoofd en lichaam niet goed raad weet. In de vijfde ronde voert Gauwe verder de forcing, maar even voor de gongslag knikte hij even door de knieën na een rechter voltreffer van Poncelet. Rudy is nu op zijn hoede en in de derde ronde is hij volledig meester en scoort hij punten met een gevarieerde boksstijl, daar waar Poncelet in de drie minuten geen enkele slag kan plaatsen. Vanaf ronde 7 heeft de poulain van Jef Van Driessche een gezwollen rechter oog. Het resultaat van een franse kopstoot. In die ronde lukt de frans man nog een preciese linker, maar van dan af is de plaatselijke kampioen meester in de ring en heeft hij de kamp onder kontrole en hij drukt dit uit door regelmatig zijn rechter tegen het hoofd van Poncelet te tikken, maar een zege voor de limiet zit er niet meer in, alhoewel de fransman het naar het einde moei lijker kreeg om zijn tegen stander te ontwijken. Hij beperkte de mogelijk heden van zijn tegenstre ver door het lijf aan lijf gevecht te zoeken. Rudy Gauwe werd onbetwist puntenwinnaar. Dave Williams: puntenzege Tegen de Italo-Braziliaan De Souza had Dave Wil liams het niet gemakke lijk. Tegen deze ervaren ringrat kon de Engels man zijn non stop offen sief niet waarmaken. Wat wel opviel was dat Dave economischer bokste en het gevaar niet zocht. Het leek of hij zich de counter tegen Garcia in Brussel opgelopen nog herinner de. De Souza brak het ritme en ging goed van zijn tegenstrever weg. Ie dere ronde geeft de Zeie naar het tempo aan en is baas in de ring. Vanaf de zesde ronde drijft hij het tempo hoger en zijn tegenstrever krijgt het moeilijker, maar hij ver- gen. Vroeger zou ik met dergelijke situaties onder ogen, al uit evenwicht ge weest zijn». Rol van challenger spelen Uit de verschillende kam pen die we Alois zagen leveren, onderscheiden wij als één van zijn sterke wapens, het boksen in counter. Toeslaan van uit een verdedigende stel ling. Als challenger voor de Europese titel kan hij die eigenschap niet zo di rect aanwenden. Ik zal de rol van challen ger vrijuit trachten waar te maken. Ik moet bewij zen sterker te zijn als Hansen. De titelhouder, mag eerder een afwach tende houding aanne men. Hij moet geklopt worden. Ik weet indien ik de titel wil pakken dat ik er wat moet voor doen. In eerste instantie zal ik pro beren om het tempo zo hoog mogelijk te leggen. Er een slijtageslag van maken. Ik meen dat dit in mijn voordeel kan spe len. En anderszijds zal ik via een grote variatie in mijn bokswijze trachten de zwakke plekken van Hansen af te tasten. Met variatie, bedoel ik dit ook bij de slagen. Niet eenzij dig gericht, maar de reek sen trachten af te wisse len naar het hoofd en het lichaam». Tips belangrijk Wies Carmeliet stond nog nooit oog in oog met de Deen Joergen Han sen. Hij zag hem ook nog nooit boksen. Dit is geen nadeel: Ik heb al bijzonder slech te ervaringen met een tegenstander eerst te gaan bekijken. Het wekt bij mij een valse indruk. Mijn trainer heeft de Deen aan het werk gezien en ik betrouw tenvolle op Jef. De aanwijzigingen die hij tijdens de trainin gen geeft zijn voor mij van meer waarde. Verder redeneer ik met: hetgeen ik niet weet over hem daar moet ik dan ook niet aan denken». Carmeliet is bijna 7 jaar jonger dan zijn tegenstre ver. Hij moet lichamelijk op zijn sterkst staan. Hij heeft er al 10 jaar boksen opzitten en in zijn 88 kampen waaronder 41 beroepskampen, deed hij heel wat ringervaring op. De internationale routine spreekt misschien wel in het voordeel van de titel houder, maar daartegen over moet Alois kunnen reageren met zijn kracht en zijn inzet. Streefdoel bereikt leder sportman heeft een teert goed de Williams- treffer en haalt dan ook de achtste ronde. Over de puntenzege van de Zeel- se Londenaar bestond evenwel geen twijfel. Clement Tshinza Steve Hopkin propaganda Carmeliet: met een moreel om bergen te verzetten bepaald doel in zijn carri ère. Een boksen om de Europese titel is de idee, die Alois de laatste jaren niet meer loslaat. Om dat te bereiken heeft hij enor me inspanningen gele verd. Hij is er naartoe ge groeid. Het is niet het werk van één dag maar van 10 jaar. Hij zou uiter aard zijn betrachting wil len afmaken door het winnen van de titel. De definitieve kentering is er feitelijk gekomen bij B.C. Zele. Wij boksers van B.C. Zele kennen geluk, door ie mand als Jef Van Dries sche te worden getraind. Het is een enorm voor deel. Het is een trainer in de echte zin van het woord. Zijn eigen oplei ding en ervaring als sportman en daarnaast zijn perfekte benadering van de bokssport, zijn voor ons enorme voorde len. Spijtig dat er zo niet meer zijn. Elkeen zou er goed bijvaren. De huidi ge evolutie bewijst dat de boksers van Zele over de beste bagage be schikken». In het vooruitzicht van het Europees treffen heeft Alois zijn trainings methode opgedreven, maar ook dat is niet bruusk gebeurd. Het is een kwestie van alles stelselmatig te doen. «Indien ik in het begin trainde om zes ronden aan te kunnen, meende ik dat ik de ganse wereld verzette. Als ik nu eens overschouw is het een la- cheding. Alles is kwestie het Noorden.\ar) van mentaliteit en aan passing. Momenteel train ik alle dagen. In de zaal met sparringpartners, met bij een drietal dagen in de week een bosloop van 10 km. En verder rus ten en fit blijven. Om die kamp voor te bereiden heb ik bij de N.M.B.S. een maand verlof zonder wedde genomen. Anders gaat het niet». Wies Carmeliet is zowel fysisch en mentaal paraat om volgende donderdag Joergen Hansen in de ogen te kijken en hij straalt genoeg zelfzeker heid uit om met kans op succes in de clinch te gaan. BENO De laatste kampen die Tshinza levert zijn echte propagandamatchen voor het pugilisme. Te gen Steve Hopkin, de tweede op de Engelse ranglijst van de zware welters werd dit opnieuw bewaarheid. Beide kam pers waren bezield met de winningspirit. Cle ment Tshinza om zijn na kend gevecht om de Afri kaanse titel kracht bij te zetten en de Engelsman als challanger voor de Britse titel. Het waren ei genlijk twee boksers met een verschillende stijl. Clement technisch sterk, snel, beweeglijk en pure klasse, die zowel punten scoorde van links en rechts en op uppercut. Steve Hopkin was eenzij diger. Hij bewees over Rudi Gauwe: challengei wichttitel.(ar) een sterk incasserings vermogen te beschikken en niet vlug uit evenwicht te geraken, maar dat hij veel slagen pakte kon men zien aan zijn gete kend hoofd. Hij zocht zijn heil met slagen naar het lichaam en hij kon Tshin za meer dan hem lief was in moeilijkheden bren gen, zodat de match nul elkeen bevredigde. voor de Europese zwaarge- Peter De Grove: puntenwinnaar Over 3 ronden van 2 mi nuten bewees de Belseel- se apothekerszoon over een goede techniek te be schikken. Hij spreidde ook veel lef tentoon. Zijn grote fout is zijn gebrek kige dekking, waardoor hij in de tweede ronde slagen moest pakken van de Wilrijkenaar Celis. Zijn gave techniek en zijn vaardigheid waren voor Peter De Grove goed voor een puntenzege. Omer Copejans: moeilijk Tegen Russo van Turn hout mag Omer Cope jans zich tevreden achten met zijn puntenzege. In dien een matchnul were uitgeroepen zou nie mand er graten in gevon den hebben. De Lokeraai ■was bevoordeeld in arm lengte, maar het kwarr duidelijk aan het licht da' hij te lang uit de ring was geweest. Hij scoorde re gelmatig punten mei rechts-linkse slagen. Ir de tweede ronde were het een open gevecht, waarin beide kampers al hun fysieke kracht leg den. Voor Omer Cope jans resulteerde dit dat hij in de laatste herne ming totaal leeg was en zich eerder moeizaam naar de laatste gongslag sleepte. Zijn lichamelijke weerbaarheid stond niet op punt. BENO Vorige zaterdag kwam er den nebben hem een kamp tegi Vorige zaterdag wel een verrassing op het handje toegestoken. De Zeelse bokssecretariaat Italiaan Zanon, was de ti- binnengelopen. Voorzit- telhouder, maar die gaf ter Albert Faccenda zijn titel vrij, om voor de vroeg of B.C. Zele aan- wereldtitel te boksen, vaardde om Rudy Gauwe Zijn landgenoot Rhigetti, in te zetten om de Euro- werd dan -aangeduid om pese zwaargewichttitel. te boksen tegen de En- gelse challenger Gard- Rudy Gauwe stond met ner De lta|iaan bokste zo direct op het kandida- vorige week in eigen huis tenlijstje als challenger, nQg een laatste zoge maar de omstandighe- noemde opwarmings- tegen de Ameri kaan Mimms, maar ging k.o. in de eerste ronde. De kamp moet vóór 18 maart 1980 wor den georganiseerd en tot 18 februari worden de biedingen ingewacht. Ook Zele zal zijn kandida tuur staven en bij een eventuele toewijzing naar Lokeren uitwijken om Rudy voor eigen vol1' te laten boksen.

De Voorpost | 1980 | | pagina 37