flndré Van Langenhove: Nationaal secretaris! ~fe ONGESLAGEN Ondanks trainerswissel Goed H.B.C. Dendermonde klopt H.K. Antwerp H.B.C. Dendermonde - H.K. Antwerp2| Eerste nederlaag voor Sparta Avanti Femina onbedreigd Kaatsen Handbalsprokkels Handbalkalender ■MT- te i^BO~ Uê voorposi Handbal - 2e Nationale E.V. Aalst - Etterbeek 9-15 beschikbare fysische in- aanval echter stom zodat naar 8-14 en als Aalst zet en de mentale inzet via 4-4 5' voor de rust de langs De Doncker dan De trainerswissel - Marc die er nu wel heerste bij bezoekers nog 4-5 vóór toch nog eens scoorde Multael ging, M. Welle- de Eendrachters, kon het geraakten na de eerste was de winnaar reeds kens kwam, heeft niet de gebrek aan afwerking 30'. Het begin van de verwachte psychologi- niet verhelen zodat het tweede helft verliep dan sche ommekeer bij de nu duidelijk wordt dat de opnieuw in het voordeel Eendracht spelers kun- nieuwe trainer het van de thuisploeg. Be nen bewerkstelligen die beslist niet gemakkelijk haege en een nochtans verhoopt werd. De om- zal krijgen om Eendracht van dicht bewaakte M. standigheden zaten hier- uit de degradatiezone te Bayens zorgden voor een voor duidelijk niet mee. houden. Het seizoen 7-7 score na 37'. Toen Etterbeek, de jongste duurt echter nog lang volgde er een ongelukki- egenstander, toonde zodat E.V. Aalst beslist ge periode voor de Een- ich inderdaad heel wat in zijn kansen blijft gelo- drachters die heel wat terker dan de rang- ven. Nadat Etterbeek de tegenslag kenden en in chikking laat vermoe- score opende leek het er plaats van 8-7 waren het 9n en de zwakke fysi- even op dat de thuis- de bezoekers die op che konditie van Een- ploeg zich de betere zou voorsprong kwamen via den Van Den Bossche en tracht kon niet op punt tonen. Met doelpunten de rug van keeper G. De Jaegher dat Een- gezet worden in de korte van Van Der Borght, Van Moens! M. Bayens kon dracht via 17-13 de over- ijdspanne die de nieuwe Malderen en de gebroe- toen Eendracht nog ge- ainer beschikbaar had. ders Bayens werd het lijk brengen (8-8) maar gekend. Nog te vermel den dat de gekwetste Van Bocktael tijdens de tweede helft was uitge vallen. Scoorden: M. Bayens 3, De Doncker 1, Behaege 1, D. Bayens 1, Van Der Stock 1Van Malderen 1 Van Der Borght 1. Reserven: E.V. Aalst - Etterbeek: 22-19 Na een gelijkopgaande eerste helft (11-10) zorg- e thuisploeg speelde eerste kwartier afgeslo- ke helft gedurende het ten met een 4-2 voor- rste kwartier goed mee sprong. Het resterende aar ging daarna telkens gedeelte van de eerste -n onder. De volledige helft bleef de Eendracht daarna bleek de thuis ploeg opnieuw niet meer in staat het tempo te volgen. In één ruk ste venden de bezoekers winning behaalde. ScoordenVan Den Bos sche 7, G. De Jaegher 8, Simal 4, H. De Cock 3. 1e Landelijke Dendermonde won de stond nadat drie open goede tweede helft - Quisquater, Van D eerste wedstrijd van de doelkansen werden sloeg de thuisploeg dan terugronde op verdiende gestopt door de bezoe- een eerste kloof die hen wijze van een goed H.K. kende keeper. H.B.C. 13-10 voor bracht. Ant- Cauwenberghe 6, Antwerp. De Antwer- bleef echter kalm en toen werp bleef toen nog een leyen, Gyssels, penaars, die in de heen- na 7' langs Van Cauwen- tijdje aanklampen zodat wedstrijd Dendermonde berghe dan toch het het scorebord 15-12 aan- versloegen toonden zich eerste Dendermondse wees 13' voor het einde, in de Grembergse sport- doelpunt werd gescoord Het fysisch sterkere hal als een ploeg met zorgden De Bock en Dendermonde nam toen heel wat mogelijkheden. Timmerman dat na 16' de definitief de wedstrijd in Vooral tijdens de eerste thuisspelers de leiding handen en ondanks het helft zag het er naar uit hadden overgenomen even minder geconcen- dat de thuisploeg het (5-4). Nu verliep de wed- treerd ging spelen - wat heel lastig kon krijgen, strijd zeer gelijkop- resulteerde in overdre- Maar deze keer toonde gaand, beide verde- ven balverlies - kon M. de Dendermondse ver- digingen bleven baas Van De Velde de score dediging zich bijzonder over de aanvallers zodat tot 20-14 opdrijven met ?®?uur on2a!^® ®r met ®®n 7-6 ruststand nog 6' te spelen. Ant- tijdens het wedstrijdbe- kon gedraaid worden, werp bleef echter tot het gin heel wat doelkansen Gedurende 10' in de einde in zijn kansen werden verkwanseld ble- tweede helft kregen we geloven maar dichter dan ven de Dendermondse hetzelfde spelbeeld al 22-18 geraakte het niet spelers het hoofd koel viel het toen reeds op dat meer. Dendermonde won houden. Het begon alle- beide verdedigingen nu dus na een vrij aantrek- maal heel slecht voor de minder secuur gingen kelijke wedstrijd met thuisploeg die na 5' akteren (10-10). Langs duidelijke 24-19 cijfers, reeds met 0-4 in het krijt De Bock en Batselier - H.B.C. Dendermonde: 2e Landelijke Dameshandbal 1e Landelijke 3, De Nil, B. Wu6! Van De Velde 5 Reserven: H.B.C. dermonde - H.K. werp: 19-17 De Dendermondse ders ondervonden wat tegenstand van goed en hardnekkig lend Antwerp. De stand aan de rust, ij 20' voor het einde, na zorgden Van de Vj en Van Der Veken de thuiszege. D< mondeVan Dai Van Kerckhoven 1, Hout 2, Van Der Veke^uti Bouteille 3, Verleye^ifc Gyssels 1, Merctaj0r1 Kerremans 1Vanjn Velde 5. pzf lef h R.B. Dendermonde - Avanti Femina 8-16 im et sht - Sparta Aalst 17-11 R.B. Dendermonde is er niet in geslaagd Avanti Femina echt in moeilijk heden te brengen. De thuisploeg kon in feite slechts een 15-tal minu ten in een collectieve mentale druk en toonde middellijk na de rust ten aanklampen en daar- off-day verkerend Sparta zich beslist een niet te kregen de Sparta suppor- na stevende Avanti Fe- is er niet in geslaagd de onderschatten tegen- ters nieuwe hoop. De mina onder impuls van verplaatsing naar titel- stander zodat het verdere Aalstenaars speelden nu het duo S. Muylaer - H. concurrent Mechelse tot verloop van de kompeti- veel vlotter en stelsel ma- Bleyaert naar een afge- beter in de wedstrijd gend seizoen inderdaad een goed einde te bren- tie nog erg spannend kan tig werd aan de achter- tekende zege. Lissens en maar het sterkere Lebbe- deel uit van de te vormen gen. ue jonge^ Sparta worden. Ondanks Sparta stand geknaagd. Bij een Muylaert brachten Leb- ke werd nooit meer be- hoogste reeks zodat elk delijk de sterkste. In een Bleyaert 6. ruk dreef Lebbeke zijn E.V. Aalst - Stelmar 9-4 voorsprong tot 2-7 op elk puntje nu zijn belang vooraleer M. Coen even voor de rust nog kon E.V. Aalst wist dank zij tegenscoren. Via een 3-7 de zege tegen Stelmar ruststand werd het zelfs zijn kansen gaaf te hou- 3-12 13' in de tweede den om tussen de eerste helft. Daarna kwam Den- zes te eindigen. Deze dermonde opnieuw wat eerste zes maken vol- Aalst Sportlef - Tonarre 7-26 vi Aalst Sportief, lei spelers bleken duidelijk tijdens het eerste kwar- verraden door hun zenu- tier een penalty niet wen en het besef dat zij benutte, werden de praktisch zeker waren eerste 15'afgesloten met van de titel bij een 3-3 score. De wedstrijd overwinning drukte verliep dan verder gelijk- zwaar op hun prestatie, opgaand maar aangezien De thuisploeg, sterk be- Sparta te veel doelkan- voordeeld in kracht en sen niet benutte werd de gestalte, was duidelijk eerste helft afgesloten beter bestand tegen de met een 9-6 score. On- - Eddy De Vlieger werd door de lezers van Interhandbal, het klubblad van Heist/Zuider kempen, tot handballer van het jaar 1979 uitgeroepen. De Lebbekenaar haalde het met ruime voorsprong op Dirk Verhofstadt. Eerste drie: 1. De Vlieger 55 p.; 2. Dirk Verhofstadt 25p., 3. J. Schuermans 19 p. - Zondag 3/2 wordt te Lebbeke de tweede training gehouden van de Oost-Vlaamse jeugdspelers. De ploeg die geselecteerd wordt zal deelnemen aan de jeugddag van de Vlaamse Handbalvereniging. Ook zal er maandelijks een training belegd worden en indien alles lukt hoopt men met de Oost-Vlaamse jeugdploeg aan enkele interessante tornooien te kunnen deelnemen. - De Belgische handbalploeg vertrekt op donderdag 31/1/80 naar de C.-Wereldkam pioenschappen op de Far-Oer Eilanden. Zij worden terug verwacht in België op 12 februari. België werd ingedeeld in reeks B samen met Frankrijk, Portugal, Israël en Groot-Brittanië. - De V.H.V. damesselektie heeft blijkbaar met dezelfde problemen te kampen als de Heren. Bij de herenploeg ontbreken om verschillende redenen enkele elementen die meer dan hun plaats waard zijn. Bij de dames zoeken wij ook vruchteloos naar namen als Muylaert, Wijnant, H. Bleyaert en anderen. De enige Oostvlaamse geselecteerde is C. Simal van E.V. Aalst. - Eddy De Smedt, trainer-speler-coach bij Avanti Lebbeke en lesgever aan de V.U.B.- maakte een naslagwerk over Handbal-Metho diek. Dit werk is een echte bijdrage tot de Handbalsport geworden dat elke handballief hebber minstens moet lezen. EVA. 11-9 stand werd Aalst beke 0-2 vóór vooraleer dreigd echter de adem afgesne- Dendermonde langs Me- Scoorden: den als zowel Mens als lis in de 11e minuut kon W. Bomon, de twee replikeren. Het eerste basispionnen, tegelijker- kwartier sloot af op 2-3 tijd twee strafminuten maar van dan af toonde kregen aangesmeerd. Dit Avanti Femina zich dui- werd Sparta fataal want nu kon Mechelse tot 15-10 voorsprong nemen 10' voor het einde. On danks Sieg. Bomon he mel en aarde verzette om het tij nog te doen keren kon Sparta deze achter stand niet meer ophalen. Sparta wordt hierdoor bijgehaald door Mechel se maar ook Anderlecht ligt op de loer om bij de minste verzwakking van de leiders het komman- do over te nemen. Scoorden: Mens 5, W. Bomon 3, S. Bomon 1, J. Bomon 1, G. Corthals 1 Dendermon de: Doorns 1, Melis 1, Heirman 2, Hermans 2, Coen 2 Lebbeke: Lissens 2, Muylaert 7, Cools 1, H. puntje nu zijn belang heeft. Eendracht speelde volgens trainer Et. Van Eyghem een vlotte wed strijd en bij de rust leidde Simal en C reeds met 5-2. De bezoeksters bleven echter In hun kansen geloven en aan gezien het tijdens het eerste deel van de twee- llol de helft minder goed *-ea Lowie, heeft I vlotte bij Eendracht na- de onverslagen lelf, derde Stelmar nog tot 6-4. Eendracht liet echter niet begaan en eens opnieuw in normale doen werden de be zoeksters definitief teruggeslagen. Een 9-4 einduitslag tekent goed de waardeverhouding tussen beide ploegen. Scoorden: Simal 3, De- vinne 2, Bascour 1, Willems 1, M. Vermoe- sen 1. ploeg uit Tongeren afgetekende nede niet kunnen vermi Bij de rust sto Hutsebaut en C jd een zevental doelpi___ achter. Het was eig uitsluitend Maria Delsen die de bezoi 1^ de goalie nog het vi kon bedreigen. Bij tief wacht men duii op de aflossing. ige ins Begin april start opnieuw dé zomersport bij uitstek: het kaatsen. Het officieel orgaan van de Belgische kaatsbond vloeit al duidelijk over van informatie, een teken dat de tijd van aktie zal aanbreken. Opmerkelijk nieuws is wel de aanstelling van de Denderbellenaar André Van Langenhove als nationaal sekretaris van het verbond. Heren lie Nationale 2/2 te 20.45 u. Beyne- E.V. Aalst 1e Landelijke 3/2 te 17 uur Tongeren - Rosis Aalst 2/2 te 16.45 u. Ajax Lebbeke - Dendermonde 2e Landelijke 3/2 te 16.15 u. Jochewoa Aalst - S.K. Grembergen 2/2 te 20.15 u. Sparta Aalst - Denderbelle 3e Landelijke 3/2 te 18 uur Lokeren -Temse 2/2 te 15 uur Buggenhout - Wemmei Dames 1e Landelijke 3/2 te 20 uur Sp. Evere - R.B. Dendermonde 2/2118.45 u. Uilenspiegel - Aalst Sportief 2/2 te 15.30 u. Tongeren - E.V. Aalst 3/2 te 16.30 u. Avanti Femina - Sp. Kraainem 2e Landelijke 3/2 te 18.45 u. Sp. Evere 2 - R.B. Dendermonde 2. EVA H.C. Leuven - Jochewoa Aalst: 26-24 Jochewoa Aalst liep te Leuven een vrij onver wachte nederlaag op. De Aalstenaars hebben nochtans kansen genoeg gehad maar een opval lend slechte afwerking was er de oorzaak van dat de ploeg van trainer W. Verlée steeds op 2 3 doelpunten achterstand stond. Was het in aanval niet dat bij Aalst, ook in verdediging werd er op vallend geflaterd en aan gezien keeper Coppens ook niet in zijn dagje verkeerde, waren alle faktoren aanwezig om de punten te Leuven te laten. Bij de rust leidde de thuisploeg met 13-10 en aangezien men bij Aalst mentaal ook al niet opperbest was kon deze achterstand niet opge haald worden. Toch een lichtpunt, het eerste kompetitieoptreden van De Mol was veelbelovend zodat Aalst aan deze vrij jonge speler nog heel wat plezier kan beleven. Jochewoa: Coppens, De Vuyst, Verlée, Eckeman, Moens, Van Der Stap pen, De Vuyst, Ver- heyen, Huybrechts, De Mol, Vlasschaert en De Craecker. Brabo Denderbelle - We- veigem: 21-28 Deze maal konden wij geen informatie krijgen bij Denderbelle. In ieder geval, Brabo is nog steeds niet aan een eerste zege geraakt al lijken de 21 gescoorde doelpunten toch op een zekere kentering te wij zen. EVA De h. Van Langenhove was voormalig sekretaris van de liga, waar hij nu ontslagnemend is en ver vangen werd door Ro land Steenhoudt. Ligabeker Op de recente vergade ring van de Liga Vlaande ren werd overgegaan tot de organisatie van de Li gabeker Hogere lil. Twaalf ploegen nemen hier aan deel. Onze streekploegen zijn in de groepen A en B inge deeld. Hamme Zogge en Denderbelle spelen met Merchtem S. in één groep. Buggenhout krijgt het duo Opwijk OK en Opwijk Wr. tot gezellen. Hamme Zogge organi seert het eerste driehoek- stornooi van haar groep op 6 april terwijl Dender belle op 13 april gastheer is. Buggenhout ontvangt het opwijks geweld op 7 april. Deze driehoekstor- nooien vangen telkens aan te 14.30h, waarbij wordt gespeeld naar 7 spelen. De thuisploeg speelt telkens de twee laatste lutten. De finale met vier wordt betwist te Ronse (Terrein Pinguins) op zaterdag 28 juni 1980 te 15.00 uur. Beker Van België De lottrekking van de zif tingen voor de Beker van België plaatsten Dender belle, Galmaarden en Buggenhout in groep A. Hamme Zogge ontmoet Merchtem S.V. en Moer- beke. In groep A worden de wedstrijden volgens de driehoeksformule ge speeld op het terrein van Denderbelle, Hamme Zogge speelt bij Moerbe- ke. Deze eerste ronde gaat door op zaterdag 10 mei 1980 te 15 uur. Op 24 mei, 14 juni en 13 juli komen de ploegen van Hogere II en I in de dans. Kalender Hogere III Drie streekploegen, Bug genhout, Denderbelle en Hamme SK treden aan in Hogere III. Hun wedstrij den werden nu vastge legd: Heen: 20-04; terug: 15-06 Grimminge hout Hamme - Bever Denderbelle - W. Opwijk Heen: 27-04; terug: 22-06 Buggenhout - Opwijk O.K. Merchtem - Denderbelle Opwijk Wr. - Hamme Heen: 1-5; Terug: 29-06 Galmaarden - Buggen hout Denderbelle - Opwijk O.K. Hamme - Merchtem Heen: 11-5; terug: 27-7 Bever - Buggenhout Denderbelle - Hamme Heen: 15-5; terug: 3-8 Hamme - Welle Buggenhout - Viane Galmaarden - Dender belle Heen: 18-5; terug: 10-08 Viane (17-5) - Dender belle Buggenhout - Hamme Heen: 04-5; terug: 6-7 Heen: 25-5; terug: 15-8 Denderbelle - Welle Denderbelle - Bever Moerbeke - Hamme Galmaarden - Hamme Merchtem - Buggenhout Welle - Buggenhout Atlantis Lebbeke - Hemiksem 7-3 Zondag speelde het Atlan- ook met een zege afgeslo- tis A team dan zijn laatste ten meteen is Lebbeke dan wedstrijd in deze micro ook ongeslagen naar de ti- kompetitie en deze werd tel gestapt in de 7de afde ling. Voor de wedstrijd werd aan de kapitein van de Lebbeekse ploeg Ma- riette Van Praet bloemen aangeboden door de Ap- pelse jeugdleider Jean-Ma- rie Van Hese in naam van Appelskorfbalklub een ge baar dat door de Atlantis dirigenten zeer op prijs werd gesteld. Met Hemik sem kreeg Lebbeke een sterk opzittende ploeg te bekampen waar Atlantis heel wat last van had. Gelukkig waren daar de af standsschoten van trainer- speler De Wael zondag in een produktieve bui die niet minder dan 4 maal raak trof. Tweemaal in de eerste helft waar hij voor nummer 1 en 2 zorgde waardoor Atlantis op 2-0 voorsprong kwam te staan. In de tweede helft van de wedstrijd trof hij nog twee- Heen: 26-5; terug: lj.aa Denderbelle - Grimn^ Hamme - Viane )n Buggenhout - Moerbjj c Heen: 1-6; terug: 24'rne Denderbelle (23-8^ Moerbeke IC Opwijk Wr. - Bugger!®"' Grimminge - Hamm/^ Heen: 8-6; terug: 31*gir Buggenhout - De#m« belle »he Opwijk O.K. - Hammln. (fes i at an ïnp en te indi ras. an et re nell maal raak. Marijke dy i kwam op het voorplafleda twee treffers en Frankom deman maakte het fane doelpunt van de p[eel Vooral in aanvangsmiiêrc had Lebbeke heel waLze van Hemiksem dat n»,or( spelen waardoor het ^,en lijk kombineren werdjjaa Atlantis, Mariette joe( Praet in iedere wed^0 aan het kanon moesC|aa zondag laten afwetenjgrw zeker ogenblik kreeg op de heupen wanneelr. jeugdige tegenstandrf. al eens te bont maak" foutief ingreep. van haar kant zag trnr! wel kans tweemaal rfelll leggen en telkens mei*®n ses zij mag ook op[P beste wedstrijd terupee ken. Rudy Van Broeck hielp zoals jtog het spel maken voorKari en hij deed dat ook nióok op een grootse wijze, lege Atfnor Mar Carine De Wael (Atlantis) tegen de koplopers.(an) de basis van de zege at Ie schi pe lop< lein 300 ein< leer kon spa Der

De Voorpost | 1980 | | pagina 38