CHRISTIAENS TE WETTEREN Roger De Vogel, persprijs voor de sport Peter Soetewey in het spoor van zus Chris! Overwinningen voor Ria Van Landeghem, e Ridder en Patrick de Meulenaere! Taminau en Michiels prima te Oudenaarde DE VOORPOST De Voorpost- 1.2.1980-35 ,jr De Vogel,een bij AC Denderland aangesloten «t, is de vijfde laureaat van de persprijs voor de Kt die door de «Dendermondse Perskring» wordt gekend. IVogel, 23, gehuwd en vader van één kindje, is doorzetter. Een man ook die niet als een ■ieoor de ruimte inschoot, doch geduldig aan een «pbaan bouwt. In 1979 stootte hij door naar de jtionale top. Hij werd Belgisch veldloopkampioen de huidige blikvanger Willy Polleunis en kwam in Grimbergen als num mer één over de streep. In Heist-op-den-Berg was hij tweede. De Vogel is pas terug van een stage in Portugal, waar hij zich voorbereid- Je kategorie in een wedstrijd waarin hij slechts nationaal «eerste klassers» Schots en GrlNaert ward ™aai orafgegaan. Roger won bovenop ook het niet naar Waregem om er een figurantenrol te ver- kwam op een zeer onge- tolken: hij mikt zelfs legen ogenblik, want naar de titel. Veel zal uitgerekend één week na natuurlijk afhangen van die militaire kampioen- de weersomstandighe- schappen, stond de den. Roger is lichtge- «Landenveldloop» op het bouwd en is minder in programma. Het ver- zijn sas op een zwaar en baasde ingewijden niet modderig parcours, dat Roger in die Landen- Roger De Vogel wil als- het militair wereia- veldloop niet denderend nog zijn selektie voor de knpioenschap. De Den- presteerde. Olympische Spelen af- jrlandatleet heeft het in Roger De Vogel heeft dwingen. Zowel over de im gestelde vertrouwen tijdens de afgelopen 5.000 als over de 10.000 maanden slechts aan meter liggen zijn beste Shte op de tweede een zeer beperkt aantal tijden slechts frakties aats, achter zijn kon- crossen deelgenomen, van sekonden boven de onjrrent doch tevens goe- Dat deed hij met het oog minimumnormen, zodat vriend Leon Schots, op het nationaal kam- alles nog in kannen en wedstrijd had plaats pioenschap dat eind fe- lerland, doch aan het bruari in Waregem geor- ganizeerd wordt, en waarin hij wil schitteren. Dit seizoen won Roger De Vogel de cross van oefencrossen, heeft een ^vinciaal veldloopkampioenschap. Vogel is sinds een beroepsvrijwilliger. is gekazerneerd in ie. Zo'n talent in was voor de -erantwoordelijken de Krijsmachten izelfsprekend een tf die kan uitgespeeld het militair wereld- ipioenschap. De Den- rlandatleet heeft het in gestelde vertrouwen et beschaamd en fi- blijf aldaar hield hij len al te beste herin- »de/r'n^en over: 'n de zerne waar het natio- De tweede indoorwed- strijd van A.C. Waasland is weerom suksesvol ver lopen. Zelfs enkele deel nemers uit het Walen land waren naar de Wase zou blijken dat het waar heid betekende. Hij ge raakte niet over de 2m en het werd een 3de plaats voor hem. Het duel tus sen Herregods en de hoofdstad afgezakt en nieuweling in de Wase dat doet toch even de ploeg Peter Soetewey wenkbrauwen fronsen, kon verder gaan. Niet maar dan in de gunstige VOor lang echter want de zin. Het wordt tijd dat er Gentenaar geraakte niet iets gebeurt en enkele over de 2m05 en dat deed andere persmensen wa- Peter Soetewey wel en ren van oordeel dat de dat betekende een hoog- halle te Sint-Niklaas zich ste zoals hij vorige week wel leent voor enkele had overschreden op indoorproeven. Waarom oefening. Bij de scholie- geen soort tartan hier in ren kregen wij in dat nummer een heruitgave tussen Stefaan Van Bel lingen en Mare Rossaert. Twee Wase atleten die het in de achtkamp kruiken kan komen Roger De Vogel is voorts een lichtend voorbeeld voor zijn klubmaats: hij deze zaal? Een vraag die zelfs, tijdens de eerste indoormeeting gesteld werd door mensen niet uit het Wase gebied alleen. Het is alleszins trachten waar te maken een punt dat toch eens en boordevol talent ste- door de gemeenteraad ken. ten berde zal moeten Van Zandbergen (Vol- gebracht worden of door harding) bleek te licht op het schepenkollege. im60 reeds, zodat hij Maar daarover zullen wij lm55 achter zijn naam nu niet dieper op ingaan, kreeg. En dan begon de De tijd komt nog dat wij tweestrijd, beiden over daarover bijdragen wij- lm75 met de lat vervol de atletieksport. Over ma kiezen met het oog den. De prestaties waren gensop1m80. Rossaert hem getuigt klubsekreta- op een glansprestatie in eveneens goed te noe- ris Van Damme dat hij de kampioenschappen. men. ze bleken zelfs door zijn houding als Verondersteld wordt, dat beter te zijn dan vorige mens respekt afdwingt. Roger De Vogel nog niet week wat toch wel doet Om zijn ontplooiing en aan de top van zijn nadenken over het reeds r De Vogel: persprijs te Dendermonde.(v) neemt deel aan alle ambities niet te remmen, kunnen is: een atleet eerder geciteerde. Lieven al team verbleef, deed Denderland, was in de aanmoedigend woordje een zware verkoud- belangrijke veldloop te voor iedereen, en wijst id op. Die verkoudheid Denderleeuw derde voor de jongeren de weg naar eigen wedstrijdprogram- reikt krijgt De Vogel vanwege kent doorgaans zijn van Vlierberge sprong het klubbestuur zeer veel beste jaren nadat hij de üefst 20 cm hoger dan armslag: hij mag zijn «kaap der 25» heeft be- vorige week bij het pol Ook in Deurne wist de Hammenaar 18de te wor den, terwijl Dirk De Maesschalk 27ste ein digde. Bij de juniores werd het een zware brok voor snelheidsduivels zoals een Alex Vervaet. Het vele bochtenwerk is iets dat zulk wapen doet remmen. Nochthans werd hij eervol 4de ter- it voorbije weekend Christiaens en De Pal- bren de veldloopinrich- menaere. igen verdeeld over Meteen hebt U lezer de ins het land Van Mol namen van de vermoede- »ar Deurne, Oudenaar- lijk eersten komende enz... terwijl de da- zondag! Niet te vergeten es eveneens ruime ook weerom een zege »uze hadden. Het is van Bernadette Buysse •or de Voorpoststreek eveneens te Zwevezele. in sukses geworden Bij de heren bracht Deur- ingezien sommige ne een heruitgave van 1 'ireekklubs op verschil- het duel Polleunis-Gril- ^"hde plaatsen akteer- laert te Wingene. Voor wijl Broer Dirk 7de eln in. Deze week bijten Frank Grillaert werd het digde. Frank Verheggen e"jj de spits af met de een tweede plaats maar legde beslag op een 6de Ria Van Lan- dat demoraliseerde hem plaats bij de scholieren, hem won haar eerste geenszins, weldra is de Te Oudenaarde kreeg ioreswedstrijd te reis naar Porto Rico er, men ook een massa om daar een baanwed- deelnemers te zien. strijd te betwisten. Cois Streekklubs zoals een Wauters is ook aan de Denderland, Lebbeke en beterhand wat de kondl- Waasland waren aanwe- tie betreft en eindigde zig maar in het jeugdge- daar als 6de terwijl Raf weid kwamen deze klubs Vervaet (Lokeren) als weinig aan bod. Wel won 8ste over de eindmeet Patrick de Meulenaere de stokspringen, 3m30. Meteen konden de senio res aan de springstand, zonder Eli Van Vlier- berghe natuurlijk want die was daags voordien aanwezig te Vittel. Het zou Vlierzelenaar Ro- thierszijn die het hoogst de volgers waren ver wipte met 4m20. Jacobs teruggeslagen met een en Van Guyck wipten Lebbeeks tintje... Wil- ook 20 cm hoger dan lems Michiels en Lelon. vorige week en kwamen De eindafrekening werd tot 4m evenals de Waas- Het een bétere indruk gemaakt op de sintel- lander Peter Van Gavere nog meer veld om een zege te kunnen verwer ven in de komende pro vinciale kampioenschap pen. Freddy De Feyter dan te Hamme en klom op tot een 3de plaats na Rousseau en Sadones, winnaar te Hamme. Het Wase duo Merckx en De Boom waren ook weer om vooraan te vinden op een 5de en 6de plaats baan waar De Smet een die sinds één jaar niets normale spurtzege be- voor dit nummer gedaan haalde op de Waaslan- had en hopelijk een der. Vervolgens kwam stimulans zal vinden om het Lebbeekse trio over verder te doen. de meet terwijl De Coster Het hoogspringen trok En Philips zich nog ook natuurlijk alle aan- onder de tien besten dacht met Peter Soete- kreeg het niet gedaan, integenstelling met Van Bellingen die wel die hoogte overschreed en alzo de wedstrijd won. Ook de tijden en de spanning op de loop nummers 60m en 60m horden waren positiever te noemen dan de vorige maal. Er werd natuurlijk in reeksen eventueel ge lopen en zelfs halve finales. De lezer zullen wij nu niet overstelpen met allerlei tijden, daar voor laten wij ook de uitslagen afdrukken. Maar... het bleek dat men iets sneller was in de reeks dan in de finale het geval was. Mare Reyns van Volharding liep samen met Meche- laar Ysebrandt zelfs 7" rond en dat betekent een verbetering van 3 tienden sekonde tegenover vori wedstrijd van Rossaert te minimaliseren, inte gendeel Rossaert liep 2 tienden minder dan vori ge maal, 7"5 tegenover 7"7. Maar de Waal Henri liet een tijd van 7"2 opteken als scholier. Het is iemand die men zal terugzien op de Heizei met de Belgische kam pioenschappen. Van De Bossche bevestigde het vertrouwen in hem met 3de te eindigen in 7"8 en vervolgens kregen wij Van Zandbergen (Vol harding) 8" en Van Damme (Hamme) 8"3. Laatstgenoemde deed ook de 60m horden in 11"2 en bleek natuurlijk niet opgewassen tegen Waaslander Van Bellin gen die won in 9"2. In hetzelfde nummer tikte Van Wambeke praktisch gelijk aan met de win naar Groenewege bij de seniores, beiden 9"1 te genover 9"6 voor de Wasenaar Verstraeten. Bij de dames waren er alleen loopnummers voorzien. Nissen van Gent won nipt van de Waaslandatlete Maes in 8"1 over de 60m. Eerst genoemde is trouwens de beste kadette ge weest vorig jaar op de horden. Ook hier won ze het nummer 60m horden in 10"1. Bij de seniores kwam Chris Van Landschoot op de proppen in de 60m vlak en won deze wed strijd in 8". Met 8"3 bleek Anne Marie Van Landeghem van Volhar ding best tevreden te zijn. Nog indoornieuws kwam uit het Franse Vittel en sommige late kijkers zullen op RTB sportnieuws te 23 uur een glimp opgevangen hebben van de interna tionale indoormeeting aldaar.Voor Chris Soete wey verging het minder ge week op een afstand goed dan te St. Niklaas van 60m. Dat is duidelijk vorige week. Zij sprong 3-i itteren. De Wase atle- kontroleerde gans de Istrijd en liet in het 3legin toe dat een Rog- Denman en Van Den Bos- ïhe in haar spoor ble- nmin. Maar na één ronde ès het slechts de Zeel- Van den Abeele eindigde bevonden. Lebbeke staat wey en Vick Pauwels. kollektief weer sterk voor Twee Wase atleten en de de kampioenschappen nummers één en twee waar men weerom een van de Belgische junio- gooi wil doen om de reskampioenschappen. interklubbeker te be- Van Pauwels hadden wij machtigen. Taminau vernomen alsdat hij ze- werd 13de en Van Dam- ker niet de konditie had me 15de, Claessens om uit te blinken. Maar 20ste en Verstraeten toch weet men nooit in 22ste en Deblieck 38ste. zulke wedstrijd. Evenwel i atlete die samen met kwam. Benny Claus blijft scholierenwedstrijd te- an Landegem het ha- #npad koos. Het zou tot en «eindspurt» komen te op 200m van het Inde reeds uitgemaakt /as. «Ik had spierpijn an deze week hard etraind te hebben op nelheid en daarom dat e het langzaam aan plaijedaan heb» was de ankjommentaar van Van -l Jandeghem. Voor de Ffeelse Van De Bossche miVerd het een sukses 3ze 2de plaats en een iorele injectie met ko- ,iende week het provin ciaal criterium voor de oeg teMaldegem. loggeman zou de 3de daats blijven behouden .erwijl Ingrid Bauwens 'iee?ch nog voor Van Mar- nde^e wis' 'e werken. Zele aak/"'81 no9 aan hun trekken M{® komen met ig (Khristiaens die gemak- ,1 gelijk won met slechts meiïen deelnemersveld van oplO juniores. Griet crupeeroms houdde Ver in fuyssen van Zottegem als nog van de 2de plaats. or Karin Van Hecke moest k niDok het hoofd buigen jze tegen de Vervierse Du- Atfnont bij de scholieren. Marleen Beirnaert was aanwezig in de wedstrijd le Merksem. De Hamse atlete wist zich te onder scheiden door een knap- Pe tweede plaats te open na Sonja Caste lf'" De kampioene 3üOOm. Van De Brempt eindigde nog achter Mar leen en meteen zal het Komende zondag zeer spannende worden want Deu'b'oeck klopte standvastig zich bij de gen enkele Oost Vlamin- twintig besten op een gen en in dat perspektief wedstrijd te tonen. wint de St. Niklazenaar als 9de en De Tender 11de. Bij de seniores werd Willy Laureys de bezieler van de wed strijd. In de aanvang van deze 10 km loop vestigde ook Cois Willems zich terug vooraan maar moest één ronde later het duo Laureys-Geert De Smet In de steek Bij de veteranen won De GooSsens. Bosteels en laten.. Laureys kreeg af Ridder gemakkelijk en Vgn Kerkhove waren en toe wat voorsprong kon Piet Roels zich de streekveteranen die bij maar De Smet bleef 4de plaats toeeigenen. de eerste twintig waren, wijselijk in zijn spoor en Leemans, Michiels, (Chris) een grote vooruitgang, laat staan dat men regel matig in zulke omstan digheden kan trainen... Toch verloor de Beverse atleet de finale tegen de winnaar van vorige maal Van Herrewege die 7"1 liep en dezelfde tijd voor Reyns. Bij de scholieren was de finale de duide lijke afscheiding tussen één en twee. Niet om de over 1 m81 en moest tevreden zijn met een 2de plaats. Komende zondag hebben de Bel gische indoorkampioen schappen plaats in het Duitse Dusseldorf. Ook enkele streekatleten zijn ingeschreven en wij hc pen U hierover volgenc week een relaas te kur nen geven. (Chr De Zeelse atlete Marleen Christiaens haalde het bij de juniores te Wetteren voor Griet Geeroms van AC Lebbeke. Voor Chris tiaens betekende het haar zoveelste zege we zijn er de tel bij kwijtge raakt. Terwijl Geeroms nu ook komt dringen en voor die tweede plaats moest kampen met Ver- cruyssen van AC Zotte gem die toch de eerste de beste niet is. Bij de scholieren werd Karine Van Hecke van AC Zele de beste streekatlete door op de tweede plaats te eindigen achter Du- mon. Van den Bossche en Van Holsbeeck AC Aalst werden 3 en 4. In de I reeks van de kadetten was het Hilde Bauwens van AC Baasrode die op de derde plaats eindigde en dat was meteen de beste streekprestatie. In de 2 reeks ging die eer naar Karien Van Der Snickt AC Aalst die op de 8ste plaats eindigde. Sa bine De Vos van AC Aalst en Diane Van Winghe waren knap bij de mi niemen. Andre Niet aangesloten 6. Marijke Moortgat Pupillen 1970 - I reeks 10. Siri Van Hove, Waasland 12. Elke Hoffman. E. Aalst 13. Veerle Roelandt, E. Aalst 16. Katrien Gillis, E Aalst 18. Carine Ceuppens, Baasrode Pupillen 1969 - II reeks 2. Nancy Volckruyck, 2.11, Zele 15. Els D'Heer, Zele 16. Marijke Boel, E. Aalst 22. Anja De Martin, E. Aalst 25. Katleen De Bruyne,, Baasrode 26. Gina De Cock, Baasrode 31. Erika Verwaeren, Baasrode Miniemen - 68 5. Diane Van Winghe, AC Opwijk 6. Els Goossens, Baasrode 7. De Wolf, AC Leb. 11. Christele Leuppens, Baasrode 13. Christelle Hoffman, E. Aalst 15. Nadia Van Peteghem, AV Lokeren 21. Els D'Hooghe, Baasrode 30. Sigrid De Cock, Baasrode 34. Christine Peelman, Baasrode Miniemen 67 4. Sabine De Vos, E. Aalst 5. Katleen Mannaert, Lebbeke 7. Machteld Meert, AC Lebbeke 9. Ann Vervaet, VS 14. Hedwig Permentier, Zele 15. Conny V.D. Straeten, VS 20. Petra Bruneel, Zele 22.aLesley De Neef, E. Aalst Kadetten 1966 - I reeks 3. Hilde Bauwens, Baasrode 4. Katleen Wyns, Lebbeke 11. Betsy De Troetsel, Baasrode 12. Sonja Van Winghe, Opwijk 14. Ingeborg De Decker, E. Aalst 20. Kathleen Steenhout, E. Aalst 30. Cathy De Craemer, E. Aalst Kadetten 1965 - II reeks 8. Karien V.D. Snickt, E. Aalst 9. Greet De Vuyst, E. Aalst 10. G. Van Lysebettens, Zele 15. Els Van Holsbeek, E. Aalst 16. Annie Bosman, Lebbeke 18. Christelle Bogemans, Lebbeke 19. Lutgarde Jacobs. Lebbeke Scholieren 2. Karine Van Hecke, AC Zele 3. E. Van Den Bossche, E. Aalst 4. Anne Van Holsbeeck, E. Aalst 6. Veerle Pas, E. Aalst 12. Inge Eenmans 16. Mieke Seminck, E. Aalst 17. Lieve Permentier, Zele 18. Karine Saegerman, E. Aalst 22. Els Geeroms, AC Lebbeke 29. Martine Coppieters, AC Zele 41. Hilde Van De Velde, E. Aalst Juniores 1. Marleen Christiaens, Zele 2. Griet Geeroms, Lebbeke 7. Marina Van Zegbroeck, AC Lebbeke 10. Rita Van Wemmei, AC Lebbeke Seniores 2. G. Van Den Bossche, Zele 3. G. Roggeman, E. Aalst 4. Indrid Bauwens, Baasrode 5. Ingrid Van Marcke, E. Aalst 6. Godeleive Bauwens, Baasrode 11. Monique Van Wemmei, Lebbeke 17. Hermine Van Bellingen, VS Elza Van Uytfang, Gent 22. Cecile Hauteki Opwijk 24. Carine gem, VS. St- Van Schelver- De Denderlandatleten Taminau bij de seniores en-Michiels bij de ve teranen blijven de toon aangeven in hun catego rie. In de veldloop van Oudenaarde waren zij eens te meer de beste atleten van AC Dender land; Taminau liep er een uitstekende 13e plaats en Karei Michiels werd als 11e opgetekend waarmee hij terug eerste klubatleet werd. Te Ham me verging het hem minder goed na een wederoptreden na groep werd hij er 23ste. Op de 10e plaats noteerden we daar Armand Haeck en 13e Maurits Bosteels die ook een sterke remonte gedaan heeft. Luc Tami nau werd daar op de 15e plaats opgetekend en dat is dan weer een beste uitslag van de Dender- landatleet. Bij de senio res te Oudenaarde liep Omer Vercammen zich op de 87ste plaats en Andre Van Riet werd er 97ste. Waterschoot 118 en Chinitor als 125ste sloten de reeks. Bij de veteranen waren er ver der nog Bosteels als 15e dat is dan een bevesti ging van zijn prestatie te Hamme. De Brandt was er 33ste en De Saedeleer 77ste. Een beste verrichting kwam er van Van Den Abeele bij de juniores die zich iedere week op een ereplaats weet te nestelen en nu met een puike 9e plaats uitpakte. De overige uitslagen wa ren als volgt: Scholieren: 52 Benny Vercammen, 68 L. Mi chiels, 69 F. Shelkens. Kadetten47 W. Scheur- mans, 63 C. Van Den Marie-Jeanne De Ridder (AC Aalst) zorgde de jongste weken voor enkele ereplaatsen.(an) Abeele, 64 Praet, 86 Jacobs, 91 Hendrickx Miniemen 1967, 45 Yse- wijn. Miniemen 1968: 11 L. Van Damme, 29 D. Van Der Meersche Pupillen: 1969, 4 Ver- I lent, 24 Brusselmans, 28 I Smekens Pupillen 1970: 9 Van I Enghegem, 22 Anckaert, I 24 Baert. ANDRE Wie van alles op de hoogte wil wezen moet lezen

De Voorpost | 1980 | | pagina 39