"algemene vergadering van STEDELIJK VRIJETIJDSKOMITEE WERD DRUK BIJGEWOOND TERUG INGEBROKEN IN ABDIJ AFFLIGEM VERBRUIKERSCLUB BGJG AKTIEF «Kinova maakte film over week van de vrije tijd 'K ZIT MEH HIER ZJUST AF TE VRAOGEN De Voorpost - 1.2.1980 - 3 !oals Schepen Monsieur het zo gevat zegde vrijdag- ivond jl. in zijn slottoespraak tot de algemene igrgadering van het Stedelijk Komitee voor de Vrije- jjdsbesteding, mag hij zich inderdaad gelukkig ach- en over drie dynamische adviesraden m zijn depar- ement te beschikken. Samen met de Jeugd- en de Sportraad bewees de stedelijke adviesraad voor vrijetijdsbesteding inderdaad wind in de zeilen te lebben. Voor de goede gang van zaken zorgt onge- wijfeld het dynamisch bestuur, onder leiding van de leer Willy Van Impe. nzijn openingstoespraak vees deze voorzitter op iet feit dat 1979 niet inopgemerkt voorbijge- jaan was Niet alleen leeft men ervoor ge- orgd dat iedere aange- loten vereniging wordt esteund, maar tevens irerd de vrijetijdsbeste- ling verder gestimuleerd in gepropageerd. Deze preker wees trouwens >p het belang van de rrijetijdsbesteding voor de moderne mens. Hier- >ij verwees hij trouwens laar een aantal sociolo- jische studies, die even- sens op het nut van een lobby de nadruk legden. (olgens de heer Van Im- se was een degelijk wer- cend komitee voor Vrije tijdsbesteding dan ook een noodzaak, en zeker geen overbodige luxe voor het stadsbestuur. Wat de toekomst betrof deed hij meteen een op- foep tot steun, en tot een jneer intensieve samen werking tussen de ver- Schillende verenigingen. bok tussen de sekties Y°°rzl"er Va" lmpe h,eld onderling vond hij een dens het ioaiverslag van dergelijke samenwerking w'/e"|d. (Geert) noodzakelijk. Tot slot van meld wordt. Dank zij de zijn toespraak deed hij vissersverinigingen werd een oproep tot de pers al de vis van de ballonvij- bmdat deze op een posi- vers op 2 opeenvolgende tieve manier de vrijetijds- zaterdagen overgeheveld besteding verder zou naar de spiegelvijver. In ipropageren en stimu- dit verband deelde de jeren. heer Van Damme mee dat, door het feit dat men Jaarverslag nt)g njet met de wer|<en Vervolgens werd het gestart was, het vrije- Vvoord verleend aan de tijdskomitee bij de be heer Louis Van Damme, trokken instanties aange- ondervoorzitter van de drongen heeft om zaak te adviesraad, om het jaar- maken van de gedane be verslag voor te stellen, loften. Hierbij deelde de Wij deed dit op een origi- spreker wel mee dat met fiele manier. Zo wees hij de werken zal gestart er allereerst op dat het worden op 1 februari komitee dit jaar de kop aanstaande, en de duur van de krant niet haalde, vastgesteld werd op 100 wat volgens hem reed werkende dagen. Hij heel wat betekende. Hier- hoopte dat deze aange- >n zag hij immers het be- geven tijdsduur zou ge krijs dat men duidelijk respekteerd worden, binnen de perken van de Tweede uitschieter van bevoegdheden gebleven het afgelopen jaar was de (was. Ten tweede beaam- stichting van het Aalsters de het de stelling dat Verbond Verzamel Vere- jmen zinnig en zuinig om- nigingen. De eerste op- Van dit tijdschrift ver scheen het eerste num mer bij de organisatie van de week van de Vrije tijdsbesteding. Op dit ogenblik zijn vier ver schillende disciplines op verzamelgebied bij dit verbond vertegenwoor digd, en eerstdaags voor ziet men de uitbreiding de openingstoespraak tij- het stedelijke komitee voor tot zes verzamelge bieden. Als enige schaduwzijde zag de spreker de interne strubbelingen in één aan gesloten -vereniging. Hierbij deed hij dan ook een oproep tot bezinning en ééndracht. Derde ex ponent in het komitee vond de heer Van Dam me de explosieve groei van de petanquevereni- ging «Jonger dan je Denkt», gevestigd in de gebouwen van het kas teel Terlinden. Hierbij werd vooral Mevrouw Sonck - Verdoodt in de bloemetjes gezet voor haar onvermoeide inzet. De aanwezigen verna men ook dat het komitee in vergadering van 13 de cember 1979 het netelig probleem van de afwer king van het lokaal be sproken had, en tussen beide gekomen was om de tekortkomingen van- zinvol diploma voor de deelnemers ontworpen had. Als uitschieters van deze tentoonstelling zag de spreker vooreerst de stand van de Aquarium- klub Wagtail, die haar 30- jarig bestaan vierde. Ver volgens was er de pre- provinciale filatelistische kompetitieve schaal Fons Singelijn, met een dertig tal deelnemers. Derde uitschieter was volgens de heer Van Damme het Tweede Humorfestival der Lage Landen inge richt door Kinova-film- klub. Hierbij werd even herin nerd aan het overlijden op 30.8.1979 van de heer Etienne Van der Schue- ren, voorzitter van de filmklub, en ondervoor zitter van het stedelijk ko mitee voor vrijetijdsbe steding. Tot slot huldigde de hui dige ondervoorzitter de verslaggeefster van het komitee. Mevr. Benita Rimbaut, en de sekretaris Georges Meert. Over de vergaderingen zelf deel de hij mede dat er slechts één sektie duidelijk in ge breke bleef. «Blijkbaar menen de karnavalvere- nigingen dat ze elders meer te verwachten heb ben en waarschijnlijk hebben ze nog gelijk ook» zo zei hij letterlijk. De politieke frakties blij ken iets minder ijverig dan de sektieafgevaar- digden, maar men boekt wel vooruitgang. Vol gens de heer Van Dam me blijgt de oppositie an derzijds afwezig. Filmvoorstelling Vervolgens werd het woord verleend aan de sekretaris van het vrije- tijdskomitee de heer Georges Meert. Volgens hem mocht het verleden geen stagnatie beteke nen. Wat de doelstellin gen voor de toekomst be trof, moest men realis tisch blijven. Hierbij zal volgens hem in 1980 wel de nadruk gelegd worden op het inschrijven van vaste begrotingskredie ten voor de sektie vrije tijd. De dienst vrije tijd diende volgens hem trouwens verder uitge bouwd te worden. Tevens zal gewerkt wor den aan het stimuleren van het onderling ver trouwen tussen de leden van het vrijetijdskomitee, aan de steun van de basis en de samenwerking tus sen de organisaties onderling. Hiervoor zul len trouwens initiatieven genomen worden in de onderscheiden sekties, terwijl andere sekties dan weer zullen gestimuleerd worden of nieuwe opge richt. Tevens wenst het bestuur in 1980 de na druk te leggen op het in formeren van de aange sloten leden. De sekretaris kondigde het publiek vervolgens aan dat er op 8.6.1980 een nationale ruilbeurs voor alle aangesloten verenigingen zou geor ganiseerd worden door het AVVV. Maar ook an dere meer klassieke orga nisaties staan op het pro gramma, zoals klubwed- strijden, stadskampioen- schappen, enz. Wat de parkvijvers be treft, drong de heer Meert aan op een regel matig onderhoud ervan, na de vernieuwing, en hoopte hij meteen op het invoeren van een nieuwe beheersvorm. Ook wordt op dit ogen blik door het bestuur van de stedelijke adviesraad gewerkt aan de oprich ting van een vereniging zonder winstoogmerk (VZM) waarbij alle vere nigingen zouden kunnen aansluiten. Hij deelde ook mee dat nu reeds gestart wordt aan de voorbereiding van de volgende week voor vrijetijdsbesteding in 1981. Tot slot kwamen twee vragen aan bod van aan gesloten verenigingen. Voor een tentoonstelling van het Neerhof werd ge meld dat deze in de hal len van de Schoolstraat zal kunnen plaatsgrijpen. Wat de vraag van het ge bruik van de vijver van het Kasteel Terlinden be trof, werd dit punt voor gelegd aan het Schepen kollege. Meteen was het de beurt aan de voorzitter van de filmklub Kinova de heer De Trogh om de film voor te stellen, die gemaakt werd over de Week voor Vrijetijdsbe steding. Zoals de aanwe zigen achteraf zelf kun nen zien hebben, moet het inderdaad geen sine- kure geweest zijn om alle 54 stands en zowat 20 manifestaties en demon straties op een onverzich- telijk manier op de filmrol te krijgen. Het resultaat was een meer dan één uur durende film, waarin zowat alle facetten van de vrijetijdsbesteding aan bod kwamen en die een ware propaganda is voor het uitoefenen van een hobby. Keizershallen Schepen Monsieur hield zijn slottoespraak, tegen de gewoonte in, kort. Hij wenstte vooreerst alle bestuursleden van het Stedelijk Komitee voor Vrijetijdssbesteding ge luk voor het gepresteerde werd. Naar de Schepen voor Jeugd - Sport en Vrije Tijd mededeelde werden immers sinds de oprichting op 14 april 1978 zomaar eventjes 73 vergaderingen gehou den. Hij achtte zich dan ook gelukkig met de wer king van de adviesraden, die onder zijn bevoegd heid vallen, en die elk op hun terrein in 1979 voor een belangrijke manifes tatie zorgden, zoals de Week van de Sport- de Jeugdinfobeurs en de Week voor de Vrijetijds besteding. Al deze mani festaties hadden een rui me weerklank bij het pu bliek en in de pers. Wat de toekomst betrof, zag Schepen Monsieur drie konkrete doelstellingen. Ten eerste was er de noodzaak aan eigen kre dieten. Ten tweede was er de wens voor een ver dere strukturering van het komitee naar de basis toe. Ten derde was er het stimuleren van de bevol king naar een aktieve vrijetijdsbesteding. Naar Schepen Monsieur ons achteraf mededeel de, is het op dit ogenblik zo dat de doeken en de versiering van de Kei zershallen gebeurt door privé-firma's. Dit brengt echter zeer belangrijke uitgaven met zich, zodat nu de optie genomen werd om het nodige ma terieel zelf aan te kopen, en de versiering van de hallen bij verschillende manifestaties met eigen personeel uit te voeren. VEHF Het komitee voor vrijetijdsbesteding hield vrijdag laatstleden een vergadering aangaan de de evaluatie van het voorbije jaar. (Geert) Of da 'k naa foytelèk nog wel 'n hoeksken zol schoroyven? Want na 't ien gezeid gelèk as 't ander, 'k hem n toch zeikes al op alles en veil gesjikkaneird, 'n zaog gespannen en atooyd mor veromgekommen op aal 't gein da volges moy mis lupt. 't Zol dens besten verdrieten op den dier van mor attoyd weir te kommen meh da gegreef. Wor 'n zol ek ne kier ni iet goed kenne zetgen oever 't gein dat er on 't gebeiren es. Azu gelèk as oever de keizink van onzen nieve Prinsj Karnaval. Ja, mor door zeilen der wel ander mier as ien èrtiekel loten oever verschoynen en 'k gon hier dus ni herholen newoor. In elk geval, 't er est 't er ienen en domei goot de roet voesj. Of dat er 't noste joor verom iene zal zèn, da moete men nog afwach ten. Want den dag van vandaog 'n noeje van nimmendalen nimmer verschieten hein. Hejje der oeik ni va verschoeten hoe gamekkelèk dat den ieste minister on 'n serie ramplassanten gerokt es ver de die te ramplasseiren die der hè iest ooitgeroefeld hooi? Allei, den hoeip es na toch vergroeird,. mor of dat 'n domei ver- schoenjerd es, dad es 'n ander kelkesjoos! En 'k vraog meh af worom da ze na, binsjt da ze toch beizeg woren, der giene minister boy gemokt hemmen die mensjen die alle weiken in heer betjen oeverschot van hoer. ,tten te krabben omda ze niet 'n weiten woroever da ze naa verom al ne kier moete schroyven, 'n m hanjen kaan oonsteiken A> ■var t per telle- fong of meh brifken moeten dor toch ginnen teimber opplekken! Zé, azoei tis- sendeir ne kier 't ien of 't ander smoezen dad anders toch in ginien gazet 'n komt... 'n woor da na gin okkozjeken? Ver den dienen die nie 'n wetj voroever te schroyven en ver heer die azoei oeik ne kier iet goed zollen doeng! Nie, 'k peis da 'k doroever ni 'n gon schroyven. 't Es de moeite ni weerd. En woroever zol ek tèn wel schroyven, hein. 't Es 't gein da 'k meh nog attoyd on 't afvraogen ben. Oever da geval van die ziekebis zeikes? Allei toe... Hein? 'n Wedje ni wa da 'k wil zeggen. Awei, omda; 't goy zet zee, zal 't ek a iensj rèzzekes verij len, mor ni voesj zeggen hein? Dad es eh geval van imand die op 't enje van verleide joor dor azoei aal meh ne kier iet gekreigen heit. Iet on 't hért en in d' hèssenen, allei brèf, denne persoein was lanst den iene kant verlamd. Eh lam bien en ne lammen eirem. Noor ienegte daogen in 't hospetool of de klinik, dad es na al 't zélde, mocht denne persoein verom nor hoois kommen, ajja, ge kentj thoois oeik in 'n bedde liggen newoor en door 'n kosten de beddes balange zuveil ni! Mor ja, da gaf vanoyges eh probleem: ne rolstoel. Woor kejje dad hieren of beizegen? In de ziekebis vanoyges wird er gezeid. Ja, kinne, nor de ziekbis getorren. «Joot, vanoyges, ne rolstoel, zè, ge meigd gerést ienen beizegen van ons en wajjer zeilen a opschroyven. Ien van deis daogen kroygde tèn ne splentjernieven die ge meigd haven». En effektief, noor 'n dikke mondj komt er dor ne schoeinen nieven rolstoel toe en den dienen van de ziekebis mocht veromgegeive werren, mits droy frang per dag ver hem te beizegen. En da nief stik kostegen azoei om en boy de dertegdoezjed ballekes mor denne persoein 'n most dor jakken ver betolen. Echt woor, allien mor eh papirken aftiekenen woor dat er tèn nog opstond, haafd a vast hein, dat 'n binne voyf joor recht hooi op verom ne kier nen nieve stoel. Tot door alles in orde. Mor ja, denne persoein 'n was vanoyges ni van zin van ghiel zè leven in da geval te zitten en sprak imand oon die kwamp zjimnastik en oefenin gen geiven. Na, wacht zee, ja, ne kinezist noeme ze da zeikes. En noor verschillegte weiken 'n^ hooi denne persoein denne stoel nimmer vandoeng. Gelikkeglèk hein. Mor na kwamp er 'n ander probleem: denne persoein most stilleksoon verom heren goon. En betjen ba betjen gink da. Balven dennen iene voet. Den dienen 'n waa ni mei. Den dienen sloeg attoyd nor vaveiren en eh was atooyd 'n betjen gezwollen. Denne kinezist zeit: ge zotj doveir eh spesjool soert schoenen vandoeng hemmen en ze kennen a da maoken op moot. Klapt er meh den doktoer ne kier oever!» Goed, da gedoon en da brifken nor de ziekebis gedrei- gen. En as ge goy na peist dat de ziekebis door op ingegoon es... Nie, op zeikeren dag komt er dor ïveranst ne kontroleur-doktoer binnege- stoeken. »Waffer bien of waffere voet es 't? Aan ja, wajjer zeilen der ne kier oever peizen!» En domei was 't koeken gedoon. Sinsj dennen dag, gien nies ne mier. Woor dagge kentj ooitbesloyten da ze liever hemmen da ge ghiel a leven in ne stoel zitj as dagge normooi zotj lieren goon.En 'n vraog meh na ni van welke ziekebis dat da was hein. Want 'k 'n zeg het ajjer toch ni, nog ver gienen blaa lowie. DOLF Vele geïnteresseerden waren vrijdag 25.01 aanwezig op de avond van de vrijetijd. (Geert) gesprongen was met de roep tot meer samen- wege de verantwoorde- geiden van de gemeen- werking kwam van de lijken aan de orde te stel- schap, en ten derde heer Robert Van Den Ber- Ien. Het gaat hier immers steunde het de bestuurs- ghe op de postzegelten- om de vrijetijdsbesteding 'eden in de overtuiging toonstellingen van de van meer dan 100 be- dat men het vertrouwen kring Dendria op 2 en 3 jaarden. die de aangesloten vere- december 1978 en van de Hoofschotel van het afge- "igingen in hen gesteld kring Rosa Luxemburg lopen jaar was ongetwij- •>ad niet beschaamde. op 10 december 1978. feld de Week voor Vrije- Als uitschieters van de Als eerste test van kon- tijdsbesteding, die eind werking zag hij vooreerst krete samenwerking september doorging in de aktie rond de parkvij- werd daarop beslist de de Keizershallen. De vers, waar normale vis- «Schaal Fons Singelijn» ondervoorzitter besprak gelegenheid onmogelijk te organiseren in samen- deze week als volgt: laat- fleworden is. Het komitee werking met de aange- ste voorbereiding - las- «tte zich onder leiding sloten kringen. Op 24 tig; de opening - een van sektieafgevaardigde april 1979 kwam dan de feest; het verloop - een Victor Van Eeckhout, in goedkeuring van de sta- sukses; het slot - een ver om zo snel mogelijk een tuten van het A.V.V.V. lossing. «doende oplossing te door het Schepenkollege Niet alleen alle deelne- vinden. Dit alles resul- en de uitgifte van een mers werden bedankt werde in een uiteindelijk twee maandelijks kon- voor hun medewerking, Plan, waarover elders in taktblad «De Verzame- maar inzonderheid de d|t weekblad meer ver- laar» werd overwogen, heer Luc Kiekens, die een Nog maar pas enkele weken geleden werd in de aloude abdij Affligem stoutmoedig ingebroken. Heel wat kon worden meegenomen. Zo een belangrijke geldsom die voortkwam van de tentoonstelling «Het Betere Geschenk» en ook geldmiddelen spruitende uit de verkoop van cider. Niettegenstaande de BOB een ruime speuraktie organiseerde waarbij heel wat mensen werden ondervraagd sloeg men in de nacht van zaterdag 20 op zondag 21 januari weer toe. Een recidivist zeer waar schijnlijk want door het zelfde raam dat nog maar pas van de vorige inbraak was hersteld werd nu weer een toegang gefor ceerd. Via een klein ruitje kon namelijk de handle van het raam gegrepen worden zodat het venster opendraaide en de inbre kers) zich weer in de ab dij bevond(en). Blijkbaar interesseerde hen alleen geld. Zo werd een brieventas uit een kledingstuk gehaald en daaruit werd een onaan zienlijke som geld ver vreemd doch de andere zaken liet men onaange roerd. Ogenschijnlijk wil men zich bij gebeurlijke huiszoekingen niet kom- promitteren door bvb meegenomen machines of andere nochtans waar devolle voorwerpen. Men moet zeer goed be kend zijn met de inwendi ge struktuur van «het klooster» want ook nu werd een kleine nachtelij ke rondgang gehouden die echter geen buit ople verde. Vermoed wordt dus weer dat het om iemand gaat die met de abdij ver trouwd is, die de plaatsen kent en op de hoogte is van de levenswijze van de ongeveer 25 bewo ners. Wordt een derde poging de dader(s) fataal? LH De B.G.V., «Bond Gezinnen-Verbruikers», een dochterafdeling van de B.G.J.G., «Bond voor Grote en Jonge gezinnen», startte met een merkwaardig programma. Op 17 januari sprak de heer Smale over «Melk- loze produkten, beter of goedkoper?» Het programma ziet er verder als volgt uit: donderdag 21 februari: demonstratie van melkbereidingen op donderdag 20 maart: dieet en natuurvoe- ding op donderdag 9 oktober: kruiden, kweken en gebruik op donderdag 6 november: welke middelen hebben de verbruikers om zich te beschermen? Verdere informatie over de «Verbruikersklub» bij Mw Cherreté, Esplanade straat te Aalst. LH

De Voorpost | 1980 | | pagina 3