JEUGDSPORT Topmatch Juniores Appels kampioen Massa deelnemers Tot de laatste snik KORFBAL Jeugdhandbal Kadetten Lebbeke-Grembergen topgebeuren |BEIMMJ Jeugdbasket KALENDER Judo te Zele KORFBAL 36 -1.2.1980 - De Voorpost Een knappe poging van Verschelden (St.-Niklaas) Miniemen Jeugdbasket St.-Niklase 63 - Lokeren f Er is momenteel een drukke en vinnige kom petitie aan gang in het Waasland, zowel bij ben jamins, pupillen, minie men als kadetten. Ook Sint-Niklase startte dit seizoen weer met een miniemenploeg, die van bij het begin gensters sloeg en overal gunstig opviel door haar techni sche en taktische kwali teiten. Jammer genoeg missen de jongens «ge stalte» en deze speelt een enorme rol bij deze 12-13 jarigen. De enen zijn nog echte Davidjes tegenover ploegen waar enkele «Goliaths» rond lopen. Zo liepen ze hun twee eerste nederlagen op precies tegen Lokeren en Beveren, teams die over «reuzen» beschikken. Kregen ze in de heenron de op Lokeren een echte afstraffing met 35 punten dan was het zaterdag an ders. Tot 10 minuten voor het einde stonden de Klaasjes nog steeds voor. Wolf Bruggen, echt in zijn dagje, aanvallend en verdedigend onvermoei baar scoorde in de eerste helft met de regelmaat van een klok, hierin uit stekend bijgestaan door spelverdeler Yves Gor- rijn die met 22 punten topscorer voor zijn ploeg was. Kommer genoeg had lange man Luc Wae- gemans tegenslag in de afwerking en faalde de «afwerker bij uitstek» Do minique Debbaudt in de ze belangrijke topmatch (8 punten) zodat Lokeren op het einde kon terugko men en dank zij vooral hun «tank» aanvaller Pascal Verboven in de slotminuten met 5 punt jes baas konden blijven. Spijtig voor de moedige «Klaasjes» die zich dit seizoen wel met een eer volle tweede plaats zul len moeten tevreden stellen. Volgende week krijgt de ploeg van trainer-coach Guy Sauviller echter nog een zware dobber op ver plaatsing bij Eksaarde, eveneens een van de be tere teams uit de reeks. r.G. Dit zijn de kadetten van Basketklub Lokeren.(du.) De aandacht gaat voorna melijk naar de juniores, die met hun zege van afgelo pen zondag hun kampioen stitel bevestigden. De 4A seniores hebben echter bij het afsluiten van deze zaal kompetitie nog een eerred- dende winst kunnen af dwingen. Hun 4B collega's daarentegen moesten nog eens de duimen leggen met, weer, slechts één doelpunt verschil. Deze laatsten zullen dus volgend jaar een reeks lager aantre den. De drie Appelse ploe gen trokken voor de laatste micro-dag naar de sporthal te Antwerpen Luchtbal. De juniores speelden tegen Putse. Het was vrij vlug duidelijk dat het ook weer geen geschenkwedstrijd zou worden. Vooral het te rustige spel van Appels zorgde er voor dat ze de rust behaalden met een nipte 1-2 voorsprong. Na de rust brak de hel los voor Putse. Met de regelmaat van een klok begon Appels te doelen. Vooral Wim Van Couwenberghe. Noch tans mogen we de presta ties van de overige teamle den niet verwaarlozen. Het zijn stuk voor stuk jongens en meisjes die met een lo- vt nswaardige overgave en een uitstekende samenho righeid hun wedstrijden be-, twisten. Dat dit resulteert in een kampioenstitel, hoeft dan ook niemand te verwonderen. De 4A's be gonnen goed. Met een prachtdoel van De Rouck werd de eerste stoot gegeven. Het werd een 3-2 overwin ning tegen een toch sterk Ekerse is zeker een profi ciat waard. We kunnen zelfs een vraagteken zetten' achter de twee doelen van Ekeren. Immers werden deze gescoord via twee ge makkelijk toegekende strafworpen. Het 4B-team moest deze competitie af sluiten zonder een enkele overwinning. Deze kompe titie zit er du op, het is nu afwachten wat de resteren de veldkompetitie brengt. De seniores staan niet slecht gerangschikt maar dienen niet meer te reke nen op een titel. De jonge ren daarentegen kunnen dat nog wel. Enkel een onverwacht gebeuren kan hen nog van de eerste plaats weghouden. Ue baskettende kadetten van Sint-Niklaas.(dw) Avanti 1-Bngg. 39-7 (17- 2)Vermeiren, Daelman 3, Van Gucht 6, Van Lan- genhove 3, Van Onsem 7, Van Mol 6, Martens 1, De Ridder 2, Waumans 4, Parijs 6. Buggenhout: Van Den Bergh 3, De Bleser 2, Se- kouri 1, Mohamed 1. Avanti 2-Ajax 25-12 (13- 8) Via Ruysbergh en Sme- kens kon Avanti in de eerste helft steeds een viertal doelen voorblij ven want Parewijck wist Ajax steeds in koers te houden. In de tweede helft zagen we een auto ritaire Martens in het Avanti-doel met een zeer agressieve verdediging waarin Van Den Abbeele zich onderscheidde, en daar de andere spelers ook hun doeltje aan brachten, werd Ajax ver teruggeslagen met een 25-12 uitslag als gevolg. Avanti: Martens. Sme- kens 6, Sanders 1, Van Den Abbeele 3, Hertsens 2, Ruysbergh 10, Van Den Broeck 1, Verbeeck 1, Vlassenroot 1, Bosteels. Ajax: Pisane 1, Pare wijck 5, Van Gucht 1, La- suy 3, Wandelseck 1, Bosteels 1. Oefenwedstrijd Kadetten: Avanti-K.A. Dendermon- de: 22-19 (13-6) Avanti: Vermeiren, Van Mol 2, Van Gucht 10, Ver beeck 1, Ruysbergh 2, Daelman 5, De Ridder 1, Vlassenroot 1Sanders, Van Den Abbeele, Cardon. K.A. Dendermonde: Mar tens, Van Onsem 4, Wau mans 2, Parijs 6, Bos teels, Van Langenhoven, Polfliet 3, Defeyter 3. Rangschikking: 1. Avanti 2 7 12 2. Avanti 1 5 10 3. Don Bosco 4 4 4. Buggenhout 6 4 5. Ajax 6 3 6. Scaldia 6 1 Scholieren Avanti Lebbeke 31 E.V. Aalst 7 Van een echte wedstrijd kon weinig sprake zijn daar Eendracht verschil lende spelers moest mis sen (reservenwedstrijd!) en van de overigen er sommige met hun ge- dachten elders vertoef den. Een kollektief goed Avanti had reeds na 10 minuten een 7-1 voor sprong die verder uitge bouwd werd tot een 13-4 ruststand. Na de pauze ging het spel "an kat en muis verder en via 18-5 (10') en 24-6 (20*) werden zware 31-7 eindcijfers bereikt. Avanti: Schellekens - Martens, De Smet H. 6, De Smet K. 3, Verheyden 4, Van Den Broeck 3, Maes 5, Sanders 1, Van Damme 2, De Proft 1, De Pauw 3, Verguit 3. E.V. Aalst: Scoorden: Bayens 2, Cornelis 1, Vinck 2, Arijs 1, De Cock 1. Wedstrijden voor het weekeinde van 2/3 februari Miniemen: Zat.: oefenwedstrijd te 15 uur Scaldia-Avanti. Kadetten Zat. te 16 uur Scaldia- Avanti 2. Scholieren: Zon. te 15 uur Provinciale selektietraining sporthal Lebbeke. EVA SCHOLIEREN MEISJES 15 uur: Stars Destelbergen-Lokeren 10 uur: Batavo-DBC Aalst KADETTEN B 10 uur: Gentson-Pfaff Beveren MINIEMEN B 10 uur: Panters Baasrode-Lokeren PUPILLEN 13.30 uur: Stars Destelbergen-Lokeren SCHOLIEREN JONGENS C 14 uur: Erpe Mere-Hemaco 14 uur: The Tower-Viane 14 uur: Osiris-Juventus KADETTEN C 15.30 uur: The Tower-Wezenvrienden 15 uur: Panters Baasrode-Okapi Aalst 15.30 uur: Osiris-Juventus MINIEMEN 15.30 uur: Hemaco B-Red Boys 15.30 uur: Erpe-Mere - Osiris 11 uur: Okapi - Wezenvrienden 14 uur: Hemaco A-Juventus PUPILLEN 11 uur: Hemaco-Eksaarde 9.30 uur: Okapi-Osiris 15 uur: Hermes-Cabrita SCHOLIEREN D 15 uur: Moerzeke-Vlierzele 15 uur: Cabrita-Hermes 15 uur: Grembergen-Eksaarde KADETTEN 14 uur: Beveren-Vlierzele 15 uur: Scheldejeugd-St.-Niklase MINIEMEN 15.30 uur: Beveren-Cabrita 15 uur: Melsele-Hermes 15 uur: Lokeren-Eksaarde 15.30 uur: Were Di-Eenhoorn 15 uur: Wasocub-St.-Niklaas tijaens ae Kaaettenwedstnjd tussen bint-Wiklaas enf Lokeren. dw) Het moet'zaterdag indien de weersgesteldheid het toelaat een spannend kijkstuk worden tussen de knapen van SK Lebbe ke en deze van Grember- gen. Twee teams die tot hiertoe ongeslagen uit de strijd zijn gekomen en er na de winterstop ge vlamd op liggen om nog eens ten strijde te trekken. Jammer dat na de voor ziene onderbreking, er nog enkele weken bij kwamen wegens de slechte toestand van het terrein, zodat de jeugd zich niet kunnen inspe len heeft voor dit toch zeer belangrijk top- treffen. Zowel Lebbeke als het bezoekende Grembergen staan ongeslagen aan de leiding. De vorige wedstrijd, tij dens de heenronde liep uit op een puntendeling. Feit is dat dit burenderby heel wat aandacht ver dient omdat wie nu wint heel wat kansen maakt op de titel en trainer Ro ger Pannecoeck zijn pou- lains al uiterst warm heeft gemaakt voor dit toptreffen. In de Zieken- huisveldbaan waar za terdag om 14 uur de af trap wordt gegeven, staan twee ploegen tegenover elkaar die maar één doel hebben: winnen. Onze zegsman te Lebbe ke ziet het als volgt: «De konfrontatie tussen die twee ploegen moet bewijzen wie de beste is. Indien Philip Heirbaut in een goeie dag is, staan we er beslist goed voor. Dat is een speler die op geroepen is voor de Oost- vlaamse selektie en van die middenvelder ver wachten we heel wat. Lebbeke staat sterk ge noeg gewapend om ie dereen aan te kunnen, vandaar dat we er gerust in zijn maar we mogen absoluut niet overmoe dig worden. Wij moesten naar Sint- Gillis en Grembet; naar Buggenhout, t|y strijden die spijtig ri konden doorgaan, f wachten nu op 2 febi om het toptreffen tel Want krijgen we een afgelasting, dag M ik het niet meer zil gezien vermoedeliji B Pasen de kompetitie! Wi afgesloten worden. Dus hopen we op! weermaker en een pn tig spelvertoon.» 0 208 deelnemers aan de internationaal getint judotornooi in sporthal De Zeven te Zele. Het aantal deelnemers was zo groot, dat de organisatoren ':h genoodzaakt zagen te werken met rechtstreekse uitschakelingen. De Zeelse beloften hebben het er weer goed afgebracht, met eerste plaatsen voor Freddy De Cchrijver, Saïd Bouharrak, en Danny De Schrijver, vooral deze laatste bevestigd in de goede zin. Verder nog ereplaatsen voor Dirk Fierens, zaterdag zeer goed, en Erik Van Rie, respectievelijk 2' en 3C. Voor Freddy De Schrijver, de Belgische kadettenkam- pioen was de eerste kennismaking met de beloftenkate- "orie onmiddellijk een voltreffer. Dit belooft dus weer voor volgend jaar. De kategorie juniores-seniores bracht voor Zele twee finaleplaatsen. Marcel Meskens won op overtuigende wijze al zijn kampen. Als enige vertegenwoordiger nog van Asahi-Kwai, zal men op de Belgische kampioen schappen nog met hem dienen rekening te houden. Luk De Beule, moest in de andere finale slechts op beslissing onderdoen voor de oersterke Jos Van Vooren. Verder nog twee ereplaatsen voor Ronny De Geest, en Luk Verdonck. Uitslagen Beloften: 48 kg 1. De Schrijver Freddy - Zele 2. Segers Robin - Lebbeke 52 kg. 1 Mostmans Samuel - Brecht 2. Steenackers Johnny - Willebroek 57 kg. 1. Bouharrak Said - Zele 2. Fierens Dirk - Zele 62 kg. 1. De Schrijver Danny - Zele 68 kg 3. Van Rie Erik - Zele 75 kg. 1. Knockaert - Hooglede 2. Borry Peter - Roeselare Juniores-seniores 60 kg 3. Verdonck Luk - Zele 32 deelnemers 65 kg. 3. Ott Daniël - Lokeren 32 deelnemers 71 kg 3. De Geest Ronny - Zele 30 deelnemers 78 kg 2. Bellon Freddy - Moorse! 17 deelnemers 86 kg 2. De Beule Luk - Zele 4 deelnemers 95 kg 1Meskens Marcel - Zele 2. Vermeersch L. - Hooglede Atlantis Lebbeke - Soye A 4-3 De eerste hindernis op weg naar de titel is genomen voor de Atlantis B ploeg, daarvoor diende gewonnen tegen Soye in de sporthal te Bornem. Het werd een wedstrijd waarin de span ning te snijden was. Er werd heel wat gesuppor terd voor het Atlantis-acht- tal dat op weg was een «onmogelijke opdracht» waar te maken. Het was met geen gerust gemoed dat trainer De Wael zijn poulains tussen de lijnen stuurde, een gewijzigde B- ploeg waarin enkele vaste waarden vervangen werden door beloftevolle juniores. In de zege die na 2 x 20 minuten op het bord stond, had de jeugd zeer grote BENO verdiensten. Zowel Nino Collewaert, Edwin Borms als Chantal Raes waren de jongeren die applaus uit lokten. Carine De Wael stak het vuur aan de lont door in de eerste seconden van de match een doelpunt te lukken op aangeven van Chantal Raes, meteen zat de spanning er in en die bleef er tot de laatste se conde. Atlantis kwam wel op voorsprong maar Soye kon telkens gelijkstellen en precies een gelijkspel was voor Soye voldoende om de titel te behalen. Zoals we schreven in de aanhef stond Atlantis meteen op voorsprong. Onder dave rende toejuichingen legde Carine De Waele nummer één in de korf op aangeven van Chantal Raes. Atlantis pakte uit met een snel spel dat de tegenstander wel enigszins verraste. Toen Soye terugkwam en gelijk stelde miste Nino daarop een strafschop maar dat was slechts uitgesteld want de uitstekende junior pakte uit met en afstandworp en deze was raak 2-1. Trainer De Wael had wel goed zeg gen wanneer hij zijn spelers tot kalmte aanmaande. Hu- bert Van Hauwermeiren zag een doelpunt afgekeurd en ook een strafworp werd gemist. Klap op de vuurpijl kwam er door het feit dat Soye weer verrassend ge lijkstelde. 2-2. Nooit zagen we een geest driftiger publiek toen vlak na de inworp Edwin Borms er 3-2 van maakte met een inloper. Hierop werd een doelpunt van Carine De Wael om onbegrijpelijke redenen afgekeurd era B kwamen de bezoeken B gelijke Ijoogte. Er f fl toen nog 7 minuten M len. Nino Collewaert A een paar maal zijn r' standsschoten op de van de korf zag hela#' zou 5 minuten voor i' weer sukses kennen' meteen was het 4-3. 1 De Lebbeekse ploeg I aanvallen en trachtc n<» T stand op te drijven r 2, daarvoor werden ze te' bewaakt De ploeg die voor hel' stekende resultaat zorp f' Edwin Borms, Willy havert, Chantal Raes.C ne De Wael, Nino O waert, Hubert Van F wermeiren, Anne M De Wit, Greet 0 merman.

De Voorpost | 1980 | | pagina 40