Alle kampioenen te gast te Zele-Huivelde Eric Van Impe (Merel Boeman op Noyonvluchlen Nieuwverbond der Denderstreek deelt goud uit Kort Sport Paul D'Haeseleer (Erpe) enkel kwaliteit Paul De Brauwer: «Ik deed wat ik kon» =SwDirzeker en fond Wielrennen Quiévrainkampioenen in Eendracht voor Allen Dendermonde 38 - 1.2.1980 - De Voorpost Beveel DE VOORPOST aan bij uw vrienden, zij zullen er U dankbaar voor zijn Eric Van Impe uit de Diepestraat te Mere is pas duivenliefhebber sinds 1972 maar mag van dan af ook bij de elite van het Noyongebeuren gerekend worden. De meeste duiven komen rechtstreeks van het ras Gustaaf Coornaert uit Anderlecht, een van de beste liefhebbers uit het Brusselse, sinds de jaren '60 maar die wegens gezondheidsredenen en hoge ouderdom alles totaal ver kocht in 1974. Het eerste duivenseizoen van onze gastheer leverde onmiddellijk een kam pioenstitel op met de jonge duiven te Mere en dit was vooral te danken aan de goede soort die Gustaaf hem had gegeven. Echte %fachtspatsers zijn het die er niet voor terugdeinzen ook op de Noyonvluchten minuten vooruit te vliegen. Nadien kwamen er nog mooiere kampioenstitels bij namelijk te Outer (Le- beke), Kerksken en Aspe- lare waar op alle drie de plaatsen deels door de voortdurende krakers van Eric Van Impe en een paar andere liefhebbers uit zijn omgeving de gemeente Me re werd uitgesloten een voudig omdat de grote prij- zenpot steeds naar Mere kwam. Door dit feit was Eric in 1978 verplicht alleen te Me re en Appelterre te spelen met het gevolg dat hij te -Appelterre kampioen werd met de jaarlingen en te Me re zelf op een zeer sublieme wijze het algemeen kam pioenschap in de wacht sleepte. Dit jaar zat er weer een kampioenstitel in met de jonge duiven te Mere en dit alles werd bereikt dank zij de rasduivels die Eric zich aanschafte maar «last but not least» ook dank zij de goeie inlichtingen en steun die vader Frans hem gedu rende het ganse jaar ver schaft. Weduwschap krijgt de voorkeur. Gewone kweek- mengeling gans het jaar. Jonge duiven die willen mogen een nest opbrengen. Bijna geen verlies van jon gen omdat ze in het voor jaar gespaard worden. Eens de prijsvluchten be gonnen gaan ze bijna dage lijks in de mand. Kuren doet hij 2 maal per jaar in de winterperiode en voor de aanvang van het seizoen, daarna worden de duiven 1 dag per week ontsmet na de vlucht. Regelmatig wordt er ook een thee gemaakt voor de duiven. Enkele toppers van het voorbije seizoen: 22 april: Woubrechtegem: Oude: 7, 21. 42 (3) Jaarl.: 5, 10, 53 (3) plus een massa aan geldprijzen 5 augustus: Mere: Jonge: 18. 26, 31, 43, 46, 57, 58, 61, 62, 88, 92. 12 augustus: Mere: Jonge: 3, 5, 12, 18, 23, 32, 40, 41 (12) serie 10 O.A. 19 augustus: Mere: Jonge: 5, 6, 10, 17, 36, 49, 61, 78 (12) serie 12 O.A. 26 augustus: Mere: Jonge: 1,2,4,6.7, 12,21, 25, 29, 32, 60, 67 12) Oude: 1 (3) Jaarl. 1 (1) 29 juli: Mere: Jonge: 1, 2, 4, 14, 17, 35 (12) serie 10 O.A. Ik denk te mogen schrijven uitslagen die tot ieders ver beelding spreken en wens aan Eric en vader Van Im pe een succesvol 1980 toe, danken voor hun gastvrij heid en hoop er volgend jaar te kunnen terugkeren om met een nieuwe repor tage te mogen uitpakken. Gaston Schutyzer Paul D'Haeseleer die aan de Oudenaardse steenweg te Erpe een bloeiende houthandel uitbaat is duivenliefhebber sinds zijn prille jeugd. Samen met vader was hij gedurende vele jaren een van de toonaangevers in het Aalsterse duivengebeuren. Sinds vader overleden is moet Paul het echter alleen rooien met het gevolg dat hij op een paar jaar tijd van de goede naar de superieure klasse is overgestapt. Basis daarvan is het ras Momin uit Culdensart een van de betere liefhebbers uit het Walenland. Dit kampioenenras aan gevuld met enkele af stammelingen van Andre De Croock, Herdersem; De Coninck, Wieze; Mar cel Callebaut, Itterbeek; Kamiel Laureys, Nieu- werkerkenDossche, De diende hij nipt de dui men te leggen en zich tevreden stellen met een zeer dichte ereplaats. In 1979 is het echter gebeurd. Algemeen kampioen in het lokaal Elk zijn Recht» te Ede Pinten Jozef De Pauw en uitstekende resulta- Nfc. VW —1MB Duivenmelker Paul D'Haeseleer uit Erpe.(schutti) vormen op het huidig ogenblik een kampioe- nenstam die zeer moei lijk te kloppen is. Reeds verscheidene ma len kwam hij in aanmer king voor een kam pioenstitel maar telkens Op zaterdag. 2 februari rent Walgraeve (Berlare); le (Lede), vanaf 19 uur gaat in het 3. Achiel Leus (Lede); 4. Algemeen kampioen: Ray- lokaal De Reisduif te Den- Jos Van Cleuvenbergen mond Van Holewinckel dermonde, de kampioe- (Waasmunster); 5. Kamiel (Zele) nenviering door van de De Bruyne (Berlare); 6. Koning: Dominique Roe kampioenen van de halve Gustaaf Van Herreweghe landt (Lede) fond vereniging Nieuw (Serskamp). Asduiven: Jaarlingen 1, Theofïel Oude duiven: Dominique Coppens (Smetlede); 2. Roelandt (Lede) Roger Drieghe (Berlare); Jaarlingen: Theofïel Cop- 3. Ray Van Holewinckel pens (Smetlede) (Zeele); 4. Alois Geldof Jonge duiven: Maurits De (Dendermonde); 5. Roger Dijcker (Schoonaarde) Thierens (Elversele); 6. Ereprijs voorzitter: Domo- Andre Coppieters (Zele). nique Roelandt Jonge duiven: Gustaaf en Chatrauroux provinciaal: Meyer, algemeen kampioen Ray Van Holewinckel. UITSLAGEN: Oudé duiven: 1. Dom. Roelandt (Lede); 2. Flo- Eric Van Impe en vader Frans schutti Verbond der Dender streek. dat de maatschap pijen Dendermonde. Burst en Lede verenigt. De lau reaat in iedere reeks ontvangt een gouden bre- lok en dit zijn Dominique Roelandt (oude duiven), Theofiel Coppens (jaarlin gen), Gustaaf en Marcel Marcel Antheunis (Ham- Roger De Antheunis (jonge duiven) me); 2. Maurits De Dijcker Massemen (Schoonaarde); 3. Rene en Regionaal: zn. Brondeel (Wanzele); 4. Oude duiven: Roger De Jules Geerinck (Zele); 5. Meyer Massemen Roger Thierens (Elverse- Jaarlingen: Hok Bovijn le); 6. Jules en zn. De Wae- Massemen. BENO Zondag, 27 januari van 14 me (koning), Alois Tem- GEREPUTEERDE SNEL- uur pakt Verbroedering uit merman (algemeen kam- HEIDSHOKKEN Zele-Huivelde uit met een pioen), Cyriel Verstuyft, Pol Van Lembergen, Zele duivententoonstelling, Zele; Alfred Verschelden, waarop er kampioenen zo- St.-Anna; Paul Michiels, wel op de snelheidsvluch- Zele; Lucien Lauwaert. ten als op de halve fond en St.-Anna; Achiel Cockel- fond zullen vertegenwoor- koren, Elversele: Daniel digd zijn. Het bestuur heeft Baert, Zele; Geerinck - Zele; Remy De Brouwer, er dit jaar een groot dui- Van Malderen, Zele; Gil- Hamme St.-Anna; Georges venfeest willen van maken, bert Colman, Hamme; Al door zowél de eigen maat- bert Gijsens, Zele; Gilbert schappij kampioenen als de Dheer, Zele. Domien Dau- sumpatisanten samen te we, Hamme-Zogge. Het programma ziet er als SPECIALISTEN volgt uit: Raymond en zn. Verhae- Om 14 uur: inbrengen der 8en- Eksaarde; Alfons Van duiven (twee per hok) en Driessche, Hamme; St. opening van de tentoon- Anna; Georges Roels, Ze stelling. Aan de tentoon- 'e* Gaston Baert, Zele; stellers en schenkers van Coppieters André, Zele; bons of duiven wordt er Andre Geerinck Zele, Al- een receptie aangeboden. f°ns Ediers, Zele; Cyriel Om 16 uur: verkoop van Van Driessche, Zele; Ro- geschonken duiven en bons 8er Michiels, Zele; Lutz - Ivens - Smet, Waasmun ster; Philemond Staes, Ze le; Gustaaf Baert. Zele; Paul Van Puvenbroeck. St.-Anna; Adolf Heirweg. Florent Walgraeve behaalde bij -De Toekomst' te Berlare twee titels op de Noyonvluchten .(jj ten voordele van de maat- Fierens, Waasmunster; Al- schappij en dat bent U dui- venliefhebbers. Volgende liefhebbers zor gen voor de sportieve om lijsting. fons Moens, Zele; Walter Van Miegroet, Zele; Gus taaf en Marcel Antheunis, Hamme St.-Anna; Haante- jes - Gijsens, Zele;,Willy Van Avermaet, Zeelc: Van KAMPIOENEN VER- Winckel - Van Herrewe- BROEDERING ghe, Zele Van Damme - Steels, Ham- Van de Wielle, Zele; Gui- do Dierick, Grembergen; Maurits Meys, Zele; Jules Boone, Zele; Everaert - Lauwaert. Zele: Remi Geerinck, Zele; Paul De Craene, Zele; Alfons IJse- wijn. Hamme; St.-Anna; Hubert Vercauteren, Zele; Hector Vercauteren, Aime Van Eetvelde, St.-Anna; Marcel Van Uytfanghe, St.-Anna; Eugeen Baert, Zele; Raf. Vercauteren, Zele; Richard Verlaeckt, Zele; Spaerkeer - De Rop. Zele; Andre Van Aver maet. Zele; Prosper Goossens, Zele; Antoine Van Damme, Hamme; Leo Verschelden, St -Anna; De Vlieger en zn. Waasmun ster; Walter GBobel, El versele; Herman Naudts, Elversele: Wauters en zn. Waasmunster, Smet - De Maere. Waasmunster. BENO In -De Blauwe Kanne- te Oordegem werden de duivenkampioenen gehuldigd.(vw) Het heeft er een poosje erg goed uit gezien voor de twee «Belskes» in de amateursren te Wetzikon. Messelis was er vandoor en Paul De Brauwer spurtte nadien van de an dere konkurrenten weg. De kloof dichten, kon Paul niet. Nadien kwa men de anderen bij hem en naarmate de kilome ters onder de wielen en de schoenen wegscho ven, zakte De Brauwer uit de kop weg. Paul had op een plaatsje bij de eerste vijf gehoopt. Dat stak er niet in: hij was vijfde. Sprak hij zijn krachten te vroeg aan? Wilde hij de anderen door een vroege frontale aanval ontmoe digen? Paul De Brauwer. «Force ren deed ik niet: de om loop was niet van de poes en daarom wilde ik op tempo naar Messelis rijden. Ik dacht dat de an deren de kloof niet meer zouden overbruggen en onder ons beidjes zou den we het karwei wel klaren. Dat was echter zonder de waard gere kend: de konkurrenten kwamen terug. Vooral in de tweede wedstrijdhelft bleken de kerels bere sterk.-We deden wat we konden. Verontschuldi gingen hebben geen zin. Messelis en ik deden wat we moesten. Dat we geen goeie gok deden, kan niemand ons ten kwade duiden.» ten te Erpe, Mare en S.L. Essene met meer dan 350 prijzen in totaal. Paul D'Haeseleer is een mens met een gouden hart die iedereen en in het bijzonder beginne lingen met raad en daad terzijde staat. Tientallen liefhebbers ook ouderen, werden en worden er geholpen, eenvoudig omdat Paul die wegens zijn drukke beroepsbe zigheden voorstander is van nestspel steeds eieren, jongen, duivers of duivinnen ter beschik king heeft. Gans het hok D'Haeseleer wordt gespeeld op natuurlijke wijze en enkel door het aanschaffen van sterke rassen waarvan men de afstammelingen weet in conditie te houden is volgens onze gastheer de enige reden van zijn buitengewoon presteren. Zoals reeds eerder zegd was 1979 voor Pan een overgangsjaar goed naar beter inderdaad wie een sei zoen kan afsluiten mi een prijzenpercenti van om en bij de 80% zuiver en alleen op m mag zeker meer di tevreden zijn. Op de droomhokken alles zijn gewone gan| De duiven krijgen hi volle goesting zondj gerst en aan het drink* ter wordt een teenl look toegevoegd gebruik van stimulei de middelen, pillen spuitjes wordt schuwd. Dat Paul het in '80 o\ een andere boeg w gooien zagen uitstekende verzoi de kweekhokken een veertigtal jonge kli pers van formaat lagt waarvan menig liefhi ber enkel zou van di men. Wij zijn er van overtuigP00 dat Paul D'Haeseleer de duivensport zlE^, laatste woord nog nifc|ej heeft gezegd en hop^on dat de Frankrijkvlucht^;d( waar dit jaar wordt <^an overgeschakeld ev%;ch succesvol mogen verben, pen ais de snelheiden vluchten waarop reedn e voldoende bewezen weiwas dat aan de Oudenaardïarr steenweg alleen «zuivepen klasse» de scept* zwaait. SCHUT In 1979 werden de Quié- vrainvluchten in Dender- monde-centrum nog be twist in twee verenigingen Recht voor Allen Dijk- straat, Dendermonde en Eendracht, Oude Vest. Voor 1980 wordt dit één maatschappij Eendracht voor Allen, in de Dijk- straat. De kampioenen 1979 zijn de volgende: Oude duiven: 1. Van Laere - Vereecken; 2. Karei Christiaens; 3. Jean Ver- cammen; 4. Alfons De Rid der; 5. Daman - Dierickx; 6. Henri Quisquater. J Jaarlingen: 1. Gebr. Vi Weyenbergh, 2. Maif Verwilghen, 3. Alfred w Keer, 4. Karei Christiaer 5. Victor Rosez. 6. Jei Vercammen. Jonge duiven: 1. Henri Vi Keer. 2. Louis Van der \j kens. 3. Alfons De Ridi 4. Van Laere - Vereecl 5. Daman - Dierickx, Gebr. Van Weyenbergh, Marcel De Nul, 8. Alexl Decker. Algemeen kampioen: V Laere - Vereecken. BEI Paul Lauwaert Tijdens het afgelopen weekeinde heeft Paul Lau waert twee ereplaatsen bijeengecrosst. In Hooglede finishte de Stekenaar als vijfde en te Hamme werd het een zesde prijs. Gilbert Cattoir Gilbert Cattoir is een amateur in de ware betekenis van het woord. De Donkbewoner zette aan in de B- wedstrijd te Hamme en bolde er als elfde over de streep. Jozef Van Eetvelde Jozef Van Eetvelde is geen naam als een klok. Toch kan hij een verdienstelijk renner genoemd die zowel op de weg als in de labeurspecialiteit die hel cyclo crossen is, zijn man staat. In Hamme werd het een 13de plaats. Paul en Rudy Bescheiden veldrijders zijn zowel Paul Vergevlen als Rudy Veyt. Figuranten die mee het spektakel'moeten helpen kleuren. Ze hebben hun eigen verdiensten en beleven pret aan hun gezonde vrijetijdsbesteding. Paul was in Hamme 18de en Rudy 20ste. Rudi Van Impe Rudi Van Impe is een van de betere jonge cyclocrosj sers. Rudi, die ook ajs wegrenner aardig uil de voeten kan, startte te Ruien en werd daar derde, achter Tony Lambrechts en Rudy Wille, twee cracks. Kampioenenviering Zondagavond ging het er vrolijk aan toe in het lokaal van Atlantis korfbalklub restaurant Bonaparte tl Dendermonde. Daar werd in gezellige kring feest\ gevierd ter gelegenheid van het behalen van de kampioenstitel in de microkompetitie van de korfbal. Voorzitter De Maersschalck was in zijn nopjes met deze titel en sprak de hoop uit dat ook het B team het tol kampioen zou brengen in zijn resterende testwed- j strijd dat nog wacht.

De Voorpost | 1980 | | pagina 42