Carine en Pascale Verbauwen Temse voor distriktkampioenschappen x Sabine Pauwels tweede maal distriktskampioene Lokeren zei zegereeks voort Naar de vijfde plaats d*,:~ Bruneel discriktskampioen 4erae titel voor Sabine Pauwels Johan Damanfort WIELERGROEP MASTA MIKT OP VIJFTIEN KERMISKOERSEN De Voorpost - 1.2.1980-41 ïbaialde zomaar 124el op de Kam twee I firine van Prai meisjes c tevelijk vijf en n «der zijn. cba^im Bruneel fMasta-Cornello- sportieve krachte Zondag a.s. 3 februari, worden de kampioenschap pen van Oost-Vlaanderen gehouden. De organisatie ervan werd toevertrouwd aan het bestuur van de Temse Schelde Zwemmers. Deze keer echter zijn de kampioenschappen er voor alle beste zwemmers en zwemsters van heel Oost- Vlaanderen alle kategor- iën, d.w.z. eendjes, benja mins, miniemen, kadetten en seniores of nog anders van 8 tot ongeveer 20 jaar. M T.S.Z. heeft een 25-tal m klubs uitgenodigd en ver- m wacht er een twintigtal. De li zwemklubs die reeds hun H bevestiging gegeven heb ben aanwezig te zijn op deze meeting zijn: Hamme, Oostakker, Aalst, Zelzate, Buggenhout, Gent (G.S.C.), Deinze, Wette- ren, Sint-Niklaas, Sint- Martens-Latem, Eeklo en Temse zelf. Bijzondere aandacht wordt besteed aan de komst van Meetjeslandse zwemvere niging Eeklo die tevens in geschreven heeft met een aantal Belgische kampioe nen: Katia en Stefaan Damman, Jan Neirynck, en de zusjes Carine en Pascale Verbauwen, die zoals altijd de hoofdattractie vormen van de namiddag. Eeklo alleen treedt aan met 33 zwemmers. Ook de Wase Zwemkring heeft een goe de bezetting met zijn 42 deelnemers. De organise rende klub treedt aan met 26 zwemmers en zwem sters. Al bij al zullen er ongeveer 220 deelnemers aanwezig zijn. Op het programma staan: de 200 meter schoolslag en rugslag, en de 100 meter vlinderslag alle kategoriën; de 100 meter vrije slag voor de eendjes en de aflossin gen. Een nieuw systeem werd uitgebouwd in de in deling van de koersen. Men laat nu immers alle zwem mers, van klein tot groot, bij elkaar in dezelfde koers zwemmen en nadien maakt men dan een klassement op per kategorie. Voor de eendjes blijft het echter net als vroeger; zij mogen in hun eigen age-groep zwem men (8 tot 10 jaar) Deze nog nooit geziene at tractie (voor de Temsena- ren althans) past als perfekt in het kader van de jubi leumviering van T.S.Z. Deze klub bestaat dit jaar 10 jaar en heeft voor 1980 nog een boordevol pro gramma voor de boeg, met ondermeer op 2 maart een meeting voor B- en C- zwemmers en op 4 mei een groot internationaal zwem feest met klubs uit Neder land, Frankrijk, Duitsland en België. Al deze activitei ten aan T.S.Z. kunnen slechts gerealiseerd worden dank zij de geldelijke steun van sponsor Van Laere. Maar het bestuur denkt nog niet zóver, het is nu druk in de weer om voor een perfekte organisatie te zorgen en voor de opvang van het grote aantal zwem mers. Het is dan ook voor de Temsenaren een super gelegenheid om kennis te maken met zwemmers en zwemsters van formaat. Met name Carine Verbau wen (die reeds in de finale geraakte van de Europese kampioenschappen) en haar zus Pascale (die zon dag 3 Belgische rekords verbeterde in Bremen) zul len hier een verzekerde de monstratie weggeven van hun perfekte technische vaardigheid. Nog vele an dere topzwemmers zullen aanwezig zijn zoals Sabjne Pauwels (Dendermonde) Murielle Permentier (Aalst) Jürgen Goossens (Aalst), Axel De Gheselle (Gent) en Delmeiren (Gent). Afspraak dus voor de kam pioenschappen van Oost- Vlaanderen in het gemeen telijk zwembad van Temse met aanvang om 14 uur. Zebula Pauwels (Dendermonde): goed De D.Z.O.-zwemmers die Sabine Pauwels (1966) het zondag deelnamen aan de meisje dat aangeduid werd Schiftingen voor de Schaal om deel te nemen aan de Jules George te Eeklo, een Olympische Spelen 1984, wedstrijd die tevens geldt kreeg de titel van Kam- als kampioenschap van pioene van Vlaanderen met Oost-Vlaanderen over de 4.46, een tijd die haar een sens (1967) en Chris Sae- tenslotte 400 meter Vrije Slag, be- tweede Jonge Haai ople- haalden niet minder dan 8 verde dit jaar WatemOlO V Nat. afdeling medailles in beide klasse- Wim Bruneel (1968) zwom menten. met 5.14 zilver achter Pa scal De Neve (5.07), die rens (1966) plaatsen zich 4.49.6 een tweede plaats in De 4 titeldragers v tn hem ook reeds vorige week beiden vijfde met respe- de Schifting maar werd der- D.Z.O. zullen eerlang hun de titel afsnoepte. ctievelijk 5.15.9 en 5.05.6. de geklasseerd in het Kam- clubkleuren verdedigen op Chris Rottiers (1968) be- Jan Serraris (1968) noteer- pioenschap, daar hij het zil- nationaal vlak. haalde brons in dezelfde de een tijdsverbetering. ver moest afstaan aan een M.L.D.L. reeks met 5.23. Frank Gij- Michel Beeckman (1966) uitzonderlijk zwemmer behaalde met Stefaan Damman. Dendermondse timers stonden zondag het hoogste schavotje de distriktskam- 400 meter zwemwijzen in het te Gent. Zij bewe- aldus werkelijk all- te zijn. Pauwels (1966) be- haar derde op de Kampioenschap van Vlaanderen. Haar scherpe tijd bracht haar tevens derde Jonge Haai op. Belgische zwommen een tijd: Carine Verbau- (1961) 4.56.1: een Belgisch record en raet (1963) die respe- drie jaar (1968) die het eerst dit soort dstrijden aanpakte, be- dat hij, niettegen- zijn jeugdige leef- reeds de vier zwemwij- aan kan. Zijn fraaie werd dan beloond de titel van Kampioen van Vlaanderen. Een zeer mooie prestatie leverde ook zijn leeftijds genoot Chris Rottiers. Hij zwom zilver met 6.05.1. Ook Annick Pauwels (1968) plukte onverwachts een bronzen medaille met 6.42.7; mits doorgezette training zal zij beslist volle dig kunnen doorbreken. De andere DZO-ers moes ten zich met ereplaatsen te vreden stellen. Michel Beeckman (1966) klasseer de zich vierde met 5.47.1; Frank Gijsens (1967) werd vijfde met 5.49; Daniel Beeckman (1965) zesde met 5.50; In de 100 meter wisselslag Eendjes viel Sa bine D'Hollander (1970) net buiten de prijzen even als Martine Cool in de 100 meter streek Dames Ook prachtige resultaten werden gezwommen door volgende streekgenoten. Johan Dadamfort (Ham- me) en Ann Boon (Wase) behaalden beiden goud op de 100 meter wisselslag Eendjes. Zilver was voor Bart De Corte (Wase) bij gen Goossens (Aalst) werd tenslotte Kampioen bij de Heren (4.53.3) Kristin Van Cauteren (Lokeren) zwom goud op de 100 meter vrije ae Miniemen Jongens Dat volgehouden training (5.24.3) en voor Murielle en persoonlijke inzet be- Permentier (Aalst) Minie- loond worden, bewijzen men Meisjes (5.19.9). Jur- deze resultaten. Sport. Zwemmen Tijdens de distrikt kam pioenschappen van Vlaan deren over de vierhonderd meter wissel, een discipline die dit week-end over gans het land werd gezwommen, werd Johan Dadamfort van zwemklub Jastremski Hamme onverwachts kam pioen. Hamme die in 1978 al zijn atleten zag overgaan naar Olympos Dendermonde wist zich bijzonder goed te herpakken, dank zij Mevr. Heirbaut die moeizaam ging bouwen aan een nieu we klub. In de 400 m wissel kwam van bij de dolfijn de tech niek tot uiting, wat vele verwonderde van deze jon ge knap die gelijke trek hield met de kandidaten voor dit kampioenschap. Bij het uitleiden van de rugslag wist Johan zich met een tegenstrever lichtjes voorop te werken, het laat ste keerpunt in de crawl die hij prachtig wist te nemen bracht hem aan de leiding die hij onweerstaanbaar verdedigde tot aan de eind meet. Vermelden waarde is de prestatie van Geert Cos- syns die in de zelfde wed strijd vierde eindigde, voor Geert was het zijn eerste officiële wedstrijd. Bij de dames wist Sabine Heir- bout tweede te eindigen in de 1ÖÖ -meter streek met een prachtige tijd van 1.26.3 DMZ - LZV 5-6 Toen men bij LZV de ka lender zag bij het begin van het seizoen was men niet bijster opgetogen. De vier eerste wedstrijden waren namelijk evenveel ver plaatsingen. De al dan niet beschikbaarheid van de zwembaden zat hier na tuurlijk voor veel tussen, zodat de Zwembond het niet gemakkelijk heeft om een logische kalender op te stellen. Die verplaatsingen zijn nu echter afgewerkt, en bij LZV is men nu heel wat optimistischer ge stemd. De ploeg behaalde 7 punten op 8, en staat daarmee verdiend aan de leiding. Met vier thuiswed strijden voor de boeg opent dit wel gunstige perspek- tieven. Zondagmorgen had Loke ren nochtans een zware dobber aan het hoog ge- kwoteerde Moeskroen. Deze ploeg telt enkele er varen spelers in zijn ran gen, en aangevuld met een aantal snelle zwemmers vormen deze een sterke eenheid. Het eerste doel punt was nochtans voor de bezoekers; Peter De Clercq liet de doelman geen kans met een hard afstands schot. Nauwelijks een mi nuut later hingen de bord jes reeds in evenwicht. Toen een plaatselijke spe ler straftijd kreeg, liet Lo keren de kans liggen om opnieuw op voorsprong te komen, maar net voor af fluiten verging het de thuis ploeg ook zo. In de tweede set kwam Lo keren op achterstand. De iokalen bleken nochtans niet bij machte om deze voorsprong verder uit te bouwen, m^ar ook bij LZV ontbrak de inspiratie. Zelfs toen, er opnieuw een man- meer situatie ontstond vond men de weg naar het doel niet. Iets voorbij halfwedstrijd kreeg Moeskroen te kam pen met een verzwakking. Peter De Clercq profiteer de daar onmiddellijk van, en Kris Roets tikte een voorsprong in één tijd in. Mark Vertonghen kwam ook aan.het kanon, maar toen kreeg LZV het even knap moeilijk. De Lokerse verdediging, met Luk Mestdagh als omgeschool de aanvaller toch steviger, hield nochtans stand. Zelfs toen achtereenvolgens Maurice Van Damme en Kris Roets uit het water moesten bleven doelpunten uit. Daar zat keeper André De Clercq natuurlijk voor iets tussen. Met een krappe voor sprong ging LZV de laatste periode in. Kris Roets zat nog steeds op het droge, en Moeskroen skoorde. Wei nige sekonden later zorgde Peter De Clercq voor het Lokerse antwoord, maar de thuisploeg was even snel aan een nieuwe treffer toe. Mark Vertonghen zorgde nog voor 4-6, maar toen moest Frank Schram met 45 sekonden straftijd op het droge. Moeskroen zag de kans schoon om op nieuw doelen te maken. Kris Roets liet nog de kans liggen om dicht bij het wed strijdeinde voor een gerust stellende voorsprong te zorgen. Frank Schram werd toen een tweede keer uitgesloten, en met nog 15 sekonden te spelen werd het een lokale massaaan- val. De Lokerse portier hield zijn ploeg nochtans recht, zodat de 5-6 stand niet meer wijzigde. LZV begint na aan een reeks thuiswedstrijden maar eerst wordt de kom petitie twee weken onder broken. Er staat echter een vriendschappelijke wed strijd op het programma: op 9 Februari verwacht LZV Merksem aan de Sportlaan, een tegenstan der van verleden jaar. Sup porters worden in het Dur- mebad verwacht om 21 uur. Speelden voor LZV: An dré De Clercq, Luc Mest dagh, Maurice Van Dam me, Jan D'Hooghe. Frank Schram. Mark Vertonghen (2), Kris Roets (1), Peter De Clercq (3), Maurits Dauwe. DM. st j(iinsdag werd in het bijzonder stemmig restaurant n "'---putteke,, te Hingene de nieuwste Belgische voorgesteld, namelijk de groep zijnde een bundeling van 0li sportieve krachten tussen een Sint-Niklase waspoe- erfetarfabrikant, een Nederlandse fietsenmaker en een taliaanse koerstruitjesontwerper... Het prille begin: een der Johny ae Nul laak en waspoeder (Schoonaarde) en Berten Het ontstaan van deze Van Vlierberghe (Belse- formatie is vrij eenvou- ie). De rest van de ^>9 te schetsen. Marie- blauwe Mastagarde: kerkenaar Arthur Van de Ronny Bouckaert, Hen- vijver koesterde plannen drik Caethoven (Zele), om zijn fiets aan de haak Mare De Smet, Ludo te hangen. Hij zou nog Engelen, Mare Goos- wel enkele koersen rij Hen, maar als hoofdbe- W. Van den Broeck, M. Van der sen. Vorig jaar nog, toen hij voor de Boule d'Orforma- tie reed, mocht hij enkel de ronde van Spanje rijden. Voor het overige peddelde Johnny kop man Fons De Wolf ach terna... Dit jaar wordt het alle maal anders. Nu heeft De Nul als kopman een zekere eer te verdedigen. Winnen moet en mis schien kan Berten Van Vlierberghe, als «pater familias» van het gezel schap, hem daarbij nog een flink stuk helpen. zou hij verkoper Slagmolen, Etienne Van ns ^orden Op die manier der Snickt (Berlare), Jan Bescheiden start )lee^wam tiij bij de heer Van der Stappe, Maurice s^amar terecht, een ver- Van Heer, Hugo Van gfkoper van wasprodukten Gastel en Leo Arnouts. len-J® Smt-NIklaas. He je lamp ging branden, Johnny De Nul, de troef- idinRö 'rank viel... Jamar kaart hetwas van oordeel dat d o;sPOrtieveling Thuur 'wel £ïnny. Nul (uit vifwtwt m-e, een ei ^hoonaarde) Is de troef o;t«*9,oep van wa, Lu «X N' kunnen steken. Tenslot ge',fc betekende dat een volle wil uitspelen. De Nul was eertijds een i|g( "'"te publiciteit voor «Izonder goed amateur. I d zijn firrrio g idee groeide ...uui s li van f|fc Vrjvi,, ging op pad ke„m 9een, °n°vfk°me- r11 Ir ij m rtni iilrnoin Moer '•4«:f,teerd(j een veer- lijke moeilijkheid. Maar als beroepsrenner kreeg Johnny erg weinig kan- Masta start vrij beschei den. Het heeft zijn hele programma op België afgestemd. Dus geen grote ronden, wel klas siekers, maar dan enkel diegene die op Belgisch grondgebied verreden worden. Hoofddoel worden de zogenaamde «kermis- koersen». «Wij hopen er op dit jaar zo'n vijftiental wedstrij den te kunnen winnen» aldus sportbestuurder Thuur Van de Vijver. Zij hoofdbetrachtina is een vriendenkring op de fiets te helpen met John ny De Nul als kopman, maar met de groepsver- bondenheid als belang rijk streefdoel. Het eigenlijke program ma start op 1 maart (met de Omloop Het Volk), maar in februari rijden de Mastarenners reeds de zesdagen van Antwer pen. Nadien (van 10 tot 24 februari) gaan zij in Benldorm op oefen kamp. Afwachten dus wat het wordt voor Masta. Maar wanneer een ploeg zich geen al te grote begoo chelingen maakt omtrent het komende seizoen, dan zal de eventuele ontnuchtering achteraf ook minder groot zijn. Het wordt dus duimen voor sportdirecteur Thuur en zijn mannen Alleszins een lovens waardige poging om ook de kleinere wielergoden een eerlijke kans te geven op het sukses dat zowat iedereen na streeft... Dirk Buikmans Waterpolo 1' Nat. afdeling wzk 9 - cnt 5 Zaterdag kreeg Wase Zwemkring in eigen bad Doornik te bekampen. De ze ploeg tel de 1 punt meer dan Sint-Niklaas, maar des ondanks had men goede hoop dat de punten aan de Parklaan zouden blijven. Vorige ontmoetingen le verden immers, op 1 gelijk spel na, steeds de overwin ning op voor WZ1C Het eer ste doelgevaar kwam wel van de thuisploeg, maar de keeper kwam gepast tus sen. Toen een bezoekende verdediger straftijd kreeg, leverde een snelle kombi- natie Walter Daelman - Rudy Van Mieghein toch de openingstreffer op. De koncentratie leek nochtans niet optimaal bij WZK, het samenspel verliep ook niet zo best, en de Doornikse keeper hield zijn netten met enkele gevatte tussen komsten ongeschonden. Het inbrengen van enkele wisselspelers bij WZK le verde reeds onmiddelijk vruchten op: Jan Foubert speelde zich vrij en knalde onhoudbaar binnen. Wase ging geleidelijk meer druk ken, en speelde ook steeds meer geconcentreerd. De jongens lieten zich niet af leiden door de scheidsrech ter die het spel enkele ke ren stillegde om de Wase coach wat overbodige richt lijnen te gaan verschaffen. In de afwerking ontbrak het de thuisploeg nog wat aan geluk: Jan Foubert knalde op de lat. en Rudy Van Mieghem deed dat in een man-meer situatie over. Het was tenslotte Guido Maes, die, opnieuw met Wase in de meerder heid, een derde treffer liet optekenen. En toen Luk Van Landeghem, die een uitstekende wedstrijd speelde een doorbraak forceerde, was de keeper opnieuw verslagen. In de laatste periode bleek Wase toch duidelijk de be tere ploeg op het veld. Gui do Maes passeerde de doel man met oen lobballetje, dat door Wim Rombaut over de doellijn werd ge tikt. Doornik deemsterde stilaan weg, maar liet toch- nog een doelpunt opteke nen. Aan de overzijde zorgde Walter Daelman er nog voor dat de wedstrijd met 9-5 cijfers werd afge sloten. De reserven haalden ook een nieuwe overwinning. Wase kwam nooit echt in gevaar, zodat bij het begin van de laatste periode 7-3 Cijfers op de bordjes ston den. Daar hadden Erik Smet (2). Wilfried Smet. Frankv Lyssens (2) Dirk Mestdagh en Nest De Maesschalck voor gezorgd. WZK verzwakte wel met het inbrengen van de bank.

De Voorpost | 1980 | | pagina 45