naar vierwielers Lorre Buytaert, van twee- Kort sport iiowlingklub Telstar Hamme wil naar de top LUC DE COCK: NIEUWE RICHTING Knappe overwinning van Guy Van Gijsegem Denise Meersman (Temse) nationaal s judokampioen 42-1:2.1^80 - Dé Voorpóèt is er rendj liefhebbers! ;n financieel ges JW8 inrichters. Eindv mes verd Wellens v - 2< e openm ar zag af ig te Mo beginne] national Edwin Borms en Chantal Raes De uitstekende Lebbeekse korfballers Erwin Borms en Chantal Raes die bij de junioren uitkomen maar zondag in hel B achttal speelden werden opgeroepen voor de provinciale selektie. De eerste test viel positief uit voor beiden want ze werden ook voor de volgende training uitgenodigd. Proficiat. A. Lorre Buytaert, forkliftchauffeur in Hemiksem, is sinds drie jaar onze vast Wase waarde tijdens de Provinciale omloopwedstrijden op de Zolderse Terlaemen-omloop. Als jonge knaap was Lorre niet zo zeer te vinden voor auto's. Slecht één zaak sprak hem aan: brom- en motor fietsen. Het ging zelfs zover dat hij 50cc-ertjes zodanig opvoerde, ermee aan wegwedstrijden deelnam en boven dien ook nog voortreffelijke resultaten boekte. gesproken. Per jaar kost zelfs de deelname aan de provinciale wedstrijden ge middeld 100.000 fr. Reken even uit wat het nationaal moet kosten. En dan mag je nog geen brokken rij den. Als we de voornaam- De gehelmde Lorre bij zijn 160 pk sterke wagen.(rdg Eens de wilde haren ontgroeid kwam hij tot de vaststelling dat al dat twee wielig gedoe niet van risi co's gevrijwaard kon blij- -ven. Hij deed al het mate rieel van de hand om terug als toeschouwer zijn plaats achter de afsluitingen in te nemen. Tijdens een slalom wedstrijd van het Racing Team Bornem kreeg de iclheidsmicrobe opnieuw op hem. Zijn besluit d vast: hij zou achter tuur van een auto op- w plaats nemen in het wereldje. \UTO Fiat 124 sport coupé die enkel nog goed om. tot een blokje ot te worden geperst, door Lorre omgeto- tot een 160 pk-sterke n, meteen de snelste in het provinciale deel- jrsveld. Konkreet betekent dit dat Lorre met deze wagen in 2'05"70 de 2,83 km Terlae men-omloop rondtoert. Ter vergelijking: Mare Piessens. Belgisch Kam pioen produktiewagens 1600cc, doet er met zijn VW Scirocco 1'58"25 over. Tot de meest sprekende re sultaten behoren een derde plaats in het Provinciaal Omloopkampioenschap, evenals een 8ste plaats tij dens de 500 km van Zolder, een uithoudingswedstrijd, die voor een keer niet met de Fiat gereden werd maar een Escort RS 2000, waarin Lorre als co-piloot plaats nam naast D'Hertefeldt. FINANCIEEL Dit jaar zou Lorre ook graag de 24 uren van Zol der op zijn programma plaatsen. Als de financiële middelen het tenminste toelieten. Over financiën Komt daar dan nog bij dat de motor ieder jaar vrijwel aan vervanging toe is. Als je dan even onder de mo torkap kijkt, ben je ver wonderd dat men het voor dit bedrag nog kan doen. Gelukkig dat Lorre kan re kenen op de medewerking van de Rupelmondse dea ler, evenals de bewoners van het appartementsge bouw aan de Olmenlaan te Steendorp, zijn buren, die steeds paraat zijn en er niet voor terugdeinzen de ver plaatsing naar Zolder te maken om alzo in de pits, voor, tijdens en na de wed strijden een handje toe te steken. ANDERE DISCIPLINES Andere disciplines interes seren Lorre maar matig. Misschien zou hij voor één keertje enkele rallycross rondjes willen draaien op het Duivelsbergcircuit te Maasmechelen, dit ter ge legenheid van de jaarlijkse Open-day. Misschien wordt 1980 voor Lorre Buytaert wel de gooi naar de provinciale top. De ste kosten op een rijtje SIeun die h') di' >aaT kan plaatsen: inschrijvingsgeld van een verzeke- 2.000 F. benzine 1 000 F nngsmaatschappij zal hier- banden 2.000 F (per wei aan haar belangrijke bij- strijd k 10 races per jaar). dra®e lavaren- Luc De Cock: nieuwe wegen op.(ar) TECHNISCHE FICHE Merk: Fiat Type: 124 Sportcoupé Cylinderinhoud: 1.595 cc Max. vermogen: 160 pk Voeding: 2 dubbele Weber 40 DCOE. Grotere kleppen, inlaat en uitlaat op speciale manier gesleen door Piper Europe. Ontsteking: Electronisch Versnellingen: 5, met hierin een kleinere 9/39 uit de Fiat 124 Break. Voorwielophanging: Bladveren, gehele ophanging overgenomen uit de voor rally ontworpen Fiat 124 Spider Abarth. Achterwielophanging: Starre as met bladveren overgenomen uit de Fiat 130. Ophanging verlaagd met 15 cm. Gewicht verminderd met 100 kg. Spoorbreedte vergroot tot 1,75 m. Banden: Michelin - dunlop Sperdifferentieel. Dat Luc De Cock alheel veel bewezen heeft in het verleden hoeft geen betoog meer. Met het nieuwe sei zoen in ogenschouw, heeft hij enkele belangrijke be slissingen genomen. Aller eerst is het voornaamste voor hem dat hij niet meer met eigen wagens gaat rij den. Inderdaad. Luc heeft en zijn formule Ford, én zijn super VW verkocht en gaat, na zes iaar. de één zitters vaarwel zeggen, en meer tijd vrijhouden voor zijn beroepsbezigheden Wel zijn met de VW nog een viertal wedstrijden ge pland in België en Enge land. Nieuwe onderhande lingen zijn er ook tussen Luc en Mazda, en meer speciaal over het beschik baar krijgen van een fa- brieks RX-7. waarmee Luc graag het nationaal pro- duktiekampioenschap zou beslissen. Ook de 24 uren van Franchorchamps en van Le Castelet in Zuid- Frankrijk staan op het pro gramma. Hopelijk veel suc ces voor hem in deze min of meer nieuwe richting van zijn geliefkoosde sporttak. Wat zeker niet minder be langrijk is voor al degenen die Luc goed kennen, is het feit dat hij gaat trouwen, nog vóór het eind van het jaar, met schoonheidsspe cialiste Marijke ren. We zijn ervan tuigd dat hij ook in huwelijksleven hoge pen gaat scheren. Ondertussen is er vous voor de de Racingshow, op 16 fcttoi bruari e.k., in de stal feestzalen te Sint-NiklaaJ 66797 209 In de BMV-motorcross heeft Guy Van Gijsegem, de Aalsterse Hondarijder, voor een prachtprestatie gezorgd. Hij won beide reeksen bij de nationalen 125 cc op een overtuigende wijze. De eerste voor de Nederlandse kampioen Zijlstra. Oud-kampioen Gaston Rahier. vorige week nog winnaar in de openingscross te Hechtel, kwam er niet aan te pas. Van Gijsegem behaalde vorige week een derde plaats. Bij de juniores 500 cc wer den de schiftingen gewon nen door Bertelomé en Vreys, de finale door Van de Wouwer voor Van En geland en Godefridi. De reeksen 500 cc seniores werden gewonnen door Bresseleers en Van Ham. die ook eindoverwinnaar werd voor Nuydens en Ber- voets. bij de nationalen wonnen de beide beloften Desendre en Martens elk een reeks, maar Decendre kreeg de bloemen. Wellens en Corens waren de reekswinnaars bij de in ters, daar enkele zegekan didaten o.a. Van Veltho- ven, Heeren, Velkeneers en Boven met pech kregen af te rekenen en André dora. Vromans niet startte |°vef gens een financieel met de naar werd Wellens Massant, Mingels en Volgende zondag de BMB-rijders te weefcriki met volgende kategone 10 inters, nationalen. res, juniores, zijspannen! nationalen 125 cc. start om 11.15 uur. De BLB, die cross te last. start beke-Waas met gen, juniores, inters, zijspannen, en nationalen 125 cc vang om 11 uur. In Hamme werd Telstar voorgesteld. De bowling- klub die aan de Kapelle- straat onder dak zit, be staat slechts één jaar, doch heeft in die twaalf maanden al heel wat weg afgelegd. Vooral het aantrekken van Louis Cammu bleek door slaggevend, omdat die man reeds jaren met deze in- doorsport vertrouwd is. Dat Andrea de Munter, ge wezen kampioene van Bel gië, een lidkaart onderte kende en Louis Wilde- meersch, ook een crack, naar Telstar kwam, was een flinke stimulans, de klub heeft nu 26 namen op de ledenlijst staan en dat is meer dan bij de start werd gehoopt. Als daar nu nog zes bowlers bijkomen, zijn alle banen «bezet»: 32 is het ideale aantal. Voorzitter Cammu schetste de korte geschiedenis van de bowlingsport. het in Vlaanderen destijds beoe fende kegelspel, werd in het begin van deze eeuw erg populair in Duitsland waar klubs uit de grond rezen, tornooien en inter- klubs werden georgani seerd. De technologie van de Amerikanen resulteerde ten slotte in de ultramoder ne «banen» waarop nu wordt gespeeld. In de jaren zestig telde ons land een tiental Bowlings met 2.000 spelers, nu zijn er dat reeds meer dan 40 met meer dan 4.000 adepten. Louis Cammu was vroeger voorzitter van Donk's Bowling Club. Zijn erva ring is een pluspunt voor Telstar. Nog meer mensen trekken aan de kar: sekre- taris José De Block, sport leider aimé Van de Wiele. Geert De Leenheer, Cari- ne De Waele, sponsors Ru- di Delaere en Lutgart Ver bustel. Rudi Delaere ziet het zo: «Nieuwe spelers aantrek ken, mensen die de bow ling reeds beoefenen de weg naar de kegelbaan to nen. ze technisch vervol maken. talent opsporen, promoveren, en in de klub- verband samenbrengen, mag geen slogan zijn. Er moet ook een uitbreiding komen van het bowlen als sportdiscipline. Tevens moet gestreefd naar het op richten van een Vlaamse federatie in het kader van de bestaande Belgische Bowlingbond. door toepas sing van het dekreet, zou het bowlen kunnen meege nieten van de subsidie van Bloso. Wat Telstar betreft, worden in het najaar 1980 enkele interlands gepland. Voorts wordt een kam pioenschap van het Waas land. Dender. Schelde en Hamme voor aangesloten en niet-aangesloten spelers opgezet. Naar die voorstellingavond van Telstar waaiden ver scheidene prominenten over: burgemeester Baert. BLOSO-afgevaardigde Bert De Cleyn. nationaal federatievoorzitter Van Hoorebeke en zelfs Micha Mara, het zingende vrouwtje uit Limburg, profrenner Etienne Beule kwam opdagen, per fiets uiteraard, voortrekkers van de hopen dat ze een leveren tot de verdere bouw van de in Vlaanderen en laere hoopt dat hij er tertijd een Vlaamse lingfederatie kan drukken. Dit zijn de bowlers van Telstar llamme.vh) ,le modelling van het Teletar-team maren veruheidene crack, aanwezig./vh) Voor de eerste maal in haar 17-jarig bestaan heeft de Judoklub van Temse een kampioen van België in haar rangen. Denise Meersman, een 14-jarige belofte met allure, verover de op zondag 20 januari de nationale titel in de 52 kg- gewichtsklasse. Denise Meersman is één van de grote beloften die de Judoklub Temse mo menteel rijk is. Op 26 no vember 1979 zette zij haar talent om in een klinkende provinciale titel, die zij te Ronse behaalde. Dat bete kende meteen een ticket voor deelname aan de re gionale kampioenschap pen, die op 15 december in Oostham (Limburg) plaats vonden. Ook daar bleek geen enkele tegenstandster het tegen het Temsese ta lent te kunnen opnemen. Een tweede titel zat met een op zak. Op zondag 20 januari kon de bekroning volgen in het nationaal kampioenschap te Brussel. Denise gold als groot favo riete voor haar reeks en zij zette de op haar gevestigde hoop ook in de hoogste plaats op het ereschavot om. Zij won al haar mat ches. Haar titel is meteen ook de eerste nationale ti tel die de Judoklub Temse verovert. Ook Hilde Kovacs nam aan het nationaal kampioen schap (58 kg) deel. In het provinciaal kampioenschap was ze op de tweede plaats geëindigd en in de regiona le titelkamp werd ze derde. In het nationaal kampioen schap geraakte deze ver dienstelijke 14-jarige ech ter niet op het ereschavot. Hartelijke felicitaties aan beide juffrouwen zijn hier zeker op hun plaats. En het spreekt vanzelf dat trainer Roland Van Der Meiren en het hele"bcstuur (o.l.v. de dynamische Nelly Van Overloop) delen in deze eervolle prestaties. wiks&r NV Denise Meersman nut it Kovacs, de meisjes uil het jongste weekeinde

De Voorpost | 1980 | | pagina 46