KRISTELIJK WANTROUWEN DRUKTE JONGSTE AALSTERSE JEUGDRAAD WIE WORDT MISS PONY BELGISCH RENP0NYVERB0ND? Selektieve ophalingen: dringende noodzaak of modeverschijnsel? Fijn spelen De Voorpost - 1.2.1980 - 9 De jongste Algemene Vergadering van de stedelijke onvolledig is, o.m. omwille «raad voor jeugdvorming» is niet bepaald vlekkeloos von de geringe bereidheid verlopen. Vooral het inventarisatiedossier, waarover van de jeugdorganisaties verder meer, zette nogal wat kwaad bloed bij vertegen- om de gevraagde inlichtin- woordigers van kristelijke jeugdverenigingen. Dat had gen mede te delen. Hier en Jon weer spanningen voor gevolg waarbij ook schepen daar kon men langs andere Monsieur op zekere ogenblikken zijn kalmte verloor, wegen de formulieren ver- Strakker dan gewoonlijk leidde voorzitter Michel De beteren of aanvullen. Sche- Gols dan ook het gesprek. Toch kwam het niet tot de pen Monsieur van zijn kant openlijke breuk, die er bij de aanvag wel in zat, en benadrukte dat verenigin- konden alle agendapunten netjes behandeld worden. gen soms nog huisvesting krijgen op grond van mon- |n een veel te kleine filate- waar de voornaamste no- delinge akkoorden van voor liezaal ging die vergadering den en behoeften gesi- de fusie. Ook mondelinge door. Was het de aanwen- tueerd zijn, wie bevoor- overeenkomsten met bv. di- dag ding van de subsidiekoek of deeld en wie benadeeld rekteurs van gemeente- ijlbe het inventarisatiehoofdstuk wordt, enz. Voor de duide- 111 dot voor de massale toe- lijkheid: ook de kristelijk ge loop zorgde? In ieder geval 'inspireerde leden van de Verder op de avond zou hij ect| werd aan schepen Mon- jeugdraad hebben met die meedelen dat door de sieur gevraagd naar een globale inventarisatie inge- ruimer lokaal voor de toe- stemd. komst. Dat zou ofwel de trouwzaal ofwel de feest- ,We Wlllen d,e ,nven zaal kunnen worden. Jebron stelde voor steun te kompleks, waren niet over- Men hoopt tegen de vol- kingen aanvaard werd, dat richten. de vragen van het C.G.I. 20.000 fr. voor een so- verlenen aan het door een door de vergadering onder- ciaal fonds (ten behoeve wervelstroom geteisterde heid of vroegen geranties schreven werden op voor- van minder bedeelde Dominica. Michel Bekaert dat jeugdwerk in jeugdhan- waarde dat ook onrecht- ku'rsisten aan kadervor- wilde namens de overige den zou blijven. tuigd van de hoogdringend- gende A.V. een goede keu ze te kunnen doen. kristelijke jeugdorganisaties steun voor de Achterlinie en aan de Herdersemse landbouwregent Hilaire Lambrecht die al twee jaar tussen de armste boeren Guate- ontvangt. Deze vragenlijst, die door de stedelijke jeugd diensten opgesteld werd, luidt aldus de tweede fase van het globaal plan. ieders bereidwilligheid en eerlijkheid, maar niet ieder- 'ekt voor 'n .!ollv,a (steun tewerkgesteld werkloos of taris zien, vooraleer het ver slag goed te keuren» beves- Inventarisatie van service- tigden meerdere vertegen verlening aan jeugdorgani- woordigers uit kristelijke ooi saties. hoek. Geantwoord werd Ne een zoemsessie, ge- dat die inventaris nog aan vraagd door het C.G.I. om Wat een formaliteit had be- het fotokpoiëren was en zich gezamenlijk te bera- hoeven te zijn, nl. de goed- dat hij nog dezelfde avond den omtrent de «inventa- keuring van het verslag van zou uitgedeeld worden. Dit ris» (zie elders op dit blad), de voorbije A.V. (9 okto- antwoord was vrij verras- kwam Guido De Cock na- ber), werd reeds onmiddel- send voor het C.G.J. (Chris- mens die groep met drie lijk door vertegenwoordi- telijk Geïnspireerd Jeugd- vragen, gers van het «kristelijk ge- werk) dat er een harde stra- Er wordt aangedrongen ïnspireerd jeugdwerk» aan- tegie mee in duigen zag op een vervollediging en gegrepen om de ontevre- vallen. Aangevoerd werd duidelijker omschrijving van denheid van die groep te nog dat de drie maanden de inventaris van dienstver- uiten. In dat verslag staat reeds verstreken waren; leningen van de stad. namelijk dat van stadswege voor argumenten als perso- Men wenst duidelijkheid Zo goed als unaniem werd binnen de drie maanden neelsoverlast (jeugdinfo- omtrent de voorwaarden het principe van de ge- een inventaris zou opge- beurs, twee zwanger- waaronder lokalen ter be- meenschappelijke beste- maakt worden van lokalen, schapsverloven) bleek men schikking gesteld worden. ding van de subsidiepot infrastruktuur en andere niet bevattelijk. Hoewel de' Specifiek voor Kreja aanvaard net zoals vorig vormen von dienstverlening Vergadering bereid was het wenst men opheldering om- jaar. Het gezamelijk bedrag die de stad aan jeugdorga- punt «inventarisatie» bij nisaties biedt. Die inventari- voorrang te behandelen als satie kadert in een ruimer tegemoetkoming aan het geheel: men wil ALLE voor- kristelijk onbehagen, stern- delen optekenen die Aal- de het kristelijk blok tegen sterse jeugdorganisaties het verslag van 9 oktober, genieten, dus ook van Toen het langverwachte scholen, parochies, mutua- formulier er eindelijk was, liteiten, partijen, partikulie- stélde jeugdsekretaris Gui- Daaruit moet blijken do Moens dat de inventaris ilvi Sl( nk Iru streekse steun (staat, paro- ming) chie, scholen...) geïnventa- 28.000 fr. voor aan- riseerd wordt en dat lokale- koop van vier toneelspots, nood niet typisch kristelijk 19.800 fr. voor een dia- is (zie bv. Tanu en 't Fa- projektor met overvloeiing. brieksken). De schepen deelde tevens mee dat de 110.000 fr. gaat naar leeft en werkt stad de intentie heeft Kreja de aankoop van een kleine mala, als stedelijk initiatief uit te bureeloffset. De Jongsocialisten tenslot- bouwen. Wat dit konkreet De eerstvolgende voorge- te ijverden voor Nicaragua, te betekenen heeft en stelde aankoop was een Via de Impulsbeweging die scholen bemoeilijken een waarover men in Krejakrin- autocor (kostprijs eerste in kontakt staat met de in- volledige inventarisatie, gen zelf verbaasd bleek te jaar 300.000 fr.) Aangezien landse M.P.U.-volksbewe- zijn zal op de volgende er onvoldoende kredieten ging én opleiding von de A.V. meegedeeld worden. restten en niet iedereen agrarische bevolking. Twee stadsdiensten van jeugd, Ter vervollediging van dit onverdeeld gelukkig scheen projekten werden eerhou- kultuur en huisvesting een hoofstuk kan meegedeeld met die aankoop wordt de den; Guatemala en Nica- worden dat momenteel een zaak op de eerstvolgende ragua. enquête de ronde doet A.V. opnieuw bekeken. onder de jeugdverenigingen Adv.es oon stadsbestuur naar de dienstverlening die Ortw.kkel.ngsprotekten De leugdraad formuleerde men links en rechts Net zoals vongjaar wenste Nieuwe leden jeugdraad en bestuur Volgende leden maken nu deel uit van de jeugdraad: Toneelgroepen Lanseloet en Janus, jongerencentrum 't Rond Vierkant en de Vlaamse Volksdanscentra- le Uilenspiegel (Nieuwer- kerken). Werden verkozen tot lid In de wandelgangen... werd en wordt de hou ding van het C.G.I. nogal bediskussieerd. Wat voor de enen een ultieme poging is om bedreigde belangen veilig te stellen t.o.v. gekon- kelfoes van stadswege, is voor anderen ongeoorloof de stemmingsmakerij. Van een (andersdenkende) ver tegenwoordiger hoorden grondige inventaris zal ge maakt worden over voorde len toegekend aan ALLE verenigingen, dus niet enkel in de jeugdsektor. en advies aan het stadsbe- van het bestuur van de we: «het draait bij de kriste- Jeugdraad, waar voor de lijke verenigingen om geld en niets anders». Sommi gen trekken in twijfel of de woordvoerders van het blok wel in naam van alle kriste lijke jeugdverenigingen de jeugdraad bij wijze van stuur om het vast personeel trick De Smedt. voorbeeld aan andere vere- in de stedelijke jeugddien- nigingen en adviesraden, sten uit te breiden. Momen- 10 van zijn subsidiefonds teel werkt slechts 1 lid in te schenken aan ontwikke- vast dienstverband. De Uiteraard rekent men op "ngsprojekten. Wereldwin- overige negen zijn tijdelijk, kei stelde een Sanjinespro- gewetensbezwaard, een bleek daar op de A.V. gerust in. Gemeenschappelijke steding van subsidies aan plaatselijk vormings- in het B.T.K. opgenomen, werk) en hulp aan Zuid- Tegenstemmers en onthou- niet-stekkingsgebonden verenigingen twee vakante plaotsen waren: Gino Sme- kens (van 't Fabrieksken) en Patrick De Schrijver (Al- kuone). Tot ondervoorzitter spreken. De oppositietoon werd Piet De Schepper ge- van kristelijke bestuursle- kozen. Sekretaris wordt Pa- den wekte tijdens de A.V. openlijke verbazing bij hun kollega's. Naar we konden Zeefdrukinstallatie vernemen verlopen de be- Vorig jaar werd gezamelijk stuursvergaderingen veel een zeefdrukinstallatie aan- konstruktiever. Hoedan- gekocht. Er wordt nog ook, wie gelijk of ongelijk steeds naar een geschikt heeft, een eendrachtig sa- onderkomen gezocht. Kan- menwerkende jeugdraad is didaturen zijn momenteel: er nu zeker niet. de stedelijke akademie, (Peter) Afrikapnse vluchtelingen, ders vonden de materie te jeugdhuis Ypsilon en Kreja. trent de huurvoorwaarden van 550.000 fr. (400.000 fr. mef de stad tot drie jaar als toelage'79 en 150.000 De trouwe speaker van het Algemeen Belgisch i ('79-'7R-'77ï fr rp^prvp vnn 197R1 worHt r»u-i iaddmi n« c.k.::.... terug ('79-'78-'77). Van de geanimeerde dis- kussie die hierop volgde, onthouden we dat een uit zonderingsprocedure jeugdhuis Kreja t.a andere verenigingen door geen van de andere strek- fr. reserve van 1978) wordt Renponyverbond (ABRV) Francis De Schrijver, als volgt aangewend: blonk letterlijk van geluk wanneer hij de vijf kandida- 40.000 fr. gaat naar ten |^jss pony 198O mocht voorstellen, projektensteun in de Derde Kandidaten waren Nadine Van Dorselaer, Christiane voor Wereld (zie verder) 0e r00 Rja Florijn, Hilde Claerhout en Nadine dij is verplicht, alsook het de 50.000 fr. voor toelagen Poelman. dragen van het juiste rug voor de organisaties die gen 870-tal pony-eigenaars, samen met hun suppor- vlucht 1,30, draf 1,15, woorden van dank ge vlucht sulky 1,10, draf sproken. 1,45, vlucht 1,40. Grote dravers (fond) Een volledige jockey-kle- ploatselijk kadervorming in- terSf waren aanwezig op de algemene vergadering Verdeling der prijzen: Vervolg vorige week en de voorstelling van de kandidaten Miss Pony. Het volledig bestuur, be- niet juist zouden geme- staande Maurits Grote paarden: 1000, 750, 500, 400, 300. Pony's: 700, 500, 300, voorzitter ten zijn kunnen door stor- 200,150 10o'. Poelman uit ting van 1000 fr. op de- dag hermeting gebeuren in len van het verzamelde men aan het binnen hun glas geen extra moeilijk- mogelijkheden realiseer- Dit alles zijn faktoren die allerlei flessen voor één ïteen rol kunnen spelen bij malig gebruik: spiritua- ent het bepalen van het ren- liën, aperitieven, wijn heden veroorzaken. Wat bare. Men blijft er vooral als dabele van dergelijke ak- wat zijn wij toch een volk- wel direkt belangrijk is f ties, maar in wezen blijft je van dorstige fijnproe- het beschikken over ade il I het recupereren van deze vers worden praktisch kwaat recycleerbare materialen in éénmalige verpakking reeds aangestipt is hun 7Ej toch de hoofdzaak en dat aan de man gebracht, wagenpark sterk verou- wordt door de kritiek Ie- Sommige bieren en fris- derd maar wordt heden niet bij de pakken bij de bergen afval zit- Zoals ten. Betreurenswaardig is echter te moeten vast- De prijsuitdeling maandelijks gebeuren. Alle kampioenschappen kretaris-penningmeester, De meting van Kayac- zullen van de kleinste maat tot de hoogste maat verlopen. Alle paarden en pony's mogen twee keer deelne men met uitzondering van de kampioenen van elke reeks. Pony's die in een tweede reeks lopen moeten 10 meter handicap verlenen vóltallig de 2-jaarse lopen en de 2- zodat de pony's in eigen jaarse mogen in A-reeks Oostakker, ondervoorzit- zelfde ter Roger D'Haese jit Le- doen de, Louis Blommaert, se- beroep. bestuursleden Arsene Poelman zal openbaar Claerhout uit Lendelede, gebeuren op 10 februari Jozef Goedertier uit te 10u30 te Oostakker. Scheldewindeke, Edgard Pony's die tijdens het sei- De Reycke uit Zelzate, Jo zef Dierickx uit Zandber- zoen volgens derden in een te lage reeks zouden Door de kommissarissen werd er op gedrukt dat er in 1980 biezonder streng zou opgetreden worden inzake onregelmatighe den zoals dichttrekken, onsportief gebruik ma ken van zweep enz. Voor al de wedstrijden zal kon- trole gedaan worden be treffende het gebruik ma ken van te lange of om- za' vangrijke zwepen. Voor de vlucht in sulky mogen alleen de leidsels gebruikt worden tijdens de laatste ronde. Deze leidsels mogen absoluut niet voorzien zijn van knopen. gen, André Blommaert lopen kunnen in beroep uit Peipingen en Francois gekeurd worden mits Vander Cruyssen uit Me- storting van 3000 frank, relbeke hadden er ook De jaarlingen mogen bij aan gehouden aanwezig te zijn. stellen dat er van over- Tijdens een overzicht van lopen, doch moeten bij heidswege op provin- 1979 werden zowel de verhoging van reeks de verende heren koudweg dranken worden nog toch nog optimaal benut, ciaal of nationaal vlak hoogte- als de laagtepun- handicap verlenen van over het hoofd gezien, aangeboden in flessen en zodanig dat er voor bijko- weinig of niets uit de bus ten van de wedstrijden de lagere reeks. 4 Het is misschien mogelijk om in de toekomst de bakken met statiegeld, mende selektieve opha- Supermarkten echter lingen weinig of geen komt bij deze besproken. Er werd door Ponyhouders die tijdens kringloopactie. Alle initia- a| de aanwezigen degelijk het seizoen 1980 aanslui- selektieve ophalingen houden het nog steeds ruimte blijft. Het kollege tief wordt aan de ge- begrepen dat alles vat- ten bij ABRV, moeten na 1 van papier en glas overwegend bij de weg- I waar een bepaald raads- lid toch zo op aandrong - simultaan te laten ver- lopen: dit is en blijft nog I altijd toekomstmuziek. heeft in principe de aan- meenten gelaten, werpflesjes. Naast fles- koop van drie nieuwe vooral: ook alle kosten, sen heeft men ook nog platte wagens goedge- Laat de kritikerende op- jampotten, inmaakboka- keurd te verdelen over di- positieleden zich len en dies meer. Een be langrijke vereiste is ech- departementen, maar eens in vastbijten, en gezond verstand. maar baar is voor verbeterin- goedkeuring van het be- gen en 1980 hierdoor nog stuur de eerste 3 koers- beter zou kunnen zijn dagen 20 meter handicap hier mits een beetje goeie wil verlenen bij hun momen maar waarvan er toch Immers, deze akties ko- Voor de aanvang van de federatie. tele handicap bij vorige Het ging er in de eerste ter: het glas in voldoende minsten één aan Leefmi- men ons allen ten goede, wedstrijden in 1980 zul- Indeling van de reeksen: [plaats om het creëren zuivere vorm te kunnen lieu dient toegewezen te en een overheidsinitiatief len er twee officiële me- jaarlingen: draf 1,10, reeks niet gehinderd wor den in de start. Er moet eerst in eigen reeks gelo pen worden. Alle paarden en pony's moeten, betreffende het kampioenschap van Bel gië aan de 3 laatste koersdagen deel geno men hebben. Een volledige wedstrijd kalender zal dan ook eerstdaags aan alle leden van het ABRV toege stuurd worden. Zaterdag 2 februari 1980 worden dan ook alle po nyliefhebbers verwacht te 20 uur in de zaal «Wie- zehof» te Wieze waar de traditionele verkiezing zal doorgaan van Miss Pony- ABRV. De kandidaten Nadine Van Dorselaer, Christiane De Roo, Ria Florijn, Hilde Claerhout en Nadine Poelman wachten met veel spanning deze ver kiezing af. Bij deze gelegenheid zal aan elke kampioen van het ABRV 1979 en dit van elke reeks een trofee aan- I van een bewustzijn bij de bekomen om de massa worden. We hopen alleen met daadwerkelijke tingen doorgaan bij het vlucht 1,40, sulky 1,05. Antwerpse Grote dravers-snelheid. onze natuurlijke bronnen worden om slechts die roepen om selektieve op- dane inspanningen be- steenweg te Oostakker Pauze. bevolking. Hen diets te zo zuiver als de grondstof maar dat wanneer dit steun, zoals bijvoorbeeld ABRV. vlucht maken dat het een werke- te kunnen gebruiken. De punt op de agenda van het oprichten van verede- Zondag 10 en 17 februari vlucht v.v lijke noodzaak geworden bevolking moet daarom de Gemeenteraad zal ge- lingsstations waar de zal bij voorzitter Maurits vlucht sulky 1,05. is om spaarzaam met voldoende gemotiveerd plaatst worden, zij die nu door de gemeenten ge- Poelman, 1,25, 1,15, 1,35, draf draf draf Op 23 en 30 maart en op geboden worden. 6 april zullen de drie eer- Alle sportieve ponylief- ste wedstrijden doorgaan hebbers zullen daar aan- tc Liedekerke met het wezig zijn want ook na de ABRV en dit op nationaal verkiezing van Miss Pony om te springen. Een we- glazen mee te geven die halingen van glas, kelijkse ophaling is en even omgespoeld wer- voor éénmaal niet gaan blijft hier aangewezen: den. Ook de keuze van de struikelen over hun eigen wie is nu bereid zijn oude recipiënten, waarin dit voorstellen en de nodige teel kranten en dergelijke ge- glas zou buitengeplaatst kredieten zullen goed- durende een ganse worden stevige mand, keuren. Hoe de ophalin- loond konden worden de traditionele meeting Draf 2-jarigen: vlucht plan. Aan Nadine Poelman, po- 1980-ABRV zal er nog lang nagepraat worden maand te verzamelen? plastiekzak, of kartonnen gen zullen gebeuren blijft aspirientjes vormen slechts nog steeds een vraagte- bijkomende pro- ken. We lieten ons vertel len dat Waar gaat men ze depo- doos neren? Op de deelge- een meenten is dit probleem bleem: het vinden van waarschijnlijk minder een geschikte afnemer grootsteden de ophaling aan de orde, men heeft er blijft het grote knelpunt, van glas simultaan met nog stallingen en over- Ondanks het feit dat Bel- dit van papier gebeurt, dekte koertjes. In de gië jaarlijks 1.250.000 ton namelijk: er wordt een stadskern echter waar glas, waarvan meer dan «trein» gevormd een groot deel van de 350.000 ton voor verpak- met afnameprijzen die doorgaan. Alle pony's, heren hebben momen- die geen rode eenzelvig- andere zorgen en heidskaart hebben, wat goed- zelfs geen dokter bij de zeggen wil, al de pony's hand om hun de nodige die geen vijf jaar waren voor te bij de laatste officiële nyprinses 1979-ABRV, wat 1980 ons verder in de 1,20, draf 1,35, draf 1,25, werden welgemeende ponywereld brengen zal. schrijven bij de hevige meeting, moeten zich al- haarpijn na nachtenlange daar aanbieden, teneinde sommige debatten over hoe het in normale omstandighe- wel, dan niet moet. In elk den te kunnen vertrekken simultaan met geval, lokaal hoeven we bij de eerste koersdag ons zeker geen zorgen te ABRV. maken over een eventue- Pony's dus die geen rode le stagnatie van het se- lektief ophalen. Het team een door een platte wagen voor bevolking in apparte- king produceert, en dat zien van een eveneens van dirigenten dat mo menten hokt is dit pro- hierbij circa 30% gerecy- platte aanhangwagen. De menteel bij de reinigings- geeft, is terzake kompe- en zullen maar de eerst- ha- moet men vaststellen dat Met. dezelfde mankracht tent genoeg, ook al blijkt volgende koersdag ge- circa 50% van dit hreuk- vnihrpnnt mpn Hue ei. dit naar buiten uit niet meten worden. Het meet- circa 50% van dit breuk- volbrengt men dus si- nog steeds uit het multaan twee ophalin- bleem echter reëel. En cleerd glas gebruikt wagen ontvangt het glas, wat straks met het glas? wordt, dus glasscherven, de aanhanger het papier. Selektieve lingen )als de zaken er nu buitenland moet inge- gen. Misschien ook voor )orstaan kunnen we voerd worden maar dat onze stad het overwegen ons binnen afzienbare men anderzijds met het waard. Men zou echter tijd ook verwachten aan probleem van de afname ook kunnen denken aan een selektieve ophaling door een binnenlandse wagens die de containers •van dit produkt. Inder- fjrma opgescheept diensten de toon aan kaart hebben of niet ge meten zijn op 10 of 17 februari zullen bij de eer ste deelname moeten 20 meter handicap verlenen altijd het geval te zijn. geld bedraagt 100 fr. Lid- Geen enkele kok verraadt geld en veertiendaagse graag zijn eigen recep- brochure ABRV, met alle Men zou echter ten, zo ook kan men aankondigingen betref moeilijk alle ingrediënten fende de ponywereld, publiek maken waaruit kost 500 fr. zelf transporteren gedu- sommige beslissingen rende de ronde wat het klaargestoomd werden. De nodige verzekerings- creëeren van een over- In elk geval zullen we modaliteiten kunnen ook intensief aan een sys- Leefmilieu zoekt momen- slagplaats of stapelplaats waar voor ons geld krij- tijdens de metingen ge teem gedokterd om zo teel de meest rendabele èn van het glas èn van gen, laten we nu voor beuren. Een ervaren 1 n«£,rm0£?ll,k deze °P|ossin9 en eens deze het papier volledig over- éénmaal ook degelijk hoefsmid zal ter plaatse o te kunnen gevonden kan met het bodig zou maken. Even- meewerken wanneer het zijn en al de pony's mo- van ons verlangd wordt, gen zich tweemaal aan- iad wordt er door de Nogal contradictoir maar rende de ronde wat het Ediensten van Leefmilieu niettemin: werkelijkheid fcphalingen ■Marten. selektief ophalen van veel ideeën en evenveel was komtjn aanzienlijke g|as een aanvang ge- mogelijkheden. In Aalst 11 1 - ons maairt worcjen. |n een toets men momenteel de hoeveelheden huisvuil onder vorm van eerste fase zou het stape- reeds toegepaste syste- Het is tenslotte toch terug in ons aller belang. R.S. bieden ter meting. Pony's die op 10 of 17 februari volgens derden De kinderen van jeugdhuis Joepie waren zaterdagnamiddag uitgelaten. Ze konden spelen op echt verantwoorde speeltuigen. Eerlijk gezegd, een knappe prestatie van het stadsbestuur. Hopelijk worden de speeltuigen nu degelijk onderhouden. (Geert)

De Voorpost | 1980 | | pagina 9