KARNAVAL KINDJE 1980 BOVEN DOOPVONT WIE WIL NOG SCHEPEN ZIJN VAN AALST VOOR DERGELIJKE WEDDE AALST START IN MAART MET SELEKTIEVE GLASOPHALING Weekblad tan Dender- Editie Burst en Aalst SéheMestreek Bevolkingscijfer blijft dalen Bontmantels R. VERGEYLEN ZOON Manufactuur van Bontmantels een uitgave van 'j VOOR. HET SCHEPEN COLLEGE Inderdaad, de kogel is door de kerk. Waar we in onze In 1980 zal in onze Stad mum te beperken. kan verder worden ge- bijdragen van de vorige edities (25.1 en 1.2.1980) vijfmaal een afzonderlijke Het glas, al of niet gebro- bruikt bij de volgende op- melding maakten dat de diensten van Leefmilieu aan glasophaling worden ken, moet uit veiligheids- haling. een systeem dokterden om binnen afzienbare tijd de georganiseerd. overwegingen vopr de Het glas moet vanaf 8 uur selektieve ophalingen uit te breiden met een specia- Dit zal gebeuren in de werklieden in een stevige buiten worden geplaatst Ie glasophaling, hebben deze mensen in een opmer- maanden maart, mei, juli, kartonnen doos, een em- op de woensdagen zoals kelijk snel tempo hun zaakje rond gekregen. Voorlo- september en november, mer of een bak worden aangegeven op onder- pig en voor zover het wagenpark en stapelplaatsen Glasafval is een goede klaargezet. staande regeling voor het het zullen toelaten worden de ophalingen voor 1980 vervangingsgrondstof Men legt er de nadruk op jaar 1980. tot vijf maal beperkt. Juiste data en te respekteren om opnieuw te worden dal geen stenen, aarden Lees verder p. 4 normen zullen zowel in de nationale als in de lokale gebruikt in de produktie of porseleinen voorwer- pers gepubliceerd worden. We twijfelen er niet aan van glas. pen worden meegeno- V-r dat indien ook deze selektieve ophaling het zelfde Men rekent op uw goede men met de glasopha- 1 sukses zal kennen als de papierophaling, en we allen wil en uw inzet om de ''n9- Evenmin worden een beetje goede wil tonen, het aantal ophalingen in hoeveelheid glas en pa- plastieken flessen aan- J de toekomst beslist zal opgevoerd worden, even- pier in de ophalingen van vaard. 1 W tueel nog kan uitgebreid worden tot andere kompo- het gewoon huisvuil Uw kartonnen doos, em- 1 1 nenten van ons huisvuil. Hier volgt dan de officiële het klein bedrijfsvuil en mer of bak wordt na ledi- i Y ^-41 tekst van de persmededeling van Leefmilieu: het grof vuil tot het mini- ging teruggeplaatst en Schepen Hooghuys eraan toe dat toen hij Burgemeester van Nieu- werkerken was, hij 15 fr. per uur verdiende. Dit ambt nam echter zoveel tijd in beslag dat hij zelfs geen mogelijkheid meer had om zelf zijn gras af te rijden. Hiervoor diende hij dan ook beroep te doen op een gepensio neerde die hem 100 fr. per uur kostte. Wat wij doen is echter een passie, zo voegde hij eraan toe, zoals voor de jongens van de pers, die gewoon niet meer kun nen thuisblijven en steeds met iets moeten VRIJDAG 8 FEBRUAR11880 r UITGEVERIJ DE CUYPER Oude Vest 34 3330 Dendermonde Tel. 052-21.40 60 Bankrek KB 442.8601481,36 Prijs «oor los nummér 24 F Jaarab. 1.080 h 6 maand 580 F1 3 maand 300 Fl verantwoordelijke uitgever A DE CUYPER Redaktie Pontstraat 64 - 9300 Aalst Tel. 053-70.41.19 Moler.traat 58-60 9SJ0 AALST lat bedoeld werd als de doop van de karnavalwa- ms is in feite uitgegroeid tot de doop van karnaval zelf. Toen je de hallen van de Couverture binnen- id leek het er juist een krioelende mierenhoop. Op over de nog half naakte mastodonten van praal- jens kropen, plakten, schilderden, lasten en inken tussendoor een «flesken», ontelbare karna- listen. Het leek er ogenschijnlijk een echte janboel c) aar niemand ooit nog wijs zou uit raken. Maar juist ujt t deze schijnbare wanorde groeien langzaam maar je ker de wagens die ons binnen een tiental dagen tan in bewondering zullen doen gapen. Vele kijklusti- uen, maar vooral vele dorstigen hadden zich reeds zc>oraan verzameld waar de officiëlen ongeduldig 8 I ir afwachten en men met een vleugje paniek sF^tkeek naar de komst van Pater Michel, want ja, inder «paster, gienen doeip hein!». Een tikkeltje nuwachtig, je zou het voor minder, maar nietemin ir «as ne gieter» besloot Staaf die men terecht ei i trotse vader van het karnavalkind '80 noemen n ag, naast zennen boynoum van 't Almenaksken ck als je in 't leske Akaaveiken kentsj leizen de j, lopplechtigheid te starten. Het gehamer, gezaag pi rumoer hielden plots op om plaats te maken voor ad n nauwelijks te bedwingen maar duidelijk merk- ih, re nieuwsgierigheid en verwachtingsvolle aan- cht. Onze Staaf kuchte tweemaal, schraapte 'te ichts ëénmaal zijn keel, en dat was het begin. 3 I taafkes verwelkoming ons van harte weïkom op latoals het betaamt heette deze en volledig op hun voorzitter van het kosten ingerichte plech- K.V. maar vooral in tigheid. Aansluitend en Mijaam van alle karnaval- zonder veel poespas ging Jnroepen, de aanwezige hij direkt over tot de kern personaliteiten en ook van de zaak, namelijk: de I Wordt het karnavalkind doorgespoeld? (Per) hallen! Een «affaire» die elke karnavalist en groep nauw aan het ligt. Hij be klemtoonde vooral dat het zonder deze hallen nooit zou gelukt zijn de wagens te bouwen. Want wie, zo vervolgt hij ver der, is er nu nog bereid om gratis, deze wagens te bouwen in een onver warmde schuur of zoals hét vroeger nogal eens gebeurde, en dan in het slechtse geval, in open lucht. We hebben alle maal zelf kunnen vast stellen wat ook dit jaar terug verwezenlijkt wordt, en een korte blik om je heen vertelt je dui delijk dat het nog lang niet gedaan is met onze Karnaval! Vooral daarom zijn deze nallen een onmisbaar onderdeel ge worden van dit typisch Aalsters gebeuren. Want zo betoogt hij verder, kar naval is er niet alleen voor de karnavalgroe- pen, het is tevens een belangrijke bron van in komsten én voor de Stadskas, én voor vele, vele handelaars. Daaren boven zou je deze hallen bijna een vakschool kun nen noemen waar je leert lassen, schilderen, plak ken, en je verdoken kun stenaarstalenten onge remd mag botvieren. Waar maandenlang aan een kreatieve vrijetijds besteding wordt gedaan. Hij drong verder aan op een definitieve regeling voor de toekomst voor wat deze hallen en karna val betreft. Punt uit. Met veel dank en geen ge zwam. Staaf ten voeten uit. Petsjen karnaval vervolgt Zoals het bij dergelijke gelegenheden hoort, moest ook het gelegen heids Petsjen, namelijk onze burgevader L. D'Haeseleer het niet heb ben van een stijf officieel gedoe. Een burgerpeter zoals Pater Michel j hem in zijn dooprede zou betitelen die voor zijn presentatie die avond j een biezonder applausje j verdiende. Inderdaad j had hij eigenlijk, en zoals hij zelf zei: «forfait» moe ten geven. Het had iets te maken met de stemban den. Het leek ons toe dat hij er eerder vermoeid en een tikkeltje afgeslankt (sic) bijstond. Ik elk geval, je moet het toch weer maar doen om daar glim lachend, en steeds maar glimlachend, handjes en r,"~ e i ,o u Ue heer Sonck, voorzitter pollekes te staan druk ken, Lees verder p. 4 von het A.K.V. opende de «plechtige» doopplechtigheid. (Per) Op de perskonferentie gehouden daags na de ge meenteraad kwam Schepen Hooghuys op onze vraag nogmaals terug op het probleem van de klasseverheffing van de stad Aalst. De Schepen van Burgerlijke Stand vertelde in dit verband dat in 1979 opnieuw een 600-tal inwoners onze stad verlaten hadden. De dalende trend houdt dus verder aan. Op dit ogenblik wordt trouwens door de Sche pen gewerkt aan een stu die omtrent de plaats waarheen de inwoners uitwijken. Uit een vlug onderzoek had de Sche pen reeds ontdekt dat in 1977 746 Aalstenaars uit weken naar Haaltert. De oorzaak hiervan was niet ver te zoeken, met name de oprichting van een nieuwe sociale woon wijk. Opvallend is dan an derzijds weer het feit dat in de nieuwe wijk Hore- bekeveld (nabij Boter- melkstraat) te Aalst zelf voor 95% Aalstenaars zelf gaan wonen zijn. In feite is het dus zo dat de sociale woningbouw in Aalst zelf alleen de emi gratie tegenwerkt, maar geen immigratie tot ge volg heeft. Anderzijds ontdekte men op het stadhuis ook een belangrijke verhuizing naar agglomeraties als Brussel, Antwerpen, Gent, enz. Volgend jaar hoopt de Heer Hooghuys de in- en vooral uitwijking van de inwoners onmiddellijk op statistieken te kunnen vaststellen, zodat de no dige besluiten hiéruit kunnen getrokken wor den. Alleszins is het nu reeds een feit dat sinds 1977 het aantal inwoners daalde met een 1000-tal. Het was dus alles bij el kaar nodig dat het stads bestuur een klasseverho ging op de gemeente raad uitlokte. Indien dit niet gebeurt, houdt dit in dat Aalst bij de eerstko mende gemeente raadsverkiezingen slechts 41 raadsleden meer zal tellen en geen 43 zoals nu het geval is. Het aantal schepen ambten blijft echter be houden op 8. Wedde In verband met de huidi ge wedden van de Aal- sterse Schepenen, was de heer De Neve Sche pen van Openbare Wer ken, zeer loslippig. «Het is immers geen geheim hoeveel een schepen ver dient» zo zegde hij. «Men moet maar in het Staats blad kijken». Op dit ogenblik schom melt deze wedde aldus tussen 42.000 fr. en 45.000 fr. per maand, dit naargelang de familiale toestand. Hiervan moet 10% afgedragen worden aan de partij. Van wat overblijft moe ten de Schepenen echter heel wat meer uitgaven verzorgen dan een gewo ne burger, zodat mag ge steld worden dat er nog een dertigduizend frank overblijft. In feite is de huidige wedde deze van een opsteller vermeer derd met 15% omdat Aalst een arrondisse mentshoofdplaats is. Een dergelijke wedde is na tuurlijk niet meer in ver houding met de verant woordelijkheden, de ver plichtingen en het gebrek aan familiaal leven (bijna elke avond vergadering). Daarbij dient gesigna leerd dat een Schepen ambt een fulltime betrek king is in Aalst. Als toemaatje voegde

De Voorpost | 1980 | | pagina 1