liefhebben «porten zo <6 c JACA II RUKT OP NAAR TITEL! EERSTE NEDERLAAG VAN TIJL FC TIMARCHA VIERT B.B.C. HOORH RUIMT LAATSTE HINDERNIS UIT DE WEG! Moedig verweer Ladies Hofstade van tegen leiders .T.S.A. VOETBAL ÉSI BASKETBALLIEFHEBBERS SPORT M A R 22 - 15.2.1980 - De Voorpost De zaterdag I reeks trekt de aandacht met de topper Jaca II - Endoka. Endoka, tot op heden leider, en Jaca. met drie achterstallige wedstrijden, viruteel medeleider. In de eerste helft was de thuisploeg verdiend op voorsprong gekomen. Doch na de rust kon Wilfried De Koker vanop de penaltystip zijn ploeg langszij brengen. Door onwaarschijnlijke bzlissingen van scheidsrechter Roels, scheen de wedstrijd op een bepaald ogenblik te zullen ontaarden. Yvan Petré, kreeg de rode kaart onder de neus, nadat hij zelf zwaar aangegrepen was. De Jaca-speler rechtte zich zelf, met het logische gevolg. Een nieuwe strafschop be slechte tenslotte over de wed strijd en schoot pal tegen de doelman aan, deze loste het leder, en de ingevolgde Bert Everaert scoorde de overwin ningsgoal. Ook Camu en DDT. Hofstade zorgden voor een verrassing. Camu stond met 0-2 in het krijt gen Mel- •kenbeekvrieneen uit Lede, doch de Hofstadenaren reven n extermis de twee punten binnen. Een identiek lot was Nieuwe Wijk II beschoren te- ten DDT. Nieuwe Wijk zag in ie slotfaze een 2-1 voorsprong -doorgaan. Onkans van Nieu- e Wijkzijde was daar wel dc orzaak van. Op een modder- eld, zagen zij menig balletje oor de doellijn blijven steken, 'ermeldenswaardig alleszins as het gelijkspel van hek- esnsluiter Royal Sportief te en gebuur D'Hondt. Royal, net 11 man, bwees dat hun -rote nederlagen van de voor bije weken, alleen te wijten .varen aan gebrek aan man schappen. Tuur Coen was hier de auteur van het Royal-doelpunt. In de tweede reeks liep leider Rode Duivels bijna tegen de lamp. Dat zulks op Ladaboys gebeur de zal wel geen verrassing he ten, daar de mannen van Piet Van der Meirsch de laatste weken blijk geven van een voortreffelijke konditie. Ook de kleintjes roerden zich in deze reeks. Kloksken liet Scot ching geen schijn van kans, en hekkensluiter Parking haalde een verdiend gelijkspel tegen Cobila's, dat de laatste weken terug in crisisperiode verkeert. In de zondagreeks heet Nieu we Wijk alle redenen tot jui chen. Na een eerder fortuinlij ke zege op Morta, lopen de Hofstaadse leiders twee pun ten uit op hin rechtstreekse achtervolgers. Daar Sunset de volle buit moest laten aan Real Familial, die op zijn beurt, een stap dichter komt naar een dichtste ereplaats. Van deze situatie maakte ook Star Boys gebruik om een stapje dichter te komen. Het versloeg Mo- Deze I; e voorzet werd niet benut, (per) Sunset-Real Familial op de Zandberg. Het werd een boeiende wedstrijd, (per) lenstraat in eigen vesting met ter Inno heeft in de laatste gaan. Nadat de grootwaren- zware 0-3 cijfers. Hekkenslui- minuut een zege laten voorbij- huisjongens tweemaal op voor- De tot op heden ongeslagen leider, Tijl, heeft op Ypsilon een verrassende, maar verdiende 2-0 nederlaag geleden. Dat het verlies hen zwaar viel, bewezen sommige Tijl-spelers op het veld. Nochtans kan het verlies hen maar weinig deren, daar zij volgende zondag waarschijnlijk als kampioen zullen mogen gehuldigd worden. Jome-Eureka bleef onder het normale voet- b al peil. Eén ding was wel normaal. De strijd op Spokuon, met spre- 0-0 uitslag. Sint-Joris, dat vori- kende 4-2 cijfers te verliezen, ge week vrijdag een desilluzie nam nu schitterend revanche opliep, door de inhaalwed- tegen de hekkensluiter Tanu. UITSLAGEN Spokuon-Sint-Joris 4/2 Ypsilon-Tijl 2/0 Jome-Eureka 0/0 Sint-Joris-Tanu 8/2 Tuf-Spokuon 3/0 Pallieter-Zenith 4/1 Terlinde-Twentiers 0/2 Nijdrop-Liludamo 5/1 ZAALVOETBAL Tanu-Spokuon 4/4 Liludamo-T erlinden 4/5 Pallieter-Zenith 4/2 STANDEN Tijl 39, Pallieter 29, Nijdrop 29, Efsee 27, Tuf 25, St.-Joris 24, Spokuon 24, Ypsilon 23, Twentiers 22, Liludamo 21, Jome 19, Zenith 16, Terlinden 15, Eureka 15, Tanu 4 Tijl 18, Eureka 14, Yjjsilon 13, Efsee 10, Liludamo 10, Spokuon 10, Pallieter 9, Terlinden 9, Tuf 8, Zenith 4, Tanu 3, Jome 0. Met liefst 8-2 moest de rode lantaarn door de zure appel bijten. Spokuon kreeg nu het deksel op de neus bij Tuf. Na hun zware inspanningen van vorige vrijdag, waren zij fy- zisch nog niet voldoende her steld, om Tuf voldoende re pliek te geven, met het logi sche gevolg. Pallieter en Nij- drop konden zich op hun plaat sen handhaven via overwinnin gen, respektievelijk op Zenith met 4-1 en tegen Liludamo met zware 5-1 cijfers. Tenslotte haalde Twentiers een logische 0-2 overwinning weg bij Ter linden. sprong waren gekomen kon Adelaars in extremis de geluk kige gelijkmaker netten. De verdienstelijkste man in de wedstrijd was Inno-doelman Herman Uyttersprot. Ook Sint Job kon zich na een reeks nederlagen en forfaits hervat ten. De 1-0 zege op Jaca zal wel een stevige riem onder het hart zijn voor de jongens van de Sint Jobstraat. Het doel punt viel er in de 22' van de tweede helft, langs de weder- optredende Fons Meert, die een prachtvoorzet van Théo Van Sande, met het hoofd af rondde. Ook Amapola gaat doo op de ingeslagen weg. Reeds zes weken tereke, ken den zij het verlies niet. Hun slachtoffer was Cosmos, dat meteen een stevige optie neemt op de voorlaatste plaats in de klassering. De zegereeks van Timarcha nam een einde tegen een verbluffend De Zwaan. Meteen een bewijs van liefhebbersvoetbal. De Zwaan, sinds weken onder hun peil acterend, verslaat nu Ti marcha, dat sinds weken aan een heropstanding bezig wac. Zoals zovele van die liefhebbersploegjes, heeft Timarcha ook met veel moeilijkheden af te rekenen, om financieel overeind te blijven. En om hun slokop van een kas een beetje te spijzen, houden zij gedurende de karnavalda- gen, een herberg open in het centrum van de Stad. Dit café beter gekend als Café De Klok, Molenstraat 1 te Aalst, zal in die dagen de zoete inval zijn voor alle MTSA- shotters, doch ook alle andere Aalstenaars worden in grote getale verwacht. Vanaf zaterdag 16.02.80 zijn alle Timarcha-klubleden, er aanwezig om U allen te verwelkomen, voor een groots KARNAVAL 1980. En waar kunnen wij nog beter zijn, DAN DROI DAU- GEN OP DE MERT 1-3 2-3 1-3 3-2 Uitslagen Inno - Adelaars Molenstraat - Starboys De Zwaan - Timarcha Sunset - Real Morta - Nieuwe wijk Sint Job-Jaca Cosmos - Amapola Camu - Melckenbeeck Jaca II - Endoka 2-1 Royal - D'Hondt 1-1 N. WijkII-DDT 2-3 Leeuwerik - Zonneb. 5-off Tinneboys - Heipias 0-0 Rayo - Simcaboys 4-0 Beukenhof - Keizer 2-1 Apostelken - Kruis 0-1 J. Timarcha - Excelsior 3-6 Klkoksken - Scotching 4-0 Haltvrienden - Sch. vaart 0-1 Ladaboys-Rode Duivels 1-1 Parking - Cobila's 2-2 Standen Zondag N.Wijk 33, Sunnet 27, Real 25, Starboiys 24, De Zwaan 22, Amapola 21, Jarca 21, Adelaars 21, Molenstraat 19, Morta 16, Sint Job 16, Timarcha 15, Cosmos 14, Inno 9. Zaterdag reeks I E.doka 33, Simcaboys 31, Jaca li 29, Melckenb. 29, Rayo 23, Camu 21, Tinneb. 21, Nieuwe Wijk 19, Leeuwerik 14, D'Hondat 13, Heipals 13, DDT 9, Royal 4. Zaterdag reeks II R, Duivels 38, Kruis 32, Haltvr. 27, Ladab. 25, Scheepv. 23, Keizer 20, Excelsior 19, Beukenhof 17, Cobila's 16, Scotching 11, J. Timarcha 11, Aposteleken 10, Kloks ken 9 en parking 8. A.V.H. Na hun eerder verrassende nederlaag vorige week tegen BBC Opel, heeft BBC Dé Hoorn, de huidige leidersfromatie uit het Aalsters liefhebbers Basketball Verbond, op schitterende ma nier weerwraak genomen tegen hun onmiddellijke achtervolger BBC. Cockpit-Zorba. Meteen zagen de Hopmarkt-jongens hun laatste titeüllusies in rook opgaan. Tegen de leidersploeg, kwame zij op het terrein, nog duidelijk onder de inruk van de scheidsrechterlijke opdoffer van vorige week tegen BBC Borg- hamans. En wat alleen in liefhebbersverbond mogelijk blijkt, gebeurde nu opnieuw. De scheidsrechter was op nieuw, Erwin Van Autève, de «killer» van de Cockpit-Zebra- èformatie. Meteen wisten de jongens van Erik Rasschaert waaraan zich te houden. Door hun coach was hen opnieuw op het hart gedrukt, hoe pijnlijk het ook moge zijn, de straffen zonder commentaar te onder gaan. Zeker geen opkikker, als men in strijd is voor een titel. Nochtans kon Cockpit-Zorba de eerste 5' goed aanklampen, 8-6. Maar met Ferre Van den Hauwe en broer Guy, die goed uit de wedstrid gehoden wer den door John Cooreman en Patrick Van der Speeten, was de Cockpit-Zorba-aanval zo goed als onbestaande. Maar toch moest weer een helpende hand komen van «Erwinne- ken» Van Autrève, onder de vorm van een technische fout, die hij Jacques Rasschaert aan wreef, en waarvoor tot op he den, niemande de reden kent, om de leiders een eerste kloof te laten maken. Bert Troch en Patrick Van der Speeten zorg den voor 12-20. Via een time out, met Wim Possé op Bert Troch kwam Cockpit wel terug tot 20-25. Moment waarop Jac ques Rasschaert, op de bank, konden dc Cockpit-boys, al leen proberen de achterstand zo klein mogelijk te houden. Bij de rust was de leidersploeg, dan ook via een voortreffelijke Mare Sterckx tot 28-38 uitgelo pen. Nog even zette de Hoorn- pivot zijn prestatie na de rust door en met 32-54 was voor Cockpit de deur dicht. Met een wederoptredende Mare De Smet, bleef de thuisploeg wel op die twintigpuntenkloof han gen. 38-62 na 14'. De Cockpit- coach speelde dan alles of niets. Met Ferre Van den Hau we, in plaats van Mare Dc Smet, en met Marc Delens in de plaats van Dany De Boitse- lier, begon hij aan een wan- hoops-«pressing». De Hoorn, onmachtig tegen die furie moest lijdzaam toezien, hoe hun oponenten milderden tot 52-66. Een verbluffende Ferre Van den Hauwe, en een sterk verdedigende Mare Delens, waren daar de oorzaak van. De Hoorn, ging traagjes de bal rondspelen, zelfs tweemaal meer dan de toegelaten 30 se conden, doch zonder die chro no mocht zulks, maar lieten zich toch weer vangen aan bal verlies. Freddy Thybaert, inge komen voor Bert Troch, pro beerde wel nog de bakens te verzetten, doch bij een sublie me rug-pass, vond hij geen medespeler onder de ring. Wim Possé zorgde nog voor 62-68, doch dit bleek ook de eindstand te worden. Cockpit-Zorba: Ferre Van den Hauwe 22, Wim Possé 12, Dany De Boitselier 4, Jac ques Rasschaert 4, Guy Van den Hauwe 12, Mare De Smet 4, Jo Raas 2, Mare Delens 2. BBC De Hoorn: John Coore man 10, Bert Troch 16, Pa trick Van der Speeten 12, Ignace Van Stichel 6, Mark Sterck 22, Luc De Sadeleer 2. De kortste achtervolger van bovenvernoemde wedstrijd, BBC Magnetrol, maakte van het puntenverlies van Cock- pit gebruik om mee op de tweede plaats te komen. Nochtans moesten zij hier voor niemand minder dan het beruchte Olympia ver- 1 Pompierken moei meer denken aan verdedigen dan aan aanvallen, (per) V!' De ploeg van 't Pompierken kwam zondag uit in zaal Okapi tegen Jeugdhuis Terlinden.1 noteerden bij het begin van de wedstrijd een laag scoregemiddelde, (per) slaan. De thuisploeg was vlug gestart, en verraste hiermee een traag acterend Magnetrol, dat veel balver lies leed. Telkens was Paul De Neve, met een 4 op 4, trefzeker bij de afwerking. Na 10' kon Olympia zelfs een 13-puntenkloof slaan. En na verschillende vervangingen kreeg coach Erwin Schorreel eindelijk het goede vijftal op het terrein, zodat de schade bij de rust beprkt bleef tot 30-27. Na de rust kwam de ommekeer, via een opmer kelijke Carlos Denolin, die met een 7 op 8 voor 33-45 zorgde. Dit bleek te veel te zijn voor de Olympia-boys, die volledig overspeeld ip de slotfaze een zware 53-73 ne derlaag opliepen. OlympiaDe Neve Paul 13, Paul Van den Borre 10, Van Vaerenbergh 9, Dany Huyle- broeck 8. Magenetrol: Carlos Denolin 19, Paul Steenhoudt 19, Van Calenbergh 11. Probleemloze wedstrijd voor BBC Opel-'t Pavaljoen tegen Den Beiaard. De thuisploeg, die wegens de onbeschi- kbaarheid van P. Stadfeld, haar enige grote speler, enigszins bevreesd aan de wedstrijd was begonnen, moest alleen tijdens de ini tiale minuten het initiatief aan haar tegenstrever laten: 4-7 na 4'. Toen hadden de bezoekers hun beste pijlen reeds verschoten. Dank zij een snelle balwisseling en rake afstandsworpen ener zijds, en een uitstekende ver dediging op Gerrit Troch, de gevaarlijkste Beiaard-speler anderzijds klom BBC Opel-'t Paviljoen in één ruk naar 29- 7. Bij de rust 29-9 was de overwinnaar dan ook reeds lang gekend. Nog acht minu ten in de tweede speelhelft duwede BBC Opel het gas pedaal in, zodat een maximale 32-punten voor sprong op het bord kwam. Met een zekere overwinning binnen het bereik gingen de lokalen wat nonchalant acte ren. zodat de bezoekers de nederlaag wat eervoller kon den maken, zonder evenwel ooit een bedreiging te vor men voor een collectief ster kere thuisploeg. Opel: L. Lefèvre 21, ER. Van den Bossche 14, B. Borms 14, J. Lefèvre 6, J. Tembuy- ser 6. Den Beiaard: G. Troch 17,1 Stassijns 10, J. De VleeshoT wer 6, De Vleeshouwer 2,1 Stassijns 2,1. Van der Borg» 2. Uitslagen Pompierken - Nachtwacht 61- Olympia - Magnetrol Hugh's-terlinden Cockpit - De Hoorn 62- Open - Den Beiaard Standen Hoorn 26, Magneti (15) 22, Cockpit (15) Borghmans (13) 18, Olymf (14) 18, Opel (15) 18, Hugh (15) 18, Koszen (14) 12, chtwacht (15) 12, Beia (15) 8, Terlinden (15) 4, Por pierken (15) o. A.V, SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 AALST (053-21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN DE... GROOTSTE SPORTZAAK Hekkensluiter Ladies Hofstade, had een uiterste inspan ning gedaan, om bij de komst van de leider, volledig aan te treden. Het was dan ook verheugend dat zij in hun opzet geslaagd waren, wat meteen als een mentale overwinning mocht bestempeld worden. Nochtans, al hun goede wil ten spijt, waren zij niet opgewassen tegen een puike Hardy- ploeg, dat zesmaal roos trof, langs Rita D'Haese en Irma Fieremans, elk éénmaal, en Christine Vermaehelen en Anita D'Haese elk tweemaal. Ook DVV Gent hield zijn kansen gaaf voor de topper van volgende week, tegen Hardy. Het won vrij gemakkelijk van Oranje Blauw, dat wel verontschuldigingen kon inbrengen. Marianne Van der Steen, een veldspeelster, moest gedurende de ganse eerste helft als gelegenheidsdoelwachtster fungeren. Al hoewel klein van gestalte bracht zij het er puik vanaf. Bij de rust versterkte Oranje Blauw zich enigszins door Branda Van den Eeckhoudt en Mia Sergant, in te bren- gen, doch ook zij konden de Gentse meisjes niet stoppen. De doelpunten kwamen er van de voet van Sachem Brigitte en Piraerts Ann. Het derde DW-doelpunt was een own-goal van libero Ghesquiére. Leberg, dat bye was, maakte van de gelegenheid gebruik, om een goede oefen wedstrijd af te haspelen, tegen de nieuwkomer voor volgend seizoen VK Moorselbaan. Zij wonnen met 6-0 cijfers. UITSLAG Oranje Blauw-DW Gent 0/3 Ladies Hofstade-FV Hardy 0/6 STAND FV Hardy 18, DW Gent 12, FC Leberg 8, Oranje Blauw 8, Ladies 0. (AVH)

De Voorpost | 1980 | | pagina 22