TF/WC C. ALOSTA: ERDER ONGESLAGEN! ARENDZONEN VERDIENDE PUNTENDELING! IAURITS DE RIDDER 1DMINISTARTIEF OORZITTER ET ANQUE-VERB OND ^FDELING VLAANDEREN! [ascotten Mere, imig overwinnaar HAND IN HAND B EN LOEBES B GEVEN PUNT PRIJS! AMYLUM HAALT GELIJKSPEL BIJ SAF iïANQUE h K0RP0RATIEFV0ETBAL De Voorpost - 15.2.1980 - 23 Üosta heeft in de voorbije jaren reeds meerdere tornooien moetingen ingericht. De resultaten vrucht van noeste waren gunstig. Zo ook stelde P.C. Alosta vrijdagavond leden haar lokalen ter beschikking om een verbroedering tedelijke politie, rijkswacht, gerechterlijke politie en .K. te kunnen waarmeken. Hierbij vermelden we de e opkomst van de 84-man sterke sympatisanten en spelers, rbroedering verliep zeer vrienschappelijk, doch het was de .K. e, politie die de eerste prijzen wegkaapten voor de acht en de ger. politie. De uitslag was verder als volgt: 1 ijzer A.S.L.K., 2 Agnes politie, 3 Van Cauter politie, 4 Ier Beken politie, 5 Volkaert A.S.L.K., 6 Impens Rijks- 7 De Decker politie, 8 De Decker B. politie, 9 eulen politie, 10 D'Hondt ger. politie, 11 De Brauwer .K., 12 Galle A.S.L.K., 13 Van den Berghe ger. politie, ne politie, 15 D'Hondt M. ger. politie, 16 Van de Berghe olitie. speeldag wintercompe- broedering 8-1 Mooie overwinning - nip- Deze uitslag vergt weinig derlagen commentaar, doch het werd fdeling: Alosta - Ver- een vriendschappelijke ontmoeting. De standen: eerste beurt: 3-0; tweede beurt: 6-0; en in de derde beurt: 8-1; liegen er niet minder om. Het werd dus een gemakkelijk karwei voor leider Alosta, die hierbij een unikum in de petanque-ge- schiedenis lieten optekenen, namelijk door 10 wedstrij den op 10 te winnen. Profi ciat voor kapitein Van Dam me Louis die steeds de goe de sfeer in de ploeg kon handhaven. Eerste afdeling: Alosta - Mi stral B 4-5 Eveneens vrienschappelijke, doch spanneden wedstrijd. Mistral kwam eens te meer met de hakken over de sloot. Alosta verloor met eer en is wel in staat zich te verdedi gen om eventueel de titel te behalen. Proficiat voor tri- plette Van Houte-Borms- Cassiman die drie beurten won. Minder goed ging het met de beide andere triplet ten die echte een pechdag in zich hadden. Tweede afdeling: Verbroe dering - Alosta 6-3 Boeiende wedstrijd meteen beter spelend Verbroede ring. Een zenuwachtig spelend Alosta kon zijn draai niet vin den, daardoor moest men deze mooie partij prijs geven De standen: eerste beurt: 1- 2; tweede beurt: 3-5; derde beurt: 6-3 Voor éénmaal verdiend de tweede klasse eerst vernoemd te- worden. De wedstrijd Apostelken-Arendzonen, die door ruim 200 toeschouwers bijgewoond werd, is uitge groeid tot een ware propagandawedstrijd. Ondanks het hobbelige speelveld, werd mooi voetbal gespeeld, en zoals het in dergelijke wedstrijden nogal eens gebeurt, is het spijtig dat er een winnaar en een verliezer moet zijn. Via Deshommes kon Apostelken tot 2-0 uitlopen, doch Ronny Verleyen de beste speler op het veld, wist te milderen. Even later hadden de bezoekers tegenslag toen Van Mieghem, met het hoofd een own-goal tegen zijn netten liep. Arendzonen ging meer en meer drukken. Luc Corten wrong twee open doelkan sen de nek om, en bij een poging van Steenhout stond de Apostelken-doel man op de goede plaats. Ook de 45-jarige Henri De Corte, liet zich in de gunsti ge zin opmerken bij de gastheren, doch niets baat te. Het was dan ook maar een magere troost voor Arendzonen dat Luc Cor ten, drie minuten vóór in rukken de 3-2 einduitslag vastlegde. De beide doelwachters, Le- deghen Ignace en Frans Vercauteren verdienen een vermelding. Ook de 23' man op het veld, scheids rechter Roger Van Goe- them, was in een fantasti sche dag. Zowel winnaar als verliezer waren het ero ver eens. Hun gelukwensen waren dan ook wel ver diend voor de Aalsterse lei der. Meteen komt Apostel ken alleen aan de leiding. Achter hen hebben zich 3 achtervolgers gemeld. Het verliezend Arendzonen, Tripoli, dat Polonia geen schijn van kans liet en Groen Wit, dat een slechte zaak deed door slechts 2-2 gelijk te spelen bij Elegast. Vijfde wordt VK. Moorsel- baan, dat hard toesloeg te gen hekkensluiter VK. Post. 8-1 was daar het zwa re verdict. Zesde wordt Welle, dat bij Moerstraat B ook al één puntje prijsgaf, terwijl Plaza-P.Z.N. afge last werd. In de ligaklasse, is Moer straat nu wel zeker van de titel. Na Zottegem, moest ook O.C. Aalst zijn meer dere herkennen, in de voorbije en meer dan waar schijnlijke toekomstige kampioen. Enigszins gebla meerd na hun voorbije ne derlaag, die met zeven re- serven behaald werd, bo den de Moerstraat jongens zich nu in hun volledige opstelling aan. Via Chou De Bleeckere nam Moer straat 0-2 voorsprong. O.C. miste de kans om terug in de wedstrijd te komen, door een strafschop onge- nut te laten. Toen Van Ransbeeck tot een 0-3 eindstand verhoogde was de O.C. hoop reeds lang vervlogen. Ook PB Zotte gem liep tegen de lamp. FC. Sport nam voorsprong langs Emmanuel uit vrij schop, doch Fosselle zorg de voor gelijke stand bij de rust. Het was enigszins te gen de gang van het spel in, dat Mare Wauters, FC. Sport een gevleide 2-1 overwinning kon bezorgen. Leeuwerik Lede zet zijn heropstanding verder. Nu moest Heizijde, dat hier door in een slechte positie komt een zware 1-6 neder laag slikken. Door het ver lies van O.C. Aalst en P.B. Zottegem, heeft Tijl Snas de kans gegrepen om naar de derde plaats op te ruk ken, na een 3-1 overwin ning tegen Ocarina. Uitslagen Tweede klasse Elegast - Groenwit 2-2 Apostelken - Arendzonen 3-2 Moerstraat B - Welle Polonia - Tripoli Plaza - P.Z.N. Moorselb. - VK. Post 2-5 uitg 8-1 Ligaklasse O.C. Aalst - Moerstr. 0-3 Heizijde - Leeuwerik Lede 1-6 Tij Snas - Ocarina 3-1 Sport - Zottegem 2-1 Blauwwit - Sportvrienden 2-off Standen Liga: Moerstraat 24, O.C. Aalst 17, Snas 16, Zottegem 15, Blauwwit 15, Sport 13, Leeu werik 11, Ocarina 11, Heizjjde 7, Sportvrienden 0. Tweede klasse: Apostelken 16, Pripoli 15, Arendzonen 15, Groenwit 15, Moorselbaan 13, Welle 12, Elegast 11, Plaza 7, Moerstraat B 7, PZN 4, Polo nia 3, Post o. A.V.H. 16 januari 11, had in het lokaal van P.C. Gent, de statutaire imene vergadering V.L.P.S.-Zone Vlaanderen plaats. Bui lt bestuur, waarin de heer Maurits De Ridder en schoon- b Daniël Hoste, reeds een gevolmachtigde plaats bezetten, n van Aalsterse zijde ook nog Voorzitter Fernand Ameloot, taris Raphael Sterck, en bestuurslid Louis Van Damme jrezig voor P.C. Alosta. I welkomstwoord werd ge- 1973 autonome zone Vlaande- door de algemene ren, waarop hij fier is, evenals rzitter van het B.C.Z.V op de aansluiting bij de (B)cl- :er Leo Van Craeyveldt. gische (P)etanquc (F)ederatie, hjn toespraak heette hij alle nu één jaar geleden, waardoor vezigen welkom. Wees op het Vlaamse Verbond, volle- i en bloei van de sinds dig zelfstandig werd. Het be stuur der Zone Vlaanderen heeft zijn structuur uitgewerkt met zijn bestuursleden op ver schillende posten. Enkele daarvan zijn nu vacant, daar betrokken hun eervol ontslag aanboden. Als Administratief Voorzitter gaat Dr. Guido Mortier, een hefboom, waar aan de Vlaamse Zone, zich heeft weten op te trekken tot een hoog niveau. Ook pen ningmeester Julien De Cloet, die steeds een toegewijde en prettige medewerker was, ruimt de baan. De voorzitter besloot zijn inleiding, met op eensgezindheid aan te dringen »tten Mere, heeft de eer onzer streek hoog gehouden, door IVC Rcssegem de volle buit weg te halen. Onze andere ntegenwoordigers lieten het afweten. Sparta Aalst kon zijn utige vooruitzichten niet handhaven daar aan huis een yolle 1-2 nederlaag geleden werd tegen Goriks, dat meteen ttluiting krijgt met de Aalstenaars. hekkensluiter Kanaries moest zoals verwacht elen door de stevige leiders- natie uit Aspelare. Wel een dienste voor de Ledenaars, slechts met het kleinste schil verloor, na een echt nnendc wedstrijd. In de «de afdeling B geraakte iteintje Erpc niet verder dan een gelijkspel tegen Hille- gem. Toch weer een merk waardige prestatie van de Fonteintje-boys, die stilaan de naam van giant-killer waardig worden. UITSLAGEN Houtem-VC Velzeke 1/3 Aalst-Goriks 1/2 Bcrgratten-Haaltert 4/2 Kanaries-Aspelare 1/2 VC Ressegem-Masc. Mere 1/2 Sncppen-Lebbeke 3/3 Letterhoutem-Mieto 3/2 Font. Erpe-Hillegem 1/1 STANDEN Aspelare 29, Aalst 21, Goriks 21, Bergratten 21. Lctterhou- tem 20, Houtem 20, Haaltert 18. Lebbeke 18. Mieto 17, Masc. mere 14, VC Velzeke 14, Sneppen 10, Ressegem 10, Kanaries 9. (AVH) voltallige ploeg van F.C. Fonteintje, (rik) lerhoeven van F.C. Fonteintje heeft een kwalijke trap tegen de knie gekregen, (rik) tussen alle clubbesturen, de zone, de liga en de federatie. Vervolgens werd overgegaan tot de Verkiezing van het zo naal Bestuur. De heren Geert Dinnewech en Roger Haegeman werden aan gesteld als stemopnemers. De heer Maurice Schaillee werd herkozen met 20 op 21 stem men. Het ontslag van Guido Mortier, Julien De Cloet en André Verdonckt werd aan vaard. De heer Maurits De Ridder (P.C. Apoolo) werd verkozen tot Administratief Voorzitter, maar blijft alge meen secretaris. Daniël Hoste blijft behouden in de funktie van technisch secretaris. In zijn afscheidstoespraak aan de zone Vlaanderen, wees uit tredend voorzitter Guido Mor tier, op de moeilijkheid om een afscheidsspeech naar voor te brengen, omdat zulks ondanks alles, toch steeds met een tikje weemoed gebeurt. Hij schetste in het kort zijn zeven lange jaren carrière als voorzitter. Hij wist te vertel len, dat ondanks zijn vele tus senkomsten, hij nooit bereik te, wat hij in feite wenste. Dit alles vervult hem met bezorgd heid. Het is een teken aan de wand, dat wij nog ver van de goede geest in het Vlaamse petanquewereldje af zijn. Hij hoopt dat de onlangs herwerk te spelrelementen, dergelijke problemen zouden helpen op lossen. Vooral dat deze nu uniform zijn met het Internationaal Pe- tanquereglement. Hij prees de medewerking, die hij hierbij mocht genieten van een onver moeibare Daniël Hoste (P.C. Apollo). Ondanks het feit, dat het beoogde doel nog niet bereikt is, wil hij toch zijn jarenlange medewerkers bedanken, voor de bloei, die zij de zone in die periode bezorgden. Tot slot richtte de aftredende voorzit ter, zich tot zijn opvolger, onze Aalsterse Maurits De Ridder. Hij verweet zichzelf dat Mau rits niet vroeger uit de schaduw is getreden, gezien zijn onmis kenbare talenten. En hij hoopt dan ook dat de Zone ten volle in bloei zal komen onder zijn leidersschap, in de zware taak die hij op zijn schouders neemt. Doch prees zijn organi- saticgeest en zin voor initiatief, waarmede hij de afgelopen ja ren het algemeen secretariaat waarnam. Dit alles staat borg voor een betere toekomst. Met een Daniël Hoste, naast zich, hoeft Maurits De Ridder ech ter weinig te vrezen. De voor zitter wijst erop dat de beide Aalsterse Petanquers, de twee sleutelfiguren waren voor het Vlaamse Petanquespcl. Door hun plaatsing in hun funkties, kan zulks alleen maar een vooruitgang betekenen voor de Petanquesport in het alge meen. Hij hoopt dan ook dat hij op een vedere gezonde ba sis met hen kan verder werken, in de Liga, waar Guido Mor tier nu zijn intrek neemt. Mijn transfert is niet om redenen van wrijvingen, doch enkel omdat het afgelopen jaar mij twee benoemingen te beurt vielen, zodat mijn tijd op ama teuristisch vlak erg bekrompen wordt. Die weinige tijd hoop ik nu ten volle kunnen te be steden aan de Liga. Tot zover de aftredende Voorzitter, en nu aan U. Maurits om de Aal sterse kleuren hoog te houden, in Uw funktie van Administra tief Voorzitter-Zone Vlaan deren. A.V.H. In de ere-reeks, kon leider Loebes vrij vlug een 0-3 voorsprong bewerken via Romain Mesen, Jean Pierre Cours en Eddy Neirinck. Frans Hereman kon Hand in Hand laten hopen, doch Hendrik De Baere schonk met 1-4 Loebes een verdiende zege. Eddy De Boeck scoorde tenslotte 2-4. Koszen heeft ondanks zijn zwakke prestatie op Schoonaarde, toch één puntje uit de brand kunnen halen, en komt hiermee een trapje hoger op de rangladder. Schoonaarde liet nochtans een verrassing vermoe den, door met overwinningen van Mario Vervaecke, Rony De Troyer en Edmond De Bruyne tot 3-0 uit te lopen. Josée Lannoo, Constant De Keyser en Francois De Backer zetten echter de puntjes op de «i's». Korte Stokken kon niet optornen tegen een sterk Moorse), dat 2-0 uitliep met Jean Pierre Moens en Eddy Van Haute. Erwin Peirlinck milderde, doch Eddy Boulon- ne zorgde voor 3-1, Jacques Van de Velde hield er nog even de spanning in, maar Wil lem De Mcyst liet niet begaan. Cosmos won de vierpunten wedstrijd op Corso. De thuis ploeg was wel het beste gestart langs Bruno Moens, doch Or- land Van der Steen en Rpger Baeyens keerden de rollen om. Via William Doran kwam Cor so wel gelijk, doch tegen Wil- fried Van Rossem en Jozef De Leeuw was geen kruid gewas sen. Slechts in de eerste partij heeft Scotching de indruk gela ten iets te oogsten op Kravael. Doch het bleef bij dat ene punt van Ronny Moeyerson. Paul De Smet, Willy Van de Wiele, Paul Wille. Alfons Lannoy en Pierre De Greef zorgden voor een ruime 5-1 overwinning voor Kravael. Faber-Zand- mannetjes werd een spannen de partij biljarten. Zandman netjes nam voorsprong langs Richard De Sutter, doch Rudy Roels kon gelijkstellen, Ar nold Marien zette de bezoe kers op 1-2, maar alweer liet Faber niet begaan en stelde opnieuw gelijk via Renaat Melckenbeeck. Victor Meert scoorde 2-3, doch Jean Luyc- kfasseel hield een welverdiend punt bij Faber. Zowel de lei ders van Hand in Hand B bij Zandmannetjes B, als hun onmiddellijke achtervolger Loebes B bij Zandmannetjes C, lieten een punt liggen, zo dat de klassering geen wijzigin gen ondergaat. Dat Loebes B het bepaald lastig had, bewijst het scoreverloop. Rudy De Kinder opende voor de thuis ploeg, doch langs Frans Van Liefferinghe en Erwin Dellaert kwam Loebes B 1-2 voor. Maar langs De Smet en Char les Bislot nam Zandmannetjes C een ernstige optie op de overwinning, doch Desiré Van Daele liet niet begaan en haal de een gevleide 3-3 gelijkspel binnen. De vierpuntenwed strijd tussen Kasseistampers en Cosmos B, werd een afslach ting voor de Cosmos-boys. De 6-0 kwam op het bord langs Hubert Van Biesen, Gilbert Everarert, Freddy De Thaeye, Théo De Valck, Francois De Valk en Paul D'Hauwe, Loe bes B kon. ook niets inbrengen tegen het meesterschap van Moorsel B. Het werd een forfaitoverwinning, afgewerkt door Roger Janssens, Jean De Petter, Freddy De Winter, Louis De Petter, André Van Goethem en Romain Saeys. Hekkensluiter Schoonaarde B onderging hetzelfde lot bij Johnyboys. Gilbert Desmaret, Dirk Bouckenhoge, Freddy Heck, Louis Lowie. Cyriel Bauwens en Nico De Wuffel waren de afwerkers. Tot slot in de A-reeks Koszen B-Faber B. De thuisploeg liet een schijn baar veilige voorsprong in de laatste twee partijen verloren gaan. Koszen B liep uit langs Geert Roggeman en Peter De Backer. Marcel Van Driessche milderde voor Faber B. Toen echter Eric Van Overbeke 3-1 maakte, dacht men de wed strijd gespeeld. Doch de Fa- ber-boys haalden met een laat ste krachtinspanning een punt je, langs Ben De Brandt en Herman Rasschaert. In de laagste reeks valt onmiddellijk het meesterschap van Rupa A op. Het wandelde zo voorbij Kravael B met zware 6-0 cij fers. Alleszins een dompel op de Kravaelintenties. De ruime overwinning werd bijeenge- speeld door Jérome Van den Abeele, Willy Ovaere, Jozef Mertens, Herman De Gols, Hugo Geerts en Petrus De Meersman. Rupa B won wel, maar kreeg toch iets meer tegenstand van Cosmos C, dat via Pascal De Sterck 1-0 uit liep, doch bij Eugéne Bisschop en Paul Marroie op de counter liep. William Wauters gaf nog even illusie aan Cosmos, door 2-2 gelijk te stellen, doch de twee slotpartijen waren voor Rupa B, met Paul Depierre en Bruno Van Den Hauwe als winnaars. Loebes D toonde zich van zijn beste zijde tegen Corso B; die toch een paar trapjes hoger op de rangladder staat.En zo werd het zelfs een forfaitoverwinning. Geert Troch, Johny De Naeyer, Fra ncois Vermeire, Gina Van Liefferinghe en Roger Van Im- pe zorgden voor 5-0, doch Pierre Van Damme kon de Corso-eer redden in de slot- partij. Ook Joepieboys haalde zwaar uit tegen Sportvrienden. Pa trick De Strooper en Hugo Waegeman openden de zege reeks. John Van Vaerenbergh redde de eer 2-1, maar Etienne De Boeck, Laurent Vinck en Roland Van Droogenbroek maakten uit. Johny boys ten slotte, kon zijn goede bedoe lingen ten spijt, de wedstrijd bij Krijt op Tijd niet naar hun zetten. De thuisploeg nam onmiddellijk een stevige optie op de overwinning langs Eddy De Baets, Remy Van der Sype en Frans Uyttersprot. Freddy Bouckenoghe en Robert Ver- schueren gaven nog even hoop op een gelijkspel, doch Henri Dierickx hield beiden punten aan huis. Uitslagen Ere-reeks Schoonaarde - Koszen Moorsel - Korte Stokke H in Hand - Loebes Corso - Cosmos Kravel - Scotching Faber - Zandmannetjes 2-4 .5-1 Met de 0-0 uitslag, die Amylum behaalde op eersteklasser SAF verdienen zij zeker wel de titel van dit verslag, doch de wijze waarop zij deze uitslag bereikten, is weinig vermeldenswaardig. Het werd een zeer zenuwachtige wedstrijd, met SAF wel iets in de meerderheid. Doch Amylum, die het verliezen zowat ver leerd heeft, deed het met anti-voetbal. Aan de 24' kreeg Paul De Gaeve dan ook verdiend het rood karton onder zijn neus. Doch alhoewel met slechts 10 man verder opererend, hield Amylum de blanco stand op het bord. Somati, toch één der koplopers uit de hoogste reeks, heeft heel wat moeite gehad om VVTTA er onder te houden. Na een skoreloze stand aan de rust, kon a4n de 42' Mario Van der Steen, dan toch het kleinste verschil op het bord toveren. Ook'kampioen Post Erembo- den de B mooie tegenstand degem, had het niet breed, bieden. Rudy Van Biesen kon tegen W Bouw. Ook hier was dan de stand opdrijven, doch het bij de rust nog steeds 0-0. Callebaut B gaf zich nog niet Aan de 47' kon Willy Casier verloren. Twee minuten later dan toch een gaatje vinden, in kon Van der Steen milderen, de Bouw-verdediging. Calle- Toen iedereen zich aan een baut B heeft moedig weerstand eindoffensief van de B's ver geboden aan een sterkere A- wachtte, was het integendeel ploeg. Aan de rust was Calle- Van Biesen, die twee minuten baut A uitgelopen tot 1-0 langs voor het slot, definitief het lot Janssens. Tot aan de 60' kon- van Callebaut B bezegelde. Ten slotte wist Resocub in zijn derby tegen Coplac de beide punten binnen te rijven. Noch tans stuitten zij in de eerste periode op een stevige weer stand van de thuisploeg. Cop lac opende de stand na 10' langs Rudy Van der Massen, en het was niet zonder moeite dat Resocub slechts in de laat ste sekonden van de eerste speelhelft langszij kwamen. Onmiddellijk na de aftrap bleek Resocub uit een ander vaatje te zullen tappen, want binnen de minuut kon Piraux 1-2. 10' later kon Rooney voor een veilige 1-3 zorgen en nog voor de gastheren bekomen waren van die opdoffer, legde Hugo Eeman de eindskore vast. Verdiende overwinning met misschien iets overdreven cijfers. (AVH) Reeks A Loebes C - Moorsel B 0-6 Kasseist. A - Cosmos B 6-0 Zandm. C - Loebes B 3-3 - Zandm. B - H. in Hand B 3-3 Koszen B - Faber B 3-3 Johnyb. A - Schoonaarde B 6-(' Reeks B Loebes D - Corso B 5 Korte Stokk.B - Kass. B Joepieb. A - Sportvr. A Scotching B - Zandm. D Cosmos C - Rupa B Rupa A - Kravel B Kr. op Tijd A - Johnyb. B Standen Ere-reeks Loebes 35, H. in Hand Koszen 23, Korte Stokken Moorsel 22, Zandmannei 21, Cosmos 20, Schoonaa. 15, Kravel 15, Corso 14, Fai 10. Scotching 0. Reeks A H. in Hand B 34, Johnyb. 31, Loebes B 31, Moorsel 26. Koszen B 20, Kasseist. 17, Faber B 15, Cosmos B 1. Zandmannetjes C 11, Zano mannetjes Bil, Loebes C 9n Schoonaarde B 8. Reeks B Rupa A 40, Schoting B 34, Kravel B 29, Rupa B 28, Korte Stokken B 26, Corso B 26, Joepieboys A 25, Loebes D 21, Johnyboys B 20, Cosmos C 16, Zandmannetjes D 16, Krijt op Tijd A 14, Sportvrienden 10, Kasseistampers B 3. A.V.H.

De Voorpost | 1980 | | pagina 23