oplopers eggespeeld Dirk ;Van Buyten: f«Nu mogen 2 we niet 'meer falen» In de rand van een topper J firnx «mm De Vogel en Buysse laureaten Wij Wuitens willen weer waar wonder- voetbal aan j| da ml ligt o| 3 tol e ein :e v oprr i tevi astst 1 goe en e hout en df rouw i Set De Voorpost VRIJDAE 15 FEBRUAR11980 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 Vigor Hamme wil beslist hogerop! jnderhoutem - V.W. Hamme 1-4 't sportieve middelen, een algehele inzet en met allures l een kampioenenploeg heeft V.W. Hamme leider mderhoutem in alle opzichten gekleineert. Meer dan leduizend vijfhonderd toeschouwers, een record, zagen ploeg van voorzitter Vijverman ten onder gaan. Met li technische begaafdheid, maar vooral een felle licha- llijke inzet heeft V.W. Hamme een nochtans puik Taal elftal als het ware machteloos geslagen, kt dolle feestvreugde heerste er te Hamme tot in de >ege morgen na de prachtprestatie van een eendrachtig lal dat werkelijk voor de punten streed en overduide- k het bewijs bracht klaar te zijn voor de vierde klasse. Jie het geluk had samen t de spelers, clubleiders trainer in de kleedka- trs te vertoeven na de Éertuigende zege moet ■er dan ooit bewus zijn In de mogelijkheden die Vigor bezit om uit te groei en tot een titelelftal dat de oude glorie van voetbal-* lend Hamme in eer kan herstellen. Vriendschap, zelfbeheersing en wils kracht liggen ontegenspre- Kapiteien Dirk Van Buyten van V. IV. Hamme is een voorbeeldige voetballer. Iemand die de waardering van eenieder afdwingt. Een rechtschapen jongen die gerust als voorbeeld mag worden gesteld. Een stimu lans voor zijn medemaats. Over de wedstrijd op Denderhoutem kan Dirk een ganse avond vertellen. "We zijn geestdriftig begonnen omdat we moesten winnenzegt de Hamse aanvoerder. Verlies had voor ons de uitschakeling betekend en dat wilden we kost wat kost vermijden. Eigenlijk begon de wed strijd niet alleen slecht voor de ploeg, maar vooral voor mijzelf. Al na drie minuten ketste de bal op mijn lichaam af en kaprioleerde nadien achter doel man De Paepe in doel. Stel je zoiets voor en dan nog in zo een topper. Een wedstrijd waar zo veel van afhing. Ik geloof niet dat ik ooit in mijn leven zo nerveus ben geweest. Ik dacht op dat ogeblik dat de aarde onder mijn voeten openscheurde. De voorzit ter van Denderhoutem die fier als een pauw naast de lijn paradeerde beloofde ik in die momenten zelfs een oorveeg. Naarmate de wedstrijd vorderde ben ik rustiger gaan voetballen. Ook mijn collega's voetbal lers namen de zaken kalmer, maar des te meer vastberaden op. Toen op het halfuur Rudy Maes in de strafschop zone tegen de vlakte werd gelopen, en hier een elfmetertrap uit voortsproot met succes door Guido Joos omgezet, klaarde de hemel geleidelijk op. Nog voor de rust incasseerden we een opstopper toen eendoelpunt van Luc Schuddinck, het schoonste wat ik ooit zag, werd afgekeurd. Protest, noch bij scheidsrechter, noch bij de grensrechter bracht aarde aan de dijk. Na nog een kort offensief na de kampwisseling vanwege de lokalen, zorgde de inge vallen Jef Brusselmans voor suspens. Van op dertig meter kanjerde hij onhoudbaar binnen. Van dan af waren we niet meer te houden. We dirigeerden het spel en lieten de lokalen niet de minste kans meer. Toen Luc Schuddinck voor een derde voltreffer zorgde, was het overduidelijk dat de zaak voor ons beklonken was. Wanneer nadien nog Rudy Maes via strafschop nummer vier tegen de touwen knalde, waren de leiders totaal de adem afgesneden. Eigen lijk is die score niet eens overdreven. Vergelen we zeker niet de paar kansen die onbenut werden gelaten, en het schot van Eddy De Malsche dat tegen de deklat te pletter sloeg. Na afloop van de wedstrijd kregen we de voorzitter van Denderhoutem bij ons in de kleedkamer op bezoek om ons te komen felicite ren voor de prestatie. Maar dit kompliment konden we om verschillende redenen die voldoende bekend zijn, best missen. Uiteindelijk voelde ik mij zondag avond de gelukkigste man op de wereld. We moeten echter met beide voeten op de grond blijven. We staan nog niet aan de leiding. We moeten zeker nog twee punten meer winnen dan Denderhoutem. Dit wil zeggen dat we in de resterende wedstrijden beslist geen slippertje meer mogen maken. Vanavond mo gen we de bloemetjes buiten zetten. Morgen moet het weer ernst wezen en één en al voorbereiding op de wedstrijd die komen moet» aldus Dirk Van Buyten. E.D.M. kelijk aan de basis van het succes. Hieraan moet weer eens het doorzicht worden gepaard van trainer Willy. Meersman die weer eens bewees wat een reuzekerel hij is op tactisch en tech nisch gebied. Men kan zon der overdrijven zeggen. V.W. Hamme is een geheel dat in geen enkel opzicht kan verbeterd worden. Dirk Van Buyten, dc aan voerder, innerlijk getroffen door de warme sympathie die hij kent bij spelers en aanhang straalde van ge luk. Hij had op winst gere kend, maar zulke cijfers... «Ja» aldus joviale Dirk, «met een 0-1 winst was ik tevreden. Maar hoe heb ben onze mannen zich inge spannen. In alle opzichten waren we beter dan de lo kalen. Wie heeft er onze aanhangers opgemerkt, hun uitgelatenheid en nooit verminderde trouw? Om dit te bereiken heeft ieder een het zijne bijgebracht. Ja, wat ben ik een gelukki ge voetballer. Zondag krij gen we Denderleeuw op bezoek. De «operatie titel» ga.at verder.» Tegen de sterkste aanvalsli- nie uit de reeks heeftV.W. Hamme amper één doel punt toegestaan, maar er anderzijds vier gescoord. Een ongekende weelde. Kan het anders dat ieder een het erover eens is dat V.W. nu wel echt wil pro moveren. Tegen Dender houtem overtuigde het de moeilijksten. E.D.M. Militaire kampioenschappen Niet Leon Schots maar Roger De Vogel is militair veldloopkampioen ge worden. De atleet van AC Denderland moest niet optornen tegen Schots. Die had verstek laten gaan. Wél kreeg Roger de knappe Haegelsteens in zijn vaarwater. De Vogel had reeds voor halfkoers de schifting doorgevoerd en had sa men met Haegelsteens een kloof van ruim dertig meter geslagen. Roger moest niet tot op de bo dem van zijn reserves putten om met een scher pe demarrage zijn gezel los te gooien. De Vogel was niet de eni ge streekgenoot die zich toonde: Julien Michiels finishte als nummer zes. Er waren 734 deelne mers. Bij de vrouwen, die 2.500 meter moesten lopen, bleek het Zeelse meisje Bernadette Buysse veruit de sterkste. Ze sloeg Ro- sine Wallez, de nummer twee, zeer ver terug. Het werd dus een Oost vlaams feest in Schaffen. Jef Brusselmans heeft Willaert met een keiharde knal in de ivinkelhaak verslagen. Hamme juicht. De Houtemse kapitein De Meyer trapt ontgoocheld de bal diep het veld in. (Denderhoutem-IIamme 1-4). (gc) Goal! De Hammenaars storten zich op de man die scoorde. Willaert. die niets tegen het schot vermocht, staat er verslagen bij. (Denderhoutem-Hamme 1-4). (gc) iÉMi Doelman Willaert Denderhoutem) is bij de pinken en komt gepast tussen bij deze hoekschop. (Denderhoutem-Hamme 1-4). (gc) esiïs MflflVFRRNCE si*. OP BRRSsM 4$ Ref Bral, die zich een echte Jan zonder Vrees toonde, moet handelend optreden na een niet onzacht kontakt lussen twee tegenstrevers (Denderhoutem-Hamme 1-4) (gc) Met toeters en trompetten Eén uur voor de aftrap van wat later een sensationele en spektakulaire Denderhoutem-Hamme zou wor den, stroomden honderden mensen bijeen in de buurt van de terreiningangen. Roodzwarte wimpels, blauwzwarte vlaggen, sjaals met klubkleuren en fanpetjes vertelden woordeloos voor wie zou gesup porterd worden. Een fanfare was er niet, wel weer klonk al erg vroeg op de namiddag kakafonische muziek die door toeters en trompetten werd geprodu ceerd. Decibels Toen het «Denderhoutemse heirhet terrein opliep, werd luidkeels, geroepen en geschreeuwd. Dat Ham me eveneens prezent was, bleek onmiddellijk nadat de Wuitens de puntjes van hun shoes toonden steeg het aantal decibels nog. Toen de blauwzwarte ak- teurs «hun» fans groetten, zwol het entoesiasme nog aan. Kontrole De 25-jarige ref Etienne Bral stond voor de moeilijk ste opdracht uit zijn vooralsnog suksesrijke loop baan. Vanzelfsprekend werd hij gadegeslagen door een afvaardiging van de scheidsrechterskommissie. Voorzitter Gilbert Dermaut en zijn vleugeladjudant Roger Van Acker, waren de examinatoren. Er bleek ook belangstelling vanwege een aantal kollega's van ref Bral: we ontmoetten er zelfs Luc Bracke, de Gentenaar die momenteel in Derde Nationale op treedt en aan een uitstekend seizoen toe is. Ongeschikt terrein Verbroedering Denderhoutem voetbalt op een terrein dat reglementair ongeschikt is. In de Officiële Onderrichtingen» van het spelregelboekje staat dat een speelveld onder meer ongeschikt is indien een hindernis zich bevindt op het speelveld of op minder dan drie meter van de buitenlijnen ervan. Lees dat maar eens even na in De regels van het voetbal spel», editie 1979, pagina 11, alinea 4. Welnu in Denderhoutem staan de betonnen verlichtingsmasten op ongeveer TWEE meter van de zijlijnen. Wat moet een scheidsrechter doen als hij vaststelt dat een speelveld ongeschikt is? Indien onmiddellijk her stellingen mogelijk zijn, moet hij ze doen uitvoeren, zonder dat dit nochtans de aanvang van de ontmoe ting mag vertragen».Konkluderend mag gezegd dat Denderhoutem - Hamme gespeeld werd op een ongeschikt terrein. Hoeveel thuismatchen heeft de huidige leider in identieke omstandigheden reeds gespeeld zonder dat de ref of iemand van de bezoe kende teams daarover gestruikeld zijn? Nu is het ook zo dat een terrein "gekeurd» wordt door een afge vaardigde van het Povinciaal Komitee vooraleer de toestemming wordt gegeven er kampioenschapswed strijden te laten op betwisten. In het «geval Dender houtem» heeft de «keurder» dus deerlijk gefaald. Luc Schuddinck Eén van de zenuwachtigste spelers op het terrein was zonder enige twijfel de pittige Luc Schuddinck. Aktief was hij, vinnig ook. Al te vinnig zelfs. Het leverde hem een gele kaart op. Nadien speelde Luc plots veel beter: hij had meer oog voor de bal dan voor de «man». Hij lag trouwens aan de basis van de ruime zeg$. Eerst toen hij Brusselmans de bal voor de voeten legde, zodat Jef een kanjer kon afvuren die als een granaat insloeg, ver buiten het bereik van de hulpeloze Denderhoutemse doelman Willaert, daar na door een zeer opportunistisch goaltje waartegen diezelfde Willaert geen enkel verhaal had. Rudi Maes Twee keer werd Rudi Maes gefould in de «gevaarlij ke zone». De eerste maal werd hij brutaal neergelegd en hield er een kwetsuur aan over. Rudi moest opgelapt worden en in de tweede time was zijn dij ingepakt. Een vijftal minuten voor inrukken was Maes er opnieuw door. De foutieve ingreep was toen minder pijnlijk doch zwaar genoeg voor een nieuwe penalty. Zaak Verhulst Er is in Denderhoutem ook een en ander gezegd over de zaak Denderhoutem - Leo Verhulst». Xa SK Lebbeke zou nu ook VW Hamme klacht neerleggen bij de Koninklijke Belgische Voetbalbond. Scheidsrechter Bral Etienne Bral is één van de Oostvlaamse scheidsrech ters die kans maakt dit seizoen naar hogere afdelin gen te promoveren. Niet ten onrechte trouwens, al veronderstellen we dat hij aan de bijna 24-jarige Gentse verpleger Luc Tanghe een felle konkurrent zal hebben. Bral moest zondagnamidaag reeds na enkele sekonden kordaat uit de hoek komen. Hij bleef tot de laatste sekonde attent, schrok voor geen enkele beslissing terug (ook niet toen hij bij een 1-0 stand een penalty tegen de thuisploeg «moest» flui ten) en dook overal waar nodig bleek als een duivel uit een doosje op. Een ex-kommissielid, een Gente naar die de match bijwoonde, vond dat Bral te laat naar geel greep. We zijn het daar niet mee eens: de scheidsrechter voelde zich duidelijk sterk genoeg om niet te verdrinkentoonde enkele keren een waar schuwende vinger en bood de akteurs de kans zich na hun vergrijpensportiever te stellen. Pas toen bleek dat bepaalde spelers werkelijk om een gele kaart smeekten door er onbehouwen tegenaan te gaan, diepte Bral het kanariekartonnetje op. Niet te vroeg, evenmin te laat. We zouden de man in het zwart met de lange blonde sluikharen een «zeer goed» meegeven.

De Voorpost | 1980 | | pagina 25