Beste paard kreeg de haver niet Nationale voetbalkompetitie Moege streden krijgers Met gouden schoenen tegen een Rijkswachtbal Vacenovsky: «Waarom geen penalty?» ZAAK VERHULST NAAR DE KOMMISSIE 22 -15.2.1980 - ue voorpost en toch spelen wij Europees Dit was dan voorlopigs de laatste aflevering van «De Onkreukbaren van Daknam» f Het 1. A was penalty zich naar de bal onder het oog van Leekens, Courant en Meeuws Dardenne en Gudjohnsen, bij wie toch een positieve evolu tie aanwezig was, kon den niet worden opge steld. Op de koop toe viel Velkeneers tijdens de op warming nog uit en moest Van Veirdeghem, een in de tribune aanwe zige Uefa-junior, nog op getrommeld worden om de reservebank op te vullen. Onmiddellijk na de af trap leek het erop dat Club Brugge met een blitzoffensief het gehan dicapte Lokeren met de rug tegen de muur wou plaatsen. Tegen dit spel- patroon werd door Loke ren de buitenspelval met sukses gehanteerd. De aanvallen stokten ver van het Lokers doel. In de 10de minuut geraakte Club dan toch in de buurt van Hoogenboom na een oprukken van Meeuws. Ceulemans kopte laag uitvallend, maar zwak in de armen van de Neder lander. Somers, voor de gelegenheid akterend als voorstopper, lag aan Ponnet viel uit de toon, Lokeren uit de troon schoten. Het Lokers pu bliek voelde dat er wat inzat en ging entoesiast aanmoedigen. Brugge liet komen, of moest la ten komen, en brak nog slechts sporadisch kol- lektief uit. Tegen de gang van het spel in kwam Brugge dan toch op voorsprong. In de 57ste minuut de eerste en enige Brugse hoekschop in de tweede helft. Van Der Eycken trapt de bal naar de ongedekte Meeuws, Hoogenboom kon onvoldoende tussen beide komen en het leder kaprioleert in de voeten van Ceulemans, die er met een droog schot 0-1 van maakt. Van dat ogenblik af zou Brugge er enkel nog op uit zijn deze voorsprong te verdedi gen. Amper 1 minuut la ter werd Ponnet door het Lokerse publiek overla den met alle zonden des werelds toen Bett in de grote rechthoek werd neergelegd en de grijzen- Een eerste was voor Sö rensen, zijn enig opmer kelijk feit tijdens tweede helft, voor haak fout op Ingels. Hij wei even later vervangc door de jonge Martens, Ook Bastijns liep tegei geel aan wegens fout op Dardenne. Bij bei de ploegen werd nu ze [ej nuwachtig gespeeld me ew als gevolg veel onnauw keurige voorzetten balverlies. Bij Lokeret werd in de eindfaze La roy, opnieuw voorbeel dig, vervangen door Os die evenwel te weini tijd kreeg om iets te wijzen. Het slotoffensie van Lokeren bracht gee doelpunten meer op, c j— kwam men dichtbij d gelijkmaker na kopbal len van Dardenne en Ve: heyen die slechts enkel centimeters naastgii gen. Een verdiend gelijk spel ging aan Lokere voorbij in een partij di dan toch, omwille van d spanning omtrent d de basis van de eerste gevaarlijke Lokerse aan val. Een verre voorzet van hem op Dardenne, die Bastijns op het ver keerde been zette en alzo de opkomende Laroy kon bedienen. Zijn schot ging naast. Even later beging Balint in het middenveld een zware haakfout op Larsen. De «zenuw knoop», voor de wed strijd nog gelauwerd met de Deense «Gouden Schoen», reageerde een eerste keer impulsief. Een reaktie die later bij hem nog wel meer voor kwam. Lokeren, met een versterkt middenveld en door de omstandigheden genoopt met slechts twee spitsen te spelen, kon de Brugse verdediging niet echt bedreigen en zocht zijn heil in enkele verre schoten, die niet zonder gevaar waren. Pogingen van Mommens en Bett hielden een waarschu wing in voor Brugge, dat minder resoluut tewerk ging. Ingels, nog steeds de lieveling van het Lo kers publiek, kon een paar keren applaus oog sten. Zijn verdedigend werk werd inderdaad naar behoren opgeknapt en zoals in het verhaal van David en Goliath was het vaak de kleinste die het haalde. In zijn karakteristieke stijl wacht hij gepast het ogenblik af waarop zijn tegenstander zich laat verleiden tot een korte dribbeling of een slechte baltoets. Lambert, zon dag van weinig nut voor Club Brugge, tenzij op het mentale vlak dan, slaagde er niet in zijn glans van weleer op nieuw te doen schitteren. Onder impuls van de twee Lokerse uitblinkers Bett en Mommens ver wierf Lokeren opnieuw voet in de wedstrijd. df«'c »ac ploe den -Ik iig' gem zouc and iels 'ijz Preben Larsen kreeg de Deense Gouden Schoen. Ronny De Beuckelaer i t de partij, evenals Miss Sporting 1979. (dm) Bett wordt gewoon tegen het gras geduwd. Ponnet staat i doch fluiten doet hij niet. (SC Lokeren-Club Brugge 0-1). Brugge ging voorzichti- de scheidsrechter van ger spelen en hield nu niets gebaarde. De grijze konstant vier verdedi- haren van Ponnet wer- gers achteraan, zodat den zeker niet als teke- kombineren in de krucia- nen van wijsheid aan- le zone moeilijk bleef. Lo- zien door de Lokerse aan- keren ontbrak het aan in- hang. Enkele opmerkelij- filtratiekracht om Barth ke dribblings van Dar- van dichtbij te bedrei- denne luidden een Lo gen. Buiten verre schoten kers alles-of-niets offen- van Lokeren en onge- sief in. Vooraan bij Club vaar lij ke kopballen van Brugge kon enkel de ver Brugse zijde, beleefden terugzakkende Ceule- de beide doelmannen mans nog regelmatig een eerder rustige speel- aan de bal komen. Een helft. kwartier voor het einde De tweede helft begon opnieuw deining in het heel wat gunstiger voor stadion. Larsen ging Lokeren.' Mommens neer in de strafschopzo- plaatste Bastijns ander- ne. Hij deed dit evenwel maal op het verkeerde zo ostentatief dat dit eer been, maar zijn schot der als een onhandig- ging naast. Even later, heid overkwam en men dé kans uit de wedstrijd, van ref Ponnet enkel een Larsen, nu toch in één cinemagebaar als reak- van zijn betere momen- tie kreeg. In dit, voor de ten, ging op links aan de omstandigheden, erg haal. Zijn kromme voor- sportief treffen vielen zet kon door de opkomen- naar het einde toe toch de Bett niet worden inge- nog twee gele kaarten. net de neus op de faze, (dm) einduitslag, tot het ein< toe aantrekkelijk bleef. Robert CORE MAN Aantal toeschouwer 19.000 Scheidsrechter: Ponnet De ploegen: SC Lokeren: Hoogei boom, Ingels, Verbruj gen. De Schrijver, Ve heyen, Somers, Mon mens, Dardenne, Laroj Bett, Larsen. TC Brugge: Barth, Bas tijns, Balint, Leekeni Volders, Ceulemani Vandereycken, Lamber Meeuws, Courant, Si rensen. Doelpunt: 57' Ceuleman (0-1) Vervangingen: Sörensen door Martens Laroy door Ost Gele kaarten: Sörensen en Bastijns. De Lokerse kleedkamer vertoonde na afloop van de wedstrijd, met de eerste plaats in de rangschikking als inzet, een beeld van moegestreden krijgers, die alieen de wijsheid bleef verdienstelijk geknokt te hebben, maar zonder puntenresultaat. Gezien manager Derijcker zich niet moest omkleden, was hij de eerste om de persmensen te woord te staan. Brugge heeft hier voor mij een onverdiende over winning behaald. Het lijdt geen twijfel dat de fout, begaan op James, bestraft moest worden met een penalty, die ons nu is onthouden geworden. Door de kwetsuren hebben we de laatste tijd heel wat morele opdoffers moeten inkasseren. Lubanski en Dalving wisten we reeds eerder op de week, maar deze voormiddag viel een ultieme test van Gudjohnsen negatief uit. Als toppunt liep Velkeneers tijdens de opwarming dan nog een verrekking op. Het scheelde niet veel of ik moest zelf nog een voetbalplunje aantrekken om de ploeg volledig te maken. Geluk- kiglijk kon Van Veirdeghem, die in de tribune aanwezig was, nog opgeroepen worden," Bob Dalving, wiens kwetsuur aanvankelijk een gunstige evolutie kende, moest uiteindelijk toch verstek laten gaan. 'Tot dinsdag verliep het allemaal perfekt. Ik kon normaal lopen. Woensdag wilde ik dan legen een bal trappen en dat verliep heel wat minder vlot, zodat ik donderdag opnieuw de dokter konsulteerdeEr zit nog altijd bloed in het heupkapsel en dat zakt slechts langzaam in de bil weg. Het is ontgoochelend, eerst denken dat men er kan bijzijn en dan uiteindelijk toch niets. Als we de wedstrijd bekijken moet ik stellen dat Lokeren de betere ploeg was. Mocht de kans door Bett benut worden na die voorzet van Larsen, zouden we een heel andere wedstrijd gekre gen hebben. We hebben hier geen groot Club Brugge gezien, al dient eraan toegevoegd dat we toch zelf te weinig kansen hebben kunnen scheppen. -fRaymond Mommens, zondag één van de Lokerse uitblinkers, was zoals steeds kort in zijn kommentaar: Het is jammer van de uitslag. Brugge heeft slim gespeeld en met een goed uitgedokterde taktiek de punten kunnen meenemen. De kansen van Larsen en Bett hadden moeten kunnen benut worden. Nu krijgen we een domme goal tegen en moeten de volle inzet laten gaan. Naar mijn mening diende er penalty geblazen te worden voor die fout op Bett. Een mening die heel wat, vooral dan Lokerse mensen, erop nahielden, maar die niet gedeeld werd door de man die het zondag voor het fluiten had. En hij alleen kon erover beslissen... R. COREMANS SC Lokeren-Club Brugge 0-1 Voor de wedstrijd werd Preben Larsen gehul digd, in aanwezigheid van Ronny De Beucke laer, om het behalen van de Deense «Gouden Schoen». Voor de gelegenheid waren, naast een afvaardiging van het organiserend sport blad, ook enkele Denen naar Daknam afgezakt om deze gebeurtenis mee te maken. Zij konden later in de kantine worden teruggevonden in gezelschap van onder meer Benny Nielsen, Bxrger Jensen, Jan Sörensen en natuurlijk feest varken Preben Larsen. Bij deze gelegenheid werden eveneens Prins Karnaval Rony I en Miss Sporting, die op kundige wijze de aftrap verzorgde, aan het grote publiek voorgesteld. Wie dacht dat de Rijkswacht er enkel is om te beteugelen heeft het wel mis voor. De slogan «De Rijkswacht is uw vriend» kreeg zondag meer betekenis nadat we vernamen dat de wedstrijdbal werd geschonken door de rijks wachtbrigade van Lokeren. Voor één keer mocht er naar hartelust naar getrapt worden. De Lokerse rijkswacht en politiediensten ver dienen trouwens nog een pluim voor de manier waarop er vaak wordt opgetreden tegen provo- kerende supporters. Hun onmiddellijk en pre ventief optreden verdient wel een woordje van steun. Terwijl trainer Haesaert in beslag werd genomen door radio en t.v. om zijn visie over de wedstrijd wereldkundig te maken, troffen wij een nog steeds zenuwachtige Vacenovsky. Ik heb niet de gewoonte af te geven op scheidsrech ters en ook vandaag vind ik dat de heer Ponnet globaal genomen niet slecht gefloten heeft. Wel vraag ik mij af waarom hij schrik had om een penalty te fluiten. Het is jammer dat we die goal tegenkregen. Een 0-0 eindstand zou in de gegeven omstandigheden een formidabel resultaat geweest zijn. De grote fout bij onze jongeverdedigers ligt in de dekking, vooral bij stilstaande fazen. Ook nu weer werd hiertegen gezondigd en dat heeft ons de eerste thuisnederlaag gekost. Wij kregen nog weinig kansen tegen die zware verdedigingsgordel en zeker na dat doelpunt. Aloesten wij vroeger zo behoudend gespeeld hebben, dan werden we overgoten met kritiek. Van Club Brugge wordt dat blijkbaar ge nomen R.C. Barth puncht de bal weg voor Mommens. Ook Dardenne is in de buurt. (SC Lokeren-Club Brugge 0-1(dm) Dat de voetbalgoden niet altijd logisch tewerk gaan bij het verdelen der punten werd zondag nog maar eens bewezen in de topper tussen Lokeren en Club Brugge. Een topper wat betreft de publieke belang stelling en interesse, maar dat kreeg op het veld geen verlengstuk qua spelpeil. Aanvankelijk gestart met offensieve bedoelingen bleek achteraf, na het uitblijven van onmiddellijk sukses, voorzichtigheid de moeder van de porseleinwinkel te zijn. Niet verliezen werd aan beide zijden het belangrijkste motief. Een gehavend Lokeren slaagde er niet in de versterkte Brugse verdedigingsgordel te doorbreken en kreeg op de koop toe een tegendoelpunt van Ceulemans te inkasseren. Scheidsrechter Ponnet werd door het Lokers publiek als zondebok aange wezen en nageroepen als «dief», nadat het tot viermaal toe tegen hem was tekeer gegaan om een penalty te eisen. Deze kwam er niet en Lokeren liep de eerste thuisnederlaag van het seizoen op. Ook de leidersplaats, in Lokers bezit sedert het begin van de kompetitie, diende te worden afgestaan. Lokeren was zondagna- het bordje «niet-overdek- middag voor een stukje te staanplaatsen». Voor Westvlaams gebied, te de eerste keer sedert de horen aan de onderwer- fusie werd in een uitver- pen en het dialekt. De kocht Daknamstadion supportersschare, waar gespeeld. Waar het fi- Club Brugge zo trots op nancieel dus reeds voor is, streek reeds vrij vroeg de aftrap een sukses op Daknam neer. De en- werd, was men op het kelen die nog geen toe- sportieve vlak bij de gangskaartje op voor- thuisploeg minder geluk- hand hadden gekocht, kig. Lubanski kwam, konden gelukkig nog te- zoals verwacht, niet recht aan het loket met speelklaar. Ook Dalving (SC Lokeren-Club Brugge 0-1). (dm) De klacht van SK Lebbeke heeft de voetbalbond niet zomaar naast zich gelegd. De zaak Vcrhulst-Den- derhoutem- gaat naar de kontrolekommissic van de KBVB. Onderzocht moet worden of het feit dat Denderhou- tem een speler van Lebbeke buiten de overgangspe riode en enkele dagen voor de wedstrijd die beide klubs tegen elkaar moesten spelen, al dan niet als een poging tot omkoperij dient beschouwd. Naar verluid zou ook VW Hamme klacht neerleggen legen de huidige leiders in Eerste Provinciale: die zelfde zaak Verhuist zou aan de basis ervan liggen.

De Voorpost | 1980 | | pagina 26