Berchem be-Rooi-d Gilbert De Groote toont de weg Nationale voetbalkompetitie ei Zorgen kinderen Voorverkoop Nieuw bloed Nieuwe aanwinst voor SK Beveren Puzzelen De Voorpost - 15.2.1980 - 23 Berchem-Beveren 0-2 «Stak het trainersduo Goethals-Pauwels na de thuis wedstrijd tegen Cercle Brugge in zak en as, na de overwinning op Berchem schenen alle zorgen en die waren er de afgelopen week wel genoeg geweest - weer plots verdwenen. Trainers kunnen nog het ainst van al het verlies kroppen maar proeven des meer van de lauwerkrans. Rik Pauwels, kind van iet Rooinest, wreef de walrussnor in de juiste plooi S$ wanneer hij na afloop «sinjoorde»: «De winst tegen Tier Berchem kwam juist op tijd. Temeer daar kwatongen d( al durfden beweren dat ik hier volgend seizoen de nok trainersteugels zou overnemen. Niets is minder venwaar- Komt daarbij dat Berchem, ondanks hun Lgei klassering, steeds een moeilijk te maneuvreren ens P'oe9 blijft en wij hier met een noodformatie dien- ,ge, den aan te treden.» .Ik weet niet waar som- werd het zondagmiddaq ligen van uw kollega's op het Rooi een straatge- J iet halen om nu reeds te vecht in regel met het «weren alsof wij vol- mes tussen de tanden [end jaar het zeker zul- En dan maar palaberen en af bollen bij Beveren over de fairplay op onze L suggereren dat som- voetbalvelden. lige van onze basisspe- Een paar minuten na de XZ fers in onderhandelingen koffie nam Van den Buys ou,den zi)° met één of tegen dé doellijn een in- bs ®rej Kwfak" worP op de slof, duwde 'leis!» Wij wilden deze het leder opnieuw naar wijze uitspraak van de Crocaerts wiens inzen- dat nadien ten tonele werd gevoerd had meer weg van een corrida- scène dan van een spor tief voetbalspektakel. Vroeg doelpunt Bleef het geruststellend doelpunt tegen Cercle Brugge uit, mede door het stereotiepe aanvals- spel, achterwege op het Rooi zaten de Waaslan- defensie in het aanvangskwartier voor zware problemen. Zo ver speelde de weergekeer de Van den Buys in de 13de minuut op onbegrij pelijke wijze in eigen doelgebied het leder aan Albert maar deze trapte in de grond. Eén minuut later ranselde Goossens een vluchtschot van in valler Pintens uit het spraak kunnen maken op een gelijkspel. Enkel Cornelis en Dachelet dienden het vooraan te runnen. Het openingsof fensief van Beveren deemsterde nadien vrij snel weg. Een zoutloze eèrste speelhelft werd enkel nog gekruid met een geel kartonnetje voor Dachelet voor een fout op Hoebeeck en kompensa- ogenblik bereikte het Rooi bijna het kookpunt toen 2 minuten later Jem- pi Stijnen wegens protest het geel karton onder de neus werd geduwd. Ber chem hengelde nadien zonder veel overtuiging naar het gelijkstellende doelpunt. Ondanks de inbreng van de kwieke Reyna i.p.v. Dreesen en een klapwiekende Rik Aan de loketten bij het terrein aan de Klapper straat kunnen toegangskaarten voor het beker- treffen tegen Club Brugge worden aangeschaft, telkens van 10 tot 12 uur op 9, 10, 16, 17, 23 en 24 februari. De abonnementen behouden him voorkeurrecht voor de bekermatch tot zondag 17 februari, daarna vrije verkoop van die plaatsen. Noteer ook volgende prijzen der toegangsti ckets: Tribune A (zit): 500 fr. Tribune B en C: 400 fr. Overdekte staantribune (zijkant) 250 fr. Nieuwe tribune (achter het doel): 200 fr. Volksplaatsen: 150 fr. Vermelden we ook dat zaterdag 16 en zondag 17 februari kaarten zijn te verkrijgen eveneens van 10 tot 12 uur voor de schok tegen Anderlecht. L.V.B. komen voor Benno Pin tens (63ste minuut) plofte een loeier van 60 karaat op de vuisten van Goossens. Vier minuten voor tijd knalde de Duit ser met zijn links katte- pootje, na samenspel met de Gouden Schoen en Albert, droogjes in het dak van het doel (0-2). Beveren smaakte nog eens de overwinning! O.i. schuilt in dit linkse Duitse voetje nog meer kruit dat de moeite loont. Aan de Beverense keuze heren om het aan te wak keren. Schrijven dat Berchem helemaal voor de bijl ging zou het vertoon ge weld aandoen. Toch slaagden de Berchemse aanvallen op doelman Pfaff niet tot een noe menswaardige parade. Te weinig penetratie kracht en het ontbreken van inspiratie deden Ber chem er maar be-rooi-d voorkomen. De ploegen: Berchem Sport: Goossens, Koekelcoren, Stijnen, Dreesen, Van Mechelen, Dachelet, Cornelis, Crocaerts, Leirs, Van Nuten, Van den Buys. SK Beveren: Pfaff, Van Goethem, Van Genech- ten, Buyl, Baecke, Truyens, Hoebeeck, Al- bert, Pintens, Cluytens, Janssens. Vervangingen: 46' Dreesen door Reyna 64' Pintens door Weih- rauch 70' Vcm Mechelen door Buyst. Doelpunten: 4' Truyens 0-1 86' Weihrauch 0-2 Gele kaarten: 35' Dache let, 39' Hoebeeck, 49' Stijnen. Scheidsrechter: de heer Van Volcem. Toeschouwers: 5.000. Luk VAN BEL BEVEREN DEED BERCHEM WEER HUIVEREN ders vlug op rozen. Er waren amper vier minu ten weggetikt toen de heroptredende Van Me chelen in het middenveld ongelukkig balverlies leed ten nadele van Er- win Albert. De Germaan kon op zevenmijlslaarzen wegdemarreren, lepelde de bal gepast tot bij de goed gevolgde Truyens die in de verste beneden hoek binnenjaste (0-1). Met deze vroege ope ningstreffer kreeg geel- doelvlak. In de 16de minuut moch ten de Waaslanders wel een kaarsje laten bran den toen Jan Hoebeeck, die anders een uitsteken de partij speelde, panie kerig naar eigen doel kopte en slechts moei zaam door Mare Baecke kon weggekopt worden. Eigenlijk had Berchem tot dan toe geen aan- tiegeel voor Jan Hoe beeck, die Cornelis onderuit haalde. Counters Na de rust zag het er naar uit dat Berchem vlug langszij zou gera ken. Het afgekeurde doelpunt in een door Ber chem fel aangevochten buitenspelsituatie zette enkel kwaad bloed. Een We vernamen dat de overgang van de zestien jarige scholier Hans Christiaens, aangesloten bij Eendracht Zele, naar SK Beveren definitief werd geregeld. Hans maakt momenteel deel uit van het jeugd- prospektielijstje van Oost-Vlaanderen en wordt aanzien als één van de meest talentvolle jonge ren in Oostvlaamse regio. Het ontbrak de Zeel- se scholier dan ook niet aan belangstelling vanwege diverse eersteklasse klubs. Hans is de broer van Louis Christiaens, jaren geleden linksbuiten bij Gantoise. Sportkring Sint-Niklaas en Jong Lede. Broer Guido rijgt de shoes vast bij SC Lokeren. Vtrn konkurrentie onder broers gesproken. Luk VAN BEL Coppens kende ae thuis ploeg geen sukses. Het was Beveren dat dankzij de nog nooit elders an ders geziene risiko's het gevaarlijkst uithaalde. Herhaaldelijk stonden de landskampioenen in een numerieke meerderheid tegenover de Berchemse verdedigers. De Wase aanvallers dienden wel tot de laat ste minuten te wachten om uit de aangeboden basketsituaties enig suk ses te puren. De Olympi sche konditie van Tony Goossens was hieraan niet vreemd. Zo vonden een overhaaste Jean Janssens en Albert de kandidaat-Olympiër op hun weg. Een wonder dat zovele boulevards onge straft bleven. Pech ook voor Hoebeeck die een kopbal van Albert tegen de deklat verlengde. Duitse linker In de legpuzzel van Goet hals-Pauwels kreeg ook Dieter Weihrauch een nieuwe kans. Pas inge- Jean Janssens en Jean-Marie Pfaff: twee Gouden Schoenen die in Waasmunster door de grootste supportersklub van SK Beveren werden gehuldigd, (pm) Ieperling de afwezige pennelikkers niet onthouden Na afloop van het treffen tussen Berchem en Beve ren bleek de spelleider ook dit keer de meest ge viseerde schietschijf. Ar me supporters! Wij wil len geen pleidooi houden voor ref Van Volcem maar indien deze man niet konsekwent de kar wats hanteerde dan den in twee tijden door Dachelet midden het ge harrewar werd afgerond. Het gejuich van de dun gezaaide Berchemaan- hang duurde slechts lut tele sekonden. Niemand had toen immers be merkt dat de man-met- de-vlag voor buitenspel stond te zwaaien. Doel punt afgekeurd! Buiten spel! Van Volcem had de kaas gegeten. Het tumult blauw vrij vlug vaste greep op het vertoon. Met dit doelpunt zag de Ber- chemaanhang voorals nog meer «zwarte sneeuw», iets wat de steller van het lokale klubblad zo graag had zien verdwijnen. Een aalvlugge Albert, waarop Rik Van Meche len geenszins vat kreeg, en enkel fouten kon be gaan, stelde de Berchem- SK Beveren heeft de laatste drie jaar vrij veel ophef gemaakt op transfertge- bied. In feite heeft het van de rechten, toegeëigend aan een profklub, gebruik ge maakt. Dat resulteerde tot hiertoe in diverse vroege overeenkomsten van o.a. jeugdige talenten. Zo heeft de beheerraad zijn fiat gegeven tot de overgang van Hans Christiaens, Zeie naar, 16 jaar oud en scho lier. Christiaens behoort tot de familie van die naam die destijds heel wat ophef maakte, Louis, de oudste broer bv. speelde tot voor een aantal jaren bij Sport kring Sint-Niklaas, vroeger bij AA Gent en nadien voor Lede. Woensdag 8 februari werd ten huize Christiaens door Marcel Van Goethem, alge meen sekretaris SK Beve ren, en Petrus Covents, se kretaris jeugdbestuur, het kontrakt ondertekend dat de jonge Christiaens verder aan de geelblauuen binden zal. Volgend jaar wordt er bij de Uefa's al uitgekeken naar deze specifieke center voor. Aan hem het waar te maken bij zijn nieuwe klub, aan hem te zorgen dat het SK-bestuur de gevolgde po litiek kan doorzetten door jonge elementen naar het eerste elftal te laten door stromen. A.G. Het voetbalfestijn gaat verder in het Waasland. De ene ligatopper verdringt er haast de andere. Wat een weelde! Terwijl men deze week op Daknam nog de wonden likte na het betwistverlies tegen konkurrent Club Brugge, doften de buurjongens uit Beveren zich op voor hun komende schok tegen "groot» Anderlecht. Of is het sinds de Europese kampagne van Beveren lang niet meer zo heel duidelijk wie nu wel groot of klein Anderlecht mag wezen. Wij zelf laten het liever in het midden. Geraakte Sporting Lokeren op de 26ste speeldag zijn leiderspositie kwijt, de regerende landskampioen poetste zijn blazoen enigszins op. Toch ruimde een overwinning op het Rooi niet alle problemen weg. Integendeel! Alleen Jaspers kon deze week met zekerheid van het gekwetstenlijstje worden geschrapt. Heinz Schön- berger trainde wel lichtjes mee, maar of dit voldoen de is om in de clinch te gaan tegen de Brusselaars, mag voorlopig alleen Joost weten. Zondag is het daarenboven de beurt aan Bert Cluytens om te boeten voor zijn »gele» zonden. Wie wel terugkeert is Wim Hofkens. Tenminste indien Robert Goethals zijn vliegende Hollander nog maar eens een kans wil geven om enkel »zijn» kunnen te etaleren. Dit leek ons na de oefenstonde op woens dagavond lang niet zeker. Sinds Wim van Oranje open en bloot verklaarde geen interesse meer te bezitten voor geelblauw en nog enkel presteert om zijn handelswaarde met zoveel mogelijk money te verzilveren na afloop van het seizoen barstte de buil wel voor goed. Trouwens, uit goede bron konden we ook vernemen dat Wimpie heel tvat belangstelling zou bezitten voor een transfer naar die andere Wase grote, want in het Belgisch voetbal gaat het voor de Hollander best naar de zin. Een dergelijke situatie weegt uiteraard zwaar door op het samenspel tussen trainers, spelers en bestuur. Wie echter alleen nog zijn eigen rolletje wil ten tonele voeren is o.i. geen plaatsje meer waardig in een elftal waarin samenhorigheid en inzet voor elkaar de ivissels betekenden voor zovele suksessen. Alvast werk op de winkel voor de Beverense psychologen. Hoe het steunvlak van Beveren er met al die zorgenkinderen zondagnamiddag zal uitzien, blijft vooralsnog een open vraag. Wie Bert Cluytens moet doen vergeten. Jan Hoebeeck of Benno Pintens, was na de woensdagavondtraining ook nog niet helemaal duidelijk. Het zullen ivellicht deze zorgenkinderenzijn die zondagnamiddag op Freethiel zullen beslissen wie nu eigenlijk «klein» en «groot» Anderlecht mag zijn. Luk VAN BEL Het ging de landskampioenen de jongste weken niet meer voor de wind. Sinds de thuisoverwinning tegen de buurjongens uit Daknam werd geen viktorie meer gekraaid op Freethiel. Na de pandoering op Lierse en de eerste nederlaag in eigen nest zonder pardon tegen Cercle Brugge brandde het geel- blauwe vlammetje op een laag pitje. Om het blazoen enigszins op te smukken, moesten de Waaslanders minstens één puntje meepikken op het Rooi. Al was het maar om de Beverense kassier gerust te stellen voor de komende schok tegen Anderlecht. Wellicht heeft de trainerstandem Goethals-Pauwels met een klein hartje de ontmoeting tegen de Cop- pensboys tegemoet gezien. En daar waren redenen voor. «Nu Beveren nog enkel een serieuze kans maakt om via de beker aan een Europees ticket te geraken is het raadzaam om Eddy Jaspers (hiel- kwetsuur) en Heinz Schönberger (dijverrekking) langszij te laten. Een inspuiting kan de blessures alleen maar verergeren,» vertelde klubdokter P. •\oppe ons voor de wedstrijd te Berchem. Voor Bob Stevens is het seizoen nu al definitief ten einde. Hij zal zich in de eerstkomende dagen laten opereren aan de achillespees. Kwam daarbij dat ook Wim Hofkens voor geelzucht diende te boeten. Voldoende problemen dus voor de Ieperling en zijn -Berchem seVeldtrainer om de stukjes, voor zover er nog beschikbaar waren, aan elkaar te puzzelen. Met het oog op de nodige verjongingskuur werden in de Beverense noodformatie enkele jongeren gedropt. Zo kreeg Benno Pintens, destijds overgewaaid van Willebroek, opnieuw een kans op de rechterflank en zakte Fred Truyens terug naar het vertrouwde midden in plaats van de vliegende Hollander De 21-jarige Willebroekenaar ontbrak het nodige kompetitieritme om het echt waar te kunnen maken. Zowat twintig minuten voor inrukken werd hij vervangen door de talentvolle Dieter Weihrauch. Zoals Robert Goethals het na afloop ook stelde mocht de Germaan zijn kunnen in ideale omstandig heden etaleren. Mocht de Duitser nog meer beseffen dat voetbal ook wordt gespeeld zonder de bal in je omgeving, en wat meer aandacht krijgen voor het samenspel, dan kan o.i. deze typische linksbuiten verder bouwen aan een gewaarborgde profkarrière. Vorige zondag bewees Jan Hoebeeck voor zover dit nog nodig was een waardevolle schakel te kunnen zijn in het Wase steunvlak van morgen. Net als tegen Cercle Brugge nam Van Goethem opnieuw de plaats in van Jaspers. Waarom Stevelinck dan op de bank zat en niet Jantje Simoen. «Meerdere keren is al bewezen dat de Bruggeling eigenlijk niet past in het Beverense spelkoncept. Waarom dan andere eigen jongeren eens geen kans laten?» klonk het antwoord. -Iedereen vond het dootlgewoon dat Anderlecht na het uitvallen van Coeck en Rensenbrinck niet meer aan de bak kwam. Wanneer nu bij ons Stevens en Schönberger weken na elkaar langs het krijt zitten dan vinden zogenaamde voetbalkenners dit geens zins een afdoende reden om het vierkant draaien van Beveren te verklaren. Kom nou... -, verduidelijkte een zichtbaar gelukkige Robert Goethals ons in de catacomben van het Rooi na afloop van de wed strijd. Wie zou het voor minder zijn na zo'n legwerk. dat wonderwel paste? Vermelden we nog dat met Benno Pintens de 22ste speler in het fanionteam van Beveren dit seizoen werd opgesteld. Luk VAN BEL Izegem - Jong Lede 0-2 Jong Lede heeft het nu ook op Izegem weten waar te maken. Hierdoor losten kapitein D'Hondt en zijn maats alle gestelde verwachtingen in. Trainer Mergaey: «Jong Lede is er doorlopend de baas geweest. Eigenlijk waren er weinig problemen om naar de 0-2 zege te klimmen Meer nog de score had heel wat hoger kunnen liggen, indien vooral de kansen na de rust werden waargenomen». Uiteraard was men in Lede gelukkig met deze nieuwe zege op Westvlaamse bodem en over het feit dat in de laatste twee wedstrijden toch zes rozen werden ge schoten. Anderzijds bleef de thuis- kansen kwamen hierop aan ploeg volgens de Leedse de lopende band en Kino trainer wel enigszins bene- kende hierbij bepaald den de verwachtingen, en tegenslag toen hij tegen de dit zowel aanvallend als paal knalde. Het lot van verdedigend. Izegem had dus reeds aan Jong Lede dat te Izegem in de rust kunnen voltrokken een 4-3-3 opstelling in het zijn. Thans poogden de veld kwam, had hel geluk Westvlamingen onmiddel- vroeg op voorsprong te ko- lijk na rust de toestand men. Zowat rond de tiende recht te zetten. Gelukkig minuut trof de snel opge- bleek doelman Van den rukte De Groote raak. Dit Bossche andermaal in zijn doelpunt schonk Lede het beste doen terwijl Gil- vertrouwen om er verder bert De Groote die reeds flink tegenaan te gaan. De voor de openingstreffer had gezorgd nu ook boe man Mortier volledig uit wedstrijd hield. Hoe deze Izegemse spits zich ook weerde, hij won geen enkel duel met De Groote, die stellend dat de ganse groen-witte defensie een werkelijk knappe wed strijd weggaf, dan ook gro te verdiensten heeft in dit nieuw Leedse sukses. Het tweede en verlossende doelpunt kwam van de voet van Kino op achterwaartse voorzet van Bombeke die sterk op de defensie drukte. Volgens trainer Mergaey is het vooral verheugend te kunnen vaststellen hoe zijn opgelegde taktiek naar de letter wordt uitgevoerd. Het gebrek aan middenvel ders verplicht hem immers met een 4-3-3 opstelling uit te pakken. De voorspelers losten in dit spelbeeld de verwachtingen flink in. Er werd telkens snel en oordeelkundig te- ruggeplooid wanneer de tegenstrever in balbezit kwam. Gezien Lede ook de kracht opbracht om telkens snel terug te slaan, geraak te de Izegemse defensie herhaaldelijk in paniek. Bij deze snelle akties wer den wel nog enkele schoon heidsfoutjes gemaakt madr gezien zulks niet heeft belet dat de volle inzet naar Lede verhuisde, zal het wel bij een bolwassing van oefen- meester Mergaey zijn ge bleven. Deze laatste was uiteraard tevreden over het resultaat en met veertien dagen rust voor de boeg. pronostikeert de Leedse oefenmeester een derde plaats bij de eindafrekning.

De Voorpost | 1980 | | pagina 27