Sportief, doch weinig spektcikulair! •STUNT1 Nationale voetbalkompetitie 21 jeugdtrainers volgden eerste lessen kursus Karnavalprins Georges I blijf! ook de besten verbazen Eendracht Aalst-K.V. Kortrijk 0-0 Ook tegen Kortrijk bleef de dubbele nul negentig minuten lcmg op het scorebord, net als de week voordien in Gent. Jean Trappeniers hield tegen de twee koplopers zijn netten ongeschonden, maar aan de overzijde van het veld bleven zijn aanvallende ploeggenoten onmon dig, zodat men telkens met de helft van de inzet moest vrede nemen. Of moest men het als winstpunten beschouwen? Daarover waren de meningen zondagavond nogal verdeeld. De talrijke toeschouwers waren verbaasd over het matte spel van Kortrijk, maar een groot deel van de Eendracht-supporters was al evenmin tevreden over de wedstrijd van de wit-zwarten. Groots voetbal kwam er weliswaar nooit op de grasmat, doch de wit-zwarten hadden de verdienste het taktisch plan netje van trainer Heylens tot in de puntjes uit te voeren. feit, dat in de loop van deze ten werd. ontmoeting drie zeelse spe- Zele is nu twee speeldaget T Iers geel onder de neus kre- vrij en trainer Jan Ceuleer gen. Goossens, vrij kort na krijgt de tijd om de zakei de start, en verder Lam- volledig in handen te ni brecht en Van Wambeke men en Eendracht voor volgens veler mening een bereiden op een schittei beetje een kompensatie end seizoeneinde, voor de toegekende vrij- Bi schop voor fout op De Fer- z rerre en die in de lokale 1 h middens sterk aangevc h- DRUKKERIJ A. DE CUYPER-ROBBERECHT! j P.V.B.A. p l d Industriepark B9 i, 9140 ZELE Tel. 052-44.50.65 Telex 25765 KWALITEIT SERVICE KLEURENDRUKWERKEN TYPO, VELLENOFFSET ROTATIEOFFSET Folders, Brochuren Boeken, Tijdschriften Weekbladen, Affiches, Publiciteitsdrukwerk half uur boeide hij bereiding in de vorm var aanwezigen bij het p. opwarmingsoefeningen. senteren van de inlei- Zaterdag 16 februari te 1 dende begrippen. Daar- uur vindt de volgende le na werd door Ward Vol- plaats op het terrein var kaert aandacht besteed Red Star Haasdonk, aan de lichameliike voor- Het is moeilijk om zeggen in hoeverre de verschijning van de nieuwe oefenmees- ter verdiensten heeft in dit bravourstukje. Het is niet weg te cijferen, dat nieuwe mesjes goed snijden en het elftal goed opgepept was door Jan Ceuleers om zich met hart en ziel in de strijd te werpen. Het is een feit dat de ex- Wuustwezeltrainer een psychologische meervaller werd gezien al zijn direktie- ven opvallend hebben bij gedragen om het eindresul taat te beinvloeden. Guido De Wilde, de kant- half, werd belast met de bewaking van Sumter. De ze opdracht heeft deze mid denvelder zo opvallend uit gevoerd dat de getaande akteur van Roeselare een onbestaande rol heeft ver tolkt. Hedwig Sergeant hield Boudewijn Braem uit de wedstrijd en Erwin Ver peten legde De Lamper aan banden. Verdedigend worden de opdrachten sinds Hey lens komst feilloos uitge voerd. Vooraan echter mist men nog steeds de nodige punch om suksesvol te besluiten. Duel Heylens- Honwaerl onbeslist Het veelbesproken trai nersduel kreeg dus geen winnaar. Nochtans had de wed strijd al heel vroeg een beslissende wending kunnen nemen. Het elek tronisch uurwerk duidde slechts vier speelminu ten aan, toen Paul Schouppe hard op doel schoot: Legge kreeg de bal niet helemaal onder kontrole, maar gelukkig voor hem stond de doel paal op de goede plaats! Van dat ogenblik af speelde de wedstrijd zich hoofdzakelijk in het mid denveld af, met verdien stelijk spel van Arnolis en Eysackers, maar wei nig begeesterende fazen voor beide doelen. Luc Marievoet, eens te meer de bedrijvigste Aal- sterse aanvaller, bleek toch wel enigszins ge handicapt door een voet kwetsuur, die men reeds twee weken met inspui tingen tracht te neutrali seren. Toch zou de Merchtemse Eendrachtspeler het dit keer geen volle wedstrijd kunnen bolwerken en werd twintig minuten voor het einde ver vangen. Hopelijk loopt Luc er te gen Jet bij, want op Sal vador zal men toch nog minstens een week moe ten wachten... Wordt de Braziliaan dan toch de uiteindelijke «redder»? Al met al valt het niet te ontkennen dat de donke re Mammana Neto de enige speler is die voor aan Marievoet kan bij staan om het onontbeer lijk orgelpunt te plaat sen... De technisch vaardige Geert Van Roy heeft het scoren blijkbaar verleerd en dat kan men natuur lijk enkel betreuren. Maar misschien betert ook dat de eerstvolgende wedstrijden. Union in zicht! Er zijn onmiskenbaar verschillende winstpun ten waar te nemen bij Eendracht. Sinds vijf kompetitieda- gen staat opnieuw een sterk gemotiveerd elftal tussen de lijnen, de onderrichtingen van de trainer worden stipt uit gevoerd en de verdedi ging staat weer stevig op zijn benen. Met de terug keer van Jean Amolis is ook het middenveld op nieuw beter gestoffeerd en Ronny Eysackers kon- ditie vertoont eveneens een stijgende kurve... Ook wat het aantal kij kers betreft, heeft Een dracht geen reden om te klagen. Een ploeg die op de voorlaatste plaats van de klassering staat ge drukt en toch nog ruim vijfduizend toeschou wers langs de loketten ziet komen, mag zich in derdaad gelukkig prijzen. Bovendien hebben de Aalsterse supporters het kankeren opgegeven en DoelpuntHelemaal niet: Geert Van Roy knikte de bal legen het net, nadat Sergant de bezoekende invallersdoelman een duwtje gaf. De ref annuleerde terecht deze voltreffer (Eendracht Aalst-KV Kortrijk 0-0). (per) reageren zij positief ten de Brusselaars de voor- een overwinning mis- de rug hebben en naar opzichte van hun ploeg, laatste plaats willen schien wel in het bereik de middenmoot zijn te- Dat moet beslist een sti- overlaten. van Eendracht, tegen die ruggezakt. mulans zijn voor de spe- De toestand ziet er be- andere hoofdstedelingen Voor feestvierend Aalst Iers, die nu Union in zicht slist niet hopeloos uit. van Jet, die een barslech- zou het een prachtig ge- hebben gekregen en aan Op Karnavalzondag ligt te tweede periode achter schenk zijn, die aan het heel wat Brussel zullen vergezel zou veroor- len, is gezien de special* thuisfront vreugde zaken. Want of er op zeventien februari veel Aalste- naars hun ploeg naar omstandigheden natuur lijk een open vraag. Cyrie! TEMMERMAK Henk Houwaart: de huidige trainer van Kortrijk en vorig seizoen een poosje trainer te Aalst (links) broederlijk naast de onlangs door de ajuinen ingehaalde ex-internationaal Georges Heylens. (per) S.K. Roeselare - Eendr. Zele 1-2 Jan Ceuleers, de opvolger van trainer Willy £)e Wilde, ging met zijn nieuwe formatie in vrij gunstige omstandig heden van start. De rood - zwarten zorgden voor de grote verrassing in derde afdeling door Roeselare in eigen midden te kloppen. Immers, tot hiertoe slaagde enkel leider Oudenaarde er in de volle inzet weg te kapen in de Rodenbachstede Peter Van Wambeke mocht zich meer aanval lend uitleven en deze 16- jarige speler heeft ander maal enkele technische kunstjes uitgehaald, die zijn onloochenbare klasse onderstreepten. Aanvan kelijk werd hij door het doelhout van een eerste sukses in derde afdeling ge houden, nadat een vrij schop deviëerde op het been van een Roeselaarse verdediger en tegen de dwarslat terecht kwam. Ten slotte kwam hij toch aan zijn maidendoelpunt toen hij een uitgelezen voorzet van Cooreman in de vlucht binnenknalde. Verder kregen de verdedi gers De Brabander en in zonderheid Lambrecht de opdracht geen risico's te nemen door een onberede neerd oprukken, waardoor de tegenstander maar al te gemakkelijk de counter kan uitspelen. Het gevolg hiervan werd in het verle den o.m. in de heenwed strijd tegen Roeselare met een ongunstige uitslag be zegeld. Er mag nu precies niet ge dacht worden, dat Zele de zege op een presenteerblad werd aangeboden. Integen deel, want in laatste instan tie moest de verdediging met een zeer goede Goossens, zich reppen. Na dat doelman De Wilde zich had laten verrassen door een botsende bal van Mon- dy, voorkwam het doelhout de gelijkmaker en speelden zich nog enkele gevaarlijke standjes voor de muit van de Zeelse portier af. Niettegenstaande geen en kel van de twee gescoorde doelpunten van de voorlij n kwam, heeft deze zich be paald agressiever aange- beste prestatie van de kom- steld: Kesteleyn viel zeker petitie op verplaatsing le- niet uit de toon, Maes verde, want zowel bij de kreeg een zeer gunstige rode lantaarn te Geel als te beoordeling en De Ferrerre Marchienne kregen de spande zich traditiegetrouw rood - zwarten wel een tik- in voor twee, nochtans de je meer dan ze verdienden, speler, die naar het hoogte- Dit was nog meer het geval punt van zijn carrière ste- te Herentals waar ze de vent is Mare Cooreman. toenmalige leider één punt- Samengevat kan gezegd je ontfutselden, worden dat Eendracht de Een spijtige nasleep is het Suksesvolle start initiatief Stedelijke Sportraad Zoals reeds in onze vori- Waele, Herman De Wilde ge editie aangekondigd, en Chris Verbeeck. organiseert de Stedelijke De Stedelijke Sportraad Sportraad van Sint-Ni- werd vertegenwoordigd klaas een kursus die als door voorzitter Oerard doel heeft de jeugdtrai- Bonttaek en door Loeien ners in hun vak te be- Bryssinck van het uit kwamen. Een initiatief voerend komitee, af de- dat bij de zes klubs die ling voetbal, hiervoor in aanmerking Verder nog schepen De kwamen, heel wat res- Winne en ontwerper Ho- pons uitlokte. Voor de bert Van den Branden, eerste lessen waren niet Schepen De Winne zag minder dan 21 kandida- het als een aangename ten komen opdagen, opdracht deze lessen- Voor Sportkring Sint-Ni- reeks van 10 weken te klaas: Roger D'Haen, An- mogen openen en aan de dré D'Hanis, Willy De kursisten volgende les- Schrijver en Hektor Van gevers te kunnen voor den Coelden. Voor White stellen: Ward Voikaert Boys: William Hoof, René en Jan Dillen, met Van Colman, Jozef Van Huf- Camp als reserve. Hij fel, John Verleye, Luc stelde eens te meer dat Van Huffel en Frans Van het stadsbestuur zeer be- Wiele. gaan is met alle initiatie- Bij Excelsior noteerden ven die de jeugdsport- we: Noël De Langhe, Ro- promotie vooropstellen, land Van Daele en Roger Hier is dat zeker het ge- Van Daele. val, aldus de schepen, Herleving leverde Jozef aangezien het hier gaat Raes en Paul De Wael. om niet minder dan 1000 Red Star Haasdonk was jeugdige voetballers uit present met Willy Ver- de zes Sint-Niklase heyen, Julien De Braban- klubs, die van dit initia- der en André De Kinders. tief via hun trainers zul- Ten slotte werden voor len kunnen profiteren. Gerda volgende trainers Jan Dillen gaf de eerste afgevaardigd: André De les. Gedurende ander- Luc Maerievoet knalt naar doel, ondanks een dubbele bewaking. (Eendracht Aalst-KV Kortrijk 0-0)(per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 28