Gevaert en Spanoghe: Beslissende kopstoten! Denaert scoort weer Boeman Carteus Slechts een schim Hamme vernedert Denderhoutem Kijk op T Provinciale 'ÏHC MOM§P: De Voorpost - 15.2.1980 - 25 KAV Dendermonde - SK Aalst Twee kopstoten zorgden in deze derby voor de nodige nemen van Van den Broe- overgetrapt door Verley- beroering al zullen de plaatselijke dirigenten wel met cke waren betaald ant- sen, en een snelle tegen- gemengde gevoelens dit «werk» hebben aanschouwd. woord terwijl ook Spano- aanval langs Verhelst-Tur- Beginnen we maar op de 67' in een partij die tot dan toe ghe nog een knap schot neer-Van den Broecke, te verschoond was gebleven van onsportief spel. De Aal- afvuurde dat door Mee- zwak besloten door Spa- sterse verdediger Van den Eynde had zich wel als een rsman in twee tijden werd noghe, eindigde de eerste terrier in Gevaert vastgebeten en slaagde erin, zij het dan gestopt. helft. Rust 0-0. niet altijd met de normale middelen, de plaatselijke Met nog een prachtige Aal- Na de rust was het wachten aanvalsleider van werkelijk gevaar af te houden. sterse kombinatie. nipt tot de 67e minuut om> voor Even na het uur was er al een schermutseling geweest waarbij de grensrechter ref Praet al ter assistentie had geroepen, doch het bleef bij een vermanende vinger voor Van den Eynde die er trouwens niets beters op vond om de scheidsrechter te gaan betuttelen. Even later kreeg Gevaert het weer op de heupen en plaatste een prachtige kop stoot recht op het hoofd van de bezoekende kapite in waarbij de ref erg konse- kwent rood uitdiepte. Een zware handicap voor een moedig en inzetrijk Den dermonde dat erg veel adem spendeerde om een talrijk publiek te venna- Van Meirhaege (KAVD) waagt zijn kan ken. Enk Gevaert had (KAVD-SK Aalst 1-0). (wvc) nochtans beter moeten we ten, want nergens kan men een dergelijke laakbare daad goedpraten. Als het nu wat schorsing boven zijn hoofd regent zou zijn sei zoen er wel kunnen op zitten. Een inzetrijk Dendermon de schreven we al, want van bij de aanvang trok de thuisploeg onmiddellijk al le registers open om gedu rende een kwartier de be zoekers op hun helft terug te dringen. Nochtans duur de het tot de 16e minuut vooraleer Spanoghe een door Gevaert verlengde uittrap kon overnemen en vanop 25 meter nipt naast trappen. Onmiddellijk hierop kwam Aalst scherp uit de schelp. Eerst Schouppe, nadien Verley- sen solliciteerden, doch Heyvaert stond pal. Een uitbraak op rechts van Turneer en een knap over- een doelpunt wordt het echter niet Zo werd het 1-0: Spanoghe kopt buiten het bereik t (KAVD-SK Aalst 1-0). (wvc) i keeper Mersman binnen Ganda Sparta - Lokerse S.V. 2-4 Zonder echt te overtuigen heeft Lokerse toch de volle inzet gepakt te Gent. Een zege die de rood-witten toelaat om rustiger de kom petitie af te werken. Over het spelverloop was even wel geen reden tot boffen maar gelukkig was Freddy Denaert nog eens oppor tuun en maakte tweemaal de kloof zodat meteen de lokale geestdrift tijdelijk werd afgeremd. Want geestdriftig waren de hek kensluiters alleszins maar Ganda-Sparta heeft echt te weinig talent in huis om te kunnen overleven. Na de recente nederlagen verscheen Lokerse met een experimenteel elftal in het veld. Dit had niet alleen te maken met een forfait van Mare Van Rumst als gevolg van een kuitblessure. Ron- ny Ott werd glank-verdedi- ger terwijl Kint opschoof naar het middenveld en Freddy Denaert als libero werd uitgespeeld. Dullaert bleef op de bank, zodat vooraan De Kerf en De Clauwé voor de nodige treffers moesten zorgen. Een experiment dat even wel een forse tegenvaller werd want in het eerste kwartier werd Lokerse overspeeld. Gelukkig voor rood-wit warende lokalen niet bepaald besluitvaar dig. Niemand was immers ter plekke om een schot tegen de staander te herne men, terwijl Ott een bal van de lijn moest halen. Er waren dan ook nauwe lijks 20' gespeeld toen men de ploeg van S.V. inzijn gewone plooi liet vallen. Schatteman werd vervan gen door Dullaert. terwijl Denaert terug in de spits verscheen en De Caluwé terugplooide in het mid denveld. Nog geen 5' na deze wisse ling was het raak. Een aan dringen van Dullaert werd beloond en Guido kon bin- nentikken, dit ondanks fel protest van de gastheren. Even voorbij het half-uur werd het zelfs 0-2 toen De naert met een knappe haak zijn bewaker uitschakelde en knap binnenplaatste. Meteen de ruststand. Lokerse kon evenwel die betere periode evenwel na de rust niet doortrekken. Het geklungel werd dan ook op de 51' afgestraft toen Van Renterghem zich knap vrij draaide en verras send inschoot. De wedstrijd werd meteen feller want Ganda-Sparta rook een gelijkspel. Maar weer zorgde Denaert voor een grotere kloof. De Kerf gaf snel een vrij schop, Dupont tikte door en Denaert kon ongehin derd inkoppen. Lokerse ging meteen rustiger spelen maar toen de gastheren op F.C. Ronse - Kemzeke 3-0 Het gaat de laatste weken de ploeg van coach De Block niet voor de wind. Ook zondag ging het niet al te best en werd op het ter rein van FC Ronse met 3-0 verloren. Zonder echt in de wedstrijd te zijn geweest werd Kemzeke door de jonge thuisploeg gans de wedstrijd gedomineerd. Reeds na zeven minuten schoot Pierre Carteus, na kwestsuur terug in de ploeg, zijn elftal op voor sprong en rond het halfuur werd een knappe één-twee Cartues-Lejeune door laatstgenoemde feilloos af gerond. Kemzeke zou in die eerste helft geen enkele reële kans krijgen. Rust 2- 0. In de herneming zagen we een iets beter acterende Klauwaertsploeg doch de spitsen Roelandt-Stre- mersch kregen weinig be wegingsvrijheid. Toch zou Bert Van Hecke dicht tot bij het thuisdoel oprukken maar in plaats van Roe- landt aan te spelen pro beerde Bert hetzelf en faal de, een jeugdzonde die hem zeker niet kwalijk werd genomen. Op de 68e minuut kon Lauwers zijn ploeg op 3-0 brengen en even later was de kleine Luk Janssens daar om er 4- 0 van te maken. Alleen voor doel gekomen schoot hij het leder evenwel nog meters over. Kemzeke zal het zondag voor de thuis FC Denderleeuw - S.K. Lebbeke 1-0 Luchtduel voor de bezoekende kooi bij deze hoge voorzet waar niemand bijkan. Eric Govaert (KAVD uiterst rechts) staat op vinkenslag. (KAVD-SK Aalst 1-0). (wvc) het eerst naar de pen te re aanpak en meer doel- ne ruimte maximaal te be- «JHc inzet dan zouden tyel grabbelen en kreeg drie mi- kansen dan de ajuinen die nutten. ïf Ploe8en het nuten later Van den Broe- nochtans steeds op vin- Spelen beide ploegen de slachtoffer kunnen worden, cke geel voor een duidelij- kenslag lagen om de ontsta- resterende partijen met de- ke overtreding. Op de 80e minuut redde Heyvaert een - ."TV prachtig schot van Dchoup- 's>:' pe en behoedde hiermee >- zijn ploeg van een zekere - ltttuma^^^^^^m^^^^^j^i^^^ÊfÊÊÊtÊÊÊ/ÊSÊKtÊÊÊÊS^^Ê nederlaag want op amper twee minuten voor het draaide Catrys- se zich op links rond twee tegenstrevers en bereikte Spanoghe die met een -i IPplr#f|^ knappe kopstoot de té ver uitgelopen Meersman te grazen nam. MÉf ft j_ Jf jg- JplSPI Verdiende zege van een J| thuisploeg die met een dit seizoen nog niet geziene "Bk spirit speelde tegen een SK Aalst dat ook op een mooie S prestatie kon terugblikken. Beide ploegen disten trou- wens een spektakel op dat geenszins hun plaats in de rangschikking liet ver- lE^B Dendermonde verdiende de zege om een energieke- De bezoekende doelman Meersman is ivat blij dat de bal naast zijn kooi keilt (KAVD - SK Aalst 1-0). (wvc) de 65' een lichte strafschop kregen toegewezen die om gezet werd door Deleyn werd het weer rumoerig op het veld. Tot Denaert dan een kwartier voor tijd ge pakt werd in de fatale zone en Alex Van Bocxlaer de eindstand vastlegde. Lokerse S.V. speelde met: Van den Bogaert, Kint, Ott, Claude Van Bocxlaer, Everaert, De Caluwé, Ales Van Bocxlaer, De Cluwé, De Kerf, Schattemen (18' Dullaert) en Denaert. WVL wedstrijd tegen Dender- houtem over een andere boeg dienen te gooien, wil het de manschappen van trainer Tas de punten ontfutselen die in de heen wedstrijd door scheidsrech ter De Visscher werden ontnomen. LIN Kijk op eerste Provinciale Absolute topper war de knaller Denderhoutem - VW Hamme. De ongeveer 5.000 aanwezigen hebben een sensationele, keiharde en uitstekend door blonde Bral geleide match gezien. Blauwzwart is niet door de knieën gegaan na de toevalstreffer die reeds na drie minuten voorbij de machteloze De Paepe ka- ramboleerde. De strafschopfout tegen Rudi Maes, onbeschaamd neergekegeld toen hij tot in de onmid dellijke buurt van keeper Willaert was doorgedron gen, was het keerpunt. Het atoomschot van de ingehaalde Jef Brusselamns na rust, en het opportu nistisch goaltje van de ongrijpbare Schuddinck en de late penalty tegen opnieuw Maes, voltrokken het vonnis van de koplopers. Konklusie: de kompetitie kan opnieuw beginnen: Hamme is tot op één puntje van de leiders genaderd en het venijnig aanklampen de Lovendegem heeft nog slechts twee punten goed te maken. Achteraan kan Gandasparta het vergeten: de strop pen konden niet optornen tegen een plots weer «gezond» Lokerse dat vier keer scoorde. Slecht verging het SK Aalst: al bleef oranjegroen tot drie minuten voor affluiten overeind te Dendermon de, toch volstond dat éne goaltje van Spanoghe om de fel bedreigde ajuinen in de put te duwen. SK Aalst deelt met het door Lovendegem verslagen Standaard Denderleeuw de voorlaatste plaats. Dra matisch is de situatie nog niet: een kloof van twee punten kan nog steeds overbrugd. Maar de tijd dringt: langzaam maar zeker schuift de kompetitie weg, er zitten reeds 23 matchen op. KAV Dendermonde is twee punten rijker, doch het zag nu Eric Gevaert naar de kleedkamer stppen. De «Sturmer» van paarsblauw bewees zichzelf en vooral zijn klub een zeer slechte dienst door eichzelf te willen rechten na een intimidatiefout van Van den Eynde. Eric loopt reeds lang genoeg op een voetbalterrein rond om te weten wat je riskeert bij een «vergeldings maatregel». Lebbeke kon het in Denderleeuw niet waar maken: de blauwzwarte Klubjongens scoorden na een uur voetbal langs Paul De Cock. Hoe moeilijk Lebbeke een goaltje tegen het net kan prikken, weet iedereen. Uit 23 wedstrijden puurde blauwwit slechts 17 doel punten. Het is zelfs zeven minder dan rode lantaarn Gandasparta, al dient gezegd dat leider Denderhou tem één voltreffer meer inkasseerde dan het bedreig de Lebbeke dat vooralsnog 22 keer «plooide». Lokerse heeft het roodwitte blazoen wat opgekalefa terd op het terrein van het veroordeelde Gandasparta en meteen een lange reeks van nederlagen onder broken. Kemzejce ging bij het Klub Ronse van Pierre Carteus de boot in. Het was zelfs de oud-internationaal die roodzwart naar een vroege 1-0 achterstand deed opkijken. Nog voor de rust werd het 2-0. Daarmee was de kous af. Kan Gandasparta zich met de degradatie verzoenen, dan staat nu al vast dat nog twee andere klubs mee de buiteling maken: de Vierde Nationalers Zottegem en Latem doen het zo slecht, dat ze zich, behoudens een mirakel, niet meer kunnen redden. Zowel SK Aalst, Standaard Denderleeuw, SK Lebbeke, KAV Den dermonde en Racing Wetteren zijn momenteel lang niet uit de knoei. Zondagavond weten we reeds meer: voor SK Lebbe ke is de konfrontatie met Lovendegem van levensbe lang. Een koploper een brok van de buit ontfutselen, zou een reuzezaak zijn. Vooral omdat twee recht streekse konkurrenten, Racing Wetteren en KAV Dendermonde met elkaar in de clinche moeten en er dus onvermijdelijk brokken worden gemaakt. SK Aalst reist naar Boelare. Tijdens de heenronde bleven de ajuinen de Meetjeslanders de baas, doch toen reeds bleek dat Boelare allesbehalve een zwak broertje is. Het wordt dus verduiveld moeilijk voor de Aalstenaars er wat te gaan meepikken. Hoe het allemaal evolueert, is alsnog een niet te- beantwoorden vraag. Vooral het resultaat van de derby Racint Wetteren - KAV Dendermonde is onvoorspelbaar. En aan de top? Het moreel nu opgepepte VW Hamme moet FC Denderleeuw wegspelen, Dender houtem kan in Kemzeke de kous over de kop krijgen. Maar wat doet Lovendegem op het Leb- beekse Konkelgoed? Ontgoocheling in de Leb- beekse voetbalkringen na de nederlaag op F.C. Den derleeuw. Lebbeke speelde een minderwaardige wed strijd en kon in geen enkel opzicht zijn aanhangers be vredigen. Dat is althans de mening van clubleider Jef Pissens. De Konkelgoed- ploeg was zelfs geen schim ten opzichte van een week voordien toen het voor ei gen volk een gunstige in druk liet, ondanks de nipte nederlaag die slechts moest worden toegestaan in de laatste minuten. De loka len waren deze keer door lopend de betere ploeg. Dat kam omdat het Leb- beekse middenveld nergens was. Ook de voorwaartsen kwamen er nauwelijks aan te pas. In de tweede helft kwamen de lokalen op voorsprong na een flater in de Lebbeekse defensie. Wij vermelden hierbij nog dat voor deze wedstrijd de Lebbeekse selectieheren geen beroep deden op Leo Verhulst waarover de lezer alvast de perikelen ken die hierover verschenen in ons vorig nummer. Door de nederlaag van vo rige week en ook door het nipt verlies op de recente speeldag is S.K. opnieuw in een benarde positie ter echtgekomen. We hadden een paar weken geledende indruk dat blauwwit lang zaam maar zeker uit de degradatiezone aan het wegstevenen was. Die evo lutie schijnt zich niet meer door te zetten. We willen er wel de Lebbekenaars op attent maken dat er dit sei zoen meer dan waarschijn lijk drie ploegen zullen de graderen. Is Gandasparta al zo goed als veroordeeld dan zal de strijd allicht wor den uitgevochten met S.K. Aalst, S.C. Denderleeuw. R.C. Wetteren en K.A.V. Dendermonde, S.K. Leb beke moet dringend punten winnen. Zondag komt Lovendegem op bezoek; een gemakkelij ke klant gaat dat zeker niet aan his te houden. Verlie- worden. Maar wanneer zen mag in geen enkel op- Lebbeke speelt met de in- zicht. In deze situatie tellen zet waarmee ze zich tegen niet langer verontschuldi- Denderhoutem lieten be- gingen, wonderen, moet het be- E.D.M. kwaam zijn de volle inzet Nog géén abonné? Geef een seintje en 't is o.k. (052)21.40.60

De Voorpost | 1980 | | pagina 29