ZONDER PARDON Uco kampioen na verlies van Telelec V 0VERVERDIEND G0ALGETTERS GEVRAAGD Vrasene countert Buggenhout Politie beschermt grensrechter VERDIENDE THUISZEGE! KI^K OP 2e PROVINCIALE P.V.B.A HSRS Korporatief voetbal 26 - 15.2.1980 - De Voorpost r Vrasene - Buggenhout 2-0 Sint-Pauwels - Baasrode 5-1 Herleving St.-Pauwels heeft zondag op een rus tige manier de wedstrijd tegen rode lataarn Baas rode gedomineerd. Reeds voor de rust werd de onmacht in de bezoe kende defensie derwijze afgestraft dat trainer Samson na de koffie onmiddellijk tot vervan ging overging en zijn spelers opdroeg de laat ste 45 minuten niet meer tot het uiterste te gaan. Op dit moment had doel man Jansegers zich reeds vijfmaal dienen om te draaien. Herlevings doelpuntenreeks begon rond het kwartier toen Van de Velde een vrije trap van even voor de backarea via een bezoe kend speler in de Baasro- dekooi deponeerde. Een minuut later bediende Burms Jaak Joris en deze keilde in een tijd nummer twee tegen de netten. St.- Pauwels bleef aanvallen en sloeg telkens weer bressen in de ongeorden de Baasrode-afweer. Toen begon het festival Potyka. Rudy slaagde er in nog voor het rustsig- naal een heuse hatrick op zijn actief te brengen. Tel kens goed aangespeeld liet hij zijn fans nogmaals proeven van zijn onmis kenbaar scoretalent. De derde treffer werd inge leid door een weerom voorbeeldige Jaak Joris die inplaats van zelf te schieten het leder listig voor de voet van Motyka deponeerde en deze kei hard uithaalde. 3-0. Op het halfuur werd het reeds 4-0 toen Burms Motyka bediende en deze weerom vernietigend uit haalde. Wanneer dezelf de Motyka even voor rust na een slalom voor de vijfde thuistreffer wist te zorgen waren reeds vele pronostieken aan het wankelen gegaan. Herle- vingtrainer Samson oor deelde er echter anders over en gooide Franky Janssens en Hugo De Baere in de strijd, tevens droeg hij zijn mannetjes op niet al te gulzig meer te zijn in de afwerking van de komende weken zullen daar zeker niet vreemd aan zijn. Dit bood Baasrode de gelegenheid toch de eer te redden wat zij in de tweede periode lukten via een doelpunt van Van Mulders. Voor St.-Pauwels gaat nu de beslissende eindfase van een anders reeds ge slaagd kampioenschap nu zondag in op het veld van concurrent Oude- gem. Wie zal het hier halen? Deze vierpuntenwed strijd werd verdiend door de thuisploeg gewonnen die hiermee de leiding overneemt van Sparta Buggenhout. De eerste helft ging het erg gelijk op al kreeg de thuisploeg wel mooie kansen langs Verhaert en Lardinoy en werd een open kans gemist, even na het halfuur. Daar tegenover stelde Bug genhout geen enkele va labele doelkans zodat de 0-0 stand wel gevleid te noemen was. Na de pauze stelde Bar tier met een prachtige lob zijn ploeg op voorsprong, al sloeg Buggenhout niet zonder gevaar terug. Pa trick Verheyden, Verstap pen en Steur dwongen doelrijpe kansen af. Buggenhout moest het nochtans vrij snel zonder de gekwetsten Van Mul ders en Hugo Tilley doen en dat was toch een niet te onderschatten han- dikap. Een fout, twee minuten voor inrukken, van Pa trick Verheyden leverde een onbetwistbare straf schop op die uiteindelijk door Goemare werd om gezet. Verdiende zege van de leiders. (gdp) Sint-Gillis-Waas - Standaard Wetteren 1-0 K.S.V. Temse - Nieuwerkerken 2-2 Doelman Vermoesen ver- onrechtstreekse vrije trap hinderde voor de thuis- binnen het strafschopge- ploeg een vroege beslis- bied leverde voor K.S.V. sing. Met mirakuleuse geen resultaat op, maar reddingen hield hij Wal- ook Nieuwerkerken liet ter Van Haver en Erik Van twee minuten later zulke Goethem binnen de eer- gelegenheid onbenut. De ste vijf minuten van doel- eerste speelhelft bleef punten. boeiend zonder dat er Nadien herstelde Nieu- evenwel doelpunten vie- werkerken zich en zou len. Een gele kaart kwam met flitsende aanvalsbe- echter wel uit de jas van wegingen, vooral de pijl- de ref. Twee minuten snelle Danny Steenhoudt voor de koffie nam Ro- onderscheidde zich, de bert Van Lombergen K.S.V.-defensie tot atten- Danny Steenhout buiten tie dwingen. zijn strafschopgebied Een wroetende Erik Van foutief te grazen toen de- Goethem in de midden- ze voorbij de K.S.V. ach- sector nam zijn team op terhoede opdook, sleeptouw. Het veldover- Na de rust kwamen de wicht ten spijt bleef Tem- bezoekers het eerst of- se toch weer gebrekkig in fensief aan bod en was er de afwerking. Doelman een tussenkomt van Guy Vermoesen vervulde zijn Hoogstadt nodig om zijn taak meer dan behoorlijk nummer één bij te sprin- en Franky Verberckmoes gen. De bezoekers kon- was als thuisspeler de den evenwel hun wil niet man aan het kanon maar opdringen tegen het wer- zonder succes. De sup- kende middenlijntrio van porters moesten wachten K.S.V. met Erik Van Goe- tot de 24' min. om collec- them. Jozef Van Garsse tief de Temse defensie uit en Giovanni Sciacca. Zo Wetteren was na zijn overwinning van vorige week tegen Herleving St.- Pauwels met ambitie af gezakt naar het Waas land. Tegen Sporting St.- Gillis werd het echter geen overwinning en de kans hierop heeft gedu rende negentig minuten vrijwel onbestaand ge weest. Sint-Gillis elk jaar beter spelend naarmate het seizoeneinde nadert heeft zondag weerom ge toond qua spel met elke ploeg mee te kunnen maar kan toch zo moeilijk afwerken. Reeds vroeg in de wedstrijd kreeg het een tweetal rijpe kansen via Magnus en Fran- ckaert doch beiden kon den geen gaatje vinden. Aan de overzijde had doelman Van Hoecke een rustige eerste helft. Blauw-wit kwam dan toch aan een verdiende treffer toen Magnus even over het halfuur het eni ge goaltje wist aan te te kenen. Na dit doelpunt ging St.-Giliis op zijn elan verder maar weerom ging het goed tot voor de doelmond. Daar staken steeds alle acties. Even voor rust was Magnus dicht bij een tweede tref fer doch de Wetterse doelman was attent. Na de koffie kwam Stan daard terug meer in de wedstrijd maar van echt gevaar was er nauwelijks sprake. Sporting reorga niseerde zich op het mid denveld om zodoende de schokgolven daar reeds in de kiem te smoren. Toch diende het nog krampachtige van zich af te bijten om geen kost baar puntje verloren te zien gaan. Wetteren kon dan toch een paar maal gevaarlijk zijn, maar het schot van Volckaert werd door doelman Van Hoe cke klemvast gestuit. Even later diende hij nog maals gepast zijn kooi te verlaten toen Van Renter- ghem van kortbij dreigde in te tikken maar ook dit klusje knapte hij vaardig op. Beide elftallen staan in de middenmoot van de rangschikking en zullen blijkbaar niet meer ver ontrust worden in de de gradatiestrijd. Wetteren oogst waarschijnlijk zon dag uit huis weerom pun ten tegen rode lantaarn Baasrode en Sporting St.-Gillis mag in derby te gen Temse nog eens een prestigetreffen opzetten, terwijl voor de andere ploegen de strijd om titel of behoud nu definitief ingezet wordt. MJP evenwicht te brengen, kon de thuisploeg terug j maar Peter Wellekens be- de bezoekende doelman - - -r - sloot voorlangs. Een op de korrel nemen in de maar Peter Wellekens'be- de beroemende doelman 'JSSZUZhST 2). (dw) 11' minuut via Walter Van Haver. Toen vier mi nuten later 1 Franky Verberckmoes niet ak koord ging met een buitenspelsactie en dat ook niet onder stoelen of banken stak, kreeg hij geel voor ogen van de man in het zwarte plunje. Het zo begeerde doel punt werd tenslotte toch geboren. Een solo num mer van Walter Van Ha ver, hij liet drie bezoekers in zijn rug kijken om te besluiten van uit een scherpe hoek (1-0) brak voor Temse het ijs. Toen in de 28' minuut De Sae- deleer Giovanni Sciacca tegen de vlakte joeg to verde de scheidsrechter weer geel te voorschijn. Nog 15 minuten resten en welke! Een aarzeling van de Temse verdedi ging werd -duur betaald. 31f» Eén week nadat Vrasene in Haaltert een formidabele knock-out inkasseerde, hebben de Waaslanders zich zelf opgekikkerd: ze stootten leider Sparta Buggen hout van de troon en klommen zelf naar de eerste plaats. Het duurde tot in de tweede helft vooraleer Barthier raak trof. Het psychologisch moment kon drie minuten voor affluiten gesitueerd: toen redde de Vrasene doelman een zo goed als gemaakt doelpunt van Verstappen. De 2-0 kwam er in extremis na een door Verheyden begane fout en de daaraan verbon den en door Goemaere omgezette penalty. Sint-Pauwels blijft in de running. Nadat Van de Velde en Joris de Baasroodse rode lantaarndragers voor een onoverbrugbare 2-0 achterstand hadden geplaatst, kwam voetballer Motica op-de voorgrond en knalde nog drie keer raak. Het eerreddertje van Van Boven was slechts een doekje voor het bloeden. In Robur voelt men zich bekocht door de scheids rechter die Haaltert zou hebben laten scoren na een duidelijke handfout. De bezoekers straften langs De Pril een misverstand in de lokale defensie uit, zodat het voor de Moerzekenaars erg moeilijk werd. Heel even laaide de hoop nog op, toen twintig minuten voor affluiten de aansluitingstreffer óp het bord kwam na een strafschopfout op Alben Lelie. De gelijkmaker stak er evenwel niet meer in. Volle winst dus voor drie van de vier titelkandidaten. Oudegem kwam onverrichterzake uit Sint Lievens Houtem terug. Het terrein lag er zo slecht dat ref Schrauwen tot aan de enkels in de modder zakte tijdens de «inspektie». Voetballen bleek onmogelijk. Er kan dus over een status-quo gesproken. De strijd achteraan blijft eveneens onbeslistIn Temse pakte Nieuwerkerken een punt, maar ook Winnik draw de. Thuis tegen Borsbeke dan nog wel, één van de betere ploegen. Hoe het zondag wordt? Buggenhout neemt het thuis tegen Robur op, een Robur dat op verplaatsing minder overtuigende resultaten bijeenvoetbalt doch al na al een steengoede ploeg op de grasmat brengt. Bovenop hangt een derbysfeer rond de match, zodat men alle richtingen uit kan. Superbelangrijk kondigt de knaller Oudegem - Sint- Pauwels zich aan. Heeft de extra rustdag de filosofen de gelegenheid geboden wat te rekuperen, of is de élan gebroken? Hoe dan ook, Sint-Pauwels zal aan de leerlingen van trainer Rooms geen kluifje hebben. Het is vooral uitkijken naar De Bleeckere en Motica, twee pionnen die een matchverloop kunnen oriën teren. Haaltert neemt het thuis tegen Sint Lievens-Houtem op. Normaal wint de thuisploeg, doch het onbere kenbare Houtemheeft ene meneer Hoebeke in de spits lopen. Als die in zijn dagje is, wordt het oppassen geblazen. Voor Eendracht Nieuwerkerken is het ridder of mis: Winnik komt. Er is geen alternatief: roodgeel moet winnen. Anders gaat het de boot in. (mvh) Danny Steenhoudt straf te het foutje af (1-1). Nog in de euforie van de ge lijkmaker stonden de be zoekers machteloos te gen het terugspeelballe tje van Giovanni Sciacca dat door Jozef Van Gars se verlengd werd tot te gen het net (2-1). Onge twijfeld was de score even later opgedreven op een pas van Walter Van Haver, maar Franky Ver berckmoes en William Bosman liepen elkaar voor de voeten zodat een bezoeker nog de tijd zag om terug te keren en het onheil te bestrijden. Tot overmaat van ramp voor de blauwwitten zou voor Nieuwerkerken uit de daarop volgde aanval een strafschop voort vloeien. Robert Van Lom- bergen moest Danny Steenhoudt in zijn actie stuiten en zonder aarze len wees de woordvoer der op het veld naar de strafschopstip. Bij deze fase werd ook Hugo Meersman met het gele kartonnetje bedacht. Maar Danny Roelandt bleef bij dit alles ijzig kalm en nam Robert Van Lombergen tegenvoets (2-2). Met nog vijf minu ten te spelen kwamen Hubert Verbeke en Etien- ne Van Poucke Giovanni Sciacca en William Bos man vervangen. Ook Nieuwerkerken sprak zijn wisselspelers aan. Het re sultaat bleef roerloos en Temse zag nogmaals zijn veldoverwicht niet in een overwinning bezegeld. Derby tegen Sint-Gillis Ook zondag speelt Temse in het vertrouwde midden van de Schoolstraat. Hun kerend naar een thuisover winning hoopt K.S. V. Tem se Sint-Gillis om 16.45 uur puntenloos huiswaarts te sturen. Hel aparte karakter van een derby en de motiva- tie die er ontegensprekelijk bij beide elftallen zal zijn, staan borg voor spanning en spektakel. Van Lombergen heeft zich kerken 2-2). (dw) onverschrokken op de bal gegooid. (Temse- Nieuwer- Uco is voor de tweede opeenvolgende keer kam pioen gespeeld in het Dur- me-Waasland Gewest. De ploeg uit de Oudenbos heeft daarvoor niet ge wacht op de ultieme wed strijd tegen de felste kon- kurrent Telelec. Deze top per die voor beide ploegen de kompetitie zou afsluiten is meteen totaal ontkracht. Wel heeft Telelec de ver dienste dat het de kompeti tie spankracht heeft be zorgd tot op de voorlaatste speeldag. De overige ploe gen waren immers reeds geruime tijd uitgeteld. Uco zelf had overigens aar dig wat moeite met F.C. Boel dat vooral voor de rust aardig kpn meespelen. Zelfs toen Van de Velde Uco na 20' op winst bracht dachten de gasten niet aan afhaken. Net voor de rust kon Boodts F.C. Boel zelfs langszij brengen. Na de herneming trok Uco even wel het ritme op en dat werd de gasten fataal. Pae- linck zorgde voor twee tref fers voor de kloof en Des- champs nam met een vier de doelpunt iedere twijfel weg. Desatex is na een aarzelend begin in deze kompetitie zeer sterk gaan spelen in de tweede ronde. Dat bleek zaterdag nog eens tegen Telelec dat moest winnen om de titelkansen gaaf te houden. Maar de gastheren toonden zich duidelijk de betere ploeg wat reeds in het eerste kwartier beloond werd met twee doelpunten van De Baerdemaeker. Na de rust poogde Telelec wel wat terug te doen. De be zoekers konden wel het spel in evenwicht brengen maar de afwerking bleef onder de maat. De doel punten vielen aan de over zijde maar die werden stuk voor stuk afgekeurd. Voor Manta is de kompeti tie blijkbaar te vroeg ge daan. Nadat de ploeg uit Waasmunster vorige week een opmerkelijke zege liet optekenen slaagden ze er nu in om Moderna in be dwang te houden. En Man ta had zelfs meer verdiend dat het scoreloos gelijk spel. Vooral na de rust was Manta de betere ploeg maar de gastheren misten toen de nodige meeval bij het besluiten om hun goede prestatie met een overwin ning te verzilveren. Metallos speelde zaterdag een ontgoochelende partij. Zelfs tegen een weinig ge motiveerd Eksa slaagden de lokalen er niet in om de volle inzet thuis te houden. Van de Moortel bracht Me tallos wel op winst na 13' maar Eksa moest niet eens fel aandringen om de ba lans te doen omslaan. Za- man en Fierens zorgden nog voor de rust voor be zoekende voorsprong. Pas in de slotminuten slaagde Boodts er in om Metallos nog langszij te brengen na een zwakke tweede helft. In de wedstrijd tegen Vapo werd Ourson reeds na 2' op achterstand geplaatst door Pas. Dat was voor de ploeg uit St.-Niklaas evenwel geen reden om het hoofd te Robur - Haaltert 1-2 Het is op het terrein van Robur Moerzeke tot een incidentrijke wedstrijd gekomen. Halfweg de eerste helft kwamen de bezoekers op voor sprong. Volgens de loka len was hier handspel bij gemoeid. Iets wat wel werd opgemerkt door de plaatselijken maar niet gezien werd noch door scheidsrechter of lijn rechter. Protest uiteraard vanwege de lokalen die zich eerst tot de scheids rechter wendden, maar nadien hun ongenoegen bij de lijnrechter gingen uitten. Hierbij kwam het niet alleen tot woorden wisselingen. Sommige acteurs konden op dat ogenblik hun zenuwen niet meer bedwingen. Op een bepaald ogenblik werd de lijnrechter ook getroffen door een projectiel dat vanuit het publiek werd gegooid en blijkbaar zijn doel niet had gemist. Omdat op dat ogenblik de wedstrijd totaal dreigde te ontaar den dienden de plaatse lijke clubleiders, be vreesd voor de gevolgen een beroep te doen op de plaatselijk politie die ge lukkig ter plaatse was. Zo kon de wedstrijd op nieuw worden verder ge speeld weliswaar met een 0-1 achterstand voor de lokalen. Over het ver dere verloop zegt clublei der Freddy De Maere zijn mening. «Het is een schande wat we hebben meege maakt» aldus De Maere. «Het was voor eenieder duidelijk dat de bezoe kende midvoor de bal met de hand meenam en nadien kon scoren, leder een had dat handspel be merkt, behalve diegenen die het hadden moeten zien. Dat ene feit heeft nadien duidelijk invloed gehad op het verdere verloop van de wedstrijd. Onze spelers waren er door aangeslagen. Dit wil niet zeggen dat we voor de rest van de wedstrijd er niet meer bij te pas kwamen. Net voor de rust was het bijna 1-1 maar Vercauteren mistte de hem geboden kans. Toen na de kampwisse ling er een misverstand was tussen onze doel man en Fons Vercauteren wisten de bezoekers de cijfers te verdubbelen. Vanaf dat ogenblik was de wedstrijd vrijwel ge speeld. Toen Lelie werd neergelegd in de straf schopzone kon Fons Ver cauteren via een elfme- tertrap nog milderen, maar dat was voor ons uiteindelijk maar een schrale troost aldus De Maere. Wat nu de gevol gen gaan zijn van het in cident in de eerste helft zal afhangen hoe zwaar de scheidsrechter ook zijn rapport heeft opge steld. E.D.M. laten hangen. Ourson vocht moedig terug en werd op de 45' beloond met de gelijkmaker langs Cou- cke. Maar blijkbaar had den de lokalen teveel ener gie in die achtervolging ge stopt. In ieder geval ging Vapo nog nadrukkelijker domineren zodat Pas en De Roover uiteindelijk voor een Lokerse zege konden zorgen. WVL. UITSLAGEN Manta - Moderna Desatex - Telelec Metallos - Eksa Uco - F.C. Boel Ourson - Vapo KLASSERING 1. Uco 2. Telelec 3. Metallos 4. Desatex 5. Moderna 6. Vapo 7. Eksa 8. F.C. Boel 9. Manta 10. Ourson 17 14 1 2 80 17 30 17 12 3 2 75 13 26 17 9 4 4 36 31 22 18 9 6 3 36 28 21 17 7 4 6 28 26 19 18 6 8 4 24 29 16 18 5 10 3 34 52 12 16 5 9 2 24 32 12 17 4 10 3 19 38 U 17 0 16 1 12 102 1

De Voorpost | 1980 | | pagina 30