Hoge score voor Kamillekens Aalst! Rustig meesterschap Gemakkelijk Heiremans triestige vedette Schellebelle zakt dieper weg Geen groots vertoon Moeilijk Excelsior niet voorbij Melle Appels: minivoetbal Kijk op 3e Provinciale Kijk op Derde Provinciale C Damesvoetbal De Voorpost - 15.2.1980 - 27 Jp) dig Burst - Eendracht St. Gillis 1-4 Op verplaatsing bij Herzele welke Eendracht precies houdt de St. Gillissenaars Meldert komt immers op heeft Eendracht St. Gillis vóór rust opnieuw op voor- niet alleen op de tweede bezoek en de opdracht bij geen ogenblik problemen sprong bracht. Een rustig plaats in de algemene rang- blauwgeel luidt «Winnen», gekend. Ook niet wanneer akterend Eendracht zou schikking maar het bewees De wederoptredende Pier- blauwzwart na het vroeg dan onmiddellijk na de tevens dat de proef met re De Man en zijn maats doelpunt van Eric De Gey- kampwisseling met twee Frans Peelman als laatste konc]en zondag rekenen op ter op gelijke hoogte nieuwe doelpunten uitpak- man geslaagd is. Eigenlijk een 150-koppige kwam. Immers de Een- ken. Franki Van Hecke en toch een luxe die Een- supportersschaar Een niet drachters speelden vlot en Leo Putteman plaatsen het dracht zich kan veroorlo- zo onaardig aantal, dat nog snel samen, de scorekansen orgelpunt. ven een doelschutter als aangroeit wanneer Een- kwamen er aan de lopende De St. Gillissenaars bleven Peelman naar de achterste dracht het voor eigen volk band zodat men rustig kon het wedstrijdbeeld beheer- regionen over te hevelen. ma„ waarmaken, afwachten. Nadat enkele sen en de stand had nog Het werd een meevaller en yoor de prestigewedstrijd fraaie kansen werden onbe- hpger kunnen oplopen. buiten een paar schoon- tegen Meldert zal men nut gelaten, pakte Mare De Uiteindelijk was men bij heidsfoutjes kreeg Peelman waarschijnlijk keeper De Feyter nog eens uit met een Eendracht tevreden met alvast een goed op zijn ciercq dienen te missen, van zijn gekende kopstoten het behaalde resultaat. Het naam. De verdere onbe- Zulks zou betekenen dat de schikbaarheid van Francois jon.e Renaat De Bruyn opnieuw zal worden inge haald. Deze jonge doelman bewees reeds vroeger groot - te kunnen zijn in moeilijke het middenveld,^en ook dit omstandigheden, wat zeker niet zal schaden aan het moreel van de ploeg. E.D.M. De Man is meteen voldon gen feit geworden. Hierdoor kreeg nu ook Re- mi De Brandt zijn kans in Hoogrinde - De Klittge: 1-3 het middenveld en werd een meevaller. Eendracht is bijgevolg best De Hoogeindenaars zijn, 30* min). De rest van de gewapend voor de grote zoals bij vorige matchen eerste helft bleef in handen schok van komende zon- reeds duidelijk werd, wer- van de blauw-zwarten die dag. Leider Eendracht kelijk té zwak om zich te na de rust onkennelijk wa- kunnen handhaven in hun ren. De tegenstanders wa- afdeling. ren er dan ook als de kip- Er werd zondag weliswaar pen bij om het initiatief met een gelijke stand ge- definitief over te nemen, draaid, maar de tweede Toch konden ze de geslo- helft was er voor de rode ten en weinig oordeelkun- lantaarn wederom teveel dig opgestelde thuisdefen- aan. sie doorlopende 9 man De wijkploeg zag zich zelfs niet verschalken met rond het kwartier op ach- hun doorstoten. Afstands- terstand geplaatst door een schoten hadden daarente- Melsele Sinaai: 2-2 ploeg dus al op gelijke kopdoelpunt van Verlackt. gen wel resultaat want eerst Het is doorgaans niet onze }*00Ste gekomen door een Dit nadat Sportkring De schoot Van der Vloet van gewoonte om scheidsrech- kopdoelpunt van Peirsman Klinge van bij de aanvang ver raak (55': 1-2) en ver- ters a^s mikpunt te gebrui- op prachtvoorzet van Van alle aanvallende registers volgens nam Reyns een in- ken.> maar als na deze wed- btrijdonck Om de tweede had opengetrokken en con- zenden van Verlackt direkt strijd beide ploegen een- j*c™frsta" te werken stant gevaar zaaiden voor op de slof (61'; 1-3). Met stemmig over de leiding |Jadde" Neels en co. wel de thuiskeeper. deze stand waren de Klin- klagen en heel wat toe- degelijk heel wat tijd en De lokalen weerden zich genaars duidelijk tevreden, schouwers geen goed moeite. De ontelbare kan met de moed der wanhoop waarmee de degradatie van woord overhebben voor de sen bleven immers niet be en hun allereerste kans via Hoogeinde zonder een heer Heiremans moet er nut tot v«er minuten na de De Kamillekes blijven hun onverminderd aanhouden, werd het ei zo na 3-0, toen vrijschop werd succesrijk wonder onafwendbaar werkelijk iets aan de hand zuivere speeltijd toen Mei- rush naar de titel voortzet- Een rij hoekschoppen was een vrijschop door Greta u.. „..IInv»»rv<>rrli#»nH m>lnlr VI..c:_. n„..li._. __J r Eendracht Meldert blijft ongrijpbaar: Het dient even wel gezegd dat blauwgeel op erg veel verzet stuitte. Erpe kwam zelfs op voorsprong maar nadien kwa men de koplopers langszij en wonnen ten slotte met 3-1. De kandidaat-kampioenen moesten een drietal basispionnen vervangen, en dat was een handicap die doorwoog. Intussen blijft achtervolgerEendracht Sint Gillis van zich afbijten. De blauwhemden wonnen met sprekende cijfers te Burst. Thor Meldert blijft even eens in de running in de strijd voor de tweede plaats na een nipte 0-1 zege te Meerbeke. Thor had voor die krappe winstscore een door Karei De Jaeger omge zette penalty nodig. Die kwam er na twintig minuten. Osta zette na rusten enkele goede aanvallen op, doch geraakte niet meer langszij. Eendracht Meldert wordt kampioen. Dat is nu reeds duidelijk- Toch is het nog niet «in de zak». Zondag gaat de reis naar Eendracht Sint Gillis dat erop gevlamd ligt de koplopers een eerste seizoenneder laag toe te dienen. Of die wensen ook werkelijkheid worden, is een ander paar mouwen. Op 2 maart is er dan de «topderby» tegen buur Meldert, doch tegen die datum kan alle spanning reeds geweken zijn. Is bovenaan de rangschikking alleen nog onzekerheid over de tweede plaats die dit seizoen (waarschijnlijk) geen kans tot promoveren inhoudt onderaan groeit de spanning. Schellebelle verloor de vierpunten match te Mere. Patrick Verheuen scoorde voor de paarsjes twee doelpunten, maar dat bracht weinig zoden aan de dijk: Mere mikte vijf keer raak, wat er duidelijk op wijst dat de SOS-defensie om de haver klap uit verband werd gehaald. Schellebelle kon pas bij een 4-0 achterstand scoren: twee keer Jos Calle- baut en De Taeye en Rudi Van den Haute hadden roodzwart aan die voorsprong geholpen. Het werd nog 5-1 langs De Taeye en «lange» Verheuen milder de tot 5-2, maar wat hadden de paarsjes daaraan. Niets, tenzij de wetenschap dat ze nu nog dieper in de puree zitten. Erpe, met een bonusmatch, staat slechts één puntje achter. Omdat de oranjen aan een «opera tie redding» begonnen zijn, operatie die ze wel niet met puntenoogst tegen leider Eendracht Meldert konden doortrekken, maar feit is dat Erpe de jongste weken fel tegenspartelt en zich niet neerlegt bij de degradatie. Hofstade heeft in Kerksken zijn allerlaatste kans op redding verkwanseld. De thuisploeg kon de puntjes nog goed gebruiken en heeft zich tegen de rode lantaarn teweer gesteld als een duivel in een wijwater vat. Voor Kerksken werd het tot aan het half uur wachten op een goaltje van De Schutter. Langs De Man kWam Wilskracht nog voor de pauze langszij. «Duiveltje» De Schutter sloeg evenwel terug. Het is bij die krappe 2-1 zege gebleven. Een gouden overwinning voor Kerksken. Wie ze is gered. Graag hadden de brouwers wat meegebracht uit Herzele, doch dat werd ze niet gegund. Leblanc had voor Herzele gescoord voor de rust. In het begin van de tweede time kreeg de Her zeienaar Goossens de rode kaart. Ondanks de numerieke meerderheid slaagde Wieze er niet in langszij te komen. Wilskracht Moorsel pakte thuis een punt tegen Terjo den. De oranjen klommen naar een 0-1 voorsprong. In de tweede helft redde Van Driessche een punt voor Wilskracht: met zijn goaltje stond de einduitslag immers op het bord. Vlierzele stuurde Voorde met lege handen naar huis en blijft op de vierde plaats staan. Voorde daarente gen is nog lang niet gered. Even de kansen van de bedreigden afwegen. Zondag speelt Erpe thuis tegen buur Vlierzele. Oranje start niet kansloos. Schelle belle krijgt Herzele op bezoek en zal nogal wat beter moeten spelen dan vorige week, wil het zijn behouds- kansen niet vergooien. Kerksken krijgt het in Voorde niet onder de markt en zal erg blij zijn als het er de helft van de buit kan meepikken. (mvh) afgerond door Marin (1-1: wordt. kruibeke - S.K. Grembergen 1-2 waarvan 4 voor Herleving- spelers. Tevens zag hij meerdere dingen die in ho gere reeksen zelfs niet wor den bestraft voor al de fouten tegen de vierstap- penregel van Sinaaidoel- man Bastelaere. Deson- S.K. Grembergen is lang- lijks van voetbal nog spra- danks hebben de Wase op- zaam maar zeker aan het ke was. ponenten er een waar voet- opklimmen naar een guns- Ook S.K. Grembergen, dat balfestijn van gemaakt tige plaats in de rangschik- nochtans op een betere eer- waarbij Svelta in de eerste king. Het won thans bij ste helft mocht bogen, liet plaats alle lof verdient voor Kruibeke, zij het dat de zich in dat opzicht niet een nooit aflatend pressie wedstrijd nu beslist wel be- meer gelden. Een kwartier voetbal. Het kreeg evenwel neden de middelmaat voor inrukken kon De het deksel twee maal tegen bleef. Vooral de lokalen Wolf ietwat van de achter- het hoofd omdat de sterk ontgoochelden. Ten op- stand afknagen. Van dan af spelende Franky de Ruys- zichte van de vorige seizoe- poogden de lokalen de ge- scher bij een eerste tegen- nen is deze ploeg zelfs geen lijkmaker te scoren. In die aanval scoorde uit een af- schim meer. In de eerste laatste minuten zagen de gedwongen vrijschop (0-1: helft was S.K. Grembergen bezoekers meer dan eens 11'min) en later in de wed de betere ploeg. Het kwam alle kleuren van de regen- strijd een nonchalante te- in die periode ook op voor- boog en ook doelman Luc rugspeelbal in de Sveltaver- sprong langs van Hese die De Lathouwer moest bij de dediging benutte (55': 1-2) geweest zijn. Met gullen se'e oververdiend gelijk ten Nu moest Sint Paulus er het resultaat van. Eén Van Hauwermeiren op de hand deelde de Ledenaar stelde: Strydonck verleng- Brugge een zware 9-0 ne- ervan, kon worden afge- dwarsligger «geborsteld» in een meer dan sportieve de> geholpen door de derlaag slikken. Reeds na weerd door de Brugse ver- werd. Doch het was slechts wedstrijd zes keer geel uit onoplettendheid van de 3' kon Veerle De Wint met dediging, doch de bal be- uitgesteld. Juist 3' later be- protesterende Herleving een pracht van een voorzet, landde bij Conny Adam, diende Lea Lowie Veerle De Wint. Deze draaide ge- verdedigers, een hoek- Renée Delaunoy bereiken, die de bal mooi op het schop lot bij Pierre Neels die deze kans niet liet voor- hoofd van Delaunoy schil- makkelijk rond haar recht- nu wel afr°ndde. bijgaan. De druk van de derde, en opnieuw trof Re- streekse tegenstreefster en M.N. Aalsterse meisjes bleef née raak. 2-0. Op de 15' scoorde: 3-0. Nog was het niet gedaan voor die eerste helft. Aan de 22', rolde Greta Van Hauwermeiren, na een persoonlijke po ging, de ganse Brugse ver- pauze kreeg men eenzelfde spelverloop, echter met dien verstande dat er in het eerste kwartier een beetje onkans gemoeid was bij de Aalsterse aanvallen. Dan loste Veerle De Wint ech ter een 25 m. schot, wat meteen 7-0 op het score bord bracht. Twee minuten later kon Christine Van Hemden een goed geno men hoekschop met het hoofd in doel doen afwij ken. Tot slot van het doel- puntenfestival was het aan de andermaal Veerle De Wint, die haar slecht afgeweerd schot toch in het doel zag verdwijnen. De Aalsterse opstelling: Bren- da Van den Eeckhoudt, in het doel. Op 16.3 zal zij op het terrein van S.K. Aalst, dediging op, schoof de bal het doel verdedigen, bij het door naar Renée Delounoy Penalty-bokaal-super finale dat haar derde treffer te- voor de meisjes. Een leuke Eendracht Meldert - Er- zelfs op voorsprong langs maar vooralsnog kwam zij gen het net duwde. De ervaring voor deze doel- pe 3-1 Nijs, die met een kopbal niet tot scoren. Het werd Brugse ploeg kon tegen al wachtster, daar aan de Derde provinciale C een 8oed genomen hoek- een verbeten tweede helft, dit geweld niets inbrengen, overzijde Théo Custers, schop tegen de Meldertse die resulteerde in gele ver- Zij acteerde onkennelijk onze nationale portier de Erpe heeft al het goede dat netten joeg. Het werd hard maningen door Paul Van zwak, wat 2' later resulteer- doelverdediger is voor de de voorbije drie weken ver- zwoegen voor de leider- de Winckel en Wilfried de in een nieuw Aalsters jongens, vervolgens Hilde teld werd, bevestigd in zijn sploeg, om die opgelopen Van Royen. Toevallig deze doelpunt. Opnieuw lag Sergant, Gisèle Ghesquière wedstrijd tegen de achterstand op te halen. In twee lapen echter later in Greta Van Hauwermeiren (die na de rust vervangen werd door Christa Lim- pens), Christine Van Hem- wedstrijd tegen de achterstand op te naien. in twee iagen echter later ia Greta Van Hauwermeiren Meldertse leiders. De eer- het zicht van de rust slaag- <je wedstrijd aan de basis aan de basis, en Renée De- ste helft was gelijkop- den zij er dan toch in, via van een onverhoopt ruime launoy werkte af. Op slag wlllJl„iv IIU, 11UUi- gaand, doch met de beste Picqueur. In de tweede pe- thuiszege. Aan de 81' kon van rust kwam'-daarbij nog den en Ingrid Van den - cr-ov- - -kansen voor de bezoekers, node was het de thuis- yan Roven voor voor- een strafschon De hal Nencker «UikTdS^'Ê lr:"P"Sr-iddtlS Was dC thUiS- Aan 20' kwamen no*. ««eerde, apremgzorgenen aan ^85-^0,=. de hand op de He.mtdde_nveldword.be- van kans laf Kort na de bersen won uiteindeliik rondde Paul Van de Win- doellijn gestopt door de zet door Greta Van Hau- kampwisseling verdubbel- Verdiend of onverdiend - I ckel een persoonlijke door- Brugse hbero. Greta Van wermeiren, Léa Lowie en den de Grembergenaars de In een gelijkspel had beslist I Q fl P PC 111 ItinPllllKllPnPII r a afh, 1H Hauwernte.ren knapte het Mia Sergant. In de voorh- ItïSLSZl =4k fiMfc Leme'S 'H I" U 6111J K il B U e fl Benacht Meden had. a^e, op goed elde om fit f„ A d d 1 d FF? ff? een tweede doelpunt tegen keer in het voordeel van De groen-zwarten waren verdedigden zich immers A°*J?™jds heten de de kwetsuren van liefst drie langer aanzien, en werd na de lokale netten te jagen. S.K. Grembergen. bij hun kleurgenoten uit manhaftig en wisten in de 'a. ,sp,ts®n geen gele- titularissen, Lelon, Albert de rust vervangen. Na de Het dient gezegd dat er in E.D.M. het Gents zeker aan het eerste helft wel raad met de ge"h5,d onbenut om kee- De Gieter en Dirk Leroy. die tweede periode nauwe- feest. De Cercle-spelers weinige bezoekende flit- V*x Bos™an °Pde korrel te Dit betekent zeker en vast nemen. Kort na rust kregen een handicap voor de lei- de Sint-Niklazenaars een dersploeg, die binnen een Kijk op Derde Provinciale D Koploper Excelsior heeft op Cercle Melle een punt in de brand gelaten. Toen voor rusten werd geblazen, stond de 0-0 nog steeds op hel bord. Nadien kregen de Klaas kes het een poosje benauwd: F Hip Moerman knalde de Gentenaars op voorsprong. Van Roeyen stelde tien minuten later orde op zaken. Heel even was er nog sensatie: op de valreep mocht Excelsior een penalty trappen. Een goaltje werd het niet omdat keeper Van den Broecke met een fraaie reflex de bal uit zijn doelvlak ranselde. Aan de voorsprong van groenzwart werd evenwel niet geknaagd: W Merelbeke, de nummer twee, stuitte in Bazel op felle tegenstand. Een beetje normaal eigenlijk, want de Waaslanders lonken ook nog naar de tweede plaats. Hel is in Bazel een boeiende match geworden waarin de Gentenaars na een uur op voorsprong kwamen. Een kwartier voor tijd scoorde Vercauteren en het bleef bij deze 1-1. Meulestede, de andere runner-up, speelde thuisploeg Sint Amandsberg gewoon weg. Toen de wedstrijd een half uur oud was stond reeds een 0-2 op het bord, twee doelpunten van De Schrijver. Diezelfde De Schrijver werd nadien gepaktdoor keeper D'Hondt en Moerman maakte er 0-3 van uit penalty. Excelsior, met een bonusmatch op het programma, behoudt dus zes punten voorsprong op de dichtste achtervolger en liep vooralsnog geen enkele neder laag op in deze kompetitie. Het licht staat dus op groen. Onderaan blijft het er even belabberd uitzien voor Hoogeinde dat legen Klinge één keertje scoorde, maar dat volstond vanzelfsprekend niet. Na een kwartier had bezoeker Verlaeckt aan een 0-1 voor sprong geholpen, maar Hoogeinde kwam terug na dat Marin een vrijschop binnenkanjerde. Na rust deden doelpunten van Van der Vloet en Reyns de rode lantaarn de das om. Kruibeke kon niets puren uit de thuismatch tegen Grembergen en blijft dus op de voorlaatste plaats staan. Gelukkig voor de Waaslanders werd het voor Heusden eveneens een puntenloze zondag: Waas munster ging daar met 0-1 winnen en klimt meteen naar een veiliger plaats in de rangschikking. De zege was lang niet onverdiend, ook al kwam het enige goaltje er na een strafschop. Vooral tijdens de tweede time was roodwit veruit de beste ploeg. Voor de tweede daler gaat het dus tussen Heusden en Kruibeke. Laatstgenoemde moet naar Sinaai, en veel zal daar waarschijnlijk niet te rapen vallen. Tenzij. een verrassing is nooit uitgesloten in voetbal. Heus den reist naar Grembergen en daar steekt voor de bloemenkwekers al evenmin wat in. Koploper Excelsior zal zich door Sint Amandsberg niet laten bedreigen. Meulestede en VV Merelbeke zitten mekaar in het haar, zodat een van de twee, of zelfs allebei, nog wat meer terrein prijsgeeft. Melsele, een andere achtervolger, heeft nog geen gewonnen, spel in Stekene. Voor Bazel ziet het er heel wat makkelijker uit: Hoogeinde is immers lang geen reuzendoder. (mvh) koud stortbad. Nadat een paar weken de champagne knappe aktie De Medts - mag laten vloeien. Doch dit Meul voortijdig werd doet niets af aan de presta- In september start in Appels een gloednieuwe kompetitie onderbroken trapte men tie van Oranje Erpe, dat voor minivoetbalploegen. Een en ander wordt echter nu vanuit de verdediging luk- aan zijn reddingsoperatie reeds voorbereid. Verenigingen die zich aan het initiatief raak naar voren waar de bezig is. Met één punt, en interesseren, kunnen meer vernemen over het hoe, eenzame Poelman gepast dat hadden zij verdiend, waarom en wanneer, tijdens een vergadering die plaats kwam aangesneld. was het al een hele stap heeft in het gemeentehuis te Appels op vrijdag 22 Philippe liet laatste man De geweest in die richting. februari te 20 u. Nadere informatie wordt graag verstrekt Breucker ter plaatse lobde over de gastdoelman (53ste min: 1-0). De leiders hadden wel even tijd nodig om zich van deze opdoffer te herstellen. Op de 66ste minuut echter leek de Melle-defensie wel een zeef toen Dirk van Royen gans alleen met de bal aan de voet er door heen drong en zijn veer tiende seizoendoelpunl aantekende. (1-1) De gast heren kwamen nu duidelijk onder druk maar zowel Jantje de Medts als Dirk Meul besloten van kortbij naast. In de allerlaatste mi nuut ging Dirk van Royen nog eens op egotrip, maar werd juist voor de kleine backlijn neergemaaid met een duidelijke penalty tot gevolg. Het plaatsballetje i van strafschopspecialist Meul werd echter op schit terende wijze weggegraaid door keeper Van den Broe- Een A.V.H. door Fernand Casteur, tel. 052-21.22.8 cke, die .aldus een verdiend Eendracht Meldert dat het eveneens zonde puntje thuishield. Leroy moest stellen, (per) akt Erpe, zonder Nijs, Hoepels en Cuypers verdedigde zich prima op drie basispionnen onder ivie goalgetter

De Voorpost | 1980 | | pagina 31