Drie punten voorsprong Niet denderend Met vier invallers Beste ploeg won! ELK EEN SPEELHELFT Gouden zaak voor Berlare en Haasdonk Provinciaal voetbal Belis - Hillaert: verplichte rust! De Voorpost - 15.2.198Ó - In Vierde B kan SK Overmere het stilaan verge ten. Nu de Boerenkrijgers (thuis dan nogniet verder geraakten dan een draw tegen het eerder bescheiden Zaffelarekunnen de laatste titelam- bities stilaan opgedoekt. Geelblauw kijkt nu tegen een achterstand van vier punten aan, en die kloof lijkt onoverbrugbaar. De Valentino's hebben zich op Standaard Gent goed verdedigd en moesten slechts met het oneven doelpunt onderdoen. In reeks C kwam Bambrugge weer naast Ede, dankzij een 0-2 overwinning te Welle. Ede kreeg een zondag rust. In Vierde H was het kijken naar de topper Berlare - Herdersem. Het werd een dubbeltje op zijn kant: een goeie wedstrijd, die afliep op een nipte zege voor de puiten die meteen een kloof van drie punten sloegen en één keer minder speelden dan Boonwijk dat ook nog in de running is. Herdersem kwam het eerst op voor sprong langs De Wolf, maar een kopbal van Vercauteren stelde orde op zaken. Na het goaltje van Marissen waarmee Berlare de leiding nam. sloeg Herdersem keihard terug, doch doelman Kerre bleek onkreukbaar. Wichelen nam de maat van de Erembodegemse Doggen. Nadat een inworp van Jaak Steeman in een doelpunt werd omgezet, kwam de thuis ploeg langs Wauters terug. De beslissing viel in de tweede helft: toen knalde Dirk Serlippens zwartwit naar een verdiende zege. Een strafschop van André Temmerman zette Lutterzele op de goeie weg tegen het moedige doch voor doel onmondige Schoonaarde. Na dien verdubbelde Lutterzele de voorsprong. Schroevers Moorsel maakte het nogal bont op het terrein van Opstal: in de tweede helft keken twee bezoekers tegen een rode kaart aan. Moor sel begon nochtans beloftevol, maar tegen het goaltje van groenwit had geelzwart verhaal: Van Wemmei bracht Opstal langszij en Windey stond voor de 2-1 in. Het werd tenslotte 4-2. Appels is reeds aan het experimenteren met de jeugd. Toch was het de ouderePierre Moe renhout die Sparta naar een 0-1 voorsprong 'tilde met een strafschop. Toen Van Cauwen- berghe er 0-2 van maakte, was voor het moedi ge en goed voetballende Opdorp de kous af. Baardegem liet het thuis afweten tegen een plots weer beter uit de verf komend Gijzegem, dat zich optrok aan twee doelpunten van Marcel Van Nuffel. Haasdonk won tegen Rupelmonde na een bik kelharde match waarin Kegels de rode kaart kreeg. Reeds na vier minuten was het 1-0 langs Verstraeten. Nadien bleef het tot na de pauze naar een tweede goaltje wachten: Da men stond in de 55ste minuut voor de 2-0 in. Twee minuten later ging Ketels de laan uit, nadat hij zich aan Verhalst had vergrepen. Voor Rupelmonde was dat het sein om met man en macht in de aanval te gaan, doch achteraan sloot bij Red Star alles als een bus. Intussen deed Haasdonk een gouden zaak, want White Boys moest het op Moerbeke met een nietszeggende 0-0 stellen en valt een beetje terug. White Boys heeft een formidabel laatste kwar tier gespeeld, doch de Moerbeekse verdediging bleef tot aan het eindsignaal overeind. Verrebroek haalde het tegen Kieldrecht. Een verrassing eigenlijk. Tot aan de pauze kon de wedstrijd alle richtingen uit: op dat moment stond de 0-0 nog steeds op het bord. Nadien graaide Van der Aa een terugspeelbal mee en zette Verrebroek op voorsprong. Eemans stelde gelijk, maar een door De Cauwer omgezette penalty duwde Kieldrecht in het verlies. Heikant Zele scoorde langs Christiaens, maar toen Wachtebeke na de pauze meer en meer in de wedstrijd kwam, viel de logische gelijkmaker, een goaltje van Bauwens. Gerda, dat geen enkele titelkans meer heeft, laat het hoofd niet hangen en won even gemakkelijk als logisch op Eksaarde. 12213 208 Taminau R. d JtMOtv tkfl I Doelman Kerre De topper in vierde provin ciale tussen S.K. Berlare en Herdersem is op een nipte zege van de lokalen uitge draaid. Hierdoor heeft Berlare thans een voor sprong van drie punten op gebouwd. Gemakkelijk is het voor de leiders beslist niet gegaan. Had de wed strijd op een puntendeling afgelopen, dan had ook in Berlare niemand daar gra ten in gezien. Maar zoals altijd, zijn het ook hier de doelpunten die tellen. Duidelijk was het vooral in de eerste helft dat beide ploegen wat teruggetrok ken aan de strijd begon nen. De vrees om te verlie zen was opvallend in beide kampen. Dit had voor ge volg dat de wedstrijd traag loskwam. Dat laatste zou zowat na ruim twintig mi nuten gebeuren. De eerste gevaarlijke aanvallen wer den langs bezoekende zijde opgebouwd. Vier minuten voor het ingaan van de rust kwam Herdersem op voor sprong. Dat er nadien tij dens de pauze in de lokale op gang, de bal werd knap wicht op maar geen echt teruggelegd en doelman doelgevaar. Dat tweede Stevens had geen verhaal, doelpunt ontmoedigde de F.C. Eksaarde - Gerda 0-3 Tussen die twee doelpun- gastheren duidelijk zodat ten in had Eksaarde nog Gerda rustig kon domine- Eksaarde moest tegen het makkelijk kon scoren, gepoogd om het tij te doen ren in het laatste half-uur hoog gekwoteerde Gerda Even voorbij het uur was keren. Met enorme inzet en zelfs de voorsprong uit- in het veld met liefst 4 in- het dan bekeken. Na een werd voor iedere bal ge- bouwen toen Stevens met vallers. Zowat gans het voorafgaand handspel trok streden en dat leverde een een knappe lobbal verrast middenveld was op nonak- Gerda een knappe aanval steeds groeiend veldover- werd. W.V.L. tief geplaatst. Eric Van de Putte sukkelt met een ver rekking, bij Chris De Cock vreest men voor een teen breuk, terwijl Dirk Creve uitgeschakeld is wegens een knieblessure en Aimé Van de Putte niet kon aan treden wegens werkom standigheden. Gelukkig kon men Luc Polfliet reku- pereren na een wekenlange afwezigheid. Een dergelij ke handicap was voor Eksaarde echt te veel om Gerda ernstig in moeilijk heden te kunnen brengen. Voor de rust draaiden de gastheren nochtans goed mee zodat Gerda wel een licht veldoverwicht kon af dwingen maar daarbij nooit echt gevaarlijk was. Zeven minuten na de her neming was het wel raak toen doelman Stevens even aarzelde om in de voeten te gaan van een bezoekende neraersem zal net, na ae neaeriaag te neruire, nog moeuijis neuven i"« aanvaller die dan ook ge- Vierde H te veroveren, (jj) nomen op een wijze dat de bezoekende doelman machteloos moest toe- F.C. Heikant - Wachtebe Aangezien elke formatie één speelhelft voor haar re kening opeiste kan de gelij ke einduitslag als logisch bestempeld worden, noch tans indien met de gescha pen kansen rekening wordt gehouden, dan kunnen de Heikantenaars de weeg schaal in hun voordeel doen overhellen. Immers tijdens de eerste 45 minu ten hebben de rood-gelen gepaald meer mogelijk heden geproduceerd noch tans vooraan krijgen som mige aanvallers de grote konditie niet te pakken, voeg daarbij dat het tik keltje meeval nu bepaald niet aan de zijde van Dries- sche en zijn maats staat en ook mag de kordaatheid van de bezoekende defen sie niet als een ééndags vlieg vermeld worden, want Segers en zijn maats hebben reeds heel wat roem bijeen getrapt. Het was rond het kwartier dat André Van der Poorten gevaarlijk kwam opdagen doch zijn loeier werd door de Wachtebeekse portier met de vuisten gered. Kort daarop stond dezelfde doelverdediger Segers op dc juiste plaats als Omer Van Driessche een kanon bal loste, waarna hij de bezoekende doelman de hulp kreeg van het doel- hout toen Danny De Vlee- schouwer op hoekschop een bijna rake kopstoot plaatste, terwijl langs de overzijde keeper Van Doorselaere zijn kwalitei ten liet gelden op een schot van De Vleeschouwer (Wachtebeke). Juist voor het afblazen verlengde Van der Poorten een vrijschop door Emiel Christiaens ge- V.J. Baardegem - Wilskr. Gijzegem 1-2 Deze derby kende een ge- lijkopgaand verloop, met wisselende kansen, veel midden veldspel, maar toch ook doelgevaar. In de be- I ginperiode was het de thuisploeg, die het roer in handen nam. En enigszins tegen de gang van het spel in. kon Marcel Van Nuffel j na 25' Gijzegem op voor sprong zetten. De thuis ploeg was enigszins aange slagen, door die onver wachte treffer, en werd op zijn doel gedrukt. Er was een puike Jean-Pierre Ver- hulst nodig om de 0-1 op het bord te houden. Eens bekomen van die opdoffer, waren het terug de lokalen die de forcing voerden. Aan de 40' resulteerde dit in een doelpunt langs Guy Jacob. Meteen een juiste 1- 1 ruststand. Ook in de tweede helft waren er af wisselende kansen. Langs Mare Dierickx en Jozef Van Mulders, samen met doelman Jean Pierre Ver hulst de beste mannen op het veld, konden de loka len veldoverwicht afdwin gen gedurende het eerste kwartier, doch ook de be zoekende portier bleef overeind. Baardegem speelde alles of niets, bracht een aanvaller in en een verdediger uit. Dit bleek achteraf bekeken een slechte zaak te zijn. Gijze gem kwam meer en meer opzetten en kon een kwar tier voor het einde, langs diezelfde Marcel Van Nuf fel de 1-2 op het bord zet ten. De thuisploeg gaf zich echter niet verloren. Deed een nieuwe vervanging, en ging kordaat aanvallen, doch de 1-2 bleef ongewij zigd. Trainer De Maght zegde dat de beste ploeg de wedstrijd won. A.V.H. (Berlare) volgt de bal die naast gaat (Berlare - Herdersem 2-1). S.K. Overmere - Zaffelare 1-1 Verbazing toch omdat zowel Belis als Hillaert niet voorkwamen in de ploegop- stelling van Dendermondes trainer De Roeck. Beide kernspelers waren er op uit getrokken en dus logischer wijze gepasseerd. Het is en elk geval te loven dat de Dendermondse ploegleiding, zelfs in deze penibele omstandigheden, het woord gestand durft doen. De wedstrijd tussen KAV Dendermonde en SK Lebbeke, geprogrammeerd voor karnavalzondag 24 fe bruari wordt gespeeld op zaterdag 23 feb ruari om 20 uur. KAV Dendermonde or ganiseert voorhet eerst een scholierentornooi en wel tij dens het paasweek-end van 5,6 en 7 april. Deelnemende klubs zijn het nederlandse Geldrop, Sp. Beveren, Sp. Lokeren, E. Aalst, E. Zele, HO Merchtem, Exc. Puurs, E. St. Gillis, SK Grember- gen en KA V Dendermonde. Dit tornooi heeft plaats op het B-terrein. Ook de juniores komen aan hun trekken in het der tiende tornooi. Op 1,3,4 en 11 mei betwisten Sp. Ander- lecht, SK. St. Niklaas, Bo om, E. Aalst, E. Puurs, Robur, Lebbeke, E. St. Gillis en de organiserende klub de beker, (gdp) Het gaat de Sportkringers in deze kompetitie zeker niet voor de wind, want in de voorgaande uitgaven be wees de ploeg haar techni sche onderlegdheid en vooral te Azalea werden de blauw-gelen in hun opgang geremd door het gebrek aan een tikje meeval, al hoewel ook de afwerking niet altijd honderd procent voldoening schonk. In het treffen van verleden speeldag tegen Zaffelare hebben de gasten van trai ner Heirman een van hun slechtste wedstrijden van het seizoen vertolkt, want er was gebrek aan samen spel en ook de inzet ontbrak. Waarschijnlijk zijn de Sportkringers zon der volle koncentratie ge start want ze telden reeds vier punten achterstand en deze handicap scheen een bijna onoverkomelijke hin derpaal om de vooruitzich ten van bij de aanvang nog in werkelijkheid om te zet ten. Het gevolg van dit al les betekende dat de bezoe kers gedurende de eerste helft bepaald de toon aan gaven toch zonder de plaatsvervanger van Luc Prevenier veel te bedrei gen. Immers de verdedi ging van de gastheren was nog bepoaald het meest overtuigende ploegonder- deel. Het was dan ook wel een beetje tegen de gang van zaken in, dat Filip De Veirman rond het uur de stand opende. Het moet echter gezegd, dat de Boe- renkrijgformatie het tij dens het vierde kwartier opvallend beter deed dan tijdens de eerste 45 minu ten. Het mocht zeker niet onverdiend bestempöld worden, dat Zaffelare en kele minuten nadien gelijk stelde. Het laatste half uur bete kende een weinig hoog staande strijd, waarin beide elftallen om de beurt aan bod kwamen doch vooraan speelde men inzonder bij S.K. met te weinig hard nekkigheid. Ten slotte heeft het aan een zijden draadje gehangen of de jongens uit de bloemen- streek gingen met de volle inzet lopen. Immers in de 88 min. werd de verdedi ging uit verband gespeeld en Frans Verbeken kon op de lijn een tweede doelpunt voor de bezoekers weg werken zodat uiteindelijk de ontgoochelende aan hang van dc Sportkringers zich met de halve inzet be paald gelukkig mocht achten. S.K. Berlare - Herdersem 2-1 kijken. Na de rust scheen Wachte beke het op een andere boeg te gooien, want in de loop van de eerste minuten dwong het een drietal hoekschoppen af, doch Van Heddeghem en zijn maats konden het gevaar voorlopig bezweren. Het was maar uitgesteld, want in de 54 mm. lukte Bau- wens de gelijkmaker. De bezoekers van de streek van de Moervaart bleven drukken tot een kwartier voor het einde en in die periode miste Herman Van Driessche nog de mogelijk heid om de volle inzet voor de Heikant te veroveren. SK Berlarc won topmatch tegen Herdersem. (jj) kleedkamers een aardig woordje werd gezegd spreekt voor zichzelf. Een nederlaag zou immers een lelijke streep door de loka le ambities trekken. Na de kampwisseling trokken de lokalen evenwel alle aan- valsregisters open. Al na vijf minuten kon Luc Van Cauteren de stand in even wicht brengen en nauwe lijks een minuut later hin gen de bordjes al in het voordeel van de puiten kloppers. Auteur van dat doelpunt was Rudy Maris sen die een misser in de bezoekende defensie af strafte. Latej; in de tweede helft werd er nog een doel punt afgekeurd van Frank De Grauwe. Dergelijke cij fers hadden alvast overdre ven geweest. In de lokale middens heerste na afloop uiteraard een feeststem ming. Voetballer Jaak Schreurs hierover: «We tellen thans drie pun ten voorsprong, wat ons nu moet toelaten de overige wedstrijden met een gerus ter gemoed te betwisten. We hebben tegen Herder- scm voor de zege moeten knokken. Onze tegenstan- der was sterk. Een algehele inzet van onzentwege was deze keer meer dan nood zakelijk. In dat opzicht mag ik mijn collega's Rudy Buyle, Luc Van Cauter, Frank De Grauwe en Dan ny Van Hauwe extra in de bloemetjes plaatsen. Dit wil niet zeggen dat de ove rigen hun best niet deden. Integendeel. Zij hebben een even groot aandeel in de successen die S.K. Ber lare thans boekt. Voor ons wenkt nu de titel. Die mo gen we zeker niet verlie zen. We zijn op de goede weg» aldus Jaak Schreurs. Zondag onderneemt Berla re de verplaatsing naar Gij zegem. Daar moet mén trachten de volle inzet, te winnen. Dan is men weer een week dichter het streef doel genaderd. E.D.M. Veel spelers bijeen bij deze hoekschop (Berlare - Herdersem 2-1).

De Voorpost | 1980 | | pagina 33