ONKENNELIJK ZWAK SHOW DOLE HOUDT VOL BASKET KALENDER NAAR DE TWEEDE PLAATS WATERSCHOOT WINNING-GOAL VOLTALLIG REDDINGSOPERATIE GUNSTIG GESTART BOEIEND SUSPENS Borght en Dirk De Schaep- r Basketball ZWAKKE TWEEDE HELFT FLINKE WEERSTAND 30 - 15.2.1980 - De Voorpost Na een ganse reeks van goede uitslagen, zijn de Aalstenaars te Mechelen serieus tegen de lamp gelo pen. Alhoewel, er weinig kans was om Mechelen in eigen kamp te gaan klop pen, hadden wij toch een eervoller resultaat ver wacht. Bij Mechelen waren Stevniers en Stevens onbe schikbaar, doch dit scheen voor de Mechelaars niet zo'n grote handikap te vor- pen. Crabbé en Van Bug- genhout vervingen hen op zulkdanige wijze, dat de af wezigheid van de keizer en Stevens onmerkbaar was. Daarentegen stond een fut loze Aalsterse ploeg, waar iedereen onder zijn nor maal peil speelde. Zo bij voorbeeld, Minnebo, die de laatste weken in positie ve van zich liet horen, kwam nu slechts tot 14 pun- Eerste Klasse Basketball Racing Mechelen - Okapi - Magtrol 111-77 ten. Meermaals maakte hij kennis met de dakgoten van Marien en Zeno, twee mannen die toch verschil lende centimeters boven de 2 m lengte hebben. Ook Taylor, ondervond last van deze Mechelse verdedi gingswijze, en kwam slechts in de tweede perio de even los uit de Zeno - Marien omknelling. Bij de start probeerden de Ajui nen met hun nu stilaan tra ditioneel geworden press- systeem de Mechelaars te verrassen, doch verder dan 5-6 en 9-12 geraakte zij niet. De reden lag hem niet alleen bij de nauwsluitende Mechelse verdediging, maar ook bij hun efficiente afwerking. In de eerste pe riode wierpen de Mane blussers een 64% bij el kaar, met hun Amerikanen Zeno en Murphy als uit schieters. Daar alleen Tay lor wat op aanvallend vlak kon tegendoen was het dan ook niet verwonderlijk dat reeds bij de rust 54-38 de overwinnaar gekend was. De tweede periode was in feite nog slechter te noe men dan de eerste. Okapi - Magnetrol, dat betrapt werd op veel balverlies, kreeg een twintigpunten- kloof te verteren, kon dan tien minuten aanklampen. Dan begon echter het Mar- iën-recital. Met een 8 op 8 bracht hij Mechelen in de buurt van de 100 punten. Ibens, met een paar af standsschots verkleinde we) even de kloof, doch de Ajuinen konden niet ver hinderen, dat Murphy 101- 69 op het bord zette. Via hun beide Amerikanen zorgde de thuisploeg nog voor 105-69, meteen het grootste verschil in deze wedstrijd. Taylor en Min nebo sloegen wel nog even terug, doch de zware 111- 77 nederlaag konden zij niet voorkomen. Volgende vrijdag te 20.30 uur kan de Aalsterse ploeg echter een zoete weer wraak nemen, met de komst van Fresh Air, een kampioenenploeg, die sinds weken vierkant draait. Wat Okapi-Magne- trol tegen de Brusselse pressing zal uitvinden, blijft een open vraag, doch wat Fresh Air tegen de Aalsterse pressing zal ver richten, is de wedervraag. Een sensationele spannen de en snelle wedstrijd is te voorzien. Echt iets voor Dany Schorreel, die voor de wedstrijd zal gehuldigd worden voor zijn 300e kompetitiewedstrijd met de Okapis. Met een mentaal goed voorbereide ploeg kan Okapi de redding nog aan, nu Kortrijk aan huis de punten te rapen legde voor een al even in nood verkerend Hellas. Voor de wedstrijd van de laatste kans wordt een eivolle «Ju les Heremans»-zaal ver wacht. R.C. Mechelen: Peeters 9+2, Van Buggenhout 4+2, Marien 0+17, Crabbé 4+6, Zeno 14+14, Murphy 23+16 Okapi-Magnetrol: Elias 6+6, Schorreel 2+0, Minne bo 6+8, Taylor 14+19, Ibens 8+4, Van den Broeck 0+2, Corthals 2+0. A.V.H. le afdeling mannen: 20.30 uur: (15.2) Okapi Aalst - Fresh Air Beker van België Vrouwen 15 uur: Aurora Zele 10) - Wytewa Roeselare 20 uur: (16.2) DBC Aalst - Laarne 20) 3e Provinciaal A 16.30 uur: Vos Ronse - Cibo Zele JEUGD Miniemen 15.30 uur: Lokeren - Were Di 15 uur: Juventus Zottegem - Okapi Aalst 15.30 uur: Beveren - Wasocub Kadetten 14 uur: Beveren - Scheldejeugd 15 uur: Hemaco - Baasrode Nielse - Cabrita Magie Jeans 91-72 In de eerste 20 minuten kerheid betekend hebben en daarin zijn de Zeienaars de 10de minuut uit tot 22 nog altijd betrokken. De 16, maar Famaey en VaF konden de bezoekers de in- voor Cabrita. Nu komt op- ^edstrÖd begon evenwich- de Velde trokken zijn vijl druk verwekken dat ze nog nieuw spanning onderaan £g met een 10-10 aan de tal opnieuw kandidaat winnaars waren, minuut. Nielse hen aan maar in het begin van de tweede helft waren ze niet langer bestand tegen de snelle aanvallen van Nielse. Een overwinning zou noch tans zoveel als behoudsze- Sparta Schaarbeek - Hennes 64-83 mogelijkheden open. Her- zijn steentje ging bijdragen voor eervol verlies kon Een goede start van Her- gans de eerste helft de mes ^on echter in het zicht tot het festival was de win- zorgen, mes 4-10 werd onmiddellijk evenknie van hun gerepu- ^an de rust gelijkstellen 34- naar gekend want na 10 Punten: Hermes Oelbrandt beantwoord door de thuis- teerde bezoekers was. Tus- P.e ^eede helft was minuten bij een 44-64 stand 6-12, De Keyzer 16-9, Van ploeg die goed geleid door senstanden als 18-22 en ^00.r Hermes ploeg van was de spanning eraf. Spar- Hoeyweghen 2-3, Rillaerts - beslissende aard want Oei- ta reageerde wel langs Phi- 0-0, Dujardin 6-17, Van brandt vond in Dujardin lippe Hoornaert maar te- den Berghe 4-8. een knappe assistent om gen het kollektief Hermes Sparta: Crickx 0-2, Hoor- met drie achtereenvolgen- was geen kruid gewassen, naert J. 4-0, Hoornaert Ph. de intercepties Sparta naar Bij 56-80 liet Hermes in- 12-16, Roeckaerts 4-4 40-49 te plaatsen. Wanneer derdaad de teugels wat los- Quintiens 8-2, Secron 6-4' dan ook Van den Berghe ser zodat de thuisploeg nog Sigmas 0-2. WEGA J. Hoornaert gedurende zelfs 34-30 lieten nog alle Haantjes Leupegem - Panters Baasrode 90-82 Tegen een thuisloeg, die na de 10de minuut 76-61 de tegenslag met ameri- kwam André De Beule op kaan Jones, opnieuw aan de proppen en zijn inbreng het herzetten is, heeft Pan- werkte gunstig op het spel ters zich flink teweer ge- peil en zijn 16 punten in de steld. Het eerste kwartier tweede helft, waren de aan kon Haantjes geen kloof loop naar een remonte, maken (31-30) en in die met 78-70 aan de 15de mi- periode konden de bezoe- nuut. Hij werd aanvallend Dat Eikenlo wel degelijk kers rekenen op Ver- alleen gesteund door Ver- doorgaat als de kampioen meersch, Miel Van den meersch, zodat Baasrode in van de harde verdediging Broeck en Geert Moens. de laatste 5 minuten niet beeft nu ook Wasocub aan De laatste vijf minuten van dichter raakte. de lijve ondervonden. De de eerste time, moet men Punten: De Beule 0-16, Meetjeslanders bleven de Jones, 40 punten, laten be- Colpin 2-4. Miel Van den eerste helft gedurig aan de gaan en aan de rust 50-40. Broeck 10-2, Vermeersch leiding want via 21-23 In de tweede helft had Pan- 14-12, Geert Moens 8-4, slaagde de ploeg van coach ters aanvankelijk geen re- Stevens 6-4. De Koning er in naar 32-35 pliek op het duo Jones - BENO uit te lopen. Kinders - Van De Klaaskes konden het niet halen tegen een sterke bezoekende ploeg. (Tissac St.- Niklaas - Aalter). dw Tissac Gill and J - Wasocub - Eikenlo 100-98 gestoten. De man van de affluiten zijn ploeg de zege Cpnlha Aal»*,- cc nc wedstrijd was misschien schonk. Meteen de vierde ~golDa Aa,ter 551,5 dan wel de Wasocub reus zege op de valreep voor 8oed geconcentreerde De Geest die na enkele Wasocub dat qua inzet thuisploeg moest deze keer weken inaktiviteit toch thuis de besten aankan. wellicht ondervinden dat goed was voor een twinti- Punten: Wasocub: Vanden 8°ede moed en inzet niet ger. De bezoekende zone Bossche 31, Windey 7, Kin- voldoende zijn om een had meer dan last met hem ders 25, Gerlo 6, Water- kampioenenploeg als Sgol- en toen na 15 minuten nog schoot 6, Colman 2, De 1)3 te bekampen. Via 2-12 steeds een Eeklose over- Geest 22, Hofman 1. bon de thuisploeg wel te- winning in de lucht hing 83- Eikenlo: De Puydt 15, Van ru6slaan tot 16-20 maar dan 90 kwam Wasocub met alle Wijnsberghe 16, Moerman hwam het scheidsrechterlij- - - - ke duo na 12 minuten roet Vergucht (29 p.) maar aan den Bossche sloegen wel gepast terug maar moesten toch toezien hoe Eikenlo halfweg tot 53-58 was door- inzet sterk naar voor, L. 14, Moerman E. 9, De- maakte 94-94 gelijk en in leu 12, Rijkaert 7, Beir- 'n bet eten strooien. André een snijdende spanning was naert 23. Aerts kreeg in één enkele het dan spelverdeler Wa- WEGA m")uut drie^ fouten, waar- terschoot die even voor het Robot Eine - Dole Beveren 71-74 onder een technische, meteen liep Sgolba weg tot 20-40. Vander Meiren heerste onder de borden en Vernimmen - Steurbaut bleken een klasse sterker dan de Tissac ploeg. De rust kwam met 27-55 cijfers maar het ergste moest nog komen. Sgolba startte weerom met een strenge press en liet een 16-0 opte- Siliba Zelzate - Hemaco Dendermonde 80-94 Het is nog maar eens bewe- 46 achterstand en met Wij zen dat een kompleet He- nendaele als aanvaller met maco Dendermonde, de een dikke dertiger achter sterkste ploeg uit de reeks zijn naam. Peter Pelicaen, is. De thuisploeg, die de die stilaan opnieuw het laatste weken op een goede kompetitieritme krijgt, en konditie kon bogen, en die Verhas - Van Nuffel, die na de uitzege van de week vlot afwerkten en een ster- De uitwedstrijd tegen Ro- voor een nieuwe 34-44 19 minuten stonden de kenen hetgeen Tissac voor- voordien bij Baasrode, ke Fransaer, die ondanks bot Eine was zeker geen kloof. Een onoplettend- eindcijfers 71-74 op het goed in de vergeethoek goede hoop had om haar het gebrek aan training we- sinecure voor Dole als men heid van Dole bracht de bord en twee voorzichtig speelde. Na 27-71 bleef er klassement definitief veilig gens studies, niet mag bedenkt dat Eine reeds de thuisploeg halfweg terug in akterende teams kwamen de thuispoeg niets anders te stellen, kreeg te maken onderschat worden, was scalp van Haantjes aan de de match 45-48 zodat nog tijdens de ultieme minuut over dan mee te doen aan n met het Hemaco uit de be- het voor Zelzate onbegon- gordel had hangen. Na een alles mogelijk was. De niet meer tot scoren. Een het tempo-offensief van Anh m TSCOOr' ginpenode van de kompe- nen werk om tegen de eerste studieronde kwam tweede helft bracht een gevaarlijke uitwedstrijd Sgolba en na 15 minuten 8 1 lssac-Aaiier'- \aw> dtie. overmacht op te tornen. het meesterschap van Dole ontketende Simoens op het werd tot een goed einde zette Rijckbosch het 100ste waartegen Tissac nooit op- bosch 18 Claeys 6 D< Het vijftal dat coach Ver- Punten: Verhas 18, Fran- dsn toch naar boven en voorplan. Hij scoorde voor gebracht en Dole kijkt al punt op de bordjes. 51-100. gewassen bleek. Doncker 15 Van den'Bus cessen aan de opworp saer 8, Wijnendaele 35, Pe- leidden de bezoekers met zijn ploeg 14 punten op een uit naar die andere match Enkele vervangingen bij Punten: Tissac: Marin 6, sche 2, Steurbaut 15 Vai bracht is een kompleet ge- licaen 14, Van Nuffel 15, 20-27. Robot gaf echter rijtje en zorgde ervoor dat waarbij opponent Laarne Tissac lieten de score nog Aerts W. 18, De Brandt 6, der Meiren 23 Vernimmei heel, met shotkracht, re- Van Lembergen 2, Ver- niet af en naderde tot 26- de thuisjongens steeds in in het hol van de leeuw hoger oplopen temeer daat Thijs 2, Becquet 2, Verbe- 20, De Deyné 4 Van d< boundkracht en tempo stappen 2. 27. Meire in een uitzonder- het spoor van dole bleven tegen Robot in het strijd- coach Poppe steeds verse ke 9, Thiron 12. Vijle 6. Aan de rust hadden de be zoekers dan reeds een 38- krachten in de strijd wierp Sgolba: De Meyer 4, Rijck- Basketball twee provinciale A Vlierzele - Leeuwerik Lede 71-74 BENO lijke dag wierp echter een 7 62-64. Coach Stoop greep perk moet. op 10 binnen en zorgde toen in. Hij plaatste De Punten: Dole: Meire 27, Burggraeve in een box - De Burggraeve 12, Deyaert and - one aan het been van 15, Smet 8, Jacob 4, Van Simoens. De spelverdeler Puymbroeck 8, Zonnekijn van Eine vergat zijn maats O, Van Loo O. aan te spelen en meteen Eine: Simoens 21, Hubeau Basketbal tweede provinciale A bleef Dole in de match. 13, Van den Abeele 14 Tussenstanden als 69-70, Deruyck 4, Dobbelaere 4 71-72 laten overduidelijk Desmet 14. blijken dat er spanning tot de laatste minuut was. Na WEGA' The Tower Aalst - Scheldejeugd Temse 66-65 BBC. Leeuwerik Lede, dat sinds het vertrek Van Serge Van der Burght naar Erem- bodegem op derde provin ciaals peil akteerde, heeft vyl en co regelmatig terug sloegen. De negatieve zijde c°en en Lievens startte bij Vlierzele lag wel bij Ne- Damesbasket Vlierzele het best, doch vens die met slechts twee Mertens en Schandevyl gescoorde punten ver sloegen terug. Toen ook onder zijn normaal peil De Borger de goede rich- bleef. Naargelang het einde - D--'"-li- 'uaigv-iailg lltl CIIIUC 2-2?' ring vond, stevenden de be- naderde kon de thuisploeg DBC Leonidas Aalst - Destelbergen 70-61 gepaKi. uvertuied van hun zoekers naar een Hun iivh «/o» „„u dryver, die van de mandek king van Cosseum vanaf was, zorgden voor 55/54. Yvo de Pauw miste twee Na Dendermonde, Brey- naar een 27/14 voorsprong, inleggers, maar benutte er WEGA delboys, Velzeke heeft nu Aan de overzijde bleef ook twee, zodat bij het in- ook Scheldejeugd zich bij Cosseum en Yvo De Pauw gaan van de 18' 60/61 op het meesterschap van de de missers opstapelen, het bord kwam. Jellen Aalstenaars moeten neer- maar Van Lombergen en Goossens 2 op 2 in de slot- leggen. Indien de Toren- Waltens hielden Schelde- faze liet de stand naar 64/63 jongens nu hun verplaat- jeugd bij de rust in de wed- evolueren. Luc Brys deed sing over 14 dagen op Brey- strijd 38/31. Luc De ook nog zijn duit in het delboys tot een goed einde Troyer, tot op dat ogenblik zakje, zodat bij het ingaan brengen, zit de tweede de beste man op het veld, van de laatste seconden au «in «m,ii- plaats er dik in. Schelde- moest echter na slechts 4' The Tower op rozen zat, eigen kunnen hebben zij kloof. Van Trappen, de terstand ophalen, via Hans In de eerste speelhelft be- Al bij al een spannende en jeugd kende wel de beste en bij een 44/35 stand, we- want verder dan 66/65 langs hun reddingsoperatie inge- sterspeler van de Vlierzele- Van Driessche en Lievens werkten Rommel en De strijdlustige wedstrijd en start lan8s Yvo De Pauw 2/ gens overdreven foutenlast Waltens kwam Temse niet zet. Na hun nipte overwin- naren, werd aan de klap doch Leeuwerik liet Luyck de lichte voorsprong een welverdiende overwin- 6' doch Je,len Goossens de wedstrijd verlaten. Via meer. mng tegen Grembergen gehouden door Hans Van slechtsbegaan tot een 71-74 voor de Aalsterse meisjes, ning voor onze Aalsterse keerde na drie minuten de Cosseum, die zijn slechte The Tower Aalst: Dirk De zijn de Ledenaren in zich- Driessche, die misschien eindstand. Meteen hebben De bezoekers misten een dames. rol,en om 8/6- The Tower, periode uit de eerste helft Schaepdryver 6+8, Luc De zelf gaan geloven, met het hiermee aanvallend wat de Leeuwerikken een be- Paar kansen met Stockx Gent zal zijn titelambities dat nochtans moest optor- wegwerkte, kwam in één Schaepdryver 0+0, Herman gewenst resultaat. Op onder zijn peil bleef, doch langrijke stap gezet in de wat zich >n het wedstrijd- nu wel mogen opbergen! nen ,e8en de «hoge» drie- ruk naar 44/43 en zelfs 44/ Labay 6+4, Jellen Goossens Vlierzele, een ploeg waar zijn ploeg draaide goed en reddingsnchting. verloop opmerkelijk liet Punten: DBC: Rommel 23, hoek van Cosseum, Muys 45 en zulks na slechts 5' 7+4, Luc Brys 2+4, Luc De zij normaliter geen schijn stond voor. Wat kan men Vlierzele: Marcoen 21 voelen Wojtal 17, De Luyck 19, en Waltens, kon via De speeltijd. Doch aan de 5' Troyer 11+0, Ludwig Van van kans hebben, waren zij beter wensen? Bij de rust Van Trappen 16, Poelman Een gelijke opgang van Naessens 2, Heirman 7, De Tryer, goed voor een 4 op 4 verloor Scheldejeugd even- der Borght 6+8. gedurende het ganse ver- was de stand dan ook opge- 6, Lievens 25, Lemaire 5 en punten in het eerste deel Meyer 3. een eerste kloof slaan, aan eens zijn topspeler (46/47) Scheldejeugd Temse: Hen- Joop van de wedstrijd de lopen tot 30-40. Nevens 2. van de tweede speelhelft. Destelbergen: Wassilefse- de 5 14/8- Via Van Eom- zodat het van dan af aan drik Kerse 0+2, Luc Cos- oetere ploeg. Eén opval- In de tweede periode Lede: Mertens 18, De Bor- S3* de bezoekers het zelf- ka 15, Stockx 6, Nakon 6, ber8en keerde Temse ech- een verdeelde wedstrijd seum 7+9, Yvo De Pauw ïcna tiguur vernoemen zou trachtten Gerrit Marcoen ger 14, Schandevyl 17 vertrouwen weer. Een snel Dessomvilli 10, Wieme 19, ter het gevaar 18/14. Toen werd, met de nadruk op de 8+5, Van Lombergen 8+8, ae prestaties van de ande- en Van Trappen de zaken Hans Van Driessche 14 en en sterk DBC scoorde Broeckaut 6. echter Herman Labay en verdediging. Van Lomber- Guy De Pauw 0+0, Pierre winst en beheerste het spel Uitslag reserven: DBC Eudwig Van der Borght, gen met een 4 op 4 zorgde Muys 0+3, Verspecht 2+3 ei in de laatste minuten. Aalst 56 - Destelbergen 40. onophoudend raak troffen, voor een 50/53 voorsprong, Johan Waltens 6+4. klom de thuisploeg spoedig doch ook Ludwig Van der A.V.H. ut iCdltCI] n in de schaduw stellen, te forceren, doch veel baat- Geert Van Driessche 11. dus bever niet. Via Mar- te zulks niet daar Schande- A.V.H.

De Voorpost | 1980 | | pagina 34