JF«. Ondanks knappe start SINDA onder hoogspanning Niet zo best VC Zele speelde tegen Nivoc. (dw) Europees Bekervolleybal Sollentunac (Zweden) - Temse dames 3-1 Nationaal damesvolleybal Het Europees bekeravontuur is voor de Temse da mes het vorige weekend daadwerkelijk van start gegaan. Het vormde meteen de bekroning van he succesrijk volleybalseizoen 1978-1979. Het vierdaagse verblijf in Zweden zal een blijven; herinnering zijn voor het sportieve gezelschap o de trip meemaakte. Maar de reis had ook wat anders om het lijf dan genietend kuieren door de straten van Stockholm of kennis te maken met de gastrono mie van de streek. Op sportief vlak was het bittere ernst. Over de tegenstrever van Bedroevend slot Temse, Sollena, wist Een totaal ander beeld men voor de afreis niet kreeg de wedstrijd in de zo heel veel, enkel dat het derde set. Met opslagen Porto in de kwartfinale als hakbijlen werd Temse geveld. De Temse recep- s ble> tweemaal met 3-0 van het veld veegde. Goede start Met Chris Kuppens aan de opslag kon de Belgi sche bekerhouder tot 0-4 uitlopen. Temse liet een moesten de sneel- sterke indruk met Godel h«o <55iJÏ Melis als voornaamst af- ian ®!Inr ctan n!ïr werkster De bezoeksters Stap voor stap naar werkster, ue bezoeksters de set_ en matchwinst vormden een homogeen toeklom_ Het jemseteam thuisploeg buitte die zwakte van de bezoekers uit: \15-2. Ook de vierde set bleef Temse onder haar 'peil acteren. Lijd- geheel waartegen Sollen- tuna geen direkte tegen zet vond. Met een 5-10 stand oordeelde Temse toch wel iets te voortijdig bleef puntenloos: 15-0 (3- 1). Trainer coach Luc De Leenheer schreef deze in eenstorting van zijn over de goede afloop van taan oón Ho oot. Heel wat foutieve ploep '°e aan e.en J33'" ,«uuc»c angst. De eerste twee iSfoen 25S «P-W Temse goed en er drong tot ieder door se speelsters aan gemak kelijk verdiende punten: t 13-13. Na 21 minuten had pa' ™"r"I? t Temse zich echter neen denkbeeldig was, toen IS lemse zien eenter geen d f in beter beam kunnen dro- mon. it /n n nQ geslagen en dat werd ons de^sefwetV^rm «f 13 da «da wichtige strijd tot 10-10. Toen kwam voor Zweden De wedstrijd werd ge- Yvonne Olauson aan de speeld in een prachtige service. Deze nationale sporthal voor ongeveer speelster (90 selecties) 400 supporters, die als zorgde voor vier punten één blok achter hun team rechtstreeks uit opslag, stonden en met hun aan- Deze sprong werd voor moedigingskreten ook Temse te groot om nog hun deel in de zege bij te benen: 15-10 (1-1). mochten opeisen. Sollentuna 5 maal Zweeds kampioen Gelegen 15 km ten noorden van Stockholm, nu gedekt door een mooie sneeuwtapijt, lag het er koeltjes bij toen Temse arriveerde. Maar weldra kwam een hitte volleybalgolf over de stad met de 45.000 inwo ners. De club werd 11 jaar geleden boven de doopvont gehouden en telt nu 500 leden. De jeugd heeft zijn hart ver pand aan mini volleybal en is de basis voor de toekomst. Elk kind op de straat toonde fier zijn T- shirt met in grote letters daarop «Sollentuna». De oudere meisjes komen uit in competitie. Liefst vier damesploegen spe len in de hogere reeksen. Tegen de beste daarvan moest Temse optornen. Zij trainen viermaal in de week. In de hoogste dames reeks staan acht ploegen: zij spelen viermaal tegen elkaar. De eerste vier teams houden dan nog een nacompetitie om de landskampioen aan te duiden. De eindafreke ning gaat gewoonlijk tus sen Göteborg en Sollen tuna. Maar beiden zijn tot heden nog altijd verze kerd van Europees vol leybal te spelen, hetzij bij de landskampioenen of bij de bekerhouders. De kleuren van de ploeg zijn geel-blauw. Anders Christianssons: verafgode trainercoach Terug in Zaventem na de 3-1 nederlaag: zit de kwalifikatie er nog in? (rdg) De laatste raadgevingen voor de wedstrijd. Trainer-coach De Leenheer motiveert zijn speelsters, (rdg) Rapid St.-Niklaas - Temse 2-3 De op weerwraak zinnen de Temsenaars hebben verdiend beide puntjes in de wacht gesleept! Zij hebben alzo wraak geno men voor het verlies uit de heenronde en Rapid voor schut gezet. Deze spannend verlopen ontmoeting af en toe ge kruid met lichte incident jes begon naar wens voor Rapid dat echter in de tweede en derde beurt totaal wegdeemsterde (het boterde niet te best er kwamen wrijvingen aan te pas) om zich ge deeltelijk te rehabiliteren in set vier. De slotset werd gedomineerd door een wilskrachtig Temse dat zich de laatste weken flink weet te herpakken. Men wilde op het thuis front tfe zege niet mini maliseren maar men was niet zeer ingenomen met de arbitrage die zwakjes was, niet partijdig: Rapid zat van bij de aanvang van de partij onmiddellijk op het goede spoor! Het startte sneller en Temse kreeg in de beginfase weinig vat met het blok op de lokale aanvallen (15-7). Daarna deemster- de Rapid totaal weg: de bezoekers herpakken zich duidelijk in set twee en drongen hun spel op: al les verliep heel keurig bij de scheepsbouwers zo wel receptie, opbouw als afwerking. Dit werd Ra pid fataal. Het liep wat mank met de spelverde- ling, de verdediging deel de geschenkjes uit. Er vielen enkele woorden en het spel zat op de wagen: Temse won gemakkelijk twee sets op een rijtje en bevestigde zijn herop standing (8-15, 3-15). Ge lukkig voor de thuissup- porters herpakte Rapid zich! Een uiterst snelle start bracht de bezoekers even van de kook; een bezoekende ploeg die wel even stoom afliet na de verbluffende inspan ningen van even te voor! (15-12). Alzo dwong de lokale ploeg een beslis sende set af vooral om dat Temse het tempo ver loor en meer praatte (had de «ziekte» overgeno men van z'n tegenstan der) dan speelde. Een be tere bezoekersploeg liet in de vijfde set niet meer met zich sollen, speelde konstant op voorsprong en kwam zodoende niet meer in gevaar. Globaal een verdiende zege van Temse dat z'n tegenstre ver murw zette op het gepaste moment in een af en toe verbeten en spannend duel. hb Anders Christianssons wordt in Zweden door ie der op de handen gedra gen. Als trainer van de nationale heren- en da- mesploeg oogst hij succes. Bij de club Sollentuna hoort men geen negatief woord over hem spreken. Bovendien is hij de mas ter van de jeugdopleiding in het Zweeds volleybal. Onvergetelijke dagen Het Temse gezelschap kwam opgetogen uit het Noorden terug. Vier hoogdagen in het kader van hun volleybalsport waren voorbij. De gast vrijheid en een fijn uitge kiend programma door het plaatselijk bestuur werkten alles in de hand voor het aangenaam ver blijf. Donderdag landde het vliegtuig op Zweedse bo dem. In de namiddag riep trainer Luc De Leenheer zijn speelsters al bijeen voor een training, die twee uur duurde. Na de sauna en het avondmaal werd in het hotel een ge zellig babbeltje geslagen. De tweede dag van het verblijf werd het team op het stadhuis ontvangen. In de namiddag werd een invasie gedaan in enkele winkels van Stockholm. Zaterdag werd Stock holm, het oude en het nieuwe stadsgedeelte, bezichtigd. In de namid dag was het weer trainen geblazen. Zondag werd alles afge stemd in functie van de grote schok, die om 16 uur aanving. Maandag kwam een ein de aan het Zweedse avontuur. Terugwedstrijd «einde van een Droom?» Temse heeft in Zweden één set gewonnen, die bepalend kan zijn bij de eindafrekening. Maar of die ene set voldoende is weten we nu zondaga vond reeds. Het is im mers zo dat winnen met 3-0 een moeten'is voor de plaatselijken. Bij een 3-1 overwinning is de to taalstand in evenwicht en worden de setpunten be palend en dan komt Tem se niet zo sterk meer aan zijn trekken. In de sporthal «Tilroda» wordt zondag met aan vang 19 uur de strijd ge leverd, waarin Temse hoopt met de steun van zijn supporters zijn op dracht tot een goed einde te brengen. Trainercoach Luc De Leenheer: «Globaal zijn de twee ploegen elkaar waard. De angst voor fouten heeft ons daar de das omgedaan. Hoe min der mijn speelsters met de mogelijkheid in kwali ficatie geconfronteerd werden, hoe ontspan- nender ze speelden, en hoe hoger hun speelkwa- liteiten lagen. In de hek senketel die de sporthal van Sollentuna was door de aanmoedigingen van de supporters, werd de plaatselijke ploeg vooruit gestuwd en werden wij naarmate wij fouten maakten minder plank- vast. Hier in ons var- trouwde midden moeten wij met de steun van sup porters, van onschatbare waarde in wedstrijden, er het beste van maken. Moeilijk gaat ook». Zijn mening over Sollen tuna: «Met een hoge con centratie bij de opslag, gevolgd door een uitge meten harde bal hante ren zij een gevaarlijk wa pen voor de tegenstre vers. Wat ook opviel is de aanvalslust van het team, zelfs tegen het onbesuis de af. Hun lage verdedi ging is het minst sterke in het geheel.» Het Zweedse team komt in België toe op zaterdag 16 februari en vertrekt maandag huiswaarts. Een Nederlandse scheidsrechter heeft de leiding van de wedstrijd in handen. S.A. Vijf sets, twee uur en veertig minuten durend spektakel en een eind stand bij de vijfde set van 17-19. De titel liegt er dus niet om: het werd een enerverende partij met een beginset die een ge- lijkopgaand setverloop kende op hoog niveau. Sinda won evenwel niet zonder moeite met 12-15. De tweede beurt werd Sinda in elkaar gespeeld door een groot aantal fouten bij de recepties (15-6). In de volgende herneming liepen de be zoeksters uit tot 6-12 maar weer zorgden de services van de lokale Grijzenhout voor een domper op de zegeroes van Sinda. Twee time outs en drie vervangin gen konden de lokale te rugkeer niet remmen. Na een evige zij-aan-zij ver loor Sinda met 15-13. Sinda moest dus wat ondrnemen om niet vol ledig ten onder te gaan: een alles of niets poging om de opgelopen averij weer goed te maken maar Helchteren kwam toch voor tot 13-10. Het zeer goede blokwerk van onze Sindaspeelsters kon het tij doen keren en Sin da kon gelijk maken (13- 15). Vijfde en beslissende set dus die zenuwslo pend verliep en zeker niet voor hartlijders. In een ware nek-aan-nek race gingen beide ploegen onafscheidbaar naar beslissende punten! Geen enkel team kon uit maken: de thuisploeg kreeg driemaal matchbal. Sinda tweemaal maar kon toch het bevrijdend puntje scoren (17-19). Eindstand Helchteren - St. Niklaas: 2-3. Kollektief was Sinda zeker de bete re maar Helchteren be schikte over een bijzon der wapen nl. de zeer zware opslag en twee Nationaal herenvolleybal Wervik - R.T. Lokeren 3-0 reuzesmashers! Bijzon dere vermelding voor Annemie Van Meersche die haar debuut deed in de Wase ploeg. Sinda op teerde voor de gestalte om de grote lokale ploeg de baas te kunnen en met sukses. Vier jongeren van Sinda behoren nu reeds tot de vaste kern... de jeugd politiek schijnt vol ledig te lukken. KRUIBEKE is toch maar door het oog van de naald gekropen tegen KIELDRECHT al zou de uitslag anders doen ver moeden (3-0). Asterix, dat hebben we U reeds vorige week gemeld, is niet meer dat zo zwakke broertje of beter zusje zoals uit de klassering zou blijken. Pardof ging snel uit de startblokken (11-13). Net op de valreep zat er nog winst in voor Pardaf (15- 13). Zelfde scenario in de tweede set met een rui me voorsprong voor de lokalen (9-5) die te niet werd gedaan (10-13) doch in extremis ging de Zelfs een éénmansblok (Verhelst, nummer 5) bleef men i aanvallen van Gilly de baas. (Sigivok-Giüy). (dw) winst naar Pardaf (16-14). uit de verf, dan toch on Het had zowaar 0-2 kun- hoed af voor de meisj an nen zijn. Kieldrecht was uit Kieldrecht die onv<lstt zo sterk aangeslagen dat droten verder blijv het finaal ten onder ging spelen. Een gelukki e - de slotset (15-7). Kwam Pardaf speltech- nisch en aanvallend beter een spijti zonder inspiratiel Men 16). De volgende moest de diensten mis- werden door de lokall sen van de gekwetste E. in de hand gehouden F Van den Eynde en de pas het vrij moeizaam (15-11 Als een ploeg als Wervik geren. Omwille van hun momenten de party in tersduo leidde de wei zijn wedstrijden op een overmoed kunnen niet hun voordeel over te la- strijd in de juiste banen.^ zondagvoormiddag legt, die ondervinding aan- ten hellen. Een korrekt hb ja dan kun je U wel een spreken om op cruciale optredend scheidsrech- reputatie als home-ploeg bijeen spelen. Wie im mers offert zijn zaterdag- Nationaal herenvolleybal avond op om vroeg tus sen de veren of donsde ken te kruipen om vroeg de zondagmorgen paraat te zijn voor deze verre verplaatsing aan te vat- St.-Gillis-Waas - Gilly 3-1 ten? Zo start elke bezoe kende ploeg met een fer- De komst van de op een strijd die Sigivok dit sei- geen verwondering me handicap te meer na laatst geklasseerde zoen speelde. De puntjes Gilly steeds kon aanklai Wervik, gedragen door ploeg uit 4e nationale, zijn binnen maar daar pen en dat de setstand! een grote fanatieke sup- was voor blauw-wit de bleef het bij. Liefst zo niet zó uitgesproken zijl portersschare, een ideale gelegenheid om vlug mogelijk vergeten, in de beginset liep Gil onineembare vesting zijn goede prestaties van aldus coach van Buynder steeds een paar puntjl blijkt te zijn. Dat onder- de laatste weken nog wat die het een wedstrijd zon- voorop en behield deT vond Real Testa tot haar dikker in de verf te zetten, der overtuiging vond, tot op de «eindmeet» (1| eigen schade. Zonder D. Onverwachts moest Loyez en A. Raemdon- toch een setje worden cker (gekwetst) en zonder prijs gegeven maar het coach G. Thienpont valt bij Sigivok meer voer Hugo verving hem maals voor dat constant gehuwde N. Thynen (pro- 17-15 en 15-11). Met in die hoedanigheid) was overwicht schaadt aan ficiat!) en of dat nu de verplaatsing naar Ass Testa genoodzaakt de ex- het ploegspel: het zelf- reden was om al zijn vol- nede, de tweede plaa perimentele toer op te vertrouwen is te groot, leyballatijn te vergeten als inzet, zal men uit e< gaan: Chris Loyez en E. men gaat de tegenstan- hebben we het raden ander vaatje moeten ta Dehaene probeerde in der onderschatten die op naar. Feit is en blijft dat pen! Zij moeten dan b eerste instantie als spel- zijn beurt gebruik maakt blauw-wit nooit zo slecht wijzen tot wat zij in sta verdelers de aanvallers van de situatie om toe te akteerde en uitpakte met zijn! goed te bevoorraden. En slaan. Dit scenario kreeg krasselvolley. De concen- Lokeren bracht het er, al- men ook nu te zien in de tratie was totaal zoek! Ie omstandigheden in «slechtste» thuiswed- Zo hoeft het kan ook acht genomen, niet .r,fTnw— slecht vanaf: het startte r K zelfs in elke set verba- J N zend sterk, liep een vijftal ÊÈSÊÊ˧4 j punten uit waarna Wer vik enigszins bekomen van die bliksemstart, de remonte inzette en het jeugdig element bij de bezoekers de mond snoerde. Vooral G. Lowie ontpopte zich als een ster: zeer efficiënt was hij paraat zowel in aanval als verdediging: ook L. De Cae liet zich langs de meest gunstige zin op merken: aanvallend was hij een kraan. De setstan den 15-10, 15-9 en 15-11 zijn een té sterke uitdruk king voor het iokaie meesterschap. Testa was op geen enkel moment Van Hecke (Temse) haalt fors uit de mindere maar de jon- St.-Niklaas - Temse). (dw) V 32 - 15.2.1980 - De Voorpost

De Voorpost | 1980 | | pagina 36