A. St. Niklaas y weent ajuinentranen met tuiten ju J Appels: Moeilijkheden stapelen zich op Magda redde de eer De Voorpost - 15.2.1980 - 33 twistbare topwedstrijd te Aalst waar leider V.K. haar co-leider A. St. Niklaas in de ogen moest n. Een belangrijke partij voor beide teams want el de klaasjes als de ajuinen verloren vorige week vrij rerwacht zodat het erg belangrijk was het mentaal op te vijzelen door een overwinning. Het werd een isoverwinning en dat men in Aalst deze zege als itale opkikker beschouwt werd duidelijk verwoord ir trainer Ronny Lauwers die zich na de partij in die uitsprak. Aalst stond men voor eerst sinds lang weer de basiskern op het al had trainer Lau- rs zichzelf op de spelver- Tsplaats getekend en fam Erik Van Mossevel- voor het eerst als coach de bank. Deze «oude- trouwde» combinatie eft goud opgeleverd ant in een wedstrijd waar weinigen tot improvisa- i onfc zouden durven over- isj an heeft blauw-wit een ■-.tekende verrichting •ggeven. jkkifc Aalstenaars waren het pijtj irst uit de startblokken, :pen vlot tot 5-1 uit doch iraakten nadien niet meer overwinnaar uit de ijd tegen de bezoekende anvaller Kurt Hey- ick. Heyninck sleurde jn ploeg trouwens op 7-13 «ch slaagde er niet in af te §jaken. De thuisploeg re- onteerde flink, had ook at geluk aan de zijde doch aagde in het uiteindelijke jj >zet om de eerste set te innen met 15-13. Van dan ging het plotseling nog otter bij de thuisploeg die a 4-0, 4-3 naar 7-4 en 12-5 Hiep. De bezoekers lie- en er zowaar verdwaasd ij en kregen in de derde I eurt een bittere pil te slik- en (15-0). De aalsterse ainer Lauwers loofde het nap receptiewerk van de 1 loeg, z.i. de basis van de fge te kende zege tegen >ch een sterke ploeg, n wat gezegd van O. Ba- el dat in de terugronde iechts van een opperbest - ulte verloor en zich stil- m uit de bedreigdensfeer in het wegwerken is. Het ezoek van het gehandi- apte Moerbeke, zonder en aan de voet gekwetste huy sterk verminderd in e mogelijkheden, werd teer een overwinning. De tart van Bazel loog er rouwens niet om. Via 12-2 locht de bordjesman vrij iel de «een» op het plank je aanbrengen (15-5). Onder impuls van De Wolf en De Moor bleef Bazel zich sterk aanstellen, ging naar 8-0 en 11-3 op een zucht van de twee-nul be geven. Van Megroot hield de bezoekende motor ech ter aan het draaien en liet zijn ploeg weer langszij ko men om in extremis de ge lijke stand te halen. De suikerpieten deden het in de derde beurt aanvan kelijk even goed. Met 0-4 en 2-8 waren er perspektie- ven... die dan door een agressief spelend Bazel toch werden weggespeeld in een 15-12 setstand. De vierde beurt zou Bazel blij vend domineren en via 7-4 en 12-9 tussenstanden een 15-10 winst laten noteren. Juvenes Zele moest bij Wondelgem op te tellen letten. Vergeten we inder daad niet dat de Zeienaars tijdens de heenronde met 0-3 werden weggespeeld voor eigen publiek. Nu ging het aanzienlijk beter. Zele won met 1-3 en blijft mede met V.K. Aalst en K. Zulte aan de leiding. Beveren blijft in slechte pa pieren verzeild. Bij Destel- bergen was er weinig posi tiefs te bespeuren zodat de thuisploeg 3-0 liet opteke nen. Wat een verschil met de heenwedstrijd toen de Beverenaars hun tweede zege lieten optekenen. Kangoeroes Aalst trok met veel moed naar Temse om er K.L.J. te bekampen. Het beet erg goed van zich af in de eerste set toen het via 5-1, 6-6, 9-6 en 12-12 alle kansen op setzege be hield. De thuisploeg toon de echter de beste papieren en haalde voorsprong met 15-13. Geen repliek van de bezoe kers in de tweede set (15-5) leidde naar spanning in de derde toen de rode lan taarndragers 6-11 lieten op tekenen doch toen redde loos de diepte werden inge- nelis on Lieve Van de Velde, namijmerend trip. (rdg) cheidsrechter zette de Sint-Mklase sporthal op hij wilde dat zijn -stoeltje- naar oen andere werd verhuisd. Maar dat kon gewoon niet. De Nivoc-Zele- begon met heel wat vertraging, (dw) jaagd door Temse (15-12). In de algemene rangschik king zitten J. Zele, VK Aalst en Zulte op de eerste plaats gevolgd door het duo K. Temse en A. St. Niklaas op één punt. In de zone van de waarheid voert Destel- bergen het peleton aan op een punt gevolgd door Moerbeke, Wondelgem en Bazel. Beveren op twee, Geraardsbergen op drie en Kang. Aalst op vier zitten echt slecht. Stekene moest in tweede provinciale op bezoek bij Lovendegem en kreeg daar bijna de kous over de kop. Het won wel vlot de eerste set met 5-15 doch moest, ondanks erg veel evenwicht in de tweede beurt (6-6, 11- 8 en 12-11) verlies incas seren. De derde beurt werd gedo mineerd door Lovendegem dat via 7-0 en 12-3 naar 15- 7 winst stevende. Toen ging men bij Stekene gokken. Drie reservespelers werden ingebracht en net die luk ten in het opzet. Lovende gem kwam niet meer aan de bal en verloor met 9-15 en 5-15. Baasrode gaf geen krimp tegen De Klinge en haalde het met vlotte 3-0 cijfers. Rode lantaarn Eeklo, dat alleen nog opvalt door wei nig negatieve dingen, bracht er bij Steendorp niets van terecht. De thuis ploeg zette op korte tijd 3-0 winst op het bord. Geen problemen voor lei der P. Kruibeke bij Kal ken. Kruibeke hield met 0- 2cijfers Haar blazoen pro per. S. Zele was geen partij voor Nieuwkerken W. Met 3-0 was de zoveelste vlotte overwinning van het week end een feit. Tenslotte had Elversele heel wat moeite met Zomergem. Na een spannende vijfsets trok El versele dan toch het laken naar haar kant. En Kuklos Aalst blijft het goed doen. Het won nu van Michelbeke met 3-1 en blijft daardoor op de derde ronde postvatten. Door de winst van tweede geklas seerde Heurne blijft Ku klos op twee punten, dit in gezelschap van Herzele en zit reeds zes punten achter op leider Denderhoutem. Ontgoocheling ten over bij K. Zele dat een onver wachte nederlaag opliep te gen Wachtebeke. Een uit zonderlijk sterk blok van Wachtebeke was bepalend in de eerste set toen eerst Wachtebeke uitliep tot 1-6 en nadien Zele de leiding nam met 8-7. De bezoekers haalden het met nipte 12-15 cijfers. De tweede set was er geen verhaal tegen de bezoekers die met 3-15 wonnen en tijdens de derde beurt een 3-1 achterstand ombogen en van 6-10 naar een 10-15 stevenden. Kcmzeke kreeg een sterk Dendermondë tegen zich doch won met 3-2. Bij Gil- vac blijken er wat proble men te bestaan omtrent de trainersaktiviteiten van Fernand Van Cauwen- bergh. Aan het béstuur toch om de situatie te nor maliseren want het zou toch spijtig zijn dat de goe de klassering hier zou onder leiden. Kallo blijft in goeden doen. Het haalde een nipte 3-2 zege tegen Aalter. Wichelen blijft met één overwinning op de voor laatste plaats en kan zich reeds klaarmaken om vol gend seizoen weer in vierde te spelen. Tegen de mid denmoter COC Ronse werd een 1-3 nederlaag geleden. Vierde provinciale zal Kang. Aalst B met 3-2 win nen van Ninove. Die vijf- setswedstrijden worden echt een specialiteit van de aalsterse jongeren die nu met 15-7, 15-12,9-15, 13-15 en 15-7 aan de winnende hand bleven tegen een der de geklasseerde tegenstan der. Berlare verloor met zware 0-3 cijfers van twee- degeklasseerde Hemel- veerdegem II. Sinaai zette St. Niklaas op het verkeerde been (3-0). Spannend ging het er aan toe te St. Gillis W. waar Eksaarde met 3-1 van de plaatselijken verloor. Waasmunster moest na een vijf sets de punten aan Temse B laten (2-3). In de hoogste provinciale damesreeks ging Stekene bij het sterk terugvallend Gent met 1-3 winnen. Ber lare kreeg een zware 0-3 te slikken van Ronse. De puitjes vallen daarmee te rug in de klauwen van het voor de degradatiestrij dend Ronse en Watervliet, twee tegenstrevers waar nu onlangs werd tegen ver loren. A. St. Niklaas zit ook niet schitterend te volleyballen. NS St. Amandsberg zette 3-0 op het bord. Leider Denderhoutem plaatste St. Gillis W. op zij met 0-3. Geen problemen voor lei der Baasrode in tweede provinciale. De Klinge moest er met 3-1 aan gelo ven. Moerbeke won van Waarschoot met 3-2. G. Dendermonde kon reke nen op een uitstekende An- gele De Bakker en drie knappe invalsters om Zei- zate terug te slaan. Eind stand 3-1 en setstanden 15- 5, 9-15, 15-2, 15-9. In de vierde set plaatste Dender monde bij een 9-6 de beslis sende jump. De geburenstrijd tussen J. Zele en RT Lokeren ging ook voor de derde plaats aangezien beide ploegen met gelijke punten staan opgesteld. Het ging er Als ze met acht man staan toe te kijken, is het moeilijk om er wat van terecht te brengen, maar het moet wel. (Rapid-VC Temse). (dm) spannend aan toe in de zeelse sporthall waar de thuisploeg met 3-2 aan het langste eind trok. Bazel kreeg het zwaar te verduren bij Ursel en blijft op de voorlaatste plaats vastgeankerd na de 3-0 ne derlaag. In derde provinciale was de komst van Hofstade geen karwei voor Lebbeke dat de thuiswinst kon opteke-. nen: met 3-0. Oudegem zette vlotte 3-0 op tegen Lede terwijl Kang. Aalst geen partij was voor Ninove en met 3-0 en 15-6, 15-6 en 15-10 verloor. Alleen maar thuiszegepra- len in de B-reeks met'winst van Kruibeke B (3-1) tegen Nieuwkerken, zelfde cijfers voor Waasmunster tegen H. Temse, 3-0 van L. St. Niklaas tegen gebuur V. St. Niklaas en tenslotte 3-2 voor Kemzeke tegen rode lantaarn Eksaarde. (gdp) In het jaar dat men bij Appels K.C. toe is aan het vieren van het tienjarig be staan schijnen de moeilijk heden niet uit de lucht te zijn. Nadat men reeds het ontslag kreeg te verwerken van E. Roelandt, hebben we deze week vernomen dat ook het echtpaar Ver- straeten - Van den Berghe zijn matten heeft gerold. De moeilijkheden schijnen te zijn geresen rond een ploegopstelling. Met het verdwijnen van deze laat- sten krijgt men niet alleen twee gaten te vullen in het fanionteam, maar ook in het bestuur zit men nu met een open zetel. Dit laatste is naar verluidt geen onoverkomelijke moeilijk heid. Erger is het gesteld met de gaten die dienen te worden gevuld op het ter rein. Natuurlijk laat men het eerste team voorgaan en krijgt dit de beste krach ten mee, maar zodoende geraakt men in een straatje zonder einde. Immers moet men ook re kening houden met ge kwetsten en zieken, en ver wacht men ook nog een schorsing van Vermeir en na een incident van afgelo pen zondag, ook van De Rouck. Wat de wedstrijd van zondag betreft was het voor beide partijen een veelbelovend begin. De beide ploegen waren aan elkaar gewaagd en bleven zeer sportief tegen over mekaar. Dit duurde tot in de 30 min. Toen vond scheidsrechter Premer het nodig om De Rouck een gele kaart voor te houden. Deze was dermate onver diend dat zelfs de speler op wie de fout zou gebeurd zijn het voor De Rouck opnam en de ref trachtte te overtuigen van het zinloze van deze maatregel. Een in zijn wiek geschoten De Rouck vermaande nader hand zijn ploeggenoten op te letten want dat er nog zouden volgen. Ref Premer replikeerde met bewuste speler van het veld te ver wijzen. De stand was ondertussen opgelopen tot 2-1 voor Boomse. Vervan ger Rudy Hooft had voor het Appelse punt gezorgd. Dat men in het blauw-witte kamp niet meteen wist waar men het had zitten zal niemand verwonderen. Boom maakte van die gele genheid gebruik om de stand op 3-1 te brengen (37' min). Even voor rust kon Moonen nog een vuist ma ken maar na de koffie was het opnieuw Boom dat het roer in handen nam. Op vallend is dat het vak waar men een speler minder had, slechts één doel moest toestaan. Dit verdient wel een proficiat voor De Win- ne. Van Hoorde en Van Cauwenberghe die enkel in het middenvak de minde ren waren. Niettegenstaan de raakte de thuisploeg steeds verder op voor sprong. Acht maal trof ze raak en het was enkel An nette Verstraeten die in de 41' min. nog even kon mil deren en de einduitslag op 8-3 liet zetten. Dat de ref is gaan twijfelen aan zijn be slissing, in verband met de wegzending, bleek wel uit het feit dat hij zijn beslis sing op het wedstrijdformu lier zodanig formuleerde dat het wel een pleidooi leek in het voordeel van De Rouck. Laten we nu maar hopen dat men het voor de «groene tafel» als dusdanig interpreteert. Appels trainerswissel Op een andere plaats berichten we u reeds over de moeilijkheden bij Appels K.C. We vernamen ook dat het bestuur van Appels trainer Suetens heeft bedankt. Zijn taak zal voorlopig worden overgenomen door Rudy Van den Broeck. Daardoor krijgt deze twee Appelse ploegen onder zijn leiding. De voorwedstrijd die de Atlantis reserven speelden tegen Lyra was ook geken merkt door een slordig ver toon. Het aangeven van de bal was volledig zoek en ook de doelpogingen mis ten allen de goede richting. Alleen Magda Cool zorgde voor het eerreddend doel punt maar verder kon het Atlantis team het niet bren gen. Ook hier zal duchtig moeten getraind worden wil men terug het ritme van het veldkorfbal onder de knie krijgen. De eerste wedstrijden op het nieuw terrein vielen in geen geval mee, de volgende ontmoe ting tegen Trouw kan At lantis bewijzen dat het om een slechte wedstrijd ging en met een zege uitpakken. Atlantis Lebbeke - Lyra 9-7 De zege van Atlantis tegen Lyra heeft tot de laatste minuten aan een zijden draadje gehangen en dank zij prachtige doelpunten van Edwin Borms en Ma- riette Van Praet werd in de slotperiode van de match een 5-7 achterstand omge bogen tot een gelijkspel. Meteen ging het heel wat beter in de Atlantis rangen en Frank Veldeman maak te er in die periode 8-7 van. Atlantis ging toen het spel letje spelen dat Lyra een kwartier voor tijd deed en wel op balbezeit spelen. Dit werd echter Lyra fataal dat veel te vroeg ermee begon. Toen Atlantis er mee uitpakte moesten de bezoekers wel risicos ne mén en dit resulteerde hem tot een 9C doelpunt van Frank en daarmee was de kous af voor Lyra en zat de zege er op. Voordien had enkel Edwin Borms ons kunnen bekoren niet alleen om zijn drie doelpunten dat hij scoorde maar omdat hij ook de betere was in het aangeven. Het bal verlies dat er geleden werd was oorzaak dat Lyra steeds kon onderscheppen en dat ze ook omzette in doelpun ten. Rudy Van den Broeck zorgde voor twee doelpun ten via strafworp en Ma- riette Van Praet vond ook tweemaal de weg naar de korf. Alles bij elkaar een wedstrijd die alleen de kij kers bibbergeld kostte want zoals we schreven in de aanhef alleen het laatste kwartier was Atlantis zich zelf wat voordien aangebo den werd was een pover vertoon. De omschakeling van Zaalkorfbal naar de veld kompetitie ging wel niet zo vlpt zodat het uitkij ken wordt naar de volgen de wedstrijden. Zondag 17 februari wordt er gespeeld tegen Trouw op het terrein van de Rijksmiddelbare School, Konkelgoedstraat. De reserven om 14 uur. dt le ploeg om 15.30 uur. Atlantis reserven - Lyrr 1-8 Volleybalklub V.K. Aalst pakte uit tegen Sint-Niklaas. Het werd eenboeiende match, (per) Magda Cool: eerreddend doelpunt, (an) voltallige p g van V.K. Aalst, (per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 37