Ondanks duidelijke verbetering Petrus Seymortier uit Zele:Noyon m DAMESHANDBAL R.B. Dendermonde laat kans ontglippen 'e veel doelpunten! Te gemakkelijk r Duiven jj Handbalkalender Nipt De Vporpost -1§.&198Q - 35 2e Nationale Aalst - T.S.V. Eupen 15-15 Ie wedstrijd was men bij E.V. Aalst uiteraard irgesteld omdat er opnieuw geen puntenwinst geboekt worden maar anderzijds was men eden omdat Eendracht tegen leider Eupen ees dat de degradatie nog kan afgewenteld rden tijdens de komende maanden. Inderdaad, er tpnleuw hoop gerezen bij voorzitter Verstraeten C omdat de ploeg na maanden van zwakke staties aan het terugkomen Is. Leider Eupen 3f, v ende in E.V. Aalst zelfs de betere ploeg maar inmer genoeg faalde de thuisploeg in de Ad|ierking, 3 penalty's en 4 open kansen bleven lenut, zodat de ploeg uit de Oostkantons met de to buit kon vertrekken, wedstrijd startte echter fataal te worden. I?( chtans niet zo best Verschillende doelkan- dt Eendracht. Nadat sen konden niet worden i. bezoekers tot 0-2 benut en in deze periode orsprong namen kon bewees Eupen dat zij Doncker milderen niet ten onrechte aan de sar na 7' leidde Eupen leiding prijken. Na 20' 1-5. Eendracht bleef wees het scorebord 5-8 (iter met volledige in- aan en vla twee 7 meter kampen en aan het worpen werd het zelfs artier stelde Steeman 5-11 aan de rust. E.V. ploegen opnieuw ge- Aalst bleef echter in zijn (5-5). Het tweede kansen geloven en tlj- artler van de eerste dens de tweede helft Ift leek de thuisploeg bleek dat de thuisploeg EA naar een periode van betere vorm toegroeit. Nadat M. Bayens en Behaege gemilderd had den tot 7-11 was het weliswaar Eupen dat op nieuw het wedstrijdge- beuren ging kontroleren (8-14) maar tijdens het laatste wedstrijdkwartier begon Eendracht aan een remonte die ei zo na nog tot puntenwinst leidde. De gebroeders Bayens zorgden voor 11-14 11' voor het einde. Met nog 5' te spelen kon Eupen er 11-15 van ma ken maar opnieuw ging Eendracht aan de ach terstand knagen. On danks de thuisploeg - door zenuwen verraden - zich ging vergaloperen werd Eupen nog be dreigd tot de laatste minuut. Met nog iets meer dan één minuut te spelen zat een gelijkspel er opnieuw in voor Een dracht dat tot 14-15 was genaderd. De thuisploeg ging toen «jagen» maar Eupen kon op balbezit spelend de wedstrijd uit spelen. Jammer voor Eendracht dat elk puntje nu kan gebruiken maar trainer M. Wellekens blijft zijn spelers motive ren zodat succes niet kan uitblijven. Scoor den: D. Bayens 1, Stee mans 2, M. Bayens 5, De Donker 3, De Jaegher 2, Behaege1 Reserven: E.V. Aalst - T.S.V. Eupen 14-15 Eendracht met het jeug dige duo De Letter-Cor nells, bereikte de rust met een 6-7 achterstand. Ondanks Simal tijdens de tweede helft regelma tig ging scoren werd er verloren met het kleinste verschil. Scoorden: Van Der Stock 3, De Jaegher 4, De Letter 2, Slmal 5. EVA n.jLandelljks I.B.C. Dendermonde - Haacht 35-15 Waar er normaal nogal man 1, R. De Bock 7, ens geklaagd wordt dat Van De Velde 4, Wuest 8, Ie verdediging te veel de Gyssels 2, Verleyen 2, ovenhand neemt op de DE Nil 5, Segers 4, inval doen wij nu eens Batselier2. ReservenH.B.C. Den dermonde - Haacht 23-8 tegenovergestelde, -daad, zaterdag- vond hebben wij ons Eenrichtlngswedstrijd wilgszins geörgerd aan waarin Kerremans en de 50 doelpunten ge- vooral een zeer goede In een wedstrijd Van Der Veken de bezoe- 60 minuten. De kers voor onoverkomellj- lulsploeg treft hier wei- ke problemen stelde, ilg schuld al lijken de 15 Aan de rust leidde Den- doelpunten dermonde reeds met 11-2. Scoorden: De Proft 1, Van Hout 2, Van Der rwak Haachtse slechts Veken 6, Kerremans 5, vet een schaduwploeg Verieyen 2, Gyssels 1, igestane 'ons nog te veel aange jlen een verschrikkelijk Tantrad Dendermonde, raarbij wellicht de sup- orters de enigen waren Ie zich niet verveelden, Bouteille 4, Merckx 2. Rosls Aalt - 34-17 Tegen een uiterst zwak )n zonder de gekwetste Hecerna heeft Rosls uc Van Cauwenberghe Aalst opnieuw kunnen 5 maal scoren zonder aanknopen met de zege. at zij echt uitstekend Trainer-speler Van Goethem liet vooral en- lenden te spelen. Zo let U maar dat men noellljk iedereen kan evreden stellen. Na een tudieronde die slechts duurde (3-2) werd het •2 na een kwartier spe- Jen en vla 14-5 werd de kele nieuwe systemen uitproberen die tegen dit Hecerna duidelijk succes brachten. A. De Man tekende aldus negen doelpunten aan daar waar deze speler in an- ist bereikt met een 17-7 dere speelsystemen nu Haacht, In deze toch niet de specifieke afwerker is. Bij de rust leidde Rosls met 20-10. Tijdens het tweede wed strijdgedeelte verge noegde Rosls er zich mee het wedstrijdbeeld te blijven beheersen. P. Bomon, R. Petré en C dreven de elndscore nog tot 34-17 op. Scoorden: De Man 9, Petré 8, P, Bomon 7, D. Corthals 4, C. Van Goethem 6. Helst - Ajax Lebbeke 20-17 Na de zeer degelijke prestatie tegen H.B.C. Dendermonde twijfelde men er bij Ajax niet aan dat men opnieuw op weg was naar een sreie wed strijden zonder neder laag Er heerste dan ook enige ontgoocheling in de Lebbeekse rangen na het verlies te Helst, vooral omdat Ajax niet hetzelfde niveau haalde als de week voordien. Te Helst bleek Ajax niette min de best handballen de ploeg maar de thuis ploeg die dringend om wat puntjes verlegen zit, bleek physlsch sterker dan de Lebbekenaars, de In gestalte en kracht bevoordeelde Limbur gers twijfelden dan ook niet om al hun gewicht In de schaal te werpen en hiervan kan het duo M. Huyck - M. Hendrlckx goed meepraten. Het was Ajax dat gedurende 45' de leiding In handen had. Ondanks een min der gelukt wedstrljdbe- gin -3 open doelkansen en een 7-m. worp niet benut- leidden de Leb bekenaars met 6-9 na 24' spelen. Onder Impuls van Van Geel - als spelverdeler nu ook af werker - werd de rust bereikt met een 10-11 score. Na de rust bleef Ajax aan de leiding maar een beslissende kloof konden zij niet slagen. Van Geel nu op de linkerhoek, kon minder aan bod komen en 14' voor het wedstrljdelnde kwam de thuisploeg voor het eerst aan de leiding (16-15). Ondanks keeper De Bruyn - hij stopte o.a. vier 7-m. worpen - goed bleef presteren slaagde het nu door zenuwen verraden Ajax er niet meer in de achterstand op te halen en vla 17-15 werd de 20-17 eindstand bereikt 3' voor het einde. Scoorden: Hendrlckx 2, M. Huyck 5, Van Geel 7, D. Huyck 2, Vermeiren 1 Reserven: Helst - Ajax Lebbeke 17-14 Nadat de rust bereikt werd met een 7-7 score kon de thuisploeg tij dens het eerste kwartier van de tweede helft de kloof slagen (15-11). ScoordenDe Decker M 1, Vermeiren 2, Bosman 1Hofman 3, Verhaven 2, Keppens 1Broothaers 3, Holbrecht 1 EVA ipatelling klaar om als in vroegrijpe appel een iks lager te vallen, kon ik In de tweede helft m vuist maken en na was de score tot 22-9 lelopen. Het werd Hts 29-9 12' voor het linde en het was slechts irna dat een minder •ncentreerd spelen- thuisploeg Haachtse scoren niet meer kon letten. Voor Dender- londe kan deze wed- irljd hoogstens als een lelijke oefenwedstrijd Iteid worden. De be- ikers zullen wel uit ander vaatje moeten in willen zij niet de vernedering na de lere oplopen. Dender- v monde: Qulsquater en Ze H. Van Damme, Tlmmer- 3e Landelijke Grihan - Buggenhout 11-40 Ondanks de zeer ruime zege was men te Bug genhout van oordeel dat men een van de zwakste wedstrijden van het hui dige seizoen speelde. Vooral tijdens de eerste helft speelden Vermae- sen en C weinig gecon centreerd en dit resul teerde in een 7-17 rust- score. Gestart met Moens In het doel wer den de tien eerste minu ten afgesloten met een 1-6 score en na een kwartier wees het score bord 3-10 aan. Na de rust - nu met Vermaesen R.B. Dendermonde - Uilenspiegel 5-7 Belgisch kampioen Ui lenspiegel is te Dender monde door het oog van de naald gekropen. Al hoewel Dendermonde met deze eervolle uitslag vrij tevreden bleek, zijn wij van oordeel dat zij hier een prestigieuze ze ge lieten ontglippen. In derdaad, Uilenspiegel was slechts baas in gestalte en indien Ros Beiaard meer in zijn kansen had geloofd, zat de zege er beslist in. Heel verstandig kunnen wij de spelconceptie van de thuisploeg niet noe men. Men trachte steeds, tevergeefs, tot op de 6 m. lijn te geraken zodat praktisch alle aan vallen door de vrij potige Antwerpse dametjes werden gestopt. Dender monde bezit nochtans trefkracht genoeg om vanop de 9 m. lijn af te drukken. Op deze manier zouden er tevens gaten gevallen zijn in de nu gesloten Uilenspiegel defensie. Een gelijkop- gaande eerste helft werd afgesloten met 3-3 cij fers maar na 5' in de tweede helft leidden de bezoekers, ondanks een degelijke prestatie van de thulsdefensie met 3-4. Vla 4-5 werd het 4-7 10' voor het einde. De wedstrijd werd zeer hard nekkig betwist en met nog ongeveer 2* te spe len naderde Dendermon de tot 5-7. Een goede keepster De Donder liet zich opmerken In het Ros Beiaard doel maar toen even later Dender monde een 7-m. worp niet benutte was de wedstrijd gespeeld. Ros BeiaardDe Donder, Doorns 2, Heirman, WIJ- nant 2, Melis 1, Laureys, Hermans, Van Der Jeught, Coen, Broot- haerts. E.V. Aalst - Avanti Femlna 12-14 E.V. Aalst met de we- deroptredende L. Wau- ters, heeft Avanti Feml na het vuur aan de schenen gelegd. Vooral tijdens de eerste helft ondervonden de Leb beekse meisjes heel wat moeite om een aanklam pend Eendracht op ach terstand te plaatsen. Vla 1-1 werd het eerste kwar tier afgesloten met 3-4 cijfers. Onder impuls van H. Bleyaert kon Lebbeke nog twee maal scoren voor de rust (3-6). Na de rust maakte een onhoud bare Bleyaert er 3-7 van. Eendracht bleef langs Simal en Wauters steeds aanklampen en als Bley- De dames van Eendracht Vrij Aalst, de EVA's, namen het op tegen Avanti Lebbeke. (per) aert dan naar het wed strijdeinde toe enigszins stilviel, kon de thuis ploeg via 7-12 en 10-13 nog naderen tot 12-14. E.V. Aalst: Simal 4, Willems 2, Bascour 1L. Wauters 4, Vermoesen 1 Avanti Femina: Van San 1, Muylaert 2, Van Dam me 1, H. Bleyaert 9, Van Den Broeck 1 Sp. Evers - Aalst Sportlef 17-12 In een te hardnekkig betwiste wedstrijd waar in de thuisploeg 11 7-m. worpen kreeg toegewe zen tegen 3 voor Aalst Sportief, heeft Sportlef gedurende de eerste helft gelijke tred gehou den met het sterke Eve- re. Rust 8-7. Na de rust kon Aalst niet verder aanklampen en aange zien de wedstrijd toen wel uit de «sportieve» hand begon te lopen, was het mooiste wed strijdgedeelte toen reeds voorbij. Bij Aalst be- kloeg men zich over de wedstrijdleiding terwijl Evere niet te spreken was over de hardhandige Aalsterse aanpak. Scoor den: L. Lowle 1, Van Oost 2, M. Van Delsen 3, L. Van Delsen 2, M. De Schrijver 4. R.B. Dendermonde 2 - Uilenspiegel 2: 5-9 Na een gelljkopgaande eerste helft (2-3) konden de bezoeksters dank zij een sterkere tweede lijn, Dendermonde op achter stand plaatsen. Scoor den: Van Ransbeeck 3, Herman 1Hofman 1 M De duivensport is voor Petrus Seymortier als ge pensioneerde een aange naam en nuttig tijdver drijf. Sedert hij er zes jaar geleden het bijltje bij neerlegde, kon hij zich uiteraard meer en nog beter op zijn duivenkolo- nie concentreren, maar Péken is een duivenmel ker in hart en nieren, die langer als zijn op ruststel- ling in de beweging staat. Hij kwam altijd aan zijn trekken en beschikte steeds over gereputeerde kleppers. We willen het verleden even terzijde la ten en terugblikken op de prachtige resultaten die zijn kolonie in 1979 bij elkaar vloog. Zowel in het Verbond Berlare-Wanze- le als in het Samenspel Zele - Lokeren - Kalken was hij de onvoorwaar delijke blikvanger. tussen lat en palen - en met de uitbrander van trainer De Proft nog in het achterhoofd, ging Buggenhout nu heel wat geconcentreerder spe len. De ploeg uit Vlaams Brabant werd nu van het kastje naar de muur gespeeld en via 10-18 ging het in een ruk naar 10-37. Scoorden: Van Nuffel 16, Van Damme 8, De Maesschalck 3, Broulllard 6, Van Keer 4, Merckx 4. EVA Dames 1e Landelijke 17/2 te 20 uur Sp. Evere - E.V. Aalst 16/2 te 18 uur Tongeren - R.B. Dendermonde 16/2 te 17.15 u. Duffel - Aalst Sportlef 17/2 te 16.30 u. Avanti Femina - Vopsa Heren 1e Nationale 16/2 te 20.15 u. Avanti Lebbeke - Seralng 2e Nationale 17 2 te 19.45 u. J.S. Herstal-E.V. Aalst 1e Landelijke 17/2 te 16 uur Antwerp - Rosls Aalst 16/2 te 16.30 u. Hechtel - Dendermonde 17/2 te 20.45 u. Ajax Lebbeke - Heusden 3e Landelijke 17/2 te 19.15 u. Groot-Bijgaarden -Temse 16/2 te 15 u. Buggenhout - Anderlecht 2 17/2 te 14.30 u. Lokeren - Wemmei De mannen van de handbalploeg Eendracht Vrij Aalst, (per) Scholieren Antwerp - Avanti 13-14 (6-8) Avanti, zonder Schelle- van beide ploegen toon- kens maar met een uit- den. Goed gestart (1-3 na stekende Tollembeek in 5') werd Avanti toch doel, heeft verdiend de 2 bljgebeend na 11' spel punten weggehaald In (4-3) maar langs De een sensatierijke wed- Pauw, De Proft en Ver- strijd. De onkundige heyden, werd een 6-6 wedstrijdleiding (maar ruststand bereikt. In de onpartijdig!) werkte lm- 2e helft ging de score mers diverse handtaste- gelijk op met Avanti lljke standjes in de hand, soms 1 doeltje voor, waarin de Lebbekenaars maar rond het kwartier zich toch de kalmsten kwamen ze, onder Im puls van D. Verguit, naar een veilig lijkende 11-14 voorsprong. Concentra tieverlies bracht de Ant werpenaars terug op 1 doelpuntje en In een sensatierijk einde kon Avanti deze voorsprong behouden. Avanti: Tol lembeek, De Smet H. 1, Van Gucht, Verheyden 3, Vandebroeck, De Smet K., Maes 1, Van Damme, De Proft 5, De Pauw 3, Verguit 1 Wedstrijden voor het weekeinde: Miniemen zat. te 15 uur Scaldia - Avanti Kadetten Zat. te 18 uur Ajax - Avanti 1 Zat. te 16 uur Scaldia - Avanti 2(oefenw.) EVA. Vertrouwen in kweekren De laatste jaren heeft Pe trus geen ingrijpende wij zigingen aangebracht aan zijn kweekkolonie. Sedert jaren is zijn stam gebaseerd op de origine van Isidoor De Decker, een Quievrain- en Noyonspecialist en Alois Temmerman uit Zele, één van de beste Quie- vrainhokken. De «vale» duiven komen van hel hok De Decker en bij Wies Temmerman ging hij vele seizoenen terug twee duivinnetjes uit het zelfde nest halen en die werden onmiddellijk voorbestemd voor de kweek. Een verstandige beslissing, -waar Petrus als Noyonspeler, nu reeds jaren de vruchten van draagt. Achteraf kwam er nog een ge schelpt duivinnetje bij met de bloedstroming Ward De Wolf uit Tielro- de via het hok Georges De Wilde uit Zele. «Niet te veel veranderen» is de idee van Petrus, «ik heb het wel voor familie- kweek, Met zeven kop pels kwekers en al jaren dezelfde inbreng, kan het niet anders, maar toch moet men opletten ge noeg aandacht te beste den aan de opgroei van de jongskens. Goede vliegers worden niet tot het uiterste gespeeld. Eens dat ik ondervind dat ze goede kweek geven, gaan ze van het vlieghok. Dat deed ik met «De Ou den Donkeren», een dui ver van 1971, die reeds vier jaar in de ren zit en dit jaar deed ik hetzelfde met de «Ouden Valen» een duiver van 1975, die na een rampvlucht 13 da gen wegbleef. Men moet op tijd en stond kunnen beslissen. Op een kweek- hok worden de prestaties gebouwd». Op tijd stoppen Petrus Seymortier haalt niet het onderste uit de kan. Hij zorgt dat zijn vlie gers paraat zijn als de Noyonvluchten begin nen, maar houdt er op tijd mee op. Hij begon op 22 april met de oude en stopte op 1 juli. De jaar lingen waren een week vroeger thuisgebleven. Dan begint hij met de jonge duiven en die krij gen ook maar een negen tal Noyon's onder de vleugels. Op dat vlak is hij heel voorzichtig. Het is misschien wel de reden waarom zijn vliegers het blijven volhouden en ie der jaar opnieuw paraat zijn. Uit zijn prestatielijst zal men kunnen opmaken dat Petrus een hoog prij- zengemiddelde haalde, maar de uitblinker van de kolonie, was een jaardui ver, «de kleinen asgrau- wen», van wie het de moeite loont op zijn re sultaten aan te halen: 22.4: 47 jl.: 1; 29.4: 108 jl.: 1; (103 oude: 3), 6.5: 204 jl.: 2e (177 oude: 3), 13.5: 224 jl.: 4 (216 oude: 14), 20.5: 181 jl.: 9 (209 oude: 26), 27.5: 172 jl.: 2 (151 oude: 4), 3.6: 196 jl.: 80 (201 oude: 88), 10.6: 129 jl.: 3 (128 oude: 5), 17.6: 130 jl.: 5 (119 oude: 14e), 24.6: 115 jl.: 5e (111 oude: 6e). Petrus Seymortier is een vijand van overbevol king. Vorig seizoen won hij zijn vroege prijzen met 6 oude en 3 jaarduiven. Voor het komende sei zoen is het hok wat ver ruimd en gaat hij de kom petitie in met 7 oude en 5 jaarlingen. Alhoewel het hok van zijn vliegduiven niet zo ideaal is gericht, naar het westen, heeft hij door de dakbedekking met boomse pannen, twee voorname voor waarden kunnen verwe zenlijken, namelijk goede verluchting en droogte. Allemaal tuinhokken bij Noyonspecialist Seymor tier maar verwarming is taboe op de hokken. De duif moet voor zijn eigen afweer zorgen. Verzorgen belangrijk Pé heeft nu tijd en ge bruikt die om zijn duifjes in optimale konditie te brengen. Tweemaal daags krijgen ze open hok voor een oefenvlucht en de hokken worden re in gehouden. De voeding stelt hem voor weinig problemen. Een goede kweekmengeling en de hoeveelheid wordt aan gepast aan de omstan digheden. Wat er jaarlijks op het programma staat, na het seizoen, is een grote ontsmettingsbeurt van alle hokken met de stofzuiger en een bleek- water behandeling. BENO

De Voorpost | 1980 | | pagina 39