aul Lauwaert /innaar te Beveren »fe Hympisch Komitée, ongeren jansen bieden Franky De Gendt: Wielrenster Jenny De Smet Hamse sportfiguur van het jaar Twintigste «Nacht Der Vedetten» >ge in brander! niets Kort sport Lucien Van Impe: blijft het afwachten? De Voorpost - 15.2.1980 - 37 f E)e Gendt? Geen als een klok. Kan iet: de prof uit Tiel- wis een simpele sol geen generaal. Het a_ niet dat je een stuk loet kunnen fietsen Irereind te blijven in piperteam zoals dat iPeter Post. Sterrij- lols Raas. Kneteman ook Zoetemelk heb- niets aan «halve De helpers moe- wairels met talent zijn, n opjrs komen ze er nooit Ie bak. indt kent zijn plaats peloton: teamwork iten. En in de scha blijven. En toch Jol hij kansen. Typisch de Post-mentaliteit. aeyé|is anders komen de Vaeiens «uit de tweede nooit op de voor- luylejd: slechts de vedet- i toogen in het zonne- iaan. Bij Post is dat Jot sport volgt anders: vorig jaar won Wilfried Wesemael de Ronde van Zwitserland. Niet alleen omdat de Gij- zegemnaar zo formidabel presteerde, doch ook al omdat zowel Raas als de Kneet de positie van «de kleine Belg» verde digden. In de «Ster van Be- ssèges» was het de beurt aan Franky De Gendt om op de hoogste trap van het ereschavotje te klim men. Franky pakte al in de eerste etappe de lei derstrui en voor Peter Post volstond dat om de Waaslander te steunen. De Gendt hield tot de al lerlaatste meter stand en graaide de eindzege mee. Zege verandert niets B«Die overwinning ver andert niets,» zegt Fran ky De Gendt, «Jan Raas en de anderen zullen zoals steeds op mijn goeie diensten kunnen rekenen. Ik weet wat mij te doen en te laten staat, maar toch ben ik erg blij omdat alle ploegmaats mijn leidersplaats door dik en dun verdedigd hebben tijdens deze voor ons team suksesvol afge ronde vijfdaagse». Franky heeft reeds eer der bewezen dat hij voor al in kortere rittenwed- strijden zijn mannetje staat. Twee jaar geleden was hij leider in de Ron de van Luxemburg. Hij reed toen voor een ande re ploeg. De zege kon hem niet ontsnappen. Maar hij «mocht» niet winnen. Een «soldaat» heeft immers geen recht op dekoraties. Die wor den alleen aan de grote bonzen gegeven. koersfiets In Temse kreeg Patrick Van Hul een zijn fans. (rdg) oersterke Paul Lau- zette al zijn tegen- irs schaakmat tij de wedstrijd van za- ig, waar dan toch 12 vertrekkers aan de verschenen. H Jbij de aanvang kre- leiders. Mau'l VI i K vier het commando j.uc Stekenaar Paul iaert volgden toen han Van Loon, Ka- w Dhooge en Jozef temans. viertal bleef drie ron- aan de leiding maar ging Lauwaert zo eldig te keer dat hij J zijn metgezellen ling om een veilige prong op te nog zes af te leggen den werd het een he- strijd voor de twee- llaats. trio Dhooge, Van Loon en Thielemans perste er alles uit maar kon de kloof niet meer overbruggen. Op het einde verloor Thielemans, die de geda ne inspanningen moest bekopen, voeling waar door er twee achtervol gers overbleven. Uiteindelijk is Paul Lau waert schitterend win naar geworden voor Ka- miel Dhooge, op 1 min. 35 seconden, en Herman Van Loon. Jozef Thiele mans kon zijn vierde plaats veilig stellen voor Ivan De Vriendt en Frans Roefs. Bij de categorie C was het de man uit St. Laureins Dany Lippens die won voor Rudy Wille na een wedstrijd waarvoor 19 vertrekkers kwamen opdagen. Cat. B.- 1. Paul Lauwaert (Stekene) de 23,4 km in 1u 02min. 2. Kamiel Dhooge, op 1.35 sec., 3. Herman Van Loon, 4. Jozef Thiele mans op 1 min. 50 sec., 5. Ivan De Vriendt, 6. Frans Roefs, 7. André Van den Bos, 8. Jozef Sluyts, 9. Freddy Franken, 10. Emiel Van Calster, 11. Jo zef Arnouts, 12. Jozef Van Eetvelde, 13. Pieter De Coninck, 14. Jacky De Laet, 15. Jozef Van Eet velde, 16. Patriek Sluyts, 17. Paul Van Britsom, 18. Jan De Bie, 19. Peter Vlie gen, 20. Eric De Splenter. Cat. C.- 19 vertrekkers 1. Dany Lippens de 16 km in 42 min. 2. Rudy Wille, 3. Daniel Van den Bos, 4. Rony Lambrechts, 5. Mare Ver- schueren. DEVE Tijdens het voorbije week end had er in de raadszaal van het Hamse gemeente huis de uitreiking van de prijzen voor sportverdien- ste plaats. Burgemeester Baert dank te de sportraad en haar me dewerkers voor het werk en de manier waarop ze voor 1979 de laureate heb ben gekozen. Hij wees na dien op vele verdiensten van de kandidaten die voor deze prijs in aanmerking kwamen. Deze maal werd het de Hamse wielrenster Jenny De Smet, tweede in het jongste wereldkam pioenschap voor dames te Nederland. Ook werd Jen ny reeds tweemaal kam pioene van België. Wij hebben alleen maar be treurd en zeker vele andere sportliefhebbers, aldus bur gemeester Baert, dat gij daar de titel niet haalde. Hij hoopte dat Jenny De Smet dit jaar wereldkam pioene wordt. Jenny De Smet heeft vorig seizoen niet minder dan 45 wedstrijden gereden waar bij ze 15 eerste plaatsen, 9 tweede, 6 vijfde en noem maar op behaalde. Op de 45 wielerkoersen eindigde ze eventjejes 37 maal bin nen de eerste vijf. Uit han den van burgemeester Baert mocht ze dan ook een prachtige trofee in ontvangst nemen. Als eerste individuele kan didaat-laureaat werd Roger De Schrijver ten slotte ge lauwerd. Oud-Vigor-Ham- me voetballer onderscheid de hii zich vorig jaar in de kaatssport. Derde in de reeks werd judo-beoefe naarster Christiane De Cock. Als klub werd Sportkring Hamme kampioen in «Ho gere Drie» uitverkozen. Sekretaris De Rechter en zijn jongens werden geluk gewenst met deze titel en voorzitter Baert hoopte op een glansrijk seizoen in tweede afdeling. Ook kaatsklub Rap en Vlug uit Kastel kreeg een trofee van sportverdienste. Voorzitter Francois Van Geyte mocht op zijn beurt een trofee in ontvangst nemen. Tenslot te kwam de hondenafrich- tingsklub De Trouwe Hond aan de beurt. Jos De Loose kreeg van schepen De Pil- lecyn de daaraan verbon den trofee. Provinciaal Olym- Comité Oost-Vlaan- n (kortweg POK ge- 'p3 nd) stelt zich tot doel t toekomst de elite C, ind door het BOIC op y ncieel en sociaal vlak te "ten. Op financieel door het inrichten van ifestaties, waarvan de engst naar de atleten gaan, en op sociaal door dienstbetoon bij dei problemen, welke een effectieve training be moeilijken», deze klinken de volzin halen we uit een brochure die ons werd aan geboden door het POK op een on langs gehouden persconferentie. Het be stuur van dit komitee werd aangevuld door een paar nieuwe leden en een nieu we secretaresse (Miek Van Bambost, ja, die van Roel) die onmiddellijk van start gingen met een serieus op gezette campagne om de C- atleten op weg te helpen naar een suksesvolle loop baan op sportief gebnied. Het centraal komitee houdt eraan maandelijkse verga deringen te organiseren, en zelfs aanvullende vergade ringen te beleggen om op duikende moeilijkheden ef ficiënt te benaderen. De afgevaardigden weten bij zonder goed dat de nog jonge atleet hulp en steun 1 tav de perskonferentie van het POK werd het programma van het sportgebeu- ie lat gedurende de Gentse Lentebeurs plaats heeftvoorgesteld, (pdm) De Ruta del Sol zit er reeds op. De Ster van Bessèges eveneens. De Omloop van Het Volk staat voor de deur. Intussen weet Lucien Van Impe nog steeds niet waar hij aan toe is. Onder handelingen met verschei dene sportgroepen spron gen af, en ook de kontak ten met Mini-Fiat werden geen sukses. Lucien Van Impe is dus momenteel nog merkloos. Het ziet er naar uit dat de Tourwinnaar 1976 slechts in extremis links of rechts onder dak geraakt. Een en ander brengt evenwel zijn deelneming aan de Ronde Van Frankrijk 1980 in het gedrang. Momenteel blijft het dus afwachten: ondertekent Lucien een kontrakt met een bestaande groep, of wordt in allerijl nog een gloednieuwe ploeg rond hem gebouwd? Dat laatste lijkt stilaan onwaarschijn lijk. nodig heeft om werkelijk door te breken, en het is alvast lovend om precies daar op te treden waar de nood het hoogst is. Voor de beste jonge belofte zal dit jaar een trofee worden weggelegd om zijn of haar prestaties extra te onder strepen. Zowel voor de jongens als voor het ver dienstelijkste meisje wordt een trofee voorzien als aan moediging. Maar ook aan de beste jonge belofte bij de minder-validen zal een beker worden overhandigd (zowel bij de jongens als de meisjes). Deze toekomst perspectieven worden door voorzitter Fernand Hanet als zijnde essentieel om schreven om de sport, en vooral de olympische sport- takken, een steun te geven. Hij merkte daarbij op dat het POK vorig jaar niet heeft stilgezeten. Nieuwe leden sloten zich bij de ver eniging aan, liefst 50.000 F werden bij elkaar gesprok- Zaterdag 16 februari in Gents Sportpaleis Voor de twintigste maal staat de «Nacht der Vedet ten» op het programma van de Gentse winterbaan. Meer dan ooit wordt het op zaterdag 16 februari een schitterend slot van het seizoen. Hoofdnummer van het wielergebeuren is het Europees omniumkam pioenschap voor beroepsrenners! Ziehier trouwens het programma voor deze 20ste «Nacht»: Europees omniumkampioenschap met Patriek Sercu, Danny Clark, Rene Pijnen, Didi Thurau, Roman Hermann, Maurice Burton, Michel Vaarten en Kim Svendsen. Formule: afvalling, puntenkoers, 1 km. tijdrijden en achtervolging. Tevens is er het nationaal kampioenschap plocgen- achtervolging juniores en de finales van de jonge- rentorn ooien. De wielerwedstrijden beginnen te 18 u. Voor het showgedeelte staan Leo Martin en Gaston Berghmans, Miek en Roel, Tap Heperi en de Bob Setter Band in. Het geheel wordt aan mekaar gepraat door Nand Baert. Paul De Brouwer: Walsdorf Paul De Brauwer trok afgelopen zaterdag naar Walsdorf in het Groot-Hertogdom Luxemburg. Hij won er. Niet voor janneke en mieke, want als je de Zwitser Peter Hegli anderhalve minuut terugslaat en René Hauselman, een andere Helveet met ruim twee minuten het nakijken geeft, mag je zeggen dat je waardige tegensanders klopte. In eigen land werd het voor hoogblonde Paul een derde prijs te Wingene. Paul Lauwaert: Prima Paul Lauwaert won twee keer: in Beveren-Waas bleek hij van meetaf aan de beste B-crossers en maakte korte metten met de konkurrenten. Kamiel Dhooge, een vaste waarde in het wereldje van het veldrijden, liep bijna twee minuten later dan Lau waert binnen. In Kalmthout deed Paul het eveneens prima: daar veroverde hij de tweede prijs. Jos Pauwels won. Gilbert Cattoir Gilbert Cattoir was vrijwel de enige streekcrosser die de A-wedstrijd te Nieuwerkerken-Aalst betwistte. De vrijwel onbekende Nederlander Frans Francissen zette er iedereen voor schut. De «man van de Donk» finishte als nummer tien. Voorts noteerden we een twaalfde prijs voor B-renner Jozef Van Eetvelde te Beveren-Waas. De moedige Paul Van Britsom ein digde daar als nummer 17. Jenny De Smet- rekords Jenny De Smet heeft op de wielerbaan te Gent twee lokale rekords naar het verleden gefietst. Het meisje uit Hamme reed er de snelste baanronde en bleek ook de beste in de 500 meter met aanloop. De Keyzer en D'Herde Onze baanamateurs Eddy D'Herde en Oscar De Keyzer hebben zich te Gent in gunstige zin laten opmerken. De Nieuwerkerkenaar was met Dhaene derde in de ploegkoers. De Keyzer finishte met De Bie als nummer vier. In de puntenritten waren De Keyzer en D'Herde respektievelijk derde en vijfde. Wilfried Wesemael Wilfried Wesemael reed een zeer verdienstelijke Ster van Bessége», rittenwedstrijd die uitgroeide tot een weergaloos sukses voor de ploeg Post die alle etappes won en met de Tielrodenaar Franky De Gendt ook de eindzege pakte. Wilfried was weer een nuttige pion in het team en veroverde bovenop verscheidene ereplaatsen. Van Leeuwen - Van Nuffel Stefaan Van Leeuwen nam deel aan de jeugdmeeting te Gent. Deze piepjonge belofte hield er een vierde prijs in de puntenkoers aan over. Junior Frans Van Nuffel toonde zich eveneens. Voor hem stak er een vierde plaats in tijdens de puntenrit voor junioren. Luc De Bode Luc De Bode, een man die veel liever rondtoert op de wielerbanen dan op de weg te koersen, was er in Gent vanzelfsprekend eveneens bij. Samen met zijn maat Poncin was hij vijfde in de ploegkoers. In een van de puntenritten werd het een derde prijs. Willy De Pauw Geen zege voor de Wanzelenaar Willy De Pauw in de WAOD-veldrit te Erpe, wel een vierde prijs voor deze sterke vrijetijdsrennerIn Erpe kwamen heel wat deelnemers opdagen: 45 om precies te zijn. keld via de verkoop van loten «Tombola Moskou '80» waarbij een deel van de winst werd afgeroomd om de toekomstige projec ten zoals die door het POK werden uitgewerkt te kun nen financieren. En tijdens de studiedagen voor regen ten en licentiaten lichame lijke opvoeding ingericht door het HILO was het BOIC vertegenwoordigd door leden van het POK. Deze mensen stonden in voor de verkoop van fotomappen «Olympische Spelen Montreal» en voor de verspreiding van het pu blicitair materiaal van het BOIC. Ondertussen werk ten de leden hard aan de voorbereiding van de «Len tebeurs '80» die aan haar tiende editie toe is. Naast de Lentebeurs worden spe len ingericht voor de C- klasse atleten. De kandida ten moeten voldoen aan enkele voorwaarden, ze moeten in Oost-Vlaande ren wonen, behoren tot een Oost-Vlaamse club en een sport beoefenen die voor komt op het programma van de Olympische Spelen. Een jury, gevormd door le den van Pers en BRT, zal de talenten gedurende een vergadering aanduiden. Dhr. Emiel Declerck, ondervoorzitter van het POK zal op deze zitting advies verstrekken zonder dat hem stemrecht wordt toegekend. De eerste over- handiding van de trofee zal plaats grijpen tijdens de Lentebeurs in 1981. Ig het kader van deze activiteit, die een groeiend aantal kij- klustigen aanzuigt, zal een volledige sportuitrusting worden overhandigd aan de elite C en B. De Lentebeurs stelt de le den van het Centraal Comi té en van de POK in het algemeen in staat de spor tieve ontwikkelingen van de C-atleten op de voet te volgen en eventueel nieuwe PROGRAMMA LENTEBEURS '80 Zaterdag 23 februari 10/12.30 u.: atletiek: aflossing jeugd, polstok, sprinten en horden 14/14.15 u.: wielrennen (juniores) 14.20/14.50 u.: jazz-gymnastiek en turnen 14.50/15.05 u.: wielrennen 15.05/15.35 u.: ritmiek en turnen 15.40/15.55 u.: wielrennen 16.00/16.30 u.: trampolinespringen 16.30/16.45 u.: wielrennen Zondag 24 februari 14.00/15.10 u.: basket (bekerwedstrijd) 15.10/16.00 u.: gevechtsporten 16.00/17.30 u.: zaalvoetbal Woensdag Tl februari 14.00/17.00 u.: volleybal (wedstrijd scholieren) Zaterdag 1 maart 14.00/15.20 u.: basket minder-valieden 15.20/16.20 u.: worstelen 16.20/17.20 u.: korfbal Zondag 2 maart 10.30/12.00 u. cyclobal 14.00/15.30 u. cyclobal 16.00/17.00 u. zaalvoetbal finales talenten op het spoor te komen die deze elite kun nen aandikken (en dus ver sterken). Na deze overvloed aan theoretische opmerkingen kwam de ober nogmaals opdagen met liters cham pagne en ijsgekoelde whis ky, nadien werden de be nen onder tafel verborgen en werden de gesprekken minder koel. We grepen de gelegenheid aan om de be stuursleden te polsen naar de toekomstmogelijkheden van de olympische spelen. Ieder vond dat een boycot van de spelen in '80 kunst matig wordt opgewekt door de Amerikaanse president Carter. De meesten zien de toekomst eerder zwart in, maar in eigen land blijven ze strijden om de sport uit te bouwen waar mogelijk is en dat is een enorme ver dienste, dachten we zo. (pdm

De Voorpost | 1980 | | pagina 41